Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: szomb. szept. 28, 2024 8:29



Hozzászólás a témához  [ 2907 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35 ... 59  Következő
Csöves erősítő 
Szerző Üzenet
arany tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. márc. 12, 2007 20:34
Hozzászólások: 448
Tartózkodási hely: Lesenceistvánd
Hozzászólás 
Kép Így néz ki. A piroson jön a jel a generátortól, a fehéren megy az erősítőbe.


csüt. szept. 27, 2007 20:16
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. márc. 12, 2007 20:34
Hozzászólások: 448
Tartózkodási hely: Lesenceistvánd
Hozzászólás 
Idézet:
Bemenettel arányost. Épp ezért kell kifogástalan mérőjel.
Ráadásul nem véletlen illik alacsony generátor ellenállást alkalmazni.
Nézd meg a generátorod jelét anélkül, hogy terhelnéd, majd akaszd rá az erősítő bemenetre. (figyeld ugyanitt)Nem lennék meglepve, ha látnál változást.
Ha komplex terheléssel mérsz, még a terhelés elmozdulását is látni a bemeneti jelen ellencsatolt erősítő esetén, s innen már nem nehéz kitalálni, mi minden hat(hat) mi mindenre

Egy véleményen vagyunk, csak a kifogástalan mérőjel mibenléte nem mindig kifogástalan négyszögjelet jelent nálam.
Biztos lehetsz benn, hogy simán meghajtja az erősítő bemenetét a generátor anélkül, hogy a jelen változást lehetne látni a terheletlenhez képest.
A saját magam megnyugtatására azért megnéztem a bemenőjelet külön, és két kínai átjátszókábel+BNC T elágazó+BNC-RCA toldó+az erősítő bemenete formában, semmi változás nem történt a bemenőjelen.


csüt. szept. 27, 2007 19:51
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1323
Hozzászólás 
Hajgató István írta:
akki írta:
Hajgató István írta:
Az oszcillogramokról mi a vélemény ?
Az első sor a forrásjel, a második a válaszjel.


pocsék


Milyen oszcillogramokat produkál hasonló frekvenciákon egy jó erősítő ?



Bemenettel arányost. Épp ezért kell kifogástalan mérőjel.
Ráadásul nem véletlen illik alacsony generátor ellenállást alkalmazni.
Nézd meg a generátorod jelét anélkül, hogy terhelnéd, majd akaszd rá az erősítő bemenetre. (figyeld ugyanitt)Nem lennék meglepve, ha látnál változást.
Ha komplex terheléssel mérsz, még a terhelés elmozdulását is látni a bemeneti jelen ellencsatolt erősítő esetén, s innen már nem nehéz kitalálni, mi minden hat(hat) mi mindenre


csüt. szept. 27, 2007 17:58
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. márc. 12, 2007 20:34
Hozzászólások: 448
Tartózkodási hely: Lesenceistvánd
Hozzászólás 
akki írta:
Hajgató István írta:
Az oszcillogramokról mi a vélemény ?
Az első sor a forrásjel, a második a válaszjel.


pocsék


Milyen oszcillogramokat produkál hasonló frekvenciákon egy jó erősítő ?


csüt. szept. 27, 2007 16:06
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. márc. 12, 2007 20:34
Hozzászólások: 448
Tartózkodási hely: Lesenceistvánd
Hozzászólás 
Sajnos a fényképeken nem látszik jól (telefonnal készültek), de a bemenő jelen is ott a túllövés hasonló nagyságrendben, ezért aztán gondolom hiba lenne a kiirtása az erősítőben, amíg a bemenőjelről el nem tüntetem, akkor viszont nem biztos, hogy lesz tullövés.
Amúgy a képsorozatnál nem ugyanazt a négyszögjelet használtam, mint amit először linkeltem be (egy árnyalattal jobbat).
Őszintén szólva, én fontosnak tartom a tullövést a bemenőjelen, mert a válaszról lehet következtetéseket levonni a gerjedékenységgel kapcsolatban, de azért meg fogom nézni tullövés nélküli bemenőjellel is, és ha kell, kikompenzálom és úgy is meghallgatom.


csüt. szept. 27, 2007 15:53
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1323
Hozzászólás 
Hajgató István írta:
Az oszcillogramokról mi a vélemény ?
Az első sor a forrásjel, a második a válaszjel.


pocsék


csüt. szept. 27, 2007 15:45
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 885
Hozzászólás 
Ha engem kérdezel , szerintem nem rossz , de én kipróbálnám kis kompenzálással is , nem nagy beavatkozás , ha ront a hangon , visszacsinálnám


csüt. szept. 27, 2007 14:49
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. márc. 12, 2007 20:34
Hozzászólások: 448
Tartózkodási hely: Lesenceistvánd
Hozzászólás 
Az oszcillogramokról mi a vélemény ?
Az első sor a forrásjel, a második a válaszjel.


csüt. szept. 27, 2007 14:47
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 885
Hozzászólás 
Hajgató István írta:
Az az igazság, hogy így van szép hangja az erősítőnek. 100 Hz


NFB kikötését csak a mérés miatt próbáltam javasolni , mert kiiktatva szerintem a tullövés megszünne , mert talán nagyrészét a kimenő okozza .
A mért eredmények valójában nem rosszak , de a lényeg a hangja amit , írtál is , hogy nagyon jó .


csüt. szept. 27, 2007 14:44
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. nov. 03, 2004 21:01
Hozzászólások: 1360
Tartózkodási hely: Szolnok
Hozzászólás 
Béláim az Úrban!
valahol itt lehet a kutyus elhantolva. :wink:
Mikor a PCL86-tal, és a TV kimenőtrafókkal szobortam az erősítőt, nekem is szöget ütött a fejembe hogyan lehet ennyire emberi hangja egy olyan erősítőnek, aminek jelentős torzítása van, 16kHz-nél már csillapít ...
2-3W-ot kihajtottam belőle (én duhaj... ...tegyük hozzá, hogy egy nagyobb szobát zenehallgatáshoz tökéletesen kihangosított :shock: ),
és egy élmény!

Valahol ott lehet az igazság, hogy az ember füle sem tökéletes, és a hibákat az agy kompenzálja. Létezik olyan hogy "természetesebb" torzítás?

Legjobban egy méréstechnika tanárom megfogalmazása tetszik:
Felvételről minden zene konzerv. A zenét élvezni kell, és nem méricskélni.

Annak szívesen utánnaolvasnák, hogy vizsgálnak HF rendszereket.
valahol hallottam olyat, hogy páros-páratlan felharmónikus, meg olyat, hogy egy nagy négyszögjelet, és egy gyenge szinuszt engednek be, és utánna a kimenetnék kivonják a négyszöget, és a z erősítő "lefulladását" nézik. Hallott már valaki ezekről?


csüt. szept. 27, 2007 12:57
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 790
Tartózkodási hely: Föld nevű sárteke egy sáros szigete
Hozzászólás 
Hajgató István írta:
Kell a bemenőjelre a tullövés, mert csak akkor lehet tanulmányozni, hogy milyen harmonikusokat generál a tullövés az impulzus tetejére, jó ha még egy lépcső is van ott, mert akkor az asszimmetrikusan gerjesztett kimenő viselkedésére lehet következtetéseket levonni.
Olyan mérőzsinórt érdemes használni, amilyennel majd üzemszerűen is működni fog az erősítő, tehát jelen esetben sima hangfrekvenciás átjátszó kábelt, vagy annak megfelelő mérőzsinórt.


Ezzel a technikával sokmindenre rá lehet jönni, csak arra nem , hogy a készülék önmagában mire képes. Azaz torzítatlan bemenő jelet mennyire torzítja el. Ugyanis lazán olyan vezérlésnek teheted így ki amelynek köze sincs az üzemszerű működéshez...

Hajgató István írta:
Mérhettem volna tökéletes négyszöggel is, ha még keresgélek kicsit a kacatjaim között. Régen építettem egy csomó tranzisztoros és IC-s erősítőt, olyan négyszög átvitelük volt, hogy nem lehetett megkükönböztetni a bemenőjelet, a kimenőtől, mégsem szóltak olyan jól, mint a mostaniak, vajon miért. Az ember szeme nem úgy torzít, mint a füle, olyan négyszögátvitelt kell előállítani, ami a fül igényeinek megfelelő torzításokat tartalmaz.... de persze nem kell velem egyetérteni, néha én sem értek egyet magammal :D .


Erősítő mérésekor sokan elkövetik azt a hibát, hogy a terhelés tisztán ohmos jellegű. Na most ilyen nem létezik...

A csöves végfokoknál a csövek terhelése eleve komplex, ezért ha a trafót terheled már kisebb a tévedés, mint amikor félvezetőset mérsz hasonlóan.

Üdv: DDL


csüt. szept. 27, 2007 11:16
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. márc. 12, 2007 20:34
Hozzászólások: 448
Tartózkodási hely: Lesenceistvánd
Hozzászólás 
Kósza véleményem az impulzusos mérésekről.... ha túl cinikus lennék, előre is elnézést kérek.
Rossz úton jár, aki azt gondolja, hogy tökéletes négyszögjellel kell az erősítőt mérni, tökéletes mérőzsinóron keresztül.
Kell a bemenőjelre a tullövés, mert csak akkor lehet tanulmányozni, hogy milyen harmonikusokat generál a tullövés az impulzus tetejére, jó ha még egy lépcső is van ott, mert akkor az asszimmetrikusan gerjesztett kimenő viselkedésére lehet következtetéseket levonni.
Olyan mérőzsinórt érdemes használni, amilyennel majd üzemszerűen is működni fog az erősítő, tehát jelen esetben sima hangfrekvenciás átjátszó kábelt, vagy annak megfelelő mérőzsinórt.
Mérhettem volna tökéletes négyszöggel is, ha még keresgélek kicsit a kacatjaim között. Régen építettem egy csomó tranzisztoros és IC-s erősítőt, olyan négyszög átvitelük volt, hogy nem lehetett megkükönböztetni a bemenőjelet, a kimenőtől, mégsem szóltak olyan jól, mint a mostaniak, vajon miért. Az ember szeme nem úgy torzít, mint a füle, olyan négyszögátvitelt kell előállítani, ami a fül igényeinek megfelelő torzításokat tartalmaz.... de persze nem kell velem egyetérteni, néha én sem értek egyet magammal :D .


csüt. szept. 27, 2007 8:43
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. ápr. 25, 2007 18:15
Hozzászólások: 18
Hozzászólás 
Üdv!

Régóta szeretnék összehozni egy csöves erősítőt, most talán el is szánom magam :) . Egy A osztályú, együtemű erősítőt szeretnék építeni, lehetőleg olcsón. A legnagyobb gondot a kimenőtrafó beszerzése okozza. (készíteni biztos nem akarok mert eléggé el lehet rontani) Nem tud esetleg valaki egy jó beszerzési lehetőséget? Gondoltam arra is hogy régi készülékekből keresek 2db-ot amiből kitermelhetném, csak az a baj hogy nem találok alkatrésznek való, olcsó készülékekekt, főleg nem 2 azonos típust. Gondoltam lomtalanításra is de mostanában már nemigazán tesznek ki ilyeneket. Vagy csak én látom rosszul?
Csöveknek el84-et gondoltam, előerősítőbe meg ecc82 vagy 83. Hallottam olyan megoldásról is hogy a pentódákat triódaként kötik be. Ez a megoldás járható út? Igy elvileg szebb hangzás érhető el ha jól tudom a triódáknak szebb hangja van.
Gondoltam arra is hogy nem vacakolok és építés helyett veszek egy kész erősítőt, de inkább én akarom megépíteni, és igy biztosan egyedi lesz :) .

Segítségeteket előre is köszönöm!


szer. szept. 26, 2007 17:34
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. márc. 12, 2007 20:34
Hozzászólások: 448
Tartózkodási hely: Lesenceistvánd
Hozzászólás 
KépKépAz az igazság, hogy így van szép hangja az erősítőnek. 100 Hz
KépKép 1KHz Ki lehet venni a tullővést, pl. anód-anód közt kompenzációval.
KépKép10 KHz A vcs. ellenállás 150 Kohmos.
Kép Kép100KHz Jók ezek a válaszjelek nagyon ]:->


szer. szept. 26, 2007 16:32
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 885
Hozzászólás 
Hajgató István írta:

Az eredeti négyszög sem igazán ok. , de az átvitt jelalakon látszik , hogy van kiemelés az erősítés során , ezt kompenzálással lehetne korrigálni .
Megnézném NFB nélkül is , szerintem akkor nem lenne ekkora tullövés a jelben .


szer. szept. 26, 2007 7:51
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. nov. 03, 2004 21:01
Hozzászólások: 1360
Tartózkodási hely: Szolnok
Hozzászólás 
Béláim az Úrban!
Melegség önté el szívemet!!! N-313 orosz szkóp :D
gyönyörű példánya az amatőrök által használt szkópoknak.
egy kicsit szerény a sávszélessége. Ezt a frekit még bírnia kell.
1MHz-es, ha jól emlékszem 6-700kHz-től van csillapítása.
Elég sookat veszkődtem egy példánnyal, ami máig nem éledt fel teljesen :cry:
szerintem a szkóp, és a kábele terhelt be egy picit, és zavavarja a mérést. Ennyire csámpás nem lehet a szignál jele 10kHz-en.

Egy ötlet:
1:10 mérőfejed, ha van akkor használd!
van rajta egy trimmerkondi. addig tekergesd, amíg a legmeredekebb jelfelfutást, és letörés/túllövésmentes jelet nem kapsz!
majd ezzel tapicsold végig a fokozatokat. Jó lenne fokozatonként megkukkolni, hogy kiderüljön, ki a szűk keresztmetszet!


szer. szept. 26, 2007 6:52
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. márc. 12, 2007 20:34
Hozzászólások: 448
Tartózkodási hely: Lesenceistvánd
Hozzászólás 
Előkotortam ezt a 10 KHz-es négyszögjelet:
http://kepfeltoltes.hu/070925/10.khz.forr_s.1._www.kepfeltoltes.hu_.jpg
Így ment át az erősítőn:http://kepfeltoltes.hu/070925/10.khz.1._www.kepfeltoltes.hu_.jpg
A 100 KHz négyszögből ez lett:http://kepfeltoltes.hu/070925/100.khz.n_gysz_g._www.kepfeltoltes.hu_.jpg
A mérés 10 W-on történt


kedd szept. 25, 2007 21:06
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 885
Hozzászólás 
Mócsing írta:
Elég csak 10kHz -es négyszöggel mérni ?

Már az is sokat megmutat , de ha van lehetőség magasabb frekin is érdemes megnézni .


kedd szept. 25, 2007 14:51
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag

Csatlakozott: csüt. ápr. 28, 2005 18:58
Hozzászólások: 935
Tartózkodási hely: Ajka
Hozzászólás 
Elég csak 10kHz -es négyszöggel mérni ?


kedd szept. 25, 2007 13:39
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. márc. 12, 2007 20:34
Hozzászólások: 448
Tartózkodási hely: Lesenceistvánd
Hozzászólás 
Igen, ma elő is kaparok valami szép négyszögjelet adó szerkentyűt a kupiból :oops: (elvileg kell lenni többnek is a digitális korszakomból), és mérek azzal is.
Az oszcillogramokat majd felteszem ide.


kedd szept. 25, 2007 8:12
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 885
Hozzászólás 
Gratulálok , ezek a sikerélmények nagyon fontosak .
Négyszöggel is megnézném 10KHz körül , sokat mondana a ferikiátvitel egyenletességéről , esetleges kiemelésekről és gejedés hajlamról ...


kedd szept. 25, 2007 7:23
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. márc. 12, 2007 20:34
Hozzászólások: 448
Tartózkodási hely: Lesenceistvánd
Hozzászólás 
Úgy tűnik csináltam egy nagyon jó erősítőt megint. Beváltak a TAN 70-esek kimenőnek az orosz leírás alapján. Színusszal mérve 70 KHz-en még torzítatlan jel van és abszolut de semmi szintesés nincs, innentől kezd esni az amplitúdó lassacskán (9 W-nál).
A teljesítmény mindössze 9,5-14 W között van a hálózati feszültségtől függően (25-30 V cs-cs.). Hálózati trafót majd tekercselek hozzá másikat, mert sajnos nincs megfelelő.
A bemenet és a katodin 6n1p, az illesztő 6n2p lett. Az első fokozat katódellenállása 2,4 K + 620 ohm, ide jön 150 K-val az nvcs. Csatolásmentesítésre 18 K + 47 uF-ot használtam a 22 K 150 uF helyett az első két fokozatban. A végcsövek rácselőfeszét az anód váltófesz egyenirányításából osztottam le.
A hangja káprázatos, a nem túl jó hangsugárzóim ellenére egyes hangszerek teljesen függetlenítették magukat. Az URH együttes cd-jén az utolsó számban van valami harangszerű hang ami pl. a mögöttem lévő mennyezeti sarkokból szólt (5 m-re a hangszóróktól).


hétf. szept. 24, 2007 20:09
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. dec. 13, 2006 10:58
Hozzászólások: 11
Tartózkodási hely: Szombathely
Hozzászólás 
Béláim az Úrban!

Köszi a jó tanácsót, a kasznija tényleg gyönyörű. De jól is szól, igaz a jó öreg 300B erősítőmet nem veri, de gondoltam jó lesz a fiam szobájába. Azért ha hazaér az erősítő, lefotózom a belsejét és felrakom ide közszemlre. Azt elsőre is láttam, hogy kivülről és belülről is szép precíz munka, de többet nem értek hozzá.
Üdv
Józsi aki Béla volt, de most csak Attila


szer. szept. 19, 2007 9:32
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. nov. 03, 2004 21:01
Hozzászólások: 1360
Tartózkodási hely: Szolnok
Hozzászólás 
Béláim az Úrban!
trafó 5-7eHUF, csövek, fetek, kaszni...
benne van min 20eHUF-ban!
Ha szomszéd akor kérd kölcsön, és hallgasd meg. Úgyis az élmény dönt!
ha jól szól "olcsó"megéri, ha nem akkor drága.
Ha akarsz csöves erősítővel szöszmögni, akkor alkatrésznek jó.
Úgyis a szép kaszni a legnehezebb meló!


szer. szept. 19, 2007 7:23
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: szer. dec. 13, 2006 10:58
Hozzászólások: 11
Tartózkodási hely: Szombathely
Hozzászólás 
Ahogy megkapom lefotózom és ideteszek egy képet. ECC83-as cső van benne nem EL 34-es. De úgy gonmdolom még anyagárban is megérheti a 20000 Ft-ot nem??


kedd szept. 18, 2007 11:04
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 790
Tartózkodási hely: Föld nevű sárteke egy sáros szigete
Hozzászólás 
hanna írta:
Üdvözletem!

A következőkben szeretném kérni a tanácsotokat. A szomszédom kapott valahonnan egy hibrid erősítött. Csöves előfok (szerintem 4 db EL 34-es cső van benne) és Fet-es végfok. Azt mondja róla, hogy akitől örökölte, az azt mondta róla, hogy egy olasz épításű erősítő pontos mása. Belenéztem szép munka, de én laikus vagyok. Egy 300B triódás erősítőtt használok, imádom a hangját, ez az összes csöves tudásom.
Azt mondja 20000 Ft-ért elvihetem, mert neki nem kell, a hangja is jó, de semmi többet nem tudok róla. Örülnék ha valaki tudna valami érdemit hozzászólni, javasolni megéri-e?
Köszönöm a türelmet, és elnézést a laikus kérdésekért


Legalább egy képet tegyél be a belsejéről.... :( :roll:


Üdv: DDL


kedd szept. 18, 2007 11:00
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. dec. 13, 2006 10:58
Hozzászólások: 11
Tartózkodási hely: Szombathely
Hozzászólás 
Üdvözletem!

A következőkben szeretném kérni a tanácsotokat. A szomszédom kapott valahonnan egy hibrid erősítött. Csöves előfok (szerintem 4 db EL 34-es cső van benne) és Fet-es végfok. Azt mondja róla, hogy akitől örökölte, az azt mondta róla, hogy egy olasz épításű erősítő pontos mása. Belenéztem szép munka, de én laikus vagyok. Egy 300B triódás erősítőtt használok, imádom a hangját, ez az összes csöves tudásom.
Azt mondja 20000 Ft-ért elvihetem, mert neki nem kell, a hangja is jó, de semmi többet nem tudok róla. Örülnék ha valaki tudna valami érdemit hozzászólni, javasolni megéri-e?
Köszönöm a türelmet, és elnézést a laikus kérdésekért


kedd szept. 18, 2007 8:48
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. máj. 10, 2006 10:15
Hozzászólások: 98
Tartózkodási hely: erdö-mezö
Hozzászólás csöves
DDL írta:
Iranytu írta:
Béláim az Úrban!
Az antikváriumban sikerült magamhoz édesgetnem az Ágoston féle Audifil erősítős könyvet. :) Régóta vadásztam. Meglepő, hogy még arra is gondoltak, hogy a nyák tervek pauszra vannak nyomtatva. :D
A mechanikai kialakításhoz is ad tanácsokat. Van valakinek tapasztalata az ebben közölt erősítőkkel kapcsolatban?


A Williamson kapcs. rajzán kívül kívül minden rajz hibás kisebb-nagyobb mértékben. Némelyik működőképessége erősen kérdőjeles.

Üdv: DDL

Ne birtam megállni,hogy kifejtsem a véleményemet amely megegyezik DDL forum társéval csak még annyit az egész szerzeményröl,hogy a könyvben szereplö erösitö rajzok valamilyen okbol kisértetiesen hasonlitanak a Rádio technika évkönyvekben közöltekkel. :P
Akinek van kedve utánna nézhet és ............... :gigalol:


szer. szept. 12, 2007 18:35
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. márc. 12, 2007 20:34
Hozzászólások: 448
Tartózkodási hely: Lesenceistvánd
Hozzászólás 
Az oroszok kivonulásakor még katonatiszt voltam :D


szer. szept. 12, 2007 11:12
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: kedd aug. 21, 2007 13:35
Hozzászólások: 39
Tartózkodási hely: Mosonmagyaróvár
Hozzászólás 
Tetszenek ezek a kimenők.Honnan jutottál hozzájuk?

Máté


szer. szept. 12, 2007 10:12
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. márc. 12, 2007 20:34
Hozzászólások: 448
Tartózkodási hely: Lesenceistvánd
Hozzászólás 
Elvileg 6,6 KΩ.
A vége ez szerint van megépítve: http://www.radiostation.ru/home/usilitel-tan2.html
-Csak az én kimenőim nem TAH 73-asok, hanem TAH 70-esek.


szer. szept. 12, 2007 7:54
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 885
Hozzászólás 
Azok a zöld kimenők milyen Raa -ra vannak bekötve ?


szer. szept. 12, 2007 7:15
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. márc. 12, 2007 20:34
Hozzászólások: 448
Tartózkodási hely: Lesenceistvánd
Hozzászólás 
Simán rámegy a teteje, azok amúgy funkcionálisan a kimenőtrafók (az AV/760-nak magasított teteje van).
A legkisebbek a fojtók, a maradék pedig a két hálózati trafó.
A hálótrafók cserélve lesznek, mert ezeknek tul nagy a belső ellenállásuk.
Még néhány kondi is kerül bele (mkp-k)


kedd szept. 11, 2007 21:37
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: kedd aug. 21, 2007 13:35
Hozzászólások: 39
Tartózkodási hely: Mosonmagyaróvár
Hozzászólás 
Hú van pár trafó benne.Az a nagy zöld a hálózati?Rá tudod tenni a doboz tetejét?


kedd szept. 11, 2007 20:06
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. márc. 12, 2007 20:34
Hozzászólások: 448
Tartózkodási hely: Lesenceistvánd
Hozzászólás 
Íme az erősítő:
http://kepfeltoltes.hu/070911/wil1_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/070911/wil2_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/070911/wil3_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/070911/wil4_www.kepfeltoltes.hu_.jpg


kedd szept. 11, 2007 16:09
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: csüt. ápr. 28, 2005 18:58
Hozzászólások: 935
Tartózkodási hely: Ajka
Hozzászólás 
Úgytudom a panelrajzoknak sem kell a szomszédbamenni egykis hiányosságért .
Hibás rajhoz ,hibás panelrajz ... Lehet hogy a kettő kompenzálja egymást . :D


kedd szept. 11, 2007 15:39
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 790
Tartózkodási hely: Föld nevű sárteke egy sáros szigete
Hozzászólás 
Iranytu írta:
Béláim az Úrban!
Az antikváriumban sikerült magamhoz édesgetnem az Ágoston féle Audifil erősítős könyvet. :) Régóta vadásztam. Meglepő, hogy még arra is gondoltak, hogy a nyák tervek pauszra vannak nyomtatva. :D
A mechanikai kialakításhoz is ad tanácsokat. Van valakinek tapasztalata az ebben közölt erősítőkkel kapcsolatban?


A Williamson kapcs. rajzán kívül kívül minden rajz hibás kisebb-nagyobb mértékben. Némelyik működőképessége erősen kérdőjeles.

Üdv: DDL


kedd szept. 11, 2007 12:58
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. nov. 03, 2004 21:01
Hozzászólások: 1360
Tartózkodási hely: Szolnok
Hozzászólás 
Béláim az Úrban!
Az antikváriumban sikerült magamhoz édesgetnem az Ágoston féle Audifil erősítős könyvet. :) Régóta vadásztam. Meglepő, hogy még arra is gondoltak, hogy a nyák tervek pauszra vannak nyomtatva. :D
A mechanikai kialakításhoz is ad tanácsokat. Van valakinek tapasztalata az ebben közölt erősítőkkel kapcsolatban?


kedd szept. 11, 2007 11:56
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 885
Hozzászólás 
Mócsing írta:
3700 ft/ db , négyesével válogatva .

Szerintem jó ár , ha megnézed ezt : http://www.elektroncso.hu/lista.php


hétf. szept. 10, 2007 21:41
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. márc. 12, 2007 20:34
Hozzászólások: 448
Tartózkodási hely: Lesenceistvánd
Hozzászólás 
Elkészült a Williamson (átmeneti állapotúra):)
-Már szombat estére, de valami hihetetlen módon sikerült megszivatnom magam egy rossz kábellel. Egész vasárnap a nemlétező hibát kerestem, csak ma délelőtt jöttem rá, hogy rossz az átjátszókábel a dekádoszcillátortól az erősítőig (62 KHz-en gerjedt tőle az erőlködő, ezért nem is gondoltam az átjátszókábelre, azt hittem belül van a hiba).
A táp kevés neki 7,5 W-ot tud 8 Ω-on (22 V cs-cs), sajnos a kimenőkön csak 4 Ω-os szekunder van
Frekimenet 10 Hz-50 KHz-ig egyenes (vcs. nélkül 7 W-on)
Nagyon jó hangja van, visszacsatolással még nem próbáltam.
Ha sikerül helyet csinálni a gépemen a Nokia_pc_suit-nak teszek fel képeket.


hétf. szept. 10, 2007 21:07
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: csüt. ápr. 28, 2005 18:58
Hozzászólások: 935
Tartózkodási hely: Ajka
Hozzászólás 
3700 ft/ db , négyesével válogatva .


hétf. szept. 10, 2007 19:34
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 885
Hozzászólás 
Én is innen rendelek , szintén az EL34-ek kiváltására 6L6GC-ket .
Más cégek is forgalmazzák , de talán itt van legjobb áron .


hétf. szept. 10, 2007 9:11
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag

Csatlakozott: csüt. ápr. 28, 2005 18:58
Hozzászólások: 935
Tartózkodási hely: Ajka
Hozzászólás 
Köszönöm ,már írtamis nekik .


vas. szept. 09, 2007 20:28
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 885
Hozzászólás 
Mócsing írta:
Tudtok olyan lelőhelyet ,ahol a 6L6GC beszerezhető ?


http://www.csobarlang.hu/csovek/arlista.html


vas. szept. 09, 2007 17:31
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag

Csatlakozott: csüt. ápr. 28, 2005 18:58
Hozzászólások: 935
Tartózkodási hely: Ajka
Hozzászólás 
Tudtok olyan lelőhelyet ,ahol a 6L6GC beszerezhető ?


vas. szept. 09, 2007 15:46
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: csüt. ápr. 28, 2005 18:58
Hozzászólások: 935
Tartózkodási hely: Ajka
Hozzászólás 
Köszönöm DDL !


vas. szept. 09, 2007 9:28
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: csüt. szept. 28, 2006 12:25
Hozzászólások: 19
Hozzászólás 
Idézet:
edves Sajtkakuc és Többiek!

A RT-2005-ös Évkönyvében a 6H13C-csövekkel van egy-két működőképes kapcsolás és még más is leközölve. Inkább azzal próbálkozz.

Köszönöm azokat a kapcsolásokat ismerem és csak egy pár 6h13c-em van,
de mindenkép ellenütemű erősítőt szeretnék most építeni.


szomb. szept. 08, 2007 20:47
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 790
Tartózkodási hely: Föld nevű sárteke egy sáros szigete
Hozzászólás 
Mócsing írta:
DDL.
Mivel Te voltál az előző hozzászóló ,azthittem egyértelmü .
Mi a véleményed ,megoldható ?


Az EL34-ek símán cserélhetők 6L6GC-re. De csak 'GC-re


Üdv: DDL


szomb. szept. 08, 2007 20:42
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: csüt. ápr. 28, 2005 18:58
Hozzászólások: 935
Tartózkodási hely: Ajka
Hozzászólás 
DDL.
Mivel Te voltál az előző hozzászóló ,azthittem egyértelmü .
Mi a véleményed ,megoldható ?


szomb. szept. 08, 2007 19:45
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 790
Tartózkodási hely: Föld nevű sárteke egy sáros szigete
Hozzászólás 
Mócsing írta:
Az EL34-ek ,6L6 GC -re cserélése lehetséges szerinted .
Ua:375V / 50-60V-al tudom csökkenteni v. növelni /
Raa:3.4 kOhm


Ezt most kitől kérdezted? Vagy kinek mondtad? :)

Üdv: DDL


szomb. szept. 08, 2007 19:29
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 2907 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35 ... 59  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 8 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség