Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: szer. okt. 02, 2024 21:41



Hozzászólás a témához  [ 6369 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78 ... 128  Következő
Hasznos SYMBIAN programok(Nokia S603rd,S605th)&SZIGNÓZÁS 
Szerző Üzenet
ezüst tag

Csatlakozott: pén. dec. 12, 2008 19:04
Hozzászólások: 10
Hozzászólás 
Egyszerű a megoldás: SmartConnect profiljában beállítasz egy preferált wlant első helyre, másodikra free wlan keresést, harmadikra meg mobilnetet.
Az MfE AP-jának meg a SC profilját adod meg. Ennyi.
És mindjárt nem is kérdez semmit.
Mondjuk az alapigazság, hogy egyszerűbb lett volna, ha ezeket az MfE-ben is be lehetne állítani. Így viszont az összes programnak az SC profilját, vagy profiljait lehet megadni.
Ha egyszer le kéne írni, hogy hány beállítást alkalmaz az ember egy ilyen telefonon, háááát.... :D


pén. dec. 12, 2008 21:32
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 129
Hozzászólás 
handras írta:
Biztos valamelyik nagy szolgáltató szponzorálta. :P


Ettől függetlenül lehet választani WLAN-t is AP-nek, csak ugye mindig a profilban át kell írni... Tehát a szolgáltató így nincs előbbre, hacsak nem a lusta emberekre gondoltak :)


pén. dec. 12, 2008 19:58
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 323
Hozzászólás 
Csak azt nem értem hogy az MfE-ből miért hagyták ki azt az opciót, hogy mindig rákérdezzen melyik AP-vel szeretnék csatlakozni?!


Biztos valamelyik nagy szolgáltató szponzorálta. :P


pén. dec. 12, 2008 19:37
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 129
Hozzászólás 
visionbp írta:
WD
Másik fórumon ezügyben zörögtem már én is; valószínűleg a MfE adhatta be a kulcsot.
Én ugyanilyen konstellációban használom, nem csatlakozott sehogysem, és rendszerhiba, próbálja később üzenetet adott.
Melyik verziót használod?

egyébként
a SmartConnectet mindenkinek csak ajánlani tudom, a korábban kipróbált mindegyik hasonló programnál lényegesen üzembiztosabb, és nem utolsó sorban free:)


1.2.61 a verziószáma, ma töltöttem le a telefonomon a Downloads!-ból.
De az érdekes, hogy nem csak az MfE nem ment vele, hanem a gyári böngésző sem. Viszont az Opera Mini működött és a sima IMAP-os postafiókot is letöltötte.

Most tettem még egy kísérletet, Opera Mini beindult, utána az MfE is ment. Nem értem a dolgot. Úgy tűnik, hogy még nem az igazi ez a technológia. Csak azt nem értem hogy az MfE-ből miért hagyták ki azt az opciót, hogy mindig rákérdezzen melyik AP-vel szeretnék csatlakozni?!


pén. dec. 12, 2008 19:26
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: pén. dec. 12, 2008 19:04
Hozzászólások: 10
Hozzászólás 
WD
Másik fórumon ezügyben zörögtem már én is; valószínűleg a MfE adhatta be a kulcsot.
Én ugyanilyen konstellációban használom, nem csatlakozott sehogysem, és rendszerhiba, próbálja később üzenetet adott.
Melyik verziót használod?

egyébként
a SmartConnectet mindenkinek csak ajánlani tudom, a korábban kipróbált mindegyik hasonló programnál lényegesen üzembiztosabb, és nem utolsó sorban free:)


pén. dec. 12, 2008 19:08
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: vas. jún. 08, 2008 19:25
Hozzászólások: 20
Tartózkodási hely: Nokia N96 (12.043 FW.) + 8 GB Micro SDHC
Hozzászólás Sygic 7
Sygic 7 térképek (a magyar is) :

http://nokiaprogramok.hu/modules.php?na ... start=2700

Sok sikert :wink:


pén. dec. 12, 2008 18:15
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 129
Hozzászólás 
Ezt írtam az E66 topikjába, hátha itt többen olvassák, és kapok választ a problémámra:

Idézet:
Beszereztem egy ilyen telefont.
Egyelőre tetszik, de használnám a Mail for Exchange klienst benne.
Ezzel az az egy gond, hogy a Mail for Exchange-nek nem lehet megadni, hogy mindig rákérdezzen kapcsolódáskor, hogy melyik access pointot szeretném használni (telefonosat vagy wifit).
Feltelepítettem a Birdstep álltal gyártott Smart Connect nevű programot, amivel új access pointokat hozhatok létre, amikhet már létező kapcsolatokat prioritás szerint hozzárendelhetem.
A MfE-nek megadom a SmartConnect féle kapcsolatot, ami kapcsolódik is (ha az adott wifi hálózatok látszanak akkor ahhoz, ha nem akkor EDGE-en), de mégis azt kapom hogy nincs hálózat.
És ez igaz a web böngészőre is és minden egyéb IP-t használó programra.
Az alap kapcsolatok magukban működnek, tehát ha az egyik SSID-t választom az is megy szépen és a T-Mobile-os NET is megy szépen magával, csak ezen a Smart Connecten keresztül nem. Van valakinek ezzel tapasztalata, vagy ötlete hogy mi lehet a gond?


pén. dec. 12, 2008 17:28
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szomb. okt. 04, 2008 8:28
Hozzászólások: 46
Tartózkodási hely: Budapest IV.
Hozzászólás 
atesszan írta:
cenius írta:
McGuider navigációs szoftver v. 7.70.1107 valaki már fel tette? térképrt honnan leht szerezni?


Tessék, itt a Magyar térkép:http://www.megaupload.com/nl/?d=CWBRNF62
Semmit nem változott az előzőhöz képest, csak kompatibilis az uj programverzióval!



akkor asszem maradok a réginél, nekem tökéletes :wink:


pén. dec. 12, 2008 15:08
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: vas. júl. 04, 2004 17:34
Hozzászólások: 164
Tartózkodási hely: Pécs
Hozzászólás 
Total Recall v3.0.1 (Nokiaprogramok -> Total Recall v3.0.1.S60v3.rar)
Low - Best - Good hangminőségek közül próbáld ki mind a 3at. E51-emre (100.34.20as szoft) azt írták, hogy Good-ra kell állítani, és akkor eltűnik. Sajnos sípolt azon, de Best-en nem!! :) Szóval jó tesztelgetést!


pén. dec. 12, 2008 10:56
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szomb. aug. 09, 2008 11:01
Hozzászólások: 28
Hozzászólás 
Sziasztok! Olyan progit keresnék s60v3-ra ami felveszi automatikusan a beszélgetéseket, de a másik félnél ezt nem jelzi (rövid sípoló hang) köszi


pén. dec. 12, 2008 10:22
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. júl. 24, 2008 22:15
Hozzászólások: 104
Hozzászólás 
cenius írta:
McGuider navigációs szoftver v. 7.70.1107 valaki már fel tette? térképrt honnan leht szerezni?


Tessék, itt a Magyar térkép:http://www.megaupload.com/nl/?d=CWBRNF62
Semmit nem változott az előzőhöz képest, csak kompatibilis az uj programverzióval!


pén. dec. 12, 2008 8:28
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. nov. 26, 2008 11:12
Hozzászólások: 283
Tartózkodási hely: 618-as italbolt
Hozzászólás 
Sziasztok. 6120C-vel kapcsolatban semmi hír nincs még az új firmware karbidozásáról?


pén. dec. 12, 2008 7:06
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. okt. 01, 2008 11:25
Hozzászólások: 9
Hozzászólás 
cenius írta:
McGuider navigációs szoftver v. 7.70.1107 valaki már fel tette? térképrt honnan leht szerezni?


Nekem se megy a térkép :(


csüt. dec. 11, 2008 23:49
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: hétf. nov. 24, 2008 0:16
Hozzászólások: 9
Hozzászólás 
McGuider navigációs szoftver v. 7.70.1107 valaki már fel tette? térképrt honnan leht szerezni?


csüt. dec. 11, 2008 23:42
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szomb. nov. 29, 2008 15:09
Hozzászólások: 6
Hozzászólás 
Sziasztok. Egy korábbi hozzászólásra reagálnék az áttöltéssel kapcsolatban. Én úgy tudom hogy nem azon múlik elsősorban hogy milyen kártyát rakunk a telefonba hanem hogy a telefon hardvere milyen gyors és hogy tudja kezelni a kártyát. egy példával élve hiába teszel be a kocsiba egy Ferrari motort ha a többi része nem a kocsinak nem tudja azt a teljesítményt átadni pl.:váltó stb. A példa kicsit sántít de azért remélem elég elég vizuális.


Más iránt lenne egy kérdésem . Létezik-e olyan program ami kitakarítja a "szemetet" a telóról? pl.: a telepítések maradványait.


csüt. dec. 11, 2008 23:17
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 38
Hozzászólás 
Tud valaki ajánlani egy Windowsos szignózó programot, ami cer, key és a sis fájlból dolgozik? Sajnos amiket eddig próbáltam, nem akartak működni :(


csüt. dec. 11, 2008 21:09
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 226
Tartózkodási hely: Békés megye
Hozzászólás 
Megtaláltam, köszönöm szépen :-)


csüt. dec. 11, 2008 20:48
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: hétf. dec. 08, 2008 21:22
Hozzászólások: 3
Hozzászólás AKi vágja ezt a témát SEGÍTSEN!!!!
ROM Patcher telepítésnél következő szöveg: Nem telepíthető: Beépített összetevő! És az össes többi megoldás sem megy! Pl: Helo Cardide

Készen vagyok teljesen! Segítsetek kérek Mindenkit! Köszike!


csüt. dec. 11, 2008 15:27
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: pén. nov. 21, 2008 18:47
Hozzászólások: 50
Tartózkodási hely: South Park
Hozzászólás 
Degeczi írta:
CartmanX360 írta:
A betűmérettel nincs semmi gond, de egy más betűtípus jól jönne


a nokiaprogramok.hu-n több ilyet is találsz, de a vélemények nem éppen biztatóak (némelyik haza is tudja vágni a telefont, és azt sem hiszem, h a magyar ékezetek rendben lennének)


Jó akkor inkább hagyom, egyébként sincs semmi bajom a mostani betűkkel :)


csüt. dec. 11, 2008 14:46
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 167
Hozzászólás 
CartmanX360 írta:
A betűmérettel nincs semmi gond, de egy más betűtípus jól jönne


a nokiaprogramok.hu-n több ilyet is találsz, de a vélemények nem éppen biztatóak (némelyik haza is tudja vágni a telefont, és azt sem hiszem, h a magyar ékezetek rendben lennének)


csüt. dec. 11, 2008 13:35
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: pén. nov. 21, 2008 18:47
Hozzászólások: 50
Tartózkodási hely: South Park
Hozzászólás 
Én csak betűméret állítót. Psiloc Font Magnifier.


A betűmérettel nincs semmi gond, de egy más betűtípus jól jönne


csüt. dec. 11, 2008 13:28
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. nov. 26, 2008 11:12
Hozzászólások: 283
Tartózkodási hely: 618-as italbolt
Hozzászólás 
A Handy mappából áthelyezheted az alkalmazások mappába (pl.), az üres handy mappát kitörölheted. Ha elindítod, onnan kezdve erre az ikonra nem lesz szükséged. A beállítása önmagáért beszél. A menü gomb hosszabb megnyomásával tudod bármikor előcsalni, ízlésedtől függően pl. futó alkalmazások, vagy "kedvencek" menünézettel.


csüt. dec. 11, 2008 12:07
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: vas. júl. 04, 2004 17:34
Hozzászólások: 164
Tartózkodási hely: Pécs
Hozzászólás 
Ne a telepítéseknél keresd, a menüben csinált egy új Handy nevű mappát, és ott megtalálod.


csüt. dec. 11, 2008 11:52
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 226
Tartózkodási hely: Békés megye
Hozzászólás 
Sziasztok, szeretnék kérni egy gyors segítséget. Feltelepítettem a Handy Taskman programot, de sehol sem találok indító ikont. Hogy tudom használni, tudna valaki segíteni?


csüt. dec. 11, 2008 11:44
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: hétf. dec. 08, 2008 21:22
Hozzászólások: 3
Hozzászólás Üdv
Nem tudom, hogy erre tudtok-e valamit lépni! ROM Patcher telepítésnél következő szöveg: Nem telepíthető: Beépített összetevő!

Készen vagyok teljesen! Segítsetek kérek Mindenkit! Köszike!


csüt. dec. 11, 2008 11:30
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. nov. 26, 2008 11:12
Hozzászólások: 283
Tartózkodási hely: 618-as italbolt
Hozzászólás 
CartmanX360 írta:
Ismer vki oylan programot amivel a betűtípust meg lehet változtatni?

Én csak betűméret állítót. Psiloc Font Magnifier.


csüt. dec. 11, 2008 8:02
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szomb. okt. 18, 2008 21:28
Hozzászólások: 54
Hozzászólás 
szucsati írta:
SteveBeard írta:
Köszönöm a választ!
Az USB szűk keresztmetszete miatt gondoltam egy olyan programra, amit a telefonon lehet futtatni és a telefonon belül lehetne lemérni, milyen sebességgel olvassa a különböző kártyákat.


N800-on mértem a kártya sebességét (ott kicsit könnyebb), és katasztrofális volt. Hiába a Class 6-os SDHC kártya, úgyis csak USB 1.1 sebesség alatt teljesít a készülék. Nyiss meg egy nagyobb képfájlt, látni fogod, hogy mennyit szenved vele! Gondolom azért keresel ilyen progit, hogy két kártya sebességét összevesd. Én szinte biztosra veszem, hogy telefonon belül semmit nem változtat a sebességen, hogy valami szuper gyors kártyát, vagy a legolcsóbb vackot használod-e.


Köszönöm!
Igen igazad van , lehetőségem van olyan helyről vásárolni, ahol kipróbálhatnám a memóriákat melyik működik jobban a telefonommal.
De ha nincs ilyen progi, akkor nincs... :(


csüt. dec. 11, 2008 7:50
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
szucsati írta:
N800-on mértem a kártya sebességét (ott kicsit könnyebb), és katasztrofális volt. Hiába a Class 6-os SDHC kártya, úgyis csak USB 1.1 sebesség alatt teljesít a készülék. Nyiss meg egy nagyobb képfájlt, látni fogod, hogy mennyit szenved vele! Gondolom azért keresel ilyen progit, hogy két kártya sebességét összevesd. Én szinte biztosra veszem, hogy telefonon belül semmit nem változtat a sebességen, hogy valami szuper gyors kártyát, vagy a legolcsóbb vackot használod-e.
Persze, hogy tökmindegy.
Ameddig a létező leglassabb kártya is túl gyors az átviteli sebességhez képest, addig fölösleges foglalkozni ezzel a kérdéssel.
Közben elgondolkoztam, hogy láttam-e már olyan WinMo/Symbian telefont, amely 7-800 k/sec-nél gyorsabb adatátvitelre volt képes.
Azt hiszem, eddig nem.

Szóval így tökmindegy.


csüt. dec. 11, 2008 0:10
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 167
Hozzászólás 
szucsati írta:
Gondolom, itt sokan tesztelgetnek milliónyi programot, és van tapasztalatuk - a programok eltávolítása mennyire hatékony? Vagyis egy progi mennyire szemeteli tele a telefon memóriáját kipucolhatatlanul?


ezt nem tudom, de olyat vettem már észre, h pl. egy újraindítás után 80M lett a szabad memória a korábbi 79 helyett: lehet, h a Temp mappát üríti ilyenkor


szer. dec. 10, 2008 23:52
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 38
Hozzászólás 
Gondolom, itt sokan tesztelgetnek milliónyi programot, és van tapasztalatuk - a programok eltávolítása mennyire hatékony? Vagyis egy progi mennyire szemeteli tele a telefon memóriáját kipucolhatatlanul?


szer. dec. 10, 2008 23:16
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: hétf. nov. 24, 2008 0:16
Hozzászólások: 9
Hozzászólás 
sziasztok nem lehet letölteni nem jo a link McGuider navigációs szoftver v. 7.70.1107


szer. dec. 10, 2008 22:09
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: pén. nov. 21, 2008 18:47
Hozzászólások: 50
Tartózkodási hely: South Park
Hozzászólás 
Ismer vki oylan programot amivel a betűtípust meg lehet változtatni?


szer. dec. 10, 2008 22:04
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: vas. okt. 26, 2008 17:04
Hozzászólások: 41
Hozzászólás 
rittinger zoltán írta:
A McGuider is Sygic termék,Ha nem jól tudom majd valaki kijavít :wink:

dpetibane,arra viszont megkérnélek mindenki érdekében hogy HA már idézel elötted szólót (ami mellesleg tök értelmetlen mert tiszta sor hogy az utolsó hozzászólásra reagálsz) legalább használd a szerkesztést!Most nézd meg hogy mi lett az eredménye.Ugyanaz megvan kétszer teljesen feleslegesen.De minek??


Teljesen jogos! Javítva!


szer. dec. 10, 2008 20:29
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 38
Hozzászólás 
[-KilleR-] írta:
Sok, kisméretű file-ok mozgatása esetén nyilván a Fat32 hasznos, pen-en észrevehető a különbség másoláskor , de sajnos az erre formázott memkarit a Nokia még nem támogatja/nem ismeri fel. Egy próbát mindenképpen megér..! :!:


A /dev/zero fájlból másoltam dd paranccsal a memóriakártyára, nem hiszem, hogy a kis fájlokkal lenne a gond :) De ez már nagyon OFF


szer. dec. 10, 2008 20:24
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: kedd aug. 15, 2006 17:50
Hozzászólások: 2060
Tartózkodási hely: tartózkodom tehát vagyok
Hozzászólás 
A McGuider is Sygic termék,Ha nem jól tudom majd valaki kijavít :wink:

dpetibane,arra viszont megkérnélek mindenki érdekében hogy HA már idézel elötted szólót (ami mellesleg tök értelmetlen mert tiszta sor hogy az utolsó hozzászólásra reagálsz) legalább használd a szerkesztést!Most nézd meg hogy mi lett az eredménye.Ugyanaz megvan kétszer teljesen feleslegesen.De minek??


szer. dec. 10, 2008 20:18
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2878
Tartózkodási hely: Riverside
Hozzászólás 
dpetibane írta:
............


Komolyan mondom, hogy 100 hsz alatt tiltanám az idézés lehetőségét! :evil:


szer. dec. 10, 2008 20:15
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: vas. okt. 26, 2008 17:04
Hozzászólások: 41
Hozzászólás 
reddoors írta:
McGuider navigációs szoftver v. 7.70.1107

Ööö, most nekem a főoldalon lévő Sygic van fent. De ahogy nézem ez ugyanúgy néz ki :D
Akkor most ez a Sygic más néven? :?:


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára dpetibane szer. dec. 10, 2008 20:28-kor.



szer. dec. 10, 2008 20:05
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. jún. 14, 2007 18:10
Hozzászólások: 1366
Tartózkodási hely: Hungary
Hozzászólás 
McGuider navigációs szoftver v. 7.70.1107
Kép
A fentiekben sajnos hiányosan került fel a program, hamarosan pótolva lesz. :D
A regisztrálás időközben megoldódott, a generátor egyaránt használható a régi és új verziókhoz.
A legújabb verzióban lévő McGuider 2009.mlm fájlt felül kell írni a generátor mellé csomagolt változattal.
Kép
JAVÍTOTT verzió: McGuider_7.70.1107


A hozzászólást 3 alkalommal szerkesztették, utoljára reddoors csüt. dec. 11, 2008 6:40-kor.



szer. dec. 10, 2008 19:36
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. szept. 25, 2008 17:12
Hozzászólások: 36
Tartózkodási hely: Dunaföldvár
Hozzászólás 
szucsati írta:
SteveBeard írta:
Köszönöm a választ!
Az USB szűk keresztmetszete miatt gondoltam egy olyan programra, amit a telefonon lehet futtatni és a telefonon belül lehetne lemérni, milyen sebességgel olvassa a különböző kártyákat.


N800-on mértem a kártya sebességét (ott kicsit könnyebb), és katasztrofális volt. Hiába a Class 6-os SDHC kártya, úgyis csak USB 1.1 sebesség alatt teljesít a készülék. Nyiss meg egy nagyobb képfájlt, látni fogod, hogy mennyit szenved vele! Gondolom azért keresel ilyen progit, hogy két kártya sebességét összevesd. Én szinte biztosra veszem, hogy telefonon belül semmit nem változtat a sebességen, hogy valami szuper gyors kártyát, vagy a legolcsóbb vackot használod-e.


Van a Hp nak a "HP USB Disk Storage Format Tool" - nevű programja, amivel pendrive-ot, memkarit tudsz formázni, Ntfs-re, és Fat32-re is. Sok, kisméretű file-ok mozgatása esetén nyilván a Fat32 hasznos, pen-en észrevehető a különbség másoláskor , de sajnos az erre formázott memkarit a Nokia még nem támogatja/nem ismeri fel. Egy próbát mindenképpen megér..! :!:


szer. dec. 10, 2008 19:15
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 38
Hozzászólás 
SteveBeard írta:
Köszönöm a választ!
Az USB szűk keresztmetszete miatt gondoltam egy olyan programra, amit a telefonon lehet futtatni és a telefonon belül lehetne lemérni, milyen sebességgel olvassa a különböző kártyákat.


N800-on mértem a kártya sebességét (ott kicsit könnyebb), és katasztrofális volt. Hiába a Class 6-os SDHC kártya, úgyis csak USB 1.1 sebesség alatt teljesít a készülék. Nyiss meg egy nagyobb képfájlt, látni fogod, hogy mennyit szenved vele! Gondolom azért keresel ilyen progit, hogy két kártya sebességét összevesd. Én szinte biztosra veszem, hogy telefonon belül semmit nem változtat a sebességen, hogy valami szuper gyors kártyát, vagy a legolcsóbb vackot használod-e.


szer. dec. 10, 2008 18:57
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szomb. okt. 18, 2008 21:28
Hozzászólások: 54
Hozzászólás 
Köszönöm a választ!

Macika írta:

Sajnos nincs full USB 2.0-s sebességű csatlakozófelülete a Nokiáknak.
Mondjuk az N97-et még nem láttam, így sántíthat a megállapításom, de a korábbi modellek nem tudják ezt a sebességet.

Az USB szűk keresztmetszete miatt gondoltam egy olyan programra, amit a telefonon lehet futtatni és a telefonon belül lehetne lemérni, milyen sebességgel olvassa a különböző kártyákat.


szer. dec. 10, 2008 14:23
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
SteveBeard írta:
A kártyaolvasóval 17MB/s az olvasási sebesség, ha összekötöm usb kábellel a telefont akkor csak 1MB/s. Nem hiszem, hogy ilyen lassan tudná olvasni a telefon a kártyát.
1 MB/s?????

Légy boldog vele!!!

Nekem az N95 8GB (ugye beépített a FlashROM, nem tehető kártyaolvasóba) 700 k/s alatt másol.
Ezzel felírni rá 4-5 avi-filmet...

Sajnos nincs full USB 2.0-s sebességű csatlakozófelülete a Nokiáknak.
Mondjuk az N97-et még nem láttam, így sántíthat a megállapításom, de a korábbi modellek nem tudják ezt a sebességet.


szer. dec. 10, 2008 14:01
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szomb. okt. 18, 2008 21:28
Hozzászólások: 54
Hozzászólás 
szucsati írta:
SteveBeard írta:
Sziasztok!

Nem tudtok esetleg olyan programról, amivel a telefonban le lehet mérni a memóriakártya írási-olvasási sebességét?
Kártyaolvasóval megy, azzal nincs gond, csak a lényeg az lenne, hogy a telefon milyen sebességet tud.
Előre is köszi!


Az nem jó, hogy USB-vel rákötöd a gépre a telefonod, adatátvitel módban és úgy csinálsz benchmarkot, mintha pendrive lenne? Úgyis a telefon kártyaolvasó képessége lesz a szűk keresztmetszet, nem az USB kapu.


Látom már nagyon komoly dolgokról van itt szó :wink: sajnos el fog sikkadni a kérdésem.
A kártyaolvasóval 17MB/s az olvasási sebesség, ha összekötöm usb kábellel a telefont akkor csak 1MB/s. Nem hiszem, hogy ilyen lassan tudná olvasni a telefon a kártyát.


szer. dec. 10, 2008 12:46
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: kedd dec. 09, 2008 11:23
Hozzászólások: 7
Hozzászólás 
Kedves Old rocker!
Nekem az a bizonyos "bizgentyű" hiányzott, mert az előző telefonoknál, amiket használtam (volt egypár) megszoktam. Ezért kértem olyanok segítségét, akik jobban értenek a symbianos telefonokhoz, mint én. Mivel symbianos telefonom még nem volt. A segítséget megkaptam KÖSZÖNÖM :!:


szer. dec. 10, 2008 12:39
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. nov. 26, 2008 11:12
Hozzászólások: 283
Tartózkodási hely: 618-as italbolt
Hozzászólás 
" De ha egyszer veszek egy ilyen árfekvéső telefont akkor legalább azt tudja amit az előző, amit lecseréltem."
Igaz... A 6233-om naptára pl. felhasználó barátabb volt: szülinapoknál kiírta, hány éves a delikvens. Ha telefonhívás emlékeztetőt nyomtam be, felajánlotta a szám hívását. Az E51 magasabb árfekvésű, tehát joggal elvárhatnám, tudja azt, amit a 6233. De nem tudta. Ezt nem. Fel kellett telepítenem hozzá másik programot. Hidd el, nem kötözködni akarok: de ha az X. márkájú tévéden volt egy bizgentyű, amit, ha bekapcsoltál, mondjuk kacsintott egyet rád; aztán veszel egy másik, Y. tipust, ami tetejében jóval drágább, jóval többet tud: esti műsor előtt megágyaz, odakészíti a vacsorádat, megsimogatja a fejed; csak éppen az a kis bizgentyű, amivel kacsint is, az nincs rajta, akkor kijelented: joggal elvárhatnád a drágább készüléktől is, hogy kacsintson? Na neeee.... :D
A lényeg ott van, adrágábbra fel lehet telepíteni a bizgentyűt és akkor kacsint is....


szer. dec. 10, 2008 11:50
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: kedd dec. 09, 2008 11:23
Hozzászólások: 7
Hozzászólás 
Na szóval, először is szeretném megköszönni a Nokiaprogramok.hu ajánlást. Sikerült letöltenem a programot és működik.
Hozzátenném a megjegyzésekre, hogy egyáltalán nem a smile-k a legfontosabbak egy symbianos mobilban SZÁMOMRA sem. De ha egyszer veszek egy ilyen árfekvéső telefont akkor legalább azt tudja amit az előző, amit lecseréltem. Nem is ragoznám tovább, köszönöm a segítséget... :)


szer. dec. 10, 2008 10:52
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. nov. 26, 2008 11:12
Hozzászólások: 283
Tartózkodási hely: 618-as italbolt
Hozzászólás 
colos128 írta:
Macika írta:
IET csak NAON buták írnak le!
Elhinni pedig... :)

gondoltam megkérdezem valahol hátha mégis :D köszi


esetleg, ha tíz embernek elküldjük e-mail-ben, küldd tovább, mert különben bekrepál a mobilod ...?? Ki tudja, akkor a miénk talán gyorsul egy kicsinyég...


szer. dec. 10, 2008 10:22
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. nov. 26, 2008 11:12
Hozzászólások: 283
Tartózkodási hely: 618-as italbolt
Hozzászólás 
Igazából nem szeretném gerjeszteni a "helyzetet".
Nincs is semmi baj a véleményeddel Macika. Csak az a baj, hogy amit írtál erről a dologról, az sem volt helytálló. (Nokia vs. SE szmájliképesség)
Amúgy, hogy kinek mi a fontos/megszokott, az meg egyéni dolog...[/quote]

Én sem szeretném tovább gerjeszteni, de azért ... csak megjegyezném:

kinek a Győzike a fontos, kinek a Hamlet.
Kinek a Quickoffice a fontos, kinek a szmájli.
Azt mondják, a tévé műsorokban a nézőknek a valóságsókra van szükségük.
Én azt mondom, ki kérdezte meg pl. Schiff Andrást, mit szeretne nézni?
A macskákat, hogy tényleg whiskast szeretnének venni?
A megjegyzés talán pikirt volt; rendben, ne ijesszük el az új tagokat; sőt, a telefonguruk ne kommunikáljanak velünk, gyengébben képzett mezei userekkel ex chatedra "ostoba, még ezt sem tudod"? stílusban. Én is kérdezek sok hülyeséget. De azért kicsit mellbe vágott, valaki vesz egy S40-es SE után S60-as Nokia E66-ot; amiben minden van, amire egy okostelefon tulaj csak vágyhat. Erre mi lenne benne a fontos? A metakommunikáció-pótló smiley. Nagyjából olyan, mintha veszek egy DTS stb. rendszerű házimozi receivert és azon kesergek, a rádiórészben nincs AM (amplitudó modulált, közép-rövid-hosszú hullámú vétel.)
Ugyanakkor számomra az is elgondolkoztató, napjainkban már az emberek kezdenek leszokni az absztrakció képességéről; a stílus, a központozás, a kontextuális összefüggés alapján történő szövegértelmezésről, kódolásról - dekódolásról. Nem felnőni akarnak valamihez, hanem minél egyszerűbb szintre lemenni és ehhez olyan alkalmazások és jelek kellenek, amik jól kiszolgálják ezt a puritánságot.
A magam részéről még fórumokon sem nagyon szeretem a szmájlikat ... Vannak írásjelek és vannak a szavaknak mögöttes értelmük, nem elég?

A kérdésem csak költői volt...


szer. dec. 10, 2008 10:16
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 38
Hozzászólás 
zolky írta:
Sziasztok! Gondolom már a fületeken folyik ki ez a téma de egyszerűen nem jutok dűlőre evvel a szignózással! Amiket megtaláltam Neten összes szignózós megoldást egyik se ment! A hello cardid el se indul nem kérdez semmit! A többivel is megakadok valahol! Pedig nagyon jó lenne ha tudnék minden programot telepíteni! Nokia E71-re próbálom megoldani a dolgot! 9.2 fp1! Valaki azt írta nekem hogy nem lehet szignózni! Létezik ilyen? Van esetleg olyan megoldásod amivel tuti hogy menni fog? Választ előre is köszönöm és minél előbb várom


Én ezzel a leírással párszor már sikeresen nyitottá (vagy nemtom, hogy híják) tettem az E51-em:
http://www.smartnews.hu/2008/05/szignoz ... ikerulese/ (én az első lépésben a második megoldást használom)


szer. dec. 10, 2008 9:19
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: hétf. dec. 08, 2008 21:22
Hozzászólások: 3
Hozzászólás 
Sziasztok! Gondolom már a fületeken folyik ki ez a téma de egyszerűen nem jutok dűlőre evvel a szignózással! Amiket megtaláltam Neten összes szignózós megoldást egyik se ment! A hello cardid el se indul nem kérdez semmit! A többivel is megakadok valahol! Pedig nagyon jó lenne ha tudnék minden programot telepíteni! Nokia E71-re próbálom megoldani a dolgot! 9.2 fp1! Valaki azt írta nekem hogy nem lehet szignózni! Létezik ilyen? Van esetleg olyan megoldásod amivel tuti hogy menni fog? Választ előre is köszönöm és minél előbb várom


szer. dec. 10, 2008 9:09
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 6369 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78 ... 128  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Google [Bot] valamint 10 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség