Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: hétf. szept. 30, 2024 22:29



Hozzászólás a témához  [ 576 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 12  Következő
Nokia BB5 unlock!!!!! 
Szerző Üzenet
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
djsigma írta:
mert pl amit te csináltál jopár topicban hogy segitséget nyujtottál kodos nyitással nyiltan a topicokban az már büncselekmény. Mivel a kod kalculátor algorimtmusát megtörték.
Sajnos tévedésben vagy. Sohasem segítettem senkinek kóddal, mivel magam sem értek a kódhoz egyáltalán.

Mindenkinek azt ajánlottam (ak iprivátban megkeresett), hogy nézzen körül a DCT4 unlock topicban, mert én nem értek hozzá.


hétf. feb. 11, 2008 0:00
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. márc. 25, 2004 17:07
Hozzászólások: 4267
Tartózkodási hely: GRAND FOTEL
Hozzászólás 
Az egesz idezet arrol szolt, hogy mitol nem koser ez a dolog (sem).

Olvasol is vagy csak irsz?

Ha mar mindenkepp kereskedni akarsz, legalabb ne hulyitsd az embereket a legalitas illuziojaval.


vas. feb. 10, 2008 23:54
Profil ICQ
ezüst tag

Csatlakozott: hétf. máj. 30, 2005 8:33
Hozzászólások: 35
Hozzászólás 
mindenesetre majd kiderül mert a nagykerek már most hivatalosan árulják iphone mellé.
brando cégnek nemrég jött be ez a simje.
Szerintem 2-3honap és árulni fogja speedshop, gigatel tutira.

most itt csak azért védekezik annyira mindenki mert rohadtul félti piaci pozicioját mert tök jol megél a nokia nyitásbol.


vas. feb. 10, 2008 23:50
Profil Privát üzenet küldése ICQ
ezüst tag

Csatlakozott: hétf. máj. 30, 2005 8:33
Hozzászólások: 35
Hozzászólás 
mert pl amit te csináltál jopár topicban hogy segitséget nyujtottál kodos nyitással nyiltan a topicokban az már büncselekmény. Mivel a kod kalculátor algorimtmusát megtörték.


vas. feb. 10, 2008 23:47
Profil Privát üzenet küldése ICQ
ezüst tag

Csatlakozott: hétf. máj. 30, 2005 8:33
Hozzászólások: 35
Hozzászólás 
na akkor emeld ki szerinted mi az ami vonatkozik egy ilyen sim modulra ami egyáltalán nem változtat meg szerzöi jogvédelem alatt állo adatot a telefon szoftverében.


vas. feb. 10, 2008 23:46
Profil Privát üzenet küldése ICQ
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
MotoHacker írta:
Azért a topicban érdemes lehet megemlíteni az XSIM-et és társait ;)
Természetesen ez is illegális, és ez sokkal könnyebben lebuktatható mint a nyitás...plusz nem végleges megoldás semmiképp.
Végre teljesen egyetértünk.

Kis segítség Sigmának:

300/C. §

(1) Aki számítástechnikai rendszerbe a számítástechnikai rendszer védelmét szolgáló intézkedés megsértésével vagy kijátszásával jogosulatlanul belép, vagy a belépési jogosultsága kereteit túllépve, illetőleg azt megsértve bent marad, vétséget követ el, és egy évig terjedő szabadságvesztéssel, közérdekű munkával vagy pénzbüntetéssel büntetendő.

(2) Aki

a) számítástechnikai rendszerben tárolt, feldolgozott, kezelt vagy továbbított adatot jogosulatlanul megváltoztat, töröl vagy hozzáférhetetlenné tesz,
b) adat bevitelével, továbbításával, megváltoztatásával, törlésével, illetőleg egyéb művelet végzésével a számítástechnikai rendszer működését jogosulatlanul akadályozza,

vétséget követ el, és két évig terjedő szabadságvesztéssel, közérdekű munkával vagy pénzbüntetéssel büntetendő.

(3) Aki jogtalan haszonszerzés végett

a) a számítástechnikai rendszerbe adatot bevisz, az abban tárolt, feldolgozott, kezelt vagy továbbított adatot megváltoztat, töröl vagy hozzáférhetetlenné tesz, vagy
b) adat bevitelével, továbbításával, megváltoztatásával, törlésével, illetőleg egyéb művelet végzésével a számítástechnikai rendszer működését akadályozza,

és ezzel kárt okoz, bűntettet követ el, és három évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.

(4) A (3) bekezdésben meghatározott bűncselekmény büntetése

a) egy évtől öt évig terjedő szabadságvesztés, ha a bűncselekmény jelentős kárt okoz,
b) két évtől nyolc évig terjedő szabadságvesztés, ha a bűncselekmény különösen nagy kárt okoz,
c) öt évtől tíz évig terjedő szabadságvesztés, ha a bűncselekmény különösen jelentős kárt okoz.
Számítástechnikai rendszer védelmét biztosító technikai intézkedés kijátszása

300/E. §

(1) Aki a 300/C. §-ban meghatározott bűncselekmény elkövetése céljából, az ehhez szükséges vagy ezt könnyítő számítástechnikai programot, jelszót, belépési kódot, vagy számítástechnikai rendszerbe való belépést lehetővé tevő adatot

a) készít,
b) megszerez,
c) forgalomba hoz, azzal kereskedik, vagy más módon hozzáférhetővé tesz,

vétséget követ el, és két évig terjedő szabadságvesztéssel, közérdekű munkával vagy pénzbüntetéssel büntetendő.

(2) Az (1) bekezdés szerint büntetendő, aki a 300/C. §-ban meghatározott bűncselekmény elkövetése céljából az ehhez szükséges vagy ezt könnyítő, számítástechnikai program, jelszó, belépési kód, vagy valamely számítástechnikai rendszerbe való belépést lehetővé tevő adat készítésére vonatkozó gazdasági, műszaki, szervezési ismereteit másnak a rendelkezésére bocsátja.

(3) Nem büntethető az (1) bekezdés a) pontja esetén, aki – mielőtt a bűncselekmény elkövetéséhez szükséges vagy ezt megkönnyítő számítástechnikai program, jelszó, belépési kód, vagy valamely számítástechnikai rendszer egészébe vagy egy részébe való belépést lehetővé tevő adat készítése a hatóság tudomására jutott volna – tevékenységét a hatóság előtt felfedi, és az elkészített dolgot a hatóságnak átadja, valamint lehetővé teszi a készítésben részt vevő más személy kilétének megállapítását.


vas. feb. 10, 2008 23:34
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. jan. 28, 2005 20:39
Hozzászólások: 3683
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
Akkor a végtelen matávos telefonkártya is legális volt,nem? :D :roll:
Sőt egy hamis bankkártya is az...? :D
(Az oké,hogy akkor még nem volt ilyen cseleményre passzus a btk-ban,a 90es évek elején,de ez azóta már változott)


vas. feb. 10, 2008 23:10
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: hétf. máj. 30, 2005 8:33
Hozzászólások: 35
Hozzászólás 
miért lennne illegális?

nem modositja a telefon sw-ét semmilyen formában.


vas. feb. 10, 2008 23:04
Profil Privát üzenet küldése ICQ
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. jan. 28, 2005 20:39
Hozzászólások: 3683
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
Azért a topicban érdemes lehet megemlíteni az XSIM-et és társait ;)
Természetesen ez is illegális, és ez sokkal könnyebben lebuktatható mint a nyitás...plusz nem végleges megoldás semmiképp.


vas. feb. 10, 2008 22:55
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: hétf. máj. 30, 2005 8:33
Hozzászólások: 35
Hozzászólás 
...

kérem a moderátorokat ne töröljék a hirdetést, mivel ez nem ütközik semmilyen jogszabályba!

1, Barminemu hirdetesek helye az Adok-veszek lehet csak
2, Kereskedelmi hirdetesek helye pedig az apronet vagy barmi mas - ide nem fernek be, ne eroltesd legyszi


vas. feb. 10, 2008 11:06
Profil Privát üzenet küldése ICQ
vas-tag

Csatlakozott: szer. jan. 30, 2008 21:14
Hozzászólások: 6
Tartózkodási hely: Győr néha Pest
Hozzászólás 
Sziasztok

Nokia E61 unlock?

Valaki tudna segíteni?
Tudom tudom nem calkos ingyé nyitós:)

Tehát help please:D


csüt. feb. 07, 2008 22:42
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1448
Tartózkodási hely: Brüsszel, Belgium
Hozzászólás 
Ez a BB5 még mindig kemény fa. A tesztpontok meg már úgy hozzánőttek az iparhoz, hogy szakember akupunktúrával álmodik a sok bökködéstől.

Macika: az oldószeres megoldást nem nagyon javaslom, mert nem csak a gyantát szedi le. Kóklereknek meg végképp. Ez olyan, mint a hőlégfúvó volt anno. Szétfújták vele a smd cuccokat és aztán mentek szakihoz. A tesztpont dettó nem kóklereknek való. Sokszor még a szaki is izzadó homlokkal bök fél szemét lehúnyva :D De semmi para, mert jönnek a mikroszkópos megoldások és akkor a kóklerek kibuknak a piacról.

A Fészek szerintem nem mondta azt, hogy mindent meg tud csinálni. Aki szaki az tudja, hogy N80 kétes játék. Vagy bevág a bugyi vagy nem. Ha agyon van öntve vagy gányolt a teló, akkor ki vállalkozna rá? Gondolom te sem Macika. A Fészekre lehet sok mindent mondani. Például azt, hogy ÉN vagyok. Aki pedig Fészek néven viszi a labort az az én laboromat viszi tovább csak sokkalta kompetensebb. Ennyit a mundér becsületéről. A hirdetésben pedig benne van, mert mint azt ahogyan Macika is volt szíves említeni:

Idézet:
Az N80-at csak alig 1-2 helyen tudják nyitni az országban, ennek megfelelően magas, kb. 15e Ft-os áron.
Le van öntve gyárilag egy műgyantaréteggel az a felület, ahol a tesztpontokat kellene megérinteni. Ez a műgyanta csak spéci oldószerrel oldható fel. Ilyen az országban elméletileg beszerezhetetlen.


hétf. jan. 28, 2008 21:41
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. márc. 25, 2004 17:07
Hozzászólások: 4267
Tartózkodási hely: GRAND FOTEL
Hozzászólás 
Függetlenítése otthon is lehet, DKU5 kell hozzá, de nem ártana EZT a topikot végignyálazni MIELŐTT kérdezel.

A típusra jellemző dolgokról szól a saját topikja, keresd meg, ha megengeded, nem írnánk most le ide az egész ottani tartalmat.

Szerintem nem nagyon keresett telefon, 50-et soknak tartok érte, de ez mind itt TOTÁL offtopik, a típusról további csevely a saját topikjában.


hétf. jan. 28, 2008 20:13
Profil ICQ
ezüst tag

Csatlakozott: csüt. okt. 25, 2007 10:03
Hozzászólások: 17
Tartózkodási hely: Székesfehérvár
Hozzászólás N70 kérdések
Sziasztok! Pár kérdésem van a N70-el kapcsolatban: függetlenítése lehetséges (persze nem házilag)?
-milyen tipushibákat ismertek ennél a telefonnál, ha van...
-ha 1 től 10 ig kellene osztályozni mennyit adnátok rá?
-keresett ez a telcsi még ma?
-az árához igazodik a tudása? (független 50.000)


hétf. jan. 28, 2008 10:32
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1538
Tartózkodási hely: A jelenben...
Hozzászólás Re: N73
bravo66 írta:
Sziasztok!
Tudna nekem valaki segíteni N73 unlockban?

Köszönöm előre is a válaszokat!


Keresd meg Ákoskát, vagy Macikát pü-ben. Mindketten budapestiek, de tudnak neked segíteni. Házilag nem megy.


vas. jan. 20, 2008 13:13
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: vas. jan. 20, 2008 12:54
Hozzászólások: 5
Tartózkodási hely: az van
Hozzászólás N73
Sziasztok!
Tudna nekem valaki segíteni N73 unlockban?

Köszönöm előre is a válaszokat!


vas. jan. 20, 2008 13:01
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1538
Tartózkodási hely: A jelenben...
Hozzászólás 
NASZI írta:
Sziasztok!

Van egy Nokia 6131-es telóm. Nem külföldről behozott, csak vodás. Igaz egy darabig még elvagyok a vodás függéssel de ha ki akarom függetleníteni akkor vigyem egy szervízeshez? Mert a vodához nem akarom nem szánok rá annyi lovét. Tudom, hogy BB5-ös és a Nokiafree oldalon nem is találok hozzá semmit pedig ott aztán tényleg minden megoldható vagy legalábbis majdnem minden. Szóval mi a véleményetek? Mit tegyek, ha megunom a vodát és függetleníteni akarok?


Vagy Voda, és akkor a gari marad (ha még az), vagy olyan, aki ért hozzá és akkor a gari ugrik és lényegesen kevesebb pénz, mint a Voda féle megoldás.


csüt. jan. 17, 2008 13:21
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: kedd szept. 25, 2007 17:21
Hozzászólások: 7
Hozzászólás 
Sziasztok!

Van egy Nokia 6131-es telóm. Nem külföldről behozott, csak vodás. Igaz egy darabig még elvagyok a vodás függéssel de ha ki akarom függetleníteni akkor vigyem egy szervízeshez? Mert a vodához nem akarom nem szánok rá annyi lovét. Tudom, hogy BB5-ös és a Nokiafree oldalon nem is találok hozzá semmit pedig ott aztán tényleg minden megoldható vagy legalábbis majdnem minden. Szóval mi a véleményetek? Mit tegyek, ha megunom a vodát és függetleníteni akarok?


csüt. jan. 17, 2008 13:02
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1538
Tartózkodási hely: A jelenben...
Hozzászólás 
dinnye_e65 írta:
Sziasztok!

Tegnap vettem egy E51-es telefont, 1 éves előfizetéssel, és gyárilag független! meg is lepődtem nem is kicsit.

viszont a menü az nem teljesen gyári. a kérdésem az lenne ha átállítom a product code-ot gyárira, és frissítem akkor visszazárhat a simzár?


Nem zár vissza, ha egyszer nyitva van. Frissítsd nyugodtan.


szer. jan. 16, 2008 22:15
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szomb. jan. 05, 2008 11:52
Hozzászólások: 7
Hozzászólás 
Sziasztok!

Tegnap vettem egy E51-es telefont, 1 éves előfizetéssel, és gyárilag független! meg is lepődtem nem is kicsit.

viszont a menü az nem teljesen gyári. a kérdésem az lenne ha átállítom a product code-ot gyárira, és frissítem akkor visszazárhat a simzár?


szer. jan. 16, 2008 20:44
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: csüt. nov. 08, 2007 9:29
Hozzászólások: 15
Hozzászólás Re: N80
Igen ő is azt mondta, sőt meg is rendelte nem tudom honnan azt a spéci folyadékot és mégse sikerült :(
Egyébként jó vátel volt még akkor is ha 15E ki kell fizetni, csak tudnám azt a pár helyet :(
Szóval gondolkodtam én vásárlás előtt :) mert olvastam hirdetését is, sőt külföldi fórumokon is kérdezősködtem, na mind1 ha esetleg vki tudja azt az 1-2 helyet azt szívesen venném.

Üdv

Macika írta:
Fiber írta:
Sziasztok, tudnátok nekem segíteni?
Vettem kint UK-ba egy nokia N80-at ami orange függő, itthon próbáltam nyitattni a fészekkel de sajnos nem tudta megcsinálni. :(
Van esetleg vki aki tud ilyet csinálni?
Hát igen, de a hirdetésében azért szerepel az aproneten... :)
Ennyit a korrektségéről...

Az N80-at csak alig 1-2 helyen tudják nyitni az országban, ennek megfelelően magas, kb. 15e Ft-os áron.
Le van öntve gyárilag egy műgyantaréteggel az a felület, ahol a tesztpontokat kellene megérinteni. Ez a műgyanta csak spéci oldószerrel oldható fel. Ilyen az országban elméletileg beszerezhetetlen.

Nem volt jó vásárlás, előtte kellett volna gondolkozz...


kedd jan. 15, 2008 17:17
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: N80
Fiber írta:
Sziasztok, tudnátok nekem segíteni?
Vettem kint UK-ba egy nokia N80-at ami orange függő, itthon próbáltam nyitattni a fészekkel de sajnos nem tudta megcsinálni. :(
Van esetleg vki aki tud ilyet csinálni?
Hát igen, de a hirdetésében azért szerepel az aproneten... :)
Ennyit a korrektségéről...

Az N80-at csak alig 1-2 helyen tudják nyitni az országban, ennek megfelelően magas, kb. 15e Ft-os áron.
Le van öntve gyárilag egy műgyantaréteggel az a felület, ahol a tesztpontokat kellene megérinteni. Ez a műgyanta csak spéci oldószerrel oldható fel. Ilyen az országban elméletileg beszerezhetetlen.

Nem volt jó vásárlás, előtte kellett volna gondolkozz...


kedd jan. 15, 2008 16:48
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: csüt. nov. 08, 2007 9:29
Hozzászólások: 15
Hozzászólás 
Beszéltem már az orange-al, ugyhogy az lesz a megoldás hogy beszélek az eladóval töltse fel nekem labdázza le nekem ott kint :(
azért köszi


kedd jan. 15, 2008 13:24
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. márc. 25, 2004 17:07
Hozzászólások: 4267
Tartózkodási hely: GRAND FOTEL
Hozzászólás 
A legtöbb BB5 ma már 20 font(+utalási díj)nál jóval olcsóbban nyit(tat)ható.
Ha nem N80-ról (meg 1-2 problémásabb esetről) van szó, akkor az a megoldás a legeslegdrágább.


kedd jan. 15, 2008 13:21
Profil ICQ
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4644
Tartózkodási hely: Szolnok/Szeged
Hozzászólás 
Meg kell próbálni az Orange-tól megvenni a kódot.
Egyik haverom ebay-en vett BB5-ös telefont és csak itthon ébredt rá, hogy nem lehet nyitni. Az eladóval volt pár levélváltás, utalt asszem 20 fontot, a kinti srác elintézte és az orange már küldte is emilben a megoldást :)


kedd jan. 15, 2008 13:16
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. márc. 25, 2004 17:07
Hozzászólások: 4267
Tartózkodási hely: GRAND FOTEL
Hozzászólás 
Hát ez megaLOL.

Mottó: "hogy a legjobbat kapja".

Óriási spanok lehetnek a rendőrséggel amúgy, hogy ezt folyamatosan elnézik nekik. Mert olyan nincs, hogy ezt nem látják (ha akarják).

Az N80-al az a bibi, hogy a TP ki van öntve műgyantával és olyan oldószer, ami azt kiszedi onnan úgy, hogy nem bánt semmit a telefonban, nem nagyon hozzáférhető.

Úgyhogy ha lenne is rá ember, a dolog elég drága lesz...


kedd jan. 15, 2008 13:02
Profil ICQ
ezüst tag

Csatlakozott: csüt. nov. 08, 2007 9:29
Hozzászólások: 15
Hozzászólás N80
Sziasztok, tudnátok nekem segíteni?
Vettem kint UK-ba egy nokia N80-at ami orange függő, itthon próbáltam nyitattni a fészekkel de sajnos nem tudta megcsinálni. :(
Van esetleg vki aki tud ilyet csinálni?


kedd jan. 15, 2008 12:58
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: va nekem is egy nokia 3500c-m
Illestibor írta:
Szoval van nekem egy 3500c-m Nekem dosztig elegendo lenne ha ugyancsak fuggo lenne a telo de mas halozatba.azt nem lehet megoldni valahogy?Olvasva az imenti hozzaszolast?Ha valaki tud valamit kerjem irjon.
Szóval az a helyzet, hogy a be kell menni a szolgáltatóhoz, kifizetni némi pénzmagot és már független is lesz.
Vagy ami még jobb, nem kell akciós, függő telót venni, hanem gyárilag kártyafüggetlent.
És minden ilyen gond egy csapásra megoldódik.

A 3500C-t egyetlen ma ismert warez módszerrel sem lehet kinyitni, illetve csak egy olyan drága eszközzel, ami még nem forog közkézen, ennek a módszernek viszont a mobilkészülék értéke szab határt...


hétf. jan. 14, 2008 0:25
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: vas. jan. 13, 2008 23:30
Hozzászólások: 2
Tartózkodási hely: Nagyvárad
Hozzászólás va nekem is egy nokia 3500c-m
Szoval van nekem egy 3500c-m Nekem dosztig elegendo lenne ha ugyancsak fuggo lenne a telo de mas halozatba.azt nem lehet megoldni valahogy?Olvasva az imenti hozzaszolast?Ha valaki tud valamit kerjem irjon.


vas. jan. 13, 2008 23:38
Profil Privát üzenet küldése YIM
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szomb. márc. 27, 2004 13:41
Hozzászólások: 5647
Tartózkodási hely: A gép előtt.
Hozzászólás 
Akoska írta:
Nokiára, SE-ra, stb-re nincs ilyen file, ami a lock zónát birizgálná. Ennyi.


Pontosabban van, Nokiánál az PM, SE-nál a SecZone (GDFS kis része), de mindkét esetben csak a felefon lezárása lehetséges a file-ok piszkálásával, a nyitása nem...
Tehát lényegében semmire nem jók. :)


hétf. jan. 07, 2008 12:37
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. márc. 25, 2004 17:07
Hozzászólások: 4267
Tartózkodási hely: GRAND FOTEL
Hozzászólás 
A Motorola megint egy más történet.

Ott a flash file fogalma önmagában nem elég, mert lehet csak lang file, lehet flex, lehet monster, lehet reflash meg full is.

Ha olyan flashed volt, ami mindent tartalmazott, akkor előfordulhatott amit írtál.

Nokiára, SE-ra, stb-re nincs ilyen file, ami a lock zónát birizgálná. Ennyi.

NSUval felrakhatsz bármilyen FW-t a telefonra, a dolog a PC-tól függ és attól, hogy az adott PC-hoz jár-e a frissítő szerint új soft.
Az ugyanis akkor fog működni, ha a jelenlegi softnál a PC szerinti magasabb verziószámú softot talál.
Visszaflashelni SOHA nem fog.


vas. jan. 06, 2008 21:36
Profil ICQ
vas-tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. jan. 03, 2008 23:50
Hozzászólások: 5
Tartózkodási hely: Debrecen City
Hozzászólás 6131
Tudok modnani olyan telefont : Pl. 1 évvel ezelőtt tán volt nálam egy Motorola E398 amire adatkábellel rátettem az E1 szoftját és mellesleg független is lett! :D
Köszi amugy a válaszokat, akkor feleslegesen bajlódnék vele. De szoft cserét simán el tudok intézni otthon Nokia Updaterrel nem? Mert mondták szervizben hogy nem nagyon jó az updater mert így úgy amugy. Én nem hiszek ennek de azért rákérdek. Üdv


vas. jan. 06, 2008 21:22
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. márc. 25, 2004 17:07
Hozzászólások: 4267
Tartózkodási hely: GRAND FOTEL
Hozzászólás 
A nonbranded firmware kifejezést csak buta egyszerűsítésből írják magyarul néha független FW-nek. Szolgáltatói személyreszabástól mentes FW volna a helyes, de sután hosszú elnevezés.

A simlock, amitől mindenki annyira szabadulna, nem a firmware-ben van tárolva, ha flasherbox, ha az NSU rakja is azt fel.
Az eeprom area (vagy más néven PM) 308-as része, ami a zárat tartalmazza, türelmesen és változás nélkül túlél minden FW feltételt.

Ezért értelmetlen ez a FW-es erőlködés.


szomb. jan. 05, 2008 23:33
Profil ICQ
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: 6131
okosfiu írta:
Nos ako itt hallottam pro-t és kontrát is. Vki ako kimondaná h mi az igazság? Mármint azzal kapcsolatosan h a szoft cserés módszerrel lehet-e úgy függetleníteni vagy "nem függetleníteni" h ne vegye figyelembe a sim lockot? me nekem más 5letem nincs a calcos módszert meg nem merem megcsinálni. Érdemes szenvednem a szoftcserével? Érhetek el vele vmit?(me ha igen ako már mek is veszek adatkábelt XD)
Okosfiú.

Tudsz mondani egyetlen olyan modernkori mobiltelefont, ahol egy FirmWare csere után független lett a telefon?


szomb. jan. 05, 2008 23:10
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1538
Tartózkodási hely: A jelenben...
Hozzászólás 
okosfiu írta:
Remélem nem baj h bemásoltam :? Kell igaz egy kis angol tudás de a lényeg annyi h product kód átírásával érhetünk el gyári nokia szoftver ami elvileg független :shock: hmm :?: ...


Ez lépésről lépésre leírja a product code átírását és a gyári szoftver NSU-val történő frissítését. Igaz, hogy ez a gsm-magic csinál valamit, mindenesetre a rapidshare-s link "file not found"-al visszadob, pedig csak neked kipróbálnám. Igaz, hogy most csak független telóim vannak, de egy T-mobile-os N73-mal jövő hét elején ki tudnám próbálni.


szomb. jan. 05, 2008 22:18
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1538
Tartózkodási hely: A jelenben...
Hozzászólás Re: 6131
okosfiu írta:
Nos ako itt hallottam pro-t és kontrát is. Vki ako kimondaná h mi az igazság? Mármint azzal kapcsolatosan h a szoft cserés módszerrel lehet-e úgy függetleníteni vagy "nem függetleníteni" h ne vegye figyelembe a sim lockot? me nekem más 5letem nincs a calcos módszert meg nem merem megcsinálni. Érdemes szenvednem a szoftcserével? Érhetek el vele vmit?(me ha igen ako már mek is veszek adatkábelt XD)


okosfiú, a nickedhez méltóan nem tudnál normálisan írni? (me, ako, h, mé) Más tud, légyszíves tiszteld meg a beszélgetőtársaidat azzal, hogy ne kelljen örökösen dekódolni azt, amit írsz.

Köszi.

Amúgy meg a calc-os megoldás BB5-re sosem volt jó.


szomb. jan. 05, 2008 22:11
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. jan. 03, 2008 23:50
Hozzászólások: 5
Tartózkodási hely: Debrecen City
Hozzászólás 
Remélem nem baj h bemásoltam :? Kell igaz egy kis angol tudás de a lényeg annyi h product kód átírásával érhetünk el gyári nokia szoftver ami elvileg független :shock: hmm :?:

Hello,
As you might know, Nokia Software (http://www.symbian-freak.com/forum/view ... hp?t=7993#) Update lets you upgrade your phone's firmware, but it will keep your operator's personalization (and revert to it, even if you flashed the phone to a non-branded firmware with Phoenix before).
ExpertGSM published a new method on a french site (www.forummobiles.com (http://www.forummobiles.com)) in order to "trick" NSU so that the phone's firmware will be upgraded with the latest original Nokia firmware.
Here is the translation I've done for this tutorial - just keep in mind that you have to correctly identify (based on a firmware file for your BB5 phone) the correct product code for your country and phone model.

Here’s a tutorial that will teach you how to update your phone’s firmware to a Nokia original version (without your operator’s personalization) with NSU (Nokia Software Update – the official Nokia program).
NSU reads the product code of your phone and it searches its database (http://www.symbian-freak.com/forum/view ... hp?t=7993#) for a newer version of the corresponding firmware in order to upgrade it. This is why you will need to change the product code of your phone into a non-branded product code, before running NSU.
Download the « NSS » software in order to change the phone’s product code. This is a shareware program that you can download on the site of its author here : http://bphreaks.brinkster.net/files/NSS/NSS10373b.zip (http://bphreaks.brinkster.net/files/NSS/NSS10373b.zip)
After that, download the following program: http://rapidshare.com/files/1236869/Cop ... c.rar.html (http://rapidshare.com/files/1236869/Cop ... c.rar.html) (this is not a crack, but a program that allows the activation of any disabled option on no matter what program).
And finally, download NSU here: http://www.nokia.co.uk/nokia/0,1522,,00 ... wareupdate (http://www.nokia.co.uk/nokia/0,1522,,00 ... wareupdate).

NOW WE CAN BEGIN:
Install NSS
Install NSU
Connect your phone and wait for Windows (http://www.symbian-freak.com/forum/view ... hp?t=7993#) to install the drivers.
Open NSS and click on “Scan for new device” on the right-upper part of the window
Click on the icon « Phone info »
Click on “Scan”
Open « gsm-magic » without closing NSS, then push the button « Enable » of “gsm-magic”.
As you can see, now you can change the product code (on the right of the « phone info » window of NSS). For a Nokia 6680, type the product code 0521637 (this is the product code for France!) and then mark the case “Enable”.
Now press “Write”, and your phone’s product code will be changed (you might think that nothing happened, because the phone is still in normal mode, and the changing of the product code only takes a couple of seconds, but don’t worry, the product code changed !).
Close NSS and “gsm-magic” and you can proceed now with the NSU flashing.
When the flashing with NSU is over, start-up your phone and you’ll have the pleasant surprise that your phone’s firmware is the latest Nokia non-branded firmware in date!

NOTE: I advise you to disable any antivirus (http://www.symbian-freak.com/forum/view ... hp?t=7993#) and firewall on your PC (http://www.symbian-freak.com/forum/view ... hp?t=7993#) during the flashing.

In order to find out the product code for other phone models, download the firmware for your phone model, connect your phone to NSS, click « Scan (http://www.symbian-freak.com/forum/view ... hp?t=7993#) », then « Flash », and after that look for your product code when on « Market » you will see your country. Write down this number, then you can start the manipulation as described above. Anyway, we will soon have the product codes for all the models, so we won’t need this step.

EXPERTGSM


szomb. jan. 05, 2008 22:07
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. jan. 03, 2008 23:50
Hozzászólások: 5
Tartózkodási hely: Debrecen City
Hozzászólás 6131
Nos ako itt hallottam pro-t és kontrát is. Vki ako kimondaná h mi az igazság? Mármint azzal kapcsolatosan h a szoft cserés módszerrel lehet-e úgy függetleníteni vagy "nem függetleníteni" h ne vegye figyelembe a sim lockot? me nekem más 5letem nincs a calcos módszert meg nem merem megcsinálni. Érdemes szenvednem a szoftcserével? Érhetek el vele vmit?(me ha igen ako már mek is veszek adatkábelt XD)


szomb. jan. 05, 2008 22:03
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
guest írta:
Nem ez nem úgy működik, hogy számolással, hanem mint pl. egy crack a pc-s programoknál. A teló nem lesz független, csak figyelmen kívül hagyja a sim lockot és elfogad minden kártyát. De hogy ez melyik telónál, vagy hogy hol van ez a rész a firmwareben, azt nem tudom, de tuti van ilyen módszer bb5 unlock-hoz, úgyhogy keress rá, ha érdekel, egy szerb mobilguru irományai között keresgélj.
Bizonyos típusoknál a legújabbak is nyithatók ilyen flash-patch-csel (természetesen újabb szoft-friss után zárnak is vissza szépen).
Az új DCT4(+), BB5 Nokiák azonban nem nyithatók már így. Ez utoljára a 3210-eseknél (v6.0) ment, amikor még nem lehetett normálisan unlockolni. De az már nagyon régen volt, azóta sokkal komolyabb lett a checksum is a telókban, BB5-ös modellnél egyetlen bit eltérés is azonnali 'Contact Retailer'-t eredményez.

Jó példa a 2760-as, amely semmilyen eddig ismert módszerrel nem nyitható, pedig még csak nem is BB5-ös.


szomb. jan. 05, 2008 17:24
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. márc. 25, 2004 17:07
Hozzászólások: 4267
Tartózkodási hely: GRAND FOTEL
Hozzászólás 
A patches nyitogatás már lefutott dolog. A most divatos DCT4+ és BB5 nyitás az rendes eepromos nyitás, azaz a lock area tényleg nyílik, csak épp ezt előidézni már nem elég egy pár Kb-os calc program.


szomb. jan. 05, 2008 16:55
Profil ICQ
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 40
Tartózkodási hely: vhol
Hozzászólás 
Nem ez nem úgy működik, hogy számolással, hanem mint pl. egy crack a pc-s programoknál. A teló nem lesz független, csak figyelmen kívül hagyja a sim lockot és elfogad minden kártyát. De hogy ez melyik telónál, vagy hogy hol van ez a rész a firmwareben, azt nem tudom, de tuti van ilyen módszer bb5 unlock-hoz, úgyhogy keress rá, ha érdekel, egy szerb mobilguru irományai között keresgélj.


szomb. jan. 05, 2008 16:46
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4644
Tartózkodási hely: Szolnok/Szeged
Hozzászólás 
Ööö...
Ha ennyivel lehetne függetleníteni, akkor sztem már rég hangos lenne minden fórum ezen témában. Ahogy én tudom, egy véletlenszerűen generált kód tartozik minden IMEI-hez, szóval nem lehet még csak számolni sem. Így azt sem tartom valószínűnek, hogy egy általános cucc (nsu) forrásában egy értéket megváltoztatva lehetne függetleníteni telefont. De majd erre jár egy szaki, aki megmondja, mi a helyzet.


szomb. jan. 05, 2008 15:29
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 40
Tartózkodási hely: vhol
Hozzászólás 
Szerintem ő nem erre gondolt... De tényleg lehet valahogy, le kell tölteni a NSU-val a softot, kicsomagolni valami progival és egy bitet megváltoztatni, utána visszacsomagolni, és mehet a telóra. Egy bit megváltoztatásával ki lehet kerülni a beépített ellenőrzést. (de lehet többet kell én csak arm utasdításokban láttam, hogy egy ugrás parancsot kell megváltoztani, vagy a parancsot vagy a címet már nem tudom..) De én sem tudok többet csak létezik ilyen megoldás bb5-ös telóknál. Úgyhogy keress rá, vagy érdeklődj olyanoknál akik értenek hozzá.


szomb. jan. 05, 2008 15:05
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4644
Tartózkodási hely: Szolnok/Szeged
Hozzászólás 
A hír igaz. Félig ;)
Nézz be a nokia soft. update topicba, ott mindent megtalálsz.
A lényeg, hogy product kód átírásával van lehetőség felrakni szolgáltató szoftos telefonra is a gyári független softwaret! De ettől a telefon még függő marad.


szomb. jan. 05, 2008 14:45
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. jan. 03, 2008 23:50
Hozzászólások: 5
Tartózkodási hely: Debrecen City
Hozzászólás 6131
Csak azé kérdeztem ez a házi megoldásos dolgot me hallottam vagyis olvastam oanról egy külföldi fórumon h szoftvercsere a nokia updater segítségével és azt meg lehet úgy csinálni h független legyen. Tehát vmi kódot át kell írni egy bizonyos programmal és ako mehet a szoft csere. És ezzel egy független szoftot tesz telóra. Vélemény?


szomb. jan. 05, 2008 13:15
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szomb. jan. 05, 2008 11:52
Hozzászólások: 7
Hozzászólás 
Ákoska: E65-öt lehetséges nyitni? (persze nem sufniban itthon) kb. mennyibe kerül? ha nem publikus pls írd meg pm-ben. köszi szépen!

üdv: dinnye


szomb. jan. 05, 2008 11:55
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. márc. 25, 2004 17:07
Hozzászólások: 4267
Tartózkodási hely: GRAND FOTEL
Hozzászólás 
Nincs.

Nem is lesz. Nem azért, mert én nem szeretném, hanem mert technikailag nem lehetséges.
Nincs mese, a java-calcos/ropis időknek lassan vége.

Ez azonban mennyiben BB5 kérdés?


pén. jan. 04, 2008 23:52
Profil ICQ
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 51
Tartózkodási hely: Hajdúbihar
Hozzászólás 2610
Szia Macika.

Csak annyit kérdeznék 2610 hez van már egyszerűsitet változat az unlock hoz " pl: calculator " .


pén. jan. 04, 2008 23:39
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: nokia 6131
okosfiu írta:
Olvasgattam ebben a topicban mindenféléről, és böngészgettem a google barátomat órák hosszat és 1-2 dolgot már tudok, de inkább felteszem kérdésemet egy jobban hozzá értő személyhez. Igen Ákoskára céloztam :) de attól függ. bárki válaszolhat aki jobban tudja mint én.
Légyszives válaszolj már meg nekem pár kérdést ami felmerült még h :
- 6131est lehet-e függetleníteni házilag adatkábellel akármien módon is (persze akármien féle box nélkül)?
- vagy ha nem lehetséges ako kb. mennyiért függetlenítenék ki (átlag ár).

Válaszodat Előre is köszönöm : okosfiu
- Nem.
- 4-5e


pén. jan. 04, 2008 2:05
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. jan. 03, 2008 23:50
Hozzászólások: 5
Tartózkodási hely: Debrecen City
Hozzászólás nokia 6131
Olvasgattam ebben a topicban mindenféléről, és böngészgettem a google barátomat órák hosszat és 1-2 dolgot már tudok, de inkább felteszem kérdésemet egy jobban hozzá értő személyhez. Igen Ákoskára céloztam :) de attól függ. bárki válaszolhat aki jobban tudja mint én.
Légyszives válaszolj már meg nekem pár kérdést ami felmerült még h :
- 6131est lehet-e függetleníteni házilag adatkábellel akármien módon is (persze akármien féle box nélkül)?
- vagy ha nem lehetséges ako kb. mennyiért függetlenítenék ki (átlag ár).

Válaszodat Előre is köszönöm : okosfiu


pén. jan. 04, 2008 0:05
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 576 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 12  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 6 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség