Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: szer. okt. 09, 2024 15:25



Hozzászólás a témához  [ 20 hozzászólás ] 
Megszűnt a WindowsUpdate.com 
Szerző Üzenet
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1330
Tartózkodási hely: Itt vagyok
Hozzászólás 
Ez pontosan igy van.A felhasználók pedig nehezen tanulnak
meg egy más rendszert használni, mégha a felület csillógó,
villógó "windowsos"A Win2k-nak tényleg van egy két jó
tulajdonsága, de már az Openoffice alkalmazástól is félnek
az emberek, hátha kompatibilitási hibákat okoz.persze az
internetmegosztásra ott a linux, persze ehhez elég, ha a
rendszergazda ért.


kedd aug. 26, 2003 18:28
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2
Hozzászólás 
Bodzafa: Szerintem kicsit elbeszélünk 1más mellett, ezért pár dolgot ne árt tisztázni:
1. Sosem mondtam, hogy a windows jobb mint a linux. Mivel ismerem mindkettõt (linuxból SuSE (jajj!!) , red hat, debian) nem is állítanék soha ilyet.
2. Tény, hogy a windowst könyebb megtanulni.
3. "ha csak ezekre kell shana, akkor pont megfelel a linux"
Sajnos pont nem. Mivel a cégeknél még néha az is problémát jelent, hogy milyen verziójú office van fent, nem hogy linuxos staroffice vagy ilyesmi kerüljön a gépekre.(Az accesses könyvelõprogikról nem is beszélve) Az alkalmazottak pedig levelezgetnek is, doksicserehegyek miegymás...
Pl.: Volt egy cég anno, aki több (~100) másik cégtõl külföldrõl kapta a doksikat Excel 2000 formátumban. Nekik viszont Excel 97 volt. Hiába írtak volna a 100 cégnek, hogy bocsi, de mentsétek már el 97 formátumúra, és gyakjátok ki belõle a 2000-es formázásokat és feature-öket, mert azonkívül hogy kiröhögték volna õket némi presztízsveszteséget is okozott volna. Ehelyett megvásároltak 10 db office 2000-et. És ezzel szinte az összes cég így van.

Szóval mint mondottam volt, amiket írsz az rendben van, de pusztán elmélet. A gyakorlat sajnos más.

Végezetül pedig a legtöbb cégnél a szerver OS-e lehet opcionális, de a cégek 95%-nál nem kérdéses, hogy a userek gépére windows kerüljön. A BigBoss közli, hogy ez kell, te pedig telepíted és üzemelteted. (vagy nem telepíted és nem üzemelteted, és akkor keresnek mást.)


kedd aug. 26, 2003 17:11
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11
Tartózkodási hely: Csorvás
Hozzászólás 
hmm.. most képzeljétek el.. a f18 katapultja megkérdezné, hogy biztos vagy-e benne, hogy ki akarod lőni magad, mert ez a HW károsodásához is vezethet.. :-))) én is csak azért használok win-t, mert erre van minden xar, de a cégnél erősen gondolkodok egy linux betelepítésén.. ha csak ezekre kell shana, akkor pont megfelel a linux.. a game, minden nap 50 progi telepítése miatt kell a win, de, hogy írjak 1 levelet, hogy adatbázisk kezeljek, esetleg táblázatoljak.. igenis yo a linux.. és mint előttem írták, kevesebb a vírus, és egyebek is rá.. mondom én win-t használok, mert igazándiból nincs más választásom, de a linuxot elismerem yobb opsysnek.. a mikorszopsz felvásárol mindent és mindenkit.. mi lesz a vége?amivel kezdtem a hizzászólásom.. csak akkor pl már win-f957 lsz a neve.. :-))


bodzafa


kedd aug. 26, 2003 14:33
Profil Privát üzenet küldése

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
Üdv,

Ha jól tudom a Renault a magyar futam előtt tért át Linuxra :-)))))).

Hefy


kedd aug. 26, 2003 13:05
Profil Privát üzenet küldése

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
Hali!

Ha jól értelmezem akkor egy frissítéssel kapcsolatos topicot szépen áttereltetek Linux vs. Windows topicra, ami eleve bukott vita. Windows nyer és kész :)
Linux:
Ez egy akkora butaság amit kitalálnak az emberek, hogy ezért jobb meg azért jobb a linux. Linux kb. 1/10 annyi gépen fut (vagy mégkevesebb....lehet hogy sokkal kevesebb) mint windows és ha jobban belegondolunk ez alapból megmagyaráz pár dolgot: miért van kevesebb vírus linuxos gépeken, mert kevesebben használják ezért kevesebb vírust is írnak rá (mivel a vírus írója sem linuxot használ), a biztonságról ugyanennyi.

Linuxosok: mielőtt megköveznétek Shanar irományából sokat lehet tanulni. A linux soha nem fog úgy elterjedni mint a Windows, az emberek inkább fizetnek, minthogy olvasni tanulni kelljen, mindennel így vagyunk!!! Sajnos vagy nem sajnos de ez van!

Ja és legnagyobb örömömre kedvenc F1-es csapatom a BMW is Windows-t használ a HP Compaq gépein. Hihetetlen örömmel tölt ez el :)))

Üdv,
Zsoca-M5


kedd aug. 26, 2003 11:57
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2
Hozzászólás 
Bodzafa:
Van mondjuk 20 cég, ahol átlag 10 gép van. Rajtuk windows fut, mivel fõleg word/excel/access-t és egyéb irodai szofvert (könyvelés miegymás) használnak. Na most felrakok neki egy linuxot, és máris karóba húznak. :)

Azonkívül szerverként is bizony fut egy-két win2000server, mivel van egy nagyon jó tulajdonsága: Active Directory. Az már egy más kérdés, hogy a dhcp és a tûzfal linux, de nem mindenhol elégít ki minden igényt egy linux sajnos. Meg én hiába ismerem, az "irodai alkalmazottak" nem fogják megtanulni a két szép szememért.

Úgyhogy igen windows fut az irodai gépeken. Amit mondasz így elméletben jól hangzik, de a cégeknél más a gyakorlat...

Végezetül pedig és fõleg debiant használok, és nem nagyon csípném, ha megszûnnének a debian frissítéseit tartalmazó oldalak, és az apt-get update/upgrade ftp://*** kidobhatnám a francba. :) Ez bizony egy rendkívül kényelmes dolog.


hétf. aug. 25, 2003 16:17
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11
Tartózkodási hely: Csorvás
Hozzászólás 
cov.. thnx a javítást.. :-))


hétf. aug. 25, 2003 15:50
Profil Privát üzenet küldése

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
Én úgy vagyok vele, h jobb egy rendszer "kiforrottan"; aztán közben
drukkolok, h legyen vmi új is :-) XP is fent van, de alig használom,
inkább csak, h szokjam... majd SP2 után esetleg, úgy "jobb" lesz...

Amúgy mi a baj a win-soksokWin helyzettel? El ne kezdjétek, h azt
vhol meg kell fizetni, amit vki vhol csinál/fejleszt, mert ez OK;
és nem is nagyon egy windowsupdate.com topicba tartozik sztem.
Bármilyen jellegű frissítgetés -egy idő után már- elég nagy plusz meló lehet.

Üdv, Cov.
ui: "Shanar" így kell szépen leírni :-)


hétf. aug. 25, 2003 0:07
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 383
Hozzászólás 
Egyébként ha már itt tartunk. Meddig tervezi az MS a Windows XP-hez a javítások kiadását? Ha jól emlékszem, akkor most nem régen szűnt meg a win95 vagy a win98-hoz a trerméktámogatás. Akkor egy idő múlva eljön az XP vége is. Na, akkor kell átállni Longhornra.


vas. aug. 24, 2003 21:17
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2
Hozzászólás 
"A baj az, hogy nem tudnak valamit úgy megírni, hogy ne kelljen hozzá javítás! "

Az ember nem tökéletes, így nem is alkothat tökéleteset. De ha tökéleteset alkotna és tökéletessé válna, akkor unalmas lenne a világ, és arra törekednénk, hogy tökéletlent alkossunk, hogy tökéletlenek lehessünk...

Bodzafa:
A témához: A windowsupdate nem kell, amíg nem üzemeltetsz X gépet Y USER-rel, és be nem kapsz ilyen blaster mókákat. Akkor aztán rohanhatsz ki Z ügyfélhez, hogy mûködõképessé tedd a rendszerüket.
Ha akarod leszedheted máshonnan a javításokat, vagy ha akarod ne is rakd fel. Én a magam részérõl örülök, hogy a windowsupdate.microsoft.com mûködik, és automatizálható a frissítés.

Szabó Balázs:
windowsupdate.microsoft.com nem újkeletû, eddig is volt.


pén. aug. 22, 2003 16:30
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1202
Hozzászólás 
Nem az a baj, hogy van olyan hely, ahonnan le lehet tölteni a javításokat. A baj az, hogy nem tudnak valamit úgy megírni, hogy ne kelljen hozzá javítás! Hála a nem alapos tesztelésnek, a benne felejtett kódnak, a vírusoknak, stb. Ne értsetek félre, JAVÍTÁSra (patch) gondoltam, nem UPDATE-re!

Üdv: Dester


pén. aug. 22, 2003 12:26
Profil Privát üzenet küldése

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
... sztem kár ezt (is) magyarázni. Van így is, pontosabban enélkül a
cím nélkül is ilyen hely; mint ahogy más rendszerekhez is lézetik.
Alapjában olyan kérdés merül fel, h ki milyennek tartja a vírusokat,
mármint elvi oldalról, illetve hogyan viszonyul az M$ dolgaihoz ;-)

Üdv, Cov.
ui: "a windows nem vírus, mert azok legalább csinálnak vmit!" Na...


pén. aug. 22, 2003 10:01
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4867
Hozzászólás 
Nem egészen értem a gúnyos megjegyzéseket. Baj az, hogy van egy hely ahonnan le lehet tölteni a javításokat? Linuxon ez tök természetes, nem tudom hogy Windows alatt miért ne lehetne az.


pén. aug. 22, 2003 8:31
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 5
Hozzászólás 
Ezt hogy érted hogy a Linux sem lesz sokáig ingyenes?


pén. aug. 22, 2003 6:54
Profil Privát üzenet küldése

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
Ez a dög legalább már elért vmit! :-)))

Üdv, Cov.


csüt. aug. 21, 2003 20:09
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11
Tartózkodási hely: Csorvás
Hozzászólás 
jaja.. zengjünk hozzá óóóóóóóóóóódááááááákat.. :-)))))


csüt. aug. 21, 2003 17:09
Profil Privát üzenet küldése

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
http://windowsupdate.microsoft.com/

ez az uj
és az msblaster miatt kellett lelöni mer az azt támadta,, amugy köszönd meg ennek a készitöjének h nincs már az eredeti:)

Bazsy


kedd aug. 19, 2003 21:33
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11
Tartózkodási hely: Csorvás
Hozzászólás 
nem kell félned mch.. :-)) a linux sem lesz sokáig már ingyenes.. tehát akkor inkább egy illegális használható, mint egy illegális, de korlátozott használhatóságú op.. :-))


kedd aug. 19, 2003 12:58
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 17
Hozzászólás 
Bánatomban azt se tudom, mit csináljak...


kedd aug. 19, 2003 10:20
Profil Privát üzenet küldése
bot
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 858
Hozzászólás 
A Windows Update ezen elérhetőségét a Microsoft soha többé nem tervezi visszaállítani.

Részletek az alábbi linken:
http://www.terminal.hu/newsread.php?id=19204408034209


kedd aug. 19, 2003 9:31
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 20 hozzászólás ] 

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség