Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: hétf. szept. 30, 2024 22:36



Hozzászólás a témához  [ 6369 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111 ... 128  Következő
Hasznos SYMBIAN programok(Nokia S603rd,S605th)&SZIGNÓZÁS 
Szerző Üzenet
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. jún. 14, 2007 18:10
Hozzászólások: 1366
Tartózkodási hely: Hungary
Hozzászólás 
Igen tudom, copilot7.sis (2,84kb). Én "normális" telepítőre gondoltam, mint a többi program esetében aminek legalább 1-2MB a mérete és külön , NEM rendszermappában van elhelyezve.
Az a baj ezzel, hogy mivel a PRIVATE mappában található, ami ugye rendszermappa függetlenül attól, hogy memóriakártyán van, HACK nélkül nem kezelhető.
A fájlkezelők nem tudják megnyitni.
Amúgy ebben vannak a Garmin és a McGuider cuccai is. Ha telepítve vannak a programok biztos észrevetted.
Nekem jelenleg nincs Hackelve a telefonom,mivel elég sűrűn volt formázva mostanság a tesztek, miatt. Így innen nem telepíthettem. Csak a SYGIC verziókból már magam sem tudóm mennyi volt kipróbálva és néha elfáradt a telefon. :D


szer. szept. 03, 2008 19:22
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: vas. aug. 07, 2005 12:19
Hozzászólások: 32
Hozzászólás 
Szia reddors!Az általad leírtak alapján fut a 6220c-on a Garmin és Sygic is.Copilot-ot is felraktam,nagyon tetszik,de sajna sokszori próbálkozásra sem tudtam regisztrálni.Írtad,hogy megtaláltad a multiplatform verziót.Megadnád a linket?Megpróbálnám feltenni Mio A701-re.Köszönöm szépen.


szer. szept. 03, 2008 19:21
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. júl. 24, 2008 22:15
Hozzászólások: 104
Hozzászólás 
reddoors írta:
A CoPilotLive7-el kapcsolatban is biztos vagyok abban,hogy megoszlanak majd a vélemények. Pár helyen már olvastam(hosszabb teszt után) , hogy logikátlanul és sok esetben földutakra tervez stb. Nekem még eddig különösebb problémám nem volt vele(városban).

Hosszabb , alaposabb tesztet igényel , városon kívül illetve belül.

Az biztos, hogy maga a szoftver, menü gyönyörűen kidolgozott, az összes közül a legszebb.

A térképkezelés, útvonaltervezés, újratervezés, menü iszonyatosan gyors, a leggyorsabb az eddig kipróbáltak közül.

Ami viszont negatívum,hogy a térkép nagyon hiányos, pontos adatokat nem találtam, de talán 30-35%lehet.

Sok memóriát igényel a legtöbbet ez eddig tesztelek közül, kb. 11-12 MB indításkor+tervezéskor navigáláskor továbbiakat.

Nagyon körülményes a regisztrálása, minden egyes telepítéskor előröl végig kell játszani a türelemjátékot, aki telepítette biztos tudja miről beszélek.

Külön .sis telepítője nincs, autorun módon van megoldva, tehát miután felmásoltuk a mappákat a memóriakártyára USB leválasztása után automatikusan települ. Eltávolítása esetén csak formázás után lehet újratelepíteni , ismét aktívvá tenni az autorun funkciót.

Megtaláltam a multiplatform verziót, WNDOWS, UIQ rendszeren is működik.
Röviden ennyi, 1-2nap után. :?


Egyet értek azzal, amit mondasz. Két megjegyzésem azért van hozzá: A földutakra nem visz rá, ha jármünek a lakókocsit választod.
Sys telepitője meg van, mégpedig a private\10202dce mappában. Én innen telepitettem, ugyanis autorun módban nálam nem települt! üdv


szer. szept. 03, 2008 18:49
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. jún. 14, 2007 18:10
Hozzászólások: 1366
Tartózkodási hely: Hungary
Hozzászólás 
Készült pár kép éjszakai illetve nappali navigáció közben, illetve további képek a menüről.
Csak érdekességképpen :) ű
Kép
Kép
Kép


szer. szept. 03, 2008 17:24
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
A Sygicben több óriási ötlet is van, ez egyik az, amit kezdettől fogva hiányoltam a naviknál, hogy többsávos kereszteződésnél megjelenik kicsiben a sávok rajza és a lehetséges haladási irány bennük, zölddel jelölve azt, amelyikben ajánlott haladnom.

Az iGO-féle 'tarts jobbra/balra' (ez azt jelenti, hogy menjek a legkülső/legbelső sávba) sokkal kevésbé használható.

Zseniális szerintem a progi ezen újítása.
Kár, hogy az iGO is inkább a szükségtelen és erőforrás-/memóriazabáló 3D-s épületábrázolásba ment el fejlesztésben.

De még keveset használtam, és azt is szigorúan csak Pesten belül.


szer. szept. 03, 2008 17:12
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. jún. 14, 2007 18:10
Hozzászólások: 1366
Tartózkodási hely: Hungary
Hozzászólás 
A CoPilotLive7-el kapcsolatban is biztos vagyok abban,hogy megoszlanak majd a vélemények. Pár helyen már olvastam(hosszabb teszt után) , hogy logikátlanul és sok esetben földutakra tervez stb. Nekem még eddig különösebb problémám nem volt vele(városban).

Hosszabb , alaposabb tesztet igényel , városon kívül illetve belül.

Az biztos, hogy maga a szoftver, menü gyönyörűen kidolgozott, az összes közül a legszebb.

A térképkezelés, útvonaltervezés, újratervezés, menü iszonyatosan gyors, a leggyorsabb az eddig kipróbáltak közül.

Ami viszont negatívum,hogy a térkép nagyon hiányos, pontos adatokat nem találtam, de talán 30-35%lehet.

Sok memóriát igényel a legtöbbet ez eddig tesztelek közül, kb. 11-12 MB indításkor+tervezéskor navigáláskor továbbiakat.

Nagyon körülményes a regisztrálása, minden egyes telepítéskor előröl végig kell játszani a türelemjátékot, aki telepítette biztos tudja miről beszélek.

Külön .sis telepítője nincs, autorun módon van megoldva, tehát miután felmásoltuk a mappákat a memóriakártyára USB leválasztása után automatikusan települ. Eltávolítása esetén csak formázás után lehet újratelepíteni , ismét aktívvá tenni az autorun funkciót.

Megtaláltam a multiplatform verziót, WNDOWS, UIQ rendszeren is működik.
Röviden ennyi, 1-2nap után. :?


szer. szept. 03, 2008 16:42
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1349
Tartózkodási hely: Univerzum, második sarkon balra
Hozzászólás 
saintex írta:
Sajna nálam sem vált be a Sygic, nagyon lassan tervez fogalma sincs, hol vagyok úgy le van maradva.Biztos vagyok benne, hogy a telefonok miatt van, kevés a memória.Az újabbakon jól megy a régebbieken akadozik.Én is nagyon kíváncsi vagyok a Copilotlive-ra illetve, hogy reddors mit ügyeskedik ki belőle.
Hát igen, én is csatlakozom a Sygic-ben csalódottak táborához. Legdurvább eset az volt, amikor Csomádon Veresegyház felé mutatta ugyan a fordulást jobbra, de szóban folyamatosan küldött tovább egyenesen.


szer. szept. 03, 2008 15:31
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: pén. júl. 04, 2008 19:22
Hozzászólások: 41
Hozzászólás 
Sajna nálam sem vált be a Sygic, nagyon lassan tervez fogalma sincs, hol vagyok úgy le van maradva.Biztos vagyok benne, hogy a telefonok miatt van, kevés a memória.Az újabbakon jól megy a régebbieken akadozik.Én is nagyon kíváncsi vagyok a Copilotlive-ra illetve, hogy reddors mit ügyeskedik ki belőle.


szer. szept. 03, 2008 15:18
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. júl. 24, 2008 22:15
Hozzászólások: 104
Hozzászólás 
Lalamper írta:
Némi Sygic tapasztalat röviden.

A program nagyon szép és talán még kezelhetőbb mint a Garmin,
bár néhol szerintem túl van bonyolítva. A navigáció viszont pocsék.
Olyan utat javasol, ahol egyértelműen hülység menni.
Debrecenben záróvonalon akart átvinni, egyirányú utcába fordítva.
S mivel letértem a megadott útvonalról, másikat tervezett, de az
mégnagyobb kerülő volt.

Tehát szerintem van még mit fejlődnie e téren. Sajnos.


Az a helyzet, hogy Pesten is össze-vissza navigál, akkora kerülőkkel, hogy csak na :D ! Nekem abszolute nem jött be a progi.
Annál inkább a Copilotlive7!! Még csak tesztelem, de az látszik már most is, hogy az általam istenitett Tom-Tom-al felveszi a versenyt mind grafika, mind gyorsaság, ujratervezés, menü logikája terén is! Ha ősszel kap egy uj térképet, valószinü ez lesz a legjobb navi!


szer. szept. 03, 2008 14:18
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 430
Hozzászólás 
Némi Sygic tapasztalat röviden.

A program nagyon szép és talán még kezelhetőbb mint a Garmin,
bár néhol szerintem túl van bonyolítva. A navigáció viszont pocsék.
Olyan utat javasol, ahol egyértelműen hülység menni.
Debrecenben záróvonalon akart átvinni, egyirányú utcába fordítva.
S mivel letértem a megadott útvonalról, másikat tervezett, de az
mégnagyobb kerülő volt.

Tehát szerintem van még mit fejlődnie e téren. Sajnos.


szer. szept. 03, 2008 12:49
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: csüt. aug. 28, 2008 12:22
Hozzászólások: 23
Hozzászólás 
sziasztok!

Lehet hogy megfejtetted a bénázásom okát..

Mindjárt tesztelem.

Attila


szer. szept. 03, 2008 9:34
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. júl. 12, 2008 0:35
Hozzászólások: 148
Tartózkodási hely: Budapest, V. ker.
Hozzászólás 
reddoors írta:
...és a tegnapi naptól a CoPilotLive7 is aktiválva van.


Várjuk tapasztalataidat a CoPilottal, akár úgy, ahogy legutóbb: összevetve más progival a nagy Pesten, akár magában futtatva, mondjuk Fehérváron és környékén! :o
Üdv.


szer. szept. 03, 2008 9:04
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: hétf. ápr. 23, 2007 6:30
Hozzászólások: 72
Hozzászólás 
reddoors írta:
Javítottam a SYGIC linket, felkerült az eredeti SD kártya verzió. Tartalmazza a UIQ kiadást is.

Mindkét verzió MULTI PLATFORM(WIN,WINCE, SYMBIAN és UIQ-csak a SYGIC)

Összegezve:
SYGIC ÉS McGuider legújabb SD kártyás kiadásai találhatóak meg a topicban.
SYGIC VER: 7.50514 tanúsítvány 7.52(514) gyártó SYGIC aláírva SYGIC 2008.05.14
McGuider VER: 7.50408 tanúsítvány 7.52(408) gyártó Tele Atlas aláírva SYGIC 2008.04.09

Semmin NEM módosítottam a magyar hangon kívül(javítottat tartalmazza), minden az eredeti formájában szerepel. Pluszban belekerült Magyarország legfrissebb térképe.


Szia Reddors !

Be tudnád rakni az uj linkeket ?

Köszi !

Találtam egy Malajzia térképet egy helyen.A zip file kibontása után nem PAK file-t kaptam hanem egy csomó másikat (l2g, g0 ,adr , cof, lv0,lv1,phs és még néhány) ez a térkép melyik verzióhoz jó ?

Üdv !


szer. szept. 03, 2008 7:56
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. jún. 14, 2007 18:10
Hozzászólások: 1366
Tartózkodási hely: Hungary
Hozzászólás 
manokaki írta:
sajnos nem jóóó!


azérrt egy hard reset durva lenne van már egy két telpitett dolog ami fontosabb mint ez a progi .

azért sajnálom.

Attila :cry: :cry:

Nekem is E66-om van. Tökéletesen megy a SYGIC, McGuider, Garmin,és a tegnapi naptól a CoPilotLive7 is aktiválva van. Tehát valamit Te csinálsz nagyon rosszul. A csomag tartalma, telepítők és mappák ,!!!MEMÓRIAKÁRTYA GYÖKÉR-BE !!!legyenek másolva. Ne külön mappába. Igaz tudod mi az a MEMÓRIAKÁRTYA GYÖKÉR? Ez szokott mindig problémát okozni. Ha NEM oda másolod őket, a .sis települni fog UGYAN de váratlan hibával LEÁLL a program.


szer. szept. 03, 2008 3:45
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: csüt. aug. 28, 2008 12:22
Hozzászólások: 23
Hozzászólás 
sajnos nem jóóó!


azérrt egy hard reset durva lenne van már egy két telpitett dolog ami fontosabb mint ez a progi .

azért sajnálom.

Attila :cry: :cry:


kedd szept. 02, 2008 22:42
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. júl. 12, 2008 0:35
Hozzászólások: 148
Tartózkodási hely: Budapest, V. ker.
Hozzászólás 
manokaki írta:
na Tehát a tény az tény maradt ugyan ugy váratlan hiba . áll fent az inditásnál ...

akkor jó étvágyat.!!! :wink: :wink:

Hidd el én örülnék a legjobban ha végre össze jönne a dolog..


Attila


Lehet, hogy az egyebek, *.exe fájlok zavarnak be, bár nem lenne szabad. Lehet, hogy Macikának van igaza, hogy a dolgok rossz együttállása... :lol:

De a hardreset még segíthet! Lehet, hogy te csak soft resetet ütöttél, s az nem igazi formázás, valami még ott ül a telefon memóriájában, és azt mondja: "Ezt a programot nem engedem futni Attilának" Csúnya dolog ez tőle. A kalapomat pedig megeszem, úgyis divatjamúlt már... 8)


kedd szept. 02, 2008 22:28
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. júl. 12, 2008 0:35
Hozzászólások: 148
Tartózkodási hely: Budapest, V. ker.
Hozzászólás Re: Rootbeernek
manokaki írta:
kiprobálom amit ajánlasz, de azért készitsd a kalapod :wink: !
Legyen kéznél .

10 perc és jelentkezek.

Attila


Szükséges mappák/fájlok Symbianra (gyökérből indulva, X=memóriakártya betűjele)

X:/drive/Symbian: 3 db *.ini fájl;
X:/maps: *.mlm fájl
X:/maps/hun: 2 db fájl: *.upi és *.pak
X:/Res: mind a 6 db mappa kell teljes tartalmával - kivéve others/skin/mcguider mappa és tartalma

Egyébre nincs szükség már csak a *.sis fájlra, amit alapesetben telefonmemóriába telepíts! (McGuider egyébként a telefonkártyát ajánlja, legjobb tudomásom szerint)


kedd szept. 02, 2008 22:17
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: csüt. aug. 28, 2008 12:22
Hozzászólások: 23
Hozzászólás 
na Tehát a tény az tény maradt ugyan ugy váratlan hiba . áll fent az inditásnál ...

akkor jó étvágyat.!!! :wink: :wink:

Hidd el én örülnék a legjobban ha végre össze jönne a dolog..


Attila


kedd szept. 02, 2008 22:14
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: csüt. aug. 28, 2008 12:22
Hozzászólások: 23
Hozzászólás Rootbeernek
kiprobálom amit ajánlasz, de azért készitsd a kalapod :wink: !
Legyen kéznél .

10 perc és jelentkezek.

Attila


kedd szept. 02, 2008 21:52
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: vas. feb. 20, 2005 21:51
Hozzászólások: 69
Tartózkodási hely: Tizenháromker-AngyalfŐd
Hozzászólás 
reddoors írta:
A tréfás emberke ,aki ezeket az új verziószámmal ellátott szoftvereket reklámozta nem tett mást csak átírta a settings.ini \swVersion=akármi!!!!!! szoftververzióra vonatkozó adatait, ami aztán téves információt adott részünkre.


Sherlock! :]


Aszongya': "Ma rájöttem a trükkre, a nokiaprogramokon kicsit felizgattam az embereket."

ejj, de jó röhögtem :]]


kedd szept. 02, 2008 21:16
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: hétf. szept. 01, 2008 22:17
Hozzászólások: 3
Hozzászólás 
Én is ugyanazzal a problémával küszködök mint Attila mindent megpróbáltam és ugyanúgy nem megy hiába formáztam le a telót meg állítottam vissza a gyári beállításokat... váratlan hibát ír amikor el akarom indítani....


kedd szept. 02, 2008 21:16
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. júl. 12, 2008 0:35
Hozzászólások: 148
Tartózkodási hely: Budapest, V. ker.
Hozzászólás 
manokaki írta:
sziasztok!

nekem sem megy igazán, ugyanazt irja ki váratlan hiba , vagy valami error , két verzio ..
teljesen leformáztam a kártyám és a telcsit is , semmi hatása nem volt.
új kártyát is tettem bele , akkor sem ..

E66 -os nokia.

Na mindegy kezdek beletörödni .

Attila :cry: :cry:


Nekem annak idején - kb. 1,5 hónapja, amikor időt és energiát feccöltem bele - kezdetben a McGuider nem találta a hangot. Sygic 50.514-re cseréltem, ami viszont azóta is hibátlanul megy.
Nem formáztam semmit, annyi minden volt már a telón és a karin is. A következőt próbáljátok meg:

1. Alk.kezelőben McGuider - eltávolítás;

2. Commanderben megnézed a mappákat/fájlokat, amiket a Mcguider használ, szisztematikusan kitörlöd a fájlokat (ne a mappákat, nehogy más cuccot törölj véletlenül) a memóriakártyáról;

3. Sygicot vedd elő! Ha a Reddoors-félét választod, az autotelepítős, a megfelelő helyre rakja a fájlokat. Ha mást, akkor inkább manuálisan másolgasd föl a fájlokat a megfelelő mappákba (ált. ugyanazok, mint amiket a McGuider használ)

4. *.sis fájl telepítése a telefon memóriájába (!)

5. Megeszem a kalapomat, ha nem működik...

(Reddoors hadd foglalkozzon a CoPilottal!!!)

8)


A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára Rootbeer kedd szept. 02, 2008 21:29-kor.



kedd szept. 02, 2008 21:06
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: csüt. aug. 28, 2008 12:22
Hozzászólások: 23
Hozzászólás 
sziasztok!

nekem sem megy igazán, ugyanazt irja ki váratlan hiba , vagy valami error , két verzio ..
teljesen leformáztam a kártyám és a telcsit is , semmi hatása nem volt.
új kártyát is tettem bele , akkor sem ..

E66 -os nokia.

Na mindegy kezdek beletörödni .

Attila :cry: :cry:


kedd szept. 02, 2008 20:50
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. jún. 14, 2007 18:10
Hozzászólások: 1366
Tartózkodási hely: Hungary
Hozzászólás 
Spike! írta:
Sziasztok amit belinkeltetek azzal se megy a McGuider úgyan úgy váratlan hibát jelez amikor el akarom indítani, letöltöttem a Sygic-et is ő pedig frissítési hibát jelez:( Nem tudom,hogy a telefonnal van-e baj vagy valami más gond lehet... Ha tudtok segítsetek. Előre is köszi Spike

Nézd ,ha össze vissza telepítesz mindent , nem is fog menni. Olvasd el figyelmesen amit írtam. Szedd le az alkalmazáskezelőben azt amit felraktál, formázd meg a kártyád és telepítsd fel ismét. Ez a program olyan pofon egyszerű ,hogy el sem lehet cseszi. :?


kedd szept. 02, 2008 20:30
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: hétf. szept. 01, 2008 22:17
Hozzászólások: 3
Hozzászólás 
Sziasztok amit belinkeltetek azzal se megy a McGuider úgyan úgy váratlan hibát jelez amikor el akarom indítani, letöltöttem a Sygic-et is ő pedig frissítési hibát jelez:( Nem tudom,hogy a telefonnal van-e baj vagy valami más gond lehet... Ha tudtok segítsetek. Előre is köszi Spike


kedd szept. 02, 2008 20:21
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: pén. ápr. 09, 2004 19:23
Hozzászólások: 106
Hozzászólás 
reddoors írta:
dombyy írta:
Nálatok mi a tapasztalat a sygic-cel, mennyi idő amig elindítás után megtalálja az aktuális pozíciót? Nekem sajnos van hogy 4-5 perc is eltelik, amig észhez tér.
Ellenben a garmin, a google earth és a nokia sajátja az 3-4 mp alatt megtalálja még autóban is a jelet :/

Azért mert online nem frissíti a GPS infókat. Ha követlenül futtatás előtt elindítod a Garmint (csak egy pillanatra, ami ugye online frissít) pár másodperc alatt a SYGIC\McGuider is talál majd jelet.


Sejtettem hogy ilyesmi lesz :/ kösz


kedd szept. 02, 2008 19:07
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: csüt. aug. 28, 2008 12:22
Hozzászólások: 23
Hozzászólás 
az nem is rossz , nekem telepités után nem indul el... szokásos váratlan hiba felelet..

Attila


kedd szept. 02, 2008 19:06
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. jún. 14, 2007 18:10
Hozzászólások: 1366
Tartózkodási hely: Hungary
Hozzászólás 
dombyy írta:
Nálatok mi a tapasztalat a sygic-cel, mennyi idő amig elindítás után megtalálja az aktuális pozíciót? Nekem sajnos van hogy 4-5 perc is eltelik, amig észhez tér.
Ellenben a garmin, a google earth és a nokia sajátja az 3-4 mp alatt megtalálja még autóban is a jelet :/

Azért mert online nem frissíti a GPS infókat. Ha követlenül futtatás előtt elindítod a Garmint (csak egy pillanatra, ami ugye online frissít) pár másodperc alatt a SYGIC\McGuider is talál majd jelet.


kedd szept. 02, 2008 19:05
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: pén. ápr. 09, 2004 19:23
Hozzászólások: 106
Hozzászólás 
Nálatok mi a tapasztalat a sygic-cel, mennyi idő amig elindítás után megtalálja az aktuális pozíciót? Nekem sajnos van hogy 4-5 perc is eltelik, amig észhez tér.
Ellenben a garmin, a google earth és a nokia sajátja az 3-4 mp alatt megtalálja még autóban is a jelet :/


kedd szept. 02, 2008 18:59
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. jún. 14, 2007 18:10
Hozzászólások: 1366
Tartózkodási hely: Hungary
Hozzászólás 
Javítottam a SYGIC linket, felkerült az eredeti SD kártya verzió. Tartalmazza a UIQ kiadást is.

Mindkét verzió MULTI PLATFORM(WIN,WINCE, SYMBIAN és UIQ-csak a SYGIC)

Összegezve:
SYGIC ÉS McGuider legújabb SD kártyás kiadásai találhatóak meg a topicban.
SYGIC VER: 7.50514 tanúsítvány 7.52(514) gyártó SYGIC aláírva SYGIC 2008.05.14
McGuider VER: 7.50408 tanúsítvány 7.52(408) gyártó Tele Atlas aláírva SYGIC 2008.04.09

Semmin NEM módosítottam a magyar hangon kívül(javítottat tartalmazza), minden az eredeti formájában szerepel. Pluszban belekerült Magyarország legfrissebb térképe.


kedd szept. 02, 2008 17:55
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: csüt. aug. 28, 2008 12:22
Hozzászólások: 23
Hozzászólás 
bocsi a 20. oldal tetejét akartam irni , ezt töltöttem le és telepititi rendesen , de az elindulásnál irja ki a váratlan hibát.

azért köszi a segitséget.

Atttila :?:


kedd szept. 02, 2008 15:24
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: pén. ápr. 09, 2004 19:23
Hozzászólások: 106
Hozzászólás 
manokaki írta:
segitenél, hogy az , melyik oldalon található ( oldal szám ) ?

Köszönöm .
Attila


1 oldallal visszább, de itt a link is:
"Letölthető innen: http://rapidshare.de/files/40354215/McG ... 8.rar.html"

leírás az installhoz pedig itt lesz: http://s60web.extra.hu/sygic.php


kedd szept. 02, 2008 15:19
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: csüt. aug. 28, 2008 12:22
Hozzászólások: 23
Hozzászólás 
a 19. oldal tetején lévöt telepitettem , és azzal irja ki hogy váratlan hiba.
ennyi és nem megy tovább. E66-on .

esetleg ötlet????

Attila :?:


kedd szept. 02, 2008 15:19
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: csüt. aug. 28, 2008 12:22
Hozzászólások: 23
Hozzászólás 
segitenél, hogy az , melyik oldalon található ( oldal szám ) ?

Köszönöm .
Attila


kedd szept. 02, 2008 15:13
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: pén. ápr. 09, 2004 19:23
Hozzászólások: 106
Hozzászólás 
Macika írta:
Spike! írta:
Sziasztok nemrég találtam rá a fórumra. N95 8gb-m van. Feltelepítettem a McGuider nevű navigációs szoftvert. És azt írja ki amikor el akartam indítani, hogy váratlan hiba. Ha tudtok segítsetek.
Nekem ugyanez a telóm van és simán fut. Külső memóriára telepítettem és hasít.
Tehát nem a telóval lesz gond, inkább más, szerencsétlen együttállással...


a legutolsó Reddors-t dobd fel, az megy már pöpecül


kedd szept. 02, 2008 15:11
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: vas. aug. 31, 2008 18:43
Hozzászólások: 2
Hozzászólás Mosh
Reddors köszönöm, hogy válaszoltál!


kedd szept. 02, 2008 15:05
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
Spike! írta:
Sziasztok nemrég találtam rá a fórumra. N95 8gb-m van. Feltelepítettem a McGuider nevű navigációs szoftvert. És azt írja ki amikor el akartam indítani, hogy váratlan hiba. Ha tudtok segítsetek.
Nekem ugyanez a telóm van és simán fut. Külső memóriára telepítettem és hasít.
Tehát nem a telóval lesz gond, inkább más, szerencsétlen együttállással...


kedd szept. 02, 2008 10:07
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: csüt. aug. 28, 2008 12:22
Hozzászólások: 23
Hozzászólás 
szisztok!


Nekem is a váratlan hibát irja ki ( persze angolul ) mikor elakarom inditani !! Nokia E66-on . a McGuider nevű navigációs progi..

sikerült valamit kitalálni Rá ??

Attila


kedd szept. 02, 2008 9:22
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 430
Hozzászólás 
Zseni vagy Reddoors!

Nos akkor mikor tudsz rajtunk segíteni azzal eredeti SD kártyáról
történt másolattal? :))

Szerintem egyébként mindig jobb az utolsó hivatalosan kiadott,
teljes verziót használni, mint az itt-ott foltozgatott, patchelteket.


kedd szept. 02, 2008 7:41
Profil Privát üzenet küldése Honlap
vas-tag

Csatlakozott: hétf. szept. 01, 2008 22:17
Hozzászólások: 3
Hozzászólás 
Sziasztok nemrég találtam rá a fórumra. N95 8gb-m van. Feltelepítettem a McGuider nevű navigációs szoftvert. És azt írja ki amikor el akartam indítani, hogy váratlan hiba. Ha tudtok segítsetek.


hétf. szept. 01, 2008 22:24
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. júl. 12, 2008 0:35
Hozzászólások: 148
Tartózkodási hely: Budapest, V. ker.
Hozzászólás 
Tényleg mester vagy! Most már nem ellenkezhetsz. :lol:
Respect!!! 8)


hétf. szept. 01, 2008 20:46
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. jún. 14, 2007 18:10
Hozzászólások: 1366
Tartózkodási hely: Hungary
Hozzászólás 
Akkor a verzió kavalkádról pár mondatban.

Mint tudjuk, már beszéltünk az előzőekben a szoftver szerkeszthető .ini fájljairól, amiben olyan menüket kapcsolhatunk be, amelyeknek a használatát a gyártó ránk bízza. Ha szükség van rá aktiváljuk ( 0-át átírjuk 1-re) és, ha nem szeretnénk igénybe venni akkor hagyjuk eredeti állapotába.

A szóban forgó fájl a DRIVE\SYMBIAN\menu.ini.

Igen ám, de nem csak menu.ini fájl szerkeszthető, hanem a többi is, amiből szintén lényeges információkat olvas ki a telepített szoftverünk.

Egy ilyen lényeges infó a szoftververzió, amit a menüben navigálva írathatunk ki.
A tréfás emberke ,aki ezeket az új verziószámmal ellátott szoftvereket reklámozta nem tett mást csak átírta a settings.ini \swVersion=akármi!!!!!! szoftververzióra vonatkozó adatait, ami aztán téves információt adott részünkre.

A helyes verziószámot minden esetben a tanúsítvány tartalmazza, ez az egy nem csalható el, mivel eddig a symbiansigned algoritmusát nem sikerült megfejteni, kikerülni.

Tehát az a helyes verziószám amit a tanúsítvány és a kiadás dátuma tartalmazza. Ilyen egyszerű az egész. :D :D
Bárki kipróbálhatja, ha átírjuk a megjelölt rész , szoftververziókén az kerül beolvasásra. A többi beállítás is manipulálható, van egy amelyik a térkép olvasási sebességére vonatkozik.

Az eredeti SD kártyás kiadásban természetesen minden egyezik, így nem vezet félre bennünket. :D

Kép


hétf. szept. 01, 2008 19:56
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. jún. 14, 2007 18:10
Hozzászólások: 1366
Tartózkodási hely: Hungary
Hozzászólás 
Az én véleményem a SYGIC körül kialakult zűrzavarról és valótlan verziókiadásokról.

Van egy navigációs szoftvert fejlesztő cég, amelynek a mi esetünkben a neve SYGIC , és egy térképeket gyártó óriás, amelynek Tele Atlas.

Köztudottan a Tele Atlas készíti a szóban forgó SYGIC térképeit, amelyek mellesleg nagyon jónak mondhatóak. A Tele Atlas nemcsak térképek terén van üzleti kapcsolatban a SYGIC –el ,hanem a SYGIC által fejlesztett navigáció licencével is rendelkezik, persze a szoftver más néven kerül kiadásra(McGuider) , és a tanúsítványban gyártóként a Tele Atlast nevezi meg, viszont az aláírást szintén a SYGIC neve szerepel.(remélem nem túl zavaros :))

Mindkét cég hivatalosan SD kártyán adja ki a telefonokra, mobileszközökre fejlesztett szoftvereit. SYGIC pluszban Memory Stick-on UIQ.

A SYGIC kicsit előrébb tart a fejlesztések terén (logikus) ő az összes platformra kínálja a navigációját, a McGuider az UIQ-ra még nem adott ki navigációt.

Verziószámban is előrébb van a SYGIC, a hivatalosan kiadott SD kártyás verzió(egyéb nem született azóta) az 7.50514-es verzió tanúsítványban szereplő 7.52(514)2008.05.14. Az eredeti SD kártya másolata alapján írom az infókat.

A jelenleg hivatalosan kiadott utolsó McGuide SD kártyás kiadás az oldalon megtalálható 7.50408-as tanúsítványban szereplő 7.52(408) 2008.04.09 aláírással.
A manipulálásról nemsokára. :D :D


hétf. szept. 01, 2008 19:09
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. jún. 14, 2007 18:10
Hozzászólások: 1366
Tartózkodási hely: Hungary
Hozzászólás 
Rootbeer írta:
Lalamper írta:
No szoval.. Egy-két dolog nem világos nekem..

Van ugye 3 verzió:
1. Sygic McGuider, a nokiaprogramok.hu-ról, verzió 752630
2. Sygic McGuider, innen a forumról linkelve, verzió 752408
3. Sygic Drive, innen a fórumról, verzió 750529

Az tiszta sor hogy a térkép (MO) ugyanaz. De ezek a verziók is ugyanazt
a programot takarják.. A kérdés, hogy most melyik-micsoda?
Ha megnézitek a Sygic oldalát, akkor ott két kiadás létezik:
- Sygic Drive (PDA és PPC-re)
- Sygic Mobile (S60)

Talán a Sygic Mobile felel meg a McGuider-nek? Nem tudtam egyértelműen rájönni. Sajnos a gyökérben lévő telepítők is
mind-mind más méretűek..

Már f(i)ngom sincs melyieket használjam..

Valaki tudja a megoldást?


Én a Reddoors-féle Sygic Drive-ot ajánlom, amit egy oldalt visszalapozva találsz meg. Ez az eredeti szlovák szoftver. Reddoors csomagolta, tesztelte. Használat közben nem vennél észre semmi különbséget talán, vagy csak keveset. Nüanszok lehetnek. Más fórumon olvastam, hogy az eredeti megbízhatóbb. Ezen nem érdemes parázni. Mint tudjuk, futószalagon jönnek az újabb javítások! És a fejlesztést a Sygic végzi, nem a licenszjogos McGuider, annak dacára, hogy magasabb verziószámon publikálja a szoftverét. De ez csak magánvélemény. Reddoors talán másképp látja...

Nagy átverés ez az egész verziós dolog. Egy leleményes felhasználó átverte az egész világot. Ma rájöttem a trükkre, a nokiaprogramokon kicsit felizgattam az embereket. Elkészítettem a saját kiadásom is. Hamarosan elmesélem a trükköt. :D


hétf. szept. 01, 2008 16:39
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. júl. 12, 2008 0:35
Hozzászólások: 148
Tartózkodási hely: Budapest, V. ker.
Hozzászólás 
Lalamper írta:
No szoval.. Egy-két dolog nem világos nekem..

Van ugye 3 verzió:
1. Sygic McGuider, a nokiaprogramok.hu-ról, verzió 752630
2. Sygic McGuider, innen a forumról linkelve, verzió 752408
3. Sygic Drive, innen a fórumról, verzió 750529

Az tiszta sor hogy a térkép (MO) ugyanaz. De ezek a verziók is ugyanazt
a programot takarják.. A kérdés, hogy most melyik-micsoda?
Ha megnézitek a Sygic oldalát, akkor ott két kiadás létezik:
- Sygic Drive (PDA és PPC-re)
- Sygic Mobile (S60)

Talán a Sygic Mobile felel meg a McGuider-nek? Nem tudtam egyértelműen rájönni. Sajnos a gyökérben lévő telepítők is
mind-mind más méretűek..

Már f(i)ngom sincs melyieket használjam..

Valaki tudja a megoldást?


Én a Reddoors-féle Sygic Drive-ot ajánlom, amit egy oldalt visszalapozva találsz meg. Ez az eredeti szlovák szoftver. Reddoors csomagolta, tesztelte. Használat közben nem vennél észre semmi különbséget talán, vagy csak keveset. Nüanszok lehetnek. Más fórumon olvastam, hogy az eredeti megbízhatóbb. Ezen nem érdemes parázni. Mint tudjuk, futószalagon jönnek az újabb javítások! És a fejlesztést a Sygic végzi, nem a licenszjogos McGuider, annak dacára, hogy magasabb verziószámon publikálja a szoftverét. De ez csak magánvélemény. Reddoors talán másképp látja...


hétf. szept. 01, 2008 13:31
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 430
Hozzászólás 
No szoval.. Egy-két dolog nem világos nekem..

Van ugye 3 verzió:
1. Sygic McGuider, a nokiaprogramok.hu-ról, verzió 752630
2. Sygic McGuider, innen a forumról linkelve, verzió 752408
3. Sygic Drive, innen a fórumról, verzió 750529

Az tiszta sor hogy a térkép (MO) ugyanaz. De ezek a verziók is ugyanazt
a programot takarják.. A kérdés, hogy most melyik-micsoda?
Ha megnézitek a Sygic oldalát, akkor ott két kiadás létezik:
- Sygic Drive (PDA és PPC-re)
- Sygic Mobile (S60)

Talán a Sygic Mobile felel meg a McGuider-nek? Nem tudtam egyértelműen rájönni. Sajnos a gyökérben lévő telepítők is
mind-mind más méretűek..

Már f(i)ngom sincs melyieket használjam..

Valaki tudja a megoldást?


hétf. szept. 01, 2008 11:55
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. júl. 12, 2008 0:35
Hozzászólások: 148
Tartózkodási hely: Budapest, V. ker.
Hozzászólás 
unscarred írta:
Volt ugye a Tom-Tom amit ki sem próbáltam azaz egyszer bent volt a mobilban de aztán jött az agyondicsért garmin úgyhogy máris töröltem, aztán alighogy kezdtem megismerni a garmint már látom hogy két új nav. szoft ütötte fel a fejét név szerint a Sygic és a McGuider ami ugye elvileg egy és ugyanaz, erre én laikus gondoltam miért ne egy próbát megér szépen annak rendje módja szerint ki is próbáltam... ...volna ha nem találkozom az úgynevezett Copilot Live7 nevezetű újabb agyszüleménnyel és azt hiszem itt az idő feltenni a kérdést: hol van a határ???


Ezek sem most jöttek, de valóban sok a fejlesztés, a GPS-képes mobilokra is odafigyelnek a szoftvergyártók. Nyilván van piaca... (Mondom innen 8) )
Egyébként az a sorozat, amit leírtál, nem feltétlenül fejlődési sor. Sőt! Mindegyiknek megvan a hibája. Egyik sem tökéletes. Van, aki a TomTomra (Hollandia) esküszik, van, aki a Garminra (USA). Ezek nagy versenytársak. Két kisebb cég: Route66 (Hollandia) és CoPlilot (USA) is fejleszt Symbianra, van bennük spiritusz, meg kell hagyni. És valóban ott a Sygic (Szlovákia), amelyik szinte köpi az újabb verziókat, kiadásokat.
De akkor NokiaMaps-ról (Finnország), Navigon Mobile-ról (Németország) még nem is beszéltünk, két nagyon stabil, megbízható, átlagos szoftverről. Ezek kiegyensúlyozottan minden vonatkozásban jók, míg a többi bizonyos vonatkozásokban jobb, másokban elmarad az átlagtól. Érdemes körülnézni "a piacon", mielőtt határozol valamelyik mellett. De megteheted, hogy egyszerre többet próbálsz ki, akár egy időben, egy bizonyos útra, ahogy erről Reddoors mester számolt be, ennek a topiknak a szellemi vezére, agya, lelke, 24 órás munkása és kreatív menedzsere egy személyben. A döntéshez érdemes elolvasni olyanok tapasztalatát, akik több navi progit próbáltak már ki, s van összehasonlítási alapjuk, ahogy mondani szokták. Fentebb egy ilyen fórumot linkeltem be (még ezen az oldalon). Üdv.


hétf. szept. 01, 2008 9:16
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. aug. 30, 2008 15:54
Hozzászólások: 5
Hozzászólás 
Volt ugye a Tom-Tom amit ki sem próbáltam azaz egyszer bent volt a mobilban de aztán jött az agyondicsért garmin úgyhogy máris töröltem, aztán alighogy kezdtem megismerni a garmint már látom hogy két új nav. szoft ütötte fel a fejét név szerint a Sygic és a McGuider ami ugye elvileg egy és ugyanaz, erre én laikus gondoltam miért ne egy próbát megér szépen annak rendje módja szerint ki is próbáltam... ...volna ha nem találkozom az úgynevezett Copilot Live7 nevezetű újabb agyszüleménnyel és azt hiszem itt az idő feltenni a kérdést: hol van a határ????
___________________________________________________________
"Kdoví jestli
jestli jsou na měsíci vůbec nějaký stopy
a proč kope kolem sebe kdo se topí
jakej sval to Zemí otáčí"
(Milan Špalek)


vas. aug. 31, 2008 22:58
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. júl. 12, 2008 0:35
Hozzászólások: 148
Tartózkodási hely: Budapest, V. ker.
Hozzászólás 
reddoors írta:
A progi már a telefonon is van, most nézegetem, sajnos a trial feloldására a kód nem jött össze 15perc próbálkozás után sem . Kicsit idegesítő a játék, nem tudom lesz-e türelmem hozzá. :D
Egy két képet azért csináltam a programról szokásom szerint. :D
Tényleg szép!


Ugye hogy szép! Remélem, lesz türelmed kódot keresni hozzá. Nekem azonnal összejött, hálistennek. Ha majd teszteled, és földutakra akarna vinni... Állítsd be lakókocsira, ilyet - humánus módon - nem visz fel rá. :lol:


vas. aug. 31, 2008 20:24
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. jún. 14, 2007 18:10
Hozzászólások: 1366
Tartózkodási hely: Hungary
Hozzászólás Re: MOSH HELP!!!
Tanács Károly írta:
Sziasztok!
Szeretnék érdeklődni, hogy a MOSH-ról valaki tudott-e letölteni valamit, mert én regisztrálva is vagyok de nem mindig sikerül letölteni mindent, van amit csak megnyit(pl.:akkumulátor órával).
De van amit viszont elsőre sikerül letölteni.
Van valakinek valamilyen tapasztalata a MOSH-al kapcsolatban?
Előre is köszönöm! Üdv!

Erre gondoltál? http://mosh.nokia.com/
Nem nagyon ismerem az oldalt, de szerintem más oldalakról hamarabb beszereznéd amire szükséged van. :)


vas. aug. 31, 2008 19:24
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 6369 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111 ... 128  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 9 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség