Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: hétf. okt. 07, 2024 22:30



Hozzászólás a témához  [ 109 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3  Következő
Ellopott telefon - Help 
Szerző Üzenet
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. márc. 25, 2004 17:07
Hozzászólások: 4267
Tartózkodási hely: GRAND FOTEL
Hozzászólás 
Bűnöző bácsinál minimális időt tölt a telefon és ő amúgy sem használja, sőt ki is kapcsolja.

Pont magának a tolvajnak a nyomára szinte lehetetlen jutni, a lopott telefonok többsége ugyanis mélyen áron alul, de annál gyorsabban gazdát cserél.
Aztán akár külföldön, akár itthon (pl. átkeresztelkedve) új életet kezd.

5-10-15e ft-os telefonoknál olyan szinten "gazdaságtalan" a rendőrségi akció, hogy nem lehetnek illúzióink. Egy 100e ft-os biciklit sem nagyon keresnek, kb. egy autónál kezdődik a (talán) hathatós nyomozás...


pén. jún. 01, 2007 19:46
Profil ICQ
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4644
Tartózkodási hely: Szolnok/Szeged
Hozzászólás 
Ez eddig ok, csak az a baj, hogy ha azt látja a kedves bűnöző bácsi, akkor nyugodtan folytatja tovább a dolgait, hisz nyugodt lehet, hogy a kutya nem fog vele foglalkozni :?


pén. jún. 01, 2007 19:23
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
T68m írta:
+1 egyébként nem tudom mit vitakozunk ezen itt, mivel ezekkel te is tisztában vagy. Tehát 1. igenis a rendőrség nem foglalkozik vele 2. azért, mert ilyen társadalmat, jogviszonyt, parlamentet, stb. teremtettünk magunknak.
Igen, egyetértünk.

Annyi kiegészítéssel, hogy a bűnözők NEM kerülnének ezzel kézre, mivel (az esetek 97%-ban, szerintem) SOHASEM ők használják a lopott készülékeket, hanem a vétlen, átvert áldozatok, akik kéz alól megveszik viszonylag ócsóé' a telókat.


pén. jún. 01, 2007 16:39
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
Macika írta:
T68m írta:
Lényeg, a rendõrök nem foglalkoznak vele, pedig technikailag könnyû lenne elkapni a bûnözõket.
Igen, könnyû lenne,

1. ha nem lehetne megváltoztatni a legeslegújabb modellek kivételével az ÖSSZES készülékben pár mp alatt az IMEI-t.
2. ha a rendõrség kezében lenne olyan eszköz/jogszabályi lehetõség, amellyel közvetlenül tudná vizsgálni a rádióhálózaton található készülékek azonosítóit.
3. ha az eltulajdonított készülékek lennének akkora értékûek, hogy a keresésükre fordított idõ pénzre fordítva legalább 1:1-re jönne ki.
4. ha volna rá pénz, hogy létszám legyen a rendõrségeken.
5. ha egy 5-10e Ft-os (ellopáskori) értékû készülék keresése nem ittas garázdák, gyilkosok, stb-stb. kézre kerítése elõl vennék el az amúgy is kritikusan alacsony szinten lévõ pénzösszeget.

Végig kell gondolni. Mivel magánszemély nem támogathatja a rendõrség munkáját (tehát nem mondhatod, hogy állod a nyomozás költségét (persze mondjuk senki nem lenne olyan idióta, hogy egy 5e Ft-os telefonért kifizessen mondjuk 73e Ft költséget)), még ha TUTI ígéretet kapna, hogy visszakapja a közben még jobban összekarcolt készülékét, akkor sem, ezért nem várható el véleményem szerint a nyomozás.
Egyébként is 10e Ft-ban van meghatározva az a minimumösszeg, amin felül kell csak rámozdulniuk.


1. nyilván amit a WC-n lehúznak, az se nyomozható ezen a módon. Ettől függetlenül még rengeteg teló van, amin nem cserélnek IMEI-t, tehát lehetne foglalkozni vele.

2. a jogszabályi lehetőségeket már megbeszéltük, felesleges azt újra elővenni.

3. mindegy, hogy mekkora a kár értéke, sokkal jelentősebb, hogy egy bűnöző elkapható és lesittelhető ezen a módon. Mivel ha szabadlábon marad további bűncselekményeket fog elkövetni, melyek összértéke és károkozása messze nagyobb lesz, mint amennyibe egyszer kerülne leültetni (lehetőleg végleg)

4. ez a kettes ponttal egyenértékű. Kell rá teremteni pénzt és jogszabályi hátteret. Ráadásul ez a pénz érvelés igencsak bizonytalan lábakon áll, mert többe kerül egy szabad lévő bűnöző után állandóan nyomozgatni, mintha egyszer lecsuktuk volna (lásd 3. pont)

5. lásd 4. pont.

+1 egyébként nem tudom mit vitakozunk ezen itt, mivel ezekkel te is tisztában vagy. Tehát 1. igenis a rendőrség nem foglalkozik vele 2. azért, mert ilyen társadalmat, jogviszonyt, parlamentet, stb. teremtettünk magunknak.


pén. jún. 01, 2007 15:27
Profil Honlap
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
T68m írta:
Lényeg, a rendőrök nem foglalkoznak vele, pedig technikailag könnyű lenne elkapni a bűnözőket.
Igen, könnyű lenne,

1. ha nem lehetne megváltoztatni a legeslegújabb modellek kivételével az ÖSSZES készülékben pár mp alatt az IMEI-t.
2. ha a rendőrség kezében lenne olyan eszköz/jogszabályi lehetőség, amellyel közvetlenül tudná vizsgálni a rádióhálózaton található készülékek azonosítóit.
3. ha az eltulajdonított készülékek lennének akkora értékűek, hogy a keresésükre fordított idő pénzre fordítva legalább 1:1-re jönne ki.
4. ha volna rá pénz, hogy létszám legyen a rendőrségeken.
5. ha egy 5-10e Ft-os (ellopáskori) értékű készülék keresése nem ittas garázdák, gyilkosok, stb-stb. kézre kerítése elől vennék el az amúgy is kritikusan alacsony szinten lévő pénzösszeget.

Végig kell gondolni. Mivel magánszemély nem támogathatja a rendőrség munkáját (tehát nem mondhatod, hogy állod a nyomozás költségét (persze mondjuk senki nem lenne olyan idióta, hogy egy 5e Ft-os telefonért kifizessen mondjuk 73e Ft költséget)), még ha TUTI ígéretet kapna, hogy visszakapja a közben még jobban összekarcolt készülékét, akkor sem, ezért nem várható el véleményem szerint a nyomozás.
Egyébként is 10e Ft-ban van meghatározva az a minimumösszeg, amin felül kell csak rámozdulniuk.


pén. jún. 01, 2007 15:00
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
Macika írta:
T68m írta:
Pampi: a gond inkább ott van, hogy nem igazán akarnak a telókkal foglalkozni (rendõrség). Elvileg pár perces méricskélésel és néhány órás utánajárással begyújthetnék a tagot aki használja a lopott telót és a tolvajt is.

Azonban a tag azt fogja mondani, hogy piacon vette és innentõl kezdve a joggyakorlat szerint még elnézést is kell tõle kérni, hogy ilyesmivel zaklatták. Ergo, a rendõrök persze, hogy sza.rnak az egészre.
És ameddig ilyen a jogszabály, addig miért a rendõröket b.sztatjátok ezzel?
Hiszen Te magad írtad le, hogy a JOGSZABÁLY értelmében!!!
Akkor mit csináljanak a rendõrök??? Ugye Te sem úgy tudod, hogy a jogszabályokat a rendõrök hoznák????


Nem egészen azt írtam, hogy "jogszabály értelmében", hanem azt, hogy "joggyakorlat szerint". A kettő között annyi a különbség, mint elmélet és gyakorlat között. Elméletileg semmi, gyakorlatilag viszont...

Másrészt nem a rendőröket hibáztattam. Csak leírtam, hogy ők nem foglalkoznak vele. Tovább nem fejtegethetem, hogy a hibás joggyakorlat és/vagy jogszabályok miatt, amit az országgyűlés hoz, amit mi választunk meg. Továbbá a hibás végrehajtatás miatt, ami a kormány feladata, ami szintén a mi választásunk eredményeképp alakult. Ugye megérted, hogy ez nem idevaló? :wink:

Lényeg, a rendőrök nem foglalkoznak vele, pedig technikailag könnyű lenne elkapni a bűnözőket.


pén. jún. 01, 2007 13:35
Profil Honlap
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
T68m írta:
Pampi: a gond inkább ott van, hogy nem igazán akarnak a telókkal foglalkozni (rendőrség). Elvileg pár perces méricskélésel és néhány órás utánajárással begyújthetnék a tagot aki használja a lopott telót és a tolvajt is.

Azonban a tag azt fogja mondani, hogy piacon vette és innentől kezdve a joggyakorlat szerint még elnézést is kell tőle kérni, hogy ilyesmivel zaklatták. Ergo, a rendőrök persze, hogy sza.rnak az egészre.
És ameddig ilyen a jogszabály, addig miért a rendőröket b.sztatjátok ezzel?
Hiszen Te magad írtad le, hogy a JOGSZABÁLY értelmében!!!
Akkor mit csináljanak a rendőrök??? Ugye Te sem úgy tudod, hogy a jogszabályokat a rendőrök hoznák????


pén. jún. 01, 2007 13:26
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4644
Tartózkodási hely: Szolnok/Szeged
Hozzászólás 
Hát igen, nálunk is tűnt már el telefon a családban, be is lett jelentve, azóta is foglalkoznak vele :? De majd az új rendőri vezetés ezt is megoldja :twisted:


pén. jún. 01, 2007 12:09
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
Pampi: a gond inkább ott van, hogy nem igazán akarnak a telókkal foglalkozni (rendőrség). Elvileg pár perces méricskélésel és néhány órás utánajárással begyújthetnék a tagot aki használja a lopott telót és a tolvajt is.

Azonban a tag azt fogja mondani, hogy piacon vette és innentől kezdve a joggyakorlat szerint még elnézést is kell tőle kérni, hogy ilyesmivel zaklatták. Ergo, a rendőrök persze, hogy sza.rnak az egészre.


pén. jún. 01, 2007 9:41
Profil Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4644
Tartózkodási hely: Szolnok/Szeged
Hozzászólás 
Ha egy kicsit lenyugodtál, akkor gondolod át mégegyszer.
Az iskola sehol sem vállal felelősséget a magaddal hordott tárgyakért, ez ált. benne is van a házirendben. Nálunk a koliban (egyetemé), ahova csak belépőkártyával lehet bejönni, szóval bárki nem sétálhat be, itt sem vállalnak felelősséget a behozott tárgyakért. Pedig itt van rengeteg gép, telefon, sokaknak a fél élete. Van kulcsod a szobához, vigyázz a cuccaidra. Ha valami eltűnik, tegyél bejelentést a rendőrségen.

A telefont imei alapján le lehet nyomozni, melyik hálózaton van, milyen kártyával. Ha be sem jelented, tuti nem is fognak nyomozni utána ;) Ha bejelented, legalább az esély megvan, hogy nyomozzanak utána. Mást nem nagyon tudsz csinálni. Persze lehet imei-t cserélni, vagy sokszor a lopott telefon már rég külföldön van.


kedd máj. 29, 2007 11:51
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. márc. 25, 2004 17:07
Hozzászólások: 4267
Tartózkodási hely: GRAND FOTEL
Hozzászólás 
Az IMEI szám a telefon egyedi azonosítója. Technikailag lehetséges a telefon nyomon követése az alapján.

Sajnos azonban a szolgáltató felé küldött IMEI túl könnyen megváltoztatható az említett modellekben és egy ilyesfajta "átkeresztelkedés" után nincs mi alapján követni a telefont.

Sajnos szinte biztos, hogy ha le is tiltatod a telefont a szolgáltatóknál, új életre kel valahol egy füstös "műhely" mélyén...


kedd máj. 29, 2007 11:50
Profil ICQ
vas-tag

Csatlakozott: kedd máj. 29, 2007 11:13
Hozzászólások: 1
Hozzászólás hello
Na, ilyen alapon én is simán lopkodhatnám a telefonokat, mert úgysem tesz semmit a rendörség! Akkor mire van az IMEI szám??? Elvileg azzal le kell tudni nyomozni hogy hol van a telefon, nem?
Azért vagyok igy felháborodva, mert nekem decemberben lopták el a kis gagyi, celluxszal megragasztott Sony Ericcson K300i telefonomat, és ami max. 5 ezret ér használtan de még a márkajelzése is le volt kopva, de mégis nagy érték volt nekik. Amikor vettem 24ezer ft volt. Egy discoban lopták el és én voltam ''felelőtlen'', mindig a táskámban szokott lenni, 5 percig nem volt és tessék...
Lezárták a nyomozást , szerintem nem is nyomoztak, persze nekem nagyon fontos szívemhez nőtt smsek voltak benne, amik akkor az életemet jelentették. OK, ez volt.
Most meg a húgomnak lopták el, az iskolában. Pénteken itthon vette észre, hogy nincs meg a telója.... de itt volt a hétvége, kedd van. Egy Sony Ericsson Z530i loptak el , ami szétnyithatós... a táskájából és az iskola azt mondta, hogy nem tesz semmit, ö nem vigyázott rá. Holott tudni kell, hogy mindig a zsebében szokott lenni, de most NEM. És az övét is ellopták. Amikor vettünk 19ezer ft volt , -5ezer ft cserekészülékkel a pannonnál most 26 ezer ft. És most, ha bemegyünk a rendőrségre, körberöhögnek minket, hogy ebben a családban senki sem tud vigyázni, vagy csak ennyire szerencsétlenek vagyunk és mindig belém akadnak azok, akiknek enyves a kezük. Ilyen erővel én is lopkodhatok telót, úgyse kapnak el. Azt se találták meg aki az enyémet ellopta, a tesóméét szerintem be sem jelentjük. Mert tök felesleges, a rendőrséget nem izgatja ez a dolog. Igaz, de ha az ő gyerekének a telóját lopnák el, ne félj meglenne.... Max. a rendőrök anyumat nevetnék körbe, hogy milyen ''béna gyerekei'' vannak.
De kérdem én, mire van az IMEI szám???? Azzal elvileg nem lehet behatárolni, hogy hol használják a telót? És a suliban annyit mondtak, miért nem vigyázott rá, igaz én is mindig más táskájába kutattam, hogy ''mit lopjak el'', de a fenébe az ilyen emberekkel, komolyan, valakinek igenis fontos az amit ök eladnak pár ezresért.......


kedd máj. 29, 2007 11:30
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. jan. 28, 2005 20:39
Hozzászólások: 3683
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
Többször is írtátok,hogy csak adásvételivel ír át sim-et a Trémobil.Úgytűnik vannak kivételek,párom 6éves kártyáját egy szóra átírták minden papír nélkül a szeged-pláza trémobil kuckóban.
Azt meg nemhiszm,hogyha a simlisek gyorsan eladják a lopott készüléket,aztán visszavennék ha "elromlik"...sőt nyugodtan árulhatnák akár a westend aljában vagy valamelyik "aluljáró szinvonal" gsm boltban is,számlát,blokkot,papírt úgysem adnak soha senkinek.
Alvilág ez kollegák,alvilág az ország,farkastörvények uralkodnak,ember embernek farkasa.Inkább nem is folytatom én mitcsinálnék talált telefonnal és hasonlók..
Talán az lehet a gond,tömegek "élnek" abból(pl itt a kerületben),hogy amit összekaparnak,azt naponta beviszikik a méhbe...ha nem egy bün-nyomortanya lenne a fél ország,talán nem itt tartanánk.


szer. dec. 06, 2006 18:07
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szomb. márc. 27, 2004 13:41
Hozzászólások: 5647
Tartózkodási hely: A gép előtt.
Hozzászólás 
Bányászbéka írta:
Már csak az a kérdésem lenne, hogy az IMEI letiltás esetén él-e még az a megkötés, hogy csak a náluk vett mobilokat tiltják le? Mert ezzel a kártyafüggetlenül vett mobilok tulajai (köztük jómagam) továbbra is szívnak.


A vodánál igen, tudtommal a panninál is, a T-t nem tudom...


szer. dec. 06, 2006 17:34
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. jan. 19, 2005 19:15
Hozzászólások: 203
Hozzászólás 
Trabi TM írta:
Bányászbéka írta:
...a vodának külön tiltólistája van és...


Ez már lassan 1 éve nincs így... :wink:


Ezt nagy-nagy örömmel hallom! Nem hiába halt a telefonom hősi halált valamelyik zuggsm üzlet asztalán! :D A Drágaszágom nemes célért áldozta életét... :lol: (ugyanis elég finom hangvételű leveleket küldtem a vodának a témában tavaly szeptemberben)

Már csak az a kérdésem lenne, hogy az IMEI letiltás esetén él-e még az a megkötés, hogy csak a náluk vett mobilokat tiltják le? Mert ezzel a kártyafüggetlenül vett mobilok tulajai (köztük jómagam) továbbra is szívnak.


szer. dec. 06, 2006 17:17
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szomb. márc. 27, 2004 13:41
Hozzászólások: 5647
Tartózkodási hely: A gép előtt.
Hozzászólás 
Bányászbéka írta:
...a vodának külön tiltólistája van és...


Ez már lassan 1 éve nincs így... :wink:


szer. dec. 06, 2006 17:11
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. jan. 19, 2005 19:15
Hozzászólások: 203
Hozzászólás 
Ákoska:
Ez sajnos igaz...de én optimista vagyok, és ennél többet egyszerű userként úgysem tehetek, minthogy megragadom az összes létező esélyt. A hétvégi kisdílerek erről aligha tudnak úgyis...

Az IMEI letiltás meg alap, de amíg

a, a vodának külön tiltólistája van és
b, a pannon még a rendőrségnek sem ad ki adatokat, ha nincs náluk letiltva az IMEI (amit ászf alapján csak a náluk vett készülékekre végeznek el, másra nem)

addig a tolvaj szépen lop egy vodás mobilt, és a pannonon használja tovább. Innestől kezdve a rendszer uszav, és szerintem erősen felveti a fenti szolgáltatók felelősségét. Ezért nem leszek soha többet vodafonos (féléves számhordozásomba és egy Sharp GX30i-mbe került, amit rögtön megjelenéskor vettem :evil: )

üdv!

Szerk: a T-mobile hajlandó letiltani a kártyafüggetlenül, nem náluk vásárolt készülékeket? Az ászf-t már rég láttam, de tudtommal nem volt kikötés a letiltásra, hogy náluk vásárolt telefon legyen.


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Bányászbéka szer. dec. 06, 2006 17:13-kor.



szer. dec. 06, 2006 17:10
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 168
Hozzászólás 
Pont ezt néztem, de ami érdekelné, az dominóval alig drágább... (N6103).
RAV


szer. dec. 06, 2006 16:18
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4644
Tartózkodási hely: Szolnok/Szeged
Hozzászólás 
Esetleg egy éves előfizu?


szer. dec. 06, 2006 16:15
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 168
Hozzászólás 
Végülis teljesen mindegy, a lényeg, hogy mindenki tudja, hogy mire gondolok. És azért is írtam le ezt, mert lehetséges, hogy nem az az ember volt, és pontosan ezért mindenkit megillet.
Viszont így egy nap után már egyre kevesebb a remény, ma megtették a feljelentést.
Már csak az új teló kiválasztása, és megvétele van hátra, és itt már csak az idegesít, hogy a pontjaimat erre nem tudom felhasználni, hacsak nem veszek pluszba egy előfizetést, amit utánna a fiókba teszek, de így meg nem éri meg. (de ez a rész másik topicra tartozna).

RAV


szer. dec. 06, 2006 16:08
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
skynet írta:
RAVER írta:
de az ártatlanság védelme a fõ


vélelme

bocs :oops:


azért védeni sem árt az ártatlanokat! ;-)

természetesen a szövegkörnyezetben igazad van.


szer. dec. 06, 2006 14:33
Profil Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. márc. 25, 2004 17:07
Hozzászólások: 4267
Tartózkodási hely: GRAND FOTEL
Hozzászólás 
Az ilyenbe sajnos egy darabig nem szoktak új SIMet tenni, legalábbis amíg egy megfelelő egyén a telefont tisztára nem gyalulta.
Aki lopásra adja a fejét, az szvsz tudja már, mit fog vele kezdeni, illetve kinél kezdi a telefon az "új" életét.

Ergo ha nem a telefon oprendszerében, kitörölhetetlenül van benne ez a fajta védelem (márpedig jelenleg nincs benne), nem ér semmit egy box ellen. Mellesleg kétlem, hogy a kikapcsolt állapotból induló 4 gombos formatálás ellen sw-esen tenni lehet bármit is, de ez attól még lehet akár igaz is. A BOX-meccs viszont esélytelen.

Itt csak az imei figyeltetése vagy tiltása segít, na nem a visszaszerzésben, hanem a használhatatlanná tételben.
Amikor a 3650-emet lopták el (az akkor még sokat ért), szándékosan hagytam 1-2 hónapot a tiltásig, hogy az illető 100% leboltolja a telót, akinél majd egyszer csak kakukk lesz és legalább annyi bosszúsága legyen a tolvajnak, hogy vissza kelljen vegye a telefont, ha nem akar gyöngyházberakásos kést a hátába...


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Akoska szer. dec. 06, 2006 21:59-kor.



szer. dec. 06, 2006 14:30
Profil ICQ
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. jan. 19, 2005 19:15
Hozzászólások: 203
Hozzászólás 
Egy kis apróság symbianokra, hátha segít valakinek. Szerintem érdemes felrakni:
Guardian 2.0

- SIM cserénél SMS küldés (kiderül a tolvaj száma), az illetéktelen számára láthatatlan a progi, így nem is gyanakszik.
- cell-id küldés (adott időszakonként elküldi, hol van a tolvaj)
- SMS-el a távolból adatok törölhetők, menthetők, riasztási hang kapcsolható be, kikapcsolható a telefon, biztonsági kód megváltoztatható, stbstbstb.
- uninstall csak a programban van, máskülönben törölhetetlen
- és a legfontosabb: nem engedi a hard resetet sem (a "háromgombos" módszert)

Amióta anno ellopták a telefonom, ez a progi az első, amit felteszek.

Ha bárki tud rá kiiktatási módszert, azt NE írja le!


szer. dec. 06, 2006 14:04
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 168
Hozzászólás 
Köszi, javítva, asszem nagyon fáradt vagyok :)))))) és még anno én indítottam a hej(ly)esírást... :DDDDDD És erre én írok le hülyeséget...
Amúgy az előzőt hamarosan megválaszolom, délután mielőtt indulok felhívom az üszit, ha senki nem tudná.
De amit nem akarok az üszitől kérdezni:
Karácsony van, és óriási sor, ha én a platina ügyintézést kérem, mivel soron kívül ki kell szolgáljanak, ha jól emlékszem, intézhetem így a domino ügyet?


szer. dec. 06, 2006 11:39
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 168
Hozzászólás 
OFF: Milyen papírok kellenek majd?
Amik vannak/nincsenek:
- Az igazolás, hogy a nevére vette a kártyát, még 3-4hónapja.
- Aranykártya
- Számla nincsen meg
- Iratai hálistennek megmaradtak (és a 3000Ft is ami nála volt, bezzeg a mobil...)

RAV


szer. dec. 06, 2006 11:35
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 168
Hozzászólás 
Hali! A Török Ignácból. Barátnőjének 40eFt-ját, volt akinek az iratait... ő még "olcsón" megúszta...
Majd ma megyek vele intézni az új SIM-et... Vagy van értelme várni pár napot? Addig odaadtam neki egy régi telóm (még jó hogy a másik topicban az elteszem emlékbére szavaztam :P).
Amúgy mióta nem tudom felhasználni a T-nél a Platinakártya pontjaimat domino csomagra? Asszem még anno fel lehetett...
Pedig így meglett volna a karácsony... és azért csak úgy 20-30ezrem nincs telefonra, picit nagy ajándék lenne...

üdv:
RAV

ui: visszatérve, állítólag egy bnője látott vkit, aki nem az idén barnult, de az ártatlanság vélelme a fő, szóval nem mondok semmit. Csak gyanús, egy középiskolában, ahova elvileg külsőst be sem engednek... Legalábbis engem bezzeg nem engedtek be, pedig nem épp tolvaj kinézetű vagyok...


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára RAVER szer. dec. 06, 2006 11:36-kor.



szer. dec. 06, 2006 11:31
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 118
Tartózkodási hely: ~Vác~Acsa~Gödöllő
Hozzászólás 
RAVER írta:
Sziasztok!

Ma ellopták a barátnőm mobilját.



Gödöllőn belül hol lopták el kb?


kedd dec. 05, 2006 23:46
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szomb. márc. 11, 2006 17:01
Hozzászólások: 577
Hozzászólás 
RAVER írta:
Sziasztok!

Ma ellopták a barátnőm mobilját...


ha esetleg előkerül a jóember, aki ilyet művelt, kérlek szólj, és segítek abban hogy soha többé ne forduljon meg ilyen az eszében... :)
van referencia anyagom :)


kedd dec. 05, 2006 22:51
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 168
Hozzászólás 
Sziasztok!

Ma ellopták a barátnőm mobilját.
A telefon maga szinte semmit nem ért (MC60), szóval aki ellopta valószínüleg nem egy szakértő..., de ha valamelyikőtök Gödöllőn találkozna egy kószáló MC60-assal, esetleg épp neki próbálnák eladni (bármilyen formában), az írjon már nekem, hátha ez lesz a ritka kivétel, hogy meglesz a telefon :D
Itt az az idegesítő, hogy aki ellopja, az keres MAX 5000Ft-ot, a barátnőmnek meg csak a vesződség, az elveszett számok, stb...


Üdv:
RAV


ui:Ha pont az olvasná ezt, akihez épp kikódolni viszik vagy IMEI-t átütni, stb, mielőtt megtenné, gondoljon arra, hogy szívesebben visszavásárolnám!


kedd dec. 05, 2006 22:46
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. okt. 05, 2005 20:13
Hozzászólások: 115
Tartózkodási hely: Békéscsaba
Hozzászólás 
Szerintem ők magasról tesznek arra hogy mióta vok előfizető!Ha a tella nincs kifizetve akkor ne is akard használni elven ítélnék meg a dolgot!De azért köszi mindenkinek!
azt a linket amit Akoska dott megnéztem találtam valami progit,ha a kezembe kerül jövőhéten a telcsi kipróbálom!Ennek már mindegy!vagy jó lesz vagy nem!
Mégegyszer köszi!!!


pén. dec. 01, 2006 19:39
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
Poc írta:
Azt hiszem elkanyarodtunk a valódi októl amiért írtam!A kiütés után lett újabb megegyezés.ezek szerint kap másik telcsit (olcsóbbat),és marad ez is!És ha már marad, az eladótól függetlenül kerestem alternatív üzembehelyezésre megoldást!Tehát az eladóval meg lett oldva minden prob!csak nem akartam parlagon hagyni a lehetõséget!(már ha van).


ezt egy vesztelessel kellene megbeszélned.

Pl. írnod egy levelet az üszinek, hogy te jóhiszeműen megvetted ezt a telót, X ideje előfizetőjük vagy, akkor ne büntessenek/engedjék használni azt.


pén. dec. 01, 2006 16:24
Profil Honlap
arany tag

Csatlakozott: szer. okt. 05, 2005 20:13
Hozzászólások: 115
Tartózkodási hely: Békéscsaba
Hozzászólás 
Azt hiszem elkanyarodtunk a valódi októl amiért írtam!A kiütés után lett újabb megegyezés.ezek szerint kap másik telcsit (olcsóbbat),és marad ez is!És ha már marad, az eladótól függetlenül kerestem alternatív üzembehelyezésre megoldást!Tehát az eladóval meg lett oldva minden prob!csak nem akartam parlagon hagyni a lehetőséget!(már ha van).


pén. dec. 01, 2006 15:03
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
Poc írta:
Azt tudta bratyesz hogy t mobilos,de azt nem hogy részletes!Mert ugye lehet venni hûséggel kp.-re is!Abban meg igazad van hogy meg lehetett volna kérdezni, de a francnak se jutott eszébe hogy ez lehet!utólag meg lett kérdezve, hogy akkor most mi is van, mért nem mûxik? :( És ha már így járt, gondoltam ha valahol, hát itt bizti tudjátok lehet-e kezdeni vele valamit!Ezért vetettem fel!Így csak MP3 lejátszónak, meg fényképezõnek jó.Bár 1.3Mp-el annak se nagyon!


igen, az a gond, hogy itt az eladó olyat adott el, ami nem az ő tulajdona. btk 317§-319§

sajnos, itt az eladón múlik minden. Esetleg feljelentéssel, a fentire való hivatkozással megfenyegetheted, de az elég kétélű fegyver, mivel nem volt adás-vételi, tehát, mondhatja, hogy azt ő nem is adta el nektek, nem (vagy nem annyi) pénzt kapott érte, stb.


pén. dec. 01, 2006 14:57
Profil Honlap
arany tag

Csatlakozott: szer. okt. 05, 2005 20:13
Hozzászólások: 115
Tartózkodási hely: Békéscsaba
Hozzászólás 
Azt tudta bratyesz hogy t mobilos,de azt nem hogy részletes!Mert ugye lehet venni hűséggel kp.-re is!Abban meg igazad van hogy meg lehetett volna kérdezni, de a francnak se jutott eszébe hogy ez lehet!utólag meg lett kérdezve, hogy akkor most mi is van, mért nem műxik? :( És ha már így járt, gondoltam ha valahol, hát itt bizti tudjátok lehet-e kezdeni vele valamit!Ezért vetettem fel!Így csak MP3 lejátszónak, meg fényképezőnek jó.Bár 1.3Mp-el annak se nagyon!


pén. dec. 01, 2006 14:34
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
Macika írta:
A tulajdonjog végülis tök mindegy, ha jól emlékszem, a hûség lejártáig így sem, úgy sem értékesítheti a készülékét a szerzõdés szerint.


ezt az érvelésed múltkor sem értettem! Ha enyém a telefon, tulajdonjogilag, akkor miért ne adhatnám el akárkinek :?:

persze, ha valaki részletre vásárol, akkor az (szerződéstől függően) nem az övé. (azért hangsúlyozom a szerződést, mert míg a tré saját maga adja a hitelt, addig a vodánál külső bank. Azaz vodánál részletnemfizetés esetén nem a vodának tartozunk, de ez eléggé mellékes szál)


pén. dec. 01, 2006 13:27
Profil Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: hétf. okt. 25, 2004 10:08
Hozzászólások: 7575
Hozzászólás 
AndrySoft írta:
A gond az, hogy a T-boy NEM ÍR ÁT MÁS NEVÉRE szóló SIM-et. (A Panni igen, a Vodka passz)... Még akkor sem, ha a másik tulaj írásbeli igazolást is ad róla (legalábbis tavaly még igy volt)

Macika írta:
...úgy tudom, hogy a T-nél nincs feltöltős kártya átírás.


De igen. Pár éve elhagytam a telómat és a SIM-et visszavásároltam, rajta a meglévő összeg és átírták a nevemre, DE kellett hozzá az előző tulaj írásbeli beleegyezése is.


pén. dec. 01, 2006 13:13
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
Poc írta:
Sziasztok!
Az odáig ok hogy nem szabad megvenni, de a csimpánz nem mondta hogy ilyen bibi van hogy részletes!fél évig nem is volt gond!utána reccs!és mivel ez a telcsi is marad értékkülönbözetbe, ezért gondoltam hátha nem csak levélnehezéknek lehet használni ezután!
Megint arra fogok hivatkozni, amit nem szeretnek a topictársak. A gondolkodás. Hiánya.

Azt ugye tudtátok, hogy lockos az MDA. Innentől kezdve megvolt a származási hely.
Ha tudtátok, hogy T-lockos, és azt is, hogy Dominóban NEM adnak ilyet, akkor mi akadályozott meg Bernneteket, hogy rájöjjetek, hűséggel terhelt a készülék?
Legalább kíváncsiság-szinten hasznos lehetett volna rákérdezni...


pén. dec. 01, 2006 12:05
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. okt. 05, 2005 20:13
Hozzászólások: 115
Tartózkodási hely: Békéscsaba
Hozzászólás 
Természetesen "haveri" alapon nem lett írva!De sztem a szolgáltatót nem is érdekelné, az ember meg ad másikat.Bár az nem egészen ilyen kaliberű,de remélhetőleg azt nem ütik ki!


pén. dec. 01, 2006 9:50
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4374
Tartózkodási hely: c:\windows
Hozzászólás 
Poc írta:
Sziasztok!
Az odáig ok hogy nem szabad megvenni, de a csimpánz nem mondta hogy ilyen bibi van hogy részletes!fél évig nem is volt gond!utána reccs!és mivel ez a telcsi is marad értékkülönbözetbe, ezért gondoltam hátha nem csak levélnehezéknek lehet használni ezután!


Gondolom rendes adásvételi szerződés sem lett kötve, amiben az eladó 2 tanu előtt kijelenti, hogy a telefon tehermentes. Mondjuk azzal nem tudom, mire lehetne menni a mai világban, de legalább lehetne mit lobogtatni.


pén. dec. 01, 2006 9:40
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. okt. 05, 2005 20:13
Hozzászólások: 115
Tartózkodási hely: Békéscsaba
Hozzászólás 
Sziasztok!
Az odáig ok hogy nem szabad megvenni, de a csimpánz nem mondta hogy ilyen bibi van hogy részletes!fél évig nem is volt gond!utána reccs!és mivel ez a telcsi is marad értékkülönbözetbe, ezért gondoltam hátha nem csak levélnehezéknek lehet használni ezután!


pén. dec. 01, 2006 9:29
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
T68m írta:
Macika írta:
ha már ilyen idétlen volt, hogy hűségterhelt, előfizetéses telót vett...


azt hiszem árnyalatnyi különbség van:

"és kiderült hogy nem fizette a részletet"

Tehát, ha te egy hűséges telót veszel, akkor annak a tulajdonjoga rögtön rád száll. Azonban ha részletre veszed, akkor annak a tulajdonjoga - szerződéstől függően - csak az összes részlet kifizetése utána a tied!

jajj de jó, most jöttem rá, hogy tulkép a tré-mobil laptopját túrtam szét, mivel még nem fizettem ki az összes részletet... :D
A tulajdonjog végülis tök mindegy, ha jól emlékszem, a hűség lejártáig így sem, úgy sem értékesítheti a készülékét a szerződés szerint.

Az idétlenséget meg fenntartom (sőt, ha morcos kedvemben lennék még kicserélném baromságra is), TILOS olyan készüléket megvenni, amin még részlet/hűség van. Hiszen BÁRMIKOR kilőheti számla-/részletnemfizetés miatt a szolgáltató és NEM a jóhiszemű vevőnek adnak igazat!
Természetesen lehetnek kivételek, családtag, jóismerős, munkatárs, stb. de mindegyik csoportból láttunk már utólagos veszekedést. Még családtagnál is, nem is túl régen!


pén. dec. 01, 2006 2:18
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. márc. 25, 2004 17:07
Hozzászólások: 4267
Tartózkodási hely: GRAND FOTEL
Hozzászólás 
Macika írta:
Poc írta:
Üdv!
Kösszke!Ezek szerint egy IMEI cserével meg lehet oldani!Jó azt tudom hogy én nem tudom megoldani,de csak van valaki aki megtudja!aki szoftot cserélt a telcsimen az csak elbír ezzel is!
MDA Varion IMEI-t cserélni?

Hadd mosolyogjak már, na... :))


Sajnos úgy néz ki, erre épp van megoldás :(


pén. dec. 01, 2006 2:14
Profil ICQ
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
Macika írta:
ha már ilyen idétlen volt, hogy hûségterhelt, elõfizetéses telót vett...


azt hiszem árnyalatnyi különbség van:

"és kiderült hogy nem fizette a részletet"

Tehát, ha te egy hűséges telót veszel, akkor annak a tulajdonjoga rögtön rád száll. Azonban ha részletre veszed, akkor annak a tulajdonjoga - szerződéstől függően - csak az összes részlet kifizetése utána a tied!

jajj de jó, most jöttem rá, hogy tulkép a tré-mobil laptopját túrtam szét, mivel még nem fizettem ki az összes részletet... :D


pén. dec. 01, 2006 0:15
Profil Honlap
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
Poc írta:
Bocs hogy nemtudom miként lehetne újra működésre bírni,és megkérdeztem!De ha ilyen rettenetes felvilágosultak vagytok e témában, írhatnátok valami hasznosat is!Hogy van-e valami megoldás?
Miként lehet újra működésre bírni?
Nagyon egyszerű a megoldás.

Ki kell fizetni a tartozást a T-mobilnál!!!


Azt hittem, ezt magatoktól is tudjátok...

Más megoldás nincs!
Nem megsértődni kell, hanem körültekintőnek lenni legközelebb a vásárlásnál, ha már ilyen idétlen volt, hogy hűségterhelt, előfizetéses telót vett...

Egyébként nem is értem, azt mondta a srác, hogy kap másik telót e helyett. Az nem elfogadható a bátyád számára?

Az unlockra van program, de sajnos az is fizetős. Igen, azt is meg kell venni! Egyetlen készülékért viszont nem éri meg.
Na meg a nyitás az csak az IMEI újbóli engedélyeztetése után jöhet csak szóba.

Azt meg nem kéne ide keverni, hogy valaki tud rajta ROM-ot frissíteni, hiszen az semmiféle felkészültséget/szakértelmet nem kíván, akinek van számítógépe és 1 db USB-portja rajta, az meg tudja csinálni.


csüt. nov. 30, 2006 21:48
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4644
Tartózkodási hely: Szolnok/Szeged
Hozzászólás 
Kicsit bővebben a lényeg, hogy nem lehet imei cserét megoldani esetedben.


csüt. nov. 30, 2006 21:36
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. okt. 05, 2005 20:13
Hozzászólások: 115
Tartózkodási hely: Békéscsaba
Hozzászólás 
Bocs hogy nemtudom miként lehetne újra működésre bírni,és megkérdeztem!De ha ilyen rettenetes felvilágosultak vagytok e témában, írhatnátok valami hasznosat is!Hogy van-e valami megoldás?


csüt. nov. 30, 2006 21:09
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 512
Tartózkodási hely: biztos helyen...
Hozzászólás 
Macika írta:
Poc írta:
Üdv!
Kösszke!Ezek szerint egy IMEI cserével meg lehet oldani!Jó azt tudom hogy én nem tudom megoldani,de csak van valaki aki megtudja!aki szoftot cserélt a telcsimen az csak elbír ezzel is!
MDA Varion IMEI-t cserélni?

Hadd mosolyogjak már, na... :))


:lol:


csüt. nov. 30, 2006 17:59
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
Poc írta:
Üdv!
Kösszke!Ezek szerint egy IMEI cserével meg lehet oldani!Jó azt tudom hogy én nem tudom megoldani,de csak van valaki aki megtudja!aki szoftot cserélt a telcsimen az csak elbír ezzel is!
MDA Varion IMEI-t cserélni?

Hadd mosolyogjak már, na... :))


csüt. nov. 30, 2006 17:29
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. okt. 05, 2005 20:13
Hozzászólások: 115
Tartózkodási hely: Békéscsaba
Hozzászólás 
Üdv!
Kösszke!Ezek szerint egy IMEI cserével meg lehet oldani!Jó azt tudom hogy én nem tudom megoldani,de csak van valaki aki megtudja!aki szoftot cserélt a telcsimen az csak elbír ezzel is!


csüt. nov. 30, 2006 16:40
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4644
Tartózkodási hely: Szolnok/Szeged
Hozzászólás 
Valószínűleg imei alapján van letiltva a hálózatról a telcsi. Azt meg nem egyszerű cserélni :?


csüt. nov. 30, 2006 16:21
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 109 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 0 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség