Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: hétf. szept. 30, 2024 20:34



Hozzászólás a témához  [ 80 hozzászólás ]  Oldal 1, 2  Következő
Sony Ericsson K850i 
Szerző Üzenet
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
grafikus írta:
A link jó volt, csak időközben küldtem nekik egy emailt, hogy is van ez címszóval. A válasz a következő volt nagyjából: elnézést az árakat még nem frissítettük, most már a helyes ár van kinn. Köszönjük észrevételét. :lol: :lol:
Erről ennyit. :wink:
Ahaaaa, szomorú...


csüt. ápr. 17, 2008 10:49
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 649
Tartózkodási hely: Veszprém
Hozzászólás 
Macika írta:
grafikus írta:
Tudnátok nekem segíteni? Találtam egy linket, ahol 62.400.-ért árulják a telót.
de ha külön rámegyek az XXLGSM oldalára akkor már 71.000.- a végösszeg.
Nem látom hol van a kisördög a dologban. Bele lehet vágni egy ilyen vásárlásába?
http://depo.hu/sonyericsson/k850i
Akkor azt a linket add me,g ahol 62.400-ért lehet kapni, ne ezt a depo-sat, ahol a közelében sincs ennek az árnak!


A link jó volt, csak időközben küldtem nekik egy emailt, hogy is van ez címszóval. A válasz a következő volt nagyjából: elnézést az árakat még nem frissítettük, most már a helyes ár van kinn. Köszönjük észrevételét. :lol: :lol:
Erről ennyit. :wink:


csüt. ápr. 17, 2008 6:20
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
grafikus írta:
Tudnátok nekem segíteni? Találtam egy linket, ahol 62.400.-ért árulják a telót.
de ha külön rámegyek az XXLGSM oldalára akkor már 71.000.- a végösszeg.
Nem látom hol van a kisördög a dologban. Bele lehet vágni egy ilyen vásárlásába?
http://depo.hu/sonyericsson/k850i
Akkor azt a linket add me,g ahol 62.400-ért lehet kapni, ne ezt a depo-sat, ahol a közelében sincs ennek az árnak!


csüt. ápr. 17, 2008 1:01
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 649
Tartózkodási hely: Veszprém
Hozzászólás 
Tudnátok nekem segíteni? Találtam egy linket, ahol 62.400.-ért árulják a telót.
de ha külön rámegyek az XXLGSM oldalára akkor már 71.000.- a végösszeg.
Nem látom hol van a kisördög a dologban. Bele lehet vágni egy ilyen vásárlásába?
http://depo.hu/sonyericsson/k850i


szer. ápr. 16, 2008 13:06
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 649
Tartózkodási hely: Veszprém
Hozzászólás 
Sony Ericsson K850i A pannonnál.
két éves előfizetéssel 89.970 Ft
Nevetséges, független áron kínáják hűséggel.


kedd dec. 11, 2007 15:10
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4173
Tartózkodási hely: Budapest-Győr Telefon: Motorola Milestone
Hozzászólás 
De hogyan?

Guni


pén. nov. 23, 2007 22:20
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
guni. írta:
Hát ha már mindenki linkelget :) :

Ez rusi képe a K850-nel:
http://www.mobilport.hu/files/image_5/39143.jpg
Ezt pedig én csináltam otthon hasonló körülmények között(teljes sötötség, 1,5-2m távolság):
http://guni.tvn.hu/soxar/DSC00583.JPG

Nem vagyok elragadtatva... :twisted: :roll:

Guni
Hááát, ilyen képet tud csinálni a Canon 40D-m is...


pén. nov. 23, 2007 20:37
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 512
Tartózkodási hely: biztos helyen...
Hozzászólás 
Mai nappal hivatalosan is lehet kapni a K850-et, sajna még csak az ezüst-kék színben, de december elején lesz a zöld is 8) .


pén. nov. 23, 2007 18:03
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4173
Tartózkodási hely: Budapest-Győr Telefon: Motorola Milestone
Hozzászólás 
Hát ha már mindenki linkelget :) :

Ez rusi képe a K850-nel:
http://www.mobilport.hu/files/image_5/39143.jpg
Ezt pedig én csináltam otthon hasonló körülmények között(teljes sötötség, 1,5-2m távolság):
http://guni.tvn.hu/soxar/DSC00583.JPG

Nem vagyok elragadtatva... :twisted: :roll:

Guni


szomb. nov. 03, 2007 20:13
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. júl. 14, 2004 20:01
Hozzászólások: 380
Tartózkodási hely: Somogy
Hozzászólás 
viktorio írta:
A telefon annál a barátomnál volt, akié a www.kutyukesbigyok.com és ő ott telefonteszteket csinál. Azt mondta, hogy éjjel megírja a tesztet, nála már 2-3 napja ott van, az utóbbi időkben ami nála járt telefon, ez áll nála a 2. helyen, az első az N95...

Én a Mobilport tesztjét olvastam, abban a k850i nagyon-nagyon gyengén szerepelt. Íme.
Idézet:
A K750i-vel csináltam néhány képet a k850i telefonról, mivel este 6 után volt, és hiába volt 60-as égő, bocs a minőségért.
[img]C:\850\se1[/img]
[img]C:\850\se2[/img]
[img]C:\850\se3[/img]
[img]C:\850\se4[/img]
[img]C:\850\se5[/img]
Ha nem jelenik meg a kép bocs, az életbe nem tettem még fórumba képet . Ha nem jelenik meg, kérlek segítsetek, hogy hogy a búbánatba kell beilleszteni. Előlnézetben nem hozza.

üdv: viktorio

Feltöltöd valami netes tárhelyre, és azt linkeled be. :wink:


szomb. nov. 03, 2007 19:28
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szomb. márc. 27, 2004 13:41
Hozzászólások: 5647
Tartózkodási hely: A gép előtt.
Hozzászólás 
grafikus írta:
Már kezdetem örülni mikor megláttam a Trabi Tm nevét, azt hittem valamik konkrét infót ne adj isten árat is tud már modani. 50.000-ig én is elmennék 2 év rábsággal.:)


Sajnos a 4. negyedévben szerintem már nem lesz nálunk...


szomb. nov. 03, 2007 19:26
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 649
Tartózkodási hely: Veszprém
Hozzászólás 
Már kezdetem örülni mikor megláttam a Trabi Tm nevét, azt hittem valamik konkrét infót ne adj isten árat is tud már modani. 50.000-ig én is elmennék 2 év rábsággal.:)


szomb. nov. 03, 2007 19:20
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szomb. márc. 27, 2004 13:41
Hozzászólások: 5647
Tartózkodási hely: A gép előtt.
Hozzászólás 
viktorio írta:
Ha nem jelenik meg a kép bocs, az életbe nem tettem még fórumba képet . Ha nem jelenik meg, kérlek segítsetek, hogy hogy a búbánatba kell beilleszteni. Előlnézetben nem hozza.


Fel kell tölteni a képeket egy ingyenes tárhelyre, és onnan linkelni, a gépedről nem tudsz linkelni... :wink:


szomb. nov. 03, 2007 19:10
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4173
Tartózkodási hely: Budapest-Győr Telefon: Motorola Milestone
Hozzászólás 
Nekem is tetszik, de a 1,5 hónapos D750-emet talán egy 20-asért el tudnám adni, ez meg ugye most 120 hivatalaosan plusz még egy tizes egy 2gigás kártya bele, még ha a vaterán veszed akkor is. Ennyivel egyszerűen nem ér többet. A K750 annak idején 43 rugóért indult a vodánál két évvel, ha ennyibe kerülne a K850 is, akkor már mennék is érte, de szerintem inkább 70-80 lesz, mint a K800, vagy még több. Annyiért meg tartsa is meg a SE, már csak azért is mert Cyber Shot telefonhoz képest eléggé leszerepelt az optikája.

Guni


szomb. nov. 03, 2007 18:03
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 81
Tartózkodási hely: RétesFehérVár
Hozzászólás 
Tegnap este kicsit késő volt, ezért kapkodtam.

A telefon annál a barátomnál volt, akié a www.kutyukesbigyok.com és ő ott telefonteszteket csinál. Azt mondta, hogy éjjel megírja a tesztet, nála már 2-3 napja ott van, az utóbbi időkben ami nála járt telefon, ez áll nála a 2. helyen, az első az N95...

Szerintem ugyanabból az anyagból van a K850i háza, mint a K750i-é, csak kívül nem ezüstös.

Viszont a fényképezős előlapján nincs olyan törés, mint a beharangozó képeken, tök sima az egész. Összetaperolva ott marad a nyoma az újjunknak, ennek rettetnően örül majd a CSI:NY

A 750i-hez képest az esti fénykép, a vaku bekapcsolás nem lent, hanem fent kapott helyet, viszont baromi jó, hogy világítanak, így tudod mit kell megnyomni.

Ha fényképezni akarsz, akkor a fényképező gomb mellett van egy "fényképezőgép bekapcsoló/kikapcsoló" gomb. Ez nagyon mini, nem tudod véletlenül megnyomni.

Egy érdekes tapasztalat: A szomszédjának K600i-je van, nekik a konyhában már visszaál a 3G-ről, mert elvész a térerő. Ez a telefon a konyhában (ugyanolyan elosztású a lakás!) 2-es térerővel jön a 3G. Hát ennek erősebb az antennája.

Az N95 az más. Ne keverjük össze és ez nem vetélytárs - szerintem.
Annakidején a k750i csak avval volt kevesebb a 6230-tól, hogy nem tudta az Edge-t. A k850i most csak a Wlan hiányától szenved szerintem, mást nem tudok felróni neki. Nem tudom most melyik telefon a 6230 utódja, mert szerintem totál káosz van most a nokia háza táján, vannak szuper telefonok, de nincs átlátható struktúra. A SonyEricssonál ezt a telefont tudatosan tervezték, mert mind a K750i, 800i és a 6230-as felhasználóit tűzte ki mint cél vásárlói kört.

Maga a telefon alig nagyobb, mint a k750i, súlyban szerintem nincs különbség.

Csak az a fránya 3 érintőgomb a kijelző alján, azt elhagyhattátok volna fiúk!


Az a baj, hogy az optika annnnyira de picike, de annyira. ez a miniűrizálizás nem mindig forr ki, mire beteszik gyártásba. Türelem, türelem, az autógyártók kapkodásán nem tanult a telefónia üzletága. És emiatt köpköd egyre több ember, hogy már nem 2-3 évre, hanem csak 0,5-1 évre tud számítani az új, drága telefonjára, mert egyre gyorsabban tönkre megy.
Az én k750i-m most volt 2 éves. Csak a joysztikjára haragszom, de arra nagyon!

Szerintem nagyon jó telefon, nekem teccccik és ajánlom mindenkinek!

A K750i-vel csináltam néhány képet a k850i telefonról, mivel este 6 után volt, és hiába volt 60-as égő, bocs a minőségért.
[img]C:\850\se1[/img]
[img]C:\850\se2[/img]
[img]C:\850\se3[/img]
[img]C:\850\se4[/img]
[img]C:\850\se5[/img]

Ha nem jelenik meg a kép bocs, az életbe nem tettem még fórumba képet . Ha nem jelenik meg, kérlek segítsetek, hogy hogy a búbánatba kell beilleszteni. Előlnézetben nem hozza.

üdv: viktorio


szomb. nov. 03, 2007 16:19
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. júl. 14, 2004 20:01
Hozzászólások: 380
Tartózkodási hely: Somogy
Hozzászólás 
dzsoltike írta:
viktorio írta:
- Nem bóvli a váz, nem műanyag! Nem fémes, de jó minőségű!

Akkor miből van :?:

Gondolom, valami erősebbfajta műanyagból, mi másból... Manapság (szinte) minden abból van.

Más: Tegnap olvastam egy 5 MP-s kameraösszehasonlító tesztet. A K850i eléggé leszerepelt rajta...


szomb. nov. 03, 2007 11:23
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 102
Hozzászólás 
viktorio írta:
- Nem bóvli a váz, nem műanyag! Nem fémes, de jó minőségű!

Akkor miből van :?:


szomb. nov. 03, 2007 10:03
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4173
Tartózkodási hely: Budapest-Győr Telefon: Motorola Milestone
Hozzászólás 
viktorio írta:
- Sötétben a Xenon vaku csodákra képes! A 750i ha nem kültérben van, katasztrófa. Ez csodajó! De ha előhívom monitorra az elkészült képeket, hát az a picike lencse tehet róla, hogy nem annyira jobb, mint a 2MP, valahogy többet vártam. 5MP és 5MP között is van különbség. Ide nagyobb optika kell, nem a MP, hanem átmérő!!!


Nézegettem a mobilporton az összehasonlító tesztet és ugyan ott valóban jobban szerepelt a sötét képes teszten a többinél, viszont csináltam egy hasonló tesztképet a D750 + MXE-60 kombóval és szerintem a K850 sehol sincs hozzá képest. Bár kétségtelen hogy az MXE-60-at pluszban magaddal kell vinni és a használata sem olyan kényelmes, de könyörgöm a D750 két generációval régebbi! :twisted: :roll:

Igazándiból én is jobban örülnék /illetve akkor örülnék, mert most nem :)/ ha 5mpx helyett valaki csinálna a egy olyan telefont, ami hozza a négy éves, szakadt Nikon CP2100-esem képminőségét. De attól még az összes gyártó fényévnyi távolságra van... Teljesen felesleges ez az 5mpx, mert a képinőség semmit sem javult a K750-hez képest, sőt némelyik képnél konkrétan úgy érze hogy romlott. Akkor most mégis mivel indokolják, hogy adjak ki a telefonért 120e Ft.-ot!?

Guni


szomb. nov. 03, 2007 1:37
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 81
Tartózkodási hely: RétesFehérVár
Hozzászólás 
Jó estét mindenkinek.

Ma volt a kezemben egy ilyen! Én öreg K750i felhasználó vagyok, így ehhez képest írom meg a tapasztalatomat.

Mint régi SE felhasználónak, a menü egyből ismerős volt.

Plusz pont:
- Áldja meg a föld teremtője, Ábrahámnak, Izráelnek Istene, aki végre nem joysztikkot tett erre a telefonra, hanem egy nagyon jó ötletes 4 állású menügombot és végre nincs a közepén OK vagy ilyen funkció. Szuper az új navigációs gomb, de tényleg. Ez a legnagyobb előrelépés!
- Nagyon jó, hogy az allján kell berakni a menória kártyát és SD mini-t is elfogad.
- Plusz pont: A riasztásoknál asszem 5 vagy 6 is beállítható egy hétre, eddig ez a 750-ből nagyon hiányzott (de a Siemens ME45-ben bezzeg benne volt - előző telefonom).
- Média buzeránsoknak van egy média menü. Ez egy olyan MP3/MP4 lejátszó, de nagyon profi!
- Sötétben a Xenon vaku csodákra képes! A 750i ha nem kültérben van, katasztrófa. Ez csodajó! De ha előhívom monitorra az elkészült képeket, hát az a picike lencse tehet róla, hogy nem annyira jobb, mint a 2MP, valahogy többet vártam. 5MP és 5MP között is van különbség. Ide nagyobb optika kell, nem a MP, hanem átmérő!!!
- Nem bóvli a váz, nem műanyag! Nem fémes, de jó minőségű! A feleségem E250 samsungja szerintem nagyon jó minőségű, hát ez kb. kívül olyan, csak nem olyan kemény.

A negatívum:
- kijelző alján levő 3 érintkező gomb. Káosz, jaj! az U700 egy hete volt a kezemben, hát pont ez vette el a kedvem. De ez itt se jó. Maga a billentyűzet tökéletes, de ez a 3 érintésérzékeny gomb, hát ezt nem kellett volna.
- N95 is van a tulajnak, és hát abban van WLAN. bár abban van GPS is, de az nem annyira hiányzik. De ez a WLAN igen. a HSDPA-t nem tapasztaltam, de erről lehet a Pannon tehet a szerémi úton...

Egyébként nagyon jó telefon, elsőre nekem tetszik!


pén. nov. 02, 2007 22:04
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4173
Tartózkodási hely: Budapest-Győr Telefon: Motorola Milestone
Hozzászólás 
Egyébként egy ismerősöm vett egyet, úgyhogy szeretném a napokban kissé megtapizni; majd beszámolok. :)

Guni


szomb. okt. 27, 2007 11:49
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: csüt. jún. 24, 2004 17:17
Hozzászólások: 879
Hozzászólás 
Na igen ieneket kérdeztem sima n95re azért nem cseréltem el 8800s.e. -t mert anyagminőségbe nálam nagyon nem volt nyerő jo sok ideje meg van ez és néha azért hiányzik már a jobb minőségü video vagy a normális hangoszoró(hangerőre) jó tudom hogy ott van a videokamera arra de én koknrétan nem ilyen esküvőt( :D )hanem csak ilyen aktuális poénra használom.Ezért kérdeztem ezt mert annyira néz ki rosszul.


pén. okt. 26, 2007 22:17
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 671
Tartózkodási hely: M. Service
Hozzászólás 
Hááát eléggé, de nagyon alacsony minőségű müanyagház sajnos.


szer. okt. 24, 2007 23:15
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4173
Tartózkodási hely: Budapest-Győr Telefon: Motorola Milestone
Hozzászólás 
Na ja hát sokkal nagyobb fejlődés lenne, ha a négy éves 2mpx-es digitális gépem képminőségét sikerülne belerakni, mert így igazándiból a felbontáson kívül nem sok javulást látok a K750-hez képest. :? Kérdés hogy ez vajon még mindig lehetetlen vagy csak azért nem csinálják, mert üzleti szempontból öngyilkosság lenne?

Gabesz, így ránézésre a képminőség nagyjából egyforma /egyformán tré/ ezen kívül meg két külön világ a két telefon.

Guni


szer. okt. 24, 2007 21:51
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: csüt. jún. 24, 2004 17:17
Hozzászólások: 879
Hozzászólás 
Én e között, meg az n958gb közt vacilálok.Tudom, hogy a 2nem egy szint de akkor is.Látom már meglehet venni a telt itthon is valakinek bármien tapasztalat v vmi?


szer. okt. 24, 2007 21:12
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. máj. 27, 2004 4:34
Hozzászólások: 2329
Tartózkodási hely: Budapest XVIII.
Hozzászólás 
Én nem vagyok elájulva az 5 megapixelétől. Nem tudom miért eröltetik ezt a hatalmas szoftveres élesítést. Fekete kontúrok...


kedd aug. 07, 2007 7:25
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
guni. írta:
Hát mondjuk a seria elég komoly oldal, olyan infókkal/cikkekkel amiket másonnan nem feltétlenül lehet beszerezni/olvasni, és reklámokat sem látok, viszont ez a stílus, hogy úgy reklámozzuk az oldalunkta, mintha csak véletlenül került vola szóba elég irritáló, mert tök egyértelmű és kicsit úgy érzem, mintha hülyének néznének.

Guni
Nézd, nem hiszem, hogy ezen van mit túlragozni, reméljük megértette a topictárs, amit kértem.


szomb. aug. 04, 2007 22:25
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4173
Tartózkodási hely: Budapest-Győr Telefon: Motorola Milestone
Hozzászólás 
Hát mondjuk a seria elég komoly oldal, olyan infókkal/cikkekkel amiket másonnan nem feltétlenül lehet beszerezni/olvasni, és reklámokat sem látok, viszont ez a stílus, hogy úgy reklámozzuk az oldalunkta, mintha csak véletlenül került vola szóba elég irritáló, mert tök egyértelmű és kicsit úgy érzem, mintha hülyének néznének.

Guni


szomb. aug. 04, 2007 17:52
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
dobrovszky írta:
Ha valakit ez bánt, nem akartam egy helyre se linkelni, de az adott témák miatt így hozta a sors. Egyébként meg úgy nézem mások itt kifejezetten reklámozgatnak oldalakat. Távol álljon tőlem az ilyesmi.
Nézd végig az elmúlt fél évben alkövetett hozzászólólásaidat, jelentős részükben benne van az oldal linkje.

Ha meg nem direkt van, akkor figyelj oda jobban.

Vagy csatolj egy hivatalos iratot arról, hogy az oldal teljesen non-profit, nem érdekelt kattintásszámban, reklámbevételeik sincsenek és a fenntartók saját zsebükből tartják fenn az oldalt.
Ezen feltételek teljesülése esetén vissza fogom írni a linkeket!


szomb. aug. 04, 2007 17:01
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
YLi írta:
Nem szeretnék okoskodni, de van még itt egy tényező a méret az emberi szem kb. 5cm átmérőjű, ami a fényerőkérdésben játszik szerepet. A mobil technikában persze ez óriási méret, de ugye aki fotózott egy kicsit komolyabban az tudja, hogy ha nincs meg a meg felelő fény mennyiség, akkor képtelenség részletes képet készíteni.
Én annyit, mondanék, aki jó képeket szeretne készíteni, az használjon jó digitális kamerát. Szerintem ez a Nikon D40, Canon EOS 400D-nél kezdődik. A mobil, eseményfotózásra tökéletes független, hogy milyen kamerával bír.
Teljesen így látom én is!


szomb. aug. 04, 2007 16:01
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: csüt. máj. 25, 2006 19:18
Hozzászólások: 45
Hozzászólás 
Ha valakit ez bánt, nem akartam egy helyre se linkelni, de az adott témák miatt így hozta a sors. Egyébként meg úgy nézem mások itt kifejezetten reklámozgatnak oldalakat. Távol álljon tőlem az ilyesmi.


szomb. aug. 04, 2007 15:57
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: kedd aug. 15, 2006 17:50
Hozzászólások: 2060
Tartózkodási hely: tartózkodom tehát vagyok
Hozzászólás 
off:
Most ha nem linkeled 3-4-5 vagy ki tudja hány helyen a seria-t,hidd el akkor is tudni fogják itt egy páran mi az.Amúgy tényleg jó!


szomb. aug. 04, 2007 15:53
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: csüt. máj. 25, 2006 19:18
Hozzászólások: 45
Hozzászólás 
Én szeretném a K800-at majd K850-re cserélni az év végén. (Ha minden úgy alakul, ahogyan szeretném.)
Nem elsősorban az 5 megapixeles kamera miatt, hanem az egyéb újdonságok miatt.
Úgy nézem, hogy a K850 még nem végleges a SE részéről, sem a fotózás terén, sem a fw-t illetően. Az is kiderült, hogy eddig két kissé eltérő K850 került a tesztelőkhöz. (Érdekes amit a www.seria.hu ír.) Lehet, hogy TV vételre is alkalmas lesz?
Mikor lesznek végleges információk a K850-ről?


szomb. aug. 04, 2007 15:37
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1075
Hozzászólás 
mikorra várható boltokban?


szomb. júl. 28, 2007 10:14
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 222
Tartózkodási hely: A tejút szélén.
Hozzászólás 
Nem szeretnék okoskodni, de van még itt egy tényező a méret az emberi szem kb. 5cm átmérőjű, ami a fényerőkérdésben játszik szerepet. A mobil technikában persze ez óriási méret, de ugye aki fotózott egy kicsit komolyabban az tudja, hogy ha nincs meg a meg felelő fény mennyiség, akkor képtelenség részletes képet készíteni.
Én annyit, mondanék, aki jó képeket szeretne készíteni, az használjon jó digitális kamerát. Szerintem ez a Nikon D40, Canon EOS 400D-nél kezdődik. A mobil, eseményfotózásra tökéletes független, hogy milyen kamerával bír.


kedd júl. 24, 2007 11:58
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
Pszi írta:
Na most abszolút nem tudományos vitát szeretem volna kezdeni a lencséről én is csak véletlenül olvastam cataracta lehetséges kezelésének kapcsán és eszembe nem jutott. Senkivel nem akartam kötekedni és most sem akarok de az emberi szem analógjára építik akkor kell a lencse elé még egy lencse (mint a szemnél a cornea) mert a lencse „csak” az akkomodációt végzi az ember esetében. És ez szemel láthatóan nincs benne a telóban.
Macika : Elküldtem a választ de anyit kifelejtetem hogy a mai áláspont szerint egyébként egy egyfolytában újra konfigurálódó rendszer mely statisztikai alapokon nyugszik, maradjunk látás analógiájánál nem azt mondja egy bemenetre hogy ezt meg ezt látom (valamilyen előre meghatározot értéket rendel bizonyos paraméterekhez) hanem hogy valószínűleg ez van előtem nem létezik stabil kód szótára nincs x=1 Yakármi=2… . ha kétszer bemutatod neki ugyan azt arra már nem ugyan úgy fog reagálni a rendszer nincsenek stabil értékek nem mondhatod teljes bizonysággal , hogy ha ez a neuron így tüzel az ezt meg ezt jelenti és ezt meg ezt fogja okozni. Igazából ezért i mutatja mindkét rendszer tulajdonságát ahogy leírtam neked (mert mi ebben a két rendszerben gondolkozunk ezt ismerjük ebbe próbáljuk bele erőszakolni) de egy PC-n is futathatsz egy analóg rendszer szimulációját mérések attól még a hátérben más logika húzódik meg és hogy ezt még nem ismerjük attól létezhet és úgy tűnik létezik is.
De én ehez nem is igazán értek tehát váltsunk témát , ki tudja mikor és menyiért lehet ilyen telóm?
Azon kívül, hogy le a kalappal előtted, és a szemnél a fénytörésbe nemcsak a szemlencse és nemcsak a cornea, hanem a csarnokvíz is szerepet játszik, azon kívül annyit mondanék,
hogy digitális = 0, 1.
Tudom, hogy tudod, és tudom, hogy miért írtad le, azt, amit. De akkor sme digitális. Még csak részben sem.
Más kérdés, hogy utánozhatatlanul csodálatos és tökéletes.


hétf. júl. 23, 2007 21:09
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: kedd aug. 15, 2006 17:50
Hozzászólások: 2060
Tartózkodási hely: tartózkodom tehát vagyok
Hozzászólás 
Megkérdezhetem hogy mivel foglalkozol?


hétf. júl. 23, 2007 19:56
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: hétf. júl. 23, 2007 13:53
Hozzászólások: 2
Hozzászólás 
Na most abszolút nem tudományos vitát szeretem volna kezdeni a lencséről én is csak véletlenül olvastam cataracta lehetséges kezelésének kapcsán és eszembe nem jutott. Senkivel nem akartam kötekedni és most sem akarok de az emberi szem analógjára építik akkor kell a lencse elé még egy lencse (mint a szemnél a cornea) mert a lencse „csak” az akkomodációt végzi az ember esetében. És ez szemel láthatóan nincs benne a telóban.
Macika : Elküldtem a választ de anyit kifelejtetem hogy a mai áláspont szerint egyébként egy egyfolytában újra konfigurálódó rendszer mely statisztikai alapokon nyugszik, maradjunk látás analógiájánál nem azt mondja egy bemenetre hogy ezt meg ezt látom (valamilyen előre meghatározot értéket rendel bizonyos paraméterekhez) hanem hogy valószínűleg ez van előtem nem létezik stabil kód szótára nincs x=1 Yakármi=2… . ha kétszer bemutatod neki ugyan azt arra már nem ugyan úgy fog reagálni a rendszer nincsenek stabil értékek nem mondhatod teljes bizonysággal , hogy ha ez a neuron így tüzel az ezt meg ezt jelenti és ezt meg ezt fogja okozni. Igazából ezért i mutatja mindkét rendszer tulajdonságát ahogy leírtam neked (mert mi ebben a két rendszerben gondolkozunk ezt ismerjük ebbe próbáljuk bele erőszakolni) de egy PC-n is futathatsz egy analóg rendszer szimulációját mérések attól még a hátérben más logika húzódik meg és hogy ezt még nem ismerjük attól létezhet és úgy tűnik létezik is.
De én ehez nem is igazán értek tehát váltsunk témát , ki tudja mikor és menyiért lehet ilyen telóm?


hétf. júl. 23, 2007 19:49
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: kedd aug. 15, 2006 17:50
Hozzászólások: 2060
Tartózkodási hely: tartózkodom tehát vagyok
Hozzászólás 
Pszi írta:
Üdv! Mindenki!

Én mostanában akartam telót veni amivel fotozgatni is lehet így találtam ide. Biztos meg volt említve a topikban csak pár oldalt olvastam vissza és hátha azóta frisült az infó, mit tudtok megjelenés idejéről és áráról?

Egyébként az a zselés cucos lencse ki lett fejlesztve és használják is , igaz a technológiának vanak még gyermek betegségei (pl élet ideje kicsike ... )de olyan mocskos drága hogy orvoslásban még nem terjedtt ell egyedül talán a katonaságban használják. (barátainkat megmenteni vagy elenségeinket kinyírni? :roll: )
És ha valakit esetleg még érdekel az emberi látás nem analóg és nem digitális rendszer ha már választani kéne a kettő ötvözete de ez sem teljesen fedi a valóságot.

Aztamindenit.Csak így velőböl ilyet írtál? :D :D


hétf. júl. 23, 2007 17:02
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
Pszi írta:
És ha valakit esetleg még érdekel az emberi látás nem analóg és nem digitális rendszer ha már választani kéne a kettő ötvözete de ez sem teljesen fedi a valóságot.
Örülök, hogy jól felfogtad a lényeget.

Azt írtam, hogy az emberi szem optikai felépítése analóg. És elsősorban a lencse és a lyukméret vonatkozásában értettem.

Jut eszembe, ha valami nem analóg (az emberi látás egyébként az) és nem is digitális, akkor mi?

Jó lesz privátban is esetleg bővebben, ha untatnánk a többieket az OFF-fal.


hétf. júl. 23, 2007 15:38
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szomb. márc. 27, 2004 13:41
Hozzászólások: 5647
Tartózkodási hely: A gép előtt.
Hozzászólás 
Pszi írta:
csak pár oldalt olvastam vissza


:shock:

Összesen 1 oldalas az egész topic... :?


hétf. júl. 23, 2007 14:29
Profil Privát üzenet küldése Honlap
vas-tag

Csatlakozott: hétf. júl. 23, 2007 13:53
Hozzászólások: 2
Hozzászólás 
Üdv! Mindenki!

Én mostanában akartam telót veni amivel fotozgatni is lehet így találtam ide. Biztos meg volt említve a topikban csak pár oldalt olvastam vissza és hátha azóta frisült az infó, mit tudtok megjelenés idejéről és áráról?

Egyébként az a zselés cucos lencse ki lett fejlesztve és használják is , igaz a technológiának vanak még gyermek betegségei (pl élet ideje kicsike ... )de olyan mocskos drága hogy orvoslásban még nem terjedtt ell egyedül talán a katonaságban használják. (barátainkat megmenteni vagy elenségeinket kinyírni? :roll: )
És ha valakit esetleg még érdekel az emberi látás nem analóg és nem digitális rendszer ha már választani kéne a kettő ötvözete de ez sem teljesen fedi a valóságot.


hétf. júl. 23, 2007 14:14
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1307
Tartózkodási hely: Pécs
Hozzászólás 
guni. írta:
Arról nem volt szó, hogy jobb képet ad, hanem hogy meg let oldani vele az autofucust, mert egyébként az nem férne bele egy ilyen pici kameramodulba. Aztán valahogy mégis befért...

Guni

És nem csak telefonokban lett volna használatos, mert az egész koncepciónak az volt a lényege, hogy az emberi szem működését másolják, így gyorsabb, pontosabb és tisztább lenne a fókuszálás, csak gondolom a tisztasággal lehet a baj, amikor a különleges bevonatú, tökéletesen csiszolt üveg is ront ezen, akkor egy zselével töltött gumi lencse mennyit ronthat a fényerőn...


hétf. júl. 23, 2007 10:14
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4173
Tartózkodási hely: Budapest-Győr Telefon: Motorola Milestone
Hozzászólás 
Arról nem volt szó, hogy jobb képet ad, hanem hogy meg let oldani vele az autofucust, mert egyébként az nem férne bele egy ilyen pici kameramodulba. Aztán valahogy mégis befért...

Guni


hétf. júl. 23, 2007 9:46
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. júl. 03, 2004 11:10
Hozzászólások: 3635
Tartózkodási hely: Shanghai, Pudong negyed
Hozzászólás 
Macika írta:
Egyébként jelzem, a szem 'optikája' sem nagyobb, sőt! :)
És mégi mennyivel jobb képet nyújt!

félig OFF: 1-2 éve volt egy olyan hír, hogy asszem a Philips kísérletezik egy folyékony (illetve talán vmi zselé szerű) lencsével, ami igencsak jobb képet adna a mostani optikáknál. ezzel mi lett? nagyon nem hallottam azóta semmit róla, eltűnt, mint szürke koncepció-telefon a ködben...


hétf. júl. 23, 2007 7:46
Profil Privát üzenet küldése ICQ
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4173
Tartózkodási hely: Budapest-Győr Telefon: Motorola Milestone
Hozzászólás 
Egyébként tényleg. Meg Bog sem. :D

Guni


hétf. júl. 23, 2007 0:43
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 802
Hozzászólás 
Tudom, ez egy TELEFON :lol: és ahhoz képest is csodálatos képet készít. Csak reménykedni tudok a képminőség javulásában, szerintem még jobb is lesz mert Eldar tesztjeiben:
1. általában béták vannak
2. mindig jobb minőségű fotók születtek más-más tesztlaborban
3. nem tud fotózni :)


vas. júl. 22, 2007 23:55
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
SilentKiller írta:
SZERINTEM: alacsonyabb képzaj (mondjuk ekkora érzékelőlapkától ne várjunk csodát) és jobb minőségű optika (nem kell, hogy Zeiss legyen)
:)
Ugyan, ekkora méretben tudott valaki jobb minőséget csinálni?

Egyébként jelzem, a szem 'optikája' sem nagyobb, sőt! :)
És mégi mennyivel jobb képet nyújt!

Na, az kétségtelen, a képfeldolgozó-egység az kicsit fejlettebb az ember esetében, csakhát az meg analóg, elavult... ;)

Hidd el, EZ EGY TELEFON!!!

Ahhoz képest, amekkora hely rendelkezére áll az egész képalkotó-HW-nek, ahhoz képest csodálatos képminőséget biztosít.
Mellesleg a K800i, amihez hasonlítják, az nem az első SW-s már egészen biztosan, a K850i pedig szerintem alig több még, mint az első.


vas. júl. 22, 2007 22:35
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 802
Hozzászólás 
SZERINTEM: alacsonyabb képzaj (mondjuk ekkora érzékelőlapkától ne várjunk csodát) és jobb minőségű optika (nem kell, hogy Zeiss legyen)


vas. júl. 22, 2007 22:28
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
SilentKiller írta:
Nézzétek meg ti is, sajnos nem egy nagy eresztés a K850i képei. Pedig mennyire vártuk :? na de persze ez akkor is egy telefon marad... de minőségben nincs tovább lépés a K800i-hez képest. A tesztfotók jól mutatják, akár teljes felbontásban is...

K850i kamera teszt
Végighasonlítgattam őket.
Kétségtelenül mások a színárnyalatok, de az utcaképen pl. ki lehet olvasni az autók rendszámát, összességében sokkal részletgazdagabb.

Nincs továbblépés minőségben?

Szerintem nézd meg még egyszer a képeket.

Mi lenne SZERINTED továbblépés?


vas. júl. 22, 2007 21:22
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 802
Hozzászólás 
Nézzétek meg ti is, sajnos nem egy nagy eresztés a K850i képei. Pedig mennyire vártuk :? na de persze ez akkor is egy telefon marad... de minőségben nincs tovább lépés a K800i-hez képest. A tesztfotók jól mutatják, akár teljes felbontásban is...

K850i kamera teszt


vas. júl. 22, 2007 21:09
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 80 hozzászólás ]  Oldal 1, 2  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 15 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség