Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: pén. okt. 11, 2024 7:20



Hozzászólás a témához  [ 32 hozzászólás ] 
Megmutatjuk: ide költözik a Pannon 
Szerző Üzenet
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
pampika írta:
T68m írta:
az érvelõktõl még mindig nem hallottam azokat a válaszokat, hogy mit csinálnak azok, akik munkakörüknél fogva nem kizárólag képernyõn megjeleníthetõ szellemi termékekkel foglalkoznak? Pl. a szervízes nap végén hazaviszi a telefonokat? :lol:

Egy kis olvasnivaló ;)
http://index.hu/kultur/eletmod/klindeszk/


"még a Telenornál is van egy rakás munkakör, például a mérnököké, ahol a munka jellege miatt fixek a helyek."

Na, akkor ezt már tudjuk.


pén. máj. 18, 2007 16:24
Profil Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4644
Tartózkodási hely: Szolnok/Szeged
Hozzászólás 
T68m írta:
az érvelőktől még mindig nem hallottam azokat a válaszokat, hogy mit csinálnak azok, akik munkakörüknél fogva nem kizárólag képernyőn megjeleníthető szellemi termékekkel foglalkoznak? Pl. a szervízes nap végén hazaviszi a telefonokat? :lol:

Egy kis olvasnivaló ;)
http://index.hu/kultur/eletmod/klindeszk/


pén. máj. 18, 2007 14:26
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: kedd aug. 15, 2006 17:50
Hozzászólások: 2060
Tartózkodási hely: tartózkodom tehát vagyok
Hozzászólás 
T68m írta:
2. a főnök jobban tud ellenőrizni, egyetlen pillantással lát mindenkit

hmm.az jó?


csüt. máj. 17, 2007 20:23
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
Crick írta:
simico írta:
Nincs a dolgozóknak asztali telefonjuk? :shock:
Miért lenne szükséges?


mondjuk ezt a kérdést (pont a pannon esetén) én sem értettem! 8)

Pont a pannon nyomatja, hogy még a vezetékest is cseréld le mobilra, mobilt használja telephelyen belüli hívásnál is, akkor pont a pannonnál lenne égetően nagy szükség, belső, vezetékes telóra? :wink:


csüt. máj. 17, 2007 20:22
Profil Honlap
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
off:

simico írta:
hogy a nagy közös nyílt térben nem éppen pozitív hatással van a munkavégzésre, munkamorálra és a többség utálja is.


de,

1. jobb a helykihasználtság, mint a külön szoba esetén
2. a főnök jobban tud ellenőrizni, egyetlen pillantással lát mindenkit

úgyhogy pofa be, és megmagyarázzák, hogy miért jobb NEKED, hogy nagy közös térben dolgozhatsz.

on:

az érvelőktől még mindig nem hallottam azokat a válaszokat, hogy mit csinálnak azok, akik munkakörüknél fogva nem kizárólag képernyőn megjeleníthető szellemi termékekkel foglalkoznak? Pl. a szervízes nap végén hazaviszi a telefonokat? :lol:


csüt. máj. 17, 2007 20:19
Profil Honlap
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 148
Hozzászólás 
simico írta:
KrE írta:
Ezért létezik a telenor központban olyan szabály, hogy csak a folyosón, meg a külön erre a célra létesített szobákban lehet telefonálni.
Nincs a dolgozóknak asztali telefonjuk? :shock:
Miért lenne szükséges?


csüt. máj. 17, 2007 19:34
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1975
Tartózkodási hely: "NEC ARTE NEC MARTE"
Hozzászólás 
KrE írta:
Ezért létezik a telenor központban olyan szabály, hogy csak a folyosón, meg a külön erre a célra létesített szobákban lehet telefonálni.


Nincs a dolgozóknak asztali telefonjuk? :shock:

Idézet:
Amúgy bunkó emberek máshol is lehetnek, ez nem függ össze a koncepcióval.


Nem kell ahhoz bunkónak lenniük... hiába beszél a telefonba vagy egymással normál hang hangerőn mindenki, egy közös légtérben 8-10 embernél ez már kellemetlen alapzajt teremt. Az nyílt térben folyamatosan mászkáló emberek, "vendégek" szintén idegesítőek egy idő után. Nem véletlenül találták ki anno, hogy szobákban, a zavaró külső hatásoktól többé-kevésbé elszigetelten dolgoztak emberek :wink:
Én már elég sokféle környezetben dolgoztam eddig különböző multiknál és tapasztalat, hogy a nagy közös nyílt térben nem éppen pozitív hatással van a munkavégzésre, munkamorálra és a többség utálja is.


csüt. máj. 17, 2007 16:26
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1307
Tartózkodási hely: Pécs
Hozzászólás 
simico írta:
sayuri írta:
aki nem dolgozik open office-ban annak fogalma sincs miért jó ez...


Vagy éppen nagyon jól tudja, hogy miért sz.r az :wink: Nincs is annál jobb mint amikor azért nem tudsz dolgozni vagy telefonálni, mert a csoda open space-ben öt másik ember szintén telefonál vagy beszélget.

Ezért létezik a telenor központban olyan szabály, hogy csak a folyosón, meg a külön erre a célra létesített szobákban lehet telefonálni.
Amúgy bunkó emberek máshol is lehetnek, ez nem függ össze a koncepcióval.
Mivel viszont a koncepció része a rugalmas munkaidő is, ezért nem valószínű, hogy beszélgető emberek fogják zavarni az épp dolgozókat, mert nem kell az asztaluknál ülniük egész nap kötelező érvénnyel. Ha vkinek épp nincs dolga, akkor kimehet a parkba, vagy vmelyik kávézóba.


csüt. máj. 17, 2007 14:23
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1975
Tartózkodási hely: "NEC ARTE NEC MARTE"
Hozzászólás 
sayuri írta:
aki nem dolgozik open office-ban annak fogalma sincs miért jó ez...


Vagy éppen nagyon jól tudja, hogy miért sz.r az :wink: Nincs is annál jobb mint amikor azért nem tudsz dolgozni vagy telefonálni, mert a csoda open space-ben öt másik ember szintén telefonál vagy beszélget.


csüt. máj. 17, 2007 11:22
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: csüt. máj. 17, 2007 4:27
Hozzászólások: 9
Tartózkodási hely: behind the wheel
Hozzászólás 
aki nem dolgozik open office-ban annak fogalma sincs miért jó ez, mindenki azt hajtogatja, hogy fúúúúj nem lesz saját helyük. Lesz saját helyük, mert az emberek vannak olyan toleránsak egymásal szemben, hogy betartsák az iratlan szabályt miszerint én itt szoktam ülni te meg ott...
Ebben a rendszerben az a jó, hogy kötetlenebb, emberek vesznek körül, nem vagy bezárva sohasem, könnyebben megy a munka.
Persze itt Magyarországon még a konzervatív látásmód a jellemző, mint pl az indexeseknél akik disznóólban fetrengve kritizálják az új iroda épülését. Hiába, ezt hívják irígységnek, ami a magyarokra oly jellemző.


csüt. máj. 17, 2007 10:15
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 199
Hozzászólás 
Szerintem úgy fog történni, hogy megépítik, kiadják az utasítást, hogy mától itt dolgoztok és senkinek nincs asztala, a magyar munkavállalók bólögatnak, majd mindenki választ magának egy asztalt és szépen kipakolja a cuccát. Amikor meg mennek a norvégok ellenőrizni, akkor majd elpakolnak.

Norvégiában egyébként sikeres ez a módszer, legalábbis itt ezt írják:
http://cegvezetes.cegnet.hu/2002/11/a-j ... -jelen-van

Érdemes megnézni a fornebui irodaházról a képeket, nem semmi:
http://www.telenor.no/om/presse/bildega ... v/fornebu/

A legszebbek az éttermek. Nem egyszerűen azt választod ki, hogy babfőzekéket vagy rántott sajtot eszel a céges menzán, hanem azt, hogy az irodaház kínai vagy indiai éttermében szeretnél-e enni aznap.


vas. máj. 13, 2007 19:59
Profil
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: kedd aug. 15, 2006 17:50
Hozzászólások: 2060
Tartózkodási hely: tartózkodom tehát vagyok
Hozzászólás 
Elég velős.De hát ha Telenor azt gondolja hogy Norvégiában bejött ez a módszer majd kicsiny hazánkban is jó lesz.Majd pofára esnek.Az egészből a csirkés kép volt a legtalálobb :lol:


vas. máj. 13, 2007 18:41
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4173
Tartózkodási hely: Budapest-Győr Telefon: Motorola Milestone
Hozzászólás 
http://logout.hu/bambano/1746/agyhalal_pannonban.html

Itt van egy cikk meg egy vita a fórumban a témában.

Guni


vas. máj. 13, 2007 18:26
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: hétf. nov. 29, 2004 19:58
Hozzászólások: 1104
Hozzászólás 
pampika írta:
Modernebb irodaházban ált. olyan készülékek vannak, aminél lehet választani, hogy van saját bögréd.
Gondolom ez a funkció az új Pannonos házban teljesen felesleges, mert nem lesz saját bögréd. Hacsak nem hozod/viszed magaddal otthonról minden áldott nap.

Meg aztán azt is megnézném amikor az igazgatóság tagjainak sincs saját asztala...


vas. máj. 13, 2007 16:31
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 7091
Hozzászólás 
No!Kia? írta:
Ott nem fog elférni plusz ~700 ember. Szerintem ha valóban ideköltözik a Voda központ Angliából(mint ahogy a Viacom is) saját székházat fognak építeni, ahol lesz hely ~1200 embernek.
Végülis nem csodálkoznék azon, ha mégegy székház építésébe kezdenének. Az utóbbi 1-2 évben volt pár váratlan lépése a cégnek. Pl. megválni a svéd vodafoneos hálózattól és átadni a Telenornak.


vas. máj. 13, 2007 12:30
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4644
Tartózkodási hely: Szolnok/Szeged
Hozzászólás 
Modernebb irodaházban ált. olyan készülékek vannak, aminél lehet választani, hogy van saját bögréd. Meg azért érdekes lenne, ha ügyfélként arra jársz és nem tudsz inni egy kávét, mert nincs miből.
Persze a környezetvédelmi szempontjaid is meg lehet érteni, de gondolom, ezen a ponton az is bejön, hogy fenn kell tartani egy imidzset, főleg egy frissen épült irodaháznál.


vas. máj. 13, 2007 12:00
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: hétf. máj. 07, 2007 13:04
Hozzászólások: 380
Hozzászólás 
Szerintem az uraknak kijár a palota. Van aki jóhelyre születik. környezetvédelem? fűtésszámla? Ha az épület modern, akkor talán a szigetelése is jó és talán környezetvédelmi szempontból is modern. Bár nem láttam napfénygyűjtő berendezéseket rajta. Ha viszont mégsem így van, akkor tévedtem. Különben is. A tv ontja magából a "kisokos" reklámfilmeket mely "társadalmi célú hirdetés", hogy a tv előtt ülő /nem wincseszteres plazmatv, hanem műanyagkávás videoton/ emberek zárják el a vízcsapot, kapcsolják ki a standby készülékeiket, ne fürödjenek, hanem zuhanyozzanak és ezekkel is takarékoskodunk, nem károsítjuk földanyánkat. És akkor ők mit csinálnak? Felhúznak hatalmas palotákat, szökőkúttal, medencével, dzsakuzzikkal. A paraszt meg spóroljon a vízzel. Bár tény ami tény, hogyha az ember a húgyos Józsefvárosi utcák után egy ilyen gyönyörű palotába téved -ahol a kv-zóban eldobható műanyagpohárban /vivá környezetvédelem/ kv-t ihat és közben csatlakozhat a wifihotspothoz-, ott bizony jobb közérzettel járkál.
Bocs, ha nagyon c voltam.

на


vas. máj. 13, 2007 11:41
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: vas. aug. 07, 2005 15:46
Hozzászólások: 65
Hozzászólás 
Vizsla írta:
No!Kia? írta:
e az épületnek csak a felét, a másik fele úgy tudom még kiadó.
Oda meg majd a nagy Vodafone költözik 8) , hisz itt szándkozik üzembe helyezni a szolgáltató központját az anyacég.


Ott nem fog elférni plusz ~700 ember. Szerintem ha valóban ideköltözik a Voda központ Angliából(mint ahogy a Viacom is) saját székházat fognak építeni, ahol lesz hely ~1200 embernek.


vas. máj. 13, 2007 10:33
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 7091
Hozzászólás 
No!Kia? írta:
e az épületnek csak a felét, a másik fele úgy tudom még kiadó.
Oda meg majd a nagy Vodafone költözik 8) , hisz itt szándkozik üzembe helyezni a szolgáltató központját az anyacég.


vas. máj. 13, 2007 9:02
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4644
Tartózkodási hely: Szolnok/Szeged
Hozzászólás 
Pár éve volt a Telenor székházról is egy cikk. Durván szép az épület, tengerparton is van wlan háló, fél gömb alakú függesztett fotelek az ablakban, etc. a barátságos környezethez. Anno nyertek is vmi innovációs díjat és működik is az elképzelés.
Persze az más kérdés, hogy itthon az mennyire lesz életképes.


szomb. máj. 12, 2007 21:59
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: kedd aug. 15, 2006 17:50
Hozzászólások: 2060
Tartózkodási hely: tartózkodom tehát vagyok
Hozzászólás 
Akkor a haverod faterja nagy koponya,mert tényleg így van.egy kicsit értek hozzá,csak kicsit.
Most már tudom honnan volt ismerős ez az új munkamódszer.Hát a Telenor alkalmazza már évek óta.Volt is egy műsor az NG-n.Ott láttam hogy az irodisták ide-oda járkálnak,minden íróasztal tök üres csak egy hálózati csatlakozó meg egy malacka van az áramnak.Minden nap máshová űl le a dolgozó,rácsatlakozik a laptopjával és mehet a termelés.Megszűnik az egyén,marad a közösségi munka.Hogy jó ez a módszer?valakinek bejön valakinek nem


szomb. máj. 12, 2007 21:31
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4644
Tartózkodási hely: Szolnok/Szeged
Hozzászólás 
Valószínűleg egy ilyen komolyságú épületnél már tudnak komplexen gondolkodni a tervezők meg a befektetők is. Biztos alkalmaznak olyan technikákat is, ami mondjuk egy átlag családi háznál nem szokásos, de itt praktikusabb. Azt meg nem hinném, hogy feleslegesen akarnak sok pénzt fizetni a fűtésért :)
Haverom faterja építész és náluk láttam pár érdekes dolgot, pl. beépített háztartási gépek, amik hosszútávon gazdaságosabban működnek, vagy épp a sötételő függönyök ablakon kívülre helyezése (esőtől aránylag védve), mivel ha eltakarod a napot az üveg előtt, akkor a lakásban hűvös marad. De ha belülről takarod el, akkor az üveg átmelegszik és akkor a meleg már benn van. Nem értek hozzá konkrétan, de működni működik náluk :) Szóval ilyen alapon lehet alapja a pannonos ház tervnek is.


szomb. máj. 12, 2007 21:06
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: vas. aug. 07, 2005 15:46
Hozzászólások: 65
Hozzászólás 
A Voda székház nem a Voda tulajdona, csak bérli a Demján egyik cégétől(úgy ahogy a Westendes székházat, vagy az ügyfélszolgálat épületét), de az épületnek csak a felét, a másik fele úgy tudom még kiadó.

Nekem a Pannon új hiperszuper megoldása azért nem tetszik, tőlem azért életidegen, mert kifejezetten utálnám, ha nem lenne egy k***a fiókom se a munkahelyemen a saját iróasztalról nem is beszélve, és minden nap máshova kellene leülnöm dolgozni. Én ragaszkodom az ósdi megoldáshoz, hogy legyen már fix helye az embernek a munkahelyén ahova lepakolhat, kirakhatja a kabaláját, a családja fényképeit kissé otthonossá, barátságossá téve azt a helyet, ahol úgyis az élete nagyobb részét tölti.


szomb. máj. 12, 2007 21:03
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: kedd aug. 15, 2006 17:50
Hozzászólások: 2060
Tartózkodási hely: tartózkodom tehát vagyok
Hozzászólás 
asdf_ írta:
En mindig azon filozom a hasonlo uvegpalotak lattan, hogy ok, szep, szep, de az a horribilis futesszamla nem izgat senkit? :)

most gondolod ha egy cég felépít egy "csak a mienk a legnagyobb és legszebb kacsalábon forgó palotát"horribilis összegekért,majd pont a fűtésszámlán fogna krágódni?
de amúgy nem olvastam még végig a cikkek,le van írva hogy mennyibe fog ez fájni a pannonnak?


szomb. máj. 12, 2007 20:49
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1546
Hozzászólás 
En mindig azon filozom a hasonlo uvegpalotak lattan, hogy ok, szep, szep, de az a horribilis futesszamla nem izgat senkit? :)


szomb. máj. 12, 2007 20:43
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
rittinger zoltán írta:
és ez csak a pannoné lesz?hát hová kell ennyi ember?


látod, ez egy másik NAGYON JÓ KÉRDÉS!

Mi a fennének kell annyi inproduktív ember mindenhova?


szomb. máj. 12, 2007 20:03
Profil Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: kedd aug. 15, 2006 17:50
Hozzászólások: 2060
Tartózkodási hely: tartózkodom tehát vagyok
Hozzászólás 
és ez csak a pannoné lesz?hát hová kell ennyi ember?


szomb. máj. 12, 2007 20:01
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
Macika írta:
Látva Vodafone csodapalotáját a Duna-parton (a Nemzeti Színház szomszédságában), nem egyedülálló ez a fajta nyereségleírás...


nem egészen jó módszer, mert ez a könyvelésben megjelenik. Sokkal jobb az anyacégtől 10x-100x-os áron szoftvereket venni vagy méginkább bérelni.


szomb. máj. 12, 2007 19:58
Profil Honlap
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
megnyugodtam, lesz miből kifizetnie a pannonnak bíróság által megítélt pénzt, vagy ha nem, akkor végrehajtás kérek erre az épületre! :lol:


szomb. máj. 12, 2007 19:55
Profil Honlap
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
Látva Vodafone csodapalotáját a Duna-parton (a Nemzeti Színház szomszédságában), nem egyedülálló ez a fajta nyereségleírás...


szomb. máj. 12, 2007 19:51
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szomb. dec. 30, 2006 19:04
Hozzászólások: 6
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Szép lesz. Sok kicsi milyen sokra megy...


szomb. máj. 12, 2007 19:45
Profil Privát üzenet küldése
bot
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 858
Hozzászólás Megmutatjuk: ide költözik a Pannon
A Pannon ma délutáni budapesti sajtótájékoztatóján kiderült, hogy pontosan hova költözik a vállalat. http://www.terminal.hu/cikk.php?article_id=104870


szomb. máj. 12, 2007 19:45
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 32 hozzászólás ] 

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Google [Bot] valamint 6 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség