Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: pén. okt. 11, 2024 17:35



Hozzászólás a témához  [ 198 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4  Következő
Nokia 6110 Navigator 
Szerző Üzenet
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. júl. 03, 2004 11:10
Hozzászólások: 3635
Tartózkodási hely: Shanghai, Pudong negyed
Hozzászólás 
72 ezer volt nagyjából, átszámítva.
közben rájöttem, hogy talál ez is jelet, csak rosszul támasztottam oda az ablakhoz elsőre, és leárnyékolta a vevőt az ablak fém kerete :D (láma dolog, tudom) de azért mindjárt felteszem a Garmint kipróbálni, bár nincs most térképem hozzá, aminek itt is van lefedettsége...

viszont még két megjegyzés: simán elfért volna ezen egy rendes, 3,5mm-es jack, kár volt spórolni vele... a másik meg az, hogy aki kitalálta a microSD kártyát az egy elmebeteg volt. ilyen kis vackot hogy lehet kezelni? csipesszel? egyszerűen nem értem... még a miniSD elmegy, de ez már végképp kicsi. tipikusan a leteszem az asztalra, és soha többé nem találom meg


csüt. dec. 13, 2007 4:06
Profil Privát üzenet küldése ICQ
arany tag

Csatlakozott: szer. máj. 12, 2004 10:39
Hozzászólások: 138
Hozzászólás 
Gratulálok az új telefonodhoz!
Mennyiért vetted?
Ha a Garmint felteszed, még beltérben is talál jelet. Sokkal jobb az érzékenysége a GPS-nek mint a Route66 esetében. Ezt fúrcsának tűnik, de igaz.


szer. dec. 12, 2007 18:27
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. júl. 03, 2004 11:10
Hozzászólások: 3635
Tartózkodási hely: Shanghai, Pudong negyed
Hozzászólás 
na, megvettem végre :)

nagyon állat a telefon, bár még nem sokat tudtam használni. 1GB-os kártyát adtak hozzá, rajta Kína térképével, bár még nem próbáltam ki részletesen, mert a koliszobában nincs jel, kint meg szétfagyok :) viszont azt már látom, hogy a route66-szel nem leszünk jó haverok, nem igazán szimpi a kezelése (vagy csak még szokni kellene?), meg a térképadatbázisa sem annyira részletes a világ ezen részén sajna... illetve még egy problémába sikerült ütközzek: a Motorolámmal szemben ezen a telón nem tudok bármilyen szövegbeviteli nyelvet váltani, így nem igazán kényelmes a keresés (főleg nem kínaiul...), bár ez a symbian sara, nagy ejnye-bejnye érte (bár tudom, hogy ez az emberek kevesebb mint 1%-ának okozhat talán gondot).

amint viszont meglepődtem, hogy mennyire királyul szól egy Sennheiser Px100-as fülessel! talán még jobban, mint a laptopomba integrált hangkártya :o bár nem elsősorban zenére vettem a telefont, de ez kellemes meglepetés volt azért.

a sebessége teljesen rendben van, gyorsabb mint a ROKR E2 (az optimalizált fw-ek ellenére). bár még nem próbáltam sok programmal multitask-ot, de egy olyan 10 egymás mellett megnyitott cuccal nem érezhető lassulás (route66, zenelejátszó, naptár, kontaktok, üzenetek, stb).

összeszerelés szerintem teljesen jó. a slide alja oldalirányban egy alig észrevehető mértékben kimozdítható (nem lötyögésről van szó), de ezt is csak akkor vettem észre, amikor kifejezetten próbáltam.

ja, még egy érdekesség, ami csak mos tűnt fel, eddig fel sem figyeltem rá: a kínai verzióban nincs előlapi kamera, úgyhogy erről könnyű felismerni, ha valaki mondjuk gsm-boltban akar venni.

most hirtelen ennyi jut eszembe. majd ha lesz még valami érdekes, akkor írok, amúgy meg lehet kérdezni. :)


szer. dec. 12, 2007 8:31
Profil Privát üzenet küldése ICQ
arany tag

Csatlakozott: szer. máj. 12, 2004 10:39
Hozzászólások: 138
Hozzászólás 
Igen. Elég bosszantó, de én ritkábban használom a navigációt, így amikor nem használom utána kilövöm a tsr progit és amíg nem navigálok megint addig jól működik. Hátha majd javítják ezt is mint a képernyővédőt.


kedd dec. 11, 2007 17:20
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. júl. 03, 2004 11:10
Hozzászólások: 3635
Tartózkodási hely: Shanghai, Pudong negyed
Hozzászólás 
hehe :(

na, akkor most lehet gondolkodni, hogy mit használok gyakrabban, a Garmint, vagy a kijelölést... nem kis hiba a progiban ez.


hétf. dec. 10, 2007 14:07
Profil Privát üzenet küldése ICQ
arany tag

Csatlakozott: szer. máj. 12, 2004 10:39
Hozzászólások: 138
Hozzászólás 
Na ezért nem mertem:

Idézet:
LabiGabi

Fórum: GPS, Navigáció és az S60-as Nokiák Elküldve: Kedd Dec 04, 2007 10:28 pm Cím: jó, jó... de!
Nagyon jó kis progi! Köszönet a soksok infóért mindenkinek!

6120c telefonon érdekes jelenségre lettem figyelmes.
Van egy tsrautostart.exe nevű progi a Garmin csomaghoz. Nekem speciel rengeteg fejfájást okozott.

Elsősorban a ceruzás copy-paste funkciót zavarta meg. Mindig fut a telefonon. Akkor is, ha a Garmin nincs indítva.

Mondom anyád, átneveztem a fájlokat, hogy ne okozzon problémát.
Erre telefon indítása sikertelen.

Kártyaolvasóval visszaneveztem a fájlokat. Így már a telefon elindult és jöhet az uninstall.

Kicsit még nem az igazi ez a Garmin, de reméljük javítják a hibákat.

Addig tomtom. Úgyis lassú még ez a progi.


vas. dec. 09, 2007 13:27
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. júl. 03, 2004 11:10
Hozzászólások: 3635
Tartózkodási hely: Shanghai, Pudong negyed
Hozzászólás 
szóval próbáljam ki én mondjuk :D
de még nem sikerült megvenni a telefont, mert hétvégén nem váltanak pénzt a bankban :evil: de mostmár a hét elején mindenképpen elmegyek már! 8)


vas. dec. 09, 2007 13:05
Profil Privát üzenet küldése ICQ
arany tag

Csatlakozott: szer. máj. 12, 2004 10:39
Hozzászólások: 138
Hozzászólás 
Ezt nem tudom, de egyelőre nem merem kipróbálni. Megvárom, hogy valaki próbálta-e már.


vas. dec. 09, 2007 12:59
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. júl. 03, 2004 11:10
Hozzászólások: 3635
Tartózkodási hely: Shanghai, Pudong negyed
Hozzászólás 
és nem lehet kigyilkolni valahogy? fexplorer vagy valami hasonlóval törlés? vagy akkor a Garmin sem megy?


vas. dec. 09, 2007 12:49
Profil Privát üzenet küldése ICQ
arany tag

Csatlakozott: szer. máj. 12, 2004 10:39
Hozzászólások: 138
Hozzászólás 
Ez mindegyik Garmin verziónál jelentkezik. Tényleg elég fúrcsa, hogy ha kikapcsolom a telefont meg vissza és el sem inítom a garmint, ez akkor is fut. (A víruskereső nem ismerte fel vírusnak.)


vas. dec. 09, 2007 11:41
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. júl. 03, 2004 11:10
Hozzászólások: 3635
Tartózkodási hely: Shanghai, Pudong negyed
Hozzászólás 
ez melyik Garmin verzióval volt? van olyan, amivel nincs ez a hiba? egyébként nem lehet, hogy ez amolyan vírus féle a progihoz? nem hinném, hogy gyárilag ilyen bug van benne


szomb. dec. 08, 2007 17:53
Profil Privát üzenet küldése ICQ
arany tag

Csatlakozott: szer. máj. 12, 2004 10:39
Hozzászólások: 138
Hozzászólás 
Idézet:
6120c telefonon érdekes jelenségre lettem figyelmes.
Van egy tsrautostart.exe nevű progi a Garmin csomaghoz. Nekem speciel rengeteg fejfájást okozott.

Elsősorban a ceruzás copy-paste funkciót zavarta meg. Mindig fut a telefonon. Akkor is, ha a Garmin nincs indítva.



szomb. dec. 08, 2007 14:41
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. máj. 12, 2004 10:39
Hozzászólások: 138
Hozzászólás 
Idézet:
http://www.nokiaprogramok.hu/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=4468&postdays=0&postorder=asc&start=1870


Itt az utolsó bejegyzésnél megtaláltam a problémára a megoldást is :)


pén. dec. 07, 2007 18:05
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. máj. 12, 2004 10:39
Hozzászólások: 138
Hozzászólás 
Megvan! Valóban a Garmin volt a ludas. Leszedtem, újraindítottam a telót és a T9 probléma megszűnt (z sms írásnál és a telefonkönyvnél is).


pén. dec. 07, 2007 17:49
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. máj. 12, 2004 10:39
Hozzászólások: 138
Hozzászólás 
A víruskeresőt leszedtem, a TomTom-ot is, most a Garmin következik. Most már kiváncsi vagyok a megoldásra.


pén. dec. 07, 2007 14:35
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: pén. márc. 26, 2004 22:36
Hozzászólások: 65
Hozzászólás 
amed írta:
elek_xx neked van rajta víruskereső?


nincs víruskereső. szóval lehet hogy a Garmin a ludas..


csüt. dec. 06, 2007 21:45
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. máj. 12, 2004 10:39
Hozzászólások: 138
Hozzászólás 
Idézet:
nekem 6120classic van 1 hónapja és ugyanez a problem, pedig alig telepítettem progikat, tul.képpen csak a TomTom-ot meg a Garmint.

Ha pl. egy telszámot akarok rögzíteni a névjegyzékbe, és a T9-el írom a keresztnevet, akkor nem lehet továbblépni a vezetéknévre.

Másik ez a képernyő lekapcsolás, azér ez tényleg elég gáz, nem hiszem hogy annyit fogyaszt energiatakarékos módban hogy hamar lemerülne, miért kell az egész kijelzőt lekapcsolni? Remélem későbbiekben kiadnak egy változtatást és be lehet kapcsolni


Teljesen így működik nekem is ez a bug a névjegyzéknél is. A TomTom régebb óta fent van, a Garmin nem olyan régen.
Lehet, hogy a Garmin a ludas???

elek_xx neked van rajta víruskereső?


csüt. dec. 06, 2007 17:30
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. júl. 03, 2004 11:10
Hozzászólások: 3635
Tartózkodási hely: Shanghai, Pudong negyed
Hozzászólás 
amed írta:
Valaki találkozott már ilyennel? Vagy van valakinek fent víruskereső a telóján?

de minek használsz víruskeresőt? minthogy a telóra úgy lehet csak telepíteni cuccokat, hogy a te engedélyed kikéri a rendszer, így gyakorlatilag majdnem lehetetlen vírust beszerezni... (illetve még ott az a szignózós dolog is, ami a biztonságot hivatott erősíteni)

tényleg, ha már szoftverfrissítés: jött ki erre a telóra újabb szoft?


csüt. dec. 06, 2007 4:40
Profil Privát üzenet küldése ICQ
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1307
Tartózkodási hely: Pécs
Hozzászólás 
Ez felettébb fura, mert én 3 hónaip használtam az E90-et, és az mutatta az órát és a dátum csíkját energiatakarékos módban is, illetve a LargeTime-ot onnantól, hogy rátaláltam.
Most nincs a közelemben egy FP1-es teló sem, így nem tudom megnézni, de ha látok egy ilyen navigátor-t akkor utána nézek ennek.


szer. dec. 05, 2007 22:19
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: pén. márc. 26, 2004 22:36
Hozzászólások: 65
Hozzászólás 
amed írta:
ha gépelésnél (T9) megnyomom pl. a jobbra nyilat akkor nem kilép a szóból, hanem eltünik az utoljára beírt szó és valami kijelölés jön be helyette és alig tudok kilépni belőle. Valaki találkozott már ilyennel?


nekem 6120classic van 1 hónapja és ugyanez a problem, pedig alig telepítettem progikat, tul.képpen csak a TomTom-ot meg a Garmint.

Ha pl. egy telszámot akarok rögzíteni a névjegyzékbe, és a T9-el írom a keresztnevet, akkor nem lehet továbblépni a vezetéknévre.

Másik ez a képernyő lekapcsolás, azér ez tényleg elég gáz, nem hiszem hogy annyit fogyaszt energiatakarékos módban hogy hamar lemerülne, miért kell az egész kijelzőt lekapcsolni? Remélem későbbiekben kiadnak egy változtatást és be lehet kapcsolni


szer. dec. 05, 2007 22:13
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. máj. 12, 2004 10:39
Hozzászólások: 138
Hozzászólás 
Sajnos igen. De én reménykedem benne, hogy ez csak programozási hiányosság lehet. Talán majd egy szoftverfrissítéssel megoldják, mert így tényleg értelmetlen bármilyen képernyőkímélőt beállítani, ha úgysem látod.


szer. dec. 05, 2007 20:08
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: pén. ápr. 06, 2007 21:55
Hozzászólások: 4
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás 
amed írta:
A kijelző kikapcsolását nem lehet letíltani, csak az idejét állítani. Szóval bármit állítgattok max. 90 mp után úgyis kikapcsolja a kijelzőt.

Akkor ezért nem találtam.... Köszi. Nem örülök, hiszen hosszú évek óta a telefonok óráját használom csak, és ez az első, amire ezek szerint nem elég csak rápillantani...


szer. dec. 05, 2007 19:08
Profil Privát üzenet küldése ICQ
arany tag

Csatlakozott: szer. máj. 12, 2004 10:39
Hozzászólások: 138
Hozzászólás 
A kijelző kikapcsolását nem lehet letíltani, csak az idejét állítani. Szóval bármit állítgattok max. 90 mp után úgyis kikapcsolja a kijelzőt. Ez a kellemetlen :(

Másik fura dolog amivel most találkoztam, hogy pl. az sms írásnál eddig ment minden rendben, de egy pár napja azt vetem észre, hogy ha gépelésnél (T9) megnyomom pl. a jobbra nyilat akkor nem kilép a szóból, hanem eltünik az utoljára beírt szó és valami kijelölés jön be helyette és alig tudok kilépni belőle. Valaki találkozott már ilyennel? Biztosan valami olyan alkalmazást telepítettem fel ami megbolondította a telefont, csak nem tudok rájönni, hogy melyik lehet az.
Korábban meg azt csinálta, hogy ment minden rendben és pár nap múlva fúrcsán kezdett viselkedni a telefon. Pl. nem csörgött ki hívásnál, vagy nem működtek rajta bizonyos billentyűk, és ez addig ment mig teljesen nem reagált semmire a telefon. Leszedtem minden utólag feltelepített alkalmazást és csináltam egy gyári resetet és utána megjavult. Ezt a hibát valószínüleg az autoprofiles 2.0 alkalmazás vagy a víruskereső okozta okozta (végül erre jutottam). Szóval itt nagyon meg kell nézni, hogy miket telepít fel az ember. Úgy érdemes, hogy egyszerre csak egy alkalmazást felrakni és azt legalább egy hétig tesztelni, mert ha egyszerre sokmindent felrak az ember akkor utánna már nagyon nehéz kideríteni, hogy mi okozhatta a galibát.
Egyébként most is a víruskereső vagy a RemindMe amire gyanakszom.

Valaki találkozott már ilyennel? Vagy van valakinek fent víruskereső a telóján?


szer. dec. 05, 2007 18:41
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: pén. ápr. 06, 2007 21:55
Hozzászólások: 4
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás 
KrE írta:
A LargeTime esetében FP1-en vanak további lehetőségek, a háttérre, és a kijelzésre vonatkozóan, ha jól emlékszem eszméletlenül logikus helyen, a témáknál lehet megtalálni.

Köszi, a Large Time beállításai megvannak, de kb. 1 perc után teljesen kikapcsol a 6110-em kijelzője. Ezt nem találom, hogy hol tudnám megszüntetni... Energiatakarékos mód idejét 5 és 90 mp között tudom állítani, de a teljes kikapcsolást még nem sikerült megszüntetnem :(


szer. dec. 05, 2007 17:45
Profil Privát üzenet küldése ICQ
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1307
Tartózkodási hely: Pécs
Hozzászólás 
Londelmor írta:
FP1-es teló ez :)

Akkor fejből pontosat nem tudok mondani, de a készenlétnél, és a LargeTime esetében a témáknál kell keresgélni.


szer. dec. 05, 2007 12:27
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. júl. 03, 2004 11:10
Hozzászólások: 3635
Tartózkodási hely: Shanghai, Pudong negyed
Hozzászólás 
FP1-es teló ez :)


szer. dec. 05, 2007 10:27
Profil Privát üzenet küldése ICQ
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1307
Tartózkodási hely: Pécs
Hozzászólás 
Nem emlékszem, hogy a 6110 FP1-es, vagy sima. Persze a Nokia oldalán csak ez nincs fönt.
Most egy 5500-án tudom megnézni (nem FP1). Ennél az energiatakarékos mód a óra csíkját jelenti. Úgy emlékszem, hogy FP1 esetében ezt ki lehet választani. Szerintem érdemes, mert nem fogyaszt érzékelhetően többet, viszont látszik az idő és az elmulasztott dolgok.
A LargeTime esetében FP1-en vanak további lehetőségek, a háttérre, és a kijelzésre vonatkozóan, ha jól emlékszem eszméletlenül logikus helyen, a témáknál lehet megtalálni.


szer. dec. 05, 2007 10:05
Profil Privát üzenet küldése Honlap
vas-tag

Csatlakozott: pén. ápr. 06, 2007 21:55
Hozzászólások: 4
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás 
KrE írta:
Én amúgy nem bettem észre érezhető fogyasztásnövekedést az energiatakarékos mód órával való kombinálásakor, ráadásul egy pillantással látszik az óra és az esetleges SMS, nem fogadott hívás.


Segítség... Biztosan nagyon egyszerű, de hirtelen nem találom a telefonban, hol tudom beállítani, hogy kikapcsoljon-e a kijelző. Felraktam a Large Time-ot, de nem sokra megyek vele, ha kikapcsolja a kijelzőt... Köszi!


szer. dec. 05, 2007 8:45
Profil Privát üzenet küldése ICQ
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. júl. 03, 2004 11:10
Hozzászólások: 3635
Tartózkodási hely: Shanghai, Pudong negyed
Hozzászólás 
elvileg két fajta energiatakarékos beállítás van. az egyik a háttérvilágítást állítja, a másik az egész kijelzőt kapcsolja. legalábbis úgy emlékszem, hogy így megy Nokiákon.


szer. dec. 05, 2007 5:35
Profil Privát üzenet küldése ICQ
arany tag

Csatlakozott: szer. máj. 12, 2004 10:39
Hozzászólások: 138
Hozzászólás 
Én csak azt nem értem, hogy teljesen mindegy, hogy mit választok ki képernyővédőnek órát, szöveget vagy animációt, mert max. 90 másodperc múlva úgyis lekapcsolja a kijelzőt. Akkor meg mi értelme van a képernyővédőnek???? Ez elég logikátlan dolog.


kedd dec. 04, 2007 23:30
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1307
Tartózkodási hely: Pécs
Hozzászólás 
Londelmor írta:
asszem Macika írta az egyik topicban, bár az ha jól emlékszem mintha W810i-vel kapcsolatban lett volna, hogy a teljesen kikapcsolt kijelző és a levett háttérvilágítású közt érzékelt különbséget, ami a készenléti időt illeti.
mondjuk asszem majd élőben úgyis meglátom, nem hiszem, hogy mostmár eltántorít bármi ettől a telefontól... (bár az E51 megjelenése eléggé erős behatás volt, de asszem mégis maradok ennél inkább)
már csak a pénz kell rá, de ha igaz, akkor a héten meg is lesz 8)

Az a kettő közt van, de az energiatakarékos óra esetében, ha megnézed, csak azon a kis részen van kijelzés, ahol a csík van, a többi rész lekapcsolva. Próbáld ki! Na meg a LargeTime-ot is! :wink:


hétf. dec. 03, 2007 20:08
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: szer. máj. 12, 2004 10:39
Hozzászólások: 138
Hozzászólás 
A Cora-ban most 5500,-ért van 2GB-os SanDisk microSD kártya (SD adaptert is adnak hozzá) és a telefon szépen viszi. Szerintem korrekt ár.


hétf. dec. 03, 2007 17:37
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. júl. 03, 2004 11:10
Hozzászólások: 3635
Tartózkodási hely: Shanghai, Pudong negyed
Hozzászólás 
asszem Macika írta az egyik topicban, bár az ha jól emlékszem mintha W810i-vel kapcsolatban lett volna, hogy a teljesen kikapcsolt kijelző és a levett háttérvilágítású közt érzékelt különbséget, ami a készenléti időt illeti.
mondjuk asszem majd élőben úgyis meglátom, nem hiszem, hogy mostmár eltántorít bármi ettől a telefontól... (bár az E51 megjelenése eléggé erős behatás volt, de asszem mégis maradok ennél inkább)
már csak a pénz kell rá, de ha igaz, akkor a héten meg is lesz 8)


hétf. dec. 03, 2007 13:28
Profil Privát üzenet küldése ICQ
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1307
Tartózkodási hely: Pécs
Hozzászólás 
Londelmor írta:
KrE írta:
A menüben beállítható, hogy mit jelenítsen meg energiatakarékos módban :wink:

én ezt értem, de én azt szeretném, ha energiatakarékos módban kikapcsolná a kijelzőt, mert az úgy igazán takarékos :) erre jó, ha van egy LED a telefonon, ami jelzi, ha valami esemény van...

Ja, most már én is értem. :D
Én amúgy nem bettem észre érezhető fogyasztásnövekedést az energiatakarékos mód órával való kombinálásakor, ráadásul egy pillantással látszik az óra és az esetleges SMS, nem fogadott hívás.


hétf. dec. 03, 2007 13:00
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. júl. 03, 2004 11:10
Hozzászólások: 3635
Tartózkodási hely: Shanghai, Pudong negyed
Hozzászólás 
KrE írta:
A menüben beállítható, hogy mit jelenítsen meg energiatakarékos módban :wink:

én ezt értem, de én azt szeretném, ha energiatakarékos módban kikapcsolná a kijelzőt, mert az úgy igazán takarékos :) erre jó, ha van egy LED a telefonon, ami jelzi, ha valami esemény van...


hétf. dec. 03, 2007 11:26
Profil Privát üzenet küldése ICQ
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1307
Tartózkodási hely: Pécs
Hozzászólás 
Londelmor írta:
KrE írta:
De látszik, kiteszi a csík alá. A LargeTime használatával meg nem csak az óra lesz nagy készenlétben, hanem ezek az ikonok is, így jól kivehetők egy pillantással is.

de energiatakarékos módról beszéltünk, olyankor teljesen kikapcsolja a telefon a kijelzőt, nincs csík, nincs semmi :)

végülis nem baj, már megszoktam, az rokr e2 sem jelzi sehogy...

amed: az a remind me olyat is tud, hogy a billentyűzetet villogtatja?

meg a másik, amit akrtam kérdezni, hogy van rá esély, hogy nagyobb akksit szerezzen bele az ember? mondjuk egy olyan, mint a BL6MT nem lenne rossz 8)

A menüben beállítható, hogy mit jelenítsen meg energiatakarékos módban :wink:


hétf. dec. 03, 2007 9:30
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: szer. máj. 12, 2004 10:39
Hozzászólások: 138
Hozzászólás 
Azt a pár külső billentyűt sajnos nem tudja villogatni csak a belsőket, így a billentyűzet villogtatás nem sokra használható.


vas. dec. 02, 2007 12:08
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. júl. 03, 2004 11:10
Hozzászólások: 3635
Tartózkodási hely: Shanghai, Pudong negyed
Hozzászólás 
amed írta:
A RemindMe azt hiszem tudja a billentyűzetet is villogtatni, de mivel a telefon összetolható, a billentyűzet úgysem látszik :)

de van az.rt pár billentyű, ami csukott állapotban is látható :) és asszem azért ez mégis kevesebbet fogyaszt, mint az egész kijelzőt villogtatni.

elek_xx írta:
Geocaching-ra akar venni anyám tesómnak valami készüléket amivel lehet navigálni (gyalogosan), meg netezni néha.

geocaching-re nem igazán jó ez a telefon, mert gps mellett hamar meghal az akksija (tesztek szerint 2-3 óra max). ilyencélre inkább céleszközt érdemes venni, netezésre meg egy E61-et :)


vas. dec. 02, 2007 10:31
Profil Privát üzenet küldése ICQ
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 122
Hozzászólás 
elek_xx írta:
Sziasztok !

Érdeklődnék, hogy a GPS vétel mennyi időt vesz igénybe ennél a készüléknél (mire megtalálja a pozíciót) ? Egyáltalán milyen GPS vevő van benne SIRF III vagy valami más?
Geocaching-ra akar venni anyám tesómnak valami készüléket amivel lehet navigálni (gyalogosan), meg netezni néha. Erre a típusra gondoltam vagy esetleg E61+külső antenna, mivel annak nagyobb a képernyője, meg teljes bill. van


Hi ! Nem SIRF3 van bene ! Ha jól tudom texas inst, Kb szabadban max 1,5 -2 perc ,Autóban menet közben ez lehet 5 perc is , lehet vele gyalogosan is , jól mükszik én sokat használom , meg vagyok vele elégedve .


vas. dec. 02, 2007 10:25
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: pén. márc. 26, 2004 22:36
Hozzászólások: 65
Hozzászólás 
Sziasztok !

Érdeklődnék, hogy a GPS vétel mennyi időt vesz igénybe ennél a készüléknél (mire megtalálja a pozíciót) ? Egyáltalán milyen GPS vevő van benne SIRF III vagy valami más?
Geocaching-ra akar venni anyám tesómnak valami készüléket amivel lehet navigálni (gyalogosan), meg netezni néha. Erre a típusra gondoltam vagy esetleg E61+külső antenna, mivel annak nagyobb a képernyője, meg teljes bill. van


vas. dec. 02, 2007 10:14
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 122
Hozzászólás 
Poi pontokat tud valaki hozzá , adni ? Az új route 66 hogyan lehet telepíteni /honnan ?


vas. dec. 02, 2007 10:13
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. máj. 12, 2004 10:39
Hozzászólások: 138
Hozzászólás 
Valóban. Energiatakarékos módban nincs csík, nincs semmi!!!

A RemindMe azt hiszem tudja a billentyűzetet is villogtatni, de mivel a telefon összetolható, a billentyűzet úgysem látszik :)

Akksi ügyben nem tudok mit mondani. Nekem kb. 4 napot simán bír, így azzal én már megelékszem.


vas. dec. 02, 2007 9:39
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. júl. 03, 2004 11:10
Hozzászólások: 3635
Tartózkodási hely: Shanghai, Pudong negyed
Hozzászólás 
KrE írta:
De látszik, kiteszi a csík alá. A LargeTime használatával meg nem csak az óra lesz nagy készenlétben, hanem ezek az ikonok is, így jól kivehetők egy pillantással is.

de energiatakarékos módról beszéltünk, olyankor teljesen kikapcsolja a telefon a kijelzőt, nincs csík, nincs semmi :)

végülis nem baj, már megszoktam, az rokr e2 sem jelzi sehogy...

amed: az a remind me olyat is tud, hogy a billentyűzetet villogtatja?

meg a másik, amit akrtam kérdezni, hogy van rá esély, hogy nagyobb akksit szerezzen bele az ember? mondjuk egy olyan, mint a BL6MT nem lenne rossz 8)


vas. dec. 02, 2007 3:45
Profil Privát üzenet küldése ICQ
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1307
Tartózkodási hely: Pécs
Hozzászólás 
amed írta:
Energiatakarékos módban sajnos nem láthatóak az elmulasztott hívások/sms-ek (ez elég nagy hiányosság).
Ezért kell rátölteni valami alkalmazást pl. RemindMe, mert az hangjelzéssel vagy a kijelző villogtatásával tudja jelezni az elmulasztott hívásokat/sms-eket stb. (beállítástól függően).

Amúgy csak ajánlani tudom a telefont, mert szerintem nagyon jó!

De látszik, kiteszi a csík alá. A LargeTime használatával meg nem csak az óra lesz nagy készenlétben, hanem ezek az ikonok is, így jól kivehetők egy pillantással is.


vas. dec. 02, 2007 0:08
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: szer. máj. 12, 2004 10:39
Hozzászólások: 138
Hozzászólás 
Energiatakarékos módban sajnos nem láthatóak az elmulasztott hívások/sms-ek (ez elég nagy hiányosság).
Ezért kell rátölteni valami alkalmazást pl. RemindMe, mert az hangjelzéssel vagy a kijelző villogtatásával tudja jelezni az elmulasztott hívásokat/sms-eket stb. (beállítástól függően).

Amúgy csak ajánlani tudom a telefont, mert szerintem nagyon jó!


szomb. dec. 01, 2007 20:21
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. júl. 03, 2004 11:10
Hozzászólások: 3635
Tartózkodási hely: Shanghai, Pudong negyed
Hozzászólás 
amed írta:
Valaki próbált már 2GB-os (SanDisk) microSD kártyát ezzel a telefonnal? Viszi?

jövő héten fogom megvenni, akkor szerintem egyből beruházok mellé egy 2 gigás kártyára is, hogy elférjenek a térképek, meg esetleg zenék :)

amúgy ha kikapcsol a kijelző energiatakarékos módban, akkor valamivel jelzi, hogy volt elmúlasztott hívás/sms? (például villogó LED vagy hasonlóra gondolok)


szomb. dec. 01, 2007 17:34
Profil Privát üzenet küldése ICQ
arany tag

Csatlakozott: szer. máj. 12, 2004 10:39
Hozzászólások: 138
Hozzászólás 
Valaki próbált már 2GB-os (SanDisk) microSD kártyát ezzel a telefonnal? Viszi?


szomb. dec. 01, 2007 15:34
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. máj. 12, 2004 10:39
Hozzászólások: 138
Hozzászólás 
A navigációra visszatérve, szerintem a 6110-en jelenleg a legjobb navigációs megoldás a Garmin, mert annak van a legjobb lefedettsége. A legkisebb települést is tudja utca szinten. Egyedüli hátránya, hogy kicsit lassú reagálásu pl. az utvonal újratervezésnél is kicsit lassan reagál, illetve a hangos navigációnál nem tudja mondani az egész szót, hanem helyette nem mond semmit. Pl. 2,4 km helyett azt mondja kettő négy kilóméter. de ez elhanyagolható.

A második helyezett a Tomtom. Ez gyors, és pl. az autópályán még azt is mutatja, hogy melyik sávban haladsz. Hátránya a Garminhoz képest, hogy nincs olyan részletes térképe (de azért használható), valamint a magyar kiejtése elég akcentusos. Illetve, hogy jelenleg csak külső GPS vevővel működik.

Az utolsó helyezett a beépített Route66. Ennek van a legrosszabb lefedettsége (csak néhány nagyvárost ismer, de azt sem tökéletesen). Egyébként gyors működésű, és szépen beszél magyarul. de a lefedettség miatt elég használhatatlan navigációra.

Így aki navigációra akarja használni a 6110 navigátorát (mert hát ezt a telefont eredetileg erre tervezték) jelenleg a Garmin ami normálisan használható.


szomb. dec. 01, 2007 15:14
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. nov. 07, 2007 10:33
Hozzászólások: 11
Hozzászólás 
http://www.talaljmeg.hu/pictures/000/000/720_2db56e9b08_o.jpg

Bocsi egy ilyet szorongat. :)


kedd nov. 27, 2007 12:54
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: hétf. nov. 26, 2007 15:59
Hozzászólások: 3
Hozzászólás 
köszönöm nektek! segíteni fogok nekik sokat


hétf. nov. 26, 2007 16:32
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 198 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 4 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség