Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: szer. okt. 02, 2024 3:39



Hozzászólás a témához  [ 6369 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91 ... 128  Következő
Hasznos SYMBIAN programok(Nokia S603rd,S605th)&SZIGNÓZÁS 
Szerző Üzenet
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 430
Hozzászólás 
col írta:
Lalamper írta:
Hmmm... az is S60v3 ha jól tudom..


Igen az, ha a Nokia 6650-re értetted.
http://www.nokia.hu/A41229025#techspecs


Igen, arra. Bocsi, csak elfelejtettem idézni..


szer. nov. 05, 2008 16:02
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. szept. 20, 2008 15:39
Hozzászólások: 72
Hozzászólás 
Lalamper írta:
Hmmm... az is S60v3 ha jól tudom..


Igen az, ha a Nokia 6650-re értetted.
http://www.nokia.hu/A41229025#techspecs


szer. nov. 05, 2008 15:57
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: vas. jún. 08, 2008 8:51
Hozzászólások: 97
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Van varázsszó? :roll:


szer. nov. 05, 2008 15:56
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 430
Hozzászólás 
Hmmm... az is S60v3 ha jól tudom..


szer. nov. 05, 2008 15:54
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. szept. 20, 2008 15:39
Hozzászólások: 72
Hozzászólás 
Lalamper írta:
....Sajnos ez a funkció
nincs benne a Nokiákban. Pedig milyen jó is lenne. Helyette van
hanggal vezérelhető infra meg rádió, de minek, mikor úgyis kézbe
veszed akkor a telefon.....


Kénytelen vagyok vitatkozni veled és ellentmondani - nagy örömmel, persze - :oops: , mert nekem olyan Nokia telefonom van, ami kezeli teljes körűen a hangutasításokat. :lol: Ez pedig a Nokia 6650-es. Pont úgy, ha nem még jobban, kezeli a hangutasításokat, mint a SE-ok.


szer. nov. 05, 2008 15:05
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 430
Hozzászólás 
Dexter68 írta:
Na, ezért gondoltam rá, mert a fent említett két alkalmazás mintha hangmintákkal működne. Vagy félreértem?


Sajnos nem egészen.. De lehet hogy létezik pontosan az amit keresünk..


szer. nov. 05, 2008 15:01
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. szept. 25, 2004 19:01
Hozzászólások: 124
Hozzászólás 
Na, ezért gondoltam rá, mert a fent említett két alkalmazás mintha hangmintákkal működne. Vagy félreértem?


szer. nov. 05, 2008 14:54
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 430
Hozzászólás 
Kajakra igazad van Dexter!

Én is emlékszem még anno a jó öreg T65-re.. Sajnos ez a funkció
nincs benne a Nokiákban. Pedig milyen jó is lenne. Helyette van
hanggal vezérelhető infra meg rádió, de minek, mikor úgyis kézbe
veszed akkor a telefon..

Bár azon agyaltam, hogy ha tudnék S60-t programozni, simán meg lehetne
oldani ezt a kérdést. Mint ahogy a HappyWakeUp alkalmazás is figyeli
a lélegzetvételedet a mikrofonnal (érdemes kipróbálni), úgy lehetne írni
egy progit, mely ha "meghallja" az előre rögzített szót, akkor a hangvezérlés gombjának lenyomását előidézi a készüléken.. Ez már fél
siker lenne..


szer. nov. 05, 2008 14:42
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. szept. 25, 2004 19:01
Hozzászólások: 124
Hozzászólás 
Van egy E51-es telefonom és nem vagyok megelégedve a hangvezérlésével.
Volt egy Ericsson r520m telefonom ezer éve, gyakorlatilag mindent tudott, amit egy telefon csak tudhatott annó, sőt többet. A hangvezérlés a következőképpen működött: kiválasztottam egy nevet vagy menüpontot és én mondtam a saját hangomon a hangmintát. És gombot sem kellett nyomni hozzá feltétlenül, mert belemondhattam egy »varázsigét«, egy bármilyen szót, amit ő figyelt és ha meghallotta, tudta, hogy most hangvezérlés jön. Ez vezetés közben nagyon jól jött. Csak közöltem vele, hogy: – Erixon figyelj... felhívjuk... Béla... és már hívta is. Én ezt mint minimumot vártam volna el egy mai nokiától.

Szóval a nagy kérdés az, hogy az IVCM-mel vagy a PhoneAlone alkalmazással esetleg lehet ilyesmit elérni? Tudom, hogy alapvetően nem erre valók, csak én szeretnék valami megoldást.


szer. nov. 05, 2008 11:24
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: kedd nov. 04, 2008 19:52
Hozzászólások: 4
Hozzászólás 
hi all.Valakinek volt mar dolga Python programokkal?nekem siman viszi a pyMonetat,meg ezt az uj labirintus jatekot is,meg azt a vizimertekes hulyeseget is,de pl. a ShakeLockot nem,se nAlertme-t.amikor futattnam az alkalmazast egy ilyen hibauzenet jelenik meg:System error(-2)...Valaki tudja ,hogy ez mit jelent,vagy mit csinaltam rosszul?


kedd nov. 04, 2008 20:26
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: csüt. máj. 24, 2007 9:11
Hozzászólások: 18
Hozzászólás 
reddoors írta:

Kép


Én nem találom ezeket a beállítási menüpontokat, nekem az energiatakarékos módnál csak ezek vannak a felsorolásban:

Dátum és idő
Szöveg
Large time :)
Cclock :)

Olyan nincs, hogy animáció. Mit nem csinálok jól?

Készülék: E50 :roll:


kedd nov. 04, 2008 17:41
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. szept. 20, 2008 15:39
Hozzászólások: 72
Hozzászólás 
Nagy része a kérdésednek off topic :) Szerintem gyorsan válaszolok, mielőtt helyben főbe lőnek a "nagyok" :)

Zenelejátszó program több is van.. keresgess itt is a fórumban, türelemmel, vagy Google: "symbian mp3" ...

Lámpást is tudsz csinálni belőle, de olcsóbb lenne egy kinai kis ledes kütyü :)
Google: "Torch symbian"

A képernyő elsötétülése. telefonbeállítás. Alvó üzemmódot kapcsold ki. Nézd meg a kezelési utasításban...

A leállítás és a kapcsolat bontás. Általános figyelmeztetés, mint a pendrive-knél. Lehetőleg ne legyen semmi a telefonodon a gépről megnyitva, vagy a filekezelőben sem aktív. Egyéb jelentősége nincs sok...

rezgés is telefonbeállítás kérdése. kezelési utasítás olvasgatása...:)

Van BP és Magyarország java térkép is. Google: "Budapest térkép jar"
De ezzel navigálni nem tudsz, csak nézegetni :)

És húzódj fedezékbe :)


kedd nov. 04, 2008 15:29
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólás kezdő
sziasztok!

Teljesen kezdő vagyok még symbianban, sőt nokiában is. Egy Nokia 6124em van(6120nak vodás verzioja)
Lehet, hogy már volt szó ezekről, akkor elnézést kérek, de egy órás olvasgatás után is még csak a 3-4 oldalnál jártam...
Alább lenne néhány problémám, amiben ha tudnátok segíteni, hálás lennék:

Szóval olyan kérdésem lenne, hogy nincs vmi olyan zenelejátszó progi, ami jobban kezeli a fileokat? Teszem azt tudok mappákat kezelni vele? Mert ebben a gyáriban sehogy nem tudtam, és amikor lejátszási listát akarok létrehozni, ott is egyesével dobálja ki a fileokat, ami egy 2GBos kártyánál elég kényelmetlen....
Továbbá a vakut nem lehet valahogy lámpának használni? szóval hogy ne csak felvillanjon, hanem világítson is.
Ha nem használom, akkor egy bizonyos idő után(10-15 perc, nem tom) eltűnik az óra\dátum, és csak tök sötét képernyőm van, ezzel nem leht vmit kezdeni?
ha feldugom gépre, adatkapcsolat modban, akkor miután kihúzom kiírja, hogy adatvesztés történhetett, leközelebb állítsam le a kapcsolatot. De a gépen leállítottam, a telon meg a kapcsolatkezelőbe, meg sehol nem találtam hogy hol kellene leállítani...
Valamint nem lehet beállítani, hogy ne csak hívásnál rezegjen, hanem smsnél meg emlékeztetőnél is? Mert néma üzemmódban rezgés hiányában ezeket nem lehet észlelni..

Ja meg valami térkép progit honnan lehet leszedni? GPSem nincs hozzá, csak hogy térképeket tudjak nézni. Főleg egy MO kéne meg egy BP.

Most így hirtelen ennyi!
Köszi szépen a válaszokat!

Sziasztok!

További szép napot!


kedd nov. 04, 2008 15:10
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: vas. jún. 08, 2008 8:51
Hozzászólások: 97
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Profi. :lol: Köszönöm a gyors választ


kedd nov. 04, 2008 12:36
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. szept. 20, 2008 15:39
Hozzászólások: 72
Hozzászólás 
LukacsAgi írta:
Köszönöm. Még egy kérdés (ha volt már róla szó, bocs de nem találom.) Ez az A-GPS milyen időközönként frissíti magát? Egyszer amikor kijelöli hol vagyok, vagy bizonyos időnként, vagy ahogy mozgok bizonyos távolságonként?


Alapvetően az első kapcsolódásnál, amíg a hold adatokat összeszedi az aktuális pozíciódhoz. Utána csak akkor, ha pl. kikapcsolod, vagy elvész a műholdjel (pl. fedett helyen, benzinkút, alagút, stb.).
De elvileg, ha nem veszted el a műholdjelet, akkor minden csatlakozásnál egyszer a legelején teszi. A funkciója az, hogy gyorsabban találja meg a beépített gps a pozíciódban látható holdakat, ehhez szolgáltat adatokat. Utána már "csak" a belső gps dolgozik, alapvetően.

Bár még pontosítható. Időnként besegíthet a gsm hálózat is. De ezt is lehet ellenőrizni a csomagkapcsolt adatforgalmi naplónál. Az adatmennyiség azonban elenyésző.


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára col kedd nov. 04, 2008 12:39-kor.



kedd nov. 04, 2008 12:32
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: vas. jún. 08, 2008 8:51
Hozzászólások: 97
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Köszönöm. Még egy kérdés (ha volt már róla szó, bocs de nem találom.) Ez az A-GPS milyen időközönként frissíti magát? Egyszer amikor kijelöli hol vagyok, vagy bizonyos időnként, vagy ahogy mozgok bizonyos távolságonként?


kedd nov. 04, 2008 12:23
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. szept. 20, 2008 15:39
Hozzászólások: 72
Hozzászólás 
LukacsAgi írta:
Ezt az A-GPS hol lehet látni? Értem alatta hogy mikor müxik?

6650-nél.
Alkalmazások - Iránypontok menürésznél.
Opciók - Helymeghat. beállításoknál található részben.
Itt tudod megválasztani, hogy a belső GPS milyen módszerrel kapjon adatokat, stb.

Ha beállítottad, hogy a szolgáltató is támogasson gps adatokkal, akkor amíg elérhető az ott beállított csatlakozási pont és szerver, akkor mindig működik.
Ellenőrizheted, ha gps adatokat kérsz. Utána nézd meg a csomagkapcsolt adatoknál a forgalmat. Pár KB adatforgalmat fogsz találni erre az időre.


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára col kedd nov. 04, 2008 12:25-kor.



kedd nov. 04, 2008 11:56
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: vas. jún. 08, 2008 8:51
Hozzászólások: 97
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Ezt az A-GPS hol lehet látni? Értem alatta hogy mikor müxik?


kedd nov. 04, 2008 11:00
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
SteveBeard írta:
Az IGO-hoz.
Nekem laptopon fut, a térkép kirajzolása folyamatos, de azt figyeltem meg, hogy van egy kis pont ami ugyanúgy ugrál, mint a térkép a Symbianos navigációkon. Ebből arra következtetek, hogy két pziciót is mutat. Egy valóst és egy számítottat. Pl. ha egy alagútban megyek, akkor is mutatja, hogy hol vagyok igaz az a kis pontocska, amit alig lehet észrevenni megáll. Én arra gondolok, hogy ezáltal a progi proci igénye is jóval nagyobb, vagy legalábbis jóval nehezebb optimalizálni a mobilokban levő procikhoz. És az IGO-tól nagy visszalépés lenne, ha készítene egy "ugrálós navigációt".
Mivel nem vagyok programfejlesztő lehet, hogy nagy butaságot írtam, várom mi erről a véleményetek! (nem a butaságról :D )
Az nem számított pozíció, hanem az útra igazított.
A kis pontocska az a tényleges, a műholdak helyzetéből másodpercenként kiszámított pozíció.
Ahol pedig a nyíl jelzi, azt a mozgásodból következteti ki, hogy vajon melyik úton haladhatsz, és arra tesz rá. Ha kikapcsolod az 'útra igazítás' opciót, akkor ez megszűnik.

Érdemes egyszer vonaton kipróbálni (amely ugye nem a közúton halad), hogy engeded/letiltod az útra igazítást. Akkor kiválóan látni fogod a különbséget.
Ez plusz processzoridőt nem nagyon vehet igénybe.
Egyébként a GPS-vevők pontosságát (pontatlanságát) remekül mutatja, hogy a kis pontocska szinte végig a térképen ábrázolt vonatsín MELLETT halad, 10-20 méterrel is akár.
Emiatt is van szükség az útra igazításra.
Bár pl. az Andrássy úton nem mindig tudja eldönteni, hogy a fő útpályán vagy a szervizúton haladok. :)


kedd nov. 04, 2008 10:02
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. szept. 20, 2008 15:39
Hozzászólások: 72
Hozzászólás 
SteveBeard írta:
Sziasztok!

Nekem a GPS vevőm (N95) általában 5mp-en belül talál műholdat. Most direkt kipróbáltam a Garminnal, az elfogadom gomb lenyomása után egy pillanatra egy kis piros csík majd rögtön utána négy zöld. Mivel van NET előfizetésem, ezért én kipipáltam az összes lehetőséget a GPS beállításoknál.
És most jön az érdekesebb része. Ausztriában jártam és a határon offline módba állítottam a telefonom. Nagyon szépen működött a Garmin egészen addig, míg egy alagútba nem értem.Ott természetesen elvesztette a jelet, majd amikor kiértem vártam a jelre csak vártam, vártam....negyed óra múlva meguntam visszaváltottam általánosra, pár mp és lett jel........... :)


Erre pont a már korábban említett A-GPS lehet a magyarázat. Mivel Magyarországról valószínűleg ezzel az opcióval indultál, itt megkaptad a szükséges adatokat, ami a navigálás elindításához kellett. Egészen addig, míg frissíteni nem kellett a hold adatokat nem is volt baj. Ha kiléptél a gsm rendszerből közben (offline), akkor szegény hiába próbált a szolgáltatód szerveréről adatokat lekérni, nem sikerült. Ezért vált nehézzé és miután ismét indítottad normál opcióban, így állt helyre a gps adat, már nem keresve a nem létező szolgáltatód szerverét. :)


kedd nov. 04, 2008 9:33
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szomb. okt. 18, 2008 21:28
Hozzászólások: 54
Hozzászólás 
Sziasztok!

Nekem a GPS vevőm (N95) általában 5mp-en belül talál műholdat. Most direkt kipróbáltam a Garminnal, az elfogadom gomb lenyomása után egy pillanatra egy kis piros csík majd rögtön utána négy zöld. Mivel van NET előfizetésem, ezért én kipipáltam az összes lehetőséget a GPS beállításoknál.
És most jön az érdekesebb része. Ausztriában jártam és a határon offline módba állítottam a telefonom. Nagyon szépen működött a Garmin egészen addig, míg egy alagútba nem értem.Ott természetesen elvesztette a jelet, majd amikor kiértem vártam a jelre csak vártam, vártam....negyed óra múlva meguntam visszaváltottam általánosra, pár mp és lett jel. :)

Az IGO-hoz.
Nekem laptopon fut, a térkép kirajzolása folyamatos, de azt figyeltem meg, hogy van egy kis pont ami ugyanúgy ugrál, mint a térkép a Symbianos navigációkon. Ebből arra következtetek, hogy két pziciót is mutat. Egy valóst és egy számítottat. Pl. ha egy alagútban megyek, akkor is mutatja, hogy hol vagyok igaz az a kis pontocska, amit alig lehet észrevenni megáll. Én arra gondolok, hogy ezáltal a progi proci igénye is jóval nagyobb, vagy legalábbis jóval nehezebb optimalizálni a mobilokban levő procikhoz. És az IGO-tól nagy visszalépés lenne, ha készítene egy "ugrálós navigációt".
Mivel nem vagyok programfejlesztő lehet, hogy nagy butaságot írtam, várom mi erről a véleményetek! (nem a butaságról :D )


kedd nov. 04, 2008 9:14
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
pampika írta:
handras írta:
iGo8 [...]Nincs, még fejlesztik.

Pontosabban ezt mondják már jó ideje.
És valamelyik fórumon írta valaki, hogy volt egy Nav 'n Go-s előadáson, ahol megkérdezte, hogy mikor lesz symbian verzió? Erre az volt az előadó válasza, hogy akkor, amikor maga megírja.
Szóval amíg nincs rá tömeges piaci igény, aki meg is fizeti(!), addig nem fejlesztenek.
Én is úgy tudom, hogy még csak tervben sincs Symbianra az iGO. Sem a 2006, sem a v8.


kedd nov. 04, 2008 0:22
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4644
Tartózkodási hely: Szolnok/Szeged
Hozzászólás 
handras írta:
iGo8 [...]Nincs, még fejlesztik.

Pontosabban ezt mondják már jó ideje.
És valamelyik fórumon írta valaki, hogy volt egy Nav 'n Go-s előadáson, ahol megkérdezte, hogy mikor lesz symbian verzió? Erre az volt az előadó válasza, hogy akkor, amikor maga megírja.
Szóval amíg nincs rá tömeges piaci igény, aki meg is fizeti(!), addig nem fejlesztenek.


hétf. nov. 03, 2008 22:49
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 121
Tartózkodási hely: képernyő előtt..
Hozzászólás Re: freeday
col írta:
Csak pontosításként. Nem teljesen ingyenes (14 napos demo), hanem majd a jelentkezők között kisorsolnak 15 db. ingyenes licencet pl. a Total Recall programhoz (is) :)
http://www.symbian-freak.com/forum/viewtopic.php?p=307723
Itt a részletes forum topic erről :)

Valóban!
Munka közben csak a főcím ugrott be, gondoltam egy sort megér..
Köszi a pontosítást!


hétf. nov. 03, 2008 21:57
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 323
Hozzászólás 
nagyix írta:
Üdv mindenkinek!!

Hallott már valaki, illetve látott már valaki symbis telefonon működő IGO8 navigációt??
Fizetős torrent oldalon már láttam, de egyesek szeint ezekkel az oldalakkal vigyázni kell mert kamu. Elutalod a pénzt és nem kapsz semmit :twisted:
Aki tud ilyet jelezze, köszi X


Nincs, még fejlesztik.


hétf. nov. 03, 2008 21:55
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: kedd szept. 30, 2008 9:04
Hozzászólások: 9
Hozzászólás 
Üdv mindenkinek!!

Hallott már valaki, illetve látott már valaki symbis telefonon működő IGO8 navigációt??
Fizetős torrent oldalon már láttam, de egyesek szeint ezekkel az oldalakkal vigyázni kell mert kamu. Elutalod a pénzt és nem kapsz semmit :twisted:
Aki tud ilyet jelezze, köszi X

Ha valaki tudna működő Xplore progit N82-es telóra ( V30.0.019 ) amelyik megnyitja a C:/SYS file-t jelezze nekem privibe!

Még egyszer köszke


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára nagyix hétf. nov. 03, 2008 21:57-kor.



hétf. nov. 03, 2008 21:51
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szomb. dec. 09, 2006 1:55
Hozzászólások: 16
Tartózkodási hely: Pécs
Hozzászólás Foreca
Hali!
Találtam újabb verziót a remek ForecaWeather-ből, E51-en remekül megy!!


hétf. nov. 03, 2008 21:36
Profil Privát üzenet küldése ICQ
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: vas. jún. 08, 2008 19:25
Hozzászólások: 20
Tartózkodási hely: Nokia N96 (12.043 FW.) + 8 GB Micro SDHC
Hozzászólás Konfig fájl
A konfig fájlt megtalálod a www.nokiaprogramok.hu oldalon dbs_101f99fb_nsmldmsettings.zip néven :)

Sok sikert.

Staca


hétf. nov. 03, 2008 21:02
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. szept. 20, 2008 15:39
Hozzászólások: 72
Hozzászólás 
OFF
Röviden:
A saját GPS-ed által a szolgáltatóhoz küldött hozzávetőleges adatok alapján a szolgáltatónál lévő GPS vevő segítségével pontosabban meghatározott műholdas pozíciókat, a szolgáltató szerverén tárolt műhold adatokat kapod meg a saját (GSM cella pozíciókból számított) helyzetedhez viszonyítva, illetve a szolgáltató szervere "besegít" a számításba.
Nem szükséges más helyre ezeket az adatokat a telefonodnak elküldenie, mert a szolgáltatónál (T-Mobile) minden adat rendelkezésre áll.
Kb. ettől GSM és GPS kombinált (magyarul GSM támogatott GPS - assisted GPS) helymeghatározás. A földi pozíció ismeretében megadja az onnan látható holdak adatait, hogy ne a telefonodnak kelljen összevadásznia.

E51-es részét a kérdésednek passzolom :)
/OFF


hétf. nov. 03, 2008 15:42
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 430
Hozzászólás 
col írta:


Király, köszönöm szépen a válaszokat (a wikipedia és a google eszembe se jutott..), most már értem. Tehát ugyanazt az eredményt
(mh. pozíciókat) megkapja előbb utóbb a beépített GPS-en is keresztül, csak ott lassabb
az adatok letöltése a műholdról..

Csak megjegyzésképpen, vajon hová küldi a "durva" adatokat a telefon?
Gondolom nem a T-mobilenak címzi.

És mi a helyzet az E51-es beállításaival? Azok vajon mire vonatkozhatnak?
(Vagy tegyem fel a kérdést az E51 topicban? :) )


hétf. nov. 03, 2008 14:52
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. szept. 20, 2008 15:39
Hozzászólások: 72
Hozzászólás 
http://hu.wikipedia.org/wiki/AGPS

Wikipédia A-GPS.


hétf. nov. 03, 2008 14:16
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. márc. 25, 2004 17:07
Hozzászólások: 4267
Tartózkodási hely: GRAND FOTEL
Hozzászólás 
aGPS = assisted GPS, azaz a telefon a GSM hálózat segítségével besegít a GPS vevőnek a gyorsabb pozícionálás érdekében.

GPS nélküli telefonon a GPS vevő kiváltására nem alkalmas. Garmin és hasonlók csak fizikai GPS-sel mennek.


hétf. nov. 03, 2008 14:12
Profil ICQ
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 430
Hozzászólás 
migabi24 írta:
Ez normális, egyik gps-es teló se pozicionál azonnal, ha gyorsítani akarsz a dolgon, fizess elő netre a szolgáltatódnál, és kapcsold be az A-gps funkciót, és pár másodperc alatt poziconál majd :wink:


Egy kérdés, mivel most kicsit fogalmi dugóba keveredtem.. Mit is jelent
ez az A-GPS? Én úgy tudtam, hogy egyes típusok beépített GPS vevőjét
jelenti. Amikor a Google Maps-et használom és nincs kedvem elővenni
a külső BT-os GPS vevőt, akkor a guglimaps felkapcsizik a netre és
gondolom cella alapján belövi hol vagyok, majd megjeleníti. De ezt
csak ez a progi csinálja, se a Sygic se a Garmin nem csinált hasonlót.

Erre most nézem, hogy a gyári GPS progi Helymeghatározási beállítá-
sainál van olyan hogy Bluetooth-GPS és Hálózatalapú. Próbálgattam állítgatni,
de nekem nincs hatással semmire.

Van valakinek tapasztalata, illetve tudja-e valaki hogy működik ez az
egész pontosan?

Ja és E51-ről van szó.

Köszönöm!


hétf. nov. 03, 2008 14:00
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. szept. 20, 2008 15:39
Hozzászólások: 72
Hozzászólás Re: freeday


Csak pontosításként. Nem teljesen ingyenes (14 napos demo), hanem majd a jelentkezők között kisorsolnak 15 db. ingyenes licencet pl. a Total Recall programhoz (is) :)

"...The game rules and all the other necessary explanations can be fond over at the forum section, and basically all you have to do is to post a request over at our forum section.

The promotion will end on Novemeber 09th and then we’ll choose 15 winners randomly with the assistance of the great Damian's Lottomat application...."


http://www.symbian-freak.com/forum/viewtopic.php?p=307723

Itt a részletes forum topic erről :)


hétf. nov. 03, 2008 11:42
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. máj. 30, 2007 6:25
Hozzászólások: 103
Tartózkodási hely: Malmö
Hozzászólás 
Ok kösz, értem, szóval a kiegészítő GPS-t kell bekapcsolni,


hétf. nov. 03, 2008 11:20
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: hétf. márc. 26, 2007 15:35
Hozzászólások: 128
Tartózkodási hely: Szeged
Hozzászólás 
kezman írta:
Szép napot mindenkinek, lenne egy kérdésem, 6650 T-mobile telefon, telepítettem a SYGIC-et, minden működik rendesen csak a GPS nehezen talál pozíciót, ha már megvan akkor frankó, csak indításkor tököl elég sokat, mi lehet ennek az oka, nálatok is tapasztalható ez a jelenség?? előre is kösz.
Ez normális, egyik gps-es teló se pozicionál azonnal, ha gyorsítani akarsz a dolgon, fizess elő netre a szolgáltatódnál, és kapcsold be az A-gps funkciót, és pár másodperc alatt poziconál majd :wink:


hétf. nov. 03, 2008 10:53
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 121
Tartózkodási hely: képernyő előtt..
Hozzászólás freeday
Mai napi ingyenes programok.


hétf. nov. 03, 2008 10:08
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. máj. 30, 2007 6:25
Hozzászólások: 103
Tartózkodási hely: Malmö
Hozzászólás 
Szép napot mindenkinek, lenne egy kérdésem, 6650 T-mobile telefon, telepítettem a SYGIC-et, minden működik rendesen csak a GPS nehezen talál pozíciót, ha már megvan akkor frankó, csak indításkor tököl elég sokat, mi lehet ennek az oka, nálatok is tapasztalható ez a jelenség?? előre is kösz.


hétf. nov. 03, 2008 7:55
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 323
Hozzászólás Re: skype
Dexter68 írta:
handras írta:
leslien írta:
üdv mindekinek!
melyik skype-ot érdemes használni wlan-on?
(iskoot) már fent van a telon de nem tudom mit merre...
n82
pls.help


Ízlés dolga nekem a Nimbus jön be.

Bocs, de így az életben meg nem találja... Nimbuzz-nak híják.


Jogos, félállomban írtam. A legjobban az tetszik benne,hogy SIP-et is tud.


hétf. nov. 03, 2008 5:08
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: pén. szept. 05, 2008 9:30
Hozzászólások: 21
Hozzászólás 
köszönöm szépen! tök jó :D


vas. nov. 02, 2008 23:15
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. szept. 25, 2004 19:01
Hozzászólások: 124
Hozzászólás Re: skype
handras írta:
leslien írta:
üdv mindekinek!
melyik skype-ot érdemes használni wlan-on?
(iskoot) már fent van a telon de nem tudom mit merre...
n82
pls.help


Ízlés dolga nekem a Nimbus jön be.

Bocs, de így az életben meg nem találja... Nimbuzz-nak híják.


vas. nov. 02, 2008 21:56
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 323
Hozzászólás Re: skype
leslien írta:
üdv mindekinek!
melyik skype-ot érdemes használni wlan-on?
(iskoot) már fent van a telon de nem tudom mit merre...
n82
pls.help


Ízlés dolga nekem a Nimbus jön be.


vas. nov. 02, 2008 21:14
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: pén. szept. 05, 2008 9:30
Hozzászólások: 21
Hozzászólás skype
üdv mindekinek!
melyik skype-ot érdemes használni wlan-on?
(iskoot) már fent van a telon de nem tudom mit merre...
n82
pls.help


vas. nov. 02, 2008 20:34
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. szept. 25, 2004 19:01
Hozzászólások: 124
Hozzászólás 
rittinger zoltán írta:
Dexter68 írta:
rittinger zoltán írta:
J.................

Hahh... híres lettem :)


Cöcöcö :D


Ezt meg hogy értsem?

(pont ott tartottam, hogy megoldottam azt, hogy a Salmi-féle nagyikonos 1.xx megoldást átpiszkáljam úgy, hogy külön kliens legyen mind az öt g-fiókomhoz, hogy ne kelljen folyton pötyögni, és mire kész lett, kihozta a google a 2.0-t. Ebbe meg már rutinból cseréltem az ikont :) )


vas. nov. 02, 2008 19:17
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: -
cse978 írta:
Sziasztok.

2 kérdésem lenne.

Keresek egy olyan GPRS számláló progit ami folyamatosan figyeli mennyi az adatforgalmam. mConnaction progit használok de az nem adja össze hanem csak az aktuális kapcsolat forgalmát számolja.
Ok: van egy vodafone-os 1GB-os előfizum nem szeretném átlépni.

Másik, hogy Nokia E51-m van és kinéztem hozzá egy Sony Ericsson HBH-DS220-as BT fülest. Szerintetek szónélkül menni fog vele?

köszi a válaszokat.
Esetleg az E51-es beépített adatforgalom-számlálója???


vas. nov. 02, 2008 15:34
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: vas. nov. 02, 2008 10:43
Hozzászólások: 1
Hozzászólás -
Sziasztok.

2 kérdésem lenne.

Keresek egy olyan GPRS számláló progit ami folyamatosan figyeli mennyi az adatforgalmam. mConnaction progit használok de az nem adja össze hanem csak az aktuális kapcsolat forgalmát számolja.
Ok: van egy vodafone-os 1GB-os előfizum nem szeretném átlépni.

Másik, hogy Nokia E51-m van és kinéztem hozzá egy Sony Ericsson HBH-DS220-as BT fülest. Szerintetek szónélkül menni fog vele?

köszi a válaszokat.


vas. nov. 02, 2008 14:16
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: kedd aug. 15, 2006 17:50
Hozzászólások: 2060
Tartózkodási hely: tartózkodom tehát vagyok
Hozzászólás 
Dexter68 írta:
rittinger zoltán írta:
J.................

Hahh... híres lettem :)


Cöcöcö :D


vas. nov. 02, 2008 12:28
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 132
Tartózkodási hely: van
Hozzászólás 
Köszönöm, de én is a Dex féle ikoncseréből indultam el, csak nekem nem tetszett az óriás boríték (bocs Dex) ebből indultam el.


vas. nov. 02, 2008 10:52
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. szept. 25, 2004 19:01
Hozzászólások: 124
Hozzászólás 
rittinger zoltán írta:
Ja,a Dexter féle nagy M-esem van,bár lehet hogy ki fogom próbálni ezekkel :wink: Viszont ha te is használod a gmail klienst,volna egy kérdésem.Valahogy megoldható vele hogy a képeket illetve más csatolmányokat megjelenítsen vagy csak szövegre képes?

Hahh... híres lettem :)


vas. nov. 02, 2008 9:56
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. jún. 14, 2007 18:10
Hozzászólások: 1366
Tartózkodási hely: Hungary
Hozzászólás Re: Gmail Mobil 2.0 verzió nagyobb ikonnal/3 féle
Helios írta:
Több külföldi webszájt is foglalkozott vele, hogy akik telepítették (a nem megfelelően promótált) Gmail 2.0 verziót a symbianos készülékükre, azok a fájl várható könyvtárában (feltételezhetően ALKALMAZÁSOK) egy kis csúnyácska kis ikon-maradékot találtak, a készenléti menüben is egy nem oda való kis ikon volt, és sokan ki voltak akadva rajta, hogy miért. Válasz bár továbbra sincs, de megoldás (nem csak általam) van!!! Elkészítettem három szebb verziót, amit ezúttal osztanék meg, használjátok!

Kód:
http://rapidshare.com/files/159757716/gmail.v2.0.modositott.ikonnal.by.Helios.rar.html

A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

Üdv. Helios!
Nagyon jól sikerült a "tálalás" :) ,igényesen el van készítve a kép.
Tetszik, gratula hozzá. :wink:
Üdv. reddoors


vas. nov. 02, 2008 8:01
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 6369 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91 ... 128  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség