Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: vas. szept. 29, 2024 16:24



Hozzászólás a témához  [ 3084 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 ... 62  Következő
Videókártya!!! 
Szerző Üzenet
vas-tag

Csatlakozott: kedd okt. 07, 2008 22:57
Hozzászólások: 2
Hozzászólás 
Sziasztok!
Tv-t kötöttünk össze gépel.Nagy nehézségek árán sikerült is
De újabb próbálkozás folyamán már a tv és a gép nem érzékelte egymást...nem is jelzi,h össze lennének kötve.ismi próbálta másik kábelel is de semmi...valmi el lett tán állítva?
THX


kedd okt. 07, 2008 22:59
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3127
Tartózkodási hely: A véka segge alatt.
Hozzászólás 
http://archive.atomicmpc.com.au/forums. ... t=9354&p=0
(energiatakarékos/alap/terhelt)
ATI Multicard
HD3850 CF____________####¦)############|' 40W-139W !

ATI Single Card (mi ugye erről beszéltünk)
HD3850 ______________#¦)¦]####}|' 14W-20W-63W ²

nVidia Single Cards
9600 GT______________###¦)¦]##}' 27W-34W-61W ² (512MB)
9600 GT______________###¦)###|' 26W-59W § (256MB)

A 98W biztos hogy nem önmagában az ATI 3850 vga max fogyasztási értéke.
Nem tudom hogyan számolták. A fennti linken reális valós adatok szerepelnek.
Érdemes elmenteni a linket.
Üdv.


pén. szept. 26, 2008 20:31
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
Ezt a
Idézet:
max ~60W
csak úgy exhas kitaláltad?
A gyári adatlapján 98W szerepel,de még amit belinkeltél ott is 40-139W-t írnak,arra meg nem lehet alapozni,hogy csak szövegszerkesztésre használják.


pén. szept. 26, 2008 16:15
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3127
Tartózkodási hely: A véka segge alatt.
Hozzászólás 
The Truth About Graphics Power Requirements
http://archive.atomicmpc.com.au/forums. ... t=9354&p=0

Én is a kettő közül választok majd 1-2 hónap múlva. 3850 vagy 9600GT .
max ~60W , 300/350W-os FSP elviszi. Kérdés hogy mi van még a gépben.
9600GT valamivel gyorsabb mint a 3850.
Mind2 kártya képére kíváncsi vagyok, így lehet hogy mind2őt megveszem,
egyik marad nálam a másik megy apám gépébe. Egyikkel sem jár rosszul.
300W FSP van nála. Sztem menni fog, 2memmodul,1optika,1hdd.
Üdv.


pén. szept. 26, 2008 11:11
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
Bizony nem ártana a Mercury helyett egy 'épkézláb' 400W táp a HD3850-s csúcsrajáratva közel 100W-t felkap!


pén. szept. 26, 2008 9:17
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: vas. máj. 02, 2004 8:57
Hozzászólások: 59
Hozzászólás Videókártya!!!
Köszi a választ.

Egyébként az ATI HD3850-nek nem kevés egy 450 Wattos M-tech táp? Nem kellene kicserélni egy jobbra?


pén. szept. 26, 2008 6:40
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Ha a 18000 ft-hoz hozzáraksz még 2000-t, akkor kapsz már ATI HD 3850-t. Ha nem akarsz hozzárakni, akkor 8600 GTS ha a 2000n felül is raksz egy kicsit hozzá, akkor 9600 GT.

Kis olvasnivaló: http://prohardver.hu/teszt/tesztpadon_a ... 00-as.html


szer. szept. 24, 2008 14:51
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: vas. máj. 02, 2004 8:57
Hozzászólások: 59
Hozzászólás Videókártya!!!
Sziasztok.
Kártyavásárlás előtt állok a sgítségeteket szeretném kérni hogy 18 ezer forintért mit érdemes venni? PCI expresses kártya kellene 2 GB Ram, Athlon X2 4000+ proci mellé.

Melyik a jobb MSI 9500 GT 256 M vagy MSI 8600 GTS 256 MB?

Köszi.


szer. szept. 24, 2008 13:42
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3127
Tartózkodási hely: A véka segge alatt.
Hozzászólás 
OpenGL deriver kellene ahhoz a Rage-hez. De annyira gyenge a kártya
hogy csak a nagyon régi játékok futnának rajta.

Pl. 1e Ft-os TNT2 32MB-al már fut a MOHAA, GTA3 VC, MAFIA, UNREAL stb..
de sztem szánj rá min 4eFtot ezért már remek vgakat lehet kapni
írd le mennyit szánnál a dologra és segítünk a lehető legjobbat a keretből
ph apró :idea:


pén. szept. 19, 2008 13:36
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3127
Tartózkodási hely: A véka segge alatt.
Hozzászólás 
Milyen játékok nem mennek. (A krízis nyilván nem fog futni. !-] )
Lehet nem jó vga driver van fennt.


pén. szept. 19, 2008 11:22
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: pén. szept. 07, 2007 21:23
Hozzászólások: 60
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun Megye
Hozzászólás 
Üdv.

Ilyen karim van a gépemben (PII 350MHz) ATI 3D rage IIC AGP.
Már régóta használom csak nem megy vele semilyen 3D-s játék sem.
Kérdés: Ez a kari Támogatja a 3D-t vagy valami más hibádzik?


pén. szept. 19, 2008 1:33
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szomb. szept. 13, 2008 14:17
Hozzászólások: 2
Hozzászólás Re: nv9800gtx+ dvi: driver nélkül jó, driverrel nem
gybacsi írta:
Sziasztok!

Van egy olyan problémám, hogy egy Gigabyte gyártmányú NVidia 9800GTX+ kártyához, ha felteszek normális drivert (akár NVidiától, akár Gigabyte-tól letöltöttet, akár a CD-n adottat), akkor a 24"-os LG 245W monitoromon elcsúszik a kép balra kb 10 centit, és a képarány sem tűnik túl jónak. Ha viszont eltávolítom a driver-t, és a Windows standard vga meghajtóként használja, akkor nincs ilyen probléma, csak hát ugye az nem egy végcél. Kipróbáltam XP alatt és Vista alatt is, sőt, még egy másik gépben is a kártyát. DVI kimeneten próbálom meg a képet kapni, nincs itthon sima d-sub kábelem, nem tudom kipróbálni, hogy úgy mi a helyzet, de az sem végcélom, hogy ne tudjam használni a dvi-t. Létezhet olyan, hogy a driver feltétele után valamiért másképp próbál kommunkálni a monitorral a kártya, és nem értik meg egymást? Lehet a monitor a hibás? Létezik, hogy ugyanazt a bugos drivert töltöm le, akárhonnan is próbálom, és hiába különbözik a verziószámuk? Szerintem manapság az 1920x1200-as felbontás már nem annyira elvakult dolog, hogy elfogadható legyen, ha nincs erre is kitesztelve egy-egy driver. Vagy lehet eltérés esetleg DVI szabványok között? De akkor driver nélkül miért működik normálisan látszólag?
Teljesen tanácstalan vagyok, mert visszavinni sem tudom a kártyát milyen indokkal, nincs baja hardveresen. Ilyet én még nem tapasztaltam, pedig (ugyan nem vagyok bolti gépösszeszerelő) nagyon sok gépet összeraktam már magamnak és másnak is.
Köszi, ha valaki tud tanácsot adni, vagy ötletet, hogy mit próbáljak ki még.

Üdvagyé


Hm. Lecseréltem egy GTX260-ra, és ugyanezt csinálta! :-(
Aztán hosszas keresgélés után megoldódott a hiba, bugosak az NVidia driverei. Azért belinkelem a megoldást, hátha másnak is szüksége lesz rá.

http://forums.nvidia.com/index.php?showtopic=58483&pid=330319&mode=threaded&show=&st=#

Üdvagyé:)


szer. szept. 17, 2008 8:56
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: vas. nov. 04, 2007 17:23
Hozzászólások: 15
Hozzászólás 
Sziasztok!

Megoldódott a probléma. A lap valószínűleg össze- vissza húzogatta a procit, meg a ramot, és lehet a feszkót is egyenetlenül adta, ezért volt a jelenség. Amióta én adtam neki fix órajelet, meg feszkót a ramnak, elmúlt. Arra lennék még esetleg kíváncsi(bár olvastam a ph- n a tesztet a cpu- vga párosokról), hogy ha a mostani 2800 Mhz- re húzott 6550- et lecserélném egy 8400- ra, ami ugye 3000- en megy, ill. esetleg a mostani Geil Black Dragon 800 Mhz@ 920 Mhz- t lecserélném egy 1066- os ramra, valóban sokkal többet tudna ez a kártya? Egy Gainward HD 4850- ről van szó.

Köszönöm: Robi


szomb. szept. 13, 2008 18:05
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szomb. szept. 13, 2008 14:17
Hozzászólások: 2
Hozzászólás nv9800gtx+ dvi: driver nélkül jó, driverrel nem
Sziasztok!

Van egy olyan problémám, hogy egy Gigabyte gyártmányú NVidia 9800GTX+ kártyához, ha felteszek normális drivert (akár NVidiától, akár Gigabyte-tól letöltöttet, akár a CD-n adottat), akkor a 24"-os LG 245W monitoromon elcsúszik a kép balra kb 10 centit, és a képarány sem tűnik túl jónak. Ha viszont eltávolítom a driver-t, és a Windows standard vga meghajtóként használja, akkor nincs ilyen probléma, csak hát ugye az nem egy végcél. Kipróbáltam XP alatt és Vista alatt is, sőt, még egy másik gépben is a kártyát. DVI kimeneten próbálom meg a képet kapni, nincs itthon sima d-sub kábelem, nem tudom kipróbálni, hogy úgy mi a helyzet, de az sem végcélom, hogy ne tudjam használni a dvi-t. Létezhet olyan, hogy a driver feltétele után valamiért másképp próbál kommunkálni a monitorral a kártya, és nem értik meg egymást? Lehet a monitor a hibás? Létezik, hogy ugyanazt a bugos drivert töltöm le, akárhonnan is próbálom, és hiába különbözik a verziószámuk? Szerintem manapság az 1920x1200-as felbontás már nem annyira elvakult dolog, hogy elfogadható legyen, ha nincs erre is kitesztelve egy-egy driver. Vagy lehet eltérés esetleg DVI szabványok között? De akkor driver nélkül miért működik normálisan látszólag?
Teljesen tanácstalan vagyok, mert visszavinni sem tudom a kártyát milyen indokkal, nincs baja hardveresen. Ilyet én még nem tapasztaltam, pedig (ugyan nem vagyok bolti gépösszeszerelő) nagyon sok gépet összeraktam már magamnak és másnak is.
Köszi, ha valaki tud tanácsot adni, vagy ötletet, hogy mit próbáljak ki még.

Üdvagyé


szomb. szept. 13, 2008 15:01
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: vas. nov. 04, 2007 17:23
Hozzászólások: 15
Hozzászólás 
Sziasztok!

Nagyon kezdő ATI- s vagyok előtte szinte csak Nvidia- m volt. Lenne pár apró kérdésem, ha nem baj. Az normális, hogy a kártya, ha áll, 81 fokos? A második az lenne, hogy lehetséges- e, hogy processzor limitbe ütköztem, mert a Grid, ill a Dirt meglassul szabályos időközönként, minden felbontásban. Ezt csinálta még a 8800 gt- vel is, de a 8600 gts oc- vel "simán" mentek ezek a játékok. Konfig: Gigabyte P35 DS4, 2x 1 gb GEil Black Dragon 800 Mhz, Core 2 6550 2, 33 @ 2, 8 Ghz, 650 W Enermax Liberty, Raidmax Sagitta ház, Samsung sata2 250gb x 3, Gainward HD 4850 512 Mb, Freedom Xp van fent, új Catalist driver. Esetleg Windows reinstall?
Az érdekes az, hogy a fiam gépében ugyanez a lap, ugyanez a ram, de csak egy Core 2 4400 2 Ghz van@2, 5 Ghz, valamint egy Zotac 9800 Gt, Chieftech 550W és ugyanazok a játékok, ugyanabban a felbontásban teljesen jól futnak. Mindkét monitor lcd, 8 ms válaszidejű.

Köszönöm: Robi

U.i. Bocs, ha valaki kétszer is olvassa, mert más fórumokon is érdeklődtem.


pén. szept. 05, 2008 21:55
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. szept. 03, 2008 6:49
Hozzászólások: 2
Hozzászólás 
koszi a tanacsokat, de mar minden telepitesi lehetoseget kimeritettem. 3-szor ujra telepittem mar a gepet, megprobaltam uj es regebbi drivereket is, segedprogikat, meg minden. Megprobaltam allitani a jatekokban is mindent, a kartya az birja hogyha berakok minden effektet akkor is. Csak egyszer-egyszer van a kepmegjelenitesben hiba. Es mindig ott ahol valami menu, vagy felirat van. Megjelenik vagy egy szintelen folt, vagy a menugomb helyett egy valamilyen szines folt es egy par karakter meg ilyesmi. Egyszeruen nem latszik, hogy hova kell kattintani, hogy elinduljon a jatek, de ha elindul akkor tovabb semmmi baj, ameddig valahol valami felirat vagy ikon meg nem jelenik, mert akkor ott van ujra a hiba. Esetleg probaljak meg egy proci cseret? Lehet gond a monitor? Egy 17-es CRT monitorom van aminek a max felbontasa 1600x1200 es 75Hz-en fut. Az Ati weblapjan olvastam egy ilyet, hogy bizonyos CRT monitorokkal lehet gond, csak nem irjak le konkretan, hogy mik a kovetelmenyek. A kartya utmutatojan viszont a minimalis kovetelmenyeknel a Pentium 2.2 van feltuntetve ;s az AMD 4000. Melyik cserevel kezdjem??


csüt. szept. 04, 2008 6:16
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
nacorvus írta:
Itt latszk kristaly tisztan amiroel tobbszor szonokoltam volt...a gyenge a proci a Cerberus,bármennyier is fel van veretzve tunniggal,shoha nem lesz teljesertekue proci jatekra!-egy gyengebb vidikarival sem lenne gond,itt a proci nem arra valo!


Ebben egyetértünk, viszont szerintem itt nem ez a probléma. Ha jól vettem ki a kérdező szavaiból, akkor maga a játék szépen fut, csak a menü rosszalkodik. Menü pedig nem hinném, hogy olyan oriás processzor erőforrást kíván :P


szer. szept. 03, 2008 22:21
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
Itt latszk kristaly tisztan amiroel tobbszor szonokoltam volt...a gyenge a proci a Cerberus,bármennyier is fel van veretzve tunniggal,shoha nem lesz teljesertekue proci jatekra!-egy gyengebb vidikarival sem lenne gond,itt a proci nem arra valo!


szer. szept. 03, 2008 21:51
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Próbáld meg először frissíteni a drivert vagy ha a legújabb van fenn, akkor egy régebbit, esetleg egy omegadrivert is megpróbálhatsz.


szer. szept. 03, 2008 9:56
Profil Privát üzenet küldése Honlap
vas-tag

Csatlakozott: szer. szept. 03, 2008 6:49
Hozzászólások: 2
Hozzászólás 
Celeron 2.4 procival PC-chips alaplapon 2GB rammal van egy gepem amelybe videokartyat csereltem, ATI Radeon 6500 -rol ATI HD2600XT-re. A 3d -s kepmegjelenites jobb lett, de vannak jatekok (pl.NFS Prostreet) ahol a megjelenitesnel hibak vannak. A jatek most nem akadozik siman megy nagy felbontasban is, de a menuben az ikon megjelenitesnel problemak vannak. Megprobaltam mas jatekot is es ugyanez a helyzet. Tudna valaki valami tanacsot adni, hogy mi lehet a gond?


szer. szept. 03, 2008 7:11
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3127
Tartózkodási hely: A véka segge alatt.
Hozzászólás 
:shock: 9800GT 20e -ért, ráadásul XFX?? :shock:
Gyorsan vedd meg.
XFX jobb márka mint Gainward, csak nem annyira ismert.
http://www.xfxforce.com/en-gb/products/ ... 800GT.aspx

Egyébkén is az újabbat mondanám mert az új driveket leginkább,
a 9es szériára fogják optimalizálni.


szomb. aug. 30, 2008 18:10
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: vas. nov. 04, 2007 17:23
Hozzászólások: 15
Hozzászólás 9600gt vagy 8800gt legyen?
Sziasztok!

Lenne, egy gondolom számotokra egyszerű, de nekem viszont gyors választ kívánó kérdésem. Videokártya csere előtt állok, és két kártya közül tudnék választani, ami ár/ érték/ teljesítmény viszonyban jó lehet nekem. Szoktam néha játszani a fiammal ezen a gépen, amiben ez lesz, de nagyrészt rendszerfelügyelet, webszerkesztés, videószerkesztés, megy rajta. A gép: Gigabyte P35 DS4, Core2 6750 2666 mhz proci, Enermax 650W Liberty, 2x 1 Gb Geil Black Dragon 800 Mhz, 2x 200Gb sata2 Samsung raid, 250gb sata2 Samsung, Plextor PX-750A és Plextor 755SA, Raidmax Sagitta ház. Ehhez szeretnék vagy egy 8800gt- t, vagy egy 9800 gt-t. Az lenne elsősorban a kérdésem, hogy van- e köztük számottevő különbség, a sebesség terén, illetve másban. A tesztek alapján nem sok, a tapasztalat, lehet mást mond. A 8800- at 30- ért tudnám beszerezni, az új, illetve a 9800- at 20- ért, de az használt, nincs rá gar. A 8800 Gainward Golden sample, a másik az nem ennyire jó név, talán XFX.

Nagyon köszönöm a segítségeteket: Robi


szomb. aug. 30, 2008 16:48
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: vas. aug. 24, 2008 10:13
Hozzászólások: 2
Hozzászólás 
Sziasztok!

Új vagyok még itt a fórumon de remélem tudtok segíteni. Laptopot készülök vásárolni, ki is néztem 2-t. A kérdésem a videókártyával kapcsolatos.

Szerintetek melyik videókártya a jobb?

Intel Graphics Media Accelerator X4500HD
VS.
ATI Mobility Radeon HD2600

Egyébként a 2 laptop a következő:
http://www.laptopszalon.hu/product_info ... m.%206cell

http://www.laptopszalon.hu/product_info ... .%208cell#

(a laptoppal kapcsolatban is mondhattok véleményt, de elsősorban a videókártya érdekelne)


vas. aug. 24, 2008 10:21
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: pén. aug. 15, 2008 10:50
Hozzászólások: 1
Hozzászólás 
Hannibal írta:
sebastian írta:
Nem rég vásároltam egy Asus 8800 GT 512MB VGA-t.
Kérdésem az lenne hogy mennyi ennek üzemi hőmérséklete?
Mennyi maximum ami még elfogadható?

Alapjáraton 70-75 fok nálam, de játék közben 96 is volt már, ami
szerintem nem feltételnül normális.


Ezt én sokallom, ha terhelve lenne 70-75, az még okés, de hogy alapon az szerintem sok. Végülis kibírja a kártya, de....

Igen az tényleg elég sok, nálam is ugyan ez volt a helyzet mint pl. most is de nem is csodálkozok mert 35°C van a szobában!! :D
De ha felvan telepítve a smartDoctor azzal be tudud állítani manuálisan is hány % mennyen a ventillátor!! pillanatok alatt letudod hűteni a Gpu-t


pén. aug. 15, 2008 10:55
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Szigi írta:
Koszi!

Akkor marad rajta a Home Premium egyenlore...igazabol filmet nezek rajta + pokerezek sok-sok asztalon, neha filmet konvertalok, zenet hallgatok, netezek, DVD-t irok + letoltok, nagyjabol ennyi...

(amugy 3GB DDR2-es memo van benne, es fuggetlen 512 MB-os a kari + Full HD)


Erre tökéletes a Home Premium.


csüt. aug. 07, 2008 20:27
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: pén. júl. 06, 2007 1:01
Hozzászólások: 16
Hozzászólás 
Koszi!

Akkor marad rajta a Home Premium egyenlore...igazabol filmet nezek rajta + pokerezek sok-sok asztalon, neha filmet konvertalok, zenet hallgatok, netezek, DVD-t irok + letoltok, nagyjabol ennyi...

(amugy 3GB DDR2-es memo van benne, es fuggetlen 512 MB-os a kari + Full HD)


csüt. aug. 07, 2008 20:14
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
Az Ultimate valóban a slapp-slapp,(legalábbis az M$ szerint...)igen erős hardverigénnyel,ha nincs a gépen min.3GB memo,ill ha nem független a vieokari a rendszermemóriától,nem is szabad egy sigle-procsis laptopra ráerőltetni,a dualmagosból sem mindegy,hogy milyen a proci,mert hiába dualmagos,csak 2,5 hármast ad rá az "élménykiértékelő"..
A különbség talán csak kettő lehet ami egy "házi" felhasználónak kimarad a Bitblocker,a távoli asztal,és(ez a harmadik )a Complete Rescue,de ez ha nem használod kiszolgálod a gépet kiszolgálóként újfent felesleges,hiszen laptopról van szó.. 8)

Ps: Hannibal beelőzött.. :D


csüt. aug. 07, 2008 19:25
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
http://www.microsoft.com/windows/window ... fault.aspx


csüt. aug. 07, 2008 19:08
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: pén. júl. 06, 2007 1:01
Hozzászólások: 16
Hozzászólás 
Hannibal írta:
Első kérdés, hogy minek akarod lecserélni? Kihasználod az Ultimate többletszolgáltatásait?


Igazabol nem tudom, hogy ki fogom-e hasznalni, csak annyit tudok, hogy a regi laptopra probaltam feltenni az ultimatet, de nagyon lassu lett tole, le is kellett torolnom! Milyen tobbletszolgaltatasokra gondolsz? abszolut nem ismerem a Vistat.... :(


csüt. aug. 07, 2008 18:45
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Első kérdés, hogy minek akarod lecserélni? Kihasználod az Ultimate többletszolgáltatásait?


csüt. aug. 07, 2008 13:52
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: pén. júl. 06, 2007 1:01
Hozzászólások: 16
Hozzászólás 
Koszonom Hannibal!

Veglis az NVidiasat rendeltem meg!

Holnap delelott erkezik, de sajna Vista Home Premiummal, szted elso dolgom legyen hogy ezt lecserelem 1 Vista Ultimate SP1-re? (ilyenem van most keznel)


csüt. aug. 07, 2008 13:10
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Szigi írta:
Sziasztok!

Sajnos behalt a 3-4 eves HP Compaq 2500 Presario nx9010-emen a kepernyo, a szerviz szerint 50-60 ezer forint lenne a javitasa, ezert ugy dontottem, hogy uj notebookot veszek, csak nem tudok donteni 2 videokartya tipus kozott,ezert kernem a segitsegeteket!

Acer Aspire 8920G-6A3G25BN (LX.AS60X.018)

ezt a tipust neztem ki, de van szerelve az ATI Mobility Radeon HD3650-javal, es az nVIDIA GeForce 9500M-GS-evel. Az utobbi 6 ezer forinttal dragabb. Azt szeretnem tudni, hogy ez mennyivel lehet jobb-rosszabb a teljesitmeny szempontjabol?

Elore is koszi!


9500M GS: http://www.notebookcheck.net/NVIDIA-GeF ... 167.0.html

HD3650: http://www.notebookcheck.net/ATI-Mobili ... 839.0.html

Ez alapján az nvidia egy picivel erősebb.

styng írta:
Sziasztok

Látom itt hozzáértő emberek vannak.Videokártyát szeretnék venni (milyen meglepő)
Van rá 30000Ft max32000Ft.
Két típust néztem eddig:
Sapphire Radeon HD3870 512MB PCIe 29520 FT
Gigabyte NX96T512H-9600GT 512MB PCIe 27400 FT

Vevő vagyok bármilyen más ajánlott típusra is.

Előre is köszi


A legjobban akkor járnál, ha még hozzáraknál egy ötöst és vennél egy HD4850-t. Ár/értékben jelenleg az a legjobb kártya.
Pl.:
http://www.depo.hu/sapphire/ati_radeon_hd4850_full
http://www.depo.hu/gigabyte/gv-r485-512h-b


csüt. aug. 07, 2008 9:23
Profil Privát üzenet küldése Honlap
vas-tag

Csatlakozott: csüt. aug. 07, 2008 8:21
Hozzászólások: 3
Hozzászólás 
Sziasztok

Látom itt hozzáértő emberek vannak.Videokártyát szeretnék venni (milyen meglepő)
Van rá 30000Ft max32000Ft.
Két típust néztem eddig:
Sapphire Radeon HD3870 512MB PCIe 29520 FT
Gigabyte NX96T512H-9600GT 512MB PCIe 27400 FT

Vevő vagyok bármilyen más ajánlott típusra is.

Előre is köszi


csüt. aug. 07, 2008 8:23
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: pén. júl. 06, 2007 1:01
Hozzászólások: 16
Hozzászólás 
Sziasztok!

Sajnos behalt a 3-4 eves HP Compaq 2500 Presario nx9010-emen a kepernyo, a szerviz szerint 50-60 ezer forint lenne a javitasa, ezert ugy dontottem, hogy uj notebookot veszek, csak nem tudok donteni 2 videokartya tipus kozott,ezert kernem a segitsegeteket!

Acer Aspire 8920G-6A3G25BN (LX.AS60X.018)

ezt a tipust neztem ki, de van szerelve az ATI Mobility Radeon HD3650-javal, es az nVIDIA GeForce 9500M-GS-evel. Az utobbi 6 ezer forinttal dragabb. Azt szeretnem tudni, hogy ez mennyivel lehet jobb-rosszabb a teljesitmeny szempontjabol?

Elore is koszi!


kedd aug. 05, 2008 23:30
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
4850-t ajánlom én is.


szomb. júl. 26, 2008 16:34
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1041
Hozzászólás Re: kari
Johni008 írta:
Sziasztok! Segitségetek szeretném abban kérni hogy milyen kátyát vegyek!!
Igazából
a MSI 8800 GTS 320 OC
Az MSI RX3870 510 OC
és Asus 4850 HD
gondolkodom de nem tudom meik, és a tanácsotokat kérném,vagy ha vki tud még ebben az árkategoriában (30-45e Ft) kártyát attól is szivesen fogadom a segitségeget előre is köszi

Johni

Üdv!

Szerintem egyértelműen 4850HD.
Ajánlom figyelmedbe ezt a tesztet.
http://prohardver.hu/teszt/gt200_rv770_ ... ozott.html


szomb. júl. 26, 2008 15:50
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. júl. 23, 2008 14:37
Hozzászólások: 1
Hozzászólás kari
Sziasztok! Segitségetek szeretném abban kérni hogy milyen kátyát vegyek!!
Igazából
a MSI 8800 GTS 320 OC
Az MSI RX3870 510 OC
és Asus 4850 HD
gondolkodom de nem tudom meik, és a tanácsotokat kérném,vagy ha vki tud még ebben az árkategoriában (30-45e Ft) kártyát attól is szivesen fogadom a segitségeget előre is köszi

Johni


szer. júl. 23, 2008 14:43
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3127
Tartózkodási hely: A véka segge alatt.
Hozzászólás 
Ha nem jönne meg a Sapphire:
HIS H385F512ANP Radeon HD 3850 HDMI Dual DL-DVI, 512 MB, DVI ~30e
http://www.depo.hu/his/h385f512anp
HIS nagyon jó vga gyártó.

De AGP-nél ebben az árkatban nincs is jobb választás az ATI 3850-nél. :wink:


szer. júl. 23, 2008 11:49
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. okt. 25, 2004 9:15
Hozzászólások: 59
Hozzászólás Sapphire Radeon HD3850 512MB AGP videokártya
Kinéztem egy Sapphire Radeon HD3850 512MB AGP videokártyát, viszont nem nagyon jön a megrendelt eszköz! :cry:
Szerintetek mivel tudnám helyettesíteni? Max. 30e-ért kellene vennem AGP-s videókártyát!

köszönöm!


hétf. júl. 21, 2008 8:52
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
HD4870 vs. GTX280: http://ipon.hu/?art=222


pén. júl. 11, 2008 12:29
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3127
Tartózkodási hely: A véka segge alatt.
Hozzászólás 
Speedfan?


pén. júl. 11, 2008 10:30
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: hétf. ápr. 14, 2008 8:05
Hozzászólások: 6
Hozzászólás 
Köszönöm, de sajna ez nem támogatja még. Maradt a bios.


csüt. júl. 10, 2008 7:02
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1041
Hozzászólás 
foreveryoung írta:
Sziasztok!!!!!!!!!!
Tanácsot kérnék! Tudtok-e olyan progit, vagy modolást (biost kivéve) amivel az ATI 4870 venti fordulatszámát lehet szabályozni???

Üdv!

http://downloads.guru3d.com/ATI-Tray-To ... d-733.html

De nem biztos, hogy ez a progi támogatja a legújabb ATI videókártyákat.
Meg kell próbálni.


szer. júl. 09, 2008 16:49
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: hétf. ápr. 14, 2008 8:05
Hozzászólások: 6
Hozzászólás 
Sziasztok!!!!!!!!!!
Tanácsot kérnék! Tudtok-e olyan progit, vagy modolást (biost kivéve) amivel az ATI 4870 venti fordulatszámát lehet szabályozni???


szer. júl. 09, 2008 14:07
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Váóóó, így lement a 3-mas sorozatnak az ára?
Akkor természetesen 3650 :P


vas. júl. 06, 2008 16:03
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6695
Hozzászólás 
Hannibal írta:
ATI-nál a HD 2600-t tudom ajánlani, bár ez 10ezer felett van.

Akkor már inkább legyen ATI 3650. :wink: Helyenként fillérekkel drágább, vagy nem is.
Pl. ez még nem is zörög. 8) http://www.depo.hu/asus/eah3650_silent_htdi_256m


vas. júl. 06, 2008 11:36
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: kedd júl. 01, 2008 10:08
Hozzászólások: 6
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás nem videókártya
Üdv mindenkinek! Igazából nem videókárya-gondom van, azt hiszem, de valahogy ide (is) tartozik: P III-as gépem van, 600-as Pentium procival. A videókártya nvidia geforce 2 MX/400. A tft-monitort a legkisebb felbontásra állítva használtam. Az egyik bekapcsoláskor a kép "magától" megnyúlt mindkét oldalra pár centivel. A felbontás változtatható, de a kép arányai nem megfelelőek - a legtöbbnél 2-3 centivel nyújtottabb a kép függőlegesen, mint kellene, mint eddig volt.
A gépben két fügetlen vinyó van, mindkettőn XP fut. Ha a másikat indítom el, akkor is ezek az arányok, ha kicserélem a videókártyát, akkor is. Ha a monitort másik gépre dugom, akkor azon (bármely felbontásnál) megfelelők a képarányok (a másik gépen is XP fut). Innentől fogalmam sincs, mit tegyek, ha valaki tudna segíteni, nagyon megköszönném.


vas. júl. 06, 2008 11:10
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
ATI-nál a HD 2600-t tudom ajánlani, bár ez 10ezer felett van.

8500GT-t továbbra se ajánlom, szerintem szánj rá, még 5-6ezer forintot egy 8600GT-re. Fél év hosszú idő :P

És azt mégegyszer hangsúlyozom, hogy bármelyik kártyát választod, DDR3-mas memória legyen rajta. Ne hagyd magad elcsábítani, hogy a másikon 2-szer annyi memória van, viszont csak lassabb DDR2-es. 256MB ezekre a kártyákra bőven elég.

Hogy fél év múlva mire cseréled majd, azt sztem akkor válaszd ki, addig még sok víz lefolyik a Dunán :)


kedd júl. 01, 2008 20:13
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: csüt. dec. 13, 2007 18:24
Hozzászólások: 22
Hozzászólás 
Tudom hogy rossz a 8500GT, de használt kártyát meg nem akarok venni, a GF 7600GT meg már nem hiszem hogy lenne újonnan. Cserélni 8800GT-re akarom majd, de csak kb fél év múlva ha majd a procit is cserélem jobbra. Esetleg Ati kártyákban tiz ezer alatt tudsz ajánlani valamit?


kedd júl. 01, 2008 18:58
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
8500GT-t nem javaslom. Ha hosszabb idő lesz ez az átmeneti időszak, akkor inkább 8600GT-t vegyél, pár ezressel drágább, de jóval nagyobb teljesítményű.

Ha rövidebb, akkor vegyél használtan egy 7600GT-t. Nagyobb teljesítményű mint a 8500GT, közel van a 8600 teljesítményéhez, sőt néhol meg is előzi és már 7-8-9ezerért hozzá lehet jutni.

Arra figyelj minden esetben, hogy DDR3 memóriásat vegyél.


kedd júl. 01, 2008 9:34
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 3084 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 ... 62  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 9 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség