Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: hétf. szept. 30, 2024 0:31



Hozzászólás a témához  [ 899 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18  Következő
Nokia N97 
Szerző Üzenet
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 172
Hozzászólás 
Bizakodással töltenek el ezek a szavak! Az új soft-ról már én is hallottam, állítólag már 20-as verziószámmal fog kikerülni, ami álltalában komoly javításokat, változtatásokat jelent! Bár én augusztusi dátumról tudok! Mondjuk az már mindegy is!
A Nokia a vezető modelleket nem ontja magából, de azért nem szeretnék úgy járni, hogy az N97 mellé egyszer csak megjelenik valami durva továbbfejlesztett verzió a közeljövőben, ami mindenben sokkal jobb mint ez...


csüt. júl. 16, 2009 8:55
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1795
Tartózkodási hely: Budapest, XVII.
Hozzászólás 
viraxo írta:
Drága Kedves N97 tulajdonosok! Már nagyon érik az elhatározás, hogy augusztusban mégiscsak lesz egy ilyen készülékem, de közben sorra olvasom a fanyalgó cikkeket, ahol a készülék kap rendesen hideget-meleget! Saját tapasztalataim alapján a cucc elég jól használható, de mivel csak egy éjszakát volt nálam szívesen olvasnék tőletek további tapasztalatokat! Elégedettek vagytok-e vele, vannak-e bosszantó soft bug-ok, persze az itt tárgyaltakon kívül? Mennyire fagy, stb, stb. De amire a legjobban kíváncsi lennék: Valahol olvastam, hogy a készülék brutálisan belassul már akkor is, ha 30-40db kép kerül rá, ill. ha nagyon tele lesz a belső 32G-ás memória rész (pl. mp3-mal). Ez valóban igaz??? Ha valaki már telerakta tartalommal megtenné, hogy beszámol arról, miként viselkedik a teló? Nagyon hálás lennék érte, ill. természetesen bármilyen új információért, ami segíthet dönteni!
Előre is köszi!


Véleményem szerint ez a fanyalgás enyhén szólva is túlzott.
Nagyon úgy néz ki, hogy a szaksajtó és a holdudvarukhoz tartozó lelkes talpnyaló sznobok köreiben egyre inkább divat minden Nokia telefont lehúzni, jól kidomborítani a gyengeségeit és elsiklani a pozitívumok felett.
Mert most az iPhone és a Samsung a trendi, arra illik nyálat csorgatni, a Nokiát meg úgy ahogy van le kell írni.
Megkockáztatom, hogy ezeknek a "rendkívül elfogulatlan" teszteknek a jelentős része a konkurencia műve, nem több, mint fizetett hirdetés, gerillamarketing. Leginkább a magyar szaksajtó az, amely élen jár ebben.
Lefizetett lapok, lefizetett újságírók, álbloggerek... ennyi...

Tény, hogy még a 11-es szoft sem bugmentes és nem egy sebesség világbajnok, de azért egyáltalán nem rossz ez a teló.
Megbízható forrásból tudom, hogy szeptember környékén lesz hozzá egy olyan szoft frissítés, ami jelentősen javítani fogja a használhatóságot és a sebességet.
Kíváncsian várom én is, hogy valóban így lesz-e? 8)

Az is tény, hogy a Nokia utolsó igazi nagy durranása az N95 volt, az N97 ebből a szempontból nem hoz annyi újítást, mint anno az N95.
De lássuk be, egyre nehezebb akkorát domborítani, mint akkor, amikor az N95 piacra került.
Hiszen a mai high-end telefonok - gyártótól függetlenül - már szinte minden elképzelhető cuccot tartalmaznak, különbség már csak a design-ban, gyorsaságban, memóriaméretben, kijelzőben, UI-ben, oprendszerben és a kamerában van.
Persze ez is éppen elég ahhoz, hogy egy telefon sokkal jobb vagy rosszabb legyen a másiknál, de ettől még a szolgáltatások terén nem tudnak annyi újat mutatni, inkább csak a már meglévőket csiszolgatják, finomítják.

Szóval mondhat nekem bárki bármit, ez a teló szerintem elég jól sikerült.
Látszik, hogy a Nokia talán ismét elindult az innováció útján, talán megint sikerül majd a piac többi szereplőjét megelőzve látványos újításokkal előállnia.
Az első, amin sürgősen javítaniuk kell, az bizony a szoftverek minősége.
Mert az ma már nem megengedhető amit még 2-3 éve mindenki elnézett, hogy az új modellek ennyire bugos szoftverrel kerüljenek ki.
Persze, mindenki tudja, hogy később 99%-ban kijavítják az összes hibát, de a gond az, hogy addigra a teló már elveszti az újdonságerejét, ráadásul az összes teszt és értékelés az értékesítés megkezdése előtt, illetve közvetlenül utána íródik, tehát pont a bugos szoftvereket fogják tesztelni.
Ha innen nézem, akkor talán meg tudom érteni a fanyalgást, de a mértéke akkor is erősen eltúlozott.
Sajnos ma még ott tartunk, hogy ha valaki egy csúcs Nokia telót akar venni közvetlenül a megjelenés után, akkor annak tudomásul kell vennie, hogy önkéntelenül is csatlakozik a bétatesztelők klubjához, és majd csak pár hónap után jut hozzá egy olyan minőségű fw-hez, ami már közel hibátlannak mondható.
Na EZ AZ, amit sürgősen meg kell változtatni, ez ma már egyszerűen nem megengedhető. Ha CSAK ezen változtatnának, máris óriásit nőne a respect.
A másik, hogy valóban nem ártana ütősebb, innovatívabb hardware-ekkel kijönniük, ebben is elég erős a konkurencia.
Persze jól tudjuk, hogy nem minden a vas, mert pl. a Samsung Jet esetében sikerült a bika hw-t totálisan belassítani egy szánalmas oprendszerrel, más készülékek pedig sokkal gyengébb vassal produkálnak nagyobb stabilitást és gyorsaságot, köszönhetően a hatékony oprendszernek.
De azért nem árt ha a "vas is tudja amit kell" :D

Egyébként magára a telóra visszatérve, ami engem idegesít a jelenlegi fw-ben:

- hajlamos a szoftver belassulni, véletlenszerű helyen és időben
- a kamera fehéregyensúlya - különösen zöld környezetben - nagyon
durván kékbe fordul
- nem értem miért kellett kivenni a full touch qwerty-t csak azért, mert
van valós is. Hiszen a szoftver tudja, az 5800XM-ben benne van.
- még mindig nem megoldott az ékezetes keresés, csak a qwerty-ről.
- ha a hátteret diavetítésre állítom, totál belassul az egész telefon.
- a kihangosító szólhatna szebben is, ha nem is úgy, mint az 5800XM, de
LEGALÁBB annyira, mint az N95 8GB
- memóriakártya a hátlap alatt

Az utolsó két pontot kivéve mindegyik orvosolható szoftveresen, remélem meg is teszik...

Amit viszont nagyon szeretek benne:

- prémium megjelenés, igényes kidolgozás (a hátlap mondjuk lehetne
jobb)
- exkluziv design
- számomra jól használható qwerty
- a qwerty, navigomb plusz touchscreen kombinációja rendkívül
rugalmassá és élvezetessé teszi az adatbevitelt, illetve az egész telefon
használatát
- hatalmas és szép kijelző
- jobban vezérelhető touchscreen, mint az 5800-ban
- hatalmas tárhely
- nagyon jó konfigurálhatóság
- gyors és stabil böngésző
- egyre több hasznos és jópofa alkalmazás a touch interfészre
- a bugok ellenére nagyon jól használható és logikusan felépített, kiválóan
testreszabható oprendszer
- megfelelő készenléti idő

Amúgy kifejezetten durva hibákat, vagy fagyást eddig nem tapasztaltam, inkább olyan döcögős néha az oprendszer, de olyan fagyás, ami pl. az N95-nél volt kezdetben, hogy állandóan ki kellett venni az akkut, nos ilyen itt hál' Istennek nincs, vagyis én nem tapasztaltam.


Kb ennyi, ami most hirtelen eszembe jutott erről az egész N97 körüli hisztiről. :lol: 8)
A fanyalgók nagy része - tisztelet a kivételnek - az elkényeztetett óvodásokra emlékeztet, semmi sem jó nekik. Hangsúlyozom, van igazságalapja annak, amit írnak, de a véleményük erősen elfogult, vagy inkább fizetett??? :shock: 8) :lol:


szer. júl. 15, 2009 23:10
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 172
Hozzászólás 
Drága Kedves N97 tulajdonosok! Már nagyon érik az elhatározás, hogy augusztusban mégiscsak lesz egy ilyen készülékem, de közben sorra olvasom a fanyalgó cikkeket, ahol a készülék kap rendesen hideget-meleget! Saját tapasztalataim alapján a cucc elég jól használható, de mivel csak egy éjszakát volt nálam szívesen olvasnék tőletek további tapasztalatokat! Elégedettek vagytok-e vele, vannak-e bosszantó soft bug-ok, persze az itt tárgyaltakon kívül? Mennyire fagy, stb, stb. De amire a legjobban kíváncsi lennék: Valahol olvastam, hogy a készülék brutálisan belassul már akkor is, ha 30-40db kép kerül rá, ill. ha nagyon tele lesz a belső 32G-ás memória rész (pl. mp3-mal). Ez valóban igaz??? Ha valaki már telerakta tartalommal megtenné, hogy beszámol arról, miként viselkedik a teló? Nagyon hálás lennék érte, ill. természetesen bármilyen új információért, ami segíthet dönteni!
Előre is köszi!


szer. júl. 15, 2009 19:08
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1538
Tartózkodási hely: A jelenben...
Hozzászólás 
Babarnew írta:
- csengőhang beállítva, ennek ellenére randomszerűen 10 csengésből 3-4 biztosan a Nokia tilinkó mindig :shock: utoljára N70 csinálta ezt ...


Lehet, hogy ennél is az kell, mint anno a 6230/i esetében, hogy át kell másolni a belső memóriába és onnantól nem fogja "elfelejteni". Tegyél egy próbát, szerintem elférnek a csengőhangok. Nekem (E90) eddig - lekopogom - semmit nem "felejtett" el, működik szépen, pedig memkártyán vannak a csengések.


szer. júl. 15, 2009 9:54
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: kedd szept. 07, 2004 17:30
Hozzászólások: 187
Hozzászólás 
n97 itt is 4 napja..magyar készülék, v11 sw, bosszantó hibák:
- nseries1 és 2 témákban névjegyzék keresésénél fehér alapon fehér betűk !! :evil:
- csengőhang beállítva, ennek ellenére randomszerűen 10 csengésből 3-4 biztosan a Nokia tilinkó mindig :shock: utoljára N70 csinálta ezt ...


szer. júl. 15, 2009 9:43
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1795
Tartózkodási hely: Budapest, XVII.
Hozzászólás 
Alexfux írta:
[Inkább a dupla mássalhangzók keresését oldanák meg a Névjegyzékben.


Azt már megoldották, csak az ékezetes keresés nem működik, és az is "csak" az érintőfelületen, a qwerty-n működik minden. :roll:

Amúgy valóban nem egy minőségbajnok a transmitter, de hallgatható.
Nekem a Mazdában hátul van az antenna, de nincs gond, mert a fejegység fölött középen a műszerfal tetején van egy tárolórekesz, onnan gyönyörűen működik.
Nálam is hasonló a helyzet, nem tudok kábellel csatlakozni, mert a gyári Bose hifi-n nincs bemenet. :(

Jól jön a transmitter még pl. piknikeken is, ahol nincs erősítő, vagy aktív hangfal, viszont kéznél van egy hordozható rádió, így máris megoldott a kihangosítás. :lol:
Szóval én megvédeném a transmittert, nem rossz kis feature.
Olyan, mint a háztartásban a szirtisas: JÓ HA VAN! :P :lol: :D


hétf. júl. 13, 2009 21:14
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
Akoska írta:
Szerintem az FM transmitter egy vicc.

Egy feature, amit egy magára valamit is adó media kütyübe be KELL építeni a 21. század első évtizedének vége felé.

Az egyetlen elképzelhető értelmes felhasználása autóban, az antennához közel ülve lehet, de az én ex-N85-öm még úgy sem produkált értékelhetőt.
Lehet, hogy a tetőn, hátul elhelyezett antenna miatt.

A lényeg azonban az, hogy ez jól mutat a feature listán, a gyakorlatban egy alig-alig használható valami...
Fiat Brava-ban UGYANAZ ;) az N85 kiválóan működött... :D

Na persze, annak elől, a tükör felett van az antennája.
Milyen kár, hogy nem szoktam mp3-at hallgatni útközben...


hétf. júl. 13, 2009 20:40
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 610
Hozzászólás 
csab2 írta:
Akoska írta:
Szerintem az FM transmitter egy vicc.

Egy feature, amit egy magára valamit is adó media kütyübe be KELL építeni a 21. század első évtizedének vége felé.

Az egyetlen elképzelhető értelmes felhasználása autóban, az antennához közel ülve lehet, de az én ex-N85-öm még úgy sem produkált értékelhetőt.
Lehet, hogy a tetőn, hátul elhelyezett antenna miatt.

A lényeg azonban az, hogy ez jól mutat a feature listán, a gyakorlatban egy alig-alig használható valami...

Egyetértek. Annyi féle átalakító kábel van. Nem igaz, hogy az autóban ne lehetne valamelyiket használni. Ráadásul lassan itt van a digitális sugárzás is.


Az én autómban sehova sem tudok audió kábelt dugni sajnos, és nincs pl. mp3 képes fejegységem sem. Megyünk hosszabb külföldi útra a nyáron, és kellene valami megoldás, hogy a notebookomat össze tudjam játszani az autó hangosító rendszerével, hoy a gyerek tudjon mozizni a hosszú út alatt. Egy FM transzmitter max. 10E HUF és ha jó közel telepítem az autó antennájához, akkor elfogadható lesz az eredmény. Abban viszont mélységsen egyetértek, hogy semmiképpen sem alkalmas komoly zenei élmény átvitelére és jó sok kompromisszumot kell megkötni vele. A leendő N97-em transzmitterét szerintem csak az első próba idején fogom használni, utána soha, tőlem ezt ki is hagyhatták volna a telóból. Inkább a dupla mássalhangzók keresését oldanák meg a Névjegyzékben.


hétf. júl. 13, 2009 20:17
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1546
Hozzászólás 
OFF
Itt van, de minek? :roll:
ON


hétf. júl. 13, 2009 15:57
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1453
Hozzászólás 
Akoska írta:
Szerintem az FM transmitter egy vicc.

Egy feature, amit egy magára valamit is adó media kütyübe be KELL építeni a 21. század első évtizedének vége felé.

Az egyetlen elképzelhető értelmes felhasználása autóban, az antennához közel ülve lehet, de az én ex-N85-öm még úgy sem produkált értékelhetőt.
Lehet, hogy a tetőn, hátul elhelyezett antenna miatt.

A lényeg azonban az, hogy ez jól mutat a feature listán, a gyakorlatban egy alig-alig használható valami...

Egyetértek. Annyi féle átalakító kábel van. Nem igaz, hogy az autóban ne lehetne valamelyiket használni. Ráadásul lassan itt van a digitális sugárzás is.


hétf. júl. 13, 2009 15:23
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. márc. 25, 2004 17:07
Hozzászólások: 4267
Tartózkodási hely: GRAND FOTEL
Hozzászólás 
Szerintem az FM transmitter egy vicc.

Egy feature, amit egy magára valamit is adó media kütyübe be KELL építeni a 21. század első évtizedének vége felé.

Az egyetlen elképzelhető értelmes felhasználása autóban, az antennához közel ülve lehet, de az én ex-N85-öm még úgy sem produkált értékelhetőt.
Lehet, hogy a tetőn, hátul elhelyezett antenna miatt.

A lényeg azonban az, hogy ez jól mutat a feature listán, a gyakorlatban egy alig-alig használható valami...


vas. júl. 12, 2009 22:09
Profil ICQ
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1795
Tartózkodási hely: Budapest, XVII.
Hozzászólás 
balha írta:
Az FM transmittert próbáltátok már? Mennyire gyilkolja az akksiját?


Próbáltam, kb 1 órát ment folyamatosan, ennyi idő alatt nem érzékeltem, hogy szipkázná az akkut.
Nagyon kis teljesítményű, max 2-3 méterre ad.
De teljesen zajmentes vételhez a vevőnek 0,5-1m-en belül kell lennie.


vas. júl. 12, 2009 21:35
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 111
Hozzászólás 
Az FM transmittert próbáltátok már? Mennyire gyilkolja az akksiját?


vas. júl. 12, 2009 21:01
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1795
Tartózkodási hely: Budapest, XVII.
Hozzászólás 
viraxo írta:
Imici!

A 11 soft hozott valami javítást erre, amit a tesztedben írtál? Előre is köszi a választ!

"A TV kimeneten a videó és a böngészés korrekt, viszont a képek borzalmas minőségűek, szinte élvezhetetlenek.
Nem tudom mi az oka ennek, de az N95 8GB- és az 5800XM-nél sem tapasztaltam ilyen lassan összeálló, pixeles, mosott képet TV kimeneten keresztül.
Az N86 esetében sem sokkal jobb a helyzet, de tudjuk be az első sw verzió esetlenségének, mivel az 5800 is Symbian touch és a procija is lassabb, mégis jó minőségben nézegethetőek a képek TV kimeneten."


Most néztem meg.
Igen, úgy tűnik sokkal jobb lett, de azért még mindig nem 100%-os.
De így már legalább használható... :lol:


vas. júl. 12, 2009 11:32
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 172
Hozzászólás 
Imici!

A 11 soft hozott valami javítást erre, amit a tesztedben írtál? Előre is köszi a választ!

"A TV kimeneten a videó és a böngészés korrekt, viszont a képek borzalmas minőségűek, szinte élvezhetetlenek.
Nem tudom mi az oka ennek, de az N95 8GB- és az 5800XM-nél sem tapasztaltam ilyen lassan összeálló, pixeles, mosott képet TV kimeneten keresztül.
Az N86 esetében sem sokkal jobb a helyzet, de tudjuk be az első sw verzió esetlenségének, mivel az 5800 is Symbian touch és a procija is lassabb, mégis jó minőségben nézegethetőek a képek TV kimeneten."


vas. júl. 12, 2009 9:44
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. nov. 17, 2007 22:23
Hozzászólások: 192
Tartózkodási hely: Nyíregyháza-Miskolc
Hozzászólás 
De igen, észrevettem, az Artem sokkal jobb helyen talál 3G-t, viszont az E71-től még mindig jobban látja a 3G-t az N97. Sőt én azt is észrevettem, hogy 3G hálózat esetén, illetve talán váltás 2G és 3G között, szóval olyan fura halk kattogást hallok a telefonban..


szomb. júl. 11, 2009 23:13
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1795
Tartózkodási hely: Budapest, XVII.
Hozzászólás 
N97 tulajok!

Ti nem vettetek észre olyat, hogy a teló érzékenysége - különösen 3G hálózaton - gyengébb az átlagosnál?
Én mostanában figyeltem fel arra, hogy sok helyen, ahol egyébként elérhető a 3G, a teló 2G-n figyel.
Aztán összehasonlítottam az 5800XM-el, mert abban is Pannon kártya van, és egyértelműen kisebb az érzékenysége, mindenütt átlagosan 1-2 "rublikával" lejjebb van az N97-en a térerő.
Két rublika körül, pedig visszavált 2G-re és ott is marad, míg az 5800 vidáman működik tovább 3G-n.

Lehet ez szoftveres gond, vagy ez ilyen, esetleg az RF fokozattal van hardveres hiba?
Egyébként a hívásfogadással nincs gond, mindig mindenütt elérhető voltam, illetve tudtam telefonálni, de az érzékenysége láthatóan gyengébb. 2G-n is, de 3G-n különösen... :? :shock:


szomb. júl. 11, 2009 22:20
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1795
Tartózkodási hely: Budapest, XVII.
Hozzászólás 
Winston_Wolf írta:
Nos kicserélték gariban az N97-em, és három érdekes dologra lettem figyelmes:

1. A telefon dobozána cimke full más. - lehet más széria?
2. A telefon gyárilag 11-es szoftverrel jött - teljesen új gyártás, vagy a gyárban régebben van 11 szoft?
3. Más a védőfólia a kijelzőn


Na meg semmilyen hiba nincs a készüléken:) Szóval most jó a szám íze a készülékkel kapcsolatban.


Garmin belassuláshoz apró hozzászólás: A garmin egy készüléken sem volt soha a sebesség bajnoka. Emlékszem az E71-en is olyan lassan lehetett csak a térképet mozgatni... Szóval a garmin tetűsége nem egyedi eset:(


Örülök, hogy sikerrel jártál. :wink:
Miben más a cimke és a fólia? Milyen volt a régi és milyen az új? Kíváncsivá tettél... :P :roll:


pén. júl. 10, 2009 21:43
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 172
Hozzászólás 
Winston_Wolf írta:
Nos kicserélték gariban az N97-em, és három érdekes dologra lettem figyelmes:

1. A telefon dobozána cimke full más. - lehet más széria?
2. A telefon gyárilag 11-es szoftverrel jött - teljesen új gyártás, vagy a gyárban régebben van 11 szoft?
3. Más a védőfólia a kijelzőn


Na meg semmilyen hiba nincs a készüléken:) Szóval most jó a szám íze a készülékkel kapcsolatban.


Garmin belassuláshoz apró hozzászólás: A garmin egy készüléken sem volt soha a sebesség bajnoka. Emlékszem az E71-en is olyan lassan lehetett csak a térképet mozgatni... Szóval a garmin tetűsége nem egyedi eset:(


Én a Gramin-t nem próbáltam vele, ahogy megláttam, hogy a Nokia Maps hogy megy meg sem kiséreltem felrakni!


pén. júl. 10, 2009 15:08
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 469
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Nos kicserélték gariban az N97-em, és három érdekes dologra lettem figyelmes:

1. A telefon dobozána cimke full más. - lehet más széria?
2. A telefon gyárilag 11-es szoftverrel jött - teljesen új gyártás, vagy a gyárban régebben van 11 szoft?
3. Más a védőfólia a kijelzőn


Na meg semmilyen hiba nincs a készüléken:) Szóval most jó a szám íze a készülékkel kapcsolatban.


Garmin belassuláshoz apró hozzászólás: A garmin egy készüléken sem volt soha a sebesség bajnoka. Emlékszem az E71-en is olyan lassan lehetett csak a térképet mozgatni... Szóval a garmin tetűsége nem egyedi eset:(


pén. júl. 10, 2009 14:58
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 172
Hozzászólás 
No hát kérem szépen! Itt pihen mellettem a kicsike... Kölcsön van nálam, T-Mobile-os teló, és még a 10-es soft van rajta. Persze az NSU közölte, hogy ez a legfrissebb elérhető, de ezen nem nagyon lepődtem meg egy brand-es telónál! Éppen ezért el is döntöttem véglegesre, hogy ha veszek egy ilyet, az tuti független lesz, a szolgáltatók pedig kenjék a hajukra a sajátjukat!
Imici nagyon részletes tesztje után igazán nem sok mindent tudok leírni! Ami borzasztóan zavar az az ékezetes karakterekre való keresés hiánya. Nekem katasztrófális, mert tele vagyok ékezetes kezdőbetűs nevekkel! A csúszkát én sem szívesen tologatnám ahhoz, hogy egy nevet megkeressek. A másik amit nagyon nehezen tudnék megszokni, az a telefonköny keresésnél a név keresési mód... Ott jobban tudnék örülni egy hagyományos - egy gombon több betű - elrendezésnek! Nekem spec. sokkal jobban kézreállna csukott állapotban egy ilyen!
A főképernyő személyre szabhatósága példás, ez tetszik az egész készülékben a legjobban, profin kitalált dolog, imádom! A képernyő érzékenysége és a reagálás a kézi vezérlésre kifejezetten jónak mondható, a problémák akkor kezdenek igazából előjönni, amikor valami nagy file-t szeretnénk kezelni. Pl egy fotóba belenagyítva, ha arréb szeretnénk húzni a képet, érződik, hogy "izzad" a vas, szenved a megjelenítéssel, belassul az egész. A Nokia Maps-nál dettó! Gondolkoztam, hogy feltolom rá a Garmint is, de látva a siralmas eredményt a N.M.-on, inkább nem szenvedtem vele! Félreértén ne essék: A navigáció szépen megy és használható is, ez az iszonyat belassulás csak akkor jön elő, ha a térképet akarom nézegetni és ott húzogatni erre - arra! Rátettem az Opera Mini-t is! Ott meg valami képernyő optimalizálási probléma lehet, mert fektetett módban egymásra rakja - jellemzően a kép tetején és a jobb szélén a weblap elemeket, így pl. a szoveg nem annyira olvasható. Összecsukott módban jó a kép és az elrendezés, de ott meg az érintőkijelző nem egy csúcsreagálású! Lassan és nehézkesen kezeli az O.M. kinyagyított képét.
Az érzéseim a kezdeti szerelem után kicsit vegyesek lettek! Mert az látszik, hogy a Nokia nagyon jó úton jár! Piszok jó dolgokat találtak ki ehhez a készülékhez, de a jó megvalósításhoz véleményem szerint ez a vas kevés. Ill. biztosan komolyat fog javulni a későbbi firmware verziókkal, mert azért nyilván nem hülyék heggesztik ezeket az oprendszereket, de nálam ennyi pénzhez komoly elvárások párosulnak. Ezen a szinten szerintem tényleg elvárható, hogy a cucc úgy menjen mint kés a vajban! Pörögjön, száguldjon, frissen, üdén! :-) Ezért szeretem nagyon az N82-met, mert ilyen szempontból egy szavam sem lehet rá!
Ellenben az N97 egy gyönyörű, okos, lomha dög...
Úgyhogy a végső konklúzió: Megvárom mi lesz belőle, ha nagy lesz, aztán vagy veszek egyet vagy nem! Kíváncsi vagyok, hogy a Nokia mikor hoz ki egy új N szériás telót, ami ehhez hasonló...


csüt. júl. 09, 2009 21:39
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. márc. 25, 2004 17:07
Hozzászólások: 4267
Tartózkodási hely: GRAND FOTEL
Hozzászólás 
Ha az Omnia fw frissítéseit nézzük, akkor megnyugodhatsz.

Volt hozzá vagy tucatnyi... vagy több.


csüt. júl. 09, 2009 20:05
Profil ICQ
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 469
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Idézet:
Megbízhatóságban nálam a Nokia viszi el a pálmát...



Volt pár mobilom. Ezt azért nem merném leszögezni. Egy biztos. Samsung Omnia Hd-t azért nem vennék, mert messze nem vagyok benne biztos, hogy a firmware olyan sűrűn lenne csiszolva - updatelve - mint az N97-é.


Engem továbbra is az zavar, hogy fektetett módban nincs virtuális teljes billentyűzet... De nagyon.


csüt. júl. 09, 2009 19:29
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: vas. márc. 08, 2009 13:04
Hozzászólások: 7
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg
Hozzászólás 
Bevallom őszintén, nekem nem volt az a "meglátni-és-megszeretni" érzésem, amikor megpillantottam a telefont, de mivel elég régóta megbízható telefonoknak tartom a Nokiákat, szivesen elfogadnék egyet. Sajnos nem nagyon engedhetem meg magamnak a magas ár miatt (bár vaterán most már elég olcsón elérhető), de addig is megelégszem régi vágyálmommal, a Nokia e61-es készülékkel. Mivel az iskolámban, a munkahelyemen, a kedvenc partyhelyemen, és otthon is van elérhető Wi-fi hálózat ezért gondoltam rá, hogy esetleg olyan telefon kellene, ami kezeli is ezt. Ha már Wi-fi, akkor kell is egy normális billentyűzet (eddig volt már internetezéshez a kezeim között többek között: Sony Ericsson P990, Nokia 5800, Nokia e51, Sony Ericsson P1, Sony PSP, Nokia N95 8GB, Samsung Omnia, Nokia N96, iPhone), így talán már van elég tapasztalatom ahhoz, hogy eldöntsem, ha valaki 10 percnél hgosszabb ideig óhajtja használni a Wi-fit és nem akar idegeskedni, annak hardveres QWERTY-billentyűzetre van szüksége. Engem a pötyögés, meg a félrenyomás idegesített, ezért inkább úgy döntöttem jobb a kisebb, de hardveres QWERTY. A Nokiákat szeretem még az akksi élettartama miatt, nem szivesen töltögetem minden nap a telefonom, igaz a végén általában oda kötök ki a sok mp3/film/ebook/telefonálás miatt, de volt olyan nokiám is ami napi kb 20-25 perc telefonálással egy olyan másfél hétig nem kért enni (igen, annyit is tudott kb.), viszont az e61 akksijáról is elég szépeket írtak mobilarénán. Mivel fotósként dolgozom, ezért a mobilos kamerákat nem tudom nagyon értékelni, persze blogba megfelelnek kis méretben, de amúgy komolyabb célokra teljesen alkalmatlanok, márcsak a sebességük miatt is. Persze az első nap én is szivesen szoktam tesztfotózni a mobilokkal, viszont hosszabb távon szinte el is felejtem, hogy van ilyen funkció...Viszont a Moto V3as készülékem olyan szép éjszakai képeket csinált hogy éjszakára mindig azt a telómat vittem partyfotózásra...mindezt VGA felbontásban, vaku és éjszakai mód nélkül... Sajnos nem igazán láttam még olyan telefont, ami igazán jó képeket csinált, de várom már hogy eljöjjön az ideje...Amúgy telefonos ügyekben elég pártatlan vagyok, néha odakötődöm egy márkához (pl. most Motorolát vennék legszivesebben, csak hát Wi-fis, és QWERTYs...), de nagy általánosságban azt a fajtát veszem meg, ami többet nyújt. Megbízhatóságban nálam a Nokia viszi el a pálmát...


csüt. júl. 09, 2009 13:21
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1795
Tartózkodási hely: Budapest, XVII.
Hozzászólás 
Pasti írta:
Imci a szabad memóriánál neked mennyit mutat? Légyszi nézd már meg mert nekem megint 30mb körüli értékeket hoz... Az E71-em meg 60mb... Kiváncsi volnék, hogy másnál mennyit mutat.


Nálam is 30MB alatt van egy picit.
Újraindítás után közvetlenül, viszont 50MB körül.


szer. júl. 08, 2009 23:21
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. nov. 17, 2007 22:23
Hozzászólások: 192
Tartózkodási hely: Nyíregyháza-Miskolc
Hozzászólás 
Imci a szabad memóriánál neked mennyit mutat? Légyszi nézd már meg mert nekem megint 30mb körüli értékeket hoz... Az E71-em meg 60mb... Kiváncsi volnék, hogy másnál mennyit mutat.


szer. júl. 08, 2009 23:04
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 172
Hozzászólás 
Neeeeem! :-) Tényleg várok vele egy kicsit! Szeretem a stabil, megbízható telefonokat! De ha minden igaz lesz nálam egy ilyen készülék egy-két napig, rendesen meg fogom piszkálni és ha olyan, hogy megbízhatóan hozza azt amit várok tőle, akkor - ha az asszony agyán is át tudom nyomni a dolgot - beruházok én is egyre.
A próba tapasztalatait természetesen megosztom majd Veletek!
A baj csak az, hogy el kell adnom hozzá, az N82-esemet ami pedig nagyon a szívemhez nőtt....


szer. júl. 08, 2009 22:05
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1795
Tartózkodási hely: Budapest, XVII.
Hozzászólás 
viraxo írta:
Alexfux írta:
Imici1972 írta:
Alexfux írta:
Köszi!

Sejtettem, hogy csak nekem nem volt kellő időm, hogy felfedezzem a megoldásokat.

Nehéz helyzetbe hozott a T-Mobile :-)

Azt gondoltam, hogy jó esetben szeptemberben kihozza az N97-et, várok egy-két hónapot és karácsonyra meglepem magam. Most jól felborították ezt a tervemet. :-)


Na hát nekem is ez a bajom! Mert a józan eszem folyamatosan azt üvöltözi, hogy várjak, ne kapkodjak! Ugyanakkor a T-nél ez a 24(!) hónapos kamatmentes részlet egészen vállalhatóvá teszi a dolgot, tulajdonképpen bármikor megvehetném, mert a feltételeim szerencsére adottak... Asszem megyek és leláncoltatom magam egy székhez... :D


Ne tartsd vissza, mert az árt az egészségnek.
Élj a mának, csapj le a kicsikére! :P :lol: 8)


szer. júl. 08, 2009 21:51
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 172
Hozzászólás 
Akoska írta:
viraxo írta:
...a T-nél ez a 24(!) hónapos kamatmentes részlet egészen vállalhatóvá teszi a dolgot... :D


A részlet 12 hónapra szól, az ezzel együtt vállalt hűség viszont 24 hónap.

50e alap és 12x7500


Jogos a két pont! Nem számoltam utánna! Az zavart meg, hogy a T csinál most már 24 havi részletfizetéses konstrukciókat is, és nem csak notebook-okra hanem telefonokra is!


szer. júl. 08, 2009 18:44
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. márc. 25, 2004 17:07
Hozzászólások: 4267
Tartózkodási hely: GRAND FOTEL
Hozzászólás 
viraxo írta:
...a T-nél ez a 24(!) hónapos kamatmentes részlet egészen vállalhatóvá teszi a dolgot... :D


A részlet 12 hónapra szól, az ezzel együtt vállalt hűség viszont 24 hónap.

50e alap és 12x7500


szer. júl. 08, 2009 18:15
Profil ICQ
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 172
Hozzászólás 
Alexfux írta:
Imici1972 írta:
Alexfux írta:
Köszi!

Sejtettem, hogy csak nekem nem volt kellő időm, hogy felfedezzem a megoldásokat.

Nehéz helyzetbe hozott a T-Mobile :-)

Azt gondoltam, hogy jó esetben szeptemberben kihozza az N97-et, várok egy-két hónapot és karácsonyra meglepem magam. Most jól felborították ezt a tervemet. :-)


Na hát nekem is ez a bajom! Mert a józan eszem folyamatosan azt üvöltözi, hogy várjak, ne kapkodjak! Ugyanakkor a T-nél ez a 24(!) hónapos kamatmentes részlet egészen vállalhatóvá teszi a dolgot, tulajdonképpen bármikor megvehetném, mert a feltételeim szerencsére adottak... Asszem megyek és leláncoltatom magam egy székhez... :D


szer. júl. 08, 2009 17:21
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 610
Hozzászólás 
Imici1972 írta:
Alexfux írta:
Tegnap bementem a Mammutba és megnyomkodtam az N97-et.

Hát, nem kapott el eufórikus érzés, bár lehet, hogy öregszem és nincs már bennem ifjonti lelkesedés és hév.

Nem tudtam elmerülni a részletekben, mert zavart, hogy oda volt kötözve a teló a pulthoz és egy eladó ott állt mellettem és nézte, hogy mit művelek.

Az N95-ön most hat ikon van kitéve, a hw gombokhoz is vannak alkalmazások rendelve, ráadásul a multimédia gomb is testre van szabva. Ilyen lehetőséget nem találtam az N97-ben. Az ikonsor n elemű, a többi widget meg másról szól. Persze nem tudtam a teló teljes tudását feltérképezni. Próbáltam levelet írni a qwerty-vel, nekem nem okozott gondot, hamar megszoknám, bár ékezetes betűket nem tudtam generálni, de val.szeg ezt hamar kitalálnám, ha egy nyugodt estén a teló fölé tudnék görnyedni pár órát. Hiányzott még, hogy nem láttam a kijelzőn wi-fi hálózat izgatási lehetőséget, mint az N95-ön. És 200E HUF-ot kérnek érte.

Szóval kiváncsi leszek a tapasztalataitokra, meg bemegyek még nyomkodni és várok, hogy legyen a T-Mobile-nál.


A widgeteket le lehet cserélni pl. újabb parancsikonsorra, névjegyekre,
vagy amire szeretnéd.
Teljesen szabadoon variálható a tartalmuk és a sorrendjük is, vízszintesen és függőlegesen is.
Nekem pl. jelenleg nyolc parancsikon, nyolc névjegy, egy naptár értesítő figyel.
Plusz a két gyorsindító jobb és baloldalt, illetve az alapból installált gyors elérések, mint pl. az óra, üzemmódok, kapcsolatkezelő, stb.
Ezen kívül további nyolc névjegyet rendelhetsz a gyorshívó gombokhoz is ugyanúgy, mint az N95-nél. Csak itt virtuális a tárcsázó.

Az ékezetes karakterek kékkel vannak jelölve a qwerty-n, és egy - a jobb alsó sarokban található kis üzemmódváltó nyilacskával tudsz váltani.

A wifi hálózat a kapcsolatok menüből egy pillanat alatt elérhető, de akár ki is teheted parancsikonként.


Köszi!

Sejtettem, hogy csak nekem nem volt kellő időm, hogy felfedezzem a megoldásokat.

Nehéz helyzetbe hozott a T-Mobile :-)

Azt gondoltam, hogy jó esetben szeptemberben kihozza az N97-et, várok egy-két hónapot és karácsonyra meglepem magam. Most jól felborították ezt a tervemet. :-)


szer. júl. 08, 2009 14:30
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. nov. 17, 2007 22:23
Hozzászólások: 192
Tartózkodási hely: Nyíregyháza-Miskolc
Hozzászólás 
Imici1972 írta:
Nem Te vagy a láma, ez sajnos ilyen.
Ez egyébként pontosan így van az 5800XM-nél is, csak ott nincs valós QWERTY sem, tehát EGYÁLTALÁN nem tudsz ékezetes karakterekre keresni a Névjegyzékben... :twisted:



Ez kellemetlen... Remélem az új fw-nél már javítják ezt a hibát. De legalább tudom, hogy nem lettem műszaki analfabéta:-)


szer. júl. 08, 2009 11:26
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 172
Hozzászólás 
Na erre céloztam:
http://webshop.t-mobile.hu/webapp/wcs/s ... langId=-11


szer. júl. 08, 2009 10:57
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 172
Hozzászólás 
Na ma nekem is volt a kezemben a Drágaság! Azért valamit csak tudnak a Nokiánál, mert ilyen szinten szerelembe esni az első látásra, még soha egyetlen telefonnal sem sikerült! Szóval szerintem vadállat a készülék, a desing nagyon ütős, a minőségérzet - nekem legalábbis - az egekben, a használhatóság - mechanikai értelemben - példás, a fogása kényelmes, szóval a külcsínre egy rossz szavam nincs! A belbecs nálam rendben és gyorsan működött, de nem nagyon tudtam belebújni a kérdésbe, így természetesen árgus szemekkel figyelek minden ezzel kapcsolatos bejegyzést! Az már biztos, hogy a következő telefonom egy ilyen lesz! A kérdés csak az, hogy mikor? Én asszem megvárom, amíg heggesztik egy kicsit ezeket a firmware verziókat, és úgy vettem észre, hogy a gyártószalagról később lekerült készülékeknek az összerakása is jobb valahogy... Bár erre egyenlőre ezeknél a telóknál biztosan nem lesz panasz! Aki a T-nél szeretné majd megvenni - szerintem kezdjen érdeklődni, mert ha jól hallottam akkor lassan össze lehet törni a malacperselyt.... :D


szer. júl. 08, 2009 0:36
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1795
Tartózkodási hely: Budapest, XVII.
Hozzászólás 
Pasti írta:
Észrevettem ma valamit. Ha smst küldök, és nem használom a qwertyt, akkor csak nem tudok például úgy keresni, hogy Pál, mert addig adja a virtuális bill, hogy Pa. Ugyanez van a többi ékezetnél is. Ez most tényleg így van, vagy csak én vagyok láma, hogy nem tudom használni a telefonomat?


Nem Te vagy a láma, ez sajnos ilyen.
Ez egyébként pontosan így van az 5800XM-nél is, csak ott nincs valós QWERTY sem, tehát EGYÁLTALÁN nem tudsz ékezetes karakterekre keresni a Névjegyzékben... :twisted:


kedd júl. 07, 2009 21:53
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4644
Tartózkodási hely: Szolnok/Szeged
Hozzászólás 
Macika írta:
Tök jó, kaméleon telefon, a gombok is mászkálnak rajta... ;)

Nekem is a gombok miatt lett gyanús elsőre a papír alapú újságban. Gondoltam, írok nekik, de rájöttem, hogy max annyit írnának, hogy nem vállalnak felelősséget a tartalomért, aztán csók, így nem futottam felesleges köröket.


kedd júl. 07, 2009 16:46
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. nov. 17, 2007 22:23
Hozzászólások: 192
Tartózkodási hely: Nyíregyháza-Miskolc
Hozzászólás 
Észrevettem ma valamit. Ha smst küldök, és nem használom a qwertyt, akkor csak nem tudok például úgy keresni, hogy Pál, mert addig adja a virtuális bill, hogy Pa. Ugyanez van a többi ékezetnél is. Ez most tényleg így van, vagy csak én vagyok láma, hogy nem tudom használni a telefonomat?


kedd júl. 07, 2009 16:16
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
pampika írta:
Ki találja meg a hibát a képen? :twisted:
Miért?

Állva N9X, fekve N97...

Tök jó, kaméleon telefon, a gombok is mászkálnak rajta... ;)


kedd júl. 07, 2009 13:56
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. nov. 17, 2007 22:23
Hozzászólások: 192
Tartózkodási hely: Nyíregyháza-Miskolc
Hozzászólás 
Nekem kicsit nyomja a zsebemet:-) Megyek keresek hozzá valamit.


kedd júl. 07, 2009 12:20
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1795
Tartózkodási hely: Budapest, XVII.
Hozzászólás 
Pasti írta:
Imci, neked sikerült már valamilyen tokot szerezni hozzá?


Nem is kerestem.
Nem szoktam tokot hordani, nálam az ingzsebben figyel mindegyik teló. 8)


kedd júl. 07, 2009 10:53
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. nov. 17, 2007 22:23
Hozzászólások: 192
Tartózkodási hely: Nyíregyháza-Miskolc
Hozzászólás 
Imci, neked sikerült már valamilyen tokot szerezni hozzá?


kedd júl. 07, 2009 10:22
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1795
Tartózkodási hely: Budapest, XVII.
Hozzászólás 
Alexfux írta:
Tegnap bementem a Mammutba és megnyomkodtam az N97-et.

Hát, nem kapott el eufórikus érzés, bár lehet, hogy öregszem és nincs már bennem ifjonti lelkesedés és hév.

Nem tudtam elmerülni a részletekben, mert zavart, hogy oda volt kötözve a teló a pulthoz és egy eladó ott állt mellettem és nézte, hogy mit művelek.

Az N95-ön most hat ikon van kitéve, a hw gombokhoz is vannak alkalmazások rendelve, ráadásul a multimédia gomb is testre van szabva. Ilyen lehetőséget nem találtam az N97-ben. Az ikonsor n elemű, a többi widget meg másról szól. Persze nem tudtam a teló teljes tudását feltérképezni. Próbáltam levelet írni a qwerty-vel, nekem nem okozott gondot, hamar megszoknám, bár ékezetes betűket nem tudtam generálni, de val.szeg ezt hamar kitalálnám, ha egy nyugodt estén a teló fölé tudnék görnyedni pár órát. Hiányzott még, hogy nem láttam a kijelzőn wi-fi hálózat izgatási lehetőséget, mint az N95-ön. És 200E HUF-ot kérnek érte.

Szóval kiváncsi leszek a tapasztalataitokra, meg bemegyek még nyomkodni és várok, hogy legyen a T-Mobile-nál.


A widgeteket le lehet cserélni pl. újabb parancsikonsorra, névjegyekre,
vagy amire szeretnéd.
Teljesen szabadoon variálható a tartalmuk és a sorrendjük is, vízszintesen és függőlegesen is.
Nekem pl. jelenleg nyolc parancsikon, nyolc névjegy, egy naptár értesítő figyel.
Plusz a két gyorsindító jobb és baloldalt, illetve az alapból installált gyors elérések, mint pl. az óra, üzemmódok, kapcsolatkezelő, stb.
Ezen kívül további nyolc névjegyet rendelhetsz a gyorshívó gombokhoz is ugyanúgy, mint az N95-nél. Csak itt virtuális a tárcsázó.

Az ékezetes karakterek kékkel vannak jelölve a qwerty-n, és egy - a jobb alsó sarokban található kis üzemmódváltó nyilacskával tudsz váltani.

A wifi hálózat a kapcsolatok menüből egy pillanat alatt elérhető, de akár ki is teheted parancsikonként.


kedd júl. 07, 2009 10:13
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1538
Tartózkodási hely: A jelenben...
Hozzászólás 
pampika írta:
Ki találja meg a hibát a képen? :twisted:


Juuj!! Ez nagyon durva hiba!!!!


kedd júl. 07, 2009 9:20
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4644
Tartózkodási hely: Szolnok/Szeged
Hozzászólás 
Ki találja meg a hibát a képen? :twisted:


kedd júl. 07, 2009 8:46
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 610
Hozzászólás 
Tegnap bementem a Mammutba és megnyomkodtam az N97-et.

Hát, nem kapott el eufórikus érzés, bár lehet, hogy öregszem és nincs már bennem ifjonti lelkesedés és hév.

Nem tudtam elmerülni a részletekben, mert zavart, hogy oda volt kötözve a teló a pulthoz és egy eladó ott állt mellettem és nézte, hogy mit művelek.

Az N95-ön most hat ikon van kitéve, a hw gombokhoz is vannak alkalmazások rendelve, ráadásul a multimédia gomb is testre van szabva. Ilyen lehetőséget nem találtam az N97-ben. Az ikonsor n elemű, a többi widget meg másról szól. Persze nem tudtam a teló teljes tudását feltérképezni. Próbáltam levelet írni a qwerty-vel, nekem nem okozott gondot, hamar megszoknám, bár ékezetes betűket nem tudtam generálni, de val.szeg ezt hamar kitalálnám, ha egy nyugodt estén a teló fölé tudnék görnyedni pár órát. Hiányzott még, hogy nem láttam a kijelzőn wi-fi hálózat izgatási lehetőséget, mint az N95-ön. És 200E HUF-ot kérnek érte.

Szóval kiváncsi leszek a tapasztalataitokra, meg bemegyek még nyomkodni és várok, hogy legyen a T-Mobile-nál.


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Alexfux kedd júl. 07, 2009 8:47-kor.



kedd júl. 07, 2009 8:44
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1795
Tartózkodási hely: Budapest, XVII.
Hozzászólás 
Akoska írta:
A hálózati hibák szvsz a turbo- és egyéb ál-SIMekkel függetlenre varázsolt külföldi példányok esetén jellemzőek.

Nekem hazai Ts a cucc, soha semmilyen gond nincs vele, pedig börtönlázadás és bazi nagy havazás is történt vele :)

A céget ezzel a hozzáállással én is "náci"nak tartom, de mivel a szifon nem az egyetlen és nem is az elsődleges készülékem, lesz.rom


Én konkrétan arról olvastam, hogy az AT&T 3G hálózatán voltak stabilitási gondok ugyanúgy, mint az 5800XM esetében.
Az Apple először azzal védekezett, hogy ez nem az Ő hibájuk, az AT&T hálozatával van a gond.
Ezt természetesen a szolgáltató megcáfolta, mondván, hogy minden más gyártó készüléke stabil.
Erre az Apple a chipsetre hivatkozott, hogy azzal van a gond.
A chipset gyártója viszont azt közölte, hogy ok, legyen így, de akkor miért van az, hogy ugyanazon chipset pl. a Samsung telókban tök stabil?
Erre hosszabb csönd, majd egy sw frissítés következett, ami - láss csodát - megoldotta a hibát! :lol:
Itt szó sem volt hekkelt, vagy törött iPhone-okról.

Na de mit brekegek én it össze-vissza, ez egy N97 topik! 8)
És különben is mi az az iPhone??? :lol: :P


hétf. júl. 06, 2009 23:07
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. márc. 25, 2004 17:07
Hozzászólások: 4267
Tartózkodási hely: GRAND FOTEL
Hozzászólás 
A hálózati hibák szvsz a turbo- és egyéb ál-SIMekkel függetlenre varázsolt külföldi példányok esetén jellemzőek.

Nekem hazai Ts a cucc, soha semmilyen gond nincs vele, pedig börtönlázadás és bazi nagy havazás is történt vele :)

A céget ezzel a hozzáállással én is "náci"nak tartom, de mivel a szifon nem az egyetlen és nem is az elsődleges készülékem, lesz.rom


hétf. júl. 06, 2009 19:40
Profil ICQ
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1770
Tartózkodási hely: Az ország egyetlen, diadalíves városa
Hozzászólás 
Imici1972 írta:
A híres iPhone 3GS egyes példányai mellesleg úgy melegszenek,hogy a hátlap meg is barnult jónéhányon.

Aham. Úgy néz ki, hogy valami gagyi szövettokba tették a telefont, az meg szépen elengedte a színét a meleg hatására. :D Főleg azután lett gyanús ez a sztori, miután egy ilyen elszíneződés egyszerű tisztítás hatására lejött. :lol:
Egyébként, aki járatos a mobiltelefonok terén, az kiszámolhatja, hogy vajon milyen hőnek kell termelődnie a telefonon belül, hogy az egy műanyagot ennyire meg tudjon színezni; vagy egyáltalán: a telefon belseje vajon képes-e ilyen hőt termelni.

Imici1972 írta:
Az előző verzió meg a 3G hálóról akadt le állandóan. Ezeket persze mindenki mosolyogva vette tudomásul, mert hát az isteni Apple-t szidni az Istenkáromlás. Néhány fórumon morogtak egy kicsit, megjelent pár cikk, de semmi lesúlytó vélemény.

Ez meg csak szimplán nem igaz. ;) Ahol hibák léphettek fel, azok a feltört verziók voltak... Épp ezért nem is volt sehol se lesújtó vélemény. ;)

Csak ennyit az induló urban legendekről.


hétf. júl. 06, 2009 18:55
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
Na persze, ez is NOKLA :)

Érdekes, kint Kínában egyszer sem láttam klón Nokiát HASZNÁLNI.
Árulni viszont...


hétf. júl. 06, 2009 16:59
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 899 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 4 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség