Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: hétf. szept. 30, 2024 18:26



Hozzászólás a témához  [ 6369 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114 ... 128  Következő
Hasznos SYMBIAN programok(Nokia S603rd,S605th)&SZIGNÓZÁS 
Szerző Üzenet
arany tag

Csatlakozott: szomb. máj. 01, 2004 9:48
Hozzászólások: 141
Hozzászólás 
Sziasztok!

valamiféle sms-managert keresnél fp2-re. Ami most elindul és működik az a SMS Manager, de ez eléggé kevés funkcióval bír (csak a bejövö smst dobja egy kiválasztott folderbe), ami kellene az MMS és SMS szürés is. Most néztem a SMS Spam managert, de "tanusítványhibával" nem tudom telepiteni. Van valakinek (reddoors? :) ) esetleg ötlete?
köszi


pén. aug. 22, 2008 18:07
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
Hauptmann írta:
Korábban valaki említette a Foreca Weathert. Én a Widget változatát használom, nem is tudtam, hogy van normális verzió is. Adnátok egy linket hozzá, amihez "okosság" is van?
Azt hiszem, én a nokiaprogramokról töltöttem le, de az is Widget...


pén. aug. 22, 2008 15:24
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 195
Hozzászólás 
Korábban valaki említette a Foreca Weathert. Én a Widget változatát használom, nem is tudtam, hogy van normális verzió is. Adnátok egy linket hozzá, amihez "okosság" is van?


pén. aug. 22, 2008 13:55
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 854
Tartózkodási hely: Mistral, ahol sok ember megfordul. Én már a bejáratnál! Egyébként Budapest III. ker.!
Hozzászólás 
reddoors írta:
Szia!

Nem hinném, hogy a HACK miatt! Nálam semmilyen probléma nem jelentkezett a HACK-ből adódóan, legalábbis azoknál a típusoknál amiket a HACK létezése óta használtam (N73,N82,E51,E66).

Ilyen hibák általában abból adódnak, ha a memóriakártyára vannak telepítve a programok, de az is lehet, hogy egyszerűen "elfáradt" a telefonod.
Ha sűrűn cserélgeted, kipróbálsz új alkalmazásokat, vagy túlzottan sok van egyidejűleg telepítve növeli az instabilitást.
Előfordultak velem is néha fura megmagyarázhatatlan dolgok, ilyenkor célszerű formázni a telefont, majd ismét telepíteni az alkalmazásokat szigorúan a belső memóriába. A programok nem foglalnak sok helyet.
Semmiképpen ne rakj vissza biztonsági mentést (névjegyzéken kívül) mert előbb –utóbb az is eredményezhet hasonló problémát.
Én 2-3hetente formázom a telefonomat, elég sok progit kipróbálok, ez amolyan szakmai ártalom. :D Volt olyan, h. az E51-en 70db volt egyidejűleg, jöttek is a meglepetések.:D :D Már sajnálom , hogy nem készült egy fotó. :?


Szia!
Köszönöm, tényleg a memóriakártyára vannak telepíteni. Megpróbálom csak a memóriába tenni őket.
Köszönöm a tippet. :wink:


pén. aug. 22, 2008 9:43
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. jún. 14, 2007 18:10
Hozzászólások: 1366
Tartózkodási hely: Hungary
Hozzászólás 
Macika írta:
reddoors írta:
Az eddig megjelent EU verziók mindegyike(a mostani is) autorun funkcióval van ellátva ,tehát, ha lecsatlakoztatod a telefonod a számítógépről automatikusan települnie kellene a .sis fájlnak. Igen ám, de ez csak akkor igaz, ha előtte nem volt Garmin telepítve. Ha volt, általában neked kell elindítani a telepítőt ami a memóriakártyán itt található --->>>Garmin\Apps\Symbian\Res\GarminMobileXT.sis. (Ha formáznád a telefont 100% , hogy magától települne. )
Na, pont ez a bajom, hogy ha szűz telóra (N95 8GB) telepítem a 4.20.20-at az exe fájl (16.648.192 bytes) segítségével, akkor az megcsinálja a telepítést szépen, ám a nevezett helyen 0 db sis fájl található, nincs mit telepítsek.


Hát elég különös. A PC-n futtatható .exe fájl semmit nem telepít a memóriakártyára, annak egyedül FÁJLÁTVITELI szerepe van.

Tehát, ha a GarminMobileXTforSymbianS60_42020.exe((16.648.192 bytes)) tartalmazza a GarminMobileXT.sis-t akkor az BIZTOS, hogy felkerül a memóriakártyára. Márpedig benne van!
Már szétszedtem és összeraktam párszor.

Ezen az oldalon megtalálható, igaz új formában, másabb csomagolásban de a lényege ugyanaz. http://data.hu/get/525319/GarminMobileX ... 020_EU.exe

Ugyanaz a tartalom kerül a memóriakártyádra mint abból amelyiket te szeretted volna telepíteni csak ez megkönnyíti a dolgod mivel utólagosan , nem kell a hangot, sebességmérőket, alaptérképet, járműveket telepítened.


pén. aug. 22, 2008 7:12
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: vas. aug. 07, 2005 12:19
Hozzászólások: 32
Hozzászólás 
Sziasztok!Új vagyok ezen a fórumon,és az itt leírtak alapján tudtam feltenni 6220-ra a Garmint,amit nagy örömmel használok!Köszönöm szépen,tudom,hogy rengeteg munka fekszik benne.


pén. aug. 22, 2008 5:43
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
reddoors írta:
Az eddig megjelent EU verziók mindegyike(a mostani is) autorun funkcióval van ellátva ,tehát, ha lecsatlakoztatod a telefonod a számítógépről automatikusan települnie kellene a .sis fájlnak. Igen ám, de ez csak akkor igaz, ha előtte nem volt Garmin telepítve. Ha volt, általában neked kell elindítani a telepítőt ami a memóriakártyán itt található --->>>Garmin\Apps\Symbian\Res\GarminMobileXT.sis. (Ha formáznád a telefont 100% , hogy magától települne. )
Na, pont ez a bajom, hogy ha szűz telóra (N95 8GB) telepítem a 4.20.20-at az exe fájl (16.648.192 bytes) segítségével, akkor az megcsinálja a telepítést szépen, ám a nevezett helyen 0 db sis fájl található, nincs mit telepítsek.


csüt. aug. 21, 2008 23:49
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. jún. 14, 2007 18:10
Hozzászólások: 1366
Tartózkodási hely: Hungary
Hozzászólás 
balu0102 írta:
Idézet:
Nem értem igazán a kérdést. Melyik Garmin verziót használod és melyik térképre gondoltál?


Bocsi , lehet hogy összefüggéstelen dolgokat írtam ,de akkor az azért van mert nem vágom a dolgokat. Letöltöttem azt a verziót, (GARMIN 4.20.20) amit csak feltelepítettem a memóriakártyára, és kész. Elvileg amúgy is csak ez a 4.20.20-as fut az N78-ason, mert FP2-es. Amúgy Magyarország térképre gondoltam. A kérdés pedig az, hogy a legfrisebb Mo térkép van e a 4.20.20-as verzióhoz, valamint a másik kérdésem, hogy miért van az, hogy belépek a garminba, megadom neki, hogy hova szeretnék menni, és bármeddig várok nem talál műholdat, csak azt írja, hogy vár a jobb gps vételre. Ilyenkor megunom a várakozást, kilépek, és belépek a telefon menüjébe, azon belül a tools/connect/gps-be ahol kérek egy pozíció meghatározást és akkor ott 1 percen belül megtalálja a műholdakat és megadja a pozíciómat. Ekkor kilépek ebből, és ujra elindítom a Garmin és ezután a Garmin már egyből talál műholdakat. Ezt nem értem ,hogy miért van, de valószínüleg még biztos nem működik tökéletesen FP2-n.

Én csak arra voltam kíváncsi, hogy melyik 4.20.20-as Garmin csomagot használod. Mivel jómagam is összeraktam párat. Magyarország térképe nem verzióhoz kötött , több kiadás is van, amiből jelenleg a legfrissebb a NaviGuide_v50 amit ezen az oldalon is megtalálsz. Sajnos nincs olyan közeli ismerősöm akinek N78-a lenne, de azt viszont tudom ,hogy 6220 classicon tökéletesen működik. Az pedig ugyanaz rendszer mint ami N78-on is van.


csüt. aug. 21, 2008 20:10
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szomb. aug. 16, 2008 22:20
Hozzászólások: 16
Hozzászólás 
Idézet:
Nem értem igazán a kérdést. Melyik Garmin verziót használod és melyik térképre gondoltál?


Bocsi , lehet hogy összefüggéstelen dolgokat írtam ,de akkor az azért van mert nem vágom a dolgokat. Letöltöttem azt a verziót, (GARMIN 4.20.20) amit csak feltelepítettem a memóriakártyára, és kész. Elvileg amúgy is csak ez a 4.20.20-as fut az N78-ason, mert FP2-es. Amúgy Magyarország térképre gondoltam. A kérdés pedig az, hogy a legfrisebb Mo térkép van e a 4.20.20-as verzióhoz, valamint a másik kérdésem, hogy miért van az, hogy belépek a garminba, megadom neki, hogy hova szeretnék menni, és bármeddig várok nem talál műholdat, csak azt írja, hogy vár a jobb gps vételre. Ilyenkor megunom a várakozást, kilépek, és belépek a telefon menüjébe, azon belül a tools/connect/gps-be ahol kérek egy pozíció meghatározást és akkor ott 1 percen belül megtalálja a műholdakat és megadja a pozíciómat. Ekkor kilépek ebből, és ujra elindítom a Garmin és ezután a Garmin már egyből talál műholdakat. Ezt nem értem ,hogy miért van, de valószínüleg még biztos nem működik tökéletesen FP2-n.


csüt. aug. 21, 2008 19:57
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. jún. 14, 2007 18:10
Hozzászólások: 1366
Tartózkodási hely: Hungary
Hozzászólás 
Macika írta:
reddoors írta:
Macika írta:
Másnál nem jelentkezik az a probléma, hogy akár a 4.10-re, akár a 4.20-ra telepítve az új 4.20.20-as frissítést, összekeverednek a szövegek, össze-vissza írogat ki mindent, a kilépés helyére szerda, a két alsó billentyűre változatos butaságok, stb.
Többször is megpróbáltam, mindig ugyanaz, full Garmin uninstall után is. 4.10. és 4.20 esetén minden OK.

De jelentkeztek. De miért nem szeded le a régi verziót és rakod fel simán az újat? Ezek az összekeveredett betűk véleményem szerint a 4.20.00-as verzióban bevezetni kívánt új betűtípus támogatás miatt lehet. Frissítéskor a telepítőt kicsit megkeveredhet, viszont új telepítésnél tökéletes.
Próbáltam, de nincs benne a sis fájl, ha üresre feltelepítem a letöltött exe-t.
Hol rontom el?

Az eddig megjelent EU verziók mindegyike(a mostani is) autorun funkcióval van ellátva ,tehát, ha lecsatlakoztatod a telefonod a számítógépről automatikusan települnie kellene a .sis fájlnak. Igen ám, de ez csak akkor igaz, ha előtte nem volt Garmin telepítve. Ha volt, általában neked kell elindítani a telepítőt ami a memóriakártyán itt található --->>>Garmin\Apps\Symbian\Res\GarminMobileXT.sis. (Ha formáznád a telefont 100% , hogy magától települne. )


csüt. aug. 21, 2008 19:48
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
reddoors írta:
Macika írta:
Másnál nem jelentkezik az a probléma, hogy akár a 4.10-re, akár a 4.20-ra telepítve az új 4.20.20-as frissítést, összekeverednek a szövegek, össze-vissza írogat ki mindent, a kilépés helyére szerda, a két alsó billentyűre változatos butaságok, stb.
Többször is megpróbáltam, mindig ugyanaz, full Garmin uninstall után is. 4.10. és 4.20 esetén minden OK.

De jelentkeztek. De miért nem szeded le a régi verziót és rakod fel simán az újat? Ezek az összekeveredett betűk véleményem szerint a 4.20.00-as verzióban bevezetni kívánt új betűtípus támogatás miatt lehet. Frissítéskor a telepítőt kicsit megkeveredhet, viszont új telepítésnél tökéletes.
Próbáltam, de nincs benne a sis fájl, ha üresre feltelepítem a letöltött exe-t.
Hol rontom el?


csüt. aug. 21, 2008 19:36
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. jún. 14, 2007 18:10
Hozzászólások: 1366
Tartózkodási hely: Hungary
Hozzászólás 
Nekem személy szerint sokkal jobban tetszettek az új betűtípusok (4.20.00) én jelenleg is ezeket használom a mostani 4.20.20-as verzióban. Tökéletesen működik és még rajtam kívül több száz felhasználónak akik ugyanezt a verziót használják. (visszajelzések alapján írom ezt) Szerencsére már lehet választani. Mindenki úgy rakja össze a csomagot , ahogy számára szimpatikus. :wink:


csüt. aug. 21, 2008 19:35
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. jún. 14, 2007 18:10
Hozzászólások: 1366
Tartózkodási hely: Hungary
Hozzászólás 
Macika írta:
Másnál nem jelentkezik az a probléma, hogy akár a 4.10-re, akár a 4.20-ra telepítve az új 4.20.20-as frissítést, összekeverednek a szövegek, össze-vissza írogat ki mindent, a kilépés helyére szerda, a két alsó billentyűre változatos butaságok, stb.
Többször is megpróbáltam, mindig ugyanaz, full Garmin uninstall után is. 4.10. és 4.20 esetén minden OK.

De jelentkeztek. De miért nem szeded le a régi verziót és rakod fel simán az újat? Ezek az összekeveredett betűk véleményem szerint a 4.20.00-as verzióban bevezetni kívánt új betűtípus támogatás miatt lehet. Frissítéskor a telepítőt kicsit megkeveredhet, viszont új telepítésnél tökéletes.


csüt. aug. 21, 2008 19:20
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
Másnál nem jelentkezik az a probléma, hogy akár a 4.10-re, akár a 4.20-ra telepítve az új 4.20.20-as frissítést, összekeverednek a szövegek, össze-vissza írogat ki mindent, a kilépés helyére szerda, a két alsó billentyűre változatos butaságok, stb.
Többször is megpróbáltam, mindig ugyanaz, full Garmin uninstall után is. 4.10. és 4.20 esetén minden OK.


csüt. aug. 21, 2008 18:43
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. nov. 17, 2007 22:23
Hozzászólások: 192
Tartózkodási hely: Nyíregyháza-Miskolc
Hozzászólás 
Köszi reddors! Akkor hagyom, mert rengeteg dolog van már rátelepítve, annyit pedig nem használom a garmint. Mégegyszer köszönöm, és remélem hogy továbbra is ennyire aktív, segítőkész tagja maradsz a fórumnak.


csüt. aug. 21, 2008 18:07
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. jún. 14, 2007 18:10
Hozzászólások: 1366
Tartózkodási hely: Hungary
Hozzászólás 
balu0102 írta:
szaisztok! a Garmin 4.20.20-ban a legfrisebb térkép van? Mi lehet az oka, gogy ha nagyon el akar vinni más úton mint ami a legegyszerűbb? Tegnap Debrecenben nagyon bénázott a telefonom, ugy el akart vinni, hogy nemigaz :(
Másik kérdésem pedig az lenne, hogy mi lehet az oka hogy a GPS-t nem tudja belőni a garminban (pedig kb 10 percig hagytam h keresse), ha csak előtte a gyári Tools/connec/GPS-ben bekerestetem a pozíciómat, meg mekerestetem a műholdakat. Csak ha ezek után kilépek a gyári cuccból és visszalépek a garminba egyből látja a műholdakat. N78-asról van szó egyébként.

Nem értem igazán a kérdést. Melyik Garmin verziót használod és melyik térképre gondoltál?


csüt. aug. 21, 2008 15:16
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. jún. 14, 2007 18:10
Hozzászólások: 1366
Tartózkodási hely: Hungary
Hozzászólás 
Kano írta:
Kedves Reddoors!

Olyat csinál néha a telóm, hogy a feltelepített programokat egyszer csak nem indítja el bármit csinálok. De pl. az X-plore igen. Azt gyanítom, hogy csak azok mikhez kellene egyébként a szignózás. Fent van a hack és egy
idő után olyan mintha nem működne. Egyszerűen hiába indítom el a progit nem csinál semmit. Ilyenkor az segít, ha leszedek egy progit és utána a többi elindul. Ha ugyanazt visszarakom akkor sincs gond egy ideig.
Szerintem a hack miatt csinálja ezeket. Szerinted? Megoldható ez valahogy?

Szia!

Nem hinném, hogy a HACK miatt! Nálam semmilyen probléma nem jelentkezett a HACK-ből adódóan, legalábbis azoknál a típusoknál amiket a HACK létezése óta használtam (N73,N82,E51,E66).

Ilyen hibák általában abból adódnak, ha a memóriakártyára vannak telepítve a programok, de az is lehet, hogy egyszerűen "elfáradt" a telefonod.
Ha sűrűn cserélgeted, kipróbálsz új alkalmazásokat, vagy túlzottan sok van egyidejűleg telepítve növeli az instabilitást.
Előfordultak velem is néha fura megmagyarázhatatlan dolgok, ilyenkor célszerű formázni a telefont, majd ismét telepíteni az alkalmazásokat szigorúan a belső memóriába. A programok nem foglalnak sok helyet.
Semmiképpen ne rakj vissza biztonsági mentést (névjegyzéken kívül) mert előbb –utóbb az is eredményezhet hasonló problémát.
Én 2-3hetente formázom a telefonomat, elég sok progit kipróbálok, ez amolyan szakmai ártalom. :D Volt olyan, h. az E51-en 70db volt egyidejűleg, jöttek is a meglepetések.:D :D Már sajnálom , hogy nem készült egy fotó. :?


csüt. aug. 21, 2008 15:11
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szomb. aug. 16, 2008 22:20
Hozzászólások: 16
Hozzászólás 
szaisztok! a Garmin 4.20.20-ban a legfrisebb térkép van? Mi lehet az oka, gogy ha nagyon el akar vinni más úton mint ami a legegyszerűbb? Tegnap Debrecenben nagyon bénázott a telefonom, ugy el akart vinni, hogy nemigaz :(
Másik kérdésem pedig az lenne, hogy mi lehet az oka hogy a GPS-t nem tudja belőni a garminban (pedig kb 10 percig hagytam h keresse), ha csak előtte a gyári Tools/connec/GPS-ben bekerestetem a pozíciómat, meg mekerestetem a műholdakat. Csak ha ezek után kilépek a gyári cuccból és visszalépek a garminba egyből látja a műholdakat. N78-asról van szó egyébként.


csüt. aug. 21, 2008 15:05
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 854
Tartózkodási hely: Mistral, ahol sok ember megfordul. Én már a bejáratnál! Egyébként Budapest III. ker.!
Hozzászólás 
Kedves Reddoors!

Olyat csinál néha a telóm, hogy a feltelepített programokat egyszer csak nem indítja el bármit csinálok. De pl. az X-plore igen. Azt gyanítom, hogy csak azok mikhez kellene egyébként a szignózás. Fent van a hack és egy
idő után olyan mintha nem működne. Egyszerűen hiába indítom el a progit nem csinál semmit. Ilyenkor az segít, ha leszedek egy progit és utána a többi elindul. Ha ugyanazt visszarakom akkor sincs gond egy ideig.
Szerintem a hack miatt csinálja ezeket. Szerinted? Megoldható ez valahogy?


csüt. aug. 21, 2008 14:30
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. jún. 14, 2007 18:10
Hozzászólások: 1366
Tartózkodási hely: Hungary
Hozzászólás 
Pasti írta:
Tisztelt Reddors!
Először is szeretném megköszönni a hasznos hozzászólásokat és programokat, én is már számtalan progit alkalmazzok a hozzászólásaid jóvoltából.

Sajnos azonban a Garminnal nem boldogulok. Telepítés előtt a kártyát megformáztam!A leírtak alapján feltelepítettem egy N82-re, generáltam kódokat, elmentettem két fájlt, de miután megakarom nyitni a programot bejön a garmin főképernyője, utána pedig kilép a program . Lenne valami ötleted, hogy mi lehet a baj? Előre is köszi!

Szia!
Attól tartok elkerülhetetlen a telefon formázása (*#7370# kód:12345). Azt sajnos nem tudom, mi okozza néha ezt a hibát, ami nem csak N82-nél hanem a többi típusnál is előfordul. Formázás után minden bizonnyal tökéletesen fog működni.


csüt. aug. 21, 2008 12:34
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. nov. 17, 2007 22:23
Hozzászólások: 192
Tartózkodási hely: Nyíregyháza-Miskolc
Hozzászólás 
Tisztelt Reddors!
Először is szeretném megköszönni a hasznos hozzászólásokat és programokat, én is már számtalan progit alkalmazzok a hozzászólásaid jóvoltából.

Sajnos azonban a Garminnal nem boldogulok. Telepítés előtt a kártyát megformáztam!A leírtak alapján feltelepítettem egy N82-re, generáltam kódokat, elmentettem két fájlt, de miután megakarom nyitni a programot bejön a garmin főképernyője, utána pedig kilép a program . Lenne valami ötleted, hogy mi lehet a baj? Előre is köszi!


csüt. aug. 21, 2008 10:44
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. jún. 14, 2007 18:10
Hozzászólások: 1366
Tartózkodási hely: Hungary
Hozzászólás 
user01 írta:
reddoors írta:
Igen, ez a verzió már támogatja az összes eddig kiadott symbi9.x rendszerű készülékeket. Külső GPS VEVŐ nélkül is lehet használni , telepíteni de ebben az esetben csak a térképet tudod böngészni.

...és útvonalat is lehet tervezni.

Lehet tervezni útvonalat , el is lehet menteni, sőt szimulációt is lehet végezni.Ebben az esetben ki kell kapcsolni a GPS-t. Beállítások\Rendszer\GPS vevő\Letiltás.


szer. aug. 20, 2008 20:57
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. jún. 14, 2007 18:10
Hozzászólások: 1366
Tartózkodási hely: Hungary
Hozzászólás 
kerelyfe írta:
A Garminnak mennyire részletesek pl. Horvátország, Románia térképei, Mo-hoz viszonyítva?

Ha az új 2008-as EU térképre gondolsz, akkor gyengébbek, mint a benne lévő Magyarországé. Itt találsz infót: http://www8.garmin.com/cartography/mapS ... Europe.jsp
Ha különálló térképekre gondolsz akkor hasonlóak lehetnek mint a különálló NaviGuide5.


szer. aug. 20, 2008 20:53
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 169
Hozzászólás 
reddoors írta:
Igen, ez a verzió már támogatja az összes eddig kiadott symbi9.x rendszerű készülékeket. Külső GPS VEVŐ nélkül is lehet használni , telepíteni de ebben az esetben csak a térképet tudod böngészni.

...és útvonalat is lehet tervezni.


szer. aug. 20, 2008 20:43
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2878
Tartózkodási hely: Riverside
Hozzászólás 
A Garminnak mennyire részletesek pl. Horvátország, Románia térképei, Mo-hoz viszonyítva?


szer. aug. 20, 2008 20:34
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. aug. 18, 2008 17:24
Hozzászólások: 14
Tartózkodási hely: Szolnok
Hozzászólás 
reddoors írta:
Igen, ez a verzió már támogatja az összes eddig kiadott symbi9.x rendszerű készülékeket. Külső GPS VEVŐ nélkül is lehet használni , telepíteni de ebben az esetben csak a térképet tudod böngészni.


Köszi tehát akkor nemigazán éri meg erőltetni , maradjon a Nokia maps ? Túl sokat nem használom . :roll:


szer. aug. 20, 2008 19:25
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. jún. 14, 2007 18:10
Hozzászólások: 1366
Tartózkodási hely: Hungary
Hozzászólás 
Igen, ez a verzió már támogatja az összes eddig kiadott symbi9.x rendszerű készülékeket. Külső GPS VEVŐ nélkül is lehet használni , telepíteni de ebben az esetben csak a térképet tudod böngészni.


szer. aug. 20, 2008 18:41
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. aug. 18, 2008 17:24
Hozzászólások: 14
Tartózkodási hely: Szolnok
Hozzászólás 
reddoors írta:
Szóval akkor itt a hivatalos EU verzió, http://data.hu/get/525319/GarminMobileX ... U.exe.html természetesen kibővítve a magyar nyelvi támogatásokkal (súgó, navigációs hang), sebességmérőkkel, alaptérképpel, és egy járművel (ami ismét a 3D nyíl). Itt minden az eredeti, semmin nem lett módosítva csak kibővítve és újracsomagolva. Mint említettem az előzőekben ez autorun fog elindulni, tehát miután leválasztottuk a számítógép USB csatlakozójáról a telefonunkat, pár másodperc eltelte után automatikusan települni fog a szoftver. Ha valami oknál fogva mégis blokkolásra kerülne, akkor a Garmin\Apps\Symbian\Res\GarminMobileXT.sis fájlt indítsuk el manuálisan.
Kép


Térképet nem tartalmaz, Magyarország legfrissebb térképét innen lehet letölteni majd bemásolni a memóriakártya Garmin mappájába.
http://www.garmin.hu/hirek/index.php?aid=397
http://www.garmin.hu/update/NaviGuide_v50_SD.zip

A részletesebb telepítési útmutató a topicban megtalálható, igaz ráférne már egy átdolgozás. :?
A régi feloldási kódokat természetesen nem kell újra generálni, azok itt is tökéletesen működnek (.unl fájlok).


Elnézést kérek lenne egy kérdésem ez a progi megy-e az E51 en ? és kell-e hozzá más eszköz ha igen milyen? Sajnos ez az első S60-as telóm és nekem még sok dolog nem egészen tiszta . :roll:


szer. aug. 20, 2008 18:30
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. jún. 14, 2007 18:10
Hozzászólások: 1366
Tartózkodási hely: Hungary
Hozzászólás 
Szóval akkor itt a hivatalos EU verzió, http://data.hu/get/525319/GarminMobileX ... U.exe.html természetesen kibővítve a magyar nyelvi támogatásokkal (súgó, navigációs hang), sebességmérőkkel, alaptérképpel, és egy járművel (ami ismét a 3D nyíl). Itt minden az eredeti, semmin nem lett módosítva csak kibővítve és újracsomagolva. Mint említettem az előzőekben ez autorun fog elindulni, tehát miután leválasztottuk a számítógép USB csatlakozójáról a telefonunkat, pár másodperc eltelte után automatikusan települni fog a szoftver. Ha valami oknál fogva mégis blokkolásra kerülne, akkor a Garmin\Apps\Symbian\Res\GarminMobileXT.sis fájlt indítsuk el manuálisan.
Kép


Térképet nem tartalmaz, Magyarország legfrissebb térképét innen lehet letölteni majd bemásolni a memóriakártya Garmin mappájába.
http://www.garmin.hu/hirek/index.php?aid=397
http://www.garmin.hu/update/NaviGuide_v50_SD.zip

A részletesebb telepítési útmutató a topicban megtalálható, igaz ráférne már egy átdolgozás. :?
A régi feloldási kódokat természetesen nem kell újra generálni, azok itt is tökéletesen működnek (.unl fájlok).


szer. aug. 20, 2008 17:41
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. aug. 18, 2008 17:24
Hozzászólások: 14
Tartózkodási hely: Szolnok
Hozzászólás 
reddoors írta:
joe2119 írta:
reddoors írta:
joe2119 írta:
E51-re van-e olyan progi ami felnagyítja a betűket mert hihetetlenül aprók ? :?

Van az topicban betűnagyító program, ha jól emlékszem E51-en működik.

Köszi máris végigolvasom mégegyszer eddig nem láttam sajnos . A nevét nem tudod véletlenül ? :oops:

FontMagnifier ,topic 5old.

Köszi megvan úgy néz ki prímán működik :lol:


szer. aug. 20, 2008 17:24
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. jún. 14, 2007 18:10
Hozzászólások: 1366
Tartózkodási hely: Hungary
Hozzászólás 
joe2119 írta:
reddoors írta:
joe2119 írta:
E51-re van-e olyan progi ami felnagyítja a betűket mert hihetetlenül aprók ? :?

Van az topicban betűnagyító program, ha jól emlékszem E51-en működik.

Köszi máris végigolvasom mégegyszer eddig nem láttam sajnos . A nevét nem tudod véletlenül ? :oops:

FontMagnifier ,topic 5old.


szer. aug. 20, 2008 16:57
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. aug. 18, 2008 17:24
Hozzászólások: 14
Tartózkodási hely: Szolnok
Hozzászólás 
reddoors írta:
joe2119 írta:
E51-re van-e olyan progi ami felnagyítja a betűket mert hihetetlenül aprók ? :?

Van az topicban betűnagyító program, ha jól emlékszem E51-en működik.

Köszi máris végigolvasom mégegyszer eddig nem láttam sajnos . A nevét nem tudod véletlenül ? :oops:


szer. aug. 20, 2008 16:54
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. jún. 14, 2007 18:10
Hozzászólások: 1366
Tartózkodási hely: Hungary
Hozzászólás 
joe2119 írta:
E51-re van-e olyan progi ami felnagyítja a betűket mert hihetetlenül aprók ? :?

Van az topicban betűnagyító program, ha jól emlékszem E51-en működik.


szer. aug. 20, 2008 16:20
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. jún. 14, 2007 18:10
Hozzászólások: 1366
Tartózkodási hely: Hungary
Hozzászólás 
barkzso írta:
reddoors írta:
Megjelent a Garmin 4.20.20 EU. kiadása is. Ugyanaz mint a Tajvani persze kínai nyelvi támogatások nélkül. Akit érdekel innen letöltheti:
:arrow: https://buy.garmin.com/shop/store/downl ... 8&pID=9796


Van értelme letölteni? Tartalmaz valami pluszt a másikhoz képest? :roll:

A navigációhoz szükséges rendszerfájlok ugyanazok, nem történt változás viszont visszatértek a 4.20.00 előtti betűtípusra (sajnos) .
Nekem sokkal jobban tetszett az új, elegánsabb volt. Ezt azért tették mert rengeteg felhasználónál gondot okozott. Jobban mondva azoknál, akik nem távolították el a régi verziót az új telepítése előtt, hanem egyszerűen ráfrissítettek. Így a betűtípus miatti különbség elmosódott feliratokat eredményezett. Most minden a régi csak a4.20.00 lóg ki a sorból. :?


Az előző verziókhoz képest (4.20.00 EU) kiszedték a rendszermappák jelentős részét , amit amúgy is létrehoz a program telepítés után (Resource, sys, system mappákról van szó), a private mappa maradt meg egyedül ami az autorun funkcióért felel. Ez indítja el az automatikus telepítést miután leválasztod az USB-ről.(a TW verzióban nincs ilyen)

Ha van rá igény feltöltöm ezt az eredeti Eu verziót is kibővítve a magyar kiegészítőkkel, újracsomagolva egy .exe fájlba úgy ahogy az előző is van.


szer. aug. 20, 2008 16:16
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. aug. 18, 2008 17:24
Hozzászólások: 14
Tartózkodási hely: Szolnok
Hozzászólás 
E51-re van-e olyan progi ami felnagyítja a betűket mert hihetetlenül aprók ? :?


szer. aug. 20, 2008 16:10
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: csüt. máj. 24, 2007 9:11
Hozzászólások: 18
Hozzászólás 
reddoors írta:
Megjelent a Garmin 4.20.20 EU. kiadása is. Ugyanaz mint a Tajvani persze kínai nyelvi támogatások nélkül. Akit érdekel innen letöltheti:
:arrow: https://buy.garmin.com/shop/store/downl ... 8&pID=9796


Van értelme letölteni? Tartalmaz valami pluszt a másikhoz képest? :roll:


szer. aug. 20, 2008 14:51
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: vas. szept. 05, 2004 13:39
Hozzászólások: 587
Tartózkodási hely: Budapest / Mauritius
Hozzászólás 
Hogy kell vásárolni azon az oldalon, mert nekem nem sikerült. Már egy órája kínlódok vele.
Köszi.


szer. aug. 20, 2008 10:54
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szomb. máj. 01, 2004 9:48
Hozzászólások: 141
Hozzászólás Re: Symbiangear akciok
Macika írta:
skynet írta:
TOZ írta:
Ujabb akcio a symbiangear.com-on:

http://www.symbiangear.com/en/eur/newsd ... wsid=26481

Augusztus 24-ig 10 program 10 EUR-t.
10 program, 10 EUR/darab.
Bizony, és ott van az Handy Weather 10€-ért/1 év!!!!


ja és hozzáteszem, nagyon korrektek. Használtam egy n78-at, előtte e51 volt, egy nap alatt pikkpakk átirták az adatbázisban az IMEI-t. Utána egy n95 8gb, akkor is egy nap. Most újra az n78-at használom, reggel irtam, már megy ezzel is ismét. Kicsit hülyének nézhetnek már :)


kedd aug. 19, 2008 16:43
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. jún. 14, 2007 18:10
Hozzászólások: 1366
Tartózkodási hely: Hungary
Hozzászólás 
Megjelent a Garmin 4.20.20 EU. kiadása is. Ugyanaz mint a Tajvani persze kínai nyelvi támogatások nélkül. Akit érdekel innen letöltheti:
:arrow: https://buy.garmin.com/shop/store/downl ... 8&pID=9796


kedd aug. 19, 2008 15:21
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: csüt. máj. 24, 2007 9:11
Hozzászólások: 18
Hozzászólás 
barkzso írta:
Macika írta:
barkzso írta:
Végigcsináltam, sajnos nem változott a helyzet - de azért köszönöm hogy próbáltál segíteni!
Én is sok hasznos progival és információval lettem gazdagabb innen. Köszönet érte reddoorsnak, és csatlakozott segítőinek!! :rulez:
Ugye az 'útra igazít' engedélyezve van? (Beállítás -> Térkép -> Saját Pozíció helye -> Úton tart).


Igen, engedélyezve van.


Megoldódott a GARMIN probléma:
Leszedtem a régi verziót (4.10.60), Felraktam az újat (4.20.20) és a helyükre kerültek a dolgok. Sajnos még forgolódik álltában, de ez már így használható.
:wink:


kedd aug. 19, 2008 13:15
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: Symbiangear akciok
skynet írta:
TOZ írta:
Ujabb akcio a symbiangear.com-on:

http://www.symbiangear.com/en/eur/newsd ... wsid=26481

Augusztus 24-ig 10 program 10 EUR-t.
10 program, 10 EUR/darab.
Bizony, és ott van az Handy Weather 10€-ért/1 év!!!!


kedd aug. 19, 2008 13:04
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 140
Hozzászólás Re: Symbiangear akciok
skynet írta:
TOZ írta:
Ujabb akcio a symbiangear.com-on:

http://www.symbiangear.com/en/eur/newsd ... wsid=26481

Augusztus 24-ig 10 program 10 EUR-t.


10 program, 10 EUR/darab.


Igy igaz, bocsanat, ha nem voltam egyertelmu (igy utolag elolvasva tenyleg felreertheto lehet a megfogalmazas).

Erdemes szetnezni a special offerek kozott is, vannak egyeb akciok is...


kedd aug. 19, 2008 11:08
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2878
Tartózkodási hely: Riverside
Hozzászólás 
Macika írta:
Nekem a Foreca Weather jött be még, próbáld ki!
Az az aktív készenlétnél naptárbejegyzést tesz 2 hétre előre, így minden reggel látod, mi várható aznapra. Nem olyan jó, mint a Handy Weather, de nálam közvetlen utána jön.

Jó, tetszik.


kedd aug. 19, 2008 10:33
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 140
Hozzászólás Symbiangear akciok
Ujabb akcio a symbiangear.com-on:

http://www.symbiangear.com/en/eur/newsd ... wsid=26481

Augusztus 24-ig 10 program 10 EUR-t.


kedd aug. 19, 2008 9:31
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
joe2119 írta:
reddoors írta:
Valóban megéri a pénzét. Még jó megoldás lehet a WORLDMATE, én nagyon megkedveltem. Ingyenes, 1old. megtalálod .


Köszi azt kipróbáltam és jól működik , csak a Handy jobban tetszett volna . :oops:
Nekem a Foreca Weather jött be még, próbáld ki!
Az az aktív készenlétnél naptárbejegyzést tesz 2 hétre előre, így minden reggel látod, mi várható aznapra. Nem olyan jó, mint a Handy Weather, de nálam közvetlen utána jön.


kedd aug. 19, 2008 8:25
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: vas. feb. 20, 2005 21:51
Hozzászólások: 69
Tartózkodási hely: Tizenháromker-AngyalfŐd
Hozzászólás 
reddoors írta:
ChrisPapa írta:
reddoors írta:
Hát igen, ha valaki tud valami jó állást nyugodtan szólhat, hamarosan szükségem lesz rá(sajna). :)


[off]
ha nem szedi össze magát az egyik kolléga, lehet, h. kell majd nekem néhány php-delphi-c# fejlesztő... ön budapesten, mintegy?
[/off]



Köszönöm ,a reakciótokat de még nem vészes a helyzet. Arról van csak szó ,hogy a részleg minden bizonnyal egy másik országba kerül áthelyezésre, ami kb. 1éven belül fog lezajlani.
Szerencsére van lehetőség más cégeknél az elhelyezkedésre.
Ezzel részemről lezártnak tekinteném az ügyet , a topic a symbianról szól, de nagyon meglepett és jóleső volt a két fórumtársam érdeklődése. Még egyszer köszönöm!


nem tesz semmit... a topikot elnézve marha alapos ember lehetsz, aztán ez jó alap mindenféle meló végzésekor :]

részemről is abbafejezve az offolás, jól.


hétf. aug. 18, 2008 23:15
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. aug. 18, 2008 17:24
Hozzászólások: 14
Tartózkodási hely: Szolnok
Hozzászólás 
reddoors írta:
Valóban megéri a pénzét. Még jó megoldás lehet a WORLDMATE, én nagyon megkedveltem. Ingyenes, 1old. megtalálod .


Köszi azt kipróbáltam és jól működik , csak a Handy jobban tetszett volna . :oops:


hétf. aug. 18, 2008 20:02
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
_szabi_ írta:
hááát. szerintem ez van annyira jó prg, hogy érdemes legyen belefeccölni $17.95 (cirka 2800 ft)-t.
Van annyira jó progi, de meg lehet azt kapni 12,95 €-ért is, a www.symbiangear.com -on!


hétf. aug. 18, 2008 19:59
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. jún. 14, 2007 18:10
Hozzászólások: 1366
Tartózkodási hely: Hungary
Hozzászólás 
Valóban megéri a pénzét. Még jó megoldás lehet a WORLDMATE, én nagyon megkedveltem. Ingyenes, 1old. megtalálod .


hétf. aug. 18, 2008 19:49
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szomb. máj. 01, 2004 9:48
Hozzászólások: 141
Hozzászólás 
joe2119 írta:
reddoors írta:
joe2119 írta:
reddoors írta:
joe2119 írta:
Segíséget szeretnék kérni a Handy Weather nevű progihoz Nokia E51 NEM működik sajnos . Kód beírva ,efgadva Pannon internettel használnám ezt írja ki : Érvénytelenek a keresési paraméterek Hibakód : 200 van - e megoldás ? Előre is köszi :?
Sajnos csak akkor működik a progi csak ha megveszed.
Linkeket töröltem.
Köszi a választ beírtam a regisztrációba a kódot és azt írta , hogy a regisztráció sikeres ! Tehát akkor ez nem elég ? A többi Handy progi a reg kódokkal simán fut .

Príma a topik köszi
Azért nem elég, mert a hálózati szerveren a kód tiltva van. A hálózat meg elengedhetetlen a működéshez a naprakész időjárás frissítések miatt . A többi program nem használ hálózatot.
Korrekt pontos válasz köszi . És van esetleg más progi erre a célra , ami használható ?
hááát. szerintem ez van annyira jó prg, hogy érdemes legyen belefeccölni $17.95 (cirka 2800 ft)-t.


hétf. aug. 18, 2008 19:44
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 6369 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114 ... 128  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 24 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség