Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: kedd okt. 01, 2024 0:29



Hozzászólás a témához  [ 576 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12  Következő
Nokia BB5 unlock!!!!! 
Szerző Üzenet
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. jan. 28, 2005 20:39
Hozzászólások: 3683
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
Felnyomtalak? Nocsak,te tényleg mutyiban engeded ezt meg magadnak,amit itt művelsz,mint moderátor? Ezt azért üt...
Ahogy kabaré a hsz-eim gyűjtögetése is,én mit írok ide,oly mindegy,nem az a gond amit velem kapcsolatban csináltál,vagy nem csináltál,az már rég nem érdekes velem mi volt,van itt még ezer és egy szép eseted.Sok melód lesz,ha mindnek a nyomát törölni próbálod,ahányszor elképesztő módon kikeltél magadból.

A többit nagyjából tudom,amit most komoly érvként leírtál.Ha már ilyen jól követed a történetemet,megnézheted mikor írtam a mobilba először,illetve mióta vagyok tag,tehát olvasgatok itt is.
Végülis nemtudom,(kicsit azért csúsztatva helyenként), miért írtál egy litániát amit kb én is ismerek ,ezt te is megkérded magadtól.
Mindez továbbra sem teszi kőbíztossá,hogy a BB5 NCK egy valódi véletlenszám, de elegánsabb lett volna linkelni ahol a gsmcity-n ilyet ír valaki,ugyanis tag vagyok ott is...bár kétségkívül nem nézem naponta.

A free nyitás helyett örökre pénzes nyitás,ez nekem komoly és gyalázatos-szomorú "visszarendeződés". Pont.


hétf. okt. 15, 2007 0:15
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
cocka írta:
Nem is beszélve arról az aprócska tényről, hogy még a DCT3-4 virágkorában, más gyártók telefonjait sem lehetett kifüggetleníteni minden különösebb felszerelés nélkül.

Gondolom a BB5-ös széria megjelenésével a Nokia igazodott a többi gyártó jól bevált módszeréhez, miszerint több értelme van random kódot rendelni az egyes imeikhez, mint calcokkal másodpercek alatt kiszámolni, ráadásul ingyen. :D
Igen, hogy említsük a Samsungot, az SE-t és a Motorolát.

Egyik sem nyitható NCK-val.


vas. okt. 14, 2007 23:57
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. júl. 18, 2007 15:19
Hozzászólások: 89
Hozzászólás 
Nem is beszélve arról az aprócska tényről, hogy még a DCT3-4 virágkorában, más gyártók telefonjait sem lehetett kifüggetleníteni minden különösebb felszerelés nélkül.

Gondolom a BB5-ös széria megjelenésével a Nokia igazodott a többi gyártó jól bevált módszeréhez, miszerint több értelme van random kódot rendelni az egyes imeikhez, mint calcokkal másodpercek alatt kiszámolni, ráadásul ingyen. :D


vas. okt. 14, 2007 23:49
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
MotoHacker írta:
1. Nyitható persze boxxal,mikrovarázslattal,ami neked jó.Én pont ezt értettem "visszarendeződés" alatt.

2. Attól,hogy ordítod,hogy "nem lehet kiszámolni",ez még nem lesz abszolute biztos tény a mi nézőpontunkból.
Nyilván vannak olyan benfentesek akik ezt biztosan tudják,amennyiben így van,azonban ez nem hit,vagy hozzáértés kérdése.
Senki nem hitte volna X időpontban,hogy 2 hét és kint lesz a free calc,sőt sokan mérget vettek volna,hogy sosem lesz,és láss csodát kint volt.

3. Tehát maximum benfentességről van szó,ez nem hozzáértés,a szó semmiféle értelmében sem,hogy megvettem egy boxot,vagy tudom kezelni a calc-ot,vagy összecsipegettem a guruktól az infót,hogy ők úgy tudják,ezt bizony nem generálják,hanem véletlenszám,adatbázisból.

4. A stílusod pedig továbbra is tűrhetetlen,alkalmatlan vagy az értelmes emberek közti bármiféle beszélgetésre.
1. Nekem aztán hótt mindegy, mert én nem foglalkozom BB5 nyitással. Mellément.
Továbbra sem értem, hogy miért visszarendeződés az, ha végre nyitható az, amit 3 évig nem lehetett.
Egy Pannonos készülék kinyitása 24 hónapos szerződés esetén 50 rugó + a nyitás díja. Eddig viszont cska ez az egy megoldás volt
Mostantól 5-8e Ft-ért megteszi neki valaki, aki tudja.
~60ezer helyett 6-8e Ft. Valóban visszarendeződés.

2. 'Mi szempontunkból'??? Mire a királyi többes???
Nyilván vannak. Persze, ha most azt mondom, hogy mi ilyenek vagyunk (páran, neveket nem mondanék), mert olyan emberekkel vagyunk kapcsolatban, akkor nem hsized el. Mindegy, hiszel, amit akarsz.
Nem lehet kiszámolni, random számokról van szó. PONT.

Gondolom, a DCT4 calcra gondolsz. Hadd mondjam, hogy ismerek olyan embert (mitöbb jó barátom), aki fél évvel a free calc előtt már nyitotta a DCT4-eseket, szerveres megoldással. Simán tudható, várható volt, hogy eljön a free ideje. Mi hamarabbra vártuk, egészen sokáig bírta.
Na persze, amennyi infó birtokában vagy, így jogos hogy azt írod le, amit.
De ha kicsit jobban benne lennél a témában, máshogyan látnád. Végülis EZÉRT nem neheztelek rád, mindenki abból tud következtetéseket levonni, amit tud. Amit nem tud, abból nem.

3. Maximum benfentességről van szó. Olyannyira, hogy régebben míg volt SZÁMOLHATÓ kód (DCT-3 és DCT-4), addig a szolgáltatók maguk számolták a kódokat és adták ki az azt kifizető vásárlóknak.
BB5-nél ők kérik le a gyártótól, egyenként. Mert nincs rá mód kiszámolni.
Az a szerb fiú, az a Dejan Kaljevic, aki jobban tudja, mi van egy Nokiában, mint a Nokia gyárban szinte bárki, az jó 1 évig 2 alkatrész kiforrasztásával és újra cseréjével tudott csak függetleníteni.
Ő adta ki a DCT-2, DCT-3 DCT-4 NCK-számolási lehetőségeit sőt, a házilagos flashelés is az ő nevéhez fűződik, talán sokan emlékeznek még az ún. Dejan flash kábelre. :)
Ha ő nem tudta/tudja kiszámolni a BB5-öt, akkor nincs is rá mód. Még egyszer mondom, fél évvel a free DCT4 NCK előtt ő már kiadta NAGYON jó pénzért a nyitókód szerveres kiszámolásának lehetőségét.

De minek is írogatok neked????
Regisztrálj be a gsmcity.de-re és okosodj magad.

Nem azért olvasunk ott órákat a napjainkból újdonságok után kutatva, hogy ingyen átadjam az így szerzett tudást arra nem érdemeseknek!

4. Ezt én is írhattam volna. Persze most, hogy felnyomtál Sy-nél, te most odaviselkeded magadat.
Nekem viszont megvannak lementve a korábbi hozzászólásaid. Amiket töröltem szándékos személyeskedés miatt, azok is... :)


vas. okt. 14, 2007 23:36
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. jan. 28, 2005 20:39
Hozzászólások: 3683
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
Nyitható persze boxxal,mikrovarázslattal,ami neked jó.Én pont ezt értettem "visszarendeződés" alatt.

Attól,hogy ordítod,hogy "nem lehet kiszámolni",ez még nem lesz abszolute biztos tény a mi nézőpontunkból.
Nyilván vannak olyan benfentesek akik ezt biztosan tudják,amennyiben így van,azonban ez nem hit,vagy hozzáértés kérdése.
Senki nem hitte volna X időpontban,hogy 2 hét és kint lesz a free calc,sőt sokan mérget vettek volna,hogy sosem lesz,és láss csodát kint volt.

Tehát maximum benfentességről van szó,ez nem hozzáértés,a szó semmiféle értelmében sem,hogy megvettem egy boxot,vagy tudom kezelni a calc-ot,vagy összecsipegettem a guruktól az infót,hogy ők úgy tudják,ezt bizony nem generálják,hanem véletlenszám,adatbázisból.

A stílusod pedig továbbra is tűrhetetlen,alkalmatlan vagy az értelmes emberek közti bármiféle beszélgetésre.


vas. okt. 14, 2007 23:15
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
MotoHacker írta:
Azonnali rendkívüli nem,csak erős átrendeződést jelentene ismét a piacon.
Amit már a DCT4-re meg a BB5-re is jósoltak,sőt állítottak kőbiztosan,na ez már tuti nyithatatlan,mert a gyártó tanult abból,hogy...
hát nem,nem nyithatatlan,sőt DCT4 is már free,sőt az SW upgrade is free...

Ha a BB5 ígymarad,azzal egyfajta tartós visszarendeződést indít el,a kb 2002es (lehet nem pontos az évszám) állapotba,amikor csak kevés kiváltságos,nagy sarcokkal és költséggel (dongle,box,vám,bujkálás,stb) tudott "trend telefont" nyitni.

Ha viszont mégsem lesz a dolog igaz,és bejön a calc megint,akkor ugyanannyit ér a mostani box(+mikroszkóp +csiribiri),mint aki megvette annó DCT4-re a dongle+sw kombót,ami ment is 2hónapig kb,(lehet addig sem) aztán feltehette a polcra emlékbe.
Soroljuk már azokat a DCT4-eseket, amelyeknek ingyenes és free az SW update, ha kérhetném!!!!

Ezt te sem mondod komolyan!!!!!!
3 éve nem lehet BB5-öt nyitni (a megjelenő új készülékek >90%-a BB5) és majd most lesz visszarendeződés, amikor végre nyitható?
Te, a másik a ló eleje, nem amerre te ülsz!

Nem érted, hogy NEM LEHET kiszámolni????????
Tényleg ennyire nehezen megy a megértés?
Vagy csak ennyire elmeszesedett a gerinced, hogy nem hajlik, nem vagy képes elismerni, hogy vannak akik jobban értenek nálad ehhez????

Végül: ez miért a te gondod?
A hozzászólásaidból kiderül, hogy nem értesz hozzá, tuti, hogy nincs boxod sem, akkor ez miért a te gondod?
Akinek van boxa, annak ésszel kell megfontolnia a beszerzést, hogy 5-6e Ft-ért nyitva a BB5-ösöket, bejön-e neki 30 db telefon addig, míg free nem lesz. És mivel nincs minek freenek lenni, és 30 telefon szerintem nagyon minimális, igen hamar bejön, onnantól pedig csak hasznot termel.
Tulajdonképpen miért is baj, ha - miután behozta a bekerülési árának a 3-4x-esét - akkor esetleg a polcra kerül?


vas. okt. 14, 2007 22:49
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. jan. 28, 2005 20:39
Hozzászólások: 3683
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
Azonnali rendkívüli nem,csak erős átrendeződést jelentene ismét a piacon.
Amit már a DCT4-re meg a BB5-re is jósoltak,sőt állítottak kőbiztosan,na ez már tuti nyithatatlan,mert a gyártó tanult abból,hogy...
hát nem,nem nyithatatlan,sőt DCT4 is már free,sőt az SW upgrade is free...

Ha a BB5 ígymarad,azzal egyfajta tartós visszarendeződést indít el,a kb 2002es (lehet nem pontos az évszám) állapotba,amikor csak kevés kiváltságos,nagy sarcokkal és költséggel (dongle,box,vám,bujkálás,stb) tudott "trend telefont" nyitni.

Ha viszont mégsem lesz a dolog igaz,és bejön a calc megint,akkor ugyanannyit ér a mostani box(+mikroszkóp +csiribiri),mint aki megvette annó DCT4-re a dongle+sw kombót,ami ment is 2hónapig kb,(lehet addig sem) aztán feltehette a polcra emlékbe.


vas. okt. 14, 2007 22:34
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
MotoHacker írta:
Akoska:Köszönöm a hosszú választ,nem kérdeztem elég konkrétan,te pedig úgy válaszoltál mintha most láttam volna szolgáltatót,calc-ot vagy akármit először :)
Annyi a dolog lényege,eszerint azért nincs BB5 calc,mert jelenlegi tudásunk szerint a gyártó adatbázisból veszi ki a teljesen véletlen NCK-t minden imei-hez külön.
Csak aztán ki ne derüljön,mondjuk 2-3 év múlva,mikor a BB5 is már lejárt lemez lesz kissé,mégis algo generálta az NCK-t és mégis kijönnek az első free calcok ;)
...nem ez volna az első nagy mosolygásom ebben az ügyben :)
Egyik mondatoddal mondasz ellent a másiknak.

Nem a jelenlegi tudás szerint van így.

Ennyire nehéz elfogadni, hogy hozzárendelt kódról van szó, ahogy írod, egyenként az IMEI-khez?


vas. okt. 14, 2007 22:33
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: hétf. nov. 29, 2004 19:58
Hozzászólások: 1104
Hozzászólás 
MotoHacker írta:
...
Csak aztán ki ne derüljön,mondjuk 2-3 év múlva,mikor a BB5 is már lejárt lemez lesz kissé,mégis algo generálta az NCK-t és mégis kijönnek az első free calcok ;)
...
Miért, milyen rendkívüli esemény következik be akkor ha netán mégis kiderül?
Ha ez derül ki, akkor sokan örülni fognak. Naés? (Néhányan meg nem, de azoknak meg ígyjárás van.) Végső soron benne van a pakliban, még ha jelenleg (az olvasottak alapján) nem erre látszik dőlni a meccs.


vas. okt. 14, 2007 21:31
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. jan. 28, 2005 20:39
Hozzászólások: 3683
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
Akoska:Köszönöm a hosszú választ,nem kérdeztem elég konkrétan,te pedig úgy válaszoltál mintha most láttam volna szolgáltatót,calc-ot vagy akármit először :)
Annyi a dolog lényege,eszerint azért nincs BB5 calc,mert jelenlegi tudásunk szerint a gyártó adatbázisból veszi ki a teljesen véletlen NCK-t minden imei-hez külön.
Csak aztán ki ne derüljön,mondjuk 2-3 év múlva,mikor a BB5 is már lejárt lemez lesz kissé,mégis algo generálta az NCK-t és mégis kijönnek az első free calcok ;)
...nem ez volna az első nagy mosolygásom ebben az ügyben :)


vas. okt. 14, 2007 21:12
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
Czumy írta:
cicuka21 írta:
sziasztok!

van egy nokia 5300ás telom és nem tudom hogyan lehetne függetleníteni. Tudna nekem segíteni ebben vki?
előre is köszi
Szerintem a legegyszerűbb: menj vissza ahhoz a szolgáltatóhoz, akitől vetted a telefont+az előfizut, Ők majd az ÁSzF szerinti feltételekkel és a benne szereplő összegért függetlenítik neked pár perc alatt. És ennyi. :D
Az a baj (ha jól tudom), hogy a hűség leteltéig csak a szerződésben meghatározott hűségszerződésbontási díj PLUSZ a függetlenítési díj együttes kifizetésével lehet kinyittatni. Az pedig 50-60e Ft-ot is simán kitehet (sőt, többet is).
Így meg már nem annyira éri meg...


vas. okt. 14, 2007 19:54
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2659
Tartózkodási hely: Budapest / Kecskemét
Hozzászólás 
cicuka21 írta:
sziasztok!

van egy nokia 5300ás telom és nem tudom hogyan lehetne függetleníteni. Tudna nekem segíteni ebben vki?
előre is köszi


Szerintem a legegyszerűbb: menj vissza ahhoz a szolgáltatóhoz, akitől vetted a telefont+az előfizut, Ők majd az ÁSzF szerinti feltételekkel és a benne szereplő összegért függetlenítik neked pár perc alatt. És ennyi. :D


vas. okt. 14, 2007 19:41
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
MotoHacker írta:
Érdekes mindenesetre....mert ezekszerint ezeket a telefonokat hivatalosan is csak szervizben nyitják horribilis pénzért?
Nagyon zöld.

Semmi érdekesség nincs benne.

HIVATALOSAN kizárólag a szolgáltató nyithatja, hiszen a lock az ő tulajdona!
Tehát sem a Nokia, sem senki más nem!
TEHÁT HIVATALOSAN!

Feketén, illegálisan viszont nyithatja BÁRKI, aki kifizet 400 $-t a box-ért (plusz még némi sallang (~30$) a pénzátutalásért (Kínába) no meg vagy 100 $-t a szállításért, esetleges VÁM és ÁFA az itthoni szervek belátása szerint) és 30-40e Ft-ot egy mikroszkópért, valamint aki hajlandó (és képes!!!) beszerezni akkora gyakorlatot, hogy szét tudja szedni sérülés nélkül miszlikekre az összes BB5 telefont. Merthogy a nyitáshoz ennyi kell. Na meg némileg biztos kéz, hogy ne méregdrága téglácskákat gyártson az illető.

Tehát látható, hogy nem kétfilléres a dolog, a végső elszámolásnál akár a 150e Ft-ot is elérheti a cehh.


vas. okt. 14, 2007 14:36
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. márc. 25, 2004 17:07
Hozzászólások: 4267
Tartózkodási hely: GRAND FOTEL
Hozzászólás 
Hivatalosan ez úgy történik, hogy a szolgáltató, miután kifizetted a megszabott árat, lekéri a gyártótól az NCK-t, amit odaad Neked papíron kinyomtatva. A függetlenítést tulajdonképpen a user végzi a kóddal.
Szervizben hivatalosan nem nyitogatnak. Ha nagyon-nagyon jól felszerelt a szerviz, akkor lehet neki Nokia cucca SX5 smart carddal, mondjuk a három hazai szolgáltatóra élesítve és azzal azt csinál amit csak akar. De ez nem a hivatalos eljárás. És milliókban mérhető a cucc ára.

Kóddal mindenféle gond nélkül nyitható a telefon, HA a három beadási lehetőséget (pl. kalkulátorral számolgatva) nem lőtték még el.
Mert onnantól már megint csak box segíthet...

Az egész körülményes eljárás azért van, mert bár NCKval könnyen nyitható (volna) a telefon, mint a régi szép DCT4 időkben, az NCKhoz már nem lehet egy 10 kByte-os calc programmal hozzájutni.
És ha úgy nem megy, akkor trükközni kell. De a mai eljárások már legalább nem patch módszerrel mennek, ami visszazár egy frissítéstől...

Hangsúlyozom, BB5-ről beszélünk, de ez ebben a topikban nem is meglepő...


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Akoska vas. okt. 14, 2007 14:39-kor.



vas. okt. 14, 2007 14:32
Profil ICQ
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. jan. 28, 2005 20:39
Hozzászólások: 3683
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
Érdekes mindenesetre....mert ezekszerint ezeket a telefonokat hivatalosan is csak szervizben nyitják horribilis pénzért?


vas. okt. 14, 2007 14:25
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. márc. 25, 2004 17:07
Hozzászólások: 4267
Tartózkodási hely: GRAND FOTEL
Hozzászólás 
Ha most egy olyan eljárásra vársz, amivel Te magad, otthon, forfree megcsinálhatod, akkor csalódni fogsz. A kalkulátorok kora lejárt.

Soktízezer forintos beruházás és némi gyakorlat kell, meg jó szemek.

Felejtős. Ha nincs 100 telefonod nyitásra, nem lesz a dolog rentábilis.
Inkább vidd el valakihez, aki rendelkezik az eszközökkel/tapasztalattal és meg tudja csinálni, nem teszi tönkre.


vas. okt. 14, 2007 14:19
Profil ICQ
vas-tag

Csatlakozott: szomb. okt. 13, 2007 15:05
Hozzászólások: 1
Hozzászólás 
sziasztok!

van egy nokia 5300ás telom és nem tudom hogyan lehetne függetleníteni. Tudna nekem segíteni ebben vki?
előre is köszi


vas. okt. 14, 2007 13:03
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 40
Tartózkodási hely: vhol
Hozzászólás 
Köszi Macika, de már sikerült! :) Nagyon sokat kellett utánajárni, pedig Debrecen nem egy falu. Most már mindegy, úton van a függetlenítés felé.


hétf. okt. 08, 2007 15:22
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
guest írta:
Tudnátok ajánlani egy helyet ahol n70et függetlenítenek? Debrecen, vagy környékén.
Ha Pesten jársz Te vagy az ismerősöd, rögtön tudnék azonnal kettőt is.
Sajnos Debrecenből elköltöztem >20 éve... :)


hétf. okt. 08, 2007 11:58
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1598
Tartózkodási hely: Budapest City
Hozzászólás 
guest írta:
Tudnátok ajánlani egy helyet ahol n70et függetlenítenek? Debrecen, vagy környékén.

Én a helyedben kivárnám az 1 hónapot! :wink:


hétf. okt. 08, 2007 9:32
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 40
Tartózkodási hely: vhol
Hozzászólás 
Tudnátok ajánlani egy helyet ahol n70et függetlenítenek? Debrecen, vagy környékén.


hétf. okt. 08, 2007 9:02
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. márc. 25, 2004 17:07
Hozzászólások: 4267
Tartózkodási hely: GRAND FOTEL
Hozzászólás 
A 6234-esnél a RAP chip oldalán kell matatni, mikroszkóp alatt (ha jót akarsz), nem ropis melő, távolról sem.


vas. okt. 07, 2007 16:09
Profil ICQ
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: nokia 6234
wandee írta:
Nokia 6234-hez létezik valami kikodolási modszer hogy ne vodás legyen :?:
Igen, kb. 1 hónapja hozzáférhető már a BB5-box. Nem olcsó, 7-10e között van a nyitás, a készülék szétszedésének és a panelen elhelyezkedő tesztpontok elérhetőségének bonyolultságától függően. Gari viszont ugrik véglegesen, ez logikus.


vas. okt. 07, 2007 15:12
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1387
Tartózkodási hely: Szabolcs-Szatmár-Bereg Megye
Hozzászólás 
A Trabantomat valaki át tudná Mercedessé alakítani? A rendszáma BB-55-55. Vagy ez nem lehet??? :wink: :P


vas. okt. 07, 2007 10:26
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. máj. 10, 2006 10:15
Hozzászólások: 98
Tartózkodási hely: erdö-mezö
Hozzászólás nokia 6234
Nokia 6234-hez létezik valami kikodolási modszer hogy ne vodás legyen :?:


vas. okt. 07, 2007 7:38
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 40
Tartózkodási hely: vhol
Hozzászólás 
Sziasztok! N70-et szeretnék függetlenítetni, a pannonál 7500Ft-ért nyitják ha lejár a hűség (az még 1 hónap), nem sürgős, de ha valaki megtudná csinálni olcsóbban Debrecenben, akkor érdekelne. :!: Bye.


pén. okt. 05, 2007 17:27
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
Buksika írta:
....
Szerintem ez a tipikus eset, amikor ha hallgattál volna, bölcsebb maradtál volna...

De nem hallgattál...


szomb. aug. 25, 2007 17:41
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. márc. 25, 2004 17:07
Hozzászólások: 4267
Tartózkodási hely: GRAND FOTEL
Hozzászólás 
Buksika nem olvasta el, miért indult ez a topik.

Az ugyanis akkor kezdődött, amikor kijött ez a Dejan program. A nyitható típusok listája azóta sem változott, nem tudom, minek kellett most újra beírni ide, ez a RAP lista ui. jobban félrevezet, mint amennyire tisztázza, mi merre.

6630, 6680, 6681, N70, N90. Se több, se kevesebb. Jelenleg az összes többihez TP kell és kész. A korábban kérdezett N73-hoz is. Tehát tök felesleges volt a kábeles megoldást ide reklámozni, amikor a kérdés az N73 volt.


szomb. aug. 25, 2007 12:04
Profil ICQ
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 671
Tartózkodási hely: M. Service
Hozzászólás 
Mekkora flash LOL

Erről kicsit többet kellene olvasgatni és nem csak úgy linkelgetni be ezt-azt.
Ha jobban beleolvasnál és több orgánumot is fellapoznál, akkor több infód lenne a dologról.


Mindezt nem sértésnek írtam, csak az ilyan dolgok miatt van az, hogy jön az ember, hogy BB5-öt kellene megoldani és mikor meghallja az árat akkor mondja, hogy itt és ott azt olvasta vagy mondták neki, hogy csak 1 kábellel meg lehet oldani.
Ilyenkor a válaszom: vidd el hozzá. Lám jön másnap, hogy mégsem igaz és ez a jobbik eset, a rosszabbik az, amikor elrontva kapom őket.


szomb. aug. 25, 2007 11:11
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 81
Tartózkodási hely: Debrecen
Hozzászólás 
Macika írta:
...Nem olcsón, [...] tesztponttal megy. Drága hozzá a cucc, több ezer USD, de VAN megoldás.
Panelre szét kell szedni a telót...


Sima USB kábellel már vagy fél éve lehet nyitni ingyen a RAP3G v2.10-től v2.20-ig tartozó típusokat. Itt a leírás és a program:
http://www.zimbio.com/member/mopex/arti ... +BB5+Phone

Hogy ne kelljen szétszedni és úgy megnézni melyik milyen:

Modell: Bauteilbezeichnung: Product-Code:
Nokia 3109Classic RAPGSM v1.1 PA ?
Nokia 3110Classic RAPGSM v1.1 PA n/a
Nokia 3250 RAGGSM v1.1 PA 4377223
Nokia 5200 RAPGSM v1.1 PA 4377223
Nokia 5300 RAPGSM v1.1 PA 4377223
Nokia 5700 RAPIDO v1.11 PA ?
Nokia 6085 RAPGSM v1.1 PA 4377223
Nokia 6110Navigator RAPIDO v1.12 PA n/a
Nokia 6120Classic RAPIDOYAWE v1.12 PA ?
Nokia 6136 RAPGSM v1.1 PA n/a
Nokia 6151 RAP3G v3.00E 4377151
Nokia 6270 RAGGSM v1.1 PA 4377223
Nokia 6280 RAP3G v3.00E 4377151
Nokia 6290 RAPIDO v1.11 PA 4377452
Nokia 6300 RAPGSM v1.1 PA 4377223
Nokia 6630 RAP3G v2.10E PA 4377061
Nokia 6680 RAP3G v2.0E PA 4377061
Nokia 6681 RAP3G v2.0E PA 4377061
Nokia 7370 RAPGSM v1.1 PA 4377223
Nokia 7390 ? n/a
Nokia 7500 RAPGSM v1.1 PA ?
Nokia 8600 RAPGSM v1.1 PA 4377223
Nokia E50 RAPGSM v1.1 PA 4377223
Nokia E60 RAP3G v2.20E PA 4377183
Nokia E62 RAPGSM v1.1 PA n/a
Nokia E65 RAP3G v2.20E PA n/a
Nokia E70 RAP3G v2.20E PA n/a
Nokia N70 RAP3G v2.20 PA 4377103
Nokia N71 RAP3G v2.20 PA 4377103
Nokia N72 RAP v2.21E PA 4377183
Nokia N73 RAP3GS v2.0E n/a
Nokia N76 RAPIDO v1.11 PA ?
Nokia N77 RAP3GS v2.20E PA ?
Nokia N80 RAP3GS v2.0E PA n/a
Nokia N90 RAP3G v2.11 PA 4396177
Nokia N91 RAP3G v2.20E PA n/a
Nokia N93 RAP3GS v2.0E PA n/a
Nokia N93i CEBBO2P (RAP3GS) n/a
Nokia N95 RAPIDO v1.11 PA 4377454

vagy: http://www.nokiaport.de/index.php?mid=&pid=iccomp_bb5

És itt egy fórum, ahol a program működés közben is be van mutatva, valamint hálát rebegnek Dejan-nak (joggal), mert működik:
http://bandung-flasher.com/forum/bb5/23 ... dejan.html


csüt. aug. 23, 2007 12:00
Profil Privát üzenet küldése ICQ
vas-tag

Csatlakozott: vas. aug. 19, 2007 19:50
Hozzászólások: 3
Tartózkodási hely: Csákvár
Hozzászólás 
Köszi mindenkinek az infot!!!


hétf. aug. 20, 2007 6:20
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
Egyébként nyitnak már MINDEN BB5-öt itthon is. Nem olcsón, de a szolgáltatói ár alatt vastagon. A megoldás megvan, tesztponttal megy. Drága hozzá a cucc, több ezer USD, de VAN megoldás.
Panelre szét kell szedni a telót, szóval jó ideig nem lesz még a DCT4-hez hasonló kóláért/sültkrumpliért nyitogatók biznisze, komoly szakértelmet, műhelyet kíván.


hétf. aug. 20, 2007 2:02
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1598
Tartózkodási hely: Budapest City
Hozzászólás Re: N73 függetlenítés!!!! PLS help!!!
kerelyfe írta:
Számhordozás?
Vagy a végső megoldás? :lol:


vas. aug. 19, 2007 22:15
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2878
Tartózkodási hely: Riverside
Hozzászólás Re: N73 függetlenítés!!!! PLS help!!!
thomas77 írta:
Bemész valamelyik központi T szervizbe, és bruttó 20e Ft-ért kinyitják. Más megoldás nincs.

Számhordozás?


vas. aug. 19, 2007 21:53
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1598
Tartózkodási hely: Budapest City
Hozzászólás Re: N73 függetlenítés!!!! PLS help!!!
xerow írta:
Hello!!!

Ha tudna valaki segíteni egy N73-as kifüggetlenítésében azt nagyon megköszönném.3 napja vettem egy T-mobilost (én meg Vodás vagyok) és nem tudom igy használni.Ha valaki tud segíten pls irjon PÜ-t nekem.
A segítséget előre is köszönöm.

Üdv.: Xerow

Bemész valamelyik központi T szervizbe, és bruttó 20e Ft-ért kinyitják. Más megoldás nincs.


vas. aug. 19, 2007 21:06
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: vas. márc. 28, 2004 13:03
Hozzászólások: 528
Hozzászólás Re: N73 függetlenítés!!!! PLS help!!!
xerow írta:
Hello!!!

Ha tudna valaki segíteni egy N73-as kifüggetlenítésében azt nagyon megköszönném.3 napja vettem egy T-mobilost (én meg Vodás vagyok) és nem tudom igy használni.Ha valaki tud segíten pls irjon PÜ-t nekem.
A segítséget előre is köszönöm.

Üdv.: Xerow


Segítek: menj be a szolgáltatóhoz, ahol vetted/vették és kérd meg őket, hogy függetlenítsék ki. Pár ezresért szívesen megteszik.
Egyébként meg olvass rendületlenül.


vas. aug. 19, 2007 21:05
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: hétf. nov. 29, 2004 19:58
Hozzászólások: 1104
Hozzászólás Re: N73 függetlenítés!!!! PLS help!!!
xerow írta:
Hello!!!

Ha tudna valaki segíteni egy N73-as kifüggetlenítésében azt nagyon megköszönném.3 napja vettem egy T-mobilost (én meg Vodás vagyok) és nem tudom igy használni.Ha valaki tud segíten pls irjon PÜ-t nekem.
A segítséget előre is köszönöm.

Üdv.: Xerow
Nem lehet hogy inkább nem kellett volna megvenni?


vas. aug. 19, 2007 20:59
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: vas. aug. 19, 2007 19:50
Hozzászólások: 3
Tartózkodási hely: Csákvár
Hozzászólás N73 függetlenítés!!!! PLS help!!!
Hello!!!

Ha tudna valaki segíteni egy N73-as kifüggetlenítésében azt nagyon megköszönném.3 napja vettem egy T-mobilost (én meg Vodás vagyok) és nem tudom igy használni.Ha valaki tud segíten pls irjon PÜ-t nekem.
A segítséget előre is köszönöm.

Üdv.: Xerow


vas. aug. 19, 2007 20:38
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
kerelyfe írta:
Macika írta:
Hogyan szeretnél egy találomra kipörgetett és az IMEI-hez hozzárendelt számot kiszámolni az IMEI-ből/hálózati zárból???

ÚGY! :twisted: :wink:
Fogadd el, hogy hülyék vagyunk! :D
Én már kezdem is szórni a hamut a fejemre! :oops:
Basszus, a múlt heti hamuszórás eredményeként kialakult a hamuallergiám, na meg nincs is most itthon több, nem osztottam be rendesen... :)


pén. aug. 17, 2007 16:11
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: kedd máj. 08, 2007 11:26
Hozzászólások: 57
Tartózkodási hely: Szigethalom
Hozzászólás 
Meghajlok tudásotok előtt! Ámen
:oops:


pén. aug. 17, 2007 9:28
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2878
Tartózkodási hely: Riverside
Hozzászólás 
Macika írta:
Hogyan szeretnél egy találomra kipörgetett és az IMEI-hez hozzárendelt számot kiszámolni az IMEI-ből/hálózati zárból???

ÚGY! :twisted: :wink:
Fogadd el, hogy hülyék vagyunk! :D
Én már kezdem is szórni a hamut a fejemre! :oops:


pén. aug. 17, 2007 6:49
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
vohanyi írta:
Czumy!Nincs mit átgondolni.Én Thomasnak írtam,nem kellett volna felfújni
Macikával együtt.Tény:v.mit állított-valahol szerintem bebizonyítottam,hogy létezik BB5 Calc.,csak ahogy Thomas írta nincs magyar szolg. benne.Ennyi,és nem több.Tény: nem 2004.03.24. van a nevem alatt-és akkor mi van?Én tisztelem-becsülöm,ha valaki a saját kategóriájában ÉRT v.mihez,de nem kell magasról nézni a számára ismeretlent.Én nem hencegtem,hogy anno 2000-ben a Westel kétszer behívatott,mert belső 'enploi' kártyájukról 2.5 milliót eltelóztam egyszerű szoftver?-trükkel.Megbeszéltük,üz.közp. fél év múlva csere-levédve-ennyi és nem több...A tudást csak bizonyítani kell,nem hencegni vele-SZERINTEM!Remélem senkit nem sértettem meg,nem állt szándékomban!
EMBER, NE BESZÉLJ MÁR MARHASÁGOKAT!!!!!!!!

Ellentétben veled én tudom, hogyan működik a BB5.

Mi a búsbánatos francot akarsz KALKULÁLNI?????

Segítek kicsit.
A BB5-nél NEM az IMEI-ből és a hálózati zár kódjából származik a nyitókód, hanem ad hoc módon hozzárendelt számsorról van szó.

Hogyan szeretnél egy találomra kipörgetett és az IMEI-hez hozzárendelt számot kiszámolni az IMEI-ből/hálózati zárból???


csüt. aug. 16, 2007 22:06
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: kedd máj. 08, 2007 11:26
Hozzászólások: 57
Tartózkodási hely: Szigethalom
Hozzászólás 
pampika írta:
vohanyi írta:
Privire küldtem! "Mivel ez tutira műxik,hadd ne mondjam tovább,Te se ma kezdet! Üdv-András"-csatolva...

Attól eltekintve, hogy nem kaptam semmit (nem baj, úgysem jó semmire), esetleg nem akarsz elgondolkodni az eddig érkezett kommenteken? Mert eléggé a 'mindenki hülye csak én vagyok helikopter' felállás kezd kialakulni. És nem konkrétan az adott progi miatt, hanem amiatt, hogy nem akarod elfogadni, hogy a program működési elvét képező elv egyszerűen nem létezik. Hidd el, a fentebb hozzászólók értenek hozzá. Komolyan ;)

OK.!Vette az adást,egyébként mailedre küldtem...!Lezárva!


csüt. aug. 16, 2007 21:56
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1307
Tartózkodási hely: Pécs
Hozzászólás 
vohanyi írta:
Rekop! Ha vetted volna a fáradságot,kicsit visszaolvasod,be is raktam a hivatkozást,ahonnan letölthetd,többieknek a privijére elküldtem.
A többi szövegedhez.....No Comment!....Részemről lezárva!Kint is besötétedett....Rekop??-Nálatok is?-Üdv.-András

Ha már olvasásra tanítod a fórumot, akkor légyszíves olvasd el a linkelt oldalon a progi kommentjeit! :evil:
Ha nem WO módban lennél, akkor nem is linkelted volna!


csüt. aug. 16, 2007 21:54
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4644
Tartózkodási hely: Szolnok/Szeged
Hozzászólás 
vohanyi írta:
Privire küldtem! "Mivel ez tutira műxik,hadd ne mondjam tovább,Te se ma kezdet! Üdv-András"-csatolva...

Attól eltekintve, hogy nem kaptam semmit (nem baj, úgysem jó semmire), esetleg nem akarsz elgondolkodni az eddig érkezett kommenteken? Mert eléggé a 'mindenki hülye csak én vagyok helikopter' felállás kezd kialakulni. És nem konkrétan az adott progi miatt, hanem amiatt, hogy nem akarod elfogadni, hogy a program működési elvét képező elv egyszerűen nem létezik. Hidd el, a fentebb hozzászólók értenek hozzá. Komolyan ;)


csüt. aug. 16, 2007 21:52
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: csüt. feb. 15, 2007 9:54
Hozzászólások: 24
Hozzászólás 
Akoska írta:
Jó hírem van! BB5 calc létezik!!.....


Csakhogy most vohanyi kolléga által belinkelt programról volt szó, ami IMEI és PROVIDER-ből számolja a kódot. ILYEN PROGRAM NEM LÉTEZIK!

Hányszor kell még elmondani: AMIT BELINKELTÉL PROGRAM AZ NEM JÓ SEMMIRE!!!


csüt. aug. 16, 2007 21:47
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: kedd máj. 08, 2007 11:26
Hozzászólások: 57
Tartózkodási hely: Szigethalom
Hozzászólás 
Rekop! Ha vetted volna a fáradságot,kicsit visszaolvasod,be is raktam a hivatkozást,ahonnan letölthetd,többieknek a privijére elküldtem.
A többi szövegedhez.....No Comment!....Részemről lezárva!Kint is besötétedett....Rekop??-Nálatok is?-Üdv.-András


csüt. aug. 16, 2007 21:37
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. márc. 25, 2004 17:07
Hozzászólások: 4267
Tartózkodási hely: GRAND FOTEL
Hozzászólás 
Jó hírem van! BB5 calc létezik!!

Maga Dejan írta, hogy calculatora bármely BB5-höz jó LENNE, ha...

És itt a bibi. Nem egyszerűen megtudható adatokból kalkulál a cucc, azaz nem a provider kód és az imei az, ami kell neki.
Sajnos a telefonba bele kell olvasni kábellel, máshogy a kalkuláláshoz szükséges adatokhoz nem lehet hozzájutni.
Vagyis bármely calc, ami imeit, szolgáltatókódot meg ilyeneket kér, eleve fake lehet csak, BB5 tekintetben.

Ergo még egy működő calc sem érne semmit a hozzá tartozó logger nélkül, pont az ebben a BB5 sztoriban a jópofa, hogy tulajdonképpen egy logger kerül több ezer euroba :)


csüt. aug. 16, 2007 21:34
Profil ICQ
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: kedd máj. 08, 2007 11:26
Hozzászólások: 57
Tartózkodási hely: Szigethalom
Hozzászólás 
pampika írta:
Ok, létezik. Már csak azt kéne bizonyítanod, hogy működik is megbízhatóan. Ha ez sikerülne, sztem pályázhatnál a félisteni címre, mert sokan várnák ezt a progit, mint a megváltót. Azonban az a bökkenő, hogy Macika naponta foglalkozik ilyen dolgokkal, szóval lehet, nem 'csak úgy' beírta, hogy az általad vázolt módszer nem létezik ;)
De ahogy te is írod, nem a regisztráció ideje, vagy a hozzászólások száma számít; bizonyítsd be, hogy igazad van ;)


Privire küldtem! "Mivel ez tutira műxik,hadd ne mondjam tovább,Te se ma kezdet! Üdv-András"-csatolva...


csüt. aug. 16, 2007 21:28
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: csüt. feb. 15, 2007 9:54
Hozzászólások: 24
Hozzászólás 
vohanyi írta:
...szerintem bebizonyítottam,hogy létezik BB5 Calc.,csak ahogy Thomas írta nincs magyar szolg. benne.Ennyi,és nem több....

Szerintem azt bizonyítottad, h mennyire tájékozatlan vagy ezzel kapcsolatban. Ugyanis nem létezik ilyen jellegü(imei-ből és hálózati kódból)
kalkulátor program.Még ha valaki azt a nevet is adja neki, h BB5 Calc.

vohanyi írta:
...de nem kell magasról nézni a számára ismeretlent...

Nem hiszem, hogy pl. Macika számára "ismeretlent" tudnál mutatni ebben a témában.

vohanyi írta:
...Én nem hencegtem,hogy anno 2000-ben a Westel kétszer behívatott,mert belső 'enploi' kártyájukról 2.5 milliót eltelóztam egyszerű szoftver?-trükkel.Megbeszéltük,üz.közp. fél év múlva csere-levédve-ennyi és nem több...

Mi a fa**ról beszélsz?! :shock:


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára rekop csüt. aug. 16, 2007 21:29-kor.



csüt. aug. 16, 2007 21:27
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 576 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség