Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: hétf. okt. 07, 2024 22:34



Hozzászólás a témához  [ 3605 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 73  Következő
Nokia N70 
Szerző Üzenet
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: pén. jún. 23, 2006 7:56
Hozzászólások: 33
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Macika írta:
Fancy-boy írta:
De ha már ennyire nem vagyok képben, felvilágosítanál, hogy a kijelző vezérlőt lehet-e külön cserélni, illetve a telefon melyik részén található? :?
Nézd, azt hiszem, egyikünk sincsen abban a helyzetben, hogy BGA IC-ket cserélgessen.

A Nokia telefonok nem modul-rendszerűek, nem úgy van, hogy kihúzom a hibás modult és betolom helyette a másikat és hurrá.

Itt egyszer forrasztható a cucc, a gyárban, spéci technikával.

Létezik hozzá infraforrasztó 1-200e Ft között, meg vannak BGA-sablonok, de igazán ilyet javítani olyan felszerelést, rutint, szakértelmet kíván, amivel biztos vagyok, hogy nem rendelkezel.
Sajnos én sem.

Rendben van.
Legalább már ezt is tudom. Köszönöm a felvilágosítást. :wink:


vas. feb. 07, 2010 11:24
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
Fancy-boy írta:
De ha már ennyire nem vagyok képben, felvilágosítanál, hogy a kijelző vezérlőt lehet-e külön cserélni, illetve a telefon melyik részén található? :?
Nézd, azt hiszem, egyikünk sincsen abban a helyzetben, hogy BGA IC-ket cserélgessen.

A Nokia telefonok nem modul-rendszerűek, nem úgy van, hogy kihúzom a hibás modult és betolom helyette a másikat és hurrá.

Itt egyszer forrasztható a cucc, a gyárban, spéci technikával.

Létezik hozzá infraforrasztó 1-200e Ft között, meg vannak BGA-sablonok, de igazán ilyet javítani olyan felszerelést, rutint, szakértelmet kíván, amivel biztos vagyok, hogy nem rendelkezel.
Sajnos én sem.


pén. feb. 05, 2010 19:13
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: pén. jún. 23, 2006 7:56
Hozzászólások: 33
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Macika írta:
Fancy-boy írta:
Macika írta:
Fancy-boy írta:
Mesterek figyelem :wink:

A kérdésem: Lenne egy N70-es aminek elszállt a kijelzővezérlése.

Ehhez komplett alaplapot kell cserélni vagy lehet hozzá alkatrészt szerezni valahonnan?

Mert a jó N70-ek olyan 10ezer körül mennek, szóval ha nagyon drága a javíttatása, akkor inkább nem bajlódnék vele.
Hogyan állapítottad meg, hogy a kijelzővezérlés ment el?

Leginkább tippeltem. A kijelző becsíkozódott. Átraktam egy másik N70-be, abban jól működik.
De nem vagyok szerelő, az igaz.

Nemnem!!!
Ez érdekelt. :)

Tehát UGYANAZ a kijelző egy másik készülékben működött!
Akkor viszont alaplap-csere és innentől kezdve felejtős sajna.

ESETLEG megpróbálhatod, hogy a másik N70 kijelzőjét rakod be EBBE, hátha.

:o
Hát az baj.
Majd megpróbálom, ha otthon leszek.
De ha már ennyire nem vagyok képben, felvilágosítanál, hogy a kijelző vezérlőt lehet-e külön cserélni, illetve a telefon melyik részén található? :?


pén. feb. 05, 2010 14:45
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
Fancy-boy írta:
Macika írta:
Fancy-boy írta:
Mesterek figyelem :wink:

A kérdésem: Lenne egy N70-es aminek elszállt a kijelzővezérlése.

Ehhez komplett alaplapot kell cserélni vagy lehet hozzá alkatrészt szerezni valahonnan?

Mert a jó N70-ek olyan 10ezer körül mennek, szóval ha nagyon drága a javíttatása, akkor inkább nem bajlódnék vele.
Hogyan állapítottad meg, hogy a kijelzővezérlés ment el?

Leginkább tippeltem. A kijelző becsíkozódott. Átraktam egy másik N70-be, abban jól működik.
De nem vagyok szerelő, az igaz.

Nemnem!!!
Ez érdekelt. :)

Tehát UGYANAZ a kijelző egy másik készülékben működött!
Akkor viszont alaplap-csere és innentől kezdve felejtős sajna.

ESETLEG megpróbálhatod, hogy a másik N70 kijelzőjét rakod be EBBE, hátha.


pén. feb. 05, 2010 14:27
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: pén. jún. 23, 2006 7:56
Hozzászólások: 33
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Macika írta:
Fancy-boy írta:
Mesterek figyelem :wink:

A kérdésem: Lenne egy N70-es aminek elszállt a kijelzővezérlése.

Ehhez komplett alaplapot kell cserélni vagy lehet hozzá alkatrészt szerezni valahonnan?

Mert a jó N70-ek olyan 10ezer körül mennek, szóval ha nagyon drága a javíttatása, akkor inkább nem bajlódnék vele.
Hogyan állapítottad meg, hogy a kijelzővezérlés ment el?

Leginkább tippeltem. A kijelző becsíkozódott. Átraktam egy másik N70-be, abban jól működik.
De nem vagyok szerelő, az igaz.


pén. feb. 05, 2010 13:41
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
Fancy-boy írta:
Mesterek figyelem :wink:

A kérdésem: Lenne egy N70-es aminek elszállt a kijelzővezérlése.

Ehhez komplett alaplapot kell cserélni vagy lehet hozzá alkatrészt szerezni valahonnan?

Mert a jó N70-ek olyan 10ezer körül mennek, szóval ha nagyon drága a javíttatása, akkor inkább nem bajlódnék vele.
Hogyan állapítottad meg, hogy a kijelzővezérlés ment el?


pén. feb. 05, 2010 13:37
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: pén. jún. 23, 2006 7:56
Hozzászólások: 33
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Mesterek figyelem :wink:

A kérdésem: Lenne egy N70-es aminek elszállt a kijelzővezérlése.

Ehhez komplett alaplapot kell cserélni vagy lehet hozzá alkatrészt szerezni valahonnan?

Mert a jó N70-ek olyan 10ezer körül mennek, szóval ha nagyon drága a javíttatása, akkor inkább nem bajlódnék vele.


pén. feb. 05, 2010 12:59
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. júl. 14, 2004 20:01
Hozzászólások: 380
Tartózkodási hely: Somogy
Hozzászólás 
devil32 írta:
sziasztok!Kérnék egy kis segítséget nem tudom a n70-ről törölni a játékokat ha valaki tud segítsen,telepitetem és egyszerüen nem tudom mért de nem megy a törlés.jelenleg még nincs benne memoria kártya.segítséget előre is köszönöm.pocok110@citromail.hu
Szia! Próbálj resetet. (Pl. *#7370#)


csüt. okt. 01, 2009 18:40
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: pén. márc. 16, 2007 19:45
Hozzászólások: 16
Hozzászólás 
sziasztok!Kérnék egy kis segítséget nem tudom a n70-ről törölni a játékokat ha valaki tud segítsen,telepitetem és egyszerüen nem tudom mért de nem megy a törlés.jelenleg még nincs benne memoria kártya.segítséget előre is köszönöm.pocok110@citromail.hu


szer. szept. 30, 2009 19:22
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: vas. szept. 28, 2008 17:20
Hozzászólások: 299
Tartózkodási hely: Itt
Hozzászólás 
Sziasztok
Erre a telóra nincs betűméretnövelő progi?


kedd dec. 09, 2008 19:55
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: hétf. dec. 08, 2008 19:13
Hozzászólások: 1
Tartózkodási hely: Kecskemét
Hozzászólás 
Sziasztok!
Van egy ...........eladó!
Üdv.:Tomi


Nem-nem! Irány az ADOK-VESZEK!


hétf. dec. 08, 2008 19:26
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szomb. okt. 18, 2008 14:39
Hozzászólások: 1
Hozzászólás 
Sziasztok!!....A segítségeteket szeretném kérni bár nem tudom jó helyen teszem.. :? ...szóval a n70-esemet az öcsém elkezdte feltuningolni progikkal és egyszer csak elkezdte azt csinálni hogy 10 másodpercig nincs kép azaz egy fehér képet ad be utána 5 másodpercig látszik minden rendesen. A teló nem fagyizik be mert közbe hallani hogy tudok lépkedni szóval minden ok csak ez a képernyős dolog nem. Szerintetek mit kellene csinálnom? Gondoltam vírusra is vagy arra hogy szoftvert kellene frissítenem de láma vagyok még a telós dologba és nem akarom hogy alulról kamerázza az ibolyát a telóm. Főleg hogy alig egy hetes. Szóval ha valaki tudna egy kis segítséggel szolgálni annak imába foglalom a nevét. Tényleg leköteleznétek. ..de a címemre is írhattok. Előre is köszi!!!!!


szomb. okt. 18, 2008 14:54
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szomb. jan. 13, 2007 21:30
Hozzászólások: 407
Hozzászólás 
O.k., kösz.


vas. jún. 29, 2008 6:34
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1330
Tartózkodási hely: Itt vagyok
Hozzászólás 
Pasa írta:
Most lettem csak igazán tanácstalan. Felraktam az NSeries PC Suite-ot (jó fél óra volt), és az N70-esem továbbra sem jó vele. Felismeri a gép, de a telepítés során hibát észlel, de ez a régi PC Suite-tel is így volt. Viszont a jó öreg 6230-asom most tökéletesen működik együtt az új programmal! Ezek szerint az N70-esemmel van a baj? Lehet, hogy egy szoftverfrissítés kéne neki? Na de a 6230-asom még sose volt frissítve, 4 éves a szoftvere, és fut az N-es PC Suite-tel... :?: :roll:


Olvasd át ezt a topikot is. http://forum.terminal.hu/viewtopic.php?t=34166&highlight=suite


vas. jún. 29, 2008 0:54
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szomb. jan. 13, 2007 21:30
Hozzászólások: 407
Hozzászólás 
Most lettem csak igazán tanácstalan. Felraktam az NSeries PC Suite-ot (jó fél óra volt), és az N70-esem továbbra sem jó vele. Felismeri a gép, de a telepítés során hibát észlel, de ez a régi PC Suite-tel is így volt. Viszont a jó öreg 6230-asom most tökéletesen működik együtt az új programmal! Ezek szerint az N70-esemmel van a baj? Lehet, hogy egy szoftverfrissítés kéne neki? Na de a 6230-asom még sose volt frissítve, 4 éves a szoftvere, és fut az N-es PC Suite-tel... :?: :roll:


pén. jún. 27, 2008 18:11
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szomb. jan. 13, 2007 21:30
Hozzászólások: 407
Hozzászólás 
Venemo írta:
A PC Suite-ot, vagy az NSeries PC Suite-ot? (Én erről beszélek.)

Ja, hogy kétféle van... Kipróbálom, thx. :)


pén. jún. 27, 2008 16:51
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. júl. 14, 2004 20:01
Hozzászólások: 380
Tartózkodási hely: Somogy
Hozzászólás 
Pasa írta:
Mindent leszedtem, és a PC Suite-t úgy raktam vissza, hogy előtte kiválasztottam az N70-est. Mégse jó...
A PC Suite-ot, vagy az NSeries PC Suite-ot? (Én erről beszélek.)


pén. jún. 27, 2008 14:31
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: szomb. jan. 13, 2007 21:30
Hozzászólások: 407
Hozzászólás 
Mindent leszedtem, és a PC Suite-t úgy raktam vissza, hogy előtte kiválasztottam az N70-est. Mégse jó...


csüt. jún. 26, 2008 17:20
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. júl. 14, 2004 20:01
Hozzászólások: 380
Tartózkodási hely: Somogy
Hozzászólás 
Pasa írta:
Macika írta:
Talán ha full uninstallod és utána felrakod a honlapjukról a legfrissebb hozzáférhető verziót, az segít. Talán.

Hát ez az, amit vagy tízszer megcsináltam már. Eleinte segített, de most már ez se megy. A PC Suite saját hibajavítását is csináltam, dolgozott is valamit, de mégse megy. Akkor erről ennyit. :cry: Veszek egy USB kártyaolvasót...

Nem akarok belepofázni, mert nekem nem N70-esem van, de szerintem próbáld meg azt, hogy teljesen letörölsz minden Nokiától származó cuccot a gépedről (drivereket, meg minden mást is), és felrakod mondjuk az NSeries PC Suite-ot (tehát nem a simát), hátha... ;)


szer. jún. 25, 2008 20:31
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: szomb. jan. 13, 2007 21:30
Hozzászólások: 407
Hozzászólás 
8) :lol:


szer. jún. 25, 2008 17:30
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
Pasa írta:
Veszek egy USB kártyaolvasót...
Mondjuk az bölcs döntés mindentől függetlenül is!


szer. jún. 25, 2008 15:57
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szomb. jan. 13, 2007 21:30
Hozzászólások: 407
Hozzászólás 
Macika írta:
Talán ha full uninstallod és utána felrakod a honlapjukról a legfrissebb hozzáférhető verziót, az segít. Talán.

Hát ez az, amit vagy tízszer megcsináltam már. Eleinte segített, de most már ez se megy. A PC Suite saját hibajavítását is csináltam, dolgozott is valamit, de mégse megy. Akkor erről ennyit. :cry: Veszek egy USB kártyaolvasót...


szer. jún. 25, 2008 15:55
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
Pasa írta:
Az én XP-m két és fél éves, karbantartott, megfelelő tűzfallal és vírusvédelemmel. Két évig gond nélkül futott a PC Suite, fél éve vacakol. Viszont minden egyéb program továbbra is tökéletesen fut. Most vajon mit kéne tennem, hogy jó legyen?
Talán ha full uninstallod és utána felrakod a honlapjukról a legfrissebb hozzáférhető verziót, az segít. Talán.

De egy szűz Windowsra feltelepített legújabb TUTI menni fog.

Nem tudom, mi mivel akad össze a PC-Suite-nél, de hisztis, nem kicist.


szer. jún. 25, 2008 7:06
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szomb. jan. 13, 2007 21:30
Hozzászólások: 407
Hozzászólás 
Az én XP-m két és fél éves, karbantartott, megfelelő tűzfallal és vírusvédelemmel. Két évig gond nélkül futott a PC Suite, fél éve vacakol. Viszont minden egyéb program továbbra is tökéletesen fut. Most vajon mit kéne tennem, hogy jó legyen?


szer. jún. 25, 2008 5:19
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
Pasa írta:
A VILÁG LEGSZEMETEBB PROGRAMJA A NOKIA PC SUITE!!! Ma éjjel egy órányi kínlódás után sem sikerült rávenni, hogy csatlakozzon az N70-es telefonomhoz! Ez nem az első eset, de hogy semmi módon - értsd: teljes törlés és újratelepítés - se lehessen rávenni a csatlakozásra, ez döbbenet. Eddig is voltak gondok, de újratelepítés után azért mindig működött (megjegyzem, ennek gond nélkül kéne futnia szerintem). Most viszont bármit csinálok, azt írja, hogy nem találja a megfelelő fájlt. Milyen fájlt, amikor még csak csatlakozni sem tudtam??? Lehet, hogy inkább Sony-t kéne vennem... Pedig 13 éve Nokiám van, de azért ez már túlzás. :evil: :evil: :evil:
A hiba Nálad lesz.
Olyan gépeken, ahol az USB-kezelés megfelelően megy, ott nincs semmilyen probléma vele. Nálam itthon 3 PC-n megy hibátlanul a program, soha nem téveszt. És ezzel nem vagyok egyedül.
Eddig én csak olyan gépen nem tudtam lefuttatni rendesen a progit, amelyik tele volt rakva minden sz.rral, emulátorokkal, egyebekkel.
Normális telepítésű, jó minőségű HW-vel felvértezett, karbantartott XP-n eddig mindig kifogástalanul ment.


hétf. jún. 23, 2008 7:02
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szomb. jan. 13, 2007 21:30
Hozzászólások: 407
Hozzászólás 
A VILÁG LEGSZEMETEBB PROGRAMJA A NOKIA PC SUITE!!! Ma éjjel egy órányi kínlódás után sem sikerült rávenni, hogy csatlakozzon az N70-es telefonomhoz! Ez nem az első eset, de hogy semmi módon - értsd: teljes törlés és újratelepítés - se lehessen rávenni a csatlakozásra, ez döbbenet. Eddig is voltak gondok, de újratelepítés után azért mindig működött (megjegyzem, ennek gond nélkül kéne futnia szerintem). Most viszont bármit csinálok, azt írja, hogy nem találja a megfelelő fájlt. Milyen fájlt, amikor még csak csatlakozni sem tudtam??? Lehet, hogy inkább Sony-t kéne vennem... Pedig 13 éve Nokiám van, de azért ez már túlzás. :evil: :evil: :evil:


hétf. jún. 23, 2008 2:04
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szomb. jún. 07, 2008 12:53
Hozzászólások: 2
Hozzászólás Re: Nokia N70 szoftverfrissítés problematika
Hát Sikerált!!! Köszi!


szomb. jún. 07, 2008 15:01
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: Nokia N70 szoftverfrissítés problematika
borny írta:
Helló mindenki!

Olyan problematikám lenne h szerváltam egy N70est olaszból! A szoftver frissitéssel tudom magyarositani?
És iraj h jó hozzá az E65 adatkábele, na most azzal fel sem ismeri a száitógép!! Igy sajna nem tudok semmit csinálni vele és sehol semmit nem ir ilyenre megoldást!
Valamit tudtok javasolni???

Köszi!
Olaszból. Hurrá...
Olvasgass sokat! Akár írás helyett is.


szomb. jún. 07, 2008 13:13
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szomb. jún. 07, 2008 12:53
Hozzászólások: 2
Hozzászólás Nokia N70 szoftverfrissítés problematika
Helló mindenki!

Olyan problematikám lenne h szerváltam egy N70est olaszból! A szoftver frissitéssel tudom magyarositani?
És iraj h jó hozzá az E65 adatkábele, na most azzal fel sem ismeri a száitógép!! Igy sajna nem tudok semmit csinálni vele és sehol semmit nem ir ilyenre megoldást!
Valamit tudtok javasolni???

Köszi!


szomb. jún. 07, 2008 13:04
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 341
Hozzászólás 
Sikerült megoldanom: az volt a baj, hogy angol verziójú PC-Suittal telepítettem. Valószínűleg ez határozza meg hogy milyen alapértelmezéssel települ.
Eltávolítottam, majd egy magyar PC-Suitról tökéletesen felment.

Ennek ellenére nem vagyok teljesen elégedett, mert:
- 1, amíg a Tom Tom a haladási irányba forgatja a 3D-s térképet, itt az Észak van mindig felül, ha dél felé haladsz akkor is.
- 2, baj van még a nyelvvel is, mert míg a TomTom palóc tájszólással beszél, a Nokia Maps sajnos nem tud magyarúl.


pén. máj. 09, 2008 21:26
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
wassermann írta:
Idézet:
Nálam nicns így. A nemzeti beállítások rendben vannak Nálad?
Nem találok az N70-ben ilyet, tudsz esetleg segíteni?
Sajnos nincs N70-esem, de biztosan lesz olyan, aki tud segíteni...


pén. máj. 09, 2008 18:48
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 341
Hozzászólás 
Idézet:
Nálam nicns így. A nemzeti beállítások rendben vannak Nálad?



Nem találok az N70-ben ilyet, tudsz esetleg segíteni?


pén. máj. 09, 2008 9:38
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
wassermann írta:
Nokia PC Suite-val feltettem, hogy kipróbáljam az ingyenes Nokia Maps-ot, de nekem a térképen az összes különleges magyar betüt (á,é stb) rosszul jeleníti meg.

Csak én vagyok a béna vagy ez másnál is így van?
Nálam nicns így.

A nemzeti beállítások rendben vannak Nálad?


csüt. máj. 08, 2008 20:18
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 341
Hozzászólás 
Nokia PC Suite-val feltettem, hogy kipróbáljam az ingyenes Nokia Maps-ot, de nekem a térképen az összes különleges magyar betüt (á,é stb) rosszul jeleníti meg.

Csak én vagyok a béna vagy ez másnál is így van?


csüt. máj. 08, 2008 19:12
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
Akoska írta:
És a PDAs, illetve Symbianos Opera sajnos messze nem hozza a minitől megtapasztalt sokoldalúságot/teljesítményt.
Mekkora csalódás volt a 1,7 MB méretű Opera for Symbian a 95 kB méretű, JAVA-s Opera mini után....


szer. ápr. 02, 2008 15:34
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. márc. 25, 2004 17:07
Hozzászólások: 4267
Tartózkodási hely: GRAND FOTEL
Hozzászólás 
És a PDAs, illetve Symbianos Opera sajnos messze nem hozza a minitől megtapasztalt sokoldalúságot/teljesítményt.


szer. ápr. 02, 2008 13:50
Profil ICQ
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
KrE írta:
Akoska írta:
WAP előfizuval elvileg nem is szabadna tudnod egyebet csinálni, mint WAPozni.

Az Opera minivel ennél jóval többet lehet, ez önmagában a browser érdeme (tudtommal), tehát ha kikerülöd, akkor nem is működhet.

Megjegyzem, a kis kijelzőtől függetlenül egy Opera mini kb. 300%-al jobb böngésző, mint a PDAkba integrált IE, ami enyhén fogalmazva kissé le van maradva korunk igényeitől, a WM6-os is.

Viszont PDA-n is használható mind az Opera mini, és van PDA-s Opera is. :wink:
Sőt a Táccs Krúzon gyárilag rajta van az Opera.
Hiába van rajta, akkor sem fogja tudni modemként használni a telefont WAP előfizetéssel...


szer. ápr. 02, 2008 13:28
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1307
Tartózkodási hely: Pécs
Hozzászólás 
Akoska írta:
WAP előfizuval elvileg nem is szabadna tudnod egyebet csinálni, mint WAPozni.

Az Opera minivel ennél jóval többet lehet, ez önmagában a browser érdeme (tudtommal), tehát ha kikerülöd, akkor nem is működhet.

Megjegyzem, a kis kijelzőtől függetlenül egy Opera mini kb. 300%-al jobb böngésző, mint a PDAkba integrált IE, ami enyhén fogalmazva kissé le van maradva korunk igényeitől, a WM6-os is.

Viszont PDA-n is használható mind az Opera mini, és van PDA-s Opera is. :wink:
Sőt a Táccs Krúzon gyárilag rajta van az Opera.


szer. ápr. 02, 2008 13:22
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. márc. 25, 2004 17:07
Hozzászólások: 4267
Tartózkodási hely: GRAND FOTEL
Hozzászólás 
WAP előfizuval elvileg nem is szabadna tudnod egyebet csinálni, mint WAPozni.

Az Opera minivel ennél jóval többet lehet, ez önmagában a browser érdeme (tudtommal), tehát ha kikerülöd, akkor nem is működhet.

Megjegyzem, a kis kijelzőtől függetlenül egy Opera mini kb. 300%-al jobb böngésző, mint a PDAkba integrált IE, ami enyhén fogalmazva kissé le van maradva korunk igényeitől, a WM6-os is.


szer. ápr. 02, 2008 12:43
Profil ICQ
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: net
vizimento írta:
Értem!
Kár hogy WAPpal nem lehet megoldani... Pedig gondolom fizikailag/technológiailag nem lenne akadálya, csak nem gondoltak arra, hogy valaki wapozni akarna nagyobb képernyőn és nem netezni...
Na mindegy, azért köszi!
DEHOGYNEM!!

Pontosan arra gondoltak, hogy akinek nem elég a WAP a saját gyufásdoboznyi képernyőjén, az fizessen.

Ki van ez találva, hidd el!!


szer. ápr. 02, 2008 12:26
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: csüt. szept. 15, 2005 22:22
Hozzászólások: 65
Hozzászólás Re: net
Macika írta:
Attól, hogy az Opera minivel ment, az nem azt jelenti, hogy NETES MODEMKÉNT is fog működni.

Fizess elő NET-csomagra és azonnal menni fog.

Máshogyan nem.


Értem!
Kár hogy WAPpal nem lehet megoldani... Pedig gondolom fizikailag/technológiailag nem lenne akadálya, csak nem gondoltak arra, hogy valaki wapozni akarna nagyobb képernyőn és nem netezni...
Na mindegy, azért köszi!


szer. ápr. 02, 2008 10:43
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: net
vizimento írta:
Macika írta:
Azt írod, hogy GPRS WAP csomagod van.

EGÉSZEN biztos van benne, hogy az kell modemes netezéshez???


GPRS WAP csomagom van, és tudom, hogy az nem netezésre van kitalálva, de a telefonon annyira tudtam használni a netet vele, amennyire akartam (email írás-olvasás, fórum, google, ilyesmi). Csak ezeket szeretném a PDA képernyőjén is használni.
Attól, hogy az Opera minivel ment, az nem azt jelenti, hogy NETES MODEMKÉNT is fog működni.

Fizess elő NET-csomagra és azonnal menni fog.

Máshogyan nem.


kedd ápr. 01, 2008 23:56
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: csüt. szept. 15, 2005 22:22
Hozzászólások: 65
Hozzászólás Re: net
Macika írta:
Azt írod, hogy GPRS WAP csomagod van.

EGÉSZEN biztos van benne, hogy az kell modemes netezéshez???


GPRS WAP csomagom van, és tudom, hogy az nem netezésre van kitalálva, de a telefonon annyira tudtam használni a netet vele, amennyire akartam (email írás-olvasás, fórum, google, ilyesmi). Csak ezeket szeretném a PDA képernyőjén is használni.


kedd ápr. 01, 2008 23:24
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: net
vizimento írta:
Hiába olvasgatom a leirásokat meg a fórumot, nem megy.
A kapcsolat létrejön (kiirja a PDA, hogy csatlakozva, a mobilon pedig látszik a gprs jel) de hiába próbálok bármit megnyitni a böngészőben, szinte egyből kiirja, hogy "could not locate remote server" (opera) vagy "a keresett oldal nem található" (explorer)

Van valami ötletetek mi lehet a baj?
Azt írod, hogy GPRS WAP csomagod van.

EGÉSZEN biztos van benne, hogy az kell modemes netezéshez???


kedd ápr. 01, 2008 21:51
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: csüt. szept. 15, 2005 22:22
Hozzászólások: 65
Hozzászólás net
Hiába olvasgatom a leirásokat meg a fórumot, nem megy.
A kapcsolat létrejön (kiirja a PDA, hogy csatlakozva, a mobilon pedig látszik a gprs jel) de hiába próbálok bármit megnyitni a böngészőben, szinte egyből kiirja, hogy "could not locate remote server" (opera) vagy "a keresett oldal nem található" (explorer)

Van valami ötletetek mi lehet a baj?


kedd ápr. 01, 2008 21:48
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: csüt. szept. 15, 2005 22:22
Hozzászólások: 65
Hozzászólás 
Akoska írta:
A gugli gondolom Hozzád is be van kötve és különösen könnyű a Nokia oldaláról lerángatni az N70-es magyar kézikönyvét.

A PDA ügyében pedig gugli első körben, de bármilyen WM2003-as gép leírása megfelel.


Igen, az N70ét már letöltöttem. h4150hez viszont nincs magyar. De megpróbálkozok egy másik wm2003-as HP-val.

Amugy addig jutottam el, hogy a pda-n az active connections-ban van az N70 dial-up kapcsolata, a telefonon pedig megjelenik a GPRS ikon, de a pda-n a böngészőbe nem nyílik meg semmi, azt irja az oldal nem érhető el.


kedd ápr. 01, 2008 20:55
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. márc. 25, 2004 17:07
Hozzászólások: 4267
Tartózkodási hely: GRAND FOTEL
Hozzászólás 
A gugli gondolom Hozzád is be van kötve és különösen könnyű a Nokia oldaláról lerángatni az N70-es magyar kézikönyvét.

A PDA ügyében pedig gugli első körben, de bármilyen WM2003-as gép leírása megfelel.


kedd ápr. 01, 2008 20:48
Profil ICQ
ezüst tag

Csatlakozott: csüt. szept. 15, 2005 22:22
Hozzászólások: 65
Hozzászólás Re: internet
Macika írta:
Itt is megkérdezem, hogy olvastad-e már a hozzá adott leírást?
A PDA-nál a Settings -> Connection menüben ott van a Modem Connection. És már szalad is. Na persze előtte BT-vel össze kell hozni őket.


Mindkettőt használtan vettem, így egyikhez sincs leírásom. Próbálkozok, de eddig semmi. Ha továbbra sem sikerül, kérdezek még (ha nem baj)!


kedd ápr. 01, 2008 20:46
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. márc. 25, 2004 17:07
Hozzászólások: 4267
Tartózkodási hely: GRAND FOTEL
Hozzászólás 
*99# a GPRS betárcsázó száma, arra szükség lesz.


kedd ápr. 01, 2008 17:43
Profil ICQ
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: internet
vizimento írta:
Azt szeretném valahogy megoldani, hogy van egy symbianos telefonom (N70), amin használom régóta a GPRS WAP-ot internetezésre (leginkább mailok olvasására és írására). Nemrég vettem egy PDA-t (h4150). A kérdésem az, hogy hogyan tudnám azt megoldani, hogy a PDA-t összekapcsolom a mobillal bluetoothon keresztül, és a mobil-t tulajdonképpen modemként felhasználva, a PDA képernyőjén keresztül használjam a netet!? Megoldható ez egyáltalán?

Előre is köszi az ötleteket!
Itt is megkérdezem, hogy olvastad-e már a hozzá adott leírást?
A PDA-nál a Settings -> Connection menüben ott van a Modem Connection. És már szalad is. Na persze előtte BT-vel össze kell hozni őket.


kedd ápr. 01, 2008 17:02
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 3605 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 73  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség