Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: csüt. okt. 10, 2024 23:29



Hozzászólás a témához  [ 42 hozzászólás ] 
Energiatakarékosságra figyelmeztető telefonok a Nokiától 
Szerző Üzenet
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 102
Hozzászólás 
T68m írta:
felesleges venni, ugyanis " teljesítménytartomány: 1,5-3000W"

azaz nem mérné (pontosan) az üresjárást.


Hogy én milyen figyelmetlen vagyok :oops:
Kép


vas. máj. 13, 2007 7:07
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
dzsoltike írta:
Egyébként vehetne valaki egy ilyet a Conradnál (vagy egy kevésbé rabló bandánál) aztán beszámolhatna, hogy mennyi a töltõ fogyasztása töltés közben meg üresjáratban.


felesleges venni, ugyanis " teljesítménytartomány: 1,5-3000W"

azaz nem mérné (pontosan) az üresjárást.


szomb. máj. 12, 2007 23:05
Profil Honlap
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
asdf_ írta:
Szerintem megtenne egy multimeter is, amivel lehet aramot merni valtoban.


hehe. Mert nem tudod mi a különség a látszólagos és a hatásos teljesítmény között.


szomb. máj. 12, 2007 23:04
Profil Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1546
Hozzászólás 
Szerintem megtenne egy multimeter is, amivel lehet aramot merni valtoban.


szomb. máj. 12, 2007 22:37
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 102
Hozzászólás 
Egyébként vehetne valaki egy ilyet a Conradnál (vagy egy kevésbé rabló bandánál) aztán beszámolhatna, hogy mennyi a töltő fogyasztása töltés közben meg üresjáratban.


szomb. máj. 12, 2007 21:45
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 102
Hozzászólás 
KrE írta:
...Amúgy meg utálom ezt az új, vékonyka töltőpöcsöt! Sokkal nehezebb beletalálni a lyukba...

...szexuális felhangot vélek felfedezni ebben a töltőmizériában...


Nem lehet, hogy rossz a lyukérzéked? 8)
PEACE! Kép


szomb. máj. 12, 2007 21:40
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
KrE írta:
Ez a sok okosság, amit írtatok szép és ok, értem, hogy miért tûnik el az áram a semmibe, még akkor is, ha nem tölt. Azt viszont továbbra sem értem, hogy mi a francért így mûködik, és ha annyira környezettudatos egy gyártó, mint az most a Nokia próbálja elhitetni velünk, akkor mit pöcsölnek ilyen software-es ****ással, ahelyett, hogy megoldanák a töltõ teljes lekapcsolását! :evil:


mert nem környezettudatos, hanem hazug (értsd, marketingra épít). Ez a startégia be is jött neki eddig, mivel első a mobilkészülékek piacán.


szomb. máj. 12, 2007 18:07
Profil Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1307
Tartózkodási hely: Pécs
Hozzászólás 
Ez a sok okosság, amit írtatok szép és ok, értem, hogy miért tűnik el az áram a semmibe, még akkor is, ha nem tölt. Azt viszont továbbra sem értem, hogy mi a francért így működik, és ha annyira környezettudatos egy gyártó, mint az most a Nokia próbálja elhitetni velünk, akkor mit pöcsölnek ilyen software-es ****, ahelyett, hogy megoldanák a töltő teljes lekapcsolását! :evil:
Amúgy meg utálom ezt az új, vékonyka töltőpöcsöt! Sokkal nehezebb beletalálni a lyukba, ráadásul a maga a vezeték és annak a burkolata is ****! A régi nem volt ilyen rideg és tapadós, könnyebb volt kibogozni. :evil:

Most, hogy visszaolvastam amit írtam, enyhe szexuális felhangot vélek felfedezni ebben a töltőmizériában :lol:


szomb. máj. 12, 2007 18:04
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
CyberDragon írta:
Macika írta:
Nincs trafó!

Nem kötekedésként, de a kapcsolóüzemű tápokban is van trafó. :) (Csak lineáris helyett impulzusüzemben működik)
Különben elég nehéz lenne megvalósítani a galvanikus leválasztást a hálózatról.

-----
Üdv!
CyberDragon
És a fogyasztása úgy a százada, a méretévvel együtt...


szomb. máj. 12, 2007 13:36
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
CyberDragon írta:
Macika írta:
Nincs trafó!

Nem kötekedésként, de a kapcsolóüzemû tápokban is van trafó. :) (Csak lineáris helyett impulzusüzemben mûködik)
Különben elég nehéz lenne megvalósítani a galvanikus leválasztást a hálózatról.

-----
Üdv!
CyberDragon


Nem kötözködésért, de a galvanikus leválasztást két kondi is megoldja! :wink:

Egyébként mindenkinek igaza van tágabb értelemben:
Macikának, hogy a kapcs. üzemű nem trafóval működik. Mert nem a szokásos, nagy, nehéz 50Hz-es teljesítmény trafó van benne.
Neked is, mert valóban a leválasztás (ÉS FÖLDFÖGGETLEN táp kialakítása) miatt használnak benne trafót.


szomb. máj. 12, 2007 11:36
Profil Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. jún. 17, 2004 18:34
Hozzászólások: 811
Hozzászólás 
Macika írta:
Nincs trafó!

Nem kötekedésként, de a kapcsolóüzemű tápokban is van trafó. :) (Csak lineáris helyett impulzusüzemben működik)
Különben elég nehéz lenne megvalósítani a galvanikus leválasztást a hálózatról.

-----
Üdv!
CyberDragon


szomb. máj. 12, 2007 9:17
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 941
Hozzászólás 
amúgy tényleg ennél sokkal kevesebb energiabefektetéssel (odafigyelés stb) sokkal több energiát lehetne megtakarítani (TV kikapcs, lámpa leó stb...)


szomb. máj. 12, 2007 7:55
Profil Privát üzenet küldése ICQ
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 941
Hozzászólás 
a kiskocka töltő nem tölti sokáig a telót? én azzal szoktam szívni amikor csak USBről tudom tölteni az MDA prom extended akksiját ami 3Ah és USB max 500mA :). volt hogy reggel rádugtam még estig sem töltötte fel :)


szomb. máj. 12, 2007 7:53
Profil Privát üzenet küldése ICQ
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
T68m írta:
(egyébként a nokija azért használta nagyon sokáig a trafós megoldást, mivel a kapcsolóüzemű túl bonyolult lett volna számára. Ugyanis tölteni árammal, nem feszültséggel kell. Trafóból nagyon egyszerű áramgenerátoros jellegűt készíteni, így a töltés szabályzása csak annyiból állt, hogy a trafót - egyenirányítás után - elég rákapcsolni a töltendő aksira, mikor a feszültség eléri a kívánt értéket, akkor pedig leválasztani azt. (Sőt, még csak le se kell választani, elég egy párhuzamos zéner diódával lekorlátozni)

Tehát a trafós modell kialakítása: trafó, egyenirányítás, zéner feszültségkorlát. Ezzel szemben a modern megoldás ennél nagyságrenddel bonyolultabb, cserébe olcsóbb, energiatakarékosabb.)
Emlékszem, a T28-hoz már kapcsolóüzemű töltő volt, ami (hoogy is csak?) 8-9 éves modell?


pén. máj. 11, 2007 22:32
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
(egyébként a nokija azért használta nagyon sokáig a trafós megoldást, mivel a kapcsolóüzemű túl bonyolult lett volna számára. Ugyanis tölteni árammal, nem feszültséggel kell. Trafóból nagyon egyszerű áramgenerátoros jellegűt készíteni, így a töltés szabályzása csak annyiból állt, hogy a trafót - egyenirányítás után - elég rákapcsolni a töltendő aksira, mikor a feszültség eléri a kívánt értéket, akkor pedig leválasztani azt. (Sőt, még csak le se kell választani, elég egy párhuzamos zéner diódával lekorlátozni)

Tehát a trafós modell kialakítása: trafó, egyenirányítás, zéner feszültségkorlát. Ezzel szemben a modern megoldás ennél nagyságrenddel bonyolultabb, cserébe olcsóbb, energiatakarékosabb.)


pén. máj. 11, 2007 22:29
Profil Honlap
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
T68m írta:
KrE írta:
Nekem lenne egy naív és tudatlanságomat bizonyító kérdésem.
Ha a töltő épp nem tölt, akkor hova tűnik az energia?


Mivel a nokijagagyi az elmaradott trafós megoldás használja. Ezért olyankor meddő áram folyik. Mivel a vezetékeknek van ohmos ellenállása, ezért a meddő áram hő formájában azokat melegíti.
Ja, egyébként a vékony töltőcsatlakozós készülékeinkhez (nejem 6103-asa és az én 6233-asom) én is az ACP-3E-t használom, ami kapcsolóüzemű.


pén. máj. 11, 2007 22:26
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
KrE írta:
Nekem lenne egy naív és tudatlanságomat bizonyító kérdésem.
Ha a töltõ épp nem tölt, akkor hova tûnik az energia?


Mivel a nokijagagyi az elmaradott trafós megoldás használja, ezért olyankor meddő áram folyik. Mivel a vezetékeknek van ohmos ellenállása, ezért a meddő áram hő formájában azokat melegíti.


pén. máj. 11, 2007 22:14
Profil Honlap
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
T68m írta:
Macikának igaza van! Nyali, nyali, nyali... :D

Egyrészt abban, hogy ez egy kib. nagy PV! Másrészt abban, hogy ez technikailag teljesen megoldható lenne másképp is, azaz a telefon rádugás miatt kapcsolná rá magát a hálózatra.

És persze az is igaz, hogy a mostani töltők (no, nem a nokijájé, mert az lehet, hogy még most is csak egy trafó, ahogy nagyon sokáig az volt 5110, 6110, 6150, 3210, 3310, 3200, stb.*) minimális áramot vesznek fel, gyakorlatilag nem fogyasztanak terhelés nélkül.
Ugyanis a működésű elvük, hogy csak akkor kapcsolnak be, ha a kimeneti szűrő kondenzátoron leesik a feszültség. Terhelés nélkül pedig nincs mitől csökkenjen a feszültség - leszámítva a minimális önkisülést.


* megnéztem vazze'! Még a most kapható 1600-é is egy trafó, mikor a konurencia már a múlt évezredben is kapcsolóüzemű töltőket gyártott.... áááááááááááááááááááááááá!
Na, most fogsz csodát olvasni, én a mai napig a kiskocka trafós töltőre esküszöm, ugyanis csak az képes normális, hosszú ideig kis árammal tölteni a készüléket.
Kapcsolóüzeműben a Nokia nem csinált kis töltőáramú töltőt, csak az új, kisebb töltőcsatlakozójú modellekhez.
Így a régi (normál) méretű töltőcsatlakozós készülékekhez annak ellenére is a trafósat használom, hogy 3-4 modell is kapható kapcsolóüzeműből :)


pén. máj. 11, 2007 22:13
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szomb. márc. 27, 2004 13:41
Hozzászólások: 5647
Tartózkodási hely: A gép előtt.
Hozzászólás 
Macika írta:
A Nokia szerintem ebben etalon, már ami a töltő csatlakoztatását illeti...


A régi csati az tényleg jó volt, 4-5 évet ki szoktak bírni, viszont az új csati a Nokiánál sem jött be 100%-osan, a 6101-ek első szériája pl 50%-ban töltés hibás volt 1 héten belül :) , azt a hibát javították ugyan, de még most is előfordul, hogy néhány hónap múlva visszahozzák, hogy nem tölt a teló, pedig a töltő jó...
Tehát szinte biztos vagyok abban, hogy ezt azért nem alkalmazták eddig sem, mert +1 hibalehetőséget jelent, az amúgy sem hibátlan telefonoknál.


pén. máj. 11, 2007 22:12
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
Rian írta:
Ha a töltõ ki van kapcsolva, akkor kell benne egy áramforrásnak lenni, hogy érzékelni tudja az új teló jelenlétét (pl. egy beépített akku erre biztosan képes lenne) de ha ez az áramforrás is a 230V-ról lenne transzformálva, akkor szintén nagy fogyasztású lenne. Nem kötözködni akarok, csak átgondolom az elvet:) De én akkor sem hiszem, hogy önmagában ha nincs rádugva a telefon a töltõre, akkor nagy lenne a fogyasztása. Szerintem a Nokiának ez egy félrevezetõ cikke volt.


Macikának igaza van! Nyali, nyali, nyali... :D

Egyrészt abban, hogy ez egy kib. nagy PV! Másrészt abban, hogy ez technikailag teljesen megoldható lenne másképp is, azaz a telefon rádugás miatt kapcsolná rá magát a hálózatra.

És persze az is igaz, hogy a mostani töltők (no, nem a nokijájé, mert az lehet, hogy még most is csak egy trafó, ahogy nagyon sokáig az volt 5110, 6110, 6150, 3210, 3310, 3200, stb.*) minimális áramot vesznek fel, gyakorlatilag nem fogyasztanak terhelés nélkül.
Ugyanis a működésű elvük, hogy csak akkor kapcsolnak be, ha a kimeneti szűrő kondenzátoron leesik a feszültség. Terhelés nélkül pedig nincs mitől csökkenjen a feszültség - leszámítva a minimális önkisülést.


* megnéztem vazze'! Még a most kapható 1600-é is egy trafó, mikor a konurencia már a múlt évezredben is kapcsolóüzemű töltőket gyártott.... áááááááááááááááááááááááá!


pén. máj. 11, 2007 22:08
Profil Honlap
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
Trabi TM írta:
Ez jó megoldás lenne, de a töltők nagyrésze így is a csatlakozás miatt hibásodik meg, ez igazából egyel több hibalehetőséget jelentene csak szerintem... :(
Bocsánat, nem győzöm eleget hangsúlyozni, hogy NOKIA töltőre gondoltam.
Az, hogy más gyártók miért gyártanak mikrotüskés csatlakozójú töltőket, azt ők tudják, az az ő idiótaságuk.
A Nokia szerintem ebben etalon, már ami a töltő csatlakoztatását illeti...


pén. máj. 11, 2007 17:06
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szomb. márc. 27, 2004 13:41
Hozzászólások: 5647
Tartózkodási hely: A gép előtt.
Hozzászólás 
Macika írta:
Nincs trafó!

Az összes olyan töltő, ami kicsi, könnyű (és megy 100-240 V-ról), az mind-mind kapcsolóüzemű.
És mint ilyen, nincs szinte SEMMI üresjárati fogyasztása.

A trafós (pl. ACP-7E a Nokiánál, az ún. 'kiskocka' töltő) az fogyaszt akkor is, ha terhelés nélkül van bedugva, ez kétségtelen tény.


Akkor lehet már fejlődtek, mostanában nem szedtem szét töltőt, miután sokkal olcsóbb újat venni, mint megcsinálni, ha rossz :) , de a régi kockákban volt az biztos...

Egyébként a kapcsolóüzemű táp, ha emlékeim nem csalnak, diódákból, és ellenállásokból épül fel, és mint ilyen, fogyaszt is, bár kétségtelenül kevesebbet, mint a trafós/egyenirányítós módszer...

Macika írta:
Szerintem ha a teló töltőjének a külső csatlakozóján (jelen esetben a testen) a folytonosságot egy kis gyűrűvel megszakítanák, pont ott, ahol az érintkező hozzáér és rövidre képes zárni, akkor megoldható lenne áramforrás nélkül is, hogy a töltés végeztekor átbillentsen egy kondival megtámogatott relét, ami megszakítja a töltőáramot.
Ha lehúztuk a telót a töltőről, akkor már vissza is kapcsolhatja azzal, hogy rövidre zárta.
Árramforrás nélkül...

©/® Minden jog fenntartva! ;)


Ez jó megoldás lenne, de a töltők nagyrésze így is a csatlakozás miatt hibásodik meg, ez igazából egyel több hibalehetőséget jelentene csak szerintem... :(


pén. máj. 11, 2007 16:45
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. máj. 27, 2004 4:34
Hozzászólások: 2329
Tartózkodási hely: Budapest XVIII.
Hozzászólás 
Macika írta:
Rian írta:
Ha a töltő ki van kapcsolva, akkor kell benne egy áramforrásnak lenni, hogy érzékelni tudja az új teló jelenlétét (pl. egy beépített akku erre biztosan képes lenne) de ha ez az áramforrás is a 230V-ról lenne transzformálva, akkor szintén nagy fogyasztású lenne. Nem kötözködni akarok, csak átgondolom az elvet:) De én akkor sem hiszem, hogy önmagában ha nincs rádugva a telefon a töltőre, akkor nagy lenne a fogyasztása. Szerintem a Nokiának ez egy félrevezető cikke volt.
Szerintem ha a teló töltőjének a külső csatlakozóján (jelen esetben a testen) a folytonosságot egy kis gyűrűvel megszakítanák, pont ott, ahol az érintkező hozzáér és rövidre képes zárni, akkor megoldható lenne áramforrás nélkül is, hogy a töltés végeztekor átbillentsen egy kondival megtámogatott relét, ami megszakítja a töltőáramot.
Ha lehúztuk a telót a töltőről, akkor már vissza is kapcsolhatja azzal, hogy rövidre zárta.
Árramforrás nélkül...

©/® Minden jog fenntartva! ;)


Nagyon jó elgondolás:) Igen, itt az áramforrás egy kondiba rejlik. De tényleg zsír :D Megyek is és szabadalmaztatom... jah nem, látom levédted időbe:D


pén. máj. 11, 2007 16:31
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
Rian írta:
Ha a töltő ki van kapcsolva, akkor kell benne egy áramforrásnak lenni, hogy érzékelni tudja az új teló jelenlétét (pl. egy beépített akku erre biztosan képes lenne) de ha ez az áramforrás is a 230V-ról lenne transzformálva, akkor szintén nagy fogyasztású lenne. Nem kötözködni akarok, csak átgondolom az elvet:) De én akkor sem hiszem, hogy önmagában ha nincs rádugva a telefon a töltőre, akkor nagy lenne a fogyasztása. Szerintem a Nokiának ez egy félrevezető cikke volt.
Szerintem ha a teló töltőjének a külső csatlakozóján (jelen esetben a testen) a folytonosságot egy kis gyűrűvel megszakítanák, pont ott, ahol az érintkező hozzáér és rövidre képes zárni, akkor megoldható lenne áramforrás nélkül is, hogy a töltés végeztekor átbillentsen egy kondival megtámogatott relét, ami megszakítja a töltőáramot.
Ha lehúztuk a telót a töltőről, akkor már vissza is kapcsolhatja azzal, hogy rövidre zárta.
Árramforrás nélkül...

©/® Minden jog fenntartva! ;)


pén. máj. 11, 2007 16:00
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
Rian írta:
simico írta:
Rian írta:
mennyi az a nem sok? Érdemes erre odafigyelni?
Nagyobb méretekben gondolkodva igen. Tudod, sok kicsi sokra megy. Önmagában 1W nem sok, de ha beszorzod mondjuk egymillió emberrel, akkor ugye már nem is olyan kicsi... :wink:
Igaz :)
...és csak Magyarországon van kb. 8-9 millió mobilkészülék...


pén. máj. 11, 2007 15:55
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
Trabi TM írta:
KrE írta:
Nekem lenne egy naív és tudatlanságomat bizonyító kérdésem.
Ha a töltő épp nem tölt, akkor hova tűnik az energia?


Hát, van benne egy váltóáram->egyenáram átalakító, van benne egy 230V-12V-ra átalakító transzformátor, és szintén van benne némi elektronika, ami figyeli az akku aktuális töltöttségét, és aszerint változtatja a feszültséget. Ezek mind mennek akkor is, ha nincs bedugva a telefon (kivéve a fesz szabályzó rész), mert ugye áram alatt vannak.

A transzformátoroknak viszonylag jó hatásfokuk van terhelve, de terheletlenül azért fogyaszt önmagában is, mégha nem is sokat, az egyenáramra átalakítás pedig nem is keveset fogyaszt... :wink:
Nincs trafó!

Az összes olyan töltő, ami kicsi, könnyű (és megy 100-240 V-ról), az mind-mind kapcsolóüzemű.
És mint ilyen, nincs szinte SEMMI üresjárati fogyasztása.

A trafós (pl. ACP-7E a Nokiánál, az ún. 'kiskocka' töltő) az fogyaszt akkor is, ha terhelés nélkül van bedugva, ez kétségtelen tény.


pén. máj. 11, 2007 15:53
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1307
Tartózkodási hely: Pécs
Hozzászólás 
Hát én ezt akkro sem értem! :oops:
Mi a francnak működik a töltő, ha nem tölt?!
Ahelyett, hogy a telefon teljesen feleslegesen kiír vmit a kijelzőre, nem lehetne inkább azt megoldani, hogy a konnektorban magára hagyott töltő ne vegyen fel áramot? Nekem ez sokkal logikusabbnak hangzik.
Mondjuk engem nem érint, mert a töltés után mindig kihúzom a töltőt.
Bár az előbbi elképzelésem az asztali dokkolók esetében is közkedvelt megoldás lehetne. Azt sem értettem soha, hogy miért jó egy szép és amúgy praktikus asztali dokkoló, ha egyszer be kell mászni az asztal alá, hogy bedugjam a töltőjét.


pén. máj. 11, 2007 15:02
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: hétf. máj. 07, 2007 13:04
Hozzászólások: 380
Hozzászólás 
Mivel eddig is kejelezték a telefonok bizonyos tipusai a feltöltöttséget így újdonságról semmiképp nem beszélhetünk. Reklámfogás? Nem hinném, hogy valaki ez miatt venne meg egy tipust. én legalábbis attól nem vennék nokiát mert olyat tud. Viszont az is tényállás, hogy mindenki tudja, hogy pl a tv-nél vagy bármilyen elektromos berendzésnél a standby állapot jelentős fogyasztással jár, mégse kapcsolják le a főkapcsolót energiatakarékosságból. Gondoljátok, hogy ezek az emberek kihúznák a töltőt a falból :)? Az értelme talán abban lenne amiről már rengeteget témáztatok, hogy a telefon akkumlátorát lehetne esetleg kímélni. És ha van figyelmeztetés, akkor lehúzza az ember a töltőről.


pén. máj. 11, 2007 13:55
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. máj. 27, 2004 4:34
Hozzászólások: 2329
Tartózkodási hely: Budapest XVIII.
Hozzászólás 
simico írta:
Rian írta:
mennyi az a nem sok? Érdemes erre odafigyelni?


Nagyobb méretekben gondolkodva igen. Tudod, sok kicsi sokra megy. Önmagában 1W nem sok, de ha beszorzod mondjuk egymillió emberrel, akkor ugye már nem is olyan kicsi... :wink:


Igaz :)


pén. máj. 11, 2007 12:57
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1975
Tartózkodási hely: "NEC ARTE NEC MARTE"
Hozzászólás 
Rian írta:
mennyi az a nem sok? Érdemes erre odafigyelni?


Nagyobb méretekben gondolkodva igen. Tudod, sok kicsi sokra megy. Önmagában 1W nem sok, de ha beszorzod mondjuk egymillió emberrel, akkor ugye már nem is olyan kicsi... :wink:


pén. máj. 11, 2007 12:15
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szomb. márc. 27, 2004 13:41
Hozzászólások: 5647
Tartózkodási hely: A gép előtt.
Hozzászólás 
Rian írta:
mennyi az a nem sok? Érdemes erre odafigyelni?


Ha tőlem kérdezted, akkor ez alapállapotban max 5W, de szerintem valahol 1-2W körül van, de még soha nem mértem le, egyszer ráérek lemérem... :)


pén. máj. 11, 2007 11:12
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. máj. 27, 2004 4:34
Hozzászólások: 2329
Tartózkodási hely: Budapest XVIII.
Hozzászólás 
mennyi az a nem sok? Érdemes erre odafigyelni?


pén. máj. 11, 2007 11:11
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szomb. márc. 27, 2004 13:41
Hozzászólások: 5647
Tartózkodási hely: A gép előtt.
Hozzászólás 
KrE írta:
Nekem lenne egy naív és tudatlanságomat bizonyító kérdésem.
Ha a töltő épp nem tölt, akkor hova tűnik az energia?


Hát, van benne egy váltóáram->egyenáram átalakító, van benne egy 230V-12V-ra átalakító transzformátor, és szintén van benne némi elektronika, ami figyeli az akku aktuális töltöttségét, és aszerint változtatja a feszültséget. Ezek mind mennek akkor is, ha nincs bedugva a telefon (kivéve a fesz szabályzó rész), mert ugye áram alatt vannak.

A transzformátoroknak viszonylag jó hatásfokuk van terhelve, de terheletlenül azért fogyaszt önmagában is, mégha nem is sokat, az egyenáramra átalakítás pedig nem is keveset fogyaszt... :wink:


pén. máj. 11, 2007 11:09
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. máj. 27, 2004 4:34
Hozzászólások: 2329
Tartózkodási hely: Budapest XVIII.
Hozzászólás 
KrE írta:
Nekem lenne egy naív és tudatlanságomat bizonyító kérdésem.
Ha a töltő épp nem tölt, akkor hova tűnik az energia?


Ha az erősítőre nem kötsz hangszórót (ellenálást) akkor többletenergiát nem vesz fel az erősítő. Az energia a konnektorba marad. Itt is ez a helyzet. A tekercsekben ugyan lesz némi energia, de ez nagyon kevés. Valaki cáfoljon meg.


pén. máj. 11, 2007 11:09
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1546
Hozzászólás 
Sztem akkor fogja kiirni, amikor a toltot kihuzod a telefonbol. Ekkor lesz egy bonusz csippanas, bonusz szoveggel...


pén. máj. 11, 2007 11:03
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1307
Tartózkodási hely: Pécs
Hozzászólás 
Nekem lenne egy naív és tudatlanságomat bizonyító kérdésem.
Ha a töltő épp nem tölt, akkor hova tűnik az energia?


pén. máj. 11, 2007 10:58
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. máj. 27, 2004 4:34
Hozzászólások: 2329
Tartózkodási hely: Budapest XVIII.
Hozzászólás 
Csinálja azt a Nokia, hogy ha feltöltött az akku, rövidrezárja a töltőt, így lecsapja a biztosítékot :D így tuti Energiatakarékos a megoldás :D


pén. máj. 11, 2007 10:51
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2878
Tartózkodási hely: Riverside
Hozzászólás Re: Energiatakarékosságra figyelmeztető telefonok a Nokiától
Macika írta:
[HWSW] A Nokia bejelentette, hogy menetrendszerűen érkeznek első telefonjai, melyek már figyelmeztetni fogják a telefon tulajdonosát arra, hogy töltés után húzza ki a telefontöltőt a konnektorból.

Magyarul, a töltés befejéze után, a telefon egy halk csippantás mellett nem csak azt írja ki a kijelzőre, hogy akku feltöltve, hanem kiegészítik kb. ezzel: kérjük húzza ki a töltőt a konnektorból.
Nagyon belenyúlni a szoftverbe nem kell, csak a szöveges részt kell átdolgozni. Nagyon fejlesztésre, miegyébre nem kellett költeni, de a reklámértéke megvan!


pén. máj. 11, 2007 10:24
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. máj. 27, 2004 4:34
Hozzászólások: 2329
Tartózkodási hely: Budapest XVIII.
Hozzászólás 
Ha a töltő ki van kapcsolva, akkor kell benne egy áramforrásnak lenni, hogy érzékelni tudja az új teló jelenlétét (pl. egy beépített akku erre biztosan képes lenne) de ha ez az áramforrás is a 230V-ról lenne transzformálva, akkor szintén nagy fogyasztású lenne. Nem kötözködni akarok, csak átgondolom az elvet:) De én akkor sem hiszem, hogy önmagában ha nincs rádugva a telefon a töltőre, akkor nagy lenne a fogyasztása. Szerintem a Nokiának ez egy félrevezető cikke volt.


pén. máj. 11, 2007 9:26
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
Rian írta:
Ha a teló kikapcsolja a töltőt, akkor azt ki fogja bekapcsolni, ha egy másik készüléket teszek rá (régi típust, ami még ezt nem tudja)? :)

Bár elektroműszerész vagyok, de én mindeddig úgy gondoltam, hogy egy nokia töltő ha épp nem tölt senkit, alig eszik valamit.
Nem hiszem, hogy megoldhatatlan lenne, hogy amennyiben új készülék van az új töltőre dugva (pl. az új, vékony csatlakozós sorozat), akkor leadjon egy soros impulzust a töltőnek, ha készen van a teló, amitől az lekapcsol.
Aztán ha lehúzod a töltőről és egy új telót dugsz fel, akkor azt érzékeli a töltő (mivel nincs feltöltve a teló) és bekapcsol.
A régi telók meg úgysem tudják leadni a jelet, így azok nem is kapcsolnák ki a töltőt...
Hiszen most sem arról van szó, hogy visszamenőleg csinálnák meg a figyelmeztető szöveget!


pén. máj. 11, 2007 0:42
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. máj. 27, 2004 4:34
Hozzászólások: 2329
Tartózkodási hely: Budapest XVIII.
Hozzászólás 
Ha a teló kikapcsolja a töltőt, akkor azt ki fogja bekapcsolni, ha egy másik készüléket teszek rá (régi típust, ami még ezt nem tudja)? :)

Bár elektroműszerész vagyok, de én mindeddig úgy gondoltam, hogy egy nokia töltő ha épp nem tölt senkit, alig eszik valamit.


csüt. máj. 10, 2007 23:31
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Energiatakarékosságra figyelmeztető telefonok a Nokiától
[HWSW] A Nokia bejelentette, hogy menetrendszerűen érkeznek első telefonjai, melyek már figyelmeztetni fogják a telefon tulajdonosát arra, hogy töltés után húzza ki a telefontöltőt a konnektorból. Az apró, de rengeteg energiát spóroló, és semmibe sem kerülő energiatakarékosságra a Nokia 1200, a Nokia 1208 és a Nokia 1650-es, feltörekvő piacokra szánt modelljei figyelmeztetnek elsőként, de a teljes Nokia termékkínálatot ellátják majd ezzel a jövőben.

Forrás: HWSW

Szerintem nagyon ügyes reklámfogás, mert úgy is meg lehetne oldani, hogy egyszerűen kikapcsolja a töltőt a telefon, ha végzett a töltéssel.
De azt nem venné észre senki, így meg mégis lehet nagy hírt verni neki...


csüt. máj. 10, 2007 21:16
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 42 hozzászólás ] 

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség