Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: pén. szept. 27, 2024 22:35



Hozzászólás a témához  [ 3104 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36 ... 63  Következő
XP alatt bosszantó apróságok <->és a gyógyír ezekre! 
Szerző Üzenet
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. jún. 24, 2007 10:18
Hozzászólások: 6679
Tartózkodási hely: Revuca.S.k>>Szlovákia, nem tudok jól magyarul írni, ezért ilyen amit látsz,
Hozzászólás 
UDv:
En szerintem oda van irva,Szed le csokentett modban az XviD Codec,ot.
Udv


csüt. márc. 27, 2008 15:38
Profil Privát üzenet küldése Honlap
vas-tag

Csatlakozott: csüt. márc. 27, 2008 15:22
Hozzászólások: 1
Hozzászólás segítsen valaki
A(z) explorer.exe hibát észlelt, ezért leáll. A kellemetlenségekért elnézését kérjük.
AppName: explorer.exe AppVer: 6.0.2900.2180 ModName: xvid.ax
ModVer: 0.0.0.0 Offset: 0003dd11

ha valaki tudja mi a **** csináljak küldjön mailt pls: blaca007@gmail.com


csüt. márc. 27, 2008 15:26
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: hétf. márc. 24, 2008 13:01
Hozzászólások: 2
Hozzászólás 
Tud ez a laptop egyébként Bluetooth-ot is Xp alatt? (FuSi Amilio Li 2727)

Vagy az is eléggé komplikált dolog?


hétf. márc. 24, 2008 13:21
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: hétf. márc. 24, 2008 13:01
Hozzászólások: 2
Hozzászólás Re: Li 2727
duzo írta:
Végre sikerült beüzemelnem a netet + WLAN-t.
Köszönöm a segítségeteket!

A legkritikusabb a WLAN driver-e az Li2727-ben XP alatt. Mivel ilyen segítőkészek voltatok, közzéteszem:
A WLAN-om most AR5007EG néven fut (progi: Wireless_Atheros_V5.3.0.67_XP_XB63_XB62(WHQL))

Viszont fel kell telepíteni ezt is: (elméletileg csak Vista alá van, de mégis jó.)
http://support.fujitsu-siemens.com/down ... %20Utility
FSC_Launch_Manager_V_1_4_9_1_4_9_2007_8_15__1016052.ZIP
(Valamiért ez tudja elindítani a WLAN-t a lapropban.)

Nekem a routerem csak akkor ismerte fel, ha hirdette, hogy létezik a hálózatom (bocs, de nem tudom annyira még a szakszavakat,de gondolom értitek.)

Grafikus driver: intel_965_win2k_xp1429.exe

Sziasztok!


Köszi, hogy megosztottad ezen kulcsfontosságú információkat! Nélküled és persze a többiek apró segítsége nélkül nem sikerült volna egy ugyanilyen gépen ezt a problémát megoldanom.

Hatalmas köszönet!


hétf. márc. 24, 2008 13:10
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. jún. 24, 2007 10:18
Hozzászólások: 6679
Tartózkodási hely: Revuca.S.k>>Szlovákia, nem tudok jól magyarul írni, ezért ilyen amit látsz,
Hozzászólás 
szia:
Ok akorr majd ma este ojan 9-ora korull legy itt
ok


csüt. márc. 20, 2008 8:15
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: hétf. márc. 17, 2008 22:41
Hozzászólások: 12
Hozzászólás 
stell, szörnyen röstellem, de nem tudtam előbb gépközelbe kerülni, megcsináltam, amit mondtál. A security-ben "stell help me" topicban találod.

Esetleg egy másik időpont? Az esti órák olyan 9 körül jobban megfelelne, addigra már alszik a gyermek, jobban oda tudok figyelni.

EGyébként Panda volt rajta.

Köszönöm a segítségeteket


szer. márc. 19, 2008 21:47
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. jún. 24, 2007 10:18
Hozzászólások: 6679
Tartózkodási hely: Revuca.S.k>>Szlovákia, nem tudok jól magyarul írni, ezért ilyen amit látsz,
Hozzászólás ok
Udv:
Idézet:
dcxxygx.exe


k_agi
Setalj at a security temaba,nyis uj topicot es ted oda a HiJackThis.logjat.
http://www.james008.net/download/index.php?dlid=38
Letoltod>Klik>scan and save logfile es amit add oda teszed.
Az hogy ijeszgetnek hogy kett het mulva jolesz nemigaz
Mert ha kibirod ojan 2-orat ulni a gepnel es egy kicsit ugyes vagy akor renbe hozuk egy ketore.
Amugy Trojak vannak a gepbe es ezek a leirasod szerint nincsenek magok hanem az egesz csaladal bekoltoztek.
Ugy hogy ha akorod szivesen segitek.Mondjuk holnap ojan 18.00 kor.
UDV.


kedd márc. 18, 2008 23:34
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: hétf. feb. 27, 2006 9:17
Hozzászólások: 133
Hozzászólás 
TargeT írta:
Azért nem kell mindig újratelepíteni. Az csak a végső, bár mindig kéznél lévő megoldás. :wink:
Hadd gyakorloljanak kicsit a kártevők leirtásával. :lol:
Csökkentett módú indítás, meg kilődözni a gyanús automatikusan induló programokat az Autoruns progival, meg HijackThis, Spybot, NOD32.

Egyáltalán volt valami védelem, és milyen?

A Securityben stell szívesen boncolgatja a log fájlokat :wink:, segít konkrétan is lepusztítani.


De ha valamelyik vírus már töröl rendszerfile-okat, akkor azt nagyon nem tudod helyrehozni. Bár gyakorlásnak nem utolsó. Olyankor legalább már úgy mész neki, hogy jobban elrontani nem tudod!:)


kedd márc. 18, 2008 15:58
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6693
Hozzászólás 
Azért nem kell mindig újratelepíteni. Az csak a végső, bár mindig kéznél lévő megoldás. :wink:
Hadd gyakorloljanak kicsit a kártevők leirtásával. :lol:
Csökkentett módú indítás, meg kilődözni a gyanús automatikusan induló programokat az Autoruns progival, meg HijackThis, Spybot, NOD32.

Egyáltalán volt valami védelem, és milyen?

A Securityben stell szívesen boncolgatja a log fájlokat :wink:, segít konkrétan is lepusztítani.


kedd márc. 18, 2008 13:23
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: hétf. feb. 27, 2006 9:17
Hozzászólások: 133
Hozzászólás 
nbela írta:
Az a gyanúm, hogy elég alaposan megfertőződött a géped. Elpanaszolod a security topicban, naplókészítés, javítás, naplókészítés, javítás, naplókészítés, javítás, és 1-2 hét múlva jó lesz. Vagy megkérsz valakit, hogy telepítse újra a gépedet, de utána csináljon ghost mentést róla. Ha ez van, akkor 2-3 perc alatt vissza lehet állítani a telepítés utáni állapotot.

Esetleg még: Start menü, Programok, Kellékek, Rendszereszközök, Rendszer-visszaállítás... és ha van 1 hónapos vagy régebbi visszaállítási pontod, akkor megpróbálhatod a visszaállítást.


Ha vírusos, akkor a visszaállítással nem érsz el semmit. formatáld a vinyót, majd újra rakd fel a windowst. ha több részre van osztva a vinyó, akkor csak a c-t formázd és újratelepítés után rakj fel egy nod32-őt, frissítsd netről és futtasd át a másik partíciókon. ha nem talált semmit, akkor ott van a kaspersky, vagy a panda. ha ez a három nem talál semmit, akkor nincs vírusod, vagy a legújabb, amit nem ismer fel még egyik sem.


kedd márc. 18, 2008 12:39
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3576
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás 
Az a gyanúm, hogy elég alaposan megfertőződött a géped. Elpanaszolod a security topicban, naplókészítés, javítás, naplókészítés, javítás, naplókészítés, javítás, és 1-2 hét múlva jó lesz. Vagy megkérsz valakit, hogy telepítse újra a gépedet, de utána csináljon ghost mentést róla. Ha ez van, akkor 2-3 perc alatt vissza lehet állítani a telepítés utáni állapotot.

Esetleg még: Start menü, Programok, Kellékek, Rendszereszközök, Rendszer-visszaállítás... és ha van 1 hónapos vagy régebbi visszaállítási pontod, akkor megpróbálhatod a visszaállítást.


kedd márc. 18, 2008 12:23
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: hétf. márc. 17, 2008 22:41
Hozzászólások: 12
Hozzászólás 
Sziasztok!

Tudnátok segíteni? Van egy Fujitsu Siemens Amilo A1640 tip. laptomom. Feltelepített Windows XP Home Edition-nel vettem. Évek óta működött hibátlanul, de kb. 1 hónapja egyszercsak nem akar programokat megnyitni. Majd eltűnt a vezérlőpultom, az órát csak a biosban tudom állítani, mert kiírja, hogy a számítógépen érvényben lévő korlátozások miatt nem működik. Az indításkor megjelenik, hogy a dcxxygx.exe futtatásakor hibát észlelt, ezért leállította.

Nem vagyok egy lángész az esetlegesen javasolt megoldások leírásakor kérem ezt figyelembe venni.

Előre is köszönöm:

Ági


kedd márc. 18, 2008 11:24
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6693
Hozzászólás 
Egy valóban új gépnél 1 percen belül van az indulás.
Ha ilyen gond van, akkor valami összeakad.
A fix IP cím hiánya nincs ennyi, akkor tippem szerint valamelyik tűzfal és a vírusirtód, vagy valami hasonló rezidens szentsz@r nem komálja egymást.
Ilyen 4-5 perceket csinált a NIS régebbi, 2007 előtti verziója is, igaz régebbi gépen.

Vagy majd jön stell és megcombofixeli neked. :wink:


hétf. márc. 17, 2008 15:11
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. márc. 06, 2006 10:44
Hozzászólások: 83
Hozzászólás 
Sziasztok !
Mitől van az hogy a számítógép bekapcsolásánál a tálca és az ikonok
csak 3-4 perc múlva jelennek meg ? A gép új.


hétf. márc. 17, 2008 13:12
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6693
Hozzászólás 
TarrG írta:
Nem webről akarom telepíteni, hanem így hogy automatikusan letöltse...

Sokkal jobban jársz, ha nem automatikusan tölteted le, csak értesítést kérsz a frissítésekről.
A manuálisan letöltött hotfixeket meg ott és annyiszor telepíted, ahányszor csak akarod. 8)


vas. márc. 16, 2008 9:19
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3691
Tartózkodási hely: Ada
Hozzászólás 
Akkor bocs, én kézzel szoktam frissíteni.


szomb. márc. 15, 2008 19:44
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: hétf. feb. 27, 2006 9:17
Hozzászólások: 133
Hozzászólás 
Nem webről akarom telepíteni, hanem így hogy automatikusan letöltse... csak az a baj, hogy ugye megjelenik az óra mellett az a sárga ikon hogy frissítést talált és tölti, majd mikor letöltötte, a legtöbbször eltűnik a kis szemét és már csak akkor van alkalmam a frissítéseket telepíteni, ha kikapcsolom a gépem.


szomb. márc. 15, 2008 19:35
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3576
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás 
potyo írta:
Sajátgépen jobbkatt-->tulajdonságok-->automatikus frissítések
Igen, ott van beállítva, hogy:
TarrG írta:
(a frissétések legyenek letöltve, de én döntöm el, hogy mikor telepítsem azokat)
Nekem is volt már ilyen. Letölti szépen (c:\windows\$...), sárga pajzs jelzi, hogy itt van minden a vincsin, már csak telepíteni kell. De éppen nem érek rá. Amikor meg ráérek, akkor meg éppen a pajzs nincs ott :shock: Erre keres szerintem a kolléga megoldást. Azt hiszem, az update lapról frissült nekem az aut. frissítő, azóta nem tünik el a pajzs...


szomb. márc. 15, 2008 19:34
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3691
Tartózkodási hely: Ada
Hozzászólás 
Sajátgépen jobbkatt-->tulajdonságok-->automatikus frissítések


szomb. márc. 15, 2008 16:37
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11937
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
TarrG írta:
Hogy lehet futtatni a windows frissítés telepítését, ha eltűnik az óra mellett az a sárga ikon? ...


Talán: http://windowsupdate.microsoft.com/default.htm?page=productupdates

Ez elintézi. Vag van egy ősszetett új verziója, de csak auditált gépekre.


szomb. márc. 15, 2008 15:37
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: hétf. feb. 27, 2006 9:17
Hozzászólások: 133
Hozzászólás 
Hogy lehet futtatni a windows frissítés telepítését, ha eltűnik az óra mellett az a sárga ikon? Mert így mindig csak a leállításnál ajánlja fel, de azt nem szeretem mert baromi sokáig szórakozik akkor a leállítással.
Futtatásba, nem lehet valami parancsot beírni, hogy ugorjon elő az ablak?

(a frissétések legyenek letöltve, de én döntöm el, hogy mikor telepítsem azokat-ra van beállítva)

Köszi


szomb. márc. 15, 2008 9:17
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3691
Tartózkodási hely: Ada
Hozzászólás 
Géphez kapott lemezen kell lennie sata drivernek. Na azt kell neki beadagolni, amikor a telepítő kérdezi (vagy F6-ot vagy F2-t kell nyomni, és akkor beadni neki). Vagy másik lehetőség, a telepítőbe nLite-al belehegeszteni a drivert, és akkor nem kell neki külön adni.


hétf. márc. 10, 2008 19:34
Profil Privát üzenet küldése Honlap
vas-tag

Csatlakozott: hétf. márc. 10, 2008 19:15
Hozzászólások: 1
Hozzászólás Vásároltam egy amilo li2727
Nincs rajt telepítve operációs rendszer. de kaptam hozzá egy linux cd. behelyezem a Gépbe, és kész. Ok betettem, de nem lehet telepíteni! Sőt nem is kell, minden a cd dől, megy. Na, mondom, ez nekem nem kell, gondoltam fel rakom az xpt. és ekkor ért a csalódás, mert nem érzékeli a HDD. gondoltam át kell kapcsolni, mert a sata meg hajtót nem érzékeli. na, ITT VOLT a BIBI. MERT NEM LEHET. Van valakinek hasonló tapasztalata? mi a teendő ?


hétf. márc. 10, 2008 19:26
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 595
Hozzászólás 
vackor írta:
Az első kép alapján nekem úgy tűnik, hogy a program fordítása során hibásan készítették a magyar nyelvi fájlt. Én megnézném, hogy van-e újabb verzió belőle, vagy neki lehet állni kézzel javítani. Ez egyébként melyik program?

Az újabb képen viszont azt látom, hogy a levelező program nem tudja kezelni az ékezetes karaktereket tartalmazó fejlécet. '96-ban ez még nem volt meglepő, de azóta eltelt néhány év...

Na, ezekből én azt látom, hogy nem a rendszerbeállításokkal van probléma, hanem egyes programok nem tökéletesek, de ezek egymástól független dolgok.


Köszönöm, értem, és mégsem értem.

Az első kép az XNVIEW programé. Annak elvileg jó a magyar fordítása, nem? Legalábbis azt hittem.
A második kép egy speciálisan fuvarozáshoz készített program, azon nem is csodálkozom, nem is jelent különösebb problémát.
A harmadik már zavaróbb, az "inbox.com", a teljes levelezésemet már arról bonyolítom és nagyon zavaróak ezek a jelek betűk helyett. Sok ilyen ilyen e-mailem van, teljesen kiszámíthatatlan, hogy melyik feladó szövege hogyan jelenik meg. Legalábbis nekem.

Az valamelyest megnyugtató, ha esetleg másnak, akik ugyanezeket használják ugyanígy jelenik meg a betű, mivel akkor udom, h nem nálam van a hiba. De ha valahogy ezen tudok javítani, akkor boldog leszek.


szer. márc. 05, 2008 10:58
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. jún. 24, 2007 10:18
Hozzászólások: 6679
Tartózkodási hely: Revuca.S.k>>Szlovákia, nem tudok jól magyarul írni, ezért ilyen amit látsz,
Hozzászólás 
Ugy nezki hogy virusok muve.
Probald attelepiteni a betukett.
UDV


szer. márc. 05, 2008 10:50
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4852
Hozzászólás 
Az első kép alapján nekem úgy tűnik, hogy a program fordítása során hibásan készítették a magyar nyelvi fájlt. Én megnézném, hogy van-e újabb verzió belőle, vagy neki lehet állni kézzel javítani. Ez egyébként melyik program?

Az újabb képen viszont azt látom, hogy a levelező program nem tudja kezelni az ékezetes karaktereket tartalmazó fejlécet. '96-ban ez még nem volt meglepő, de azóta eltelt néhány év...

Na, ezekből én azt látom, hogy nem a rendszerbeállításokkal van probléma, hanem egyes programok nem tökéletesek, de ezek egymástól független dolgok.


szer. márc. 05, 2008 10:03
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 595
Hozzászólás 
vackor írta:
A képek alapján nem az a probléma, amit fent írtam. Vannak ő/ű betűk és teljesen jók, máshol meg a többi ékezetes karakter hibás. Itt nem a betűkészlettel van probléma, hanem a felirattal. Így ránézésre azt mondom, hogy a hibás sorok UTF-8 kódolással készültek, de a program hagyományos ANSI kódolással jeleníti meg. Ha a program több nyelvet is támogat, akkor az adott nyelvi fájlban kell javítani a kódolást.


Fordítsd le ezt az én nemvemre légy szíves. :) Mit kell tennem? És ráadásul mindkét gépemen ilyen. :?
Közben feltettem egy újabbat, ez pont Terminálos: http://kepfeltolto.hu/i/?47113


szer. márc. 05, 2008 9:25
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4852
Hozzászólás 
AGyurma írta:
http://kepfeltolto.hu/i/?46748&t=img

http://kepfeltolto.hu/i/?46750

A képek alapján nem az a probléma, amit fent írtam. Vannak ő/ű betűk és teljesen jók, máshol meg a többi ékezetes karakter hibás. Itt nem a betűkészlettel van probléma, hanem a felirattal. Így ránézésre azt mondom, hogy a hibás sorok UTF-8 kódolással készültek, de a program hagyományos ANSI kódolással jeleníti meg. Ha a program több nyelvet is támogat, akkor az adott nyelvi fájlban kell javítani a kódolást.


szer. márc. 05, 2008 8:26
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: pén. feb. 15, 2008 12:58
Hozzászólások: 7
Hozzászólás Li 2727
Végre sikerült beüzemelnem a netet + WLAN-t.
Köszönöm a segítségeteket!

A legkritikusabb a WLAN driver-e az Li2727-ben XP alatt. Mivel ilyen segítőkészek voltatok, közzéteszem:
A WLAN-om most AR5007EG néven fut (progi: Wireless_Atheros_V5.3.0.67_XP_XB63_XB62(WHQL))

Viszont fel kell telepíteni ezt is: (elméletileg csak Vista alá van, de mégis jó.)
http://support.fujitsu-siemens.com/down ... %20Utility
FSC_Launch_Manager_V_1_4_9_1_4_9_2007_8_15__1016052.ZIP
(Valamiért ez tudja elindítani a WLAN-t a lapropban.)

Nekem a routerem csak akkor ismerte fel, ha hirdette, hogy létezik a hálózatom (bocs, de nem tudom annyira még a szakszavakat,de gondolom értitek.)

Grafikus driver: intel_965_win2k_xp1429.exe

Sziasztok!


kedd márc. 04, 2008 19:56
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 595
Hozzászólás 
http://kepfeltolto.hu/i/?46748&t=img

http://kepfeltolto.hu/i/?46750


kedd márc. 04, 2008 17:03
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 595
Hozzászólás 
TargeT írta:
Amit vackor mondott, ott a különböző elemeket lenyitod, végigbogarászod.
Itt ahol lehet, tudsz betűtípust és méretet és színt is változtatni, vagy lehet félkövér és dőlt..
Nálam mind Tahoma default.
Nem tudom, ez mennyiben változtat nálad egyes programokon belül.


Igen, ezt találtam én is. Akkor végül is csak egyesével megváltoztathatom a betűtípust. Valahogy nem lehet visszaállítani az alapértelmezést? A legtöbb egyébként nekem is Tahoma.
Mit jelent az, hogy Unicode MS? (Pl van egy ilyen Arial betűtípus).

Igyekszem belinkelni egy képet!


kedd márc. 04, 2008 15:53
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4852
Hozzászólás 
Köszi, TargeT.
A programokon belül akkor változtat, ha az adott program figyelembe veszi a rendszerbeállításokat. Persze van amelyik ezektől függetlenül saját betűtípust használ.

Ha be tudnál illeszteni egy képet, amin látszanak a hibás karakterek, akkor lehet hogy pontosabban meg lehetne határozni az okát.


kedd márc. 04, 2008 15:46
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6693
Hozzászólás 
Amit vackor mondott, ott a különböző elemeket lenyitod, végigbogarászod.
Itt ahol lehet, tudsz betűtípust és méretet és színt is változtatni, vagy lehet félkövér és dőlt..
Nálam mind Tahoma default.
Nem tudom, ez mennyiben változtat nálad egyes programokon belül.


kedd márc. 04, 2008 15:08
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 595
Hozzászólás 
vackor írta:
Itt: Vezérlőpult - Megjelenítés ikon - Megjelenés fül - Speciális gomb.


Betűket le tudom kicsinyííteni, de a betütípus beállítást nem találok. :(


kedd márc. 04, 2008 14:20
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4852
Hozzászólás 
Itt: Vezérlőpult - Megjelenítés ikon - Megjelenés fül - Speciális gomb.


kedd márc. 04, 2008 10:13
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 595
Hozzászólás 
vackor írta:
Az saját tapasztalataim szerint, az ilyen betű-hibákat az okozza, hogy a képernyőn használt betűtípus nem teljes. Sok ilyen hiányos font van, mert sokan csak az angol abc betűit készítik el. Bonyolításként más az ő, ű betűk ansi és unicode kódja, ezért vannak programok amikben jó, meg vannak amikben nem (általában az unicode programok hibásak). Ilyenkor át kell állítani a képernyőn használt betűtípus(oka)t valami olyanra, ami az oprendszerrel együtt jött.


És azt hogy tudom megtenni?


kedd márc. 04, 2008 7:58
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4852
Hozzászólás 
AGyurma írta:
Lenne még egy gondom:
egy ideje sok programban (pl: Xnview, Aimp, stb..) bizonyos esetekben (nem tom mikor, lehet, hogy mindig) a hossszú ékezetes betűk (ő,ű,...) furcsa kriksz-kraksz-ként jeleníti meg, vagy egy élére állítot fekete kocka, benne fehér kérdőjellel.
Mi a gond? Előre is köszi a segítséget, legyen az link egy úttmutatóhoz, előzőekben leírtakhoz, vagy egy részletes hibaelhárítás.
Köszi

Az saját tapasztalataim szerint, az ilyen betű-hibákat az okozza, hogy a képernyőn használt betűtípus nem teljes. Sok ilyen hiányos font van, mert sokan csak az angol abc betűit készítik el. Bonyolításként más az ő, ű betűk ansi és unicode kódja, ezért vannak programok amikben jó, meg vannak amikben nem (általában az unicode programok hibásak). Ilyenkor át kell állítani a képernyőn használt betűtípus(oka)t valami olyanra, ami az oprendszerrel együtt jött.


hétf. márc. 03, 2008 23:27
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 595
Hozzászólás 
Lenne még egy gondom:
egy ideje sok programban (pl: Xnview, Aimp, stb..) bizonyos esetekben (nem tom mikor, lehet, hogy mindig) a hossszú ékezetes betűk (ő,ű,...) furcsa kriksz-kraksz-ként jeleníti meg, vagy egy élére állítot fekete kocka, benne fehér kérdőjellel.
Mi a gond? Előre is köszi a segítséget, legyen az link egy úttmutatóhoz, előzőekben leírtakhoz, vagy egy részletes hibaelhárítás.
Köszi


hétf. márc. 03, 2008 22:11
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4852
Hozzászólás Re: Li2727
duzo írta:
Szóval van mikor pillanatok alatt felépítette a PPPoE kapcsolatot, s stabilan működik (UTP-sen csatlakozom a router-hez, ill. az a modemhez). Viszont szétszedtem, majd újra összeraktam, s ismét előjött, hogy "Nincs kapcsolat, vagy a kapcsolat korlátozott". Megnéztem, s ekkor az IP címeket, alhálózati maszk... nem tud lértehozni, s így nem is állnak elő ezek az adatok.

Először tisztázzuk, hogy milyen beállításokat használsz. A router-ben van beállítva a PPPoE, a gépen meg sima helyi kapcsolat? Fix IP-címet használva be tudsz lépni a routerbe?

A sorrend nem nagyon számít. Ha állandó kapcsolat van beállítva, akkor gép is és a router is folyamatosan próbálkozik, amíg össze nem jön a kapcsolat.


hétf. márc. 03, 2008 15:43
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 595
Hozzászólás 
Cyberdog67 írta:
Köszönöm a tanácsokat,megoldódott a probléma.


Na, és hogyan? Hadd okuljunk belőle....


vas. márc. 02, 2008 13:09
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: pén. feb. 15, 2008 12:58
Hozzászólások: 7
Hozzászólás Li2727
Végre működik az internetem. :lol:
Kijöttek bemérni a T-COM-tól, s kiderült, hogy vonalszakadás van. Pedig az internet szolgáltató napk óta bizonyítgatja nekem, hogy van NET a modememnél, és hogy látják a modememet... na persze... a beszélgetéseink során nem túl nagy szakemberek voltak a túloldalon...

Világít a modemen (D-Link 360R) az ADSL és az Ethernet LED is. Időnként villognak is. Mivel 2 gépet szeretnék WLAN-os routeren keresztül rákötni, kisérletezgetem...
Szóval van mikor pillanatok alatt felépítette a PPPoE kapcsolatot, s stabilan működik (UTP-sen csatlakozom a router-hez, ill. az a modemhez). Viszont szétszedtem, majd újra összeraktam, s ismét előjött, hogy "Nincs kapcsolat, vagy a kapcsolat korlátozott". Megnéztem, s ekkor az IP címeket, alhálózati maszk... nem tud lértehozni, s így nem is állnak elő ezek az adatok. Töröltem a hálózati drivereket, és az internetes kpcsolatokat 1000x, hagytam, hogy az XP magától újratelepítse a hálózati drivereket, lérehoztam újra a kapcsolatokat... de semmi. Egyszerűen nem működik, és állandóan ott van az a sárga felkiáltójel (amikor működött a NET, akkor nem volt ott).
Lehet, hogy mégis rossz a modemem? Vagy csak valamit rosszul állítok be?

Ha routert is teszek a modem után, akkor van valami sorrendje a modem-router-PC bekapcsolásainak, összekötéseinek, táp ráadásoknak? Mert valahol olvastam ilyesmiről, és a routernél egy rakás felírat, hogy milyen sorrenbe csináljam ezeket. Valami automatikus konfiguráció ez, vagy micsoda???


szomb. márc. 01, 2008 20:51
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: kedd máj. 09, 2006 20:35
Hozzászólások: 26
Hozzászólás AMILO LI 2727
Emberek nekem is egy Fujitsu AMILO L2727 gépem van 2 napja..

WLAN driver kellene, mert amit használok hozzá Atheros AR5007eg, vagy AR5006x nem írja ki h gondja lenne, de egyszerűen nem fedezi fel a routeremet.. (amit a másik két gép igen)..

Valami segítség kellene..

Persze az FN+F1 billentyűkombinációra a LED nem csinál semmit, a BIOS-ban aktívra van állítva a WLAN..

Elég sok drivert kipróbáltam már..
Mi lehet vele??


szomb. márc. 01, 2008 18:03
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. márc. 06, 2006 10:44
Hozzászólások: 83
Hozzászólás 
Köszönöm a tanácsokat,megoldódott a probléma.


pén. feb. 29, 2008 10:43
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. jún. 24, 2007 10:18
Hozzászólások: 6679
Tartózkodási hely: Revuca.S.k>>Szlovákia, nem tudok jól magyarul írni, ezért ilyen amit látsz,
Hozzászólás 
Idézet:
Sziasztok ! Olyan problémám volna hogy az internet explorerrel nem tudok
felcsatlakozni a netre,de más böngészövel meg igen.Ha elindítom az IE-t
akkor csak folyamatosan töltődik de nem csinál semmit és csak a feladatkezelőben tudom bezárni.Vajon mitől van ez ?


Pucoldki itt.
Start>vezerlo pult>baloldalon>klasikus megjelenites>az internet lehetosege>ojan fold gomb kep ernyovell>A kozepen gombok>Kitorolni a cookiet>kitorolni a Mapakat>ok.


szer. feb. 27, 2008 15:01
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. jún. 24, 2007 10:18
Hozzászólások: 6679
Tartózkodási hely: Revuca.S.k>>Szlovákia, nem tudok jól magyarul írni, ezért ilyen amit látsz,
Hozzászólás 
Szevasz:en azt hiszem hogy mashejut van a hiba.
Idézet:
Rádugom a modem tápját, akkor 4-et villan, aztán elalszik.

néha villogott vonla az ethernet led a modemen)

Igen az ADSL led-vilog mikor inicialja az Adsl-kapcsolatott,ha bekapcsol akor a -led alandoan =-eg.Neked be se gyulad,nemvilog,azt jelenti hogy.
Vagy elment a modem
Vagy az a reset gomb amit nyomkodtal betapadt.
Nyomkod meg .ha mar legalab elkezd vilogni akor jo,utana bealitod,ugy ahogy a dokumentacioba van.De ha kaptal hoza CD-lemezt akorr ott szok lenni Utiliti ami automatikusan bealitja neked,csak beirod ha keri a jelszott es a nevedett amitta szolgaltatodtoll kaptall.
Udv.


szer. feb. 27, 2008 14:49
Profil Privát üzenet küldése Honlap
vas-tag

Csatlakozott: pén. feb. 15, 2008 12:58
Hozzászólások: 7
Hozzászólás 
TargeT írta:
@duzo
Először is állítsd a hálókártyádnak fix IP címet, mondjuk 192.168.1.10 / 255.255.255.0.
Ezután tudod majd csak elérni a konfig felületét, ha kell.

Ha parancssorból kiadod az ipconfig /all parancsot, akkor most 169.254.x.y / 255.255.0.0 IP címe lesz a hálókártyádnak.
Ezért van sárga felkiáltójeles hálózat ikonod.

A modem lednek viszont világítania kell, ha rendben az ADSL. A splittert is rádugtad?

Köszi! Kipróbálom.
A telefon leválasztó szűrőre gondolsz? Mert nekem mezitelen ADSL-em van, s ezért szűrő sincs. Tehát a modembe közvetlenül a tel. vezetéket kötöm.
Köszi


szer. feb. 27, 2008 12:32
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6693
Hozzászólás 
@duzo
Először is állítsd a hálókártyádnak fix IP címet, mondjuk 192.168.1.10 / 255.255.255.0.
Ezután tudod majd csak elérni a konfig felületét, ha kell.

Ha parancssorból kiadod az ipconfig /all parancsot, akkor most 169.254.x.y / 255.255.0.0 IP címe lesz a hálókártyádnak.
Ezért van sárga felkiáltójeles hálózat ikonod.

A modem lednek viszont világítania kell, ha rendben az ADSL. A splittert is rádugtad?


szer. feb. 27, 2008 8:16
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 595
Hozzászólás 
Cyberdog67 írta:
Sziasztok ! Olyan problémám volna hogy az internet explorerrel nem tudok
felcsatlakozni a netre,de más böngészövel meg igen.Ha elindítom az IE-t
akkor csak folyamatosan töltődik de nem csinál semmit és csak a feladatkezelőben tudom bezárni.Vajon mitől van ez ?


A Windows összetevők eltávolításánál eltávolítanám a IE-t, majd egy újraindítás után ismét betenném a pipát. Talán megoldja.


szer. feb. 27, 2008 8:13
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: pén. feb. 15, 2008 12:58
Hozzászólások: 7
Hozzászólás 
McLaca írta:
Könyörgöm, miért nem lehet kérdezni, mielőtt gépet vesztek!?

Ha már belenyútatok a FuSi-ba (kár volt): az XP által nyomott vendor ID-kkel nem sokat lehet kezdeni, az nem az eszköz "valódi" neve, arra drivert nem fogtok találni. Viszont azért némi google használatot lehetne erőltetni...

duzo: találtál volna drivert, ha azt keresed az Intelnél, amit kell. A Mobile 965 Express az az alaplapi lapkakészlet (és a supportban is így hivatkozik rá az Intel, tehát nem értem, hogyhogy nem találtad), ha itegrált VGA-val szerelt a géped, akkor az ehhez a lapkakészlethez tartozó integrált chip az Intel GMA X3100, vagy csak röviden Intel X3100. Drivere itt található (szinte az összes Intel integráltnak ugyanaz a drivere).
Az AHCI módot ne piszkáld, jó az emulálva is, semmi változást nem tapasztalnál, ha natív SATA módban menne a vezérlőd. Legfeljebb használhatnád az NCQ-t, ami tapasztalatok szerint inkább lassít, mintsem gyorsít.
Mivel a géped Vista Ready és konzumer, teljesen "normális", hogy nincs hozzá XP támogatás... Nem hiszem, hogy fogsz hozzá rendes, támogatott XP drivereket találni (hacsak slaszlo nem tud segíteni), tedd fel a Vistát.

WLAN driver: ezt találtam, bár nem a Li 2727-hez (slaszlo sem árulta el, mi a pontos típusa a notijának), de esélyes, hogy ugyanaz van mindben. Egy próbát megér.

Tanulság: noti vásárlás előtt kérdezni kell... DELL, Thinkpad, HP normális supporttal rendelkezik - és a DELL tutira XP driverekkel is. Legalábbis az üzleti és kisvállalkozásoknak szánt notijaik (Latitude, Vostro, Precision).

Üdv!


Köszi!
Úgy néz ki, hogy működik a WLAN-os és az ethernetes driver i
Nemrég beköttettem egy ADSL-t a Fraktal Kft-nél (telefon nélküli;T-COM-os területen). 'Küldtek hozzá egy D-LINK DSL-360R modemet. (Tudom, ez sem nagy szám, de legalább a Linksys WRT54G wireless rooter-emben majd bízakodom. :) )
Szóval azt mondják a Fraktal-nál. hogy aktív az ADSL vonalam, s hogy látják a modememet is. Olvastam mindenütt, hogy miután ráteszem a modemet az ADSL vonalra, s bekapcsolom a a modem tápját, akkkor az ADSL Link/Act LED-nek folyamatosan kellene világítania -még akkor is, ha nincs más rákötve. Nekem csupán annyit csinál, hogy ha rajta van a bejövő tel.kábelen, és rádugom a modem tápját, akkor 4-et villan, aztán elalszik. Mi lehet a gond?
A leírásokban ki szokták emelni, hogy csatlakoztassa a KÉK KÁBELT (UTP-s kábel). Ez esetleg nem szabványos kábel? (Bár kétlem.) Vagy csak azért írják, nehogy az UTP aljaztba erőszakold bele a tel.csatit?
Mikor rá lett kötve UTP kábellel a laptopra, akkor eleinte a vezetékes hálózati kapcsolati ikonnál még nem volt sárga felkiáltójel (úgy rémlik, s akkor még mintha néha villogott vonla az ethernet led a modemen). Aztán az internet szolgáltató alapján resetteltem a modemet (van rajta egy ilynnek kinéző gomb, felírat nincs) , majd állítgattam mindenfélét... szóval most van ott egy sárga felkiáltójel "Sebesség 100Mbps Nincs kapcsolat vagy korlátozott" felírattal. Hol ronthattam el? (Ha egyáltatlán működött ez gép-modem kapscsolat)? Próbáltam az internetszolgáltató instrukciói alapján a 192.168.1.1 -en elérni a modemet, de semmi.
Szóval jól jönne valami támpont...
Köszi


kedd feb. 26, 2008 22:50
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
johnnyrotten írta:
...Stell mester majd jól rágerjed, és addig nem száll a nyakadról, míg nem működik rendesen minden. :wink:


:gigalol: :gigalol:


kedd feb. 26, 2008 20:35
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 3104 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36 ... 63  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 22 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség