Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: pén. okt. 11, 2024 5:28



Hozzászólás a témához  [ 21 hozzászólás ] 
Exkluzív teszt: Motorola V3xx - őrült tempó! 
Szerző Üzenet
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4173
Tartózkodási hely: Budapest-Győr Telefon: Motorola Milestone
Hozzászólás 
Magam is pont ezen a véleményen vagyok.

Guni


pén. máj. 11, 2007 15:34
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1307
Tartózkodási hely: Pécs
Hozzászólás 
guni. írta:
Azért mert a 3510-zel sajátmagadnak mondtál ellent, amikor az innyektorosítását faceliftnek tituláltad, a V3xx-et meg nem, holott ugyanzok a változtatások mindkét esetben

Egyébként a 6230i kapott egy sokkal jobb kijelzőt is, de ezt csak úgy megjegyeztem.

Guni

A 6230 -> 6230i az tényleg ráncfelvarrás volt, és nem csak a kijelző miatt, hanem mert tényleg módosítottak a külsőn a navi- és a bekapcsoló gombbal. :wink:
Maga a ráncfelvarrás szó mára egyértelműen nem az eredeti értelemben használt "szakkifejezéssé" vált, tehát gyakorlatilag mindenre mondható, amin változtatnak, és nem új fejlesztésként jelenik meg. Bár már ez sem állja meg teljesen a helyét, főleg a mobilok terén, mert már nem egy példát láthattunk, hogy adott mobilt újabb és újabb típusnéven adnak ki. :wink:
Ez kb olyan, mint a zászlóshajó elnevezés. Eredendően egyértelmű, hogy a termékpaletta csúcsán álló termékre kellene használni, mint a legjobb, legnagyobb, vagy mondjuk legszebb (és általában a legdrágább is), de mára ez is erős átalakuláson ment át, és egyre gyakrabban keverik még hozzáértő emberek is a húzómodell, vagy húzótermék kifejezéssel, ami pedig eredendően a legkelendőbbet jelölné.
Maradjunk annyiban, hogy a marketingeseket nem érdeklik a nyelvtani- és ontológiai szabályok, inkább gyártanak hasraütésszerűen "szakkifejezéseket", amik lassan beszivárognak a közbeszédbe, ezzel teljesen elvesztve eredeti értelműket. :evil:


pén. máj. 11, 2007 11:22
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4173
Tartózkodási hely: Budapest-Győr Telefon: Motorola Milestone
Hozzászólás 
Azért mert a 3510-zel sajátmagadnak mondtál ellent, amikor az innyektorosítását faceliftnek tituláltad, a V3xx-et meg nem, holott ugyanzok a változtatások mindkét esetben

Egyébként a 6230i kapott egy sokkal jobb kijelzőt is, de ezt csak úgy megjegyeztem.

Guni


csüt. máj. 10, 2007 19:37
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: kedd aug. 15, 2006 17:50
Hozzászólások: 2060
Tartózkodási hely: tartózkodom tehát vagyok
Hozzászólás 
guni. írta:
Ja, neeem Rittinger topictársnak szólt...

Guni

még mindig mi a probléma guni. topictárs :?:
most mondtál két olyan telót ami tényleg csak tudásban változott,a külső meg maradt.6310i java.6230i 1.3mpixeles kamera meg talán nagyobb memo,de ebben nem vagyok biztos.amiket én említettem ott nagyobb volt a változás,a 3510-st CSAK pl-nek mondtam de te még mindig azon lovagolsz.


csüt. máj. 10, 2007 17:34
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4173
Tartózkodási hely: Budapest-Győr Telefon: Motorola Milestone
Hozzászólás 
Ja, neeem Rittinger topictársnak szólt...

Guni


csüt. máj. 10, 2007 16:55
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4644
Tartózkodási hely: Szolnok/Szeged
Hozzászólás 
Nem tudom, nekem szól-e a kérdés, annyira nem akarok belebonyolódni, de minden esetre az sw fejlesztés ugye adja magát pl. egy monochrome-> színes kijelző csere esetén. Sztem nokiáéknál tipikus facelift pl. a 6310-6310i vagy épp a 6610-6610i, ahol minimális változás történt, épp csak annyi, hogy a kifuttatott modell helyett az újat el lehessen adni. A motorolál lelkivilágát nem ismerem annyira.


csüt. máj. 10, 2007 10:21
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4173
Tartózkodási hely: Budapest-Győr Telefon: Motorola Milestone
Hozzászólás 
Igazándiból tudom én, hogy ez egy parttalan vita, csak szeretném ha levezetnéd, hogy a 3510->3510i mitől facelift, és a V3->V3xx mitől nem, amikor mindegyiknél a szín változott, de a ház formája változatlan maradt, változott a kijelző és a hw/sw is új. Valamint érdekelne a véleményed a 6310->6310i-ről valamint a 6230->6230i-ről is.

Guni


csüt. máj. 10, 2007 10:00
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4644
Tartózkodási hely: Szolnok/Szeged
Hozzászólás 
No, rövidre zárva, a ráncfelvarrásnak az a lényege, hogy a friss modell minimális mértékben tér el az elődjétől. Ez lehet külső/belső eltérés is és nincs meghatározott mértéke sem. De jellemző, hogy semmi kirívó fejlesztés nincs benne.


szer. máj. 09, 2007 23:09
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: kedd aug. 15, 2006 17:50
Hozzászólások: 2060
Tartózkodási hely: tartózkodom tehát vagyok
Hozzászólás 
guni. írta:
Ezenkívül már kezelte az 1900Mhz-et is, de Rittinger kolléga éppen azt bizonygatja, hogy az nem számít ráncfelvarrásnak, csak az olyanok aminek a külseje 200m-ről láthatóan változott de leginkább csak az amit ő annak mond. :D Mert logikát már egyre kevésbé vélek felfedezni benne. :lol:

Guni

vélemény itt,vélemény ott.mindenki ahogy látja.szerintem ez a telefon semmi új dologgal nem járúl hozzá a motorola palettához
Guni. írta:
Attól hogy nem látod rajta első blikkre a V3xx-ben jóval több fejlesztés van, mint a 3510i-ben.

az a kettő hogy jön össze?csak példának említettem.de az már jó rég volt.akkor még nem raktak bele mindenféle vackokat a telefonokba.az újításoknak az is elég volt ha egy apró változás történt.erről lehet vitázni sokáig,de most nem fogok mert kezdek álmos lenni úgyhogy most lefexem.


szer. máj. 09, 2007 23:00
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4173
Tartózkodási hely: Budapest-Győr Telefon: Motorola Milestone
Hozzászólás 
Ezenkívül már kezelte az 1900Mhz-et is, de Rittinger kolléga éppen azt bizonygatja, hogy az nem számít ráncfelvarrásnak, csak az olyanok aminek a külseje 200m-ről láthatóan változott de leginkább csak az amit ő annak mond. :D Mert logikát már egyre kevésbé vélek felfedezni benne. :lol:

Guni


szer. máj. 09, 2007 22:17
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4644
Tartózkodási hely: Szolnok/Szeged
Hozzászólás 
6310i-ben csökkent még a rögzíthető időtartam meg asszem az i-be került bele a java :) Amúgy kedvenc etalon telefonom még mindig.


szer. máj. 09, 2007 22:11
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4173
Tartózkodási hely: Budapest-Győr Telefon: Motorola Milestone
Hozzászólás 
Ja bocs nem tudtam, hogy ráncfelvarásnak csak akkor tekintünk valamit, ha ledek kerülnek a telefonba :D A kijelző itt is változott 176*220 -> 240*320. Attól hogy nem látod rajta első blikkre a V3xx-ben jóval több fejlesztés van, mint a 3510i-ben. Egyébként akkor a 6310i-sem ráncfelvarrás? Mert ott csak a led színe változott. Meg a 6230i-sem? Ott meg a csak a szín, meg egy picit a gomb. Meg a kijelő is, de az megintcsak nem látszik elsőre..

Guni


szer. máj. 09, 2007 22:03
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: kedd aug. 15, 2006 17:50
Hozzászólások: 2060
Tartózkodási hely: tartózkodom tehát vagyok
Hozzászólás 
guni. írta:
Tessék a 3510i a legjobb példa: Csa a színe lett más, ennyi a külső változtatás.

ja meg a többi.rakj egymás mellé egy v3 és v3xx valamint egy 3510 és 3510i -t melyiknél gondolod hogy nagyobb "ráncfellvarrás" történt?
a színe? igen változott,a kijelző? igen az is,oldalt lévő villogók? van olyan is.és még az alap 3510-hez képest mms,4096sz kijelző


szer. máj. 09, 2007 21:05
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4173
Tartózkodási hely: Budapest-Győr Telefon: Motorola Milestone
Hozzászólás 
Tessék a 3510i a legjobb példa: Csa a színe lett más, ennyi a külső változtatás. Ennek is más színe van, tessék. Egyébként meg nem hiszem hogy a ráncfelvarrás szó így definiálva van, hogy annak muszáj valami külső változással is járnia. Ez egy egy sw/hw-es facelift. Ennyi erővel abba is bele lehetne kötni, hogy milyen ráncfelvarrás, hiszen nincs is arca és nem is ráncos. :lol:

Guni


szer. máj. 09, 2007 20:50
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: kedd aug. 15, 2006 17:50
Hozzászólások: 2060
Tartózkodási hely: tartózkodom tehát vagyok
Hozzászólás 
guni. írta:
Meg van V3i, meg V3x, meg K1 meg...
Guni

ezeket én is írhattam volna,de azért nem,mert ez a v3xx tudásban nagyon ott van a v3xR környékén de mégis visszafejlődés több téren.a v3i-t meg a k-1 -et meg inkább hagyjuk.inkább nem írnám le róluk a véleményemet mert úgyis csillagos lenne.de hogy témánál maradjunk.ráncfellvarrás szerintem:
SE T610 :arrow: T630
nokia 3510 :arrow: 3510i
samsung p300 :arrow: p400
ezek mind olyanok amiknél a belső tartalom változása mellett a kűlcsín is változott valamilyen formában


szer. máj. 09, 2007 19:40
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1307
Tartózkodási hely: Pécs
Hozzászólás 
guni. írta:
Igen, ezt hívják ráncfelvarrásnak... ;-) :lol:

Guni

A ráncfelvarrás pont, hogy a külsőt érinti! Gondolj csak az eredeti értelmére! Ki fizetne vagyonokat úgy a plasztikai sebésznek, hogy a ráncai megmaradnak a műtét után? :lol:


szer. máj. 09, 2007 12:40
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4173
Tartózkodási hely: Budapest-Győr Telefon: Motorola Milestone
Hozzászólás 
Meg van V3i, meg V3x, meg K1 meg... Nem tudom miért pont most tűnt fel, hogy a Moto nem bír elszakadni ettől a formától. De hát végülis amíg megveszik...

Guni


kedd máj. 08, 2007 8:46
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: kedd aug. 15, 2006 17:50
Hozzászólások: 2060
Tartózkodási hely: tartózkodom tehát vagyok
Hozzászólás 
ha jól emlékszem volt valami olyan hogy v3xR.ez most akkor miben más mert ahogy látom a kamera felbontása terén máris visszafejlődést mutat a v3xR-el.(abban 2megás volt)ez csak egy újabb lehúzás.úgy tűnik hogy a motorola talált egy "sikeres,eladható" modellt (bár ha ingyen lenne se lenne motorolám)és úgy ragaszkodik hozzá mint a hülyegyerek a fakockához


hétf. máj. 07, 2007 21:38
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4173
Tartózkodási hely: Budapest-Győr Telefon: Motorola Milestone
Hozzászólás 
Igen, ezt hívják ráncfelvarrásnak... ;-) :lol:

Guni


hétf. máj. 07, 2007 15:13
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: kedd aug. 15, 2006 17:50
Hozzászólások: 2060
Tartózkodási hely: tartózkodom tehát vagyok
Hozzászólás 
de hol van ezen ráncfellvarrás?egy az egyben ugyanaz a ház kicsivel több tartalommal


hétf. máj. 07, 2007 14:24
Profil Privát üzenet küldése
bot
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 858
Hozzászólás Exkluzív teszt: Motorola V3xx - őrült tempó!
Ahogy a mondás tartja, sikeres recepten nem nagyon érdemes változtatni, és bizony a Motorola is megfogadta ezt a tanácsot, hiszen a komoly karriert befutott V3-ast hosszú időn keresztül gyakorlatilag teljesen változatlan formában kínálta a vásárlóknak. Az idő azonban könyörtelenül múlik, így a divatteremtő Motorola V3 sem kerülhette el sorsát: a készülék sebészkések alá került, ráncait felvarrták - immár nem első alkalommal. http://www.terminal.hu/cikk.php?article_id=103256


hétf. máj. 07, 2007 12:21
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 21 hozzászólás ] 

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 11 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség