Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: pén. okt. 04, 2024 14:22



Hozzászólás a témához  [ 780 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 16  Következő
Bluetooth: headsetek, eszkozok velemenyek/tapasztalatok... 
Szerző Üzenet
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 172
Hozzászólás 
Macika írta:
Wagner ur írta:
Ilyen megfontolásból kérdeztem, hogy minek is rá, de tegnap este bwoayal beszélgetve merült fel a híváslista elérhetősége. (Teló a hátizsákban, autóban, egyebek.) A kijelző az amúgy sem nagy kapacitású akksit még tovább meríti ... egy bw kijelző öt pálcikával többet érne.
Igen, valami sima monokróm LCD, háttérvilágítás nélkül, de akkora legyen, hogy a természetes fénynek köszönhetően olvasható legyen.
Nekem elég lenne, ha mondjuk 6 szegmenssel mutatja LINEÁRISAN az akksi töltöttségét.


Nekem van ilyenem és nagyon szeretem! Egyrészt sokkal jobb a hangminősége, mint a kisebb kategóriás BT headset-eknek, és a hatótávolsága is nagyobb kicsit! A kijelző nekem pl. nagyon praktikus. Sokat kerózom és a telefon nem zsebben van, hanem egy kormányra szerelhető táskában. A headset a nyakamban lóg és egy pillanat alatt látom, hogy ki keresett, sőt - mivel van rajta hívószámlista, két mozdulattal vissza is tudom a headsetről hívni az illetőt, ha a szitu éppen nem alkalmas, hogy felvegyem. Másik helyzet: ügyfélszolgálaton dolgozom, ahol a telefonomhoz símán hozzáférhetnének az ügyfelek, ha elöl lenne! Igy fiókban van biztonságban és ha bejövő hívás van akkor megint csak egy pillantás a headset-re, és már tudom is ki hív, ráadásul a teló sem ordít az asztalon, hanem diszkéten csörög a fiókban.
Harmadik helyzet: Télen a keró sajna a tárolóban pihen a telefon pedig a télikabát belső zsebében, vagy a dipótáskában biztonságban a tömegközlekedésnél előforduló zsebesektől. Teló csörög, a többit pedig lásd fent! Úgyhogy szerintem ez a cucc profi kis termék, de tény, hogy marha drága! Én is szívtam a fogam, de aztán most már így utólag nem bántam meg, mert nagyon praktikus. És még az órát is mutatja, amit a telefonéval szinkronizál... :-)))


hétf. ápr. 20, 2009 18:18
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 115
Tartózkodási hely: Hol itt, hol ott... Sokszor net, még többször GSM közelben... :)
Hozzászólás 
Sziasztok!
(Fű, jó régen jártam erre utoljára... :) )

Úgy tűnik, a kis hűséges Nokia HW-36W-m akksija kezdi megadni magát :(
Gondoltam vennék újat, de ha már költök rá pénzt, szeretnék olyat, ami:

- BT 2.x (van még nem 2-es?), + EDR (bááár, erre nem tudom, igazán szükség lenne-e)
Néha használom wi-fi mellett, ez az 1.1-es BT-n azért érződik...

- NEM akarok sztereo hs-t!
Bár a telegrács tudná, de zavar, ha be van dugva mindkét fülem.

(- de monoban héba-hóba jó lenne zenét cincogtatni rajta...)

- nagyon-nagyon fontos lenne (és igazából itt vagyok meglőve), hogy a szélzajjal jól boldoguljon.
Tavasztól őszig sokat biciklizek!
Erről hallottam rémeket (nem konkrét típusról), hogy sokszor olyan jól kiegyengetik a zajt, hogy a beszélgetés is szakadozik...

A készenléti, beszélgetési idő, ahogy nézegettem nem nagyon szór (úgy értem a nem-(nagyon)gagyik között :) ).
Árban olyan 10 000-15 000 Ft körülire gondoltam.

Nagyon nem ismerem a hs-eket (az mostanit is kaptam), és ahogy nézegetem a weboldalakat iszonyatos nagy a választék, ezért kérnék segítséget.
Igazából azt sem nagyon tudom/látom, hogy pl. a Nokia 1xx-2xx-3xx-...-9xx-es sorozatai között mi a különbség, mármint az áron kívül... :)
Nokia? Jabra? SE? Motorola? Plantronics?

Tapasztalatokat, meg némi segítséget kérnék, lassan beindul a bicikliszezon...

köszi!
a


csüt. ápr. 09, 2009 23:08
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: hétf. márc. 06, 2006 20:14
Hozzászólások: 145
Hozzászólás 
392MHz írta:
lanszelot írta:
Hello!

Szerettem volna a bluetooth os headset -emmel párosítani /jabra bt3030 sztereo headset/, hogy azon át hallgathassam a zenét, illetve mikrofonként használjam az msn-nél, de nem sikerül. Bár látja, de semmi. Se hang, se mikrofon. Hogyan tudnám ezt megvalósítani

Válaszokat előre is köszi!


milyen windows?
milyen BT driver ? mert ha az MicroSoft sajátja, akkor felejtős.......


A bluetooth, concored bluetooth dongle usb. A hozzá kapott driverrel raktam fel. És kaptam hozzá szoftwert is, bár még az nincs fent, mert nem tudtam jó-e http://www.bluesoleil.com/ ez a szoft az, csak nem értek hozzá, a másik gépemen felraktam, párosítanám, de semmi, nincs hang a headset-en.
Bár tuti én csinálok rosszul vmit.
:oops:


hétf. nov. 24, 2008 12:25
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 882
Hozzászólás 
lanszelot írta:
Hello!

Szerettem volna a bluetooth os headset -emmel párosítani /jabra bt3030 sztereo headset/, hogy azon át hallgathassam a zenét, illetve mikrofonként használjam az msn-nél, de nem sikerül. Bár látja, de semmi. Se hang, se mikrofon. Hogyan tudnám ezt megvalósítani

Válaszokat elõre is köszi!


milyen windows?
milyen BT driver ? mert ha az MicroSoft sajátja, akkor felejtős.......


hétf. nov. 24, 2008 12:09
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: hétf. márc. 06, 2006 20:14
Hozzászólások: 145
Hozzászólás 
Hello!

Szerettem volna a bluetooth os headset -emmel párosítani /jabra bt3030 sztereo headset/, hogy azon át hallgathassam a zenét, illetve mikrofonként használjam az msn-nél, de nem sikerül. Bár látja, de semmi. Se hang, se mikrofon. Hogyan tudnám ezt megvalósítani

Válaszokat előre is köszi!


hétf. nov. 24, 2008 11:48
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1770
Tartózkodási hely: Az ország egyetlen, diadalíves városa
Hozzászólás 
Kijelzőhöz:
a töltöttség-kijelzéssel maximálisan egyetértek!
Egyébként akkor látom jelentőségét a hívó nevének kijelzésével, ha épp nincs az ember fülén az eszköz, vagy ha kocsiban a telefon a táskában maradt (így már jártam én is).

----------
Amúgy megvettem a BH-900-at: elképesztően kényelmes, szinte nem is lehet észrevenni, hogy a fülemen van még 5-6 óra után se. (Ez persze lehet, hogy manapság már teljesen normális - nekem mindenesetre új, mert az utoljára próbált Ericsson fülest úgy 3-4 éve még szörnyű volt viselni.)


pén. aug. 29, 2008 19:38
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
Wagner ur írta:
Ilyen megfontolásból kérdeztem, hogy minek is rá, de tegnap este bwoayal beszélgetve merült fel a híváslista elérhetősége. (Teló a hátizsákban, autóban, egyebek.) A kijelző az amúgy sem nagy kapacitású akksit még tovább meríti ... egy bw kijelző öt pálcikával többet érne.
Igen, valami sima monokróm LCD, háttérvilágítás nélkül, de akkora legyen, hogy a természetes fénynek köszönhetően olvasható legyen.
Nekem elég lenne, ha mondjuk 6 szegmenssel mutatja LINEÁRISAN az akksi töltöttségét.


pén. aug. 29, 2008 18:53
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: pén. júl. 23, 2004 1:37
Hozzászólások: 481
Tartózkodási hely: Eger
Hozzászólás 
Ilyen megfontolásból kérdeztem, hogy minek is rá, de tegnap este bwoayal beszélgetve merült fel a híváslista elérhetősége. (Teló a hátizsákban, autóban, egyebek.) A kijelző az amúgy sem nagy kapacitású akksit még tovább meríti ... egy bw kijelző öt pálcikával többet érne.


pén. aug. 29, 2008 18:04
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
Wagner ur írta:
Wagner ur írta:
Egyébként miért is jó egy kijelző a BTHS-en? :roll:
Erre a kérdésemre nem igazán érkezett reakció, válasz pláne nem. Az egyetlen kijelzős BTHS amit volt szerencsém használni a lassan őskövület HBM-30, viszont az nem jelezte például a nemfogadott hívásokat sem. Az újabb darabok mutatják ezt, a híváslistát, esetleg a telefonkönyv is előhívható velük? Ez utóbbi kicsit macerás lehet, főleg sokszáz név esetén. Hirtelen nem emlékszem, hogy ezek az újabb masinák már tudnak ilyet vagy egy hiú ábránd a részemről, hogy valódi funkciót is kaphat egy kijelző ezeken?
Nézd, NORMÁLIS esetben a füledben van a füles, a kijelzőt meg max a melletted lévő ember tudja leolvasni, amire pedig nincs semmi szükség!
Az a fajta szoktatás, hogy a nyakadban lógjon a füles és bejövő hívásnál ELŐBB emeld fel, hogy elolvasd, ki keres, majd utána helyezd be a füledbe és majd ezek után vedd fel a beszélgetést, az egy nagy marhaság.
Egy BT-fülesre egyvalami miatt KELL kijelző, hogy lásd a töltöttségét.
De mivel ezt nem igyekeznek megoldani (mert általában csak arról értesülsz, ha 30 mp-en belül kikapcsol a folyó beszélgetés közben a füles), így semmit nem ér az egész kijelző mánia. Legalábbis szerintem.


pén. aug. 29, 2008 10:02
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: pén. júl. 23, 2004 1:37
Hozzászólások: 481
Tartózkodási hely: Eger
Hozzászólás 
Wagner ur írta:
Egyébként miért is jó egy kijelző a BTHS-en? :roll:
Erre a kérdésemre nem igazán érkezett reakció, válasz pláne nem. Az egyetlen kijelzős BTHS amit volt szerencsém használni a lassan őskövület HBM-30, viszont az nem jelezte például a nemfogadott hívásokat sem. Az újabb darabok mutatják ezt, a híváslistát, esetleg a telefonkönyv is előhívható velük? Ez utóbbi kicsit macerás lehet, főleg sokszáz név esetén. Hirtelen nem emlékszem, hogy ezek az újabb masinák már tudnak ilyet vagy egy hiú ábránd a részemről, hogy valódi funkciót is kaphat egy kijelző ezeken?


pén. aug. 29, 2008 3:42
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1770
Tartózkodási hely: Az ország egyetlen, diadalíves városa
Hozzászólás 
Nekem Ck-7W van négy éve. Tökéletesen működött egy rakás Nokiával, mindegy, hogy az adott telefon BT-n vagy vezetéken csatlakozott-e hozzá. Motorolával (V620) és SE (asszem K700i) is tökéletesen ment az automatikus kapcsolódás.
Egyedül a Mio A701-gyel voltak problémák (nem mindig kapcsolódott, visszhangzott), de mint kiderült, ez egyértelműen a szutyok windows alapú kütyü hibája volt...

(Egyébként nem tudom, el lehet-e szúrni a beszerelést, de az ismeretségi körömben mindig akkor volt probléma gyári BT kihangosítók használatával, ha a haver ismerőse gányolta be, akinek természetesen nem volt hivatalos beszerelői jogosítványa...)


csüt. aug. 21, 2008 8:22
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 615
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Van valakinek tippje egy megbízható autós kihangosítóra Nokija telefonokhoz? Rendes, beépíthető kell. Olcsóság előny.
Eddig egy CK-1W volt, ami jól működött bármilyen telefonnal, kivéve a Nokiákkal. Egy idő után nem kapcsolódik, csak ha külön kezdeményezem a telefonról. SE telefonokkal a legjobb az együttműködése.


szer. aug. 20, 2008 18:29
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: pén. júl. 23, 2004 1:37
Hozzászólások: 481
Tartózkodási hely: Eger
Hozzászólás 
Macika írta:
K.Zolee írta:
Nokia BH-902 ( http://mobilarena.hu/hir/nokia_oled_kijelzos_headset.html ) headsetrol velemeny tapasztalat?
115 ??

Noooormális????
Biztos kiszedi a fülzsírt. Egyébként miért is jó egy kijelző a BTHS-en? :roll:


szomb. aug. 16, 2008 21:25
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: kedd júl. 17, 2007 22:26
Hozzászólások: 48
Hozzászólás melyik a jó?
Sziasztok!

Szeretnék headset-et vásárolni, de az a gond, hogy nekem csak a villás fültartósok tetszenek (lsd: Nokia BH301) viszont hiába kerestem nem találtam a minőségéről, arról hogy hogy teljesít semmit. nem tudom mennyire érti a másik amit mondok, nem tudom, hogy recseg-e a hang vagy sem, stb, stb.

Kb 10e Ft szánok rá. Ha van valakinek jó tippje, vagy tapasztalata e téren, és leírja ide, megköszönöm.

ui: olvastam a fiúk hozzászólását, de a legtöbb 2004-es és azóta már változott a világ :)


szomb. aug. 16, 2008 14:48
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1770
Tartózkodási hely: Az ország egyetlen, diadalíves városa
Hozzászólás 
"Természetesen" elírtam, a headset neve nem BT-900, hanem BH-900...
Hátha valakit ez akadályozott eddig a vélemény-írásban. :D


szer. aug. 13, 2008 13:10
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1770
Tartózkodási hely: Az ország egyetlen, diadalíves városa
Hozzászólás 
Asszem én is belépek a bt fülest használók táborába...
Egyik ismerősöm Nokia BT-900-at használ (E61i mellé) és nagyon meg van vele elégedve (komfort, hangminőség, stb).

Kíváncsi lennék a ti tapasztalataitokra is, illetve még az lenne a kérdésem, hogy van-e olyan más modell, amelyiket esetleg ezzel szemben ajánlanátok.


kedd aug. 05, 2008 11:13
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
K.Zolee írta:
Nokia BH-902 ( http://mobilarena.hu/hir/nokia_oled_kijelzos_headset.html ) headsetrol velemeny tapasztalat?
115 €?

Noooormális????


kedd aug. 05, 2008 9:39
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1304
Tartózkodási hely: Buda-neha Gyorskocsis utca
Hozzászólás 
Nokia BH-902 ( http://mobilarena.hu/hir/nokia_oled_kijelzos_headset.html ) headsetrol velemeny tapasztalat?


kedd aug. 05, 2008 7:44
Profil Privát üzenet küldése ICQ
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szomb. márc. 27, 2004 13:41
Hozzászólások: 5647
Tartózkodási hely: A gép előtt.
Hozzászólás Re: Motorola BT headset
norbi.v8 írta:
...ha a szgép akkor bemorcol a füles és nem megy. Ki érti ezt...


Nem véletlenül nem használok Moto headsetet... :wink:


csüt. júl. 17, 2008 8:11
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 44
Hozzászólás Re: Motorola BT headset
Idézet:
Semmit nem telepítettem hozzá, összepárosítottam a BT headsetet a progival, ekkor 1 db ikon vált aktívvá (egy headset jel), azt megnyomtam, ekkor létrejött egy folyamatos kapcsolat a gép, és a headset között, innentől bármit játszottam le, az a headseten keresztül szólt.
Ennyi...


Megküzdöttem vele, de meglett a megoldás. Először úgy csináltam ahogy írtad, de úgy nem működött. Viszont ha a párosítás után a BT fülesen levő gombot nyomtam meg, akkor pedig szépen létrejött a kapcsolat és működött úgy ahogy kell. Tehát ha a füles kezdeményez kapcsolatot akkor ok, ha a szgép akkor bemorcol a füles és nem megy. Ki érti ezt...


szer. júl. 16, 2008 18:52
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szomb. márc. 27, 2004 13:41
Hozzászólások: 5647
Tartózkodási hely: A gép előtt.
Hozzászólás Re: Motorola BT headset
norbi.v8 írta:
Akkor lehet, hogy tudsz segíteni, ugyanezt a progit használom én is. Feltelepített 2 féle hangkártyát (BT AV audio és BT SCO audio).


Semmit nem telepítettem hozzá, összepárosítottam a BT headsetet a progival, ekkor 1 db ikon vált aktívvá (egy headset jel), azt megnyomtam, ekkor létrejött egy folyamatos kapcsolat a gép, és a headset között, innentől bármit játszottam le, az a headseten keresztül szólt.
Ennyi...


hétf. júl. 14, 2008 23:38
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 44
Hozzászólás Re: Motorola BT headset
Idézet:
Ahhoz elég a sima BT 1.1-es szabvány, nem kell hozzá az A2DP, bár a Skype-ot nem ismerem, de az általam használt Bluesoleil progi vígan kezeli hangátvitelre a normál régi headseteket is, és simán tud emulált hangkártyát csinálni a headsetből, tehát mennie kell a Skype-al is...


Akkor lehet, hogy tudsz segíteni, ugyanezt a progit használom én is. Feltelepített 2 féle hangkártyát (BT AV audio és BT SCO audio). A füles a progi szerint BT headset service-t tud. A kapcsolatot létrehozom és ekkor a füles elkezd valami dallamocskát játszani folyamatosan ( nem a szgépből jön a dallam). Ezután átállítom a win-ban az alapértelmezett hangkártyát a BT hangkártyára (mindekettővel próbáltam) és hiába próbálok skype hívást, vagy bármi más progit a füles csak játsza a saját kis dallamát ahelyett h hallanám h kicsörög a skype, vagy pl megszólálna az éppen játszott mp3 stb. Ja és a füles felhasználói útmutatója említést sem tesz arról, hogy mi van akkor ha dallamot játszik...


vas. júl. 13, 2008 17:37
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 99
Hozzászólás Re: 2 telefonos bt headset
KeFe írta:
Én is hasonló headsetet keresnék. Olyat amiben 2 bt modul van és egyszerre tud kezelni 2 telefont/hívást.


Hogy megválaszoljam magam:
Megtaláltam közben a megoldást egy Plantronics discovery 925 http://plantronics.com/north_america/en_US/products/mobile/bluetooth-headsets/discovery-925-black képében.
Ugyan nincs benne 2 BT modul, tehát 1xre csak 1 telefont/hívást kezel, de tudja tartani a kapcsolatot egyszerre akár 2 telóval ha bekapcsoljuk rajta a multipoint-ot. Annyi hátránya van hogy ha az egyik telefonon épp beszélek valakivel, és a másikon jön egy bejövő hívás akkor a headset 2x-i megnyomásával az első hivást bontani kell, hogy a másikat felvegyem.
Ráadásul jár hozzá egy kis bőrtok is, ami tartalmaz egy NiMh akksit ami feltölti az abba belehelyezett headsetet.
Jah és van pinkben meg aranyban is ha valakinek az fekszik. :D

Ennek örömére eladósorba került egy Nokia BH-209. Bővebb infó az adok-veszekben.


vas. júl. 13, 2008 17:37
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szomb. márc. 27, 2004 13:41
Hozzászólások: 5647
Tartózkodási hely: A gép előtt.
Hozzászólás Re: Motorola BT headset
norbi.v8 írta:
És akkor lehet, hogy az A2DP kommunikáció hiánya miatt nem tudtam rávenni a BT fülest, hogy működjön PC-vel pl. skype beszélgetésre... :( :( Köszi a segítséget .


Nem.
Ahhoz elég a sima BT 1.1-es szabvány, nem kell hozzá az A2DP, bár a Skype-ot nem ismerem, de az általam használt Bluesoleil progi vígan kezeli hangátvitelre a normál régi headseteket is, és simán tud emulált hangkártyát csinálni a headsetből, tehát mennie kell a Skype-al is...


szomb. júl. 12, 2008 8:45
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 44
Hozzászólás Re: Motorola BT headset
:( Akkor marad a vezetékes füles. És akkor lehet, hogy az A2DP kommunikáció hiánya miatt nem tudtam rávenni a BT fülest, hogy működjön PC-vel pl. skype beszélgetésre... :( :( Köszi a segítséget .


csüt. júl. 10, 2008 16:28
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szomb. márc. 27, 2004 13:41
Hozzászólások: 5647
Tartózkodási hely: A gép előtt.
Hozzászólás Re: Motorola BT headset
norbi.v8 írta:
hogy lehetne rávenni a telót, hogy a BT fülesen játsza a zenét?


A kérdés inkább az, hogy hogyan lehetne a BT fülest rávenni, hogy képes legyen A2DP kommunikációra. :wink:
Elárulom, sehogy. A zene lejátszáshoz olyan BT headsetet kell vegyél, ami tud ilyet...


szer. júl. 09, 2008 23:49
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 44
Hozzászólás Motorola BT headset
Sziasztok!

Adott egy Motorola H350 BT headset és egy SE v640i teló, hogy lehetne rávenni a telót, hogy a BT fülesen játsza a zenét? A telefonhívás a fülesen szólal meg, de ha elindítom a zenelejátszót, akkor a telefonon szól a zene. A beállításokat nézegettem, de eddig nem sok sikerrel...


szer. júl. 09, 2008 20:01
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 99
Hozzászólás 2 telefonos bt headset
Én is hasonló headsetet keresnék. Olyat amiben 2 bt modul van és egyszerre tud kezelni 2 telefont/hívást. Mintha olvastam volna vmi hirsiteon ilyenről, de akkor még nem érintett a probléma. Remélem nem a kacsa magazin online volt :)

Vagy ha ez nem, akkor tud nekem ajánlani valaki olyan headsetet ami nem 5-6 mp nyomvatartás után kapcsol be hanem gyorsan? Van egy Nokia BH-209 -em de az a bajom vele hogy kocsiban használnám, és ha bemegyek mondjuk a kútra és a headset kintmarad, mire visszaérek elveszíti a kapcsolatot a telóval, és nem épül fel ujra automatikusan, csak ha kikapcsolom és visszakapcsolom. Bejövő hívásnál ez kb pont annyi időt vesz igénybe hogy a hivó fél megunja és lerakja, vagy bekapcsol a hangposta :(


szomb. júl. 05, 2008 10:39
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 527
Tartózkodási hely: Debrecen
Hozzászólás 
Nekem van egy Sam. D900i-m és egy Nokia E51-em. Szeretnék hozzájuk venni BT-s headset-tet. Soha sem volt még BT-s eszközöm. Van olyan, ami 2 telcsit is tud kezeli? Vagy amikor csörög az egyik vagy másik telcsi, át tudom váltani valahogy?
Amúgy mi szokott a különbség lenni a headsetek közt tudásban? Nekem nem kell stereo, csak a kocsiban használnám (meg azért néha az utcán is).
Milyet ajánlotok?


vas. jún. 29, 2008 6:55
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 596
Tartózkodási hely: Budapest - magamon kívül (félreértéseket elkerülendő: férfitesben, NOKIA 6230i-ben, sw.: V3.81 ;-)
Hozzászólás 
ds200 K530-ivel kipróbálva nem ismerte fel egymást


kedd jún. 24, 2008 13:50
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 596
Tartózkodási hely: Budapest - magamon kívül (félreértéseket elkerülendő: férfitesben, NOKIA 6230i-ben, sw.: V3.81 ;-)
Hozzászólás 
Nem tudom Sky, hogy ezek a SERIKSON BT fülesek dolgoznak-e Nokiával. Ha igen, akkor most én épp 6 ropiért hajtottam fel ds200-at, holnap lesz a próba. Magánba átnyomom tellámat, mert nem leszek neten. Ha érdekel holnap du. híjj. (Mármint nem én árulom.)


hétf. jún. 23, 2008 10:38
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 596
Tartózkodási hely: Budapest - magamon kívül (félreértéseket elkerülendő: férfitesben, NOKIA 6230i-ben, sw.: V3.81 ;-)
Hozzászólás 
Köszi Wágner úr. Jó kis füles lenne hbh200 ha nem tűnt volna el varázsütésszerűen a boltokból


vas. jún. 22, 2008 17:48
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: pén. júl. 23, 2004 1:37
Hozzászólások: 481
Tartózkodási hely: Eger
Hozzászólás 
Telefanni írta:
Sztereo bluetooth-ok közül SE K530i-hez melyiket érdemes? Kinéztem a HBH-DS220-at, de főként az akksi kapacitás szempontjából érdekelne, szerintetek melyik amelyik erősebb?

Nem ragaszkodom az SE butushoz, más pl szpídcsopos kütyük közül is érdekel, melyik megbízható SE telóhoz.
Landsmann kartács tud róla írni mivel emlékeim szerint ilyet használ egy ideje, de asszem ide nem nagyon jár. Talán az se-portal.hu-n keresd. Szerk: Megtaláltam. Itten van a hs-ről szó.


hétf. jún. 16, 2008 21:30
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 596
Tartózkodási hely: Budapest - magamon kívül (félreértéseket elkerülendő: férfitesben, NOKIA 6230i-ben, sw.: V3.81 ;-)
Hozzászólás 
Sztereo bluetooth-ok közül SE K530i-hez melyiket érdemes? Kinéztem a HBH-DS220-at, de főként az akksi kapacitás szempontjából érdekelne, szerintetek melyik amelyik erősebb?

Nem ragaszkodom az SE butushoz, más pl szpídcsopos kütyük közül is érdekel, melyik megbízható SE telóhoz.


szer. jún. 11, 2008 2:21
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 854
Tartózkodási hely: Mistral, ahol sok ember megfordul. Én már a bejáratnál! Egyébként Budapest III. ker.!
Hozzászólás 
Szia!
Jaj, neeeeee! Nekem van egy PV702, de soha nem venném meg többet.
Inkább vegyél egy Logitech-et mert a hangminősége hegyekkel a SE előtt jár. Az SE **** hangminőséggel rendelkezik(a Logitech-hez képest) és azonnal elkezd recsegni amint valami a jelforrás és a headset közé kerül.

AGyurma írta:
Marad a Sony Ericsson HBH-PV703.
Remélem, hogy beválik.


csüt. ápr. 03, 2008 7:40
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 418
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Nekem moto s9 van, zenehallgatásra nagyon-nagyon jó, beszélgetésre nem annyira, elég zajosan hall a másik fél illetve nagyon hangosan kell ahhoz beszélni, hogy jól hallja a másik, amit mondasz.

A legkiinosabb helyzet, amikor pl. agyonzsúfolt BKV-n zenét hallgat az ember és jön egy bejövő hiivás :-) Ilyenkor elég hülyén veszi ki magát, ha hirtelen elkezd az ember beszélni a levegőbe :-) Ráadásul hangosabban is kell beszélni.. mert pl. egy telefonba akár bele is lehet suttogni, de egy ilyen headsetbe aztán suttoghatok.. :-)

De gondolom a többi headset-tel is hasonlóan kiinos lenne egy tömött buszon telefonálni :-) Mindenesetre a vezeték nélküli zenehallgatás nagyon klassz dolog :-)


hétf. márc. 31, 2008 20:18
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 595
Hozzászólás 
Marad a Sony Ericsson HBH-PV703.
Remélem, hogy beválik.


hétf. márc. 31, 2008 15:23
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1598
Tartózkodási hely: Budapest City
Hozzászólás 
AGyurma írta:
:D Igen, ez már valami!


Kicsit nehezítem a helyzeted! :lol:
Nekem nokia van. Tökéletesen műxik! 8)
Szerintem nagyon nem fogsz befürödni, akármelyiket veszed. Válaszd azt, amelyik jobban tetszik! :wink:
Töltő miatt inkább a nokiát...


hétf. márc. 31, 2008 9:10
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 595
Hozzászólás 
thiby írta:
Tudom, ez nem sok segiitség, de mégis valami :wink:


:D Igen, ez már valami!


hétf. márc. 31, 2008 8:57
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 418
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
AGyurma írta:
Nokia vagy Sony Ericsson?


Szia,

nálam most van reggel 8) Az egyik barátom állandóan cserélgeti a telefonjait és a headset-jeit, és a Sony Ericssonra-ra esküszik, neki bevált. Telefonokban majdnem mindig Nokia-ja van, de sokat használja a headset-et és a Sony-val teljesen meg van elégedve, pont szombaton mondta, hogy ez a legjobb, sokkal jobb, mint a Nokia-k.

Tudom, ez nem sok segiitség, de mégis valami :wink:


hétf. márc. 31, 2008 8:09
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 595
Hozzászólás 
Üdv,

Headset-et kell reggelre választanom Nokia telefonhoz.
Volt egy szörnyű tapasztalatom a MM-ban egy Mrhandsfree-vel, és soha többet gagyit.

Irodába munkához, néha autóba használnám. Hosszú készenléti idő fontos, de a hangminőség a LEGfontosabb.
Nokia vagy Sony Ericsson?
Noka BH-207 vagy Sony Ericsson HBH-PV702 vagy 703.
Olvastam egy jó tesztet a Sonyról, hangminőség tekintetében.

Reggel döntenem kellene. :shock:

Tapasztalat?
Előre is köszi....


vas. márc. 30, 2008 19:57
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1975
Tartózkodási hely: "NEC ARTE NEC MARTE"
Hozzászólás 
Winston_Wolf írta:
A legtöbb Nokia a vezetékes headsetet használja antennaként a rádió hallgatásakor. Éppen ezért annak bedugása nélkül nem is lehet elindítani a rádió alkalmazást.

Bár tegyem hozzá 6300-m még soha nem volt, abban nem vagyok túl expert, de gyanítom hogy ennél a telefonnál sem működik nagyon másképp a dolog. Ha igen, akkor bocsánat.


6300 is ugyanígy működik ("csatlakoztasson egy tartozékot" üzenetet kapsz, ha nincs bedugva a headset és el akarod indítani a rádiót).


kedd márc. 18, 2008 10:36
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4374
Tartózkodási hely: c:\windows
Hozzászólás Re: help
Lost in space írta:
SziasztokSegítségre lenne szükségem.A minap vettem egy motorola s9 bluetoot headsetet de nem tudom hogy kapcsolódok vele a számítógépemhez.Behejeztem a bluetoot a számítógépbe,bekapcsoltam a headsetet de nem tudom aztán hogyan tovább...


A bluetooth drivert feltelepíted, ha kell, ezek után dugod be a dongle-t a gépbe. Ha már ez megvan, akkor kerestess vele új eszközöket, de előtte ha kell, kapcsold párosítás üzemmódba a headsettet. Ezt a headsett leírásában megtalálod, hogy kell csinálni.


kedd márc. 18, 2008 9:37
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: hétf. márc. 17, 2008 20:28
Hozzászólások: 4
Tartózkodási hely: szentes
Hozzászólás help
SziasztokSegítségre lenne szükségem.A minap vettem egy motorola s9 bluetoot headsetet de nem tudom hogy kapcsolódok vele a számítógépemhez.Behejeztem a bluetoot a számítógépbe,bekapcsoltam a headsetet de nem tudom aztán hogyan tovább...


kedd márc. 18, 2008 9:04
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 469
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
stepper írta:
Sziasztok!
Tudja valaki hogyan tudnám halgatni a rádiót egy Motorola s9-en.
A nokia 6300 tökéletesen kezeli a beszélgetést és az mp3 lejátszást de a rádió nem akar elindulni.



Ez esetben nem az a fő probléma, hogy BT audio gatewayt tud-e a telefon, vagy se... A legtöbb Nokia a vezetékes headsetet használja antennaként a rádió hallgatásakor. Éppen ezért annak bedugása nélkül nem is lehet elindítani a rádió alkalmazást.


Bár tegyem hozzá 6300-m még soha nem volt, abban nem vagyok túl expert, de gyanítom hogy ennél a telefonnál sem működik nagyon másképp a dolog. Ha igen, akkor bocsánat.


hétf. márc. 17, 2008 20:42
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4374
Tartózkodási hely: c:\windows
Hozzászólás 
Akkor ki kéne próbálni egy másik (tipusú) telefonnal.


vas. márc. 16, 2008 19:25
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2934
Tartózkodási hely: Kecskemét/Budapest
Hozzászólás 
Próbáltam több helyen is. Mindenhol ugyanaz a jelenség.


vas. márc. 16, 2008 18:31
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4374
Tartózkodási hely: c:\windows
Hozzászólás 
Rozso írta:
Motorola H700 headsetet használok Nokia 6288-al, de nem vagyok vele megelégedve. Olyan mintha rossz lenne a vétel. Ha a zsebenben van vagy asztalon a bal kezemnél már akkor kicsit recseg, csak a jobb kezemnél az asztalon jó. Ha még távolabb van, akkor már használhatatlan.

Mivel még sose használtam BT headsetet nem tudom, hogy ez nomális-e vagy a hetadsetben van a hiba.


Nem feltétlenül. Nem tudom, próbáltad-e más helyszínen használni. Sok dolog zavarhatja azt a frekvenciasávot, pl. cordless telefon, távvezérlő stb. Én pl. autóban is tapasztaltam olyat, hogy egy bizonyos helyen elhaladva berecsegett a headset. Otthon nálam akkora az elektroszmog, hogy fél méterre a telefontól már recseg az összes headset.


vas. márc. 16, 2008 18:17
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2934
Tartózkodási hely: Kecskemét/Budapest
Hozzászólás 
Motorola H700 headsetet használok Nokia 6288-al, de nem vagyok vele megelégedve. Olyan mintha rossz lenne a vétel. Ha a zsebenben van vagy asztalon a bal kezemnél már akkor kicsit recseg, csak a jobb kezemnél az asztalon jó. Ha még távolabb van, akkor már használhatatlan.

Mivel még sose használtam BT headsetet nem tudom, hogy ez nomális-e vagy a hetadsetben van a hiba. Kolegámnak is ugyanilyen van és nála is ez a jelenség, pedig a Motorola úgy reklámozza ezt a H700-ast, mint a legjobb headsetje... :(

Elég nagyot csalódtam, mert azt hittem hogy szabadon mászkálhatok a szobában meg az irodában, úgy hogy a füles a fejemen van a teló meg az asztalon, mert elvileg 10 méter a BT "hatóereje". Ezt elfelejthetem?

Elöre is köszi a választ!

Rozsó


vas. márc. 16, 2008 18:13
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 941
Hozzászólás 
stepper írta:
:?:
Tudtok valamit arrol hogy milyen szoftvert kell telepíteni egy PDA-ra hogy át küldje az információkat egy Motorola S9-re(zenére gondolok memória kártyárol). Előre is köszi


ezt akkor tudja megcsánálni ha a teló tudja a sztereo headset/audio gateway bluetooth profilt amit nem tartok túl valószínűnek... Nekem a PCm tudja ezeket a profilokat, elvileg nemcsak kuldeni tudja igy az audiot headsetre hanem fogadni is mint egy headset es akkor ezen hallgatom akarhogyan...


csüt. jan. 31, 2008 15:17
Profil Privát üzenet küldése ICQ
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 780 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 16  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Google [Bot] valamint 17 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség