Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: pén. szept. 27, 2024 22:25



Hozzászólás a témához  [ 94 hozzászólás ]  Oldal 1, 2  Következő
segítséget kérek! 
Szerző Üzenet
vas-tag

Csatlakozott: hétf. jún. 23, 2008 14:39
Hozzászólások: 4
Hozzászólás Re: segítséget kérek!
a gyuszi40 nek mar volt ilyen problemaja ha olvassa o is kerem segitsen :(


hétf. jún. 23, 2008 16:15
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: hétf. jún. 23, 2008 14:39
Hozzászólások: 4
Hozzászólás Re: segítséget kérek!
segítséget kérek! az asus a2800s latopra nemtudom telepiteni servise pack2 tudna e valaki segiteni
elore is kosz


hétf. jún. 23, 2008 15:55
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3576
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás Re: Windows Media Player
kissas92 írta:
Az egész azzal kezdődött h gép indítása után feljött az asztal aztán kiírta h futtathatja e a kvetkezőt :wmplayer.exe helye: C:WINDOWS
Ez biza Trójai: Troj/Bancban-CT
Kattints a More Information feliratra!
Utána pedig instructions for removing...
No meg egy alapos takarítás sem ártana a gépednek.
És persze tűzfal, antivírus, antispy, winupdate...


vas. jún. 22, 2008 21:17
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: vas. jún. 22, 2008 20:42
Hozzászólások: 1
Hozzászólás Windows Media Player
Sziasztok!
Probléma a következő:
Az egész azzal kezdődött h gép indítása után feljött az asztal aztán kiírta h futtathatja e a kvetkezőt :wmplayer.exe helye: C:WINDOWS
Aztán ez állandósult...bármire kattintottam az ablak eltünt és nem történt semmi.
Na most ott megnéztem és ilyen fájl nem volt. de mivel nem hagyhattam úgy odamásoltam a Program files ból a wmplayer.exe-t és kiírta h felül írom e. felülírtam....na innen jöttek a bonyodalmak....most indításkor azt csinálja h feljön a media player automatikusan és nem tok vele mit kezdeni. letörölni nem tudom mert felrakja saját magát, újra telepítettem de nem hozott eredményt. kivettem alapértelmezett lejátszóbol semmi.
Erre kellene segítség h mit csináljak....esetleg h törölhetem le. másik gépen megnéztem ott tényleg nem volt ilyen fájl a WINDoWS mappában.

Segítséget előre is köszönöm!


vas. jún. 22, 2008 20:55
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4374
Tartózkodási hely: c:\windows
Hozzászólás Re: win xp winter edition újratelepítés
imyke91 írta:
SZIASZTOK van egy xp expended edition codename winter edition dvd-m
lécc valaki írja le nekem a telepítés lépéseit onnan h berakom a dvd-t és ujraindítom de tovább nem tom!!!!!!!!!!!!!
léccc vaki segítsen
a választ előre is kössz


http://www.wxpee.hu/


hétf. máj. 19, 2008 8:33
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2584
Tartózkodási hely: miskolc
Hozzászólás 
húha ezt nem nagyon lehet igy leirni!
Ha magyar akkor egyszerűen olvass el figyelmesen mindent, ami oda van irva, és szépen lépésről lépésre haladj.
Telepitettél már XP-t? CSak hogy milyen stílusban adjanak tanácsokat az itteniek, vagy akár én is.


vas. máj. 18, 2008 20:58
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: vas. máj. 18, 2008 17:09
Hozzászólások: 1
Hozzászólás win xp winter edition újratelepítés
SZIASZTOK van egy xp expended edition codename winter edition dvd-m
lécc valaki írja le nekem a telepítés lépéseit onnan h berakom a dvd-t és ujraindítom de tovább nem tom!!!!!!!!!!!!!
léccc vaki segítsen
a választ előre is kössz


vas. máj. 18, 2008 17:15
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. jún. 24, 2007 10:18
Hozzászólások: 6679
Tartózkodási hely: Revuca.S.k>>Szlovákia, nem tudok jól magyarul írni, ezért ilyen amit látsz,
Hozzászólás 
Nincsen mitt Zsoca :wink:
Igen ez egy kituno program es sok problemat megold.
Udv.


csüt. márc. 06, 2008 7:45
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. márc. 26, 2004 9:12
Hozzászólások: 2711
Tartózkodási hely: Budapest, Érd
Hozzászólás 
stell: Eddig is sejtettem, hogy nagy guru vagy, de mostmár tudom is ;)

Ezer hála a Dial-a-fix progi megoldott mindent!

Igaz első nekifutásra egy sereg hibát dobott, de szerencsére más lúzer progikkal ellentétben egy szimpla "error" szöveg helyett normális hibaüzeneteket írt, ráadásul a megoldásában is tudott segíteni, úgyhogy végül minden problémát sikerült elhárítani, majd ezek után normálisan lefutott a progi....és ezzel ki is javította a hibá(ka)t!

Még 1x nagyon kösz, ajánlom másnak is (nem csak windows update-et tud javítani).


szer. márc. 05, 2008 22:23
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11937
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
TargeT írta:
Hogy mi a gond, azt meg kell oldani, de én nem a WU-ról frissítem, amit csak lehet.
Előbb meg kell persze vizslatni, hogy mi az, amit hotfixként ajánl a WU vagy az update system tray értesítés ikonja.
Utána a KB kódok alapján rákeresni itt és direktben letölteni, telepíteni akár batch fájllal. Mellesleg megmarad örökre...

Vagy: Windows Updates Downloader 2.25
http://wud.jcarle.com/

Az Update Lists (ULs) tartalmazza az összes aktuális frissítést.
Ugyanez a program működik az Office, Win 2000 programokhoz is (magyarul). Angolul az összes MS programra.


szer. márc. 05, 2008 17:26
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. márc. 26, 2004 9:12
Hozzászólások: 2711
Tartózkodási hely: Budapest, Érd
Hozzászólás 
stell: OK köszi, este próbálgatom majd a tippeket ;)

TargeT: Én leszoktam a software-ek babusgatásáról :) Azt szeretem ha minden megy magától. manapság mér minden valamire való prg frissíti magát. Spyware / vírus írtó is frissíti magát, messenger is (néha), imgburn is, sőt még utorrent is, akkor nehogy már a windows-al totojázzak :) Persze ki így, ki úgy szereti!


szer. márc. 05, 2008 16:20
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6693
Hozzászólás 
@Zsoca-M5
Én belegondoltam. :wink: Éppen azért csinálom így. :D
Ha már egyszer megvan a frissítés, akkor több partícióra bárhol, bármikor is felpakolhatom.
Egy esetleges korábbi partícióimage visszapakolása után is csak azt a pár frissítést kell visszarakni, ami offline rendelkezésre áll.
Van azért a dologban annyi, hogy a mai ADSL és kábelnet világban ez már nem akkora gáz, de miért szedjem le mondjuk 5 partícióhoz ötször ugyanazt? :roll: Na neeee. :lol:
Plusz még az így leszedett hotfixek beleintegrálhatók egy full up to date XP telepítőkészletbe. 8)


szer. márc. 05, 2008 15:47
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. jún. 24, 2007 10:18
Hozzászólások: 6679
Tartózkodási hely: Revuca.S.k>>Szlovákia, nem tudok jól magyarul írni, ezért ilyen amit látsz,
Hozzászólás ok
Akor Zsoca-ird be a parancssorba azta par parancsot es utanna futasd le ezta programot pipazd be mind es futasd le.
http://djlizard.net/software/Dial-a-fix-v0.60.0.24.zip
Nefelejds el a Fix Windows Update-is bepipazni.
UDV


szer. márc. 05, 2008 15:42
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. márc. 26, 2004 9:12
Hozzászólások: 2711
Tartózkodási hely: Budapest, Érd
Hozzászólás 
Én nem szeretek tökölni ilyesmivel még saját magam sem, oldja meg magának. Gondolj bele akkor egy olyannál aki gyakorlatilag semmit nem ért windows-hoz!

Nekem azért lenne most fontos, hogy ezt visszaállítsam, mert ha nem frissíti magát a gép, a srác biztos nem fogja frissíteni, és úgy valszeg pár héten belül újra hasonló állapotban lesz a gép :(


szer. márc. 05, 2008 15:14
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6693
Hozzászólás 
Hogy mi a gond, azt meg kell oldani, de én nem a WU-ról frissítem, amit csak lehet.
Előbb meg kell persze vizslatni, hogy mi az, amit hotfixként ajánl a WU vagy az update system tray értesítés ikonja.
Utána a KB kódok alapján rákeresni itt és direktben letölteni, telepíteni akár batch fájllal. Mellesleg megmarad örökre.
De lehet bogarászni innen visszafelé is.


szer. márc. 05, 2008 14:07
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. jún. 24, 2007 10:18
Hozzászólások: 6679
Tartózkodási hely: Revuca.S.k>>Szlovákia, nem tudok jól magyarul írni, ezért ilyen amit látsz,
Hozzászólás ok
Akor a restart utan ha nemmene nezd meg a Windowsupdate.log-hogy mijen hibat ir ki.
UDV


szer. márc. 05, 2008 13:07
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. márc. 26, 2004 9:12
Hozzászólások: 2711
Tartózkodási hely: Budapest, Érd
Hozzászólás 
Na ezt még nem próbáltam az biztos, de sajnos csak este tudom kipróbálni (otthon van a gép), majd visszajelzek, ha megvolt a próba!
Addig is kösz.


szer. márc. 05, 2008 12:45
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. jún. 24, 2007 10:18
Hozzászólások: 6679
Tartózkodási hely: Revuca.S.k>>Szlovákia, nem tudok jól magyarul írni, ezért ilyen amit látsz,
Hozzászólás 
Eloszor probald eztett ki kopirozd a parancssorba egyenkent ezekett.
Idézet:
net stop cryptsvc
ren %systemroot%\system32\catroot2 oldcatroot2
net start cryptsvc


szer. márc. 05, 2008 12:01
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. márc. 26, 2004 9:12
Hozzászólások: 2711
Tartózkodási hely: Budapest, Érd
Hozzászólás 
vackor: azt hiszem ezt már próbáltam (nem biztos, de az update által letöltött file-okat már töröltem 1x, ezután újra letöltött mindent, de továbbra sem telepíti fel).

stell: írtam fentebb, hogy felmentem a windowsupdate-re letöltött mindent, de a telepítés megkezdésekor azt mondta, hogy "a számítógépen levő probléma megakadályozza a telepítést" (vagy ilyesmi).


szer. márc. 05, 2008 11:36
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. jún. 24, 2007 10:18
Hozzászólások: 6679
Tartózkodási hely: Revuca.S.k>>Szlovákia, nem tudok jól magyarul írni, ezért ilyen amit látsz,
Hozzászólás 
Egyszeruen latogasd meg windows update az internet explorerer .....
a detekcio utan mindent tolds le amitt kinal az "express"....
a telepites utan es a restart utan mindennek rendben kenne lennie.
UDV.


szer. márc. 05, 2008 10:48
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4852
Hozzászólás 
Próbáld meg kiüríteni a Windows\SoftwareDistribution mappát. Ehhez le kell állítani az automatikus frissítés szolgáltatást, illetve utána el kell indítani.


szer. márc. 05, 2008 10:27
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. márc. 26, 2004 9:12
Hozzászólások: 2711
Tartózkodási hely: Budapest, Érd
Hozzászólás 
Sziasztok!

Hosszú történet, de próbálom rövidre fogni:
Egyik rokonunk gépe megtelt ilyen-olyan kártevőkkel.
Spybot, NOD, HijackThis és Avenger segítségével leírtottam mindent. Legalábbis szerintem.
Vagyis: semmi sem jelez már Spy-, Ad-, Malware-t, és vírust sem, továbbá minden task, ami fut az kell is fusson, IE sem dob fel semmiféle váratlan ablakot.

Viszont van egy gond. A frissítések nem települnek fel. A letöltés elindul (habár nem jelenik meg a sárga pajzs, de az update.exe dolgozgat és a windows bizonyos mappájába le is töltődnek a frissítések), de nem írja ki, hogy készen állnak a telepítésre.
Kikapcsoláskor írja, hogy telepítődni fognak. Windows kijelentkezik kiírja, hogy 1/ x. frissítés telepítése, majd szinte azonnal leáll.

Gondoltam jó akkor windows update. Ott nagyjából ugyanez a helyzet: letölt mindent, aztán mikor megkezdené a telepítést kiírja, hogy a számítógépen valami hiba megakadályozza a telepítést.

Nem nagyon vágom, hogy mit lehetne még kezdeni a dologgal.

Kérlek adjatok tippet, aki tud!
Azt ne írjátok, hogy rakjam újra, az nyilván megoldja a problémát, de sem én se más jövőbeni topicolvasó nem fog tanulni akkor semmit az esetből!

Előre is kösz.


szer. márc. 05, 2008 10:23
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag
Avatar

Csatlakozott: pén. okt. 12, 2007 6:09
Hozzászólások: 9
Tartózkodási hely: Itt, Bp-n.
Hozzászólás 
nbela írta:
szoftverbazis.hu írta:
A programban közel száz, különféle grafikus megjelenítéssel rendelkező számlálót találunk, melyekkel a weboldalak látogatását mérhetjük le. Használata: kiválasszuk a megfelelő számlálót és a Generate Counter Code gombra kattintva a vágólapra kerül a HTML forrás. Ezt kell beilleszteni a weboldal megfelelő helyére.
Például megnyitod a jegyzettömböt és a Beillesztés (vagy Ctrl+v) parancs után megjelenik a vágólapról a html forrás. Ha éppen weblap szerkesztőben dolgozol, akkor nyilván oda kell beilleszteni.
Ne haragudj, de ez a vágólap kezelés elég alapvető dolog a windowsban!



Köszönöm a segítséget!!


vas. márc. 02, 2008 22:34
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3576
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás 
szoftverbazis.hu írta:
A programban közel száz, különféle grafikus megjelenítéssel rendelkező számlálót találunk, melyekkel a weboldalak látogatását mérhetjük le. Használata: kiválasszuk a megfelelő számlálót és a Generate Counter Code gombra kattintva a vágólapra kerül a HTML forrás. Ezt kell beilleszteni a weboldal megfelelő helyére.
Például megnyitod a jegyzettömböt és a Beillesztés (vagy Ctrl+v) parancs után megjelenik a vágólapról a html forrás. Ha éppen weblap szerkesztőben dolgozol, akkor nyilván oda kell beilleszteni.
Ne haragudj, de ez a vágólap kezelés elég alapvető dolog a windowsban!


vas. márc. 02, 2008 21:17
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag
Avatar

Csatlakozott: pén. okt. 12, 2007 6:09
Hozzászólások: 9
Tartózkodási hely: Itt, Bp-n.
Hozzászólás 
Laci_L írta:
stell írta:
Idézet:
vágólapot

En nemtudom miez :?: Magyarazd meg hogy mire kell.
UDV

Clipboard angolul. :shock:

Mejeleníteni akkor lehet, ha van benne valami (kilpéskor törlődik), és avval a programmal, amiből mentve lett. Azaz ha szöveg, akkor Notepad, ha Word anyag, akkor Word, ha bmp, akkor Paint, stb.

Az más, ha van vágólap mentőd, de ez itt nem volt kérdés.


Pontosítok:

a weblapomra szerettem volna feltenni egy számlálót ( web-Traffic Counter, az Origo szoftverbázisból letölthető ), amelyet ha elindítok az asztalról, azt írja ki, hogy a vágólapra telepített anyagot másoljam be a weblapra a kívánt helyre. Ezt nem találom. erre kérek segítséget.


vas. márc. 02, 2008 20:29
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11937
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
stell írta:
Idézet:
vágólapot

En nemtudom miez :?: Magyarazd meg hogy mire kell.
UDV

Clipboard angolul. :shock:

Mejeleníteni akkor lehet, ha van benne valami (kilpéskor törlődik), és avval a programmal, amiből mentve lett. Azaz ha szöveg, akkor Notepad, ha Word anyag, akkor Word, ha bmp, akkor Paint, stb.

Az más, ha van vágólap mentőd, de ez itt nem volt kérdés.


vas. márc. 02, 2008 18:44
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. jún. 24, 2007 10:18
Hozzászólások: 6679
Tartózkodási hely: Revuca.S.k>>Szlovákia, nem tudok jól magyarul írni, ezért ilyen amit látsz,
Hozzászólás 
Idézet:
vágólapot

En nemtudom miez :?: Magyarazd meg hogy mire kell.
UDV


vas. márc. 02, 2008 18:00
Profil Privát üzenet küldése Honlap
vas-tag
Avatar

Csatlakozott: pén. okt. 12, 2007 6:09
Hozzászólások: 9
Tartózkodási hely: Itt, Bp-n.
Hozzászólás Vágólap megjelenítéshez kérek segítséget!
Sziasztok.
Segítséget kérek. Eddig még nem volt rá szükségem ( vagy csak nem vettem észre? ), hogy a windows xp alatt a vágólapot megjelenítsem, de most meg nem tudom megjeleníteni.
Van egy program, amely oda telepített valamit, de nem tudom a vágólapot megjeleníteni.
:oops:
Köszönöm a segítséget!


vas. márc. 02, 2008 15:50
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. jún. 24, 2007 10:18
Hozzászólások: 6679
Tartózkodási hely: Revuca.S.k>>Szlovákia, nem tudok jól magyarul írni, ezért ilyen amit látsz,
Hozzászólás 
Udv Topi-51.
Ez nemojan egyszeru mert nemejik program mint az AVANGER-igen veszejes fegyver,eztett nemajalom hasznalni kezdoknek csak felugyelet alatt mert itt tudni kell igen sokatt,scripteket csinalni ,mitt torolni,mert ez torol mindent a windowst egyketore tonkre teheted.A hijack progi egyszeru,megmutatt sokat de szinten nemmindent,es e szerint kell akcioba vetni a fegyverekett.A combofix jo progi ,megmutatt majd mindent ami a rendszerben van es kitorol sok fergett meg szemetett de szinte csak amitt ismerr.az Winsockxpfix=a internet kapcsolasi problemakott oldja meg,de a hasznalata utan ujra be kell alitani a halozati kartyat.Ez tett a NEW DO NET virus tamadasakor szokjak hasznalni,de ha mar eltavolitodot a virus,mert ez nem virus irto.A legegyszerub lenne ha a hijack logjat es a ombofix logjat is ide tenetek.
A T-cleaner pucolo program eltavolit sok dolgot itt nemkell mast csinalni mint megnyomni a bilentyut es automatikusan pucol felesleges dolgokat a geproll.
UDV :wink:


szomb. márc. 01, 2008 13:55
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Hozzászólás 
Üdv, kedves Stell mester szép és kellemes napot, neked és mindenkinek! Tisztelettel érdeklödöm,hogy megtudnád- e adni pár általad javasolt igen hasznos és kiválló programnak a rövid magyarnyelvü leirását. Ezt azért kérem mert,van olyan barátom aki nem rendelkezik internet kapcsolattal,de szerinte a gépe jelenleg virus fertözött. Az álltalad ajánlot kivállóprogramokat letöltöttem,és a haverom pendriverére felnyomattam.De sajna Ő is,és én is nagyon gyengék vagyunk az angol nyelv ismeretében. Hijak This, Winsockxpfix,Avanger,ComboFix,T-Cleaner,programokat őssze gyüjtöttem,de nem egyszerre kérem és,csak akkor ha nem okoz gondot,és idöd engedi. Köszönettel,és tisztelettel,Üdv:Topi-51


szomb. márc. 01, 2008 13:13
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. jún. 24, 2007 10:18
Hozzászólások: 6679
Tartózkodási hely: Revuca.S.k>>Szlovákia, nem tudok jól magyarul írni, ezért ilyen amit látsz,
Hozzászólás 
Ugy ahogy a NBela irja Habar en eztett Virusnak nezem.
Meg probald meg eztett:
CTRL+ALT+DEL>A procesek kozot talald meg>explorer.exe,
Usd agyon>klik a bal felso sarokban>elso Full>uj feladat>talald meg az Explorer.exe a C:\windowsban es klik>OK.


szomb. márc. 01, 2008 12:00
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3576
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás 
hardverhiba (memória), szoftverhiba, vírus...
-Rendszer visszaállítás 3 nappal megelőző állapotra.
-Cédéről bootolnék egy miniPE LiveXP oprendszert és figyelnék...
-Memória teszt program futtatása.
-Ha több memória modul van a gépben, akkor egyiket-másikat kivenni...


szomb. márc. 01, 2008 11:25
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szomb. márc. 01, 2008 9:46
Hozzászólások: 1
Hozzászólás segitsééééég
a gépem 2napja 3percenként akár netezek akár nem azt irja hogy"Hibás alkalmazás:explorer.exe,verzió:6.0.2900.3156, hibás modul: unknown, verzió:0.0.0.0,memoriacim: 0×022416d3. Event ID 1000


szomb. márc. 01, 2008 10:06
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szomb. jan. 19, 2008 16:41
Hozzászólások: 12
Hozzászólás :)
Kicserélték a selejtes kábelemet... :)
Köszi a segítséget!!


kedd jan. 22, 2008 12:56
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szomb. jan. 19, 2008 16:41
Hozzászólások: 12
Hozzászólás 
Köszi T68M. Hnap beviszem a nyomit ha a másik topicban segítséget adó Stell tanácsai alapján se tudom ma este/éjjel megcsinálni.


vas. jan. 20, 2008 21:04
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás Re: usb-paralell átalakító
Rozzi írta:
Egyébként elvben melyik portot kellene beállítani ilyen-usb-paralell átalakító esetén? Vagy az usb felét alapból fel kéne ismerje?


nem egészen értem a kérdésed! USB-RS232-vel találkoztam. Ott úgy működik a dolog, hogy ha rádugod (és feltelepítette a divert), akkor csinál magának egy új com portot, pl. com2-öt. Ezután, ha szükséges, akkor a vezérlőput/rendszer/hardver/eszközkezelő/portok/com2/port beállítása/speciális-nál át lehet nevezni pl. com3-ra.
Na, ha ez megvan, akkor vezérlőpult/nyomtatók és faxok/megfelelő nyomtató/tulajdonságok/portok-nál be kell állítani a fent létrehozott portot.

Egyébként az aquanál elég rendesek, ha beviszed a laptopod, akkor egy ott lévő nyomin megmutatják mit kell tenned.


vas. jan. 20, 2008 3:22
Profil Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: szomb. jan. 19, 2008 16:41
Hozzászólások: 12
Hozzászólás Re: usb-paralell átalakító
T68m írta:
Rozzi írta:
T68m írta:
Rozzi írta:
Sziasztok!
Végső tanácstalanságomban írok....

Szépen megvettem az átalakítót, de hol azt írja, h nincs összeköttetés a nyomtatóval, hol pedig simán nem nyomtat...
Mikor feltelepítettem a nyomtatót, az XP oprendszerem nem ismerte fel magától...aztán a portok kiválasztásánál hezitáltam, igazából mit kell kiválasztani?

Megjegyzés: totál béna vagyok a szgépekhez....
Előre is köszi a választ!


Nem véletlenül ma (azaz még szombaton) vetted meg az aquanál háromnegyed kettőkor?




De! Véletlenül igen! Akkor több segítséget kapok?? :-)


Hát, azt nem igérhetem. Csak annyit mondhatnok, hogy mi már találkoztunk egyszer az életben! :lol:

Magáról a problémáról is itt hallottam először a fórumon. Még sosem probáltam ilyesmit, csak kisérletezni tudok. Ha odaadod a kábelt, akkor ki tudom probálni, hogy megy-e a laptopommal expson fx-1050-en. Utána pedig azt, hogy megy-e a te laptopoddal.



Ó ez igazán gáláns ajánlat! :-)
Egyébként elvben melyik portot kellene beállítani ilyen-usb-paralell átalakító esetén? Vagy az usb felét alapból fel kéne ismerje?


vas. jan. 20, 2008 2:09
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás Re: usb-paralell átalakító
Rozzi írta:
T68m írta:
Rozzi írta:
Sziasztok!
Végsõ tanácstalanságomban írok....

Szépen megvettem az átalakítót, de hol azt írja, h nincs összeköttetés a nyomtatóval, hol pedig simán nem nyomtat...
Mikor feltelepítettem a nyomtatót, az XP oprendszerem nem ismerte fel magától...aztán a portok kiválasztásánál hezitáltam, igazából mit kell kiválasztani?

Megjegyzés: totál béna vagyok a szgépekhez....
Elõre is köszi a választ!


Nem véletlenül ma (azaz még szombaton) vetted meg az aquanál háromnegyed kettõkor?




De! Véletlenül igen! Akkor több segítséget kapok?? :-)


Hát, azt nem igérhetem. Csak annyit mondhatnok, hogy mi már találkoztunk egyszer az életben! :lol:

Magáról a problémáról is itt hallottam először a fórumon. Még sosem probáltam ilyesmit, csak kisérletezni tudok. Ha odaadod a kábelt, akkor ki tudom probálni, hogy megy-e a laptopommal expson fx-1050-en. Utána pedig azt, hogy megy-e a te laptopoddal.


vas. jan. 20, 2008 1:51
Profil Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: szomb. jan. 19, 2008 16:41
Hozzászólások: 12
Hozzászólás Re: usb-paralell átalakító
T68m írta:
Rozzi írta:
Sziasztok!
Végső tanácstalanságomban írok....

Szépen megvettem az átalakítót, de hol azt írja, h nincs összeköttetés a nyomtatóval, hol pedig simán nem nyomtat...
Mikor feltelepítettem a nyomtatót, az XP oprendszerem nem ismerte fel magától...aztán a portok kiválasztásánál hezitáltam, igazából mit kell kiválasztani?

Megjegyzés: totál béna vagyok a szgépekhez....
Előre is köszi a választ!


Nem véletlenül ma (azaz még szombaton) vetted meg az aquanál háromnegyed kettőkor?


De! Véletlenül igen! Akkor több segítséget kapok?? :-)


vas. jan. 20, 2008 1:43
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás Re: usb-paralell átalakító
Rozzi írta:
Sziasztok!
Végsõ tanácstalanságomban írok....

Szépen megvettem az átalakítót, de hol azt írja, h nincs összeköttetés a nyomtatóval, hol pedig simán nem nyomtat...
Mikor feltelepítettem a nyomtatót, az XP oprendszerem nem ismerte fel magától...aztán a portok kiválasztásánál hezitáltam, igazából mit kell kiválasztani?

Megjegyzés: totál béna vagyok a szgépekhez....
Elõre is köszi a választ!


Nem véletlenül ma (azaz még szombaton) vetted meg az aquanál háromnegyed kettőkor?


vas. jan. 20, 2008 0:30
Profil Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: szomb. jan. 19, 2008 16:41
Hozzászólások: 12
Hozzászólás usb-paralell átalakító
Sziasztok!
Végső tanácstalanságomban írok....

Szépen megvettem az átalakítót, de hol azt írja, h nincs összeköttetés a nyomtatóval, hol pedig simán nem nyomtat...
Mikor feltelepítettem a nyomtatót, az XP oprendszerem nem ismerte fel magától...aztán a portok kiválasztásánál hezitáltam, igazából mit kell kiválasztani?

Megjegyzés: totál béna vagyok a szgépekhez....
Előre is köszi a választ!


szomb. jan. 19, 2008 17:19
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: pén. nov. 16, 2007 14:59
Hozzászólások: 2
Hozzászólás 
Üdvözlet mindenkinek! Jó lenne ha tudna valaki segíteni. Az a problémám hogy az asztalon lévö parancsikonok alatti szövegmezöre valamilyen uton szin került amit szeretnék eltüntetni,de akárhogyan is probálkozom csak modositani tudom a színt. elöre is köszönöm a segítséget.


pén. nov. 16, 2007 15:06
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: vas. aug. 07, 2005 21:24
Hozzászólások: 71
Tartózkodási hely: Dunakeszi-Budapest
Hozzászólás 
Sziasztok!

Véletlenül rámentettem InDesignban egy munkámra. Annak felhasználásával akartam csinálni egy másikat, ezért nem hoztam létre új munkalapot, hanem az előzőt alakítottam át teljesen. A gáz csak az, hogy elfelejtettem új fájlként elmenteni, és rámentettem a régire. Több órás melómra...
Kérdés az, hogy valamiképpen vissza lehet-e hozni az eredeti anyagot?
Azóta már mentettem az újat új fájlnéven, és az az érdekes, hogy a régi 5-ször akkora méretű maradt, mint az új, pedig uyanazok tartalmilag teljesen, tehát feltételezem, hogy valahol a fájlban benne vannak még az infók-adatok, csak nem tudom, hogyan lehetne kibányászni belőle.

Ötlet?


szer. nov. 14, 2007 20:28
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11937
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
Nem a virtuális emulált diskre (Image Drive) gondol?


csüt. aug. 23, 2007 8:40
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. márc. 26, 2004 9:12
Hozzászólások: 2711
Tartózkodási hely: Budapest, Érd
Hozzászólás 
Sztem csak így lehet!
De ha máshogy is lehet, akkor is mind1, az eredmény ugyanaz lesz: kúvva lassú lesz!


szer. aug. 22, 2007 23:19
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: kedd aug. 15, 2006 17:50
Hozzászólások: 2060
Tartózkodási hely: tartózkodom tehát vagyok
Hozzászólás 
Érdekes elmélet hogy RAM-ot csinálj a vinyódból,de mért?Amúgy ha kevés a ramod a virtuális memória is a vinyóból harap ki egy szeletet.


szer. aug. 22, 2007 21:28
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. jún. 24, 2007 10:18
Hozzászólások: 6679
Tartózkodási hely: Revuca.S.k>>Szlovákia, nem tudok jól magyarul írni, ezért ilyen amit látsz,
Hozzászólás 
Ha leirnad erthetoen hogy mitt akarsz csinalni akorr lehett hogy segitunk rajtad,mertt en egy szott se ertek hogy mitt akarsz.


szer. aug. 22, 2007 20:28
Profil Privát üzenet küldése Honlap
vas-tag

Csatlakozott: szer. aug. 22, 2007 8:49
Hozzászólások: 1
Hozzászólás 
Sziasztok olyan problémám volna hogy egyszer olvastam valahol hogy lehetséges vinyóból ramot csinálni legalábbis az xp úgy látja :) de nekem még nem volt szükségem rá most kellene egyik ismerősömnek de sehol nem találom már vagy 2 napja szenvedek de semmi help me :roll:


szer. aug. 22, 2007 8:55
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1512
Tartózkodási hely: Szolnok
Hozzászólás 
Ferkogyerek írta:
Erre szeretném rátelepíteni az XP-t de a telepítés 1-2 perc után ezzel a hibaüzenettel leáll:
Hardware malfunction
Call your hardware vendor for support
The system has halted

http://support.microsoft.com/kb/315223


szomb. aug. 11, 2007 13:45
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 28
Hozzászólás 
ÜDV!

Lenne egy kis problémám.
Hoztak hozzám 1 régebbi gépet amin jelenleg Win98-as op rendszer van.
Erre szeretném rátelepíteni az XP-t de a telepítés 1-2 perc után ezzel a hibaüzenettel leáll:
Hardware malfunction
Call your hardware vendor for support
The system has halted

Nem tudom mi lehet a gond mert a Win98 ha végre a sok Windows-os
hibaüzenet után bejött akkor szépen működött a gép akár órákig is.
Egyébként egy P3-as gép 6BX-VIA-ZX86-os alaplappal.
Ennél régebbi és kisebb teljesítményű gépekre is sikeresen telepítettem már az XP-t és soha nem volt ilyen gondom.


szomb. aug. 11, 2007 12:57
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 94 hozzászólás ]  Oldal 1, 2  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 17 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség