Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: hétf. szept. 30, 2024 6:29



Hozzászólás a témához  [ 7570 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33 ... 152  Következő
VODAFONEGYALÁZÓ 
Szerző Üzenet
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 133
Hozzászólás 
pampika írta:
Most akadtam egy vodás szórólapra (asszonypajti a vonaton legyezőnek használta :) ) és azon az volt, hogy a korlátlna csomagot ha megkötöd és nem tetszik, 3 napon belül visszaadhatod és felmondhatod a szerződést minden további gond nélkül.
Arról nem írtak, hogy ilyen esetben mennyibe fáj az akció, de érdemes lenne kipróbálni mondjuk 1 napon keresztül rádugni 1-2-3 gépet hálózatban és nyomatni a youtube-ot, metacafe-t, netrádiót, szóval mindent, ami viszi az adatforgalmat, de semmi kifogásolható tartalom nincs benne. Szerintem simán összelehetne hozni az 5 gb forgalmat.
Csak ekkor jön a kérdés: mondjuk 1. napon határ átlépve, de elvileg nem gond, hisz nem tiltott dologgal. Ha mégis átpakolna a voda, akkor mikor szól? Vagy hogyan jelez? És ha áttesz, akkor még mindig lemondható a 3 napon belül? (gondolom nem, hisz már nem az a díjcsomag, és ez csak az eredetire vonatkozik)


Azért óvatosan ezzel a visszavásárlási lehetőséggel, mert a Voda sem hülye. Csak akkor veszik vissza, ha az 1, 2 vagy 3 nap alatt nem forgalmaztál 200 Mbyte-nál többet.


szomb. jún. 16, 2007 16:59
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
Vizsla írta:
A Nemzeti Hírkölzési Hatóságtól érkezett egy határozat eljárás megszüntetésérõl, melyben a megnövekedett, igen hasonló bejelentések hatására a Vodafone számlázását és ügyfélszolgálati tevékenyésgt vizsgálta az AMDOCS-ra történõ váltás okozta kritikus idõszakban, és azt követõen.

Minden bejelentõnek megküldik levélben. A határozat: HS-1054-11/2006.


és mi a tartalma? Miután megkaptuk a kenőpénzt, mindent rendben találtunk? :twisted:


szomb. jún. 16, 2007 15:54
Profil Honlap
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 7091
Hozzászólás 
A Nemzeti Hírkölzési Hatóságtól érkezett egy határozat eljárás megszüntetéséről, melyben a megnövekedett, igen hasonló bejelentések hatására a Vodafone számlázását és ügyfélszolgálati tevékenyésgt vizsgálta az AMDOCS-ra történő váltás okozta kritikus időszakban, és azt követően.

Minden bejelentőnek megküldik levélben. A határozat: HS-1054-11/2006.


szomb. jún. 16, 2007 15:30
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4644
Tartózkodási hely: Szolnok/Szeged
Hozzászólás 
guni. írta:
Egy 50Ft-os bélyeget? :lol:

Nyomtatással, borítékkal van az 70 is. Simán beleférne mondjuk 4 sms grátisz (felfelé kerekítve) :D


szomb. jún. 16, 2007 14:23
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4173
Tartózkodási hely: Budapest-Győr Telefon: Motorola Milestone
Hozzászólás 
Egy 50Ft-os bélyeget? :lol:

Guni


szomb. jún. 16, 2007 13:30
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: vas. jún. 10, 2007 8:16
Hozzászólások: 112
Hozzászólás 
Komolyan, sose legyen nagyobb gondod az életben<<de van is már :D na mind1.Dehogy sértődöm,csak csodálkoztam.Mondjuk megspórólhatnák a meglévő ügyfeleknek ezta levelet :D levél+posta kézbesítési díj=inkább adnának valamit ajándékba :lol:


szomb. jún. 16, 2007 6:31
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4644
Tartózkodási hely: Szolnok/Szeged
Hozzászólás 
Értsd már meg, hogy ez egy formanyomtatvány- nem az üszis írja rá saját kicsi kezével, hogy tisztelt ÚJ ügyfél, hanem ilyet kap mindenki, aki új szerződést kötsz. Amikor anno társkártyás voltam egy ideig faterom kártyája mellett, ugyanilyen levelet küldtek. Most fater is sértődjön meg, pedig ő majdnem kezdetektől fogva westeles :roll: Komolyan, sose legyen nagyobb gondod az életben ;)


szomb. jún. 16, 2007 6:18
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: vas. jún. 10, 2007 8:16
Hozzászólások: 112
Hozzászólás 
Trabi TM írta:
muse írta:
Illetve szeptemberig még azt az előfizut is kell fizetnem!!Ennyire tesznek az ügyfélre?!rosszul esett h. őszinte legyek :cry:


Ez teljesen természetes, és a másik 2 szolgáltatónál is így működik. Aláírtál 2 évet, így 2 évig kell fizetni, ez teljesen független attól, hogy még hány előfizud van...
Nekem is van több, mégsem engedik el a 2 évet egyikből sem, amire aláírtam, max annyi kedvezmény van, hogy már 3 hónappal előbb hosszabbíthatsz, újra 2 év aláírásával, tehát ilyenkor elengednek 3 hónapot, de felbontáskor teljesen természetes, hogy nem... :wink:

Nem az fáj h. nem engedték el a másik ekőfizum.Tudom 2 évet aláírtam addig fizetnem kell.Nincs is ezzel semmi baj.De h. uj ügyfélként néznek,mikor majd 2 éve vagyok náluk előfizusként... :?


szomb. jún. 16, 2007 5:22
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: hétf. máj. 07, 2007 13:04
Hozzászólások: 380
Hozzászólás 
Bennem fel sem merült az, hogy ez probléma lehet :o. Egy előfizetés az egy előfizetés, egy másik meg egy másik. Mindegy az, hogy ki köti. Lelki kérdéseken kiakadni? Percdíjak. Az már kérdés.


pén. jún. 15, 2007 22:40
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szomb. márc. 27, 2004 13:41
Hozzászólások: 5647
Tartózkodási hely: A gép előtt.
Hozzászólás 
muse írta:
Illetve szeptemberig még azt az előfizut is kell fizetnem!!Ennyire tesznek az ügyfélre?!rosszul esett h. őszinte legyek :cry:


Ez teljesen természetes, és a másik 2 szolgáltatónál is így működik. Aláírtál 2 évet, így 2 évig kell fizetni, ez teljesen független attól, hogy még hány előfizud van...
Nekem is van több, mégsem engedik el a 2 évet egyikből sem, amire aláírtam, max annyi kedvezmény van, hogy már 3 hónappal előbb hosszabbíthatsz, újra 2 év aláírásával, tehát ilyenkor elengednek 3 hónapot, de felbontáskor teljesen természetes, hogy nem... :wink:


pén. jún. 15, 2007 22:35
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: vas. jún. 10, 2007 8:16
Hozzászólások: 112
Hozzászólás 
T68m írta:
muse írta:
Kicsit belemászott a voda a lelkivilágomba!!!Nos..szeptemberben lesz 2 éve h. előfizetőjük vagyok,de a párom miatt vásároltam mult héten párosan szép előfizut.Erre küldenek 1 levelet h. köszöntjük a vodafone előfiteői között!!!Hát ba****meg 2évig mi voltam????!!!!Illetve szeptemberig még azt az előfizut is kell fizetnem!!Ennyire tesznek az ügyfélre?!rosszul esett h. őszinte legyek :cry:


mind a három ilyet küld, tapasztalat.

Már azt hittem ez is Voda specialitás :lol: Mondjuk ez sztem elég sértő egy régi ügyfélnek. :cry:


pén. jún. 15, 2007 21:44
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
muse írta:
Kicsit belemászott a voda a lelkivilágomba!!!Nos..szeptemberben lesz 2 éve h. elõfizetõjük vagyok,de a párom miatt vásároltam mult héten párosan szép elõfizut.Erre küldenek 1 levelet h. köszöntjük a vodafone elõfiteõi között!!!Hát ba****meg 2évig mi voltam????!!!!Illetve szeptemberig még azt az elõfizut is kell fizetnem!!Ennyire tesznek az ügyfélre?!rosszul esett h. õszinte legyek :cry:


mind a három ilyet küld, tapasztalat.


pén. jún. 15, 2007 21:31
Profil Honlap
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
pampika írta:
Itt a kulcs az a 3 nap lenne. Ha valaki kipróbálja és csak a hónap végén közli a voda, hogy átrakták, akkor beszívott egy korlátos csomagot 2 éves rablánccal...Ezért kéne 1-2 nap alatt túllépni a limitet, mert elvileg ugye 3 napon belül fel lehet mondani.
Amúgy nekem most idõbe sajna nem fér bele, mert van még 2 hétre 6 vizsgám, ehhez meg egész nap ott kéne ülni a gépnél.


sztem három nap alatt semmit se vesznek észre, az 5gb túllépést eleve hónapos időtartamban mérik. És most nincs felesleges két délelőttöm azzal szórakozni, hogy bemenjek megvenni, majd lemondani.

Különben is egy nagy sza.r a voda hálója, nem véletlenül mentem át már egy fél éve a Tréhez mobilinternetezni.

szerk.: nem kéne ott ülni, írok egy programot, ami egész nap, orrba szájba tölt. Bár, egy letöltésvezérlő is megfelel erre a célra.


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára T68m pén. jún. 15, 2007 21:32-kor.



pén. jún. 15, 2007 21:29
Profil Honlap
arany tag

Csatlakozott: vas. jún. 10, 2007 8:16
Hozzászólások: 112
Hozzászólás 
Kicsit belemászott a voda a lelkivilágomba!!!Nos..szeptemberben lesz 2 éve h. előfizetőjük vagyok,de a párom miatt vásároltam mult héten párosan szép előfizut.Erre küldenek 1 levelet h. köszöntjük a vodafone előfiteői között!!!Hát ba****meg 2évig mi voltam????!!!!Illetve szeptemberig még azt az előfizut is kell fizetnem!!Ennyire tesznek az ügyfélre?!rosszul esett h. őszinte legyek :cry:


pén. jún. 15, 2007 21:17
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: vas. jún. 10, 2007 8:16
Hozzászólások: 112
Hozzászólás 
Vállald be Laughing .De komolyan..Nagyon kiváncsi vagyok mit lépne.. Illetve ha esetleg napi 3-4 orás net-tvzés esetén is szép adatforgalom összejön 1 hónap alatt.Esetleg 1 honapig non-stop Hír tv menne(nem politika,errről a tv-ről tudom h. van on-line adása)Laughing És vajon tiltana-e a Voda,illetve áttenne-e 5gigás netjükbe,mert akkor mondhatná az ember h. csak on-line tvzett!Jo llenne kiprobálni,és végre egyszer pozitívan csalódni a Vodában h. a korlátlan az tényleg az Laughing
^^^^^^
De ebben az esetben JOGOSAN lehetne reklamálni,illetve ha tényleg átraknak fogyasztóvédőkhöz menni,mert akkor ez így becsapás!!!!


pén. jún. 15, 2007 20:53
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4644
Tartózkodási hely: Szolnok/Szeged
Hozzászólás 
Itt a kulcs az a 3 nap lenne. Ha valaki kipróbálja és csak a hónap végén közli a voda, hogy átrakták, akkor beszívott egy korlátos csomagot 2 éves rablánccal...Ezért kéne 1-2 nap alatt túllépni a limitet, mert elvileg ugye 3 napon belül fel lehet mondani.
Amúgy nekem most időbe sajna nem fér bele, mert van még 2 hétre 6 vizsgám, ehhez meg egész nap ott kéne ülni a gépnél.


pén. jún. 15, 2007 20:44
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: vas. jún. 10, 2007 8:16
Hozzászólások: 112
Hozzászólás 
pampika írta:
Most akadtam egy vodás szórólapra (asszonypajti a vonaton legyezőnek használta :) ) és azon az volt, hogy a korlátlna csomagot ha megkötöd és nem tetszik, 3 napon belül visszaadhatod és felmondhatod a szerződést minden további gond nélkül.
Arról nem írtak, hogy ilyen esetben mennyibe fáj az akció, de érdemes lenne kipróbálni mondjuk 1 napon keresztül rádugni 1-2-3 gépet hálózatban és nyomatni a youtube-ot, metacafe-t, netrádiót, szóval mindent, ami viszi az adatforgalmat, de semmi kifogásolható tartalom nincs benne. Szerintem simán összelehetne hozni az 5 gb forgalmat.
Csak ekkor jön a kérdés: mondjuk 1. napon határ átlépve, de elvileg nem gond, hisz nem tiltott dologgal. Ha mégis átpakolna a voda, akkor mikor szól? Vagy hogyan jelez? És ha áttesz, akkor még mindig lemondható a 3 napon belül? (gondolom nem, hisz már nem az a díjcsomag, és ez csak az eredetire vonatkozik)

Vállald be :lol: .De komolyan..Nagyon kiváncsi vagyok mit lépne.. Illetve ha esetleg napi 3-4 orás net-tvzés esetén is szép adatforgalom összejön 1 hónap alatt.Esetleg 1 honapig non-stop Hír tv menne(nem politika,errről a tv-ről tudom h. van on-line adása):lol: És vajon tiltana-e a Voda,illetve áttenne-e 5gigás netjükbe,mert akkor mondhatná az ember h. csak on-line tvzett!Jo llenne kiprobálni,és végre egyszer pozitívan csalódni a Vodában h. a korlátlan az tényleg az :lol:
De ebben az esetben JOGOSAN lehetne reklamálni,illetve ha tényleg átraknak fogyasztóvédőkhöz menni,mert akkor ez így becsapás!!!!


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára muse pén. jún. 15, 2007 20:50-kor.



pén. jún. 15, 2007 20:40
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4644
Tartózkodási hely: Szolnok/Szeged
Hozzászólás 
Most akadtam egy vodás szórólapra (asszonypajti a vonaton legyezőnek használta :) ) és azon az volt, hogy a korlátlna csomagot ha megkötöd és nem tetszik, 3 napon belül visszaadhatod és felmondhatod a szerződést minden további gond nélkül.
Arról nem írtak, hogy ilyen esetben mennyibe fáj az akció, de érdemes lenne kipróbálni mondjuk 1 napon keresztül rádugni 1-2-3 gépet hálózatban és nyomatni a youtube-ot, metacafe-t, netrádiót, szóval mindent, ami viszi az adatforgalmat, de semmi kifogásolható tartalom nincs benne. Szerintem simán összelehetne hozni az 5 gb forgalmat.
Csak ekkor jön a kérdés: mondjuk 1. napon határ átlépve, de elvileg nem gond, hisz nem tiltott dologgal. Ha mégis átpakolna a voda, akkor mikor szól? Vagy hogyan jelez? És ha áttesz, akkor még mindig lemondható a 3 napon belül? (gondolom nem, hisz már nem az a díjcsomag, és ez csak az eredetire vonatkozik)


pén. jún. 15, 2007 20:17
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
Ottoyes írta:
Nos,ha 5 giga a korlátlan,akkor olcsóbb ha vitamaxra rendeljük.Tudom,maxra nem lehet..de 5 gigásat igen,ami a legnagyobb feltöltõkarit használva 4150-re jön ki. :idea:


csak az még a voda szerint se korlátlan, hanem 5gigás.


pén. jún. 15, 2007 19:48
Profil Honlap
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. nov. 09, 2006 5:53
Hozzászólások: 37
Tartózkodási hely: Budapest székesfőváros
Hozzászólás 
Nos,ha 5 giga a korlátlan,akkor olcsóbb ha vitamaxra rendeljük.Tudom,maxra nem lehet..de 5 gigásat igen,ami a legnagyobb feltöltőkarit használva 4150-re jön ki. :idea:


pén. jún. 15, 2007 15:51
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 41
Hozzászólás 
Ebydr írta:
OFF:

Így jártam én is. Lekoptatott az NHH és a GVH is a saját kis ügyeimben.
Olyan nonprofit szervezeteknek kellene ilyen hatósági jogokat adni, ahová a nép választja be szabadon magát, és kicsinálja ezeket. Az NHH-tól a fogyasztóvédõkön át az EÜ felügyeletig. Olyan fegyelem lenne itt, hogy csak na. Akirõl meg kiderül, hogy korrupt, a nép majd felakasztatja.
2 perc alatt rendet lehetne tenni, csak egy kis világot kell hozzá megváltoztatni.

Voltak nekünk igazi "nép által választott" vezetőink a népköztársaság lobogója alatt, akasztgattak is, fegyelem is volt, mégsem működött. Mert tartok tőle, hogy akit magasra küldenek, az könnyen megszédül. Hű micsoda frázis volt :D Az ilyen fejtegetésekkel hamar odáig jutok, hogy világégés kéne ide kéremszépen és tőkés töketlenítés... Szóval nem fejtegetek, hanem inkább elindulok lassan az asszonnyal a balcsira :lol:


pén. jún. 15, 2007 14:40
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: kedd júl. 05, 2005 13:18
Hozzászólások: 258
Hozzászólás 
T68m írta:
guni. írta:
OFF: Egészen pontosan hány folyamtban lévő ügyed is van jelen pillanatben? :lol: A Pannon, a UPC,...még valami?

Guni


GVH-s bejelentések, amikben (az alig korrupt) gvh megtagadja az eljárás lefolytatását, ezért bírósági úton akarom erre kötelezni őket. És még kettő, ami még nem jutott el felettes hatóságig.

Az olyan piti ügyekkel már nincs időm foglalkozni, mint pl. a Generális életbiztosítás, ahol a Generáli benyelt vagy 100-200eFt-ot. Egyszerűen ennyi pénzért nem érdemes pereskedni, maguktól meg nem fizetnek (hisz ők is tisztában vannak ezzel)

Bár - ahogy a vodás vitát elnéztem - te ezekben is a szolgáltatónak adsz igazat. (egyébként az emberek többsége ilyen)


OFF:

Így jártam én is. Lekoptatott az NHH és a GVH is a saját kis ügyeimben.
Olyan nonprofit szervezeteknek kellene ilyen hatósági jogokat adni, ahová a nép választja be szabadon magát, és kicsinálja ezeket. Az NHH-tól a fogyasztóvédőkön át az EÜ felügyeletig. Olyan fegyelem lenne itt, hogy csak na. Akiről meg kiderül, hogy korrupt, a nép majd felakasztatja.
2 perc alatt rendet lehetne tenni, csak egy kis világot kell hozzá megváltoztatni.


szer. jún. 13, 2007 23:53
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
guni. írta:
OFF: Egészen pontosan hány folyamtban lévõ ügyed is van jelen pillanatben? :lol: A Pannon, a UPC,...még valami?

Guni


GVH-s bejelentések, amikben (az alig korrupt) gvh megtagadja az eljárás lefolytatását, ezért bírósági úton akarom erre kötelezni őket. És még kettő, ami még nem jutott el felettes hatóságig.

Az olyan piti ügyekkel már nincs időm foglalkozni, mint pl. a Generális életbiztosítás, ahol a Generáli benyelt vagy 100-200eFt-ot. Egyszerűen ennyi pénzért nem érdemes pereskedni, maguktól meg nem fizetnek (hisz ők is tisztában vannak ezzel)

Bár - ahogy a vodás vitát elnéztem - te ezekben is a szolgáltatónak adsz igazat. (egyébként az emberek többsége ilyen)


szer. jún. 13, 2007 23:22
Profil Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4173
Tartózkodási hely: Budapest-Győr Telefon: Motorola Milestone
Hozzászólás 
OFF: Egészen pontosan hány folyamtban lévő ügyed is van jelen pillanatben? :lol: A Pannon, a UPC,...még valami?

Guni


szer. jún. 13, 2007 22:03
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
hhh3 írta:
Aki vodás, az legalább egyszer aláírt egy szerzõdést, hogy a vodának mindig igaza van.


Hát ja! A legszebb az egészben az, hogy a "független" nhh-nak és magyar bíróságnak pedig az az elvi álláspontja, hogy a szolgáltatónak mindig igaza van.

Pampika által emlegetett upc szerint én illegálisan használtam a netet, ezért kikapcsolta. Mind a mai napig (két éve) nem sikerült visszakapcsoltatnom, mert a kimondatlan érvelés szerint, ha az upc azt mondta, akkor biztosan illegálisan használtam (olyanokat kitaláltak, ha nem az volt illegális használat, akkor más, akkor biztos WiFi-n osztottam meg másokkal (tiszta nyuszika sapka érzés). Persze erre sincs bizonyítékuk, nem is lehet, nem osztottam senkivel a netet). Most küldöm legfelsőbb bíróságra az ügyet, hogy azért már érdemben is foglalkozzanak vele. (ne csak az legyen a vizsgálat, hogy itt írja az upc, hogy illegális, tehát akkor illegális)
Mondjuk, most nagyon örülök az EU tagságnak, mert nem tusolhatják el az ügyet, hisz akár az EU elé is vihetem, ami már nem csak az upc-nek, hanem a magyar államnak is sokba kerül. (értelemszerűen, ha az EU nekem ad igazat)


szer. jún. 13, 2007 11:46
Profil Honlap
arany tag

Csatlakozott: pén. jan. 28, 2005 19:14
Hozzászólások: 255
Hozzászólás 
Nekem a hostessek azt mondták, hogy korlátlan=5G, vagyis korlátos. Nem vadafone-os hostess-ek voltak, úgyhogy fentartással kezelem. Érdekelne a rádióhallgatós tapasztalat. Szerintem ebből is hasonló lesz, mint anno korlátlan internettel, pereskedés, megszüntetés, nekünk meg jogunk lesz fizetni és farkat behúzva szerződést bontani, még ha meg is nyerjük. Aki vodás, az legalább egyszer aláírt egy szerződést, hogy a vodának mindig igaza van.


szer. jún. 13, 2007 11:08
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4644
Tartózkodási hely: Szolnok/Szeged
Hozzászólás 
Szerintem simán átrak. De nem hiszem, hogy meghatja :? Anno a upc-nek írtam ezzel kapcsolatban, hogy szép és jó, hogy ők úgy gondolják, hogy a normális felhasználónak elég a havi 1-5 gb adatforgalom, de ha én nekiállok netrádiózni (akkor még youtube kanyarban sem volt...), akkor simán túllépem a limitet, de semmi illegálisat nem csináltam. Mert ugye upc szerint csak az csinálhat nagyobb forgalmat, aki illegálisat művel.
Erre sikerült válaszolniuk 2 hónappal később, aminek a lényege kb. az volt, hogy én bakaphassam, mert ők úgyis mindent jobban tudnak és tudják mire van szüksége a felhasználónak ésatöbbi...Vagyis semmi lényegi válasz, de természetesen nincs igazam :?


szer. jún. 13, 2007 10:13
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4173
Tartózkodási hely: Budapest-Győr Telefon: Motorola Milestone
Hozzászólás 
Azt fogja reagálni, hogy 5GB-ig 5000Ft., utána meg megkezdett 10KB-onként 6Fillér. ;-)

Guni


szer. jún. 13, 2007 10:11
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 941
Hozzászólás 
mellesleg TÉNYLEG ki kellene próbálni hogy mit reagál a voda mondjuk egy 0-24ig tartó mondjuk 192kbites webrádió hallgatásra HTTP protokollon keresztül... semmi P2P mégis lazán túlmegy az 5 GBon...


szer. jún. 13, 2007 8:35
Profil Privát üzenet küldése ICQ
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 941
Hozzászólás 
Ck. írta:
Tegyük fel, hogy valaki betartja az 5 gigát. Ezen a limiten belül lehet torrentezni, vagy pedig "fizikailag" le van tiltva (portok, stb.)?


torrentet hogy lehet portletiltással megakadályozni? torrentkliensen olyan portot állítasz be neki (TCP ill UDP protokoll) amilyet csak akarsz :). torrentet CSAK LAYER7 szűréssel lehet blokkolni akkor is csak abban az esetben HA nincs titkosítva!

ez is egy macska egér játékká kezd alakulni ahol az ISP a macska a user meg a kliens... mindez abból hogy idióta módon blokkolták egyes ISPk a torrentet ahelyett hogy csak alacsonyabb prioritást adtak volna neki mint a többi másnak (web,VoIP stbstb) de a szabad sávszélre engedték volna amennyi kifér a csövön... nem mindegy hogy üres egy vonal vagy sem??? ha van egy 100megas berelt vonalam mer kell ennyi ami torrentmentes forgalommal csak időszakosan van kiterhelve akkor torrentet a fennmaradó időben miért nem lehetett ráengedni...


szer. jún. 13, 2007 8:34
Profil Privát üzenet küldése ICQ
platina tag

Csatlakozott: pén. máj. 21, 2004 18:35
Hozzászólások: 584
Tartózkodási hely: Starigrad
Hozzászólás 
Valaki meg tudná nézni a bekapcsolt Vodafone Passport szolgáltatásának státuszát az online rendelőn, vagy az önkiszolgáló üfsz-on? (Merthogy ezek még mindig azt mondják nekem a bekapcsolt szolgáltatásra, hogy az nincs bekapcsolva...)


szer. jún. 13, 2007 7:45
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
k_chris írta:
azt ma már egy jobbfajta torrent kliens titkosítja is úgyhogy csak a portok meg a tcp kapcsolatok nagy számából lehet következtetni a p2p használatára...


már a következtetés és más a ténymegállapítás. Ahhoz, hogy jogszerűen kikapcsolja bizonyíthatóan meg kell állapítania, hogy szerződésszegés, azaz filecsereberére használat történt.


hétf. jún. 11, 2007 16:01
Profil Honlap
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 941
Hozzászólás 
amúgy a forgalmat nem kell lehallgatni a p2p bizonyításához (legalábbis nem tudom hogy az IP header az minek számít) mert a portok számítanak meg a TCP/UDP kapcsolatok száma, nem pedig konkrétan a csomag tartalma, azt ma már egy jobbfajta torrent kliens titkosítja is úgyhogy csak a portok meg a tcp kapcsolatok nagy számából lehet következtetni a p2p használatára...


hétf. jún. 11, 2007 15:49
Profil Privát üzenet küldése ICQ
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 941
Hozzászólás 
T68m írta:
Trabi TM írta:
Ck. írta:
Tegyük fel, hogy valaki betartja az 5 gigát. Ezen a limiten belül lehet torrentezni, vagy pedig "fizikailag" le van tiltva (portok, stb.)?


Nincs letiltva, ha 5 GB-os csomagot veszel, akkor 5 GB-ig akár torrentezhetsz is, ha korlátlant veszel, akkor is torrentezhetsz 5 GB-ig...


itt jegyezném meg, hogy NAT-olt IP-t ad a voda, tehát lehet, hogy a torrent nem fog menni....


vagy legalábbis nem olyan hatékonysággal...


hétf. jún. 11, 2007 15:47
Profil Privát üzenet küldése ICQ
ezüst tag

Csatlakozott: szomb. júl. 09, 2005 14:52
Hozzászólások: 91
Hozzászólás 
Akárhogy is van, de a Voda 3G-HSDPA hálózata jelenleg nem alkalmas a tömeges folyamatos nagy forgalom kiszolgálására. Laptoppal letölteni a terepen a leveleket 1000-el , pdf-eket, stb. ilyenekre jó. Ezért a korlátozások. Jelenleg adott sávszélesség van, csodák nincsenek, ezen osztozik mindenki.
De. Megfelelően nagy számú ügyfél, és az azzal járó bevételnövekedés ezen a téren garantáltan és azonnali infrastruktúra bővítéssel fog járni.
Az így megemelt sávszélesség, és lefedettség, már bármit ki fog tudni szolgálni, ennek semmi technikai akadálya nincs, de ez min. 2év még. És a kedves üzleti versenytársak sem fognak ezalatt aludni, úgyhogy a piac dönti, majd el, milyen is lesz a végső állapot.
üdv.


hétf. jún. 11, 2007 15:16
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
Trabi TM írta:
Ck. írta:
Tegyük fel, hogy valaki betartja az 5 gigát. Ezen a limiten belül lehet torrentezni, vagy pedig "fizikailag" le van tiltva (portok, stb.)?


Nincs letiltva, ha 5 GB-os csomagot veszel, akkor 5 GB-ig akár torrentezhetsz is, ha korlátlant veszel, akkor is torrentezhetsz 5 GB-ig...


itt jegyezném meg, hogy NAT-olt IP-t ad a voda, tehát lehet, hogy a torrent nem fog menni....


hétf. jún. 11, 2007 14:07
Profil Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szomb. márc. 27, 2004 13:41
Hozzászólások: 5647
Tartózkodási hely: A gép előtt.
Hozzászólás 
Ck. írta:
Tegyük fel, hogy valaki betartja az 5 gigát. Ezen a limiten belül lehet torrentezni, vagy pedig "fizikailag" le van tiltva (portok, stb.)?


Nincs letiltva, ha 5 GB-os csomagot veszel, akkor 5 GB-ig akár torrentezhetsz is, ha korlátlant veszel, akkor is torrentezhetsz 5 GB-ig...


hétf. jún. 11, 2007 14:03
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 649
Tartózkodási hely: Veszprém
Hozzászólás 
Simco!

Így már valamiyen sziten érthető (albérlet). :( De hát még így is vállalni kell annak, aki nem arra használja amire kitalálták hogy büntető 5GB-os csomagba rakják.


hétf. jún. 11, 2007 14:01
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1975
Tartózkodási hely: "NEC ARTE NEC MARTE"
Hozzászólás 
T68m írta:
5GB után! :lol: És átraknának a forgalmi díjas 5GB csomagba, majd közölnék veled, hogy hűséged végéig maradnod kell - amihez itt többen bólogatnának.


Ez az ő saját tesztkártyájuk, saját magukat tudják olyan csomagba rakoskatni amilyenbe akarják :D Nekem maximum szólnak, hogy adjam vissza vagy hagyjam abba, esetleg csak simán letiltják :lol: Saját kártyám már nincs vodás, otthagytam őket.


hétf. jún. 11, 2007 13:57
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1975
Tartózkodási hely: "NEC ARTE NEC MARTE"
Hozzászólás 
grafikus írta:
Neked nincs otthon ADSL-ed?


Az nincs, kábelnet van :wink: Az 5GB korlátos korlátlan vitára célozva írtam viccelődve, hogy a poén és a teszt kedvéért venni kéne egy új előfizetést "korlátlan" internettel, majd meg kéne csinálni a csak http/ftp (nem p2p fájlcserélős) non-stop letöltést és megnézni, hogy valyon mit lépne rá a voda :lol:

Egyébként anno amíg albértletben laktunk addig bizony a voda gprs net volt az egyetlen internet lehetőség, mivel én bérlőként nem köttethettem be semmilyen netet.


hétf. jún. 11, 2007 13:53
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: pén. júl. 23, 2004 13:01
Hozzászólások: 250
Hozzászólás 
Tegyük fel, hogy valaki betartja az 5 gigát. Ezen a limiten belül lehet torrentezni, vagy pedig "fizikailag" le van tiltva (portok, stb.)?


hétf. jún. 11, 2007 13:38
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 649
Tartózkodási hely: Veszprém
Hozzászólás 
simico írta:
Fentieket olvasva elkezdtem komolyan gondolkodni egy "korlátlan" vodás kártya beszerzésén, majd http és ftp protokollokkal dvd iso fájlok non-stop letöltésén :)
Bár még mindig nálam van egy tesztkártya a picimacis meg a hülye usb szappantartós vackukkal, lehet, hogy mindjárt betolom egyik gépbe és elkezdek rajta "youtube-ozni" meg online poreszt nézni... valyon mekkora forgalom után szólnának? :lol:


Neked nincs otthon ADSL-ed? Csak a voda ad megoldást korlátlan letöltésre.
Miért a vodát kell erre használni? Nem értem az itt hozzászóló több forumtársat sem, akik megint arra használnák amire a szolgáltató nem szeretné.
Úgy csináltok mintha csak a voda kínálna korlátlan netet.


hétf. jún. 11, 2007 13:34
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
simico írta:
valyon mekkora forgalom után szólnának? :lol:


5GB után! :lol: És átraknának a forgalmi díjas 5GB csomagba, majd közölnék veled, hogy hűséged végéig maradnod kell - amihez itt többen bólogatnának.


hétf. jún. 11, 2007 11:28
Profil Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1975
Tartózkodási hely: "NEC ARTE NEC MARTE"
Hozzászólás 
Fentieket olvasva elkezdtem komolyan gondolkodni egy "korlátlan" vodás kártya beszerzésén, majd http és ftp protokollokkal dvd iso fájlok non-stop letöltésén :)
Bár még mindig nálam van egy tesztkártya a picimacis meg a hülye usb szappantartós vackukkal, lehet, hogy mindjárt betolom egyik gépbe és elkezdek rajta "youtube-ozni" meg online poreszt nézni... valyon mekkora forgalom után szólnának? :lol:


hétf. jún. 11, 2007 11:19
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
Trabi TM írta:
T68m írta:
Tehát a vodafone értelmezésében a korlátlan 5GB-ot jelent. Persze, korábban jelentett 1GB-ot is.... Tetû egy cég lett!


Nem egészen, mert ha nem használsz filemegosztót, akkor netrõl akár többszáz filmet is leszedhetsz havonta, és az azért több mint 5 GB... :wink:


Aha, akkor megint ott tartunk, hogy lehallgatás és rögzítés nélkül honnan fogja tudni (és bizonyítani), hogy filecserélőzől vagy filmet nézel?

Trabi TM írta:
T68m írta:
Azonban a filecserélõ használatát (az internet saját tulajdonságai miatt) nincs módjukban legálisan detektálni, majd bizonyítani.


Miért nincs, ha a szerzõdéskötéskor aláírod, hogy van hozzá joguk? :)


de ilyen nyilatkozatot nem kérnek, de ha kérnének, akkor mivel az interneten személyes és egyéb adatok mennek, nem a szolgáltatónak, hanem harmadik fél számára, ezért ezekenek megfigyelése szolgáltató részéről akkor is jogszabályellenes lenne, ha erre az ügyfél nyilatkozatban felhatalmazza a szolgáltatót, azaz a nyilatkozat semmisnek minősülne.


hétf. jún. 11, 2007 10:31
Profil Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szomb. márc. 27, 2004 13:41
Hozzászólások: 5647
Tartózkodási hely: A gép előtt.
Hozzászólás 
T68m írta:
Azonban a filecserélő használatát (az internet saját tulajdonságai miatt) nincs módjukban legálisan detektálni, majd bizonyítani.


Miért nincs, ha a szerződéskötéskor aláírod, hogy van hozzá joguk? :)


vas. jún. 10, 2007 21:01
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szomb. márc. 27, 2004 13:41
Hozzászólások: 5647
Tartózkodási hely: A gép előtt.
Hozzászólás 
T68m írta:
Tehát a vodafone értelmezésében a korlátlan 5GB-ot jelent. Persze, korábban jelentett 1GB-ot is.... Tetű egy cég lett!


Nem egészen, mert ha nem használsz filemegosztót, akkor netről akár többszáz filmet is leszedhetsz havonta, és az azért több mint 5 GB... :wink:


vas. jún. 10, 2007 20:51
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
arnyekxxx írta:
Megtehetem, hogy nonstop torrenten vagyok? Voda szerint megtehetem de csak 5Gb-ig

Logika?
1 torrent bit != 1 YouTube bittel a hálozat szempontjából?

pannonos 3gigás nettel vagyok fent sima edge-el. Különösebb erölködés nélkül el tud menni egy hónapban. Ha 3G-s netem lenne és nem fél ora lenne egy kisebb videocska leszedése, valoszinüleg többet megnéznék. Az 5Gb-t olyan simán el lehetne löni pár nap alatt, hogy csak lesne a voda és egy perc torrent nem lenne benne.


a szolgáltatók statisztikailag nézik és úgy gondolják, hogy a torrentező (filecserélő) felhasználók ÁTLAGBAN többet használnak, mint a többi. Ez még indokoltá is tehetné a kitételt. Azonban a filecserélő használatát (az internet saját tulajdonságai miatt) nincs módjukban legálisan detektálni, majd bizonyítani.


vas. jún. 10, 2007 17:31
Profil Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. márc. 29, 2004 16:52
Hozzászólások: 1102
Hozzászólás 
KOCsi írta:

Hány órát szoktál videót nézni a neten? - Max 1-2 órát?


megtehetem, hogy nonstop videot töltök? Voda szerint megtehetem Végtelen Gb-ig.
KOCsi írta:
Hány órát szokott futni a torrent a háttérben? - 5-6 órát, esetleg egész nap?

Megtehetem, hogy nonstop torrenten vagyok? Voda szerint megtehetem de csak 5Gb-ig

Logika?
1 torrent bit != 1 YouTube bittel a hálozat szempontjából?

pannonos 3gigás nettel vagyok fent sima edge-el. Különösebb erölködés nélkül el tud menni egy hónapban. Ha 3G-s netem lenne és nem fél ora lenne egy kisebb videocska leszedése, valoszinüleg többet megnéznék. Az 5Gb-t olyan simán el lehetne löni pár nap alatt, hogy csak lesne a voda és egy perc torrent nem lenne benne.


vas. jún. 10, 2007 17:16
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
asdf_ írta:
T68m írta:

1. vagy tényleg lehallgatják a forgalmat, és akkor tudják bizonyítani (bár jogilag elfogadhatatlan módon), hogy filecserélõztél;


Nem kell lehallgatni. Megoldja azt a celhardver. Tessek layer 7 traffic shaping-re guglizni...


mindegy, hogy célhardware olvassa át a csomagokat vagy Gizi néni. A matáv sem elemezgetheti a beszélgetést, és a posta sem a leveleket. Ráadásul ha még a célhardware-t el is fogadnánk (feltételes módban), akkor is annak rögzítenie kéne a kérdéses csomagokat a későbbi bizonyítás céljából. Hisz nem az a feladat, hogy detektálja, hanem az, hogy bizonyításra alkalmas adatot szolgáltasson.

Tehát nem elég, hogy Gizi néni csúnya (nem megengedett) szót talál a levelezésben, hanem még azt le is kell, hogy fénymásolja. Mindezt GB-os méretben, hisz egy-két néhány száz bytos csomag nem bizonyítja, hogy 5GB-ot elfilecserélőzött a felhasználó.


vas. jún. 10, 2007 17:10
Profil Honlap
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 7570 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33 ... 152  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 18 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség