Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: pén. szept. 27, 2024 22:36



Hozzászólás a témához  [ 3104 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41 ... 63  Következő
XP alatt bosszantó apróságok <->és a gyógyír ezekre! 
Szerző Üzenet
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. jún. 24, 2007 10:18
Hozzászólások: 6679
Tartózkodási hely: Revuca.S.k>>Szlovákia, nem tudok jól magyarul írni, ezért ilyen amit látsz,
Hozzászólás 
Idézet:
Kísérletezgetni tanácsok nélkül is tud mindenk magától. Én jó megoldásra vártam, de.... Fine.
Mar nemakartam hoza szolni,de muszaj,ez nemm kiseletezes voltt de bevaltt muvelett.Erdekes hogy eztt a problemott a microsoft forumon megoldotak es mindenkinek segitett,csak neked nem.Ezertt irtam hogy nemcsak okoskodni kell,es futt,fatt virus irtokal torolni.De erteni kell egy kevesett a rendszerhez.klik LINK: http://forums.microsoft.com/MSDN/ShowPost.aspx?PostID=173024&SiteID=1


vas. szept. 02, 2007 20:11
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11937
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
LaMoRo írta:
..."Ha megsem menne mert sokatt spekulaltal,mar TOROLD LE AZ EGESZ .%windir%\WinSxS-amitt talall-mindett letorolni es tegyel amitt akarsz-de ELOTTE MENDS EL ha veletlenul valami gubanc beugrik"...

Stell jól írta, a mentés fontos (az igazi, ha a particót mented el).

Tölés helyett, ha csak kísérletezel, bevált megoldás, hogy a könytárat átnevezed, mondjuk a név legvégén még odaszúrsz mondjuk egy _ karakrert. Ezt ugyanúgy nem látja az a program, ami eddig használta, mintha kitörölted volna. Ha meg kell, csak törlöd a többlet karaktert. Ha védett a könyvtár, akkor más a helyzet, de akkor a törlés sem egyszerű (csökkentett mód, vagy DOS-ból valamilyen file managerrel). De amit írtam az nem csak erre a konkrét eseter vonatkozik.


vas. szept. 02, 2007 19:58
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. júl. 06, 2005 21:30
Hozzászólások: 125
Hozzászólás 
stell írta:
Idézet:
Ki nem töröltem alapos kétkedésem okán, inkább restart f8, és a legutóbbi helyes működés választásának adtam elsőbbséget. Ez elsőre bevált, nem úgy mintbe az öcsike nemigazán hozzáértő ötletei, amik nem hozták az általam várt eredményt!
LAMORO eloszor olvasd el azt amitt urtam,utanna klik a linkre amitt addtam es uttana,tanuld meg a gepedett kezelni,es aztan irhatsz fut fatt,Amugy nemaz en otleteim voltak ,de a microsoft forumrol van a tanacs.Es ha gondolod hogy okosab vagy mint ok ,akkor le a kalapp eloted.Vege,trus,fajront.


Értelek! No comment: "Ha megsem menne mert sokatt spekulaltal,mar TOROLD LE AZ EGESZ .%windir%\WinSxS-amitt talall-mindett letorolni es tegyel amitt akarsz-de ELOTTE MENDS EL ha veletlenul valami gubanc beugrik"
Meg ez:"Irtam a gyereknek hogy tavolitsa el-de eloszor mentse le az egeszet,ha valami gubanc lenne" Kísérletezgetni tanácsok nélkül is tud mindenk magától. Én jó megoldásra vártam, de.... Fine. :roll:


vas. szept. 02, 2007 19:45
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. jún. 24, 2007 10:18
Hozzászólások: 6679
Tartózkodási hely: Revuca.S.k>>Szlovákia, nem tudok jól magyarul írni, ezért ilyen amit látsz,
Hozzászólás 
Idézet:
Ki nem töröltem alapos kétkedésem okán, inkább restart f8, és a legutóbbi helyes működés választásának adtam elsőbbséget. Ez elsőre bevált, nem úgy mintbe az öcsike nemigazán hozzáértő ötletei, amik nem hozták az általam várt eredményt!
LAMORO eloszor olvasd el azt amitt urtam,utanna klik a linkre amitt addtam es uttana,tanuld meg a gepedett kezelni,es aztan irhatsz fut fatt,Amugy nemaz en otleteim voltak ,de a microsoft forumrol van a tanacs.Es ha gondolod hogy okosab vagy mint ok ,akkor le a kalapp eloted.Vege,trus,fajront.


vas. szept. 02, 2007 19:37
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 35
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg
Hozzászólás DOS XP alatt
"Nem véletlenül pl. Turbo Pascal programok? Azoknál volt ilyen probléma időzítéssel."

FOXPRO-ban készültek. Inkább az XP hálózatkezelésével lehet a baj.


vas. szept. 02, 2007 19:24
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. júl. 06, 2005 21:30
Hozzászólások: 125
Hozzászólás 
Laci_L írta:
Köszi.

Azt látom, hogy ez a könyvtár kell a gép működéséhez, törölni nem szabad, csak ha új telepítés lesz.


Hali.

Én is úgy ítéltem, hogy nem biztos hogy jó az ötlet hogy mindent töröljek kisérleti nyúl módjára. Tisztelem ha más többet tud amibe én kevesebbet, de gyanakszom bizonyos szövegtartalom esetén, de egyéb tekintetbe is álltalában kellő tapasztalataim okán. Alábbi ötletet is nagy gyanakvással fogadtam ami:

"Ha megsem menne mert sokatt spekulaltal,mar TOROLD LE AZ EGESZ .%windir%\WinSxS-amitt talall-mindett letorolni es tegyel amitt akarsz-de ELOTTE MENDS EL ha veletlenul valami gubanc beugrik".

Ki nem töröltem alapos kétkedésem okán, inkább restart f8, és a legutóbbi helyes működés választásának adtam elsőbbséget. Ez elsőre bevált, nem úgy mintbe az öcsike nemigazán hozzáértő ötletei, amik nem hozták az általam várt eredményt!


vas. szept. 02, 2007 19:19
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11937
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
Köszi.

Azt látom, hogy ez a könyvtár kell a gép működéséhez, törölni nem szabad, csak ha új telepítés lesz.


vas. szept. 02, 2007 18:41
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. jún. 24, 2007 10:18
Hozzászólások: 6679
Tartózkodási hely: Revuca.S.k>>Szlovákia, nem tudok jól magyarul írni, ezért ilyen amit látsz,
Hozzászólás 
Idézet:
Kérdzem: a %windir%\WinSxS mit tartalmaz, mire való?
Irtam mar Lacikam hogy nem vagyok EINSTIEN-de ez koze van a hibanak a NETFramework-hoz.Valami biztonsagi katalogokat,Mert en eztet kiolvastam a neten,es eltavolitotak a POLICIEST-es feltudtak tenni a NETFrameworkot,Irtam a gyereknek hogy tavolitsa el-de eloszor mentse le az egeszet,ha valami gubanc lenne,
Idézet:
Ha megsem menne mert sokatt spekulaltal,mar TOROLD LE AZ EGESZ .%windir%\WinSxS-amitt talall-mindett letorolni es tegyel amitt akarsz-de ELOTTE MENDS EL ha veletlenul valami gubanc beugrik.
,ezt ezert irtam mert igy biztosan eltavolitota azt amitt kellet,Aztan visza tettetem volna vele.
Ha kivancsi vagy nezd meg itt a LINK:http://forums.microsoft.com/MSDN/ShowPost.aspx?PostID=173024&SiteID=1
UDV


vas. szept. 02, 2007 17:43
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11937
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
stell

Kérdzem: a %windir%\WinSxS mit tartalmaz, mire való?


vas. szept. 02, 2007 16:34
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. jún. 24, 2007 10:18
Hozzászólások: 6679
Tartózkodási hely: Revuca.S.k>>Szlovákia, nem tudok jól magyarul írni, ezért ilyen amit látsz,
Hozzászólás 
Ez azert volt mert elirtam egy csopet,nem a IDE-kelet kivalasztanod de a DVD-CD-t,hat bocs.Es akor csinalhatad volna a javitast ugy ahogy leirtam.De ha jo akkor rendben van.UDV.


vas. szept. 02, 2007 10:30
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: szer. júl. 06, 2005 21:30
Hozzászólások: 125
Hozzászólás 
stell írta:
Na akorr csinald igy.
1:Be tenni a windows telepito lemezt.
2:Restart megnyomod a F-8-baelitid IDE
3:Enter rogton megnyomni az F-8 att
4:begyon a kepp telepiteshez.R=repair,uj telepites,-most nem emlekszem pontosan hogy meg mivan ott -DE NE VALASZ KI SEMMIT -mert ra tesz a konzolara-Ezer kiirja ha nem akkar telepitenni nyomja meg az Entert.
5:tehat benyomod aztatt hogy netelepitsen,akorr megint megkapod a menuttt,ES ITT KIVALASZTOD A R=REPAIR-Fogja kerni a win-CD -lemezt szamot,beirod-es megy a javitas-ugy hogy nemkell felned minden progi fog menni.Ha eztett megcsinalod -akorr majd pobald ki es irjall.
Idézet:
%windir%\WinSxS megnyitásakor látni még 29darab x86....mappát. Ezeket is töröljem?
IGEN EZEKETT IS MINDETT KIKELLET TOROLNOD.



Az F8-at követően, fekete képernyő> a legutóbbi helyes működést választotam.
Eszembe sem jutott ezen mód, pedig tudtam róla. Hümm.... Mindegy. Jól kiakadtam. Ezen választás után már felment a dotnetfx2.

Mégegyszer köszi a fáradozásod! :oops:


vas. szept. 02, 2007 9:49
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. jún. 24, 2007 10:18
Hozzászólások: 6679
Tartózkodási hely: Revuca.S.k>>Szlovákia, nem tudok jól magyarul írni, ezért ilyen amit látsz,
Hozzászólás 
Na akorr csinald igy.
1:Be tenni a windows telepito lemezt.
2:Restart megnyomod a F-8-baelitid IDE
3:Enter rogton megnyomni az F-8 att
4:begyon a kepp telepiteshez.R=repair,uj telepites,-most nem emlekszem pontosan hogy meg mivan ott -DE NE VALASZ KI SEMMIT -mert ra tesz a konzolara-Ezer kiirja ha nem akkar telepitenni nyomja meg az Entert.
5:tehat benyomod aztatt hogy netelepitsen,akorr megint megkapod a menuttt,ES ITT KIVALASZTOD A R=REPAIR-Fogja kerni a win-CD -lemezt szamot,beirod-es megy a javitas-ugy hogy nemkell felned minden progi fog menni.Ha eztett megcsinalod -akorr majd pobald ki es irjall.
Idézet:
%windir%\WinSxS megnyitásakor látni még 29darab x86....mappát. Ezeket is töröljem?
IGEN EZEKETT IS MINDETT KIKELLET TOROLNOD.


vas. szept. 02, 2007 7:51
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: szer. júl. 06, 2005 21:30
Hozzászólások: 125
Hozzászólás 
stell írta:
Ha megsem menne mert sokatt spekulaltal,mar TOROLD LE AZ EGESZ .%windir%\WinSxS-amitt talall-mindett letorolni es tegyel amitt akarsz-de ELOTTE MENDS EL ha veletlenul valami gubanc beugrik.


Hali.

Sajna nem segítettek az ötleteid, hiába csináltam úgy! A Win32 mapába először átneveztem az "mscoree"-t meg töröltem amit megjelöltél, stb. Van ott még a "mscorier, és a mscories dll"

%windir%\WinSxS megnyitásakor látni még 29darab x86....mappát. Ezeket is töröljem? A POLICIES már nincs.

Továbbra se megy fel a Dotnetfx2. Már az Outpoost tűzfalam se működik. A Windows tűzfal beállítás megnyitásakor ablak jelenenik meg: "meghatározhatatlan hiba miatt a Windows nem tudja megjeleníteni a Windows tűzfal baállításait"

Köszi az eddigi segíteni akarásaid, de valami más gubanc okozza a jelenséget.


vas. szept. 02, 2007 7:33
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. jún. 24, 2007 10:18
Hozzászólások: 6679
Tartózkodási hely: Revuca.S.k>>Szlovákia, nem tudok jól magyarul írni, ezért ilyen amit látsz,
Hozzászólás 
Ha megsem menne mert sokatt spekulaltal,mar TOROLD LE AZ EGESZ .%windir%\WinSxS-amitt talall-mindett letorolni es tegyel amitt akarsz-de ELOTTE MENDS EL ha veletlenul valami gubanc beugrik.


szomb. szept. 01, 2007 15:53
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. jún. 24, 2007 10:18
Hozzászólások: 6679
Tartózkodási hely: Revuca.S.k>>Szlovákia, nem tudok jól magyarul írni, ezért ilyen amit látsz,
Hozzászólás 
Az nemletezik.Meg egyszer vizgald meg,es nevezd att a ...mscoree.dll ..a system 32-ben ..mscoree.noactiv..vagy torold le,es .restart.Uj telepites.


szomb. szept. 01, 2007 15:44
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: szer. júl. 06, 2005 21:30
Hozzászólások: 125
Hozzászólás 
stell írta:
LAMORO-akorr talald meg eztett is es torold ki es mehett a 2-tes...%windir%\WinSxS..a POLICIES-FAJLOTT.


Hali. Előbb töröltem a regisztriből minden NETFramework, mag Dotnetfx mappát,-bejegyzést. Restart, eredmény ugyanaz.

Utána amit most javasoltál. Nem települ így sem!! :roll:

Nem lehet hogy a Winoptimizer olyat törölt, módosított ami a baj okozója?? Most jutott eszembe, mert régebben ezt a progit még nem próbáltam. :(


szomb. szept. 01, 2007 15:39
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. jún. 24, 2007 10:18
Hozzászólások: 6679
Tartózkodási hely: Revuca.S.k>>Szlovákia, nem tudok jól magyarul írni, ezért ilyen amit látsz,
Hozzászólás 
LAMORO-akorr talald meg eztett is es torold ki es mehett a 2-tes...%windir%\WinSxS..a POLICIES-FAJLOTT-vagy mappat-vagy hogy van ez magyarull?.


szomb. szept. 01, 2007 15:23
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: szer. júl. 06, 2005 21:30
Hozzászólások: 125
Hozzászólás Re: LaMoRo
LaMoRo írta:
stell írta:
Akor csinald igy.Start >futatas>beirni>%windir%\system32..<.ok.Talald meg ezttett....mscoree.dll ...nevezdd att...pld...mscoree.nodll..Talald meg a registerbemn eztett.Start>futatas>beirni>regedit>ok.Talald meg eztett..........HKLM\SOFTWARE\Microsoft\.NETFramework\policy\v2.0

Name: 50727

Data: 50727-50727..vagy hasonlo lesz.
Es torold le ki a kulcsott.ES most mar telepithetsz.


Szia!

Kezdtem örülni a tanácsnak! Sajna nem hozott eredményt a recepted. Másodszor is próbáltam, igaz akkor már nem volt az alőzőleg törölt kulcs. Nemtud így sem települni a NETFramework2, meg se a kisebb. se a nagyobb verziószámú.

Más recept (új win telepítés helyett),?? :idea:


Afen.. elírtam! Az 1.1 települ, de se a 2, se a 3-as nem. Bocsi.


szomb. szept. 01, 2007 15:09
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. júl. 06, 2005 21:30
Hozzászólások: 125
Hozzászólás Re: LaMoRo
stell írta:
Akor csinald igy.Start >futatas>beirni>%windir%\system32..<.ok.Talald meg ezttett....mscoree.dll ...nevezdd att...pld...mscoree.nodll..Talald meg a registerbemn eztett.Start>futatas>beirni>regedit>ok.Talald meg eztett..........HKLM\SOFTWARE\Microsoft\.NETFramework\policy\v2.0

Name: 50727

Data: 50727-50727..vagy hasonlo lesz.
Es torold le ki a kulcsott.ES most mar telepithetsz.


Szia!

Kezdtem örülni a tanácsnak! Sajna nem hozott eredményt a recepted. Másodszor is próbáltam, igaz akkor már nem volt az alőzőleg törölt kulcs. Nemtud így sem települni a NETFramework2, meg se a kisebb. se a nagyobb verziószámú.

Más recept (új win telepítés helyett),?? :idea:


szomb. szept. 01, 2007 15:00
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. jún. 24, 2007 10:18
Hozzászólások: 6679
Tartózkodási hely: Revuca.S.k>>Szlovákia, nem tudok jól magyarul írni, ezért ilyen amit látsz,
Hozzászólás 
FeF-ha ujra telepitetel-de nemmuszaj voltt,mertt lett volna megoldas.Akorr csinald meg aztatt amitt LACI L-tanacsol,mert ,ez egy felesleges dolog,aztt akor kell csinalni ha nincsen mas megoldas.UDV


szomb. szept. 01, 2007 10:01
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1149
Tartózkodási hely: Tatabánya
Hozzászólás 
szerk. retelep lett a vége.
Hajnali 5-kor még mindig itt görnyedek a gép előtt és persze hogy ilyenkor megy ki az ember fejéből a diskmgmt.msc :D (mint betűjel módosító segédeszköz)


pén. aug. 31, 2007 22:49
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. jún. 24, 2007 10:18
Hozzászólások: 6679
Tartózkodási hely: Revuca.S.k>>Szlovákia, nem tudok jól magyarul írni, ezért ilyen amit látsz,
Hozzászólás LaMoRo
Akor csinald igy.Start >futatas>beirni>%windir%\system32..<.ok.Talald meg ezttett....mscoree.dll ...nevezdd att...pld...mscoree.nodll..Talald meg a registerbemn eztett.Start>futatas>beirni>regedit>ok.Talald meg eztett..........HKLM\SOFTWARE\Microsoft\.NETFramework\policy\v2.0

Name: 50727

Data: 50727-50727..vagy hasonlo lesz.
Es torold le ki a kulcsott.ES most mar telepithetsz.


pén. aug. 31, 2007 21:47
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: szer. júl. 06, 2005 21:30
Hozzászólások: 125
Hozzászólás Re: Net framework


Szia!

Köszönöm a segíteni akarásod. Korábban fel lett telepítve a progi, és működött amihez kell de erről irtam is. Újra kellene telepítenem mert valamit elcsesztem hetekkel később, ami károsan kihatott erre, de nem tudom mit! Az nLite kéri. Mégegyszer nem megy fel!! Hiába próbáltam! Ezen ok miatt jöttem megoldást kérni!!

Mégegyszer: Telepítés 80%-ánál leáll, és ablak jelenik meg, aminek tartalmát már leírtam, Mégegyszer, hátha nem olvastad.

Tehát: "Error 25007.Hiba tötént az egyesítés inicializálása során. A telepítő nem tudta betölteni az agyesítést a LoadLibraryShim() függvénnyel. Hiba: 0x80131702"


pén. aug. 31, 2007 21:23
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. jún. 24, 2007 10:18
Hozzászólások: 6679
Tartózkodási hely: Revuca.S.k>>Szlovákia, nem tudok jól magyarul írni, ezért ilyen amit látsz,
Hozzászólás 
Idézet:
Van egy apró... (XP Pro SP2, ~1 éves)
Probléma:
a hangszoro ott van a talcan??,job also sarok.


pén. aug. 31, 2007 19:57
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6693
Hozzászólás 
erbe írta:
Ne is akarjam, hogy a régi jó kis DOS-os programjaiktól megváljanak. De új gép +XP az kell.

:hm: Nem véletlenül pl. Turbo Pascal programok? Azoknál volt ilyen probléma időzítéssel. Túl gyorsak az új gépek. :wink: :lol:
Arra volt egy patch, ami megoldotta.
Igaz az már a 200 MHz fölötti prociknál is jelentkezett, és gondolom a Win98-as gép is jobb ennél.
Meg ha könyvelés, inkább valami Clipper lesz.
Úgyhogy máshol is lehet a hiba.


pén. aug. 31, 2007 19:00
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11937
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
FeF írta:
...megy a win reinstall (ah, már megint egy átvirrasztott éjszaka :), meg a sok install)

Te régi fórumos vagy. Nem létezik, hogy ne olvastál volna arról, hogy nagyon megéri a partició mentés. Kb 3 perc. Ugyanennyi a visszaállítás. :shock:

Vesd össze avval amit írtál. :roll: :x

Legalább a jövőre tekintettel fogadd el a tanácsot. :D


pén. aug. 31, 2007 18:53
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. jún. 24, 2007 10:18
Hozzászólások: 6679
Tartózkodási hely: Revuca.S.k>>Szlovákia, nem tudok jól magyarul írni, ezért ilyen amit látsz,
Hozzászólás Net framework
LaMoRo..LINK:http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?displaylang=hu&FamilyID=0856eacb-4362-4b0d-8edd-aab15c5e04f5


pén. aug. 31, 2007 18:51
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 35
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg
Hozzászólás 
XP Home alatt a csatlakoztatott hálózati meghajtóról (F:, mint Netware, de 1 W98-as gépen van a megosztott könyvtár) nem tudom indítani a DOS-os programokat. Akad, ami a rég nem látott Runtime-os hibával száll el "...divide by 0."
W98-as gépen ugyanígy csatlakoztatott meghajtóról minden indul és hibátlanul működik.
Könyvelőiroda :-(
Ne is akarjam, hogy a régi jó kis DOS-os programjaiktól megváljanak. De új gép +XP az kell.


pén. aug. 31, 2007 17:19
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1149
Tartózkodási hely: Tatabánya
Hozzászólás 
Van egy apró... (XP Pro SP2, ~1 éves)
Probléma: eltűnt minden keverőeszköz amit a Win alapból kezelni tud (pl. weblapokon nincs hang, windowsnak nincs hangja ilyesmik). De a bosszantó meg az hogy pl a Winampban ki tudom jelölni a kimeneti eszközt és szól. A win meg nem tudja megszólítani... sndvol32 nem megy, "telepítsen keverőeszközt", eh... Hardver eltávolítás/retelep megvolt, semmi. Két hangkari is van a gépben: Vortex 8830 és alaplapi AC'97. Eszközkezelőben minden rendben.

Erre varrjatok gombot, légyszi. Ha késő estig nem teszitek meg, megy a win reinstall (ah, már megint egy átvirrasztott éjszaka :), meg a sok install)


pén. aug. 31, 2007 17:10
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. júl. 06, 2005 21:30
Hozzászólások: 125
Hozzászólás 
stell írta:
AKkor miert nemcsinalod aztt amitt ir.A .usually points =%windir%\Microsoft.Net\Framework...


Mert nem tudom mit jelent, hogy mit kell csinálni. Angolul is csak nagyon kevés amit értek. Ebből semmit. Ha érteném, nem írtam volna a gondomról! Nem jöttél rá??
Megírnád magyarul mit jelent, mit kell csinálni?


pén. aug. 31, 2007 16:38
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. jún. 24, 2007 10:18
Hozzászólások: 6679
Tartózkodási hely: Revuca.S.k>>Szlovákia, nem tudok jól magyarul írni, ezért ilyen amit látsz,
Hozzászólás 
AKkor miert nemcsinalod aztt amitt ir.A .usually points =%windir%\Microsoft.Net\Framework...


csüt. aug. 30, 2007 18:02
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: szer. júl. 06, 2005 21:30
Hozzászólások: 125
Hozzászólás 
Laci_L írta:
Ez így kevés, nem írod mid van.

Ami kell: XP SP2, és jól fusson a hardveren. Arra fel kell mennie.
És Framework-ből van 1.1-es és 2-es verzió. Mind a kettőnek fenn kell lenni. A 2-es nem Upgarde-je az 1.1-nek. Van ami ezt, van ami azt használja.
Ha már fent vannak, akkor a Hotfix-ek a Netről.
Telepítésnél semmilyen más program ne fusson.



Hali.

xpsp2 van fenn naprakész frissítésekkel. Fe lett rakva a framework 1-2-3, és reggel messengeréskor jött elő a gond. Most frissítettem a livemessengert, az már műkszik. Újraraktam az nLitét is, az továbbra sem oké. Indításkor hibaüzi: "Please set registry key HKLM\Software\Microsoft\.NETFramework\InstallRoot to point to the .NET Framework install location."

Erre a szövegre próbáltam ismét felrakni a dotnetfx-t. Egyik sem akar ismét fel menni. A vége felé hibát jelez.

Megkért egy ismerősöm, hogy csináljak neki bootolos telepítő cd-t több változatással. Az nLite indításakor jött elő a fameworkos gubanc.

NetFramework2 80%-ig felmegy, majd hibajelzés: "Error 25007.Hiba tötént az egyesítés inicializálása során. A telepítő nem tudta betölteni az agyesítést a LoadLibraryShim() függvénnyel. Hiba: 0x80131702" Semmi nem futott telepítésekor, meg most sem a frissítési próba alatt.

Fine.


csüt. aug. 30, 2007 16:19
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11937
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
Ez így kevés, nem írod mid van.

Ami kell: XP SP2, és jól fusson a hardveren. Arra fel kell mennie.
És Framework-ből van 1.1-es és 2-es verzió. Mind a kettőnek fenn kell lenni. A 2-es nem Upgarde-je az 1.1-nek. Van ami ezt, van ami azt használja.
Ha már fent vannak, akkor a Hotfix-ek a Netről.
Telepítésnél semmilyen más program ne fusson.


csüt. aug. 30, 2007 16:04
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. júl. 06, 2005 21:30
Hozzászólások: 125
Hozzászólás NetFramework
Hali mindenkinek!

Épp törölközöm, mert a méregtől kiakadtam.

Nem működik amihez framework kell. Pl, a messenger, nLite. Valahol valamit elbaltáztam.
Hiába akarom telepítem, nem megy fel. Mi a megoldás?

S.O.S. Nagy köszi ha jó a megoldás.


csüt. aug. 30, 2007 13:59
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: hétf. aug. 27, 2007 20:49
Hozzászólások: 10
Hozzászólás 
bocs új vagyok még itt szokom a környezetet :) de már kezdek belejönni. amúgy mind1


hétf. aug. 27, 2007 21:58
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3576
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás 
Hova? Nem kéne több helyre betenni ugyanazt a kérdést, az ember nem tudja hova válaszoljon...


hétf. aug. 27, 2007 21:56
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: hétf. aug. 27, 2007 20:49
Hozzászólások: 10
Hozzászólás 
ha vkinek van vmi ötlete lécci irjon. thx


hétf. aug. 27, 2007 21:49
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: hétf. aug. 27, 2007 20:49
Hozzászólások: 10
Hozzászólás 
őőm bocs elolvastam. szal darabokban jött tömöritve és összerakás után ISO


hétf. aug. 27, 2007 21:45
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: hétf. aug. 27, 2007 20:49
Hozzászólások: 10
Hozzászólás 
ISOban irtam ki


hétf. aug. 27, 2007 21:43
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3691
Tartózkodási hely: Ada
Hozzászólás 
ISO-ban volt, amikor lejött, vagy az egyes fájlok külön voltak :?:


hétf. aug. 27, 2007 21:42
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: hétf. aug. 27, 2007 20:49
Hozzászólások: 10
Hozzászólás 
Nagy segitségre lenne szükségem!!!!!!!!! Van egy torrentről származó XP Professional with Service Pack 2, 2004-es, ámde nem bootol a lemez újraindításnál akárhogy probálom erőltetni. BIOS beállitások OK. Más op.rendszer lemez működik ez nem és nagy szükségem lenne rá szóval ha valaki tudna segiteni nagyon megköszönném!


hétf. aug. 27, 2007 21:37
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11937
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
nbela írta:
IE6-ról volt szó. Szerintem Neked a 7-es van fönt.

Tényleg.
De miért szürke, azaz nem lehet vele semmit se csinálni? Pedig van egy opciós nyíl is az oldalában.


szer. aug. 22, 2007 19:43
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3576
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás 
IE6-ról volt szó. Szerintem Neked a 7-es van fönt.


szer. aug. 22, 2007 19:15
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11937
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
nbela írta:
A menü vagy az eszköztárak sorában jobb klikk a szürkén és pipálni a címsort.

Érdekesség: nálam olyan "szürke", hogy nem lehet kattintani. Ott virít a címsor, és kész. :roll:


szer. aug. 22, 2007 18:51
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2462
Tartózkodási hely: gyökér könyvtár
Hozzászólás 
Köszönöm szépen!


szer. aug. 22, 2007 17:05
Profil Privát üzenet küldése ICQ
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3576
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás 
A menü vagy az eszköztárak sorában jobb klikk a szürkén és pipálni a címsort.


szer. aug. 22, 2007 16:05
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2462
Tartózkodási hely: gyökér könyvtár
Hozzászólás 
Sziasztok!
Egy ismerősöm ismerőse elkavarta az Internet Explorer címsorát, ahova az url-t szoktuk beírni. Most csak a Fájl-Megnyitás segítségével tudja beírni a keresett weboldal címét. Segítsetek, honnan tudnám visszaállítani? IE6 magyar.


szer. aug. 22, 2007 13:13
Profil Privát üzenet küldése ICQ
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 710
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
horex írta:
johnnyrotten írta:
Itt szépen le van írva sok minden.

Koszi, lementettem, átnyálazom, majd megprobalom megoldani.

by horex

Kilőttem az ellenörzést, haver örül, én vagyok a PC guru :)

by horex


kedd aug. 21, 2007 3:53
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. jún. 24, 2007 10:18
Hozzászólások: 6679
Tartózkodási hely: Revuca.S.k>>Szlovákia, nem tudok jól magyarul írni, ezért ilyen amit látsz,
Hozzászólás 
Na akorr itt van ez a szoftwer,tolsdle ted a kepernyore es indits el.Ez automatikusan megjavitja a problemott es utana johett a haboru,nyird kui azokatt a humuszokattLINK:http://www.kellys-korner-xp.com/regs_edits/xp_system32opens.vbs


pén. aug. 17, 2007 21:22
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: kedd aug. 15, 2006 17:50
Hozzászólások: 2060
Tartózkodási hely: tartózkodom tehát vagyok
Hozzászólás 
Ok főnök :D
Holnap amúgy is karbantartást akartam eszközölni,meg kapott ma ajándékba egy kis ram-ot.Holnap beültetem és utánanézek ennek is.


pén. aug. 17, 2007 21:18
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 3104 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41 ... 63  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 19 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség