Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: szomb. szept. 28, 2024 22:37



Hozzászólás a témához  [ 275 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5, 6  Következő
Nokia E60: Kamera nélküli 3G okosteló 352x416-os kijelzővel 
Szerző Üzenet
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 854
Tartózkodási hely: Mistral, ahol sok ember megfordul. Én már a bejáratnál! Egyébként Budapest III. ker.!
Hozzászólás 
Sziasztok!
Nagy fordulat állt be az ügyemben. Ma kapok egy SMS-t, hogy mehetek a telóért. Bemegyek a szervizbe, kérdezem a fickót, hogy csináltak vele egyáltalán valamit? Azt mondja, hogy főpanelt cseréltek benne, így kaptam egy új garjegyet, 2 év garral együtt. huh.gif Meg is kérdezte, hogy sikerült mozgósítanom valami ismerőst az ügyben, mert ilyet a NOKIA nem szokott csinálni? Talán a funkció billentyű beesése olyan károsodás miatt történt amit már nem tudtak lefedezni "szakvéleménnyel". Örömben az üröm, hogy most meg a joystic tetejéről leszedték a kis gumi borítást ami a joy használatát könnyíti meg. Így úgy nézett ki szegényem mintha valami bóvli, kiszuperált joy lenne benne. Mondanom sem kell, hogy visszaküldettem, hogy ez nem így nézett ki és cseréljék ki. :twisted:
De akkor sincs ez jól, hogy minden következmény és bizonyítás nélkül ráfoghatják egy telefonra, hogy abban ismeretlen eredetű folyadék van.
U.i.: Köszönöm Macika a felajánlott segítséget, de úgy néz ki, hogy még csúszik a személyes találkozó. :P


szomb. nov. 15, 2008 12:51
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 854
Tartózkodási hely: Mistral, ahol sok ember megfordul. Én már a bejáratnál! Egyébként Budapest III. ker.!
Hozzászólás 
Macika írta:
Csak arra akartam utalni, hogy nagyon sokszor nem gondol az ember arra, hogy esetleg megjelenhetett pára a panelen (hiszen - szerintem direkt - úgy van megalkotva az egész, hogy semmiféle védelem ne legyen a csepp-/páraállóság érdekében). És rosszindulatot feltételez mások részéről.

Ok, nem értettem félre. :D Csak szerintem ez több mint pára, mert ez elég nagy folyásnak látszik. Na majd meglátom. Először is vigyék vissza és rakják össze rendesen! Utána jelentkezem, de lehet, hogy kérek egy független szakértői véleményt még.


szer. nov. 05, 2008 15:18
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
Kano írta:
Macika írta:
...

Na akkor azt hiszem, hogy visszaviszem a Bécsi úti szervizbe és kérem, hogy rakják össze normálisan, ha már szét tudták barmolni. Utána pedig meglátogatlak Téged, hogy mit mondasz rá(úgysem ismerjük egymást személyesen, fórumon pedig meg már rengeteget beszéltünk, legalább találkozunk személyesen is egyszer). :D Akkor ezt bebuktam...
Szerintem ismersz a fórumról annyira, hogy én nem szoktam valótlant írni/mondani. De majd ha odaérek hozzád akkor megnézzük belülről, hogy mi a helyzet és mi okozhatta.
Nem szeretném, ha félreértenél, nem feltételezem, hogy el akartad hallgatni az Általad is tudott beázás tényét!!!

Csak arra akartam utalni, hogy nagyon sokszor nem gondol az ember arra, hogy esetleg megjelenhetett pára a panelen (hiszen - szerintem direkt - úgy van megalkotva az egész, hogy semmiféle védelem ne legyen a csepp-/páraállóság érdekében). És rosszindulatot feltételez mások részéről.


szer. nov. 05, 2008 14:50
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 854
Tartózkodási hely: Mistral, ahol sok ember megfordul. Én már a bejáratnál! Egyébként Budapest III. ker.!
Hozzászólás 
Macika írta:
...

Na akkor azt hiszem, hogy visszaviszem a Bécsi úti szervizbe és kérem, hogy rakják össze normálisan, ha már szét tudták barmolni. Utána pedig meglátogatlak Téged, hogy mit mondasz rá(úgysem ismerjük egymást személyesen, fórumon pedig meg már rengeteget beszéltünk, legalább találkozunk személyesen is egyszer). :D Akkor ezt bebuktam...
Szerintem ismersz a fórumról annyira, hogy én nem szoktam valótlant írni/mondani. De majd ha odaérek hozzád akkor megnézzük belülről, hogy mi a helyzet és mi okozhatta.


szer. nov. 05, 2008 11:19
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
Kano írta:
Akoska írta:
Sajnos olyat is hallottunk már, hogy az az "ázásnyom" a szervizben került a panelre.

De bizonyítani sajnos lehetetlen.

Na ez nagyszerű. Ilyet csinál a magyarországi hivatalos NOKIA szerviz? Tudja ezt a NOKIA, hogy ilyenek történnek itt? Nem kellene megírnunk nekik? Hogy derült ki, hogy a szervizben került rá? Akkor buktam mindent? Fogyasztóvédelem? Nem létezik valami olyan ultahangos vagy átvilágításos vizsgálat ami meg tudja állapítani, hogy mikor kerülhetett a panelra az a nyom?
Köszönöm!
De, biztosan.
De sem Te, sem ők nem fogják anyagilag finanszírozni azt.
Mivel a készüléked ára kevés fedezetnek.
Na meg mellesleg nekik nem is érdekük, esetleg, hogy kiderüljön a turpisság.

Egyébként én magam még nem láttam olyan telefont, ami ázatlanul ment be a szervizbe és ázottan jött volna ki. Persze, olvasgatni olvasgattam ezt-azt én is, aminek ugye az igazságtartalmát nem tudom megvizsgálni.
Láttam én már az eladónak kerekre nyílt kék szemekkel hazudni valakit, aki az 1napos új készüléket otthoni nyitással megölte és vitte vissza 72 órás cserében (míg volt ilyen), kapta is az újat.

Szóval ez meleg dolog.

Abban viszont biztos vagyok, hogy a hozzám (ilyen olyan bajokkal, DE NEM BEÁZÁSSAL!) elkerülő készülékek közel ~50%-ában fellelhető nedvesség nyoma. Kisebb-nagyobb mértékben, az alsó sorcsati szinte 80%-ban hordoz oxidációt, bentebb a billentyűzetfólia és környéke szokott rendszeresen rozsdásodni, súlyosabb esetben (ez viszont már valóban vagy vízbe ejtés vagy komoly páralecsapódás (pl. nagy esőben nejlon kabát alatt beizzadva, zsebben tartva, hasonlók) esetén tapasztalható) a panel, az IC-k között-alatt is. Ez esetben általában már menthetetlen a készülék.

Hogy a Nokia miért dobja vissza?

Mert ezek az oxidációk általában valamilyen maró anyag (legtöbbször a klór) jelenlétére utalnak.
Ők nem 'gányolnak', a javítási szabványukban nincs benne a kis szervizekben (nálam is) előszeretettel alkalmazott ultrahangos mosó használatának lehetősége a megfelelő vegyszerrel.
Mert bár - rendszerint - jó lesz a telefon utána ideig-óráig (szerencsés esetben hónapokig, akár fél-1 évig is), de bizonyos paramétereknek már nem fog megfelelni. Olyat pedig ők nem adhatnak ki a kezükből. Ilyen esetben megfizetheted a panelcserét és akkor újra 100%-os lesz a készüléked, az azonban egy új, gyári független készülék árát közelíti.

Szóval nehéz igazságot mondani, a vevő természetesen nem ismeri el, hogy nála kapott volna vizet (ill. nem hiszi el), a szerviz pedig van abban a helyzetben, hogy ne foglalkozzon feltételezett ügyeskedőkkel.

Ja, a BB5-javítás a bochumi gyár bezárásáig biztosan Németországban történt, mostanról nincs pontos infóm, de nem tudok róla, hogy komplett HW-s szervizt telepítettek volna Magyarországra. De hátha jön valaki, aki tudja a frankót.


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Macika szer. nov. 05, 2008 14:46-kor.



szer. nov. 05, 2008 10:45
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 854
Tartózkodási hely: Mistral, ahol sok ember megfordul. Én már a bejáratnál! Egyébként Budapest III. ker.!
Hozzászólás 
Akoska írta:
Sajnos olyat is hallottunk már, hogy az az "ázásnyom" a szervizben került a panelre.

De bizonyítani sajnos lehetetlen.

Na ez nagyszerű. Ilyet csinál a magyarországi hivatalos NOKIA szerviz? Tudja ezt a NOKIA, hogy ilyenek történnek itt? Nem kellene megírnunk nekik? Hogy derült ki, hogy a szervizben került rá? Akkor buktam mindent? Fogyasztóvédelem? Nem létezik valami olyan ultahangos vagy átvilágításos vizsgálat ami meg tudja állapítani, hogy mikor kerülhetett a panelra az a nyom?
Köszönöm!


kedd nov. 04, 2008 22:53
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. márc. 25, 2004 17:07
Hozzászólások: 4267
Tartózkodási hely: GRAND FOTEL
Hozzászólás 
Sajnos olyat is hallottunk már, hogy az az "ázásnyom" a szervizben került a panelre.

De bizonyítani sajnos lehetetlen.


kedd nov. 04, 2008 22:48
Profil ICQ
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 854
Tartózkodási hely: Mistral, ahol sok ember megfordul. Én már a bejáratnál! Egyébként Budapest III. ker.!
Hozzászólás 
Macika írta:
Kano írta:
Sziasztok!

Na a mai napon kaptam egy SMS-t, hogy mehetek a leadott készülékért. Bementem a szervizbe és a hölgy közölte velem, hogy mivel beázott a készülék így nem hajlandó a NOKIA javítani. Ráadásul úgy kaptam vissza a készüléket, hogy rosszul van összerakva. A kijelző alatti bal oldali gombnak nincs meg a nyomáspontja (beesik a kijelző szintje alá, ha benyomom). A szakvéleményben az szerepel, hogy az oxidáció már olyan károsodást okozott, hogy a szakszerű javítást nem teszi lehetővé.
Ami biztos, hogy nálam ez nem keletkezett (tudom, hogy hidegből melegbe bemenve a pára is lecsapódhat, de ez nem az mert egy folyás van lefényképezve a panelről). A készüléket bemutató darabként vásároltam az egyik EW-ben 2008.03.28-án. Kérdésem, hogy mit lehet ilyenkor tenni? Nem tudom, hogy létezik-e olyan eljárás amivel megállapítható, hogy a beázás mikor keletkezhetett? Szerintetek mit tehetek?
Köszönöm!
Üdv.: Kano
Elhozhatod hozzám, átnézem itt előtted a telót, szétszedve, le is fotózom a részleteket.

Ha ők visszadobták, akkor valószínűleg úgy is van, az igazadat nem fogod tudni megvédeni sajnos.
Egyébként pedig az is lehet, hogy valóban látható rajta ázásnyom, csak eddig nem okozott panaszt.

Látatlanban többet nem tudok mondani...

Nem is azt vitatom, hogy van-e rajta valami csak, hogy mikor került oda. Illetve, ha visszaküldték a telefont akkor miért nem rakták össze rendesen? Az a nevetséges, hogy rosszul van összerakva vagy valami probléma van a hívás indító gombnál (nincs normális nyomáspontja).
Köszi!


kedd nov. 04, 2008 22:06
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
Kano írta:
Sziasztok!

Na a mai napon kaptam egy SMS-t, hogy mehetek a leadott készülékért. Bementem a szervizbe és a hölgy közölte velem, hogy mivel beázott a készülék így nem hajlandó a NOKIA javítani. Ráadásul úgy kaptam vissza a készüléket, hogy rosszul van összerakva. A kijelző alatti bal oldali gombnak nincs meg a nyomáspontja (beesik a kijelző szintje alá, ha benyomom). A szakvéleményben az szerepel, hogy az oxidáció már olyan károsodást okozott, hogy a szakszerű javítást nem teszi lehetővé.
Ami biztos, hogy nálam ez nem keletkezett (tudom, hogy hidegből melegbe bemenve a pára is lecsapódhat, de ez nem az mert egy folyás van lefényképezve a panelről). A készüléket bemutató darabként vásároltam az egyik EW-ben 2008.03.28-án. Kérdésem, hogy mit lehet ilyenkor tenni? Nem tudom, hogy létezik-e olyan eljárás amivel megállapítható, hogy a beázás mikor keletkezhetett? Szerintetek mit tehetek?
Köszönöm!
Üdv.: Kano
Elhozhatod hozzám, átnézem itt előtted a telót, szétszedve, le is fotózom a részleteket.

Ha ők visszadobták, akkor valószínűleg úgy is van, az igazadat nem fogod tudni megvédeni sajnos.
Egyébként pedig az is lehet, hogy valóban látható rajta ázásnyom, csak eddig nem okozott panaszt.

Látatlanban többet nem tudok mondani...


kedd nov. 04, 2008 20:55
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 854
Tartózkodási hely: Mistral, ahol sok ember megfordul. Én már a bejáratnál! Egyébként Budapest III. ker.!
Hozzászólás 
Sziasztok!

Na a mai napon kaptam egy SMS-t, hogy mehetek a leadott készülékért. Bementem a szervizbe és a hölgy közölte velem, hogy mivel beázott a készülék így nem hajlandó a NOKIA javítani. Ráadásul úgy kaptam vissza a készüléket, hogy rosszul van összerakva. A kijelző alatti bal oldali gombnak nincs meg a nyomáspontja (beesik a kijelző szintje alá, ha benyomom). A szakvéleményben az szerepel, hogy az oxidáció már olyan károsodást okozott, hogy a szakszerű javítást nem teszi lehetővé.
Ami biztos, hogy nálam ez nem keletkezett (tudom, hogy hidegből melegbe bemenve a pára is lecsapódhat, de ez nem az mert egy folyás van lefényképezve a panelről). A készüléket bemutató darabként vásároltam az egyik EW-ben 2008.03.28-án. Kérdésem, hogy mit lehet ilyenkor tenni? Nem tudom, hogy létezik-e olyan eljárás amivel megállapítható, hogy a beázás mikor keletkezhetett? Szerintetek mit tehetek?
Köszönöm!
Üdv.: Kano


kedd nov. 04, 2008 17:18
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
Kano írta:
Sziasztok!

Sajnos Pannonos kártyával is van "rezonálós" hangja a telefonnak. Úgyhogy nem hiszem, hogy hálózati probléma a dolog. Visszaviszem valamelyik NOKIA szervizbe csak az lesz a gond, hogy nem mindig jelentkezik a probléma és így el fognak hajtani. De erőszakos leszek.... 8)
Macika, ugye ha hardveres javítást kell csinálniuk akkor beküldik a központi szervizbe(a Bécsi úton adnám le, vagy jobb lenne a WestEndben)?
Köszönöm!
Szia.

Teljesen mindegy, hol adod le, jól mondtad.


szer. okt. 15, 2008 11:25
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 854
Tartózkodási hely: Mistral, ahol sok ember megfordul. Én már a bejáratnál! Egyébként Budapest III. ker.!
Hozzászólás 
Sziasztok!

Sajnos Pannonos kártyával is van "rezonálós" hangja a telefonnak. Úgyhogy nem hiszem, hogy hálózati probléma a dolog. Visszaviszem valamelyik NOKIA szervizbe csak az lesz a gond, hogy nem mindig jelentkezik a probléma és így el fognak hajtani. De erőszakos leszek.... 8)
Macika, ugye ha hardveres javítást kell csinálniuk akkor beküldik a központi szervizbe(a Bécsi úton adnám le, vagy jobb lenne a WestEndben)?
Köszönöm!


szer. okt. 15, 2008 9:12
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 854
Tartózkodási hely: Mistral, ahol sok ember megfordul. Én már a bejáratnál! Egyébként Budapest III. ker.!
Hozzászólás 
Macika írta:
Ha egy letétel után megjavul, akkor miért a mikrofon lenne a bűnös? Szerintem nem logikus.
Hacsak nem számolja a hívásokat, a párosnál zörög, a páratlannál meg nem. :)

Ki kéne próbálni nem T-s kártyával.
Ha azzal nem csinálja, hálózat. Ha igen, akkor készülékhiba.

Köszi, én is erre gondoltam. Csak akkor miért van az, hogy egy letétel után megjavul ugyan olyan feltételek mellett? Ezért gondoltam, hogy inkább a tel lehet a hibás.
Köszönöm!
Üdv.: Kano


hétf. okt. 06, 2008 19:40
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
Kano írta:
Sziasztok!

Olyan dolgot észleltem a telefonnál amit elsőre nem tudok hova tenni. Nem tudom, hogy a T ócska térerejének a számlájára írjak vagy a telefon hibája.
Olyat csinál, hogy indítok egy hívást és amikor kicsörög olyat hallok, hogy ha a csörgés közben beszélek a mikrofonba akkor rezonál az egész. Ezután ha a hívott felveszi akkor a beszélgetés alatt is olyan idegesítő hangja van a fülemben (olyan mint ha rezonálna valami a beszédemtől a telefonban). Ilyenkor a hívott fél szerint recsegek és rezonál a hang. Ha ekkor leteszem és újra hívom megjavul. :? Mi lehet a baj szerintetek? Talán a mikrofonom szórakozik?
Köszi!
Üdv.: Kano
Ha egy letétel után megjavul, akkor miért a mikrofon lenne a bűnös? Szerintem nem logikus.
Hacsak nem számolja a hívásokat, a párosnál zörög, a páratlannál meg nem. :)

Ki kéne próbálni nem T-s kártyával.
Ha azzal nem csinálja, hálózat. Ha igen, akkor készülékhiba.


hétf. okt. 06, 2008 19:20
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 854
Tartózkodási hely: Mistral, ahol sok ember megfordul. Én már a bejáratnál! Egyébként Budapest III. ker.!
Hozzászólás 
Sziasztok!

Olyan dolgot észleltem a telefonnál amit elsőre nem tudok hova tenni. Nem tudom, hogy a T ócska térerejének a számlájára írjak vagy a telefon hibája.
Olyat csinál, hogy indítok egy hívást és amikor kicsörög olyat hallok, hogy ha a csörgés közben beszélek a mikrofonba akkor rezonál az egész. Ezután ha a hívott felveszi akkor a beszélgetés alatt is olyan idegesítő hangja van a fülemben (olyan mint ha rezonálna valami a beszédemtől a telefonban). Ilyenkor a hívott fél szerint recsegek és rezonál a hang. Ha ekkor leteszem és újra hívom megjavul. :? Mi lehet a baj szerintetek? Talán a mikrofonom szórakozik?
Köszi!
Üdv.: Kano


hétf. okt. 06, 2008 19:15
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: pén. júl. 13, 2007 8:09
Hozzászólások: 96
Hozzászólás 
A kezembe került egy E60-as, ami furcsa dolgokat csinál: bármilyen kártyát teszünk bele, nem tud online módba váltani: vagy azt írja, hogy nem lehetséges, vagy egyszerűen merevre fagy. Láttatok már ilyet?


kedd júl. 15, 2008 9:59
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 854
Tartózkodási hely: Mistral, ahol sok ember megfordul. Én már a bejáratnál! Egyébként Budapest III. ker.!
Hozzászólás 
Sziasztok!

Vettem egy Kingston 1GB DV RS-MMC kártyát és azt csinálja a teló, hogy tökéletesen megformázza, látja, stb. de csak egy idő annyit ír ki, hogy "A memóriakártya sérült". :?
Van valakinek ötlete, hogy ez mitől lehet? A kari szerintem nem rossz, mert ilyenkor egy kivétel majd visszatétel után megint tökéletesen működik a dolog. Talán a telefon?
Köszönöm!


hétf. ápr. 14, 2008 12:16
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 854
Tartózkodási hely: Mistral, ahol sok ember megfordul. Én már a bejáratnál! Egyébként Budapest III. ker.!
Hozzászólás 
Az az érdekes, hogy nem mindig csinálja. :?
Kano írta:
Sziasztok!

Szeretném megkérdezni, hogy nektek is súg a teló beszélgetés közben? Ha kihangosítom akkor nem (továbbá T és Panni kártyával is).
Köszönöm!
Lehet, hogy rossz a hangszóróm??!!


vas. ápr. 06, 2008 12:09
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 854
Tartózkodási hely: Mistral, ahol sok ember megfordul. Én már a bejáratnál! Egyébként Budapest III. ker.!
Hozzászólás 
Sziasztok!

Szeretném megkérdezni, hogy nektek is súg a teló beszélgetés közben? Ha kihangosítom akkor nem (továbbá T és Panni kártyával is).
Köszönöm!
Lehet, hogy rossz a hangszóróm??!!


pén. ápr. 04, 2008 8:51
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 854
Tartózkodási hely: Mistral, ahol sok ember megfordul. Én már a bejáratnál! Egyébként Budapest III. ker.!
Hozzászólás 
sxt írta:
Kano írta:
Sziasztok!

Olvastam a hsz-ek között, hogy volt akinek gondja volt az 1GB-os takeMS rs-mmc kártyával. Milyen 1GB-os karit érdemes venni hozzá, amit biztosan kezel is?
Köszi!
Most veszek egy ilyen telót. :-)


Én 1 GB-os SanDisk márkájút használok E60-nal. Gond egy szál se.

Köszi! Megvettem és rögtön cseréltetem is az akksiját, mert a hibás szériás BL-5C van bene. De örülök neki, mert így legalább kapok egy vadi új akksit.


szomb. márc. 29, 2008 23:40
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 29
Tartózkodási hely: alvilág
Hozzászólás 
Kano írta:
Sziasztok!

Olvastam a hsz-ek között, hogy volt akinek gondja volt az 1GB-os takeMS rs-mmc kártyával. Milyen 1GB-os karit érdemes venni hozzá, amit biztosan kezel is?
Köszi!
Most veszek egy ilyen telót. :-)


Én 1 GB-os SanDisk márkájút használok E60-nal. Gond egy szál se.


szer. márc. 26, 2008 15:34
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 854
Tartózkodási hely: Mistral, ahol sok ember megfordul. Én már a bejáratnál! Egyébként Budapest III. ker.!
Hozzászólás 
Sziasztok!

Olvastam a hsz-ek között, hogy volt akinek gondja volt az 1GB-os takeMS rs-mmc kártyával. Milyen 1GB-os karit érdemes venni hozzá, amit biztosan kezel is?
Köszi!
Most veszek egy ilyen telót. :-)


szomb. márc. 22, 2008 16:37
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 485
Hozzászólás 
íyxcvbnmas írta:
...Szerintetek mi a jobb az e50 vagy ez?Tudom,hogy mindenkinek más a fontos funkció,de pl. azt olvastam,hogy a méretei problémásak,míg ez mondjuk az e50-nél annyira nem biztos ,hogy igaz.


Összehasonlítás (hátha ez is segít a döntésben):

http://europe.nokia.com/phones/comparephones/compare_results.jsp?location=HU&language=HU&pageaction=COMP&phone=E60&phone=E50


pén. máj. 11, 2007 7:32
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. márc. 25, 2004 17:07
Hozzászólások: 4267
Tartózkodási hely: GRAND FOTEL
Hozzászólás 
www.nokiaprogramok.hu - olvasgatni sem tilos ezen a fórumon...


csüt. máj. 10, 2007 22:43
Profil ICQ
vas-tag

Csatlakozott: csüt. máj. 10, 2007 14:24
Hozzászólások: 3
Hozzászólás 
Ismételten kösz.Vannak már rá programok,játékok ilyesmik?


csüt. máj. 10, 2007 22:06
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4644
Tartózkodási hely: Szolnok/Szeged
Hozzászólás 
Pontosan mindenkinek más a fontos benne. Döntsd el, neked kell-e pl. a wlan mindenképp. Fogdd kézbe mindkettőt, nyomogasd kicsit és döntsd el, melyik mérete jön be jobban. Az e50-re sokan panaszkodnak a kis betűi miatt, ezt is te látod, hogy tudnád-e használni, etc...


csüt. máj. 10, 2007 20:22
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: csüt. máj. 10, 2007 14:24
Hozzászólások: 3
Hozzászólás 
Köszi a kielégítő választ. Amugy most készülök ilyen telefont venni...Szerintetek mi a jobb az e50 vagy ez?Tudom,hogy mindenkinek más a fontos funkció,de pl. azt olvastam,hogy a méretei problémásak,míg ez mondjuk az e50-nél annyira nem biztos ,hogy igaz.


csüt. máj. 10, 2007 20:13
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. máj. 27, 2004 4:34
Hozzászólások: 2329
Tartózkodási hely: Budapest XVIII.
Hozzászólás 
Vagy ha meglévő internet kapcsolatot szeretnél osztani, akkor olcsóbb egy USB-s WLAN eszköz (ami átosztja a netet a telónak).


csüt. máj. 10, 2007 18:31
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 485
Hozzászólás Re: wifi
íyxcvbnmas írta:
Sziasztok!


Az lenne a kérdésem,hogy ha van otthon wifim,akkor minden további nélkül rátudok kapcsolódni a telefonnal,és tudok vele internetezni,ahogy ezt mondjuk a számítógépen tenném.


Válaszotokat előre is köszönöm


Pontosan, ahogy Akoska is írta.

Meg tudsz még mélezni, valamint az MSN és SKYPE is megy rajta külön progival.


csüt. máj. 10, 2007 14:54
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. márc. 25, 2004 17:07
Hozzászólások: 4267
Tartózkodási hely: GRAND FOTEL
Hozzászólás 
A válasz: igen. A telefon wlan szabványának megfelelő access point/wireless router megléte esetén...


csüt. máj. 10, 2007 14:31
Profil ICQ
vas-tag

Csatlakozott: csüt. máj. 10, 2007 14:24
Hozzászólások: 3
Hozzászólás wifi
Sziasztok!


Az lenne a kérdésem,hogy ha van otthon wifim,akkor minden további nélkül rátudok kapcsolódni a telefonnal,és tudok vele internetezni,ahogy ezt mondjuk a számítógépen tenném.


Válaszotokat előre is köszönöm


csüt. máj. 10, 2007 14:28
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. ápr. 04, 2007 13:03
Hozzászólások: 6
Hozzászólás 
Létezik symbianos progi, ami kezeli a skype-ot.

www.fring.com

SKype-on kívül kezeli még a Messengert, és GoogleTalk-ot is. Messenger és Skype részét próbáltam E60-on és E70-en WLAN-al, működik még SIM kártya nélkül is, úgyhogy garantáltan ingyenes.


csüt. ápr. 19, 2007 10:19
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. dec. 14, 2005 8:21
Hozzászólások: 94
Hozzászólás 
aronpapa írta:
Gyle írta:
Külföldi fórumok szerint kijött a V3-as firmware E60-ra is... ellenben a Nokia Updater továbbra is azt jelzi, hogy nincs új firmware a telefonomra. Sikerült már valakinek feltenni az újat?


Tudtommal a legújabb a 2.0618.06.05, ami 2006-07-14 jött ki.


Tényleg kijött pár hete, de magyarul még nincs, csak a 2-es.


csüt. ápr. 19, 2007 7:48
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 485
Hozzászólás 
Gyle írta:
Külföldi fórumok szerint kijött a V3-as firmware E60-ra is... ellenben a Nokia Updater továbbra is azt jelzi, hogy nincs új firmware a telefonomra. Sikerült már valakinek feltenni az újat?


Tudtommal a legújabb a 2.0618.06.05, ami 2006-07-14 jött ki.


csüt. ápr. 19, 2007 7:26
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: kedd ápr. 17, 2007 10:26
Hozzászólások: 1
Hozzászólás 
Külföldi fórumok szerint kijött a V3-as firmware E60-ra is... ellenben a Nokia Updater továbbra is azt jelzi, hogy nincs új firmware a telefonomra. Sikerült már valakinek feltenni az újat?


kedd ápr. 17, 2007 10:29
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3
Hozzászólás 
Olvasgatom a Nokia.com fórumjait és azt írják, hogy a Nokia nem nagyon fejleszt újabb firmware-t az E60-hoz. Ami szerintem botrány, mert tele van hibával a v2-es szoft, E61-re pedig már rég kijött a v3-as!
Szemétség! :evil:


vas. márc. 25, 2007 11:36
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szomb. márc. 11, 2006 17:01
Hozzászólások: 577
Hozzászólás 
igen, de még nem tudni melyik telefonok fogják elbírni a skype voip részét is... szóval egyelőre ami biztos hogy a SIP-esek azok mennek, skype meg lehet hogy egyszer menni fog.


szer. jan. 24, 2007 14:07
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. máj. 27, 2004 9:29
Hozzászólások: 378
Hozzászólás 
atwap írta:
VOIP szolgáltatókon keresztül (SIP) lehet használni, de skype-pal nem!

Köszönöm!!!


szer. jan. 24, 2007 14:04
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. dec. 14, 2005 8:21
Hozzászólások: 94
Hozzászólás 
De lesz nemsokára skype symbianra.

atwap írta:
VOIP szolgáltatókon keresztül (SIP) lehet használni, de skype-pal nem!


szer. jan. 24, 2007 12:01
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szomb. márc. 11, 2006 17:01
Hozzászólások: 577
Hozzászólás 
VOIP szolgáltatókon keresztül (SIP) lehet használni, de skype-pal nem!


szer. jan. 24, 2007 11:58
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. máj. 27, 2004 9:29
Hozzászólások: 378
Hozzászólás 
Sziasztok!

Valaki ki tudna segíteni, hogy az E60 WiFi képessége praktikusan mire jó?
Nyilván lehet vele a böngészőt meg a levelezést használni hot-spot közelében. De ezen kívül: lehet vele pl. "telefonálni"? (pl. Skype, vagy hasonló)

Köszi,
Balázs


szer. jan. 24, 2007 9:59
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. dec. 14, 2005 8:21
Hozzászólások: 94
Hozzászólás 
Al Bundy írta:
E61-en nekem sem sikerült, de én egy másik progival próbálkoztam, ott nem volt megadva STUN szerver.

Ezt próbáld ki:
Szolgáltatásprofil: IETF
Nyilvános felhasználónév: valami
Tömörítés használata: Igen/nem (próbálgasd)
Regisztráció: Ha szükséges
Proxyszerver cím: klip.hu
Regisztrálószerver cím: stun.klip.hu


Al Bundy, E61-re már van 3.x firmware, ha frissítetted, lszi írd meg mit tapasztaltál voip ügyben! Köszi.


hétf. jan. 15, 2007 22:15
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. dec. 14, 2005 8:21
Hozzászólások: 94
Hozzászólás 
Al Bundy írta:
E61-en nekem sem sikerült, de én egy másik progival próbálkoztam, ott nem volt megadva STUN szerver.

Ezt próbáld ki:
Szolgáltatásprofil: IETF
Nyilvános felhasználónév: valami
Tömörítés használata: Igen/nem (próbálgasd)
Regisztráció: Ha szükséges
Proxyszerver cím: klip.hu
Regisztrálószerver cím: stun.klip.hu


Sajnos nem megy, de közben alaposan utána néztem és az a gond hogy nem támogatja az E60 (és a többi eseries) a STUN szervert, viszont a jó hír, hogy ha minden igaz akkor a 3.xxxx firware-el már működni fog.


hétf. jan. 15, 2007 21:35
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: kedd máj. 17, 2005 10:26
Hozzászólások: 2046
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás 
E61-en nekem sem sikerült, de én egy másik progival próbálkoztam, ott nem volt megadva STUN szerver.

Ezt próbáld ki:
Szolgáltatásprofil: IETF
Nyilvános felhasználónév: valami
Tömörítés használata: Igen/nem (próbálgasd)
Regisztráció: Ha szükséges
Proxyszerver cím: klip.hu
Regisztrálószerver cím: stun.klip.hu


hétf. jan. 15, 2007 21:28
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. dec. 14, 2005 8:21
Hozzászólások: 94
Hozzászólás VOIP
Sziasztok! Tudna valaki segíteni, hogy tudnám beállítani a klip-et E60-ra? A klip honlapján ennyi információt adnak:

Sip usernév: telefonszám@klip.hu, pl. 2104321@klip.hu
Jelszó: az e-mail címhez tartozó jelszó
SIP proxy: klip.hu
Stun szerver: stun.klip.hu

Szóval aki tud, az kérem, segítsen. Köszönöm!


hétf. jan. 15, 2007 21:18
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 42
Hozzászólás 
Köszönöm. Közben már fel is toltam rá az "újat"(zsír újonan jött ki Nokiától, és a 06-4-12i volt rajta.)

Azért kérdeztem, mert a korábbi tapasztalataim szerint ilyen korai időszakában még egy új típusnak gyakrabban volt frissítése, mert ugye a a július is elrepült már, kevesen járnak fürdőruciban manapság :)

A régivel nem ment a Mail for Exchange. (Lefagyott, nem szinkronizált) A júliusival szépen hozza leveleim, naptáram és a névjegyeket is.

Néhány dolgot nem értek/vagy találok. A legfontosabbat megkérdezem, hátha valaki tudja a megoldást.

Létre lehet hozni hozzáférési pont csoportot. Ez azért jó, mert itt tööb hozzáférési pontot is meg lehet adni és a megadottak próbálkozási sorrendjét is. (Pld itthoni, aztán munkahelyi wlan, majd a mobil internet) Csak az a vicc, hogy a csort csak a kézi kiválasztásnál látszik! Tehát állandó hozzáférés pontként a web oldalakhoz sem és a a Mail for Exchange-ben sem adható meg!
Tehát, amikor értelme lenne, hogy magától végig próbálja megadni, akkor nem lehet, amikor kézzel választosm (és tudom, hogy melyik az elérhető), akkor megadható! (és végig is próbálja szépen, tehát, ha wlan közelében vagyok, arra lép fel, ha nem, akkor megy a mobilon)

Bosszantó!


pén. dec. 01, 2006 20:58
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 485
Hozzászólás 
Arthuro_Adam írta:
Mennyire stabil a szoftver?


Nekem még nem fagyott le egyszer sem, pedig a régebbi ver. (1.0610.02.15 12-04-06) van rajta.


pén. dec. 01, 2006 8:57
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. szept. 07, 2005 20:41
Hozzászólások: 148
Hozzászólás 
Mennyire stabil a szoftver?


csüt. nov. 30, 2006 23:20
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 485
Hozzászólás 
koviubi írta:
Érdeklődnék, hogy mi a jelenlegi utolsó, magyar nyelvet is tartalmazó firmware.

KÖszönöm.


V 2.0618.06.05
14-07-06
RM-49


csüt. nov. 30, 2006 18:53
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1075
Hozzászólás 
Rian írta:
Akinek ilyen telója van, levehetné nekem azt az alkalmazást, amelyik elfordítja a kijelzőt 90 fokkal!
Előre is köszi :)
(fájlkezelővel, a Z meghajtórol)
Meg nézném, hogy az N73-asom mit csinál vele!


Működik?


csüt. nov. 30, 2006 18:08
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 275 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5, 6  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 9 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség