Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: hétf. szept. 30, 2024 6:29



Hozzászólás a témához  [ 50 hozzászólás ] 
Vigyázat az SE okostelóival! 
Szerző Üzenet
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 222
Tartózkodási hely: A tejút szélén.
Hozzászólás 
Köszönöm a tippeket! :rulez:


kedd júl. 10, 2007 11:42
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 115
Tartózkodási hely: Hol itt, hol ott... Sokszor net, még többször GSM közelben... :)
Hozzászólás 
Mán meggondolták magukat!
Lesz új fw!

Kicsit "rá kellett beszélni" őket (=elég nagy volt az userek felháborodása), de úgy tűnik, megérte.
A legújabb teszt verziójú FW a R6E28 (néhány tesztelőnek már megy), és néhány durva hibát MÁR kikalapáltak benne.
:)
Ja, igen, itt a my-symbian-ról a bejelentés (az SE Dev fórumról); a 3. hozzászólás:
http://my-symbian.com/forum/viewtopic.p ... start=5050

üdv
A


hétf. júl. 09, 2007 9:18
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. júl. 03, 2004 11:10
Hozzászólások: 3635
Tartózkodási hely: Shanghai, Pudong negyed
Hozzászólás 
én is csak vitrinben láttam még p990-et, de persze ROKR E2-t se láttam még Mo.-on másnál. persze ennek megvan a hátránya is, ugyanis a hozzátartozó fórumok is halottak, nincs semmi közösség...


vas. júl. 08, 2007 17:39
Profil Privát üzenet küldése ICQ
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4173
Tartózkodási hely: Budapest-Győr Telefon: Motorola Milestone
Hozzászólás 
Én még soha életemben nem láttam P990-et. :D Vagy talán egyszer a szaturn vitrinjéban. :)

Guni


vas. júl. 08, 2007 17:20
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szomb. márc. 27, 2004 13:41
Hozzászólások: 5647
Tartózkodási hely: A gép előtt.
Hozzászólás 
pampika írta:
De egy vertuval azért még jó esélyed lenne. Jah, hogy az másfél milla? Döntsd el, mi a fontosabb.


Ennyire azért nem kell messzire menni, pl SE Z558-al még nem találkoztam (a sajátomon kívül), pedig ~40e Ft-ért már új független állapotban hozzá lehet jutni... :)
Mondjuk az angol (vagy a kínai, indonéz, stb) nyelv ismerete szükséges, mert a magyart, és a többi európai nyelvet a teló nem igazán ismeri... 8)


vas. júl. 08, 2007 17:09
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4644
Tartózkodási hely: Szolnok/Szeged
Hozzászólás 
kuncsaku írta:
Remélem is, hogy mindenki kidobálja a P990i-jét. szerencsére a környezetemben senkinél nem látok ilyet és Pesten járva se láttam még. Nem tetszett az a szitu mikor a 3210-es meg 3310-es korszakot éltük és minden második ember ugyanazzal rohangált...

Nem értem a problémád. Ha tömegtelefont használsz, akkor valószínűleg azért tömeg telefon, mert a boltban nem csak neked jutott belőle ;)
Ha szeretnél ebből a tömegből kiválni, akkor fizesd meg a pont erre kitalált telefonok horribilis árát és akkor lehet vele feszkózni. A némileg ideszánt 8800 pl már nem olyan exkluzív, sokaknak van. De egy vertuval azért még jó esélyed lenne. Jah, hogy az másfél milla? Döntsd el, mi a fontosabb.

Amúgy sosem értettem az olyan embereket, akik ezen problémáznak. Én anno örültem mint állat, hogy lehet 3310-em. És mivel olyan volt a fél iskolának, sose volt gond, ha valaki lemerült, mert mindig volt kölcsön akku :)


vas. júl. 08, 2007 14:29
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. júl. 03, 2004 11:10
Hozzászólások: 3635
Tartózkodási hely: Shanghai, Pudong negyed
Hozzászólás 
guni. írta:
Ár-érték arányban, azt hiszem kijelenthetem, hogy a K750-nek nincs párja.

ROKR E2 :rulez: bár a kamerája nem, de azt úgyse használom...

amúgy még a flashelős témához: ezeket a lehetőségeket nem vettem figyelembe, az igaz. bár mondjuk én alapnak veszem azt, hogyha kiírja a program, hogy "kérem ne húzza ki a kábelt", akkor nem húzom ki... :) egyébként ezt az E2-t sem sikerült elflashelni, pedig nagyon beleadtam minden hozzá nem értésem...


szomb. júl. 07, 2007 9:04
Profil Privát üzenet küldése ICQ
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4173
Tartózkodási hely: Budapest-Győr Telefon: Motorola Milestone
Hozzászólás 
Külsőre nagyon eltalálták, az tény. Igazűándiból most már a SE is eljutott oda, hogy van vagy két tucat telefonja, ami alig különbözik valamiben. Ha egyet ismersz akkor a specifikációk alapján gyakrolatilag teljesen összehasonlítható két modell, nem irigylem a mobilos portálokat, amikor tesztet kell írni egy ilyenről. Ár-érték arányban, azt hiszem kijelenthetem, hogy a K750-nek nincs párja. Persze nem olyan felünő jelenség, mint a W580.

Guni


szomb. júl. 07, 2007 0:32
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szomb. márc. 27, 2004 13:41
Hozzászólások: 5647
Tartózkodási hely: A gép előtt.
Hozzászólás 
YLi írta:
Ha jól tudom, nem lehet rabláncot leverni.


Lehet, csak drága, olyan 10e Ft körüli árra számíts, tehát ha van mód, jobban jársz, ha egyből függetlent veszel, mert megmarad a gari is, és nem kell még 10-15e Ft-ot kiadjál a nyitásra...
Bár, ha 30-40e-el olcsóbb függően, akkor már elgondolkodtató a dolog, de ez nem jellemző... :(


pén. júl. 06, 2007 23:12
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 222
Tartózkodási hely: A tejút szélén.
Hozzászólás 
guni. írta:
A Siemensnek azért esik az ára, mert tönkretette a saját nevét. Már ha egyáltalán volt ilyen. A Siemens soha nem volt trendi. Egy igazi klasszikus értelemben vett német termék, nem igazán az érzelmekre hat, hanem az átgondoltsága miatt jó. Nézd meg, hogy mi megy most: Shine, Chocalet, Ultra Edition, Razr. Egyik sem épp a csúcstechnológiát képviseli, mégis viszik mint a cukrot, mert az emberek legnagyobb része főként telefonál és sms-t ír és lesz.rja az olyan dolgokat, hogy a hányféleképpen lehet paraméterezni a naptárban az ismétlődést. Hogy én vagy Te mit gondolunk erről, most talán ne menjünk bele, így van és kész.

Szóval a Siemens mire kihozta az EL71-et, meg az EF81-et (azóta is röhögök ahányszor meglátom a Samsung black ui-ját, a Sie fél-egy évvel korábban kitalálta ugyanazokat az ikonokat, de akkor már mindenki rutinból azt mondta, hogy hogy néznek már ki, mintha egy ovodás rajzolta volna, most meg már az új SE-on is kezd megjelenni ez a stílus), akkor már késő volt. Mert 65-ös sorozatra a Siemens eljutott oda, hogy volt egy hihetlenül profi, kiforrott flehasználói felülete, de elég ronda volt, a hw pedig a létező összes szempontból /kijelző, telefon sebesség, összeszerelés, ház anyaga, hangszóró, kamera, méret/ csapnivaló volt. Ez egy több éves folyamat vége volt, hiszen az SL45 vagy az S45, minden szempontól a csúcsot jelentette a megjelenésekor, aztán az 55-ös sorozatban már kezdődtek a gondok /S55 kijlező, memória, SL55 egyszerű divattelefonná lefokozása, olyan borzalmak, mint az MC60 vagy a C62, C60, A60 kihozása/, majd a lejtő legalja a 65-ös sorozat volt. Hogy a méregdrága német munkaerő miatt tudtak csak ilyen hw-t előállítani vagy máshol számolták el magukat az az ő titkuk marad, de az tény, hogy ebben a formában a végére széles közönség számára eladhatatlanná váltak.

De jó, hogy legalább elmontad, hogy miért ez a harag a SE ellen. ;-)

Guni


Maximálisan egyet értek Gunival. Annyit tennék hozzá, h szerintem hibás felsőbb döntések sorozatát érzem a Siemens Mobile vesztében. Ezt a develop fórumából hámozgattam ki. A programozók sokat panaszkodtak a feletteseik döntésein lásd: CX/M65 16 szoftig nem volt jáva 3D támogatás mire kikönyörögték, h rakhassák bele. Az S65-ben persze elejétől fogva benne volt. Na, mármost 1 üzleti telóval nem sokat játszanak szerintem, viszont a középkategóriás fiataloknak szánt telóval annál inkább, de sorolhatná az ember hány sanszot hagytak ki a sóher Svábok.
Szerintem x85-ös sorozat jó kilábalás lett volna, de hát az már csak olyan volt mint halottnak a csók.
Valahogy tán szülői szeretetből meghalt az E71-em. Ami nagy király volt a sok buggal együtt is.
Így erősen kacsingatok a SE W580i-re szerintetek jó teló? Ha jól tudom, nem lehet rabláncot leverni. Gyári függetlenbe meg hát nem tudom, mennyi lenne.


pén. júl. 06, 2007 19:42
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: hétf. máj. 07, 2007 13:04
Hozzászólások: 380
Hozzászólás 
Remélem is, hogy mindenki kidobálja a P990i-jét. szerencsére a környezetemben senkinél nem látok ilyet és Pesten járva se láttam még. Nem tetszett az a szitu mikor a 3210-es meg 3310-es korszakot éltük és minden második ember ugyanazzal rohangált. Az utolsó szoftverrel nekem még sose fagyott ki. Ha csak néhány program megy egyszerre, tökéletesen megy. én nem vagyok mohó, nem nézem laptopnak a telefont. Ennyi pénzért ekkora tudást semelyik telefon nem tud. Kivéve a winmobile, de azt nem veszem ide mert olyan a büdös életbe nem kell mégegyszer.


pén. júl. 06, 2007 19:23
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4173
Tartózkodási hely: Budapest-Győr Telefon: Motorola Milestone
Hozzászólás 
A gyári swup-ban is van olyan funkció, hogy bekapcsolni nbem képes telefont flasheljen, csak kicsit bonyolult.

Guni


pén. júl. 06, 2007 16:58
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szomb. márc. 27, 2004 13:41
Hozzászólások: 5647
Tartózkodási hely: A gép előtt.
Hozzászólás 
Londelmor írta:
Siemenst házilag hogy lehet elflashelni? nekem még úgy is hibátlanul megcsinálta, hogy nem is tudtam, hogy nem is tudtam, hoyg azt csinálom (nem röhögni :) , tényleg így volt, azt hittem, hoyg éppen feltelepít valami modem drivert, mert én azt akartam eredetileg szerezni hozzá...). és még adat sem veszett el...


Hát, lehet többféleképpen is, pl kihúzod a kábelt menet közben, esetleg lemerül az akku, bár ezt nehéz előidézni, mert a progi ellenőrzi flash előtt, vagy lefagy a vindóz, stb...
Ilyen esetekben a gyári SWUP nem tudta javítani, a Service SWUP már igen, de az meg nem igazán mondható hivatalos frissítésnek...


pén. júl. 06, 2007 16:33
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4173
Tartózkodási hely: Budapest-Győr Telefon: Motorola Milestone
Hozzászólás 
Konkrétan a downgrade-eléshez van egy olan trükk, aminél flashelés közben ki kell húzni a kábelt a telefonból. :lol:

De azért ha pl papua utils-szal össze vissza irogatsz az eeproba vagy a bootcore-ba, azért meg lehet ölni és Siemenset is.

Guni


pén. júl. 06, 2007 15:15
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. júl. 03, 2004 11:10
Hozzászólások: 3635
Tartózkodási hely: Shanghai, Pudong negyed
Hozzászólás 
Macika írta:
Hozzám hoztak már mindkét típusból házilag elflashelt darabot. A Nokiából többet.

Siemenst házilag hogy lehet elflashelni? nekem még úgy is hibátlanul megcsinálta, hogy nem is tudtam, hogy nem is tudtam, hoyg azt csinálom (nem röhögni :) , tényleg így volt, azt hittem, hoyg éppen feltelepít valami modem drivert, mert én azt akartam eredetileg szerezni hozzá...). és még adat sem veszett el...


pén. júl. 06, 2007 15:10
Profil Privát üzenet küldése ICQ
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4173
Tartózkodási hely: Budapest-Győr Telefon: Motorola Milestone
Hozzászólás 
A Siemensnek azért esik az ára, mert tönkretette a saját nevét. Már ha egyáltalán volt ilyen. A Siemens soha nem volt trendi. Egy igazi klasszikus értelemben vett német termék, nem igazán az érzelmekre hat, hanem az átgondoltsága miatt jó. Nézd meg, hogy mi megy most: Shine, Chocalate, Ultra Edition, Razr. Egyik sem épp a csúcstechnológiát képviseli, mégis viszik mint a cukrot, mert az emberek legnagyobb része főként telefonál és sms-t ír és lesz.rja az olyan dolgokat, hogy a hányféleképpen lehet paraméterezni a naptárban az ismétlődést. Hogy én vagy Te mit gondolunk erről, most talán ne menjünk bele, így van és kész.

Szóval a Siemens mire kihozta az EL71-et, meg az EF81-et (azóta is röhögök ahányszor meglátom a Samsung black ui-ját, a Sie fél-egy évvel korábban kitalálta ugyanazokat az ikonokat, de akkor már mindenki rutinból azt mondta, hogy hogy néznek már ki, mintha egy ovodás rajzolta volna, most meg már az új SE-on is kezd megjelenni ez a stílus), akkor már késő volt. Mert 65-ös sorozatra a Siemens eljutott oda, hogy volt egy hihetlenül profi, kiforrott flehasználói felülete, de elég ronda volt, a hw pedig a létező összes szempontból /kijelző, telefon sebesség, összeszerelés, ház anyaga, hangszóró, kamera, méret/ csapnivaló volt. Ez egy több éves folyamat vége volt, hiszen az SL45 vagy az S45, minden szempontól a csúcsot jelentette a megjelenésekor, aztán az 55-ös sorozatban már kezdődtek a gondok /S55 kijlező, memória, SL55 egyszerű divattelefonná lefokozása, olyan borzalmak, mint az MC60 vagy a C62, C60, A60 kihozása/, majd a lejtő legalja a 65-ös sorozat volt. Hogy a méregdrága német munkaerő miatt tudtak csak ilyen hw-t előállítani vagy máshol számolták el magukat az az ő titkuk marad, de az tény, hogy ebben a formában a végére széles közönség számára eladhatatlanná váltak.

De jó, hogy legalább elmontad, hogy miért ez a harag a SE ellen. ;-)

Guni


A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára guni. szomb. júl. 07, 2007 12:10-kor.



pén. júl. 06, 2007 14:58
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
AndrySoft írta:
Megcsinálták már az online frissítést (ami jó), de a Simié jobb volt, mivel nem lehetett flasheléssel elrontani (a Nokiát igen)
Hozzám hoztak már mindkét típusból házilag elflashelt darabot. A Nokiából többet. De az SE-ből sem egyet. (Nem sorolom ide a gyári eredetire visszaállt készülékeket, bár azokból van dömping mindkét oldalon.)


pén. júl. 06, 2007 14:15
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1387
Tartózkodási hely: Szabolcs-Szatmár-Bereg Megye
Hozzászólás 
guni. írta:
AndrySoft írta:
Átírják a szoftver verzió-számát, és voila ?


Bocs, de ez már elég szánalmas...

Guni


Igen jól elvitatkozgat a T. társaság, csak épp nem arról, amiról a topic szól. De továbbra sem kaptam semmilyen magyarázatot arra, hogy miért esik a Simi telók ára, ha bezártak és miért nem az SE-é, mikor relative az is "be akart zárni", már ami ezeket a telókat illeti.
(ui: állítólag visszakoztak, a tiltakozások hatására. Ezt vajon nem lehetett látni előre, hogy tiltakozások lesznek???) :wink:
A Nokia most kezdi tudásban utolérni a Simit. Egy kicsivel gyengébb (de azért már jó) a naptárja, van benne jegyzet, de nem titkosítható, nem tudja kezelni a txt állományokat a Nokia S40v3 sem (a Simi igen)
Megcsinálták már az online frissítést (ami jó), de a Simié jobb volt, mivel nem lehetett flasheléssel elrontani (a Nokiát igen)


pén. júl. 06, 2007 13:25
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1546
Hozzászólás 
OFF
Nem az a baj, hogy elfogult vagy, hanem hogy tul surun hangoztatod. A pc suite hasznalhatosaga, szolgaltatasa, mukodese, sebessege szerintem is egy kalap ****, egyszer leirtam, ennyi. Neked meg kb. naponta lehet olyan hsz-eidet olvasni, hogy a nokia igy, meg a nokia ugy.
ON


pén. júl. 06, 2007 12:29
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
asdf_ írta:
De megha igaz is, wake up t86m, 2007 van, az meg egy 3-4 eves telefon. Ki a bubanatos francot erdekel most, 2007-ben, hogy 3-4 evvel ezelott egyetlen nokia telefon 1 vagy 2 elso szoftverenek esetleg votl ilyen hibaja?


bocs, akkor olvasd el a topiccímét és a kezdő hsz-eket. Mind azt firtatja, hogy mi lesz MAJD, ha most leállnak néhány, már kifutó SE telefon szoftverfejlesztésével, amikbe korántsincsenek akkora hibák, mint a fenti gyártó végleges verzióiban.
Akkor most miért is hunyó az SE? :roll:

szerk.: legfrisebb hír pc suite topic. Olvasd, ugye? Ismért hibát simán bennehagyják az új verzióban is. Akkor én vagyok az elfogult?


pén. júl. 06, 2007 11:00
Profil Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1546
Hozzászólás 
De megha igaz is, wake up t86m, 2007 van, az meg egy 3-4 eves telefon. Ki a bubanatos francot erdekel most, 2007-ben, hogy 3-4 evvel ezelott egyetlen nokia telefon 1 vagy 2 elso szoftverenek esetleg votl ilyen hibaja?
Komolyan mondom, olyan vagy, mint egy homofob vagy egy antiszemita, csak telefonban :P


pén. júl. 06, 2007 7:51
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
pampika írta:
Anno a 7650-nek volt olyan baja, hogy ha túl sok dologgal terhelted az asszem 4 mb memóriáját, akkor csak a box segített rajta.
Na várjunk, nem 'A' 7650-nek volt a baja, hanem EGY, szegedi vízilabdaedző 7650-esének, aki EGYETLEN mentést sem csinált a képekről/számokról/SMS-ekről a számítógépére, el nem olvasta a használatit, stb-stb.

Mindenki tudja, hogy elég régóta foglalkozom flasheléssel, de énhozzám egyszer nem hoztak amiatt 7650-est, mert tele lett fotózva és ebbe belepusztult. Még az elején, a második-harmadik szoftververzióval sem.

Olyan miatt viszont (ami a Symbian hibája talán a mai napig is), hogy fel lett rá pakolva minden sz.r, majd uninstallva és a végén az üres telefon sem volt képes bebootolni, olyan viszont hetente járt nálam. És valóban cska box-szal gyógyult.
De olyat, amilyet az ominózus cikkben írtak, olyat nem hallottam/láttam soha.
Gyanítom, hogy nem pont az és nem pont úgy esett, mint ahogyan azt az cikkíró kiszínezte...


pén. júl. 06, 2007 2:30
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
Trabi TM írta:
AndrySoft írta:
Átírják a szoftver verzió-számát, és voila ?


Nem a Nokia írja hozzá a SW-t, itt ez egész máshogy mûködik... :wink:


Szerintem te is beteges vagy, hogy ilyet feltételezel... :lol: :lol: :lol:


pén. júl. 06, 2007 0:29
Profil Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szomb. márc. 27, 2004 13:41
Hozzászólások: 5647
Tartózkodási hely: A gép előtt.
Hozzászólás 
AndrySoft írta:
Átírják a szoftver verzió-számát, és voila ?


Nem a Nokia írja hozzá a SW-t, itt ez egész máshogy működik... :wink:


csüt. júl. 05, 2007 23:36
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: pén. júl. 23, 2004 13:01
Hozzászólások: 250
Hozzászólás 
pampika írta:
Anno a 7650-nek volt olyan baja, hogy ha túl sok dologgal terhelted az asszem 4 mb memóriáját, akkor csak a box segített rajta.


OFF
Volt 7650-esem, 2x is, anno mind2-vel megjátszottam, hogy telefényképeztem, pont ezért. De úgylátszik az akkori fw-kben már az a bizonyos hiba javítva volt.
ON


csüt. júl. 05, 2007 23:24
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4173
Tartózkodási hely: Budapest-Győr Telefon: Motorola Milestone
Hozzászólás 
AndrySoft írta:
Átírják a szoftver verzió-számát, és voila ?


Bocs, de ez már elég szánalmas...

Guni


csüt. júl. 05, 2007 23:18
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4644
Tartózkodási hely: Szolnok/Szeged
Hozzászólás 
Anno a 7650-nek volt olyan baja, hogy ha túl sok dologgal terhelted az asszem 4 mb memóriáját, akkor csak a box segített rajta.


csüt. júl. 05, 2007 22:49
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: pén. júl. 23, 2004 13:01
Hozzászólások: 250
Hozzászólás Re: Vigyázat az SE okostelóival!
T68m írta:
Nem tudott pl. olyan hibát felmutatni, hogyha sokat fényképezel vele, akkor úgy szétfagy, hogy a memória teljes törlésével, minden adat elvesztésével lehet helyreállítani csak a telót, mint pl. egyik "telefongyártó" egyik termékében, a legutolsó, legstabilabb szoftverével is. Akkor ki "fürdőtt be keményen"? :wink:


Hagyd már abba ezt a megszállott Nokia gyűlöletet, mert már fáj olvasni. Egyszerűen beteges amit művelsz!

OFF
(Egyébként melyik telóra gondoltál konkrétan? Az N95-re? Ha igen, akkor határozottan cáfolom az állításod.)
ON


csüt. júl. 05, 2007 22:44
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1387
Tartózkodási hely: Szabolcs-Szatmár-Bereg Megye
Hozzászólás 
És ha ez igy van, miért esik a Benq-Siemens telók ára zuhanórepülésben lefelé, pedig:

1. Nagyon jó tudású telók és biztos nem lesz már náluk újabb, hogy leverje az előző árát
2. Stabil a szoftverük
3. Még évekig lesz hozzájuk alkatrész.

Lásd EL71, E71... :wink:

Egyébbként a lesz meg egy frissítés mit is fog vajon jelenteni?
Átírják a szoftver verzió-számát, és voila ?


csüt. júl. 05, 2007 21:52
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4173
Tartózkodási hely: Budapest-Győr Telefon: Motorola Milestone
Hozzászólás 
Na tessék:
http://www.mobilport.hu/?r=10161

Guni


csüt. júl. 05, 2007 19:18
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
teljesen igazad van!

simico írta:
Ez nem aranyrúd, gyémánt vagy befeketetési célú ingatlan amit azért vesz a (normális) ember, hogy majd késöbb magasabb áron eladja. Ez egy kommunikációs eszköz, nem befektetés.


és pontosan, hogy ez egy befektetés, munkaeszköz, aminek abban jön vissza az ára és hoz hasznot, ha jól tudjuk használni. (nem pedig abban, hogy mint haszontalan szeméttől igyekszünk jó áron megszabadulni)


szer. júl. 04, 2007 14:15
Profil Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 474
Hozzászólás 
Használok egy ideje HTC P3600 telót. WM5 van rajta, és a teló része bármilyen bugos symbian-nál rosszabb.


szer. júl. 04, 2007 11:35
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1975
Tartózkodási hely: "NEC ARTE NEC MARTE"
Hozzászólás 
AndrySoft írta:
A befürdést két dologra értettem:
1. A továbbiakban nem óhajtja a nagy SE frissíteni a telefonok szoftverét (ezt már máskor is eljátszotta az okostelóinál, akkor utáltam meg a SE-t)
2. Ezen telók ára zuhanórepülésben fog leesni. Nem lesznek olyan "értékállók", min pl. a W800.


1. kvára mindegy, hogy hány szoftver verzió jön vagy nem jön ki, ha egyszer a jelenlegi jól működik (teljesen hibátlan szpftver meg nem létezik)
2. kvára nem érdekel, hogy mennyit esik az ára a telefonnak. Ez nem aranyrúd, gyémánt vagy befeketetési célú ingatlan amit azért vesz a (normális) ember, hogy majd késöbb magasabb áron eladja. Ez egy kommunikációs eszköz, nem befektetés. Aki csak az értékállóságot lesi egy telefonban az számomra enyhén szólva szánalmas.

Egyébként tényleg nagyon jó, hogy szokás szerint olyanok írják az okosságokat megint, akik nem is érintettek, azaz nincs is ilyen telefonjuk :twisted:


szer. júl. 04, 2007 8:46
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szomb. márc. 27, 2004 13:41
Hozzászólások: 5647
Tartózkodási hely: A gép előtt.
Hozzászólás 
AndrySoft írta:
A befürdést két dologra értettem:
1. A továbbiakban nem óhajtja a nagy SE frissíteni a telefonok szoftverét (ezt már máskor is eljátszotta az okostelóinál, akkor utáltam meg a SE-t)
2. Ezen telók ára zuhanórepülésben fog leesni. Nem lesznek olyan "értékállók", min pl. a W800.


1. ha van egy jól működő SW minek is írjanak hozzá újat? Egy telefon nem attól jó, nem attól eladható, hogy hetente jön ki 1-1 javítás hozzá, több mint 2 hete a legújabb SW van a telómon, és még semmi hibát nem találtam benne, tökéletesen fut, az egyedüli hiba, mint fentebb írtam is a kevés RAM, de az SW-el nem orvosolható.
2. az áresésen szvsz a P990 már túl van, az M600-ra meg mint írta is Guni, még ráfér az esés, ez a SW-es kérdés Rajtad kívül nem biztos, hogy sokmindenkit zavar...


szer. júl. 04, 2007 8:11
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4173
Tartózkodási hely: Budapest-Győr Telefon: Motorola Milestone
Hozzászólás 
Szerinted az emberek azalapján fognak telefont venni, hogy lesz-e még sw, vagy alalapján hogy a tulajdonosok mit mondanak. Nem tudom feltűnt, de minden tulaj megvédte a kütyüjét.

Az M600 ára essen csak, úgyis valami elképesztően irreális áron adják, a P990 ára meg hova essen, már most is utánad dobják 60 rugóért a zuggéesemesek, de speedshopban is megkapod 75-ért.

Guni


szer. júl. 04, 2007 0:50
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1387
Tartózkodási hely: Szabolcs-Szatmár-Bereg Megye
Hozzászólás 
A befürdést két dologra értettem:
1. A továbbiakban nem óhajtja a nagy SE frissíteni a telefonok szoftverét (ezt már máskor is eljátszotta az okostelóinál, akkor utáltam meg a SE-t)
2. Ezen telók ára zuhanórepülésben fog leesni. Nem lesznek olyan "értékállók", min pl. a W800.

Egyébbként tényleg "minden nagyon szép, minden nagyon jó, mindennel meg vagyunk elégedve..."


szer. júl. 04, 2007 0:29
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1975
Tartózkodási hely: "NEC ARTE NEC MARTE"
Hozzászólás Re: Vigyázat az SE okostelóival!
Darth Smoke írta:
Ajánlom olvasgatásra a my-symbian.com fórumának UIQ 3-as részét. Sok-sok felhasználó panaszkodik, hogy P990i-n rohamosan fogy el a memória, hiába zárják be a programokat. Amint a memória elfogy, a telefon újraindul, "a memória optimalizálása céljából a telefon újraindul" üzenet kíséretében. Akár egy bejövő hívás fogadása közben is...


Nekem ez egyszer sem fordult elő az utolsó három firmware verzióval. Teljesen stabil, jó a fw, pedig rendesen használom a telefont mindenfélére.
Egyedüli probléma a kevés szabad operatív memória és az erős napfényben alig látható kijelző.

Egyáltalán nem érzem, hogy "befürödtem" volna a P990i-vel.


kedd júl. 03, 2007 10:29
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szomb. márc. 27, 2004 13:41
Hozzászólások: 5647
Tartózkodási hely: A gép előtt.
Hozzászólás 
Darth Smoke írta:
Ajánlom olvasgatásra a my-symbian.com fórumának UIQ 3-as részét. Sok-sok felhasználó panaszkodik, hogy P990i-n rohamosan fogy el a memória, hiába zárják be a programokat. Amint a memória elfogy, a telefon újraindul, "a memória optimalizálása céljából a telefon újraindul" üzenet kíséretében. Akár egy bejövő hívás fogadása közben is...


Hát, ez a régi SW-ekre igaz volt, de az utolsó 3 SW óta nálam ilyen egyszer sem fordult elő.
Igaz fut a telómon egy task manager, ami azért van, hogy az ilyen memóriagondokat megakadályozza, de ezzel a SW-el együtt teljesen stabil a teló, mint írtam is fentebb 2 héten keresztül nem volt kikapcsolva, nem indult újra, mégis stabilan, gyorsan fut, ezt nem sok telefonnal lehet produkálni, főleg nem okostelóval... :wink:


hétf. júl. 02, 2007 23:39
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás Re: Vigyázat az SE okostelóival!
Mivel a többivel egyetértünk, ezért csak erre reagálok:

arnd írta:
Semmi köze nem volt ehez az "oprencernek". Az SE spórolt a vason (kevés RAM),


Megnéztem mennyi is az a kevés. 60MB. Jé, nem 60kB, hanem 60MB! Akkor most tényleg a telefon rossz, vagy az oprendszer, amelyik nem fér el 60.000.000byte-ban? Miért működik milliónyi telefon ennél sokkal kisebb memóriával?

Megjegyzem, a memóriakezelés is szigorúan az operációs rendszer feladata. Tehát ha "csak" 60MB van, akkor az operációs rendszer feladata, hogy azon elférjen.


hétf. júl. 02, 2007 23:33
Profil Honlap
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás Re: Vigyázat az SE okostelóival!
Darth Smoke írta:
T68m írta:
Ez egy közönséges szenzációhajhász cikk volt. Nem tudott pl. olyan hibát felmutatni, hogyha sokat fényképezel vele, akkor úgy szétfagy, hogy a memória teljes törlésével, minden adat elvesztésével lehet helyreállítani csak a telót, mint pl. egyik "telefongyártó" egyik termékében, a legutolsó, legstabilabb szoftverével is. Akkor ki "fürdõtt be keményen"? :wink:

Ajánlom olvasgatásra a my-symbian.com fórumának UIQ 3-as részét. Sok-sok felhasználó panaszkodik, hogy P990i-n rohamosan fogy el a memória, hiába zárják be a programokat. Amint a memória elfogy, a telefon újraindul, "a memória optimalizálása céljából a telefon újraindul" üzenet kíséretében. Akár egy bejövõ hívás fogadása közben is...
Aki utánanéz, olvashatja, hogy ez nem egy szenzációhajhász cikk, a felhasználók itthon és külföldön is igencsak fel vannak háborodva a Sony Ericsson lépésén, mert a telefon szoftvere nincsen olyan remek állapotban, mint ahogy azt a marketingesek mondják.
Amúgy meg kicsit unalmas ez a mindenbõl a gumicsizmázást kihozás, elõrukkolhatnál már valami frappánssal...

(Smoke)


Nézzük konkértan, tételezzük fel, ahogy írtad, a teló újraindul. (ez tényleg nagy hiba). Ezzel szemben én egy olyan jelenséget említettem, ahol nem újraindul, hanem szétfagy és csak a teljes memória törlésével, összes adat elvesztésével lehet üzembehelyezni a készüléket.
Szerinted melyik a NAGYOBB hiba? :wink:

Amint fentebb említettem az Ericssonnak a symbiannal vannak problémái. Ez nem gumicsizmázás, hanem ténykérdés. A piac igényli a symbiant (mert az Ericsson bármekkora cég is, a piacot nem tudja lecserélni, tehát kénytelen kiszolgálni), ugyanakkor a symbiannak megvannak a maga korlátai, hibái. (ez se kifejezett gumicsizmázás)
Ezért ezek a telefonok kompromisszumos telefonok.


hétf. júl. 02, 2007 23:19
Profil Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1627
Hozzászólás Re: Vigyázat az SE okostelóival!
Darth Smoke írta:
[
Ajánlom olvasgatásra a my-symbian.com fórumának UIQ 3-as részét. Sok-sok felhasználó panaszkodik, hogy P990i-n rohamosan fogy el a memória, hiába zárják be a programokat. Amint a memória elfogy, a telefon újraindul, "a memória optimalizálása céljából a telefon újraindul" üzenet kíséretében. Akár egy bejövő hívás fogadása közben is...
Aki utánanéz, olvashatja, hogy ez nem egy szenzációhajhász cikk, a felhasználók itthon és külföldön is igencsak fel vannak háborodva a Sony Ericsson lépésén, mert a telefon szoftvere nincsen olyan remek állapotban, mint ahogy azt a marketingesek mondják.
Amúgy meg kicsit unalmas ez a mindenből a gumicsizmázást kihozás, előrukkolhatnál már valami frappánssal...

(Smoke)

Oooooo így viszont nagyon gáz a szitu, igaz én csak P800/900/910-el kísérletezgettem azokkal egész pozitív tapasztalataim voltak. Ez így valóban vérforraló...
Na nem mintha nem látnék erre más példát: FuSi N560 Még WM5.0-ra sem hoztak ki frissítést, nemhogy WM6.0.... grrr...


hétf. júl. 02, 2007 23:07
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1627
Hozzászólás Re: Vigyázat az SE okostelóival!
T68m írta:
hát, van egypár működő rendszerem. És Neked? :wink:
Elhiheted, hogy nekem is megvan az a területem amiben nagyon jó vagyok, de nem erröl volt ugye szó hanem arról, hogy erre még Te sem vagy képes. Mivel nekem ez nem mond semmit sem, ezért bátorkodtam rákérdezni, hogy ugyan milyen platformon is világhírű a Neved. Nem piszkálni akartalak ezzel csak tudod a kíváncsiság...
Idézet:

Konkrétan egyetlen cég sem tud élethosszig tartó támogatást nyújtani. Egész pontosan addig fog fejleszteni, amíg az eladási darabszám ezt indokolja. Minden telógyár termékeiben, a végső szoftververzióban lehet találni hibákat. Persze, van olyan, amelyikében keresni sem kell...

Akkor mi a gond???

Ez egy közönséges szenzációhajhász cikk volt.
Ezzel egyet értünk, pont ezért volt érthetetlen számomra a hozzászólásod. Semmi köze nem volt ehez az "oprencernek". Az SE spórolt a vason (kevés RAM), ráadásul úgy nézz ki, hogy nem is volt ezekszerint sikeresek a gépeik (mármint eladásilag) ezáltal megteheti, hogy xarik a vásárlókra.
Idézet:
Nem tudott pl. olyan hibát felmutatni, hogyha sokat fényképezel vele, akkor úgy szétfagy, hogy a memória teljes törlésével, minden adat elvesztésével lehet helyreállítani csak a telót, mint pl. egyik "telefongyártó" egyik termékében, a legutolsó, legstabilabb szoftverével is. Akkor ki "fürdőtt be keményen"? :wink:
Erre nincs mit mondanom mivel Neved determinál. Nekem nem fagynak a nokijáim, persze nem is rakom tele xar témákkal.


hétf. júl. 02, 2007 23:02
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 739
Tartózkodási hely: La Hongrie
Hozzászólás Re: Vigyázat az SE okostelóival!
T68m írta:
Ez egy közönséges szenzációhajhász cikk volt. Nem tudott pl. olyan hibát felmutatni, hogyha sokat fényképezel vele, akkor úgy szétfagy, hogy a memória teljes törlésével, minden adat elvesztésével lehet helyreállítani csak a telót, mint pl. egyik "telefongyártó" egyik termékében, a legutolsó, legstabilabb szoftverével is. Akkor ki "fürdőtt be keményen"? :wink:

Ajánlom olvasgatásra a my-symbian.com fórumának UIQ 3-as részét. Sok-sok felhasználó panaszkodik, hogy P990i-n rohamosan fogy el a memória, hiába zárják be a programokat. Amint a memória elfogy, a telefon újraindul, "a memória optimalizálása céljából a telefon újraindul" üzenet kíséretében. Akár egy bejövő hívás fogadása közben is...
Aki utánanéz, olvashatja, hogy ez nem egy szenzációhajhász cikk, a felhasználók itthon és külföldön is igencsak fel vannak háborodva a Sony Ericsson lépésén, mert a telefon szoftvere nincsen olyan remek állapotban, mint ahogy azt a marketingesek mondják.
Amúgy meg kicsit unalmas ez a mindenből a gumicsizmázást kihozás, előrukkolhatnál már valami frappánssal...

(Smoke)


hétf. júl. 02, 2007 22:52
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. júl. 03, 2004 11:10
Hozzászólások: 3635
Tartózkodási hely: Shanghai, Pudong negyed
Hozzászólás Re: Vigyázat az SE okostelóival!
mati88 írta:
hisz mi a fenét vennél 35k-ból? Azért nézzük már arányosan :-)

egy Motorola A1200-at (gyárilag függetlent persze), és fogok is asszem :P


hétf. júl. 02, 2007 22:49
Profil Privát üzenet küldése ICQ
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 151
Hozzászólás Re: Vigyázat az SE okostelóival!
AndrySoft írta:
Aki a SE okostelói közül vett, az keményen befűrdött vele:


Azért ez enyhe túlzás, nem érzem problémának. Másrészt nincs ez még lejátszva, teljesen nem megerősített hír ez. Lesz még rá sw megnyugtatlak, viszont szerintem felesleges rossz hirét keltened az SE-nek.

Ha így marad, ennyi pénzért akkor sem volt rossz vétel, hisz mi a fenét vennél 35k-ból? Azért nézzük már arányosan :-)


hétf. júl. 02, 2007 22:27
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás Re: Vigyázat az SE okostelóival!
arnd írta:
T68m írta:
AndrySoft írta:
Aki a SE okostelói közül vett, az keményen befûrdött vele:
http://www.hwsw.hu/hirek/33718/sony_eri ... sites.html

Bravo Sony-Ericsson !!! :wink:


Hát, nem hiába. A symbian, az symbain. Arra még én sem tudnék jó programot írni! :lol:
Miért tudsz valamire?
Amúgy ez a kedvencem amikor "valaki" látatlanban baromságokat puffogtat össze-vissza. Használj WM-es telefont és nem fogsz ilyen ökörségeket irogatni.
A hír egyébként nem az, hogy a symbian de nagyon rossz hanem az RxOn nem támogatja az elég friss és drága telefonjait...

Ja bocsi, nekem új az avatarod és nem tûnt fel elsõre, hogy kit is takar :)


hát, van egypár működő rendszerem. És Neked? :wink:

Konkrétan egyetlen cég sem tud élethosszig tartó támogatást nyújtani. Egész pontosan addig fog fejleszteni, amíg az eladási darabszám ezt indokolja. Minden telógyár termékeiben, a végső szoftververzióban lehet találni hibákat. Persze, van olyan, amelyikében keresni sem kell...

Akkor mi a gond???

Ez egy közönséges szenzációhajhász cikk volt. Nem tudott pl. olyan hibát felmutatni, hogyha sokat fényképezel vele, akkor úgy szétfagy, hogy a memória teljes törlésével, minden adat elvesztésével lehet helyreállítani csak a telót, mint pl. egyik "telefongyártó" egyik termékében, a legutolsó, legstabilabb szoftverével is. Akkor ki "fürdőtt be keményen"? :wink:


hétf. júl. 02, 2007 22:27
Profil Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1627
Hozzászólás Re: Vigyázat az SE okostelóival!
T68m írta:
AndrySoft írta:
Aki a SE okostelói közül vett, az keményen befűrdött vele:
http://www.hwsw.hu/hirek/33718/sony_eri ... sites.html

Bravo Sony-Ericsson !!! :wink:


Hát, nem hiába. A symbian, az symbain. Arra még én sem tudnék jó programot írni! :lol:
Miért tudsz valamire?
Amúgy ez a kedvencem amikor "valaki" látatlanban baromságokat puffogtat össze-vissza. Használj WM-es telefont és nem fogsz ilyen ökörségeket irogatni.
A hír egyébként nem az, hogy a symbian de nagyon rossz hanem az RxOn nem támogatja az elég friss és drága telefonjait...

Ja bocsi, nekem új az avatarod és nem tűnt fel elsőre, hogy kit is takar :)


hétf. júl. 02, 2007 22:15
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szomb. márc. 27, 2004 13:41
Hozzászólások: 5647
Tartózkodási hely: A gép előtt.
Hozzászólás 
AndrySoft írta:
Aki a SE okostelói közül vett, az keményen befűrdött vele:


Hát én vettem, de nem hinném, hogy nagyon befürödtem volna vele...
A legújabb SW van rajta, 2 hétig folyamatosan be volt kapcsolva, és 2 hét után is csak azért kapcsoltam ki, mert Guni-nak kipróbáltam, hogy voda kártyával hogyan viselkedik a net kapcsolat, ez meg kikapcsolás nélkül nem megy sajnos. Ezalatt a 2 hét alatt folyamatosan használtam, nem fagyott le (ezt pl. Nokiával még nem sikerült produkáljam :wink: ), nem lassult be, stb, miért is kellene frissíteni egy jól működő SW-en?

Az, hogy kevés a RAM, sajnos tényleg valós hiba, de ez SW frissítéssel nem igazán javítható dolog, és ezt már akkor is tudtam, amikor megvettem a telót, mint ahogy mindenki más is tudhatta, aki kicsit is utánaolvasott. :wink:


hétf. júl. 02, 2007 22:13
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás Re: Vigyázat az SE okostelóival!
AndrySoft írta:
Aki a SE okostelói közül vett, az keményen befûrdött vele:
http://www.hwsw.hu/hirek/33718/sony_eri ... sites.html

Bravo Sony-Ericsson !!! :wink:


Hát, nem hiába. A symbian, az symbain. Arra még én sem tudnék jó programot írni! :lol:


hétf. júl. 02, 2007 22:00
Profil Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1387
Tartózkodási hely: Szabolcs-Szatmár-Bereg Megye
Hozzászólás Vigyázat az SE okostelóival!
Aki a SE okostelói közül vett, az keményen befűrdött vele:
http://www.hwsw.hu/hirek/33718/sony_eri ... sites.html

Bravo Sony-Ericsson !!! :wink:


hétf. júl. 02, 2007 21:55
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 50 hozzászólás ] 

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 18 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség