Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: hétf. szept. 30, 2024 0:31



Hozzászólás a témához  [ 899 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 18  Következő
Nokia N97 
Szerző Üzenet
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1330
Tartózkodási hely: Itt vagyok
Hozzászólás 
Alexfux írta:
Problémám van a telóval!

Méghozzá névjegyzékkel és koncepcionális! (Vagy csak én vagyok béna!)

SZóval, még a V10.-es szofttal küzdök.

Szerettem volna felhívni egy ismerőst, akinek több telefonszáma van tárolva a névjegyzékben, van beállított alapértelmezett száma, de én természetesen egy másikat szerettem volna használni.

N95-ben ez úgy ment, hogy kikerestem a névjegyzékből az illetőt. Ha ráböktem a névre, akkor hívta az alapértelmezettet, ha bementem magába a névjegybe, akkor kiválaszthattam bármelyik számot és máris hívta.

Most azt vettem észre, hogy kikeresem a nevet és rábökök, akkor hívja az alapértelmezettet. DE, ha belemegyek a névjegybe, akkor jön az a csoda képernyő, ahol fel vannak sorolva a lehetőségek (hanghívás, videohívás, e-mail stb.) de itt is csak az alapértelmezettet találom. Odébbmegyek a másik fülre, ahol felsorolja az adatokat, ekkor látom a többi számot is, de ha itt kiválasztom, amit akarok hívni, bökök egy zöld gombot, akkor nem történik semmi, ha meg az érintőn bökök rá, akkor szerkeszteni akarja.

Én bénázok?


Nálam úgy van, hogy kikeresem a nevet, kiválasztom. A hanghívás felett kiírja, hogy két szám van. Rányomok, akkor alul kiírja a két számot, és amelyiket kiválasztom, azt már hívhatom is. Mondjuk azt hiszem, nincs beállítva alapértelmezett szám.


pén. aug. 28, 2009 19:32
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1546
Hozzászólás 
OFF
Macika írta:
zoli62 írta:
Beszéltem a Nokiaszervízzel. Július 27-e óta hivatalosan most már csak a PC kódnak megfelelő szoftververziót tehetik fel. Amennyiben tehát előtte szolgáltatói szoftver volt fent, utána is az marad fent.
Na végre, már nem csak én írtam le.
Ettől az időponttól AZONNAL garivesztéses a PC-átírás utáni NSU-val való frissítés.

Sajnos nem tudom megallni, hogy n+1-edszerre is megjegyezzem, a jotallas soha, semmikor, semmilyen korulmenyek kozott nem tud ugrani. Mobiltelefonnal a jotallas 10k huf feletti vasarlasnal a vasarlas napjatol 1 teljes evig megvonhatatlanul el. Tisztelettel kerem, hogy ne terjesszunk olyat, ami jogilag nem allja meg a helyet.

Fogalmazzunk ugy, hogy Product code csere eseten a Nokia jotallas kereten belul nem hajlando a keszulekkel foglalkozni, es bar ez amugy jogszabalyellenes lepes toluk es nem tehetnenek ilyet, ennek ellenere emiatt nem tanacsos Product code-ot cserelni.
ON


pén. aug. 28, 2009 17:30
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 610
Hozzászólás 
Problémám van a telóval!

Méghozzá névjegyzékkel és koncepcionális! (Vagy csak én vagyok béna!)

SZóval, még a V10.-es szofttal küzdök.

Szerettem volna felhívni egy ismerőst, akinek több telefonszáma van tárolva a névjegyzékben, van beállított alapértelmezett száma, de én természetesen egy másikat szerettem volna használni.

N95-ben ez úgy ment, hogy kikerestem a névjegyzékből az illetőt. Ha ráböktem a névre, akkor hívta az alapértelmezettet, ha bementem magába a névjegybe, akkor kiválaszthattam bármelyik számot és máris hívta.

Most azt vettem észre, hogy kikeresem a nevet és rábökök, akkor hívja az alapértelmezettet. DE, ha belemegyek a névjegybe, akkor jön az a csoda képernyő, ahol fel vannak sorolva a lehetőségek (hanghívás, videohívás, e-mail stb.) de itt is csak az alapértelmezettet találom. Odébbmegyek a másik fülre, ahol felsorolja az adatokat, ekkor látom a többi számot is, de ha itt kiválasztom, amit akarok hívni, bökök egy zöld gombot, akkor nem történik semmi, ha meg az érintőn bökök rá, akkor szerkeszteni akarja.

Én bénázok?


pén. aug. 28, 2009 14:04
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1330
Tartózkodási hely: Itt vagyok
Hozzászólás 
Akoska írta:
Jó, de a Nokia szerviz is?

Elég szenya dolog ez így...


Ja, sajnos. Most küldtem a srácnak levelet, mert ígérte, hogy valami megoldást keres a problémámra. Ráadásul Pécs se itt van a közelben.


pén. aug. 28, 2009 13:18
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. márc. 25, 2004 17:07
Hozzászólások: 4267
Tartózkodási hely: GRAND FOTEL
Hozzászólás 
Jó, de a Nokia szerviz is?

Elég szenya dolog ez így...


pén. aug. 28, 2009 13:15
Profil ICQ
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
zoli62 írta:
Beszéltem a Nokiaszervízzel. Július 27-e óta hivatalosan most már csak a PC kódnak megfelelő szoftververziót tehetik fel. Amennyiben tehát előtte szolgáltatói szoftver volt fent, utána is az marad fent.
Na végre, már nem csak én írtam le.
Ettől az időponttól AZONNAL garivesztéses a PC-átírás utáni NSU-val való frissítés.


pén. aug. 28, 2009 13:10
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1330
Tartózkodási hely: Itt vagyok
Hozzászólás 
Beszéltem a Nokiaszervízzel. Július 27-e óta hivatalosan most már csak a PC kódnak megfelelő szoftververziót tehetik fel. Amennyiben tehát előtte szolgáltatói szoftver volt fent, utána is az marad fent.


pén. aug. 28, 2009 12:47
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1330
Tartózkodási hely: Itt vagyok
Hozzászólás 
Venemo írta:
zoli62 írta:
Venemo írta:
zoli62 írta:
Ma találkoztam egy érdekes jelenséggel. Éppen böngésztem a T-Mobile hálózaton, amikor teszteltem a sebességet egy-két oldalon. Meglepődve tapasztaltam, hogy csak Edge lefedettséget jelzett a telefon. A hálózati beállításokban a kettős módot átállítottam UMTS-re. Ettől kezdve folyamatosan 3,5 G-t írt ki a készülék. Ahol próbáltam, ott jó a T-Mobile HSDPA lefedettsége. Mi lehetert ennek az oka? Talán túlterhelt volt a hálózat? Vagy az volt a gond, hogy már erősen lemerülőfélben volt a telefon? Találkozott már valaki ilyen jelenséggel?
Az N95-ösöm csinál olyat olykor, hogy talál HSDPA-t, és egy idő után gondol egyet, és már csak EDGE-et lát, aztán megint, és totál eldobja a kapcsolatot. (Pedig én pannonos vagyok, nem trémobilos.)


Köszi. :) Akkor megnyugodtam.

Amióta átállítottam a hálózatmódot "Kettős mód"-ról "UMTS"-re, azaz hogy GSM jelet ne is keressen, azóta sokkal ritkábban csinálja.


Köszi. :) Amúgy múltkor én is ezt tettem.


pén. aug. 28, 2009 12:45
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. júl. 14, 2004 20:01
Hozzászólások: 380
Tartózkodási hely: Somogy
Hozzászólás 
zoli62 írta:
Venemo írta:
zoli62 írta:
Ma találkoztam egy érdekes jelenséggel. Éppen böngésztem a T-Mobile hálózaton, amikor teszteltem a sebességet egy-két oldalon. Meglepődve tapasztaltam, hogy csak Edge lefedettséget jelzett a telefon. A hálózati beállításokban a kettős módot átállítottam UMTS-re. Ettől kezdve folyamatosan 3,5 G-t írt ki a készülék. Ahol próbáltam, ott jó a T-Mobile HSDPA lefedettsége. Mi lehetert ennek az oka? Talán túlterhelt volt a hálózat? Vagy az volt a gond, hogy már erősen lemerülőfélben volt a telefon? Találkozott már valaki ilyen jelenséggel?
Az N95-ösöm csinál olyat olykor, hogy talál HSDPA-t, és egy idő után gondol egyet, és már csak EDGE-et lát, aztán megint, és totál eldobja a kapcsolatot. (Pedig én pannonos vagyok, nem trémobilos.)


Köszi. :) Akkor megnyugodtam.

Amióta átállítottam a hálózatmódot "Kettős mód"-ról "UMTS"-re, azaz hogy GSM jelet ne is keressen, azóta sokkal ritkábban csinálja.


pén. aug. 28, 2009 11:12
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1795
Tartózkodási hely: Budapest, XVII.
Hozzászólás 
zoli62 írta:
Akoska írta:
A 6310i és a 6230 is DCT4, azoknál otthoni frissítés nem létezett és az adatmentés ott is fizetős volt, talán csak eleinte nem.

Nem értem, miért kell a menüben az a pont, miért nem csinálod NSU-val vagy miért nem csináltatod meg a közeli szervizesekkel.
Úgy akkor T-mentes softot is kaphatsz. OTI vagy OTA módon csak a PC-odnak megfelelőt...


NSU-nél is figyelembe veszi a PC-otm vagy ott nem? Amúgy írtam a Nokia-nak, hogy mi ez a véletlenszerűen megjelenő frissitési opció, ami másnál hasonló szoftverzió mellett megjelent. szerviz 100 km-re van innen.


Természetesen figyelembe veszi, ez az alapja a frissítési eljárásnak.
Ezért is szokott az megtörténni, hogy a user megveszi a telót a sufni GSM-ben, ahol utólagosan "magyarították" PC átírás nélkül flashbox-al, majd az első NSU-s fw frissítésnél visszaáll neki a PC szerinti nyelvkészlet, pl. Philippino és társai... :D


csüt. aug. 27, 2009 23:09
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1330
Tartózkodási hely: Itt vagyok
Hozzászólás 
Akoska írta:
A 6310i és a 6230 is DCT4, azoknál otthoni frissítés nem létezett és az adatmentés ott is fizetős volt, talán csak eleinte nem.

Nem értem, miért kell a menüben az a pont, miért nem csinálod NSU-val vagy miért nem csináltatod meg a közeli szervizesekkel.
Úgy akkor T-mentes softot is kaphatsz. OTI vagy OTA módon csak a PC-odnak megfelelőt...


NSU-nél is figyelembe veszi a PC-otm vagy ott nem? Amúgy írtam a Nokia-nak, hogy mi ez a véletlenszerűen megjelenő frissitési opció, ami másnál hasonló szoftverzió mellett megjelent. szerviz 100 km-re van innen.


csüt. aug. 27, 2009 21:51
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 205
Tartózkodási hely: Nagykálló
Hozzászólás 
Sziasztok!
Tudtok olyan NSS-t ami az N97-t felismeri, ha igen akkor egy linket legyetek szívesek adni. Amit le töltöttem, nem ismeri fel. Köszi.


csüt. aug. 27, 2009 19:51
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. márc. 25, 2004 17:07
Hozzászólások: 4267
Tartózkodási hely: GRAND FOTEL
Hozzászólás 
A 6310i és a 6230 is DCT4, azoknál otthoni frissítés nem létezett és az adatmentés ott is fizetős volt, talán csak eleinte nem.

Nem értem, miért kell a menüben az a pont, miért nem csinálod NSU-val vagy miért nem csináltatod meg a közeli szervizesekkel.
Úgy akkor T-mentes softot is kaphatsz. OTI vagy OTA módon csak a PC-odnak megfelelőt...


csüt. aug. 27, 2009 15:08
Profil ICQ
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1330
Tartózkodási hely: Itt vagyok
Hozzászólás 
Akoska írta:
Szervizes frissítésnél a szervizesen múlik, hogy gyalu van-e vagy adatmentés. Az ott használt szervizprogramban ez egy gombnyomás kérdése. Ha nem fizetsz ezért külön, akkor a "Refurbish" azaz gyalu gombot fogja nyomni.
Megint csak a szervizes kedvétől, illetve a Te rábeszélőképességedtől függ az, hogy gyári softot kapsz-e vagy T-set.

Az SMS központ számát tárolja a SIM kártya, semmi egyéb beállítást nem.
BB5-ös S60 telefonoknál (már a 6630 óta) azonban az adott (a telepített nyelvcsomagok szerinti) régióhoz tartozó szolgáltatók MMS, WAP, NET beállításai a telefon agyában vannak és a SIM kártya behelyezésekor a hozzá tartozó beállítások automatikusan aktiválódnak.
Ezért tűnik úgy, mintha a SIMből jött volna elő. De ha megfigyeled, S40 telóknál vagy más gyártók készülékeinél ilyen nincs.

És mégvalami: mentést a frissítéstől függetlenül rendszeresen ajánlatos csinálni. A saját, ill. az adataid biztonsága érdekében.


Köszi, ez mindenre kiterjedő korrekt válasz volt :rulez: Tegnap beszéltem egyik "közeli" szervízzel, de ennyire részletes információra nem terjedt ki a felvilágosítás, pedig elég készségesek voltak. :) Ők egyértelműen a "gyalut" említették, a T-Mobile-os menü szóba se került. :)
Másrészt nálam egész jó a 10-es szoft, csak hiányzik a frissítési opció a menüből. Na meg a Magenta helyett inkább Nokiát használnék szívesebben. Mit szólsz az idézett nokia discussion fórumon fótumon a srác által leírtakhoz? Neki is egyszer megjelent váratlanul frissítés, ahogy nekem is múlt héten, de épp menet közben voltam. Aztán később előjött nála egy Nokia szerverprofil is. Az ő egyedi verziószáma kicsit magasabb mint a enyém. Ezek szerint logikusan én is várhatom ezt.
Biztonsági mentéseket már régóta csinálok pc-re, ez nem probléma.

Hát a 6310i-met (még mindig 14 napos készenléti idő :) ), és a 6230-t nem frissítettem, úgyhogy ilyen irányú tapasztalatom nincsen. Azt hiszem, akkoriban lekértem a beállításokat, sőt még N70-re is, mert ott meg a Pannon az egyik netes hozzáférési pontot nem rakta rá alapból, erről azt hiszem itt a fórumon is írtunk korábban erről.


csüt. aug. 27, 2009 12:28
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. márc. 25, 2004 17:07
Hozzászólások: 4267
Tartózkodási hely: GRAND FOTEL
Hozzászólás 
Szervizes frissítésnél a szervizesen múlik, hogy gyalu van-e vagy adatmentés. Az ott használt szervizprogramban ez egy gombnyomás kérdése. Ha nem fizetsz ezért külön, akkor a "Refurbish" azaz gyalu gombot fogja nyomni.
Megint csak a szervizes kedvétől, illetve a Te rábeszélőképességedtől függ az, hogy gyári softot kapsz-e vagy T-set.

Az SMS központ számát tárolja a SIM kártya, semmi egyéb beállítást nem.
BB5-ös S60 telefonoknál (már a 6630 óta) azonban az adott (a telepített nyelvcsomagok szerinti) régióhoz tartozó szolgáltatók MMS, WAP, NET beállításai a telefon agyában vannak és a SIM kártya behelyezésekor a hozzá tartozó beállítások automatikusan aktiválódnak.
Ezért tűnik úgy, mintha a SIMből jött volna elő. De ha megfigyeled, S40 telóknál vagy más gyártók készülékeinél ilyen nincs.

És mégvalami: mentést a frissítéstől függetlenül rendszeresen ajánlatos csinálni. A saját, ill. az adataid biztonsága érdekében.


csüt. aug. 27, 2009 12:11
Profil ICQ
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1330
Tartózkodási hely: Itt vagyok
Hozzászólás 
zoli62 írta:
zoli62 írta:
T-Mobile telefonokon hiányzik a szoftverfrissítés alkalmazás?


Egész pontosan van olyan T-Mobile által forgalmazott 10-es szoftverrel rendelkező telefon, ahol hiányzik az Alkalmazásokon belül a Szoftverfrissítés alkalmazás. Legalábbis ezt mondta az egyik Nokia bolt. Szerintetek létezik ilyen, hogy az egyikben még bent van, a másikban már nincsen? Ráadásul a szoftver alverziója is ugyanaz. Találkozott valaki már ilyennel?


Kicsit utánaolvastam a témának. http://discussions.europe.nokia.com/discussions/board/message?board.id=smartphones&message.id=153335#M153335
Más is belefutott ugyanebbe a dologba. Az illetőnél egy idő után magától megjelent a frissítéshez szükséges Nokia nevű szerverprofil.
A Nokia szervízekben kapcsolatos frissítéssel kapcsolatban kérdezném. Hol érhető el a 12-es szoftver? A közelnen kevő szervízekben 11-es volt. Másik kérdésem Tudtommal tiszta telepítést végeznek. Azaz mindenképen kell előtte egy biztonsági mentés számítógépre. (SMS. Névjegy, stb.)Ezután megmaradnak a T-Mobile SIM kártyáról kiolvasott, SMS- MMS- WAP- és internet-beállítások? T-Mobile-os menü helyett eredi Nokia menú lesz telepítve? A főképernyőn levő alapértemezetten telepített widgetek törlődnek. Mert azt olvastam, hogy elég nehézkes ezeket megkeresni, ls visszatelepíteni. A telefon flash memóriáján levő térkép-állományok is megmaradnak? Gondolom ez utóbbi igen, csak szeretnék biztos lenni. Mert ebben az esetben mégis elmennék valamelyik Nokia szervizbe frissíteni.


csüt. aug. 27, 2009 11:50
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1330
Tartózkodási hely: Itt vagyok
Hozzászólás 
zoli62 írta:
T-Mobile telefonokon hiányzik a szoftverfrissítés alkalmazás?


Egész pontosan van olyan T-Mobile által forgalmazott 10-es szoftverrel rendelkező telefon, ahol hiányzik az Alkalmazásokon belül a Szoftverfrissítés alkalmazás. Legalábbis ezt mondta az egyik Nokia bolt. Szerintetek létezik ilyen, hogy az egyikben még bent van, a másikban már nincsen? Ráadásul a szoftver alverziója is ugyanaz. Találkozott valaki már ilyennel?


szer. aug. 26, 2009 15:14
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1795
Tartózkodási hely: Budapest, XVII.
Hozzászólás 
Nem tudja valaki véletlenül, hogy az Internet Radio alkalmazás érintőkijelzős szimbikre létezik már? Én sehol nem találtam.


kedd aug. 25, 2009 22:13
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. nov. 17, 2007 22:23
Hozzászólások: 192
Tartózkodási hely: Nyíregyháza-Miskolc
Hozzászólás 
Jó neked, legalább neked kicserélték. Az enyémet először fel sem küldték szervizbe, most meg elvileg ott van, de kitudja mit alkotnak rajta... Nem tudom mi van ezeknek a vakujával...


kedd aug. 25, 2009 21:35
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 111
Hozzászólás 
balha írta:
Most nézem, az enyémnek is **** a vakuja :S

És pont kicsúsztam a 3 napból :shock:



Szerencsére elnéztem a dátumot, így még belefértem a 3 napba, ezért cserélték. Azért az elég bosszantó, hogy csak harmadszorra (remélhetőleg :? ) sikerült egy jó készüléket kézhez kapnom. Úgy, hogy ez a nokia prémium telefonja. Vagy ez nem számít, és a minőség átlagosan ilyen rossz? Esetleg igaz lehet az a mende-monda, hogy k európába a gyengébb minőségű cuccokat küldik a gyártók?


kedd aug. 25, 2009 20:35
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 205
Tartózkodási hely: Nagykálló
Hozzászólás 
Akoska írta:
A magyarítós topikot újabb magyar Újabban az NSU már veszteségmentesen frissíti az újabb modelleket.bővítettem, van már N97 is.


Köszi, megtaláltam a PC, de az újabb NSU sem ismeri fel a N97.

Macika: köszi az alábbi infót.

A Philipino a Fülöp-szigetek nyelve.
Ez azt bizonyítja, hogy onnan csempészték be a telefonodat és itthon, házilag rakták rá a sufniGSM-nél a magyar nyelvet.
Mivel garancia úgysincs rá, ezért nyugodtan átírhatod a Product Code-ját az Ákoska által beírt kódok valamelyikére.
Utána meg szalad rá a magyar.

A Phoenix nevű szervizprogramot, letöltöm valahonnan és próbálkozom.


kedd aug. 25, 2009 20:29
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 111
Hozzászólás 
Most nézem, az enyémnek is **** a vakuja :S

És pont kicsúsztam a 3 napból :shock:


kedd aug. 25, 2009 9:56
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
Medical írta:
Sziasztok!
Továbbra is segítségeteket szeretném kérni, mégpedig korábban leírtak orvoslására.
Egyik parancsikon sávon 4 ikon volt eredetileg, mégpedig: naptár, üzenetek, maps, zene lejátszó, csak ezek tűntek el
Annak ellenére, hogy a telefonomat tegnap frissítettem NSU-val a szoftvert 11.0.021-ről, 12.0.024.C01.01-re nem ált vissza semmi, sőt a magyar menü is eltűnt belőle.
A telefonom; Model: N97-1
Tipe: RM-505
CODE: 0576128
Language set: 20
Szoft.v. 12.0.024
A 11.0.021-ben, Hu. menü benne volt.

Jelenleg Angol és Pilipino nyelv van, benne az utóbbit fogalmam sincs milyen nyelv.
Szeretném, ha magyar menü is lenne! Mit javasoltok?
Letöltöttem az NSS v.103815, az N97 telefonomat nem ismeri fel, pedig a leírtaknak megfelelően jártam el, mit rontottam el?
További kérdésem, N97-hez magyar produck kódot hol találok?
Még egy fontos, amit nem értek frissítés előtt mentést végeztem, de nem volt rá szükség, ugyan is semmi nem tünt el, meg maradt névjegyzék, fotó stb, szóval minden. Ez hogy lehet?
A Philipino a Fülöp-szigetek nyelve.
Ez azt bizonyítja, hogy onnan csempészték be a telefonodat és itthon, házilag rakták rá a sufniGSM-nél a magyar nyelvet.
Mivel garancia úgysincs rá, ezért nyugodtan átírhatod a Product Code-ját az Ákoska által beírt kódok valamelyikére.
Utána meg szalad rá a magyar.


kedd aug. 25, 2009 8:34
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. márc. 25, 2004 17:07
Hozzászólások: 4267
Tartózkodási hely: GRAND FOTEL
Hozzászólás 
A magyarítós topikot újabb magyar PC-okkal bővítettem, van már N97 is.


kedd aug. 25, 2009 8:24
Profil ICQ
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. márc. 25, 2004 17:07
Hozzászólások: 4267
Tartózkodási hely: GRAND FOTEL
Hozzászólás 
Újabban az NSU már veszteségmentesen frissíti az újabb modelleket.

NSS-el kellene tudnod PC-ot cserélni a magyar nyelv érdekében. De lehet, hogy ez a verzió még nem ismeri az N97-et.

Alternatíve a Phoenix nevű szervizprogrammal is próbálkozhatsz, ez esetben a megfelelő softot is Neked kell beszerezni.


hétf. aug. 24, 2009 23:53
Profil ICQ
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 205
Tartózkodási hely: Nagykálló
Hozzászólás 
Sziasztok!
Továbbra is segítségeteket szeretném kérni, mégpedig korábban leírtak orvoslására.
Egyik parancsikon sávon 4 ikon volt eredetileg, mégpedig: naptár, üzenetek, maps, zene lejátszó, csak ezek tűntek el
Annak ellenére, hogy a telefonomat tegnap frissítettem NSU-val a szoftvert 11.0.021-ről, 12.0.024.C01.01-re nem ált vissza semmi, sőt a magyar menü is eltűnt belőle.
A telefonom; Model: N97-1
Tipe: RM-505
CODE: 0576128
Language set: 20
Szoft.v. 12.0.024
A 11.0.021-ben, Hu. menü benne volt.

Jelenleg Angol és Pilipino nyelv van, benne az utóbbit fogalmam sincs milyen nyelv.
Szeretném, ha magyar menü is lenne! Mit javasoltok?
Letöltöttem az NSS v.103815, az N97 telefonomat nem ismeri fel, pedig a leírtaknak megfelelően jártam el, mit rontottam el?
További kérdésem, N97-hez magyar produck kódot hol találok?
Még egy fontos, amit nem értek frissítés előtt mentést végeztem, de nem volt rá szükség, ugyan is semmi nem tünt el, meg maradt névjegyzék, fotó stb, szóval minden. Ez hogy lehet?


hétf. aug. 24, 2009 21:12
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1330
Tartózkodási hely: Itt vagyok
Hozzászólás 
Venemo írta:
zoli62 írta:
Ma találkoztam egy érdekes jelenséggel. Éppen böngésztem a T-Mobile hálózaton, amikor teszteltem a sebességet egy-két oldalon. Meglepődve tapasztaltam, hogy csak Edge lefedettséget jelzett a telefon. A hálózati beállításokban a kettős módot átállítottam UMTS-re. Ettől kezdve folyamatosan 3,5 G-t írt ki a készülék. Ahol próbáltam, ott jó a T-Mobile HSDPA lefedettsége. Mi lehetert ennek az oka? Talán túlterhelt volt a hálózat? Vagy az volt a gond, hogy már erősen lemerülőfélben volt a telefon? Találkozott már valaki ilyen jelenséggel?
Az N95-ösöm csinál olyat olykor, hogy talál HSDPA-t, és egy idő után gondol egyet, és már csak EDGE-et lát, aztán megint, és totál eldobja a kapcsolatot. (Pedig én pannonos vagyok, nem trémobilos.)


Köszi. :) Akkor megnyugodtam.


hétf. aug. 24, 2009 20:27
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. júl. 14, 2004 20:01
Hozzászólások: 380
Tartózkodási hely: Somogy
Hozzászólás 
zoli62 írta:
Ma találkoztam egy érdekes jelenséggel. Éppen böngésztem a T-Mobile hálózaton, amikor teszteltem a sebességet egy-két oldalon. Meglepődve tapasztaltam, hogy csak Edge lefedettséget jelzett a telefon. A hálózati beállításokban a kettős módot átállítottam UMTS-re. Ettől kezdve folyamatosan 3,5 G-t írt ki a készülék. Ahol próbáltam, ott jó a T-Mobile HSDPA lefedettsége. Mi lehetert ennek az oka? Talán túlterhelt volt a hálózat? Vagy az volt a gond, hogy már erősen lemerülőfélben volt a telefon? Találkozott már valaki ilyen jelenséggel?
Az N95-ösöm csinál olyat olykor, hogy talál HSDPA-t, és egy idő után gondol egyet, és már csak EDGE-et lát, aztán megint, és totál eldobja a kapcsolatot. (Pedig én pannonos vagyok, nem trémobilos.)


hétf. aug. 24, 2009 9:22
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1330
Tartózkodási hely: Itt vagyok
Hozzászólás 
Pasti írta:
Az új softtal már rendesen működik az időjárás widget? Sajnos az enyém még mindig szervizben van, így nem tudtam kipróbálni...


Ma találkoztam egy érdekes jelenséggel. Éppen böngésztem a T-Mobile hálózaton, amikor teszteltem a sebességet egy-két oldalon. Meglepődve tapasztaltam, hogy csak Edge lefedettséget jelzett a telefon. A hálózati beállításokban a kettős módot átállítottam UMTS-re. Ettől kezdve folyamatosan 3,5 G-t írt ki a készülék. Ahol próbáltam, ott jó a T-Mobile HSDPA lefedettsége. Mi lehetert ennek az oka? Talán túlterhelt volt a hálózat? Vagy az volt a gond, hogy már erősen lemerülőfélben volt a telefon? Találkozott már valaki ilyen jelenséggel?


vas. aug. 23, 2009 22:21
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. nov. 17, 2007 22:23
Hozzászólások: 192
Tartózkodási hely: Nyíregyháza-Miskolc
Hozzászólás 
Az új softtal már rendesen működik az időjárás widget? Sajnos az enyém még mindig szervizben van, így nem tudtam kipróbálni...


vas. aug. 23, 2009 19:28
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 111
Hozzászólás 
N97-re szeretném felrakni a core playert, e sajna ezt a hibaüzenetet kapom:

"Nem megbízható kibocsájtó védett alkalmazása nem telepíthető"


Van valami egyszerű megoldás a felrakására?


vas. aug. 23, 2009 10:14
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1330
Tartózkodási hely: Itt vagyok
Hozzászólás 
T-Mobile telefonokon hiányzik a szoftverfrissítés alkalmazás?


csüt. aug. 20, 2009 21:39
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 98
Hozzászólás 
zoli62 írta:

Nálam viszont szoftveresen nem igazolódtak be azok a hibák, amik olvashatók voltak. Hát igen, nekem is nagy dilemma volt, kb. két hétig. Na de azért remélem mindketten elégedettek leszünk. :)


Úgy legyen :)


csüt. aug. 20, 2009 20:22
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1330
Tartózkodási hely: Itt vagyok
Hozzászólás 
Galahed írta:
zoli62 írta:
Amúgy meg vagyok vele elégedve. Örülök, hogy nem Iphone mellett döntöttem. Első töltéssel szigorúan 3 G-s hálózaton 3 és fél napot ment.Egyedól az nem tetszik, hogy T-Mobile pár dolgot átnevezett. A Pannonnál korábban vásárolt Nokia telefonjaimon mindig eredeti Nokia design volt.


Soksok tapogatás után fájó szivvel (mivel mindig Nokia párti voltam, főleg az E-sorozatokat használtam) én az iPhone 3GS mellett döntöttem. Nem győzött meg sajnos a minősége a telőnak és a képernyője is sajnos alulmaradt az összehasonlitásban.
Remélem, majd kihoznak ebből egy E sorozatot is ami minőségileg azért már jobb lesz. (és remélem nem utólag kell a vásárlónak a GPS antennát buherálni, hogy jó legyen a vétel... lásd: Youtube)
http://www.youtube.com/watch?v=Ypljg3MLAf8


Nálam viszont szoftveresen nem igazolódtak be azok a hibák, amik olvashatók voltak. Hát igen, nekem is nagy dilemma volt, kb. két hétig. Na de azért remélem mindketten elégedettek leszünk. :)


csüt. aug. 20, 2009 19:56
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. júl. 14, 2004 20:01
Hozzászólások: 380
Tartózkodási hely: Somogy
Hozzászólás 
Tegnap volt egy kis szabadidőm, úgyhogy sétáltam egy kicsit a Mamutban. Amikor elmentem az ottani Nokia bolt mellett, meglepődve vettem észre, hogy ki van rakva két N97-es is nyomkodásra!

Szóval megnéztem közelebbről is, és tényleg elég jó. Nem volt annyira lassú, mint ahogy azoktól lehetett hallani, akik szidták a fórumokon. Nagyon jó móka az érintőképenyő, és a csúszkás qwerty is tetszett. (Kár, hogy nem qwertz... rendszeresen elgépeltem rajta az y-z-t...)

Az első benyomás pozitív. A egyedüli baj, hogy a Maps-t nem tudtam megnézni, mert valami hülye hibaüzenetet ír ki mindig, mikor megpróbálam elindítani.


csüt. aug. 20, 2009 14:34
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 111
Hozzászólás 
... (és remélem nem utólag kell a vásárlónak a GPS antennát buherálni, hogy jó legyen a vétel... lásd: Youtube)
...

Nekem pillanatok alatt, a szobában megtalált 3 műholdat :idea:


csüt. aug. 20, 2009 12:36
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 98
Hozzászólás 
zoli62 írta:
Amúgy meg vagyok vele elégedve. Örülök, hogy nem Iphone mellett döntöttem. Első töltéssel szigorúan 3 G-s hálózaton 3 és fél napot ment.Egyedól az nem tetszik, hogy T-Mobile pár dolgot átnevezett. A Pannonnál korábban vásárolt Nokia telefonjaimon mindig eredeti Nokia design volt.


Soksok tapogatás után fájó szivvel (mivel mindig Nokia párti voltam, főleg az E-sorozatokat használtam) én az iPhone 3GS mellett döntöttem. Nem győzött meg sajnos a minősége a telőnak és a képernyője is sajnos alulmaradt az összehasonlitásban.
Remélem, majd kihoznak ebből egy E sorozatot is ami minőségileg azért már jobb lesz. (és remélem nem utólag kell a vásárlónak a GPS antennát buherálni, hogy jó legyen a vétel... lásd: Youtube)
http://www.youtube.com/watch?v=Ypljg3MLAf8


csüt. aug. 20, 2009 11:42
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 111
Hozzászólás 
Tegnap elhatározásra jutottam végre, és lecseréltem az N95-öt egy N97-esre.

Sajnos megint belefutottam egy "hibás" készülékbe: a felső panel egy pontnyi helyen színhibás a zöld fogadó gomb mellett, ami fehéren világít, ha működik a háttérvilágítás a telóban. Péntekeken hozzák az újat. :)

Van alapból a telefonban gprs/adatforgalom számláló? A wlan-t állítottam be fő priorításnak, de azért szívesen leellenőrizném, hogy nem kúszik e föl mégis a T-s netre.


csüt. aug. 20, 2009 9:08
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1330
Tartózkodási hely: Itt vagyok
Hozzászólás 
Amúgy meg vagyok vele elégedve. Örülök, hogy nem Iphone mellett döntöttem. Első töltéssel szigorúan 3 G-s hálózaton 3 és fél napot ment.Egyedól az nem tetszik, hogy T-Mobile pár dolgot átnevezett. A Pannonnál korábban vásárolt Nokia telefonjaimon mindig eredeti Nokia design volt.


szer. aug. 19, 2009 13:59
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1795
Tartózkodási hely: Budapest, XVII.
Hozzászólás 
zoli62 írta:
Nem semmi ilyesmit nem állítottam be. Amúgy nálam alapból nem volt kint a Facebook kliens ikonja sem. AcuWeather viszont kicsit bugos. Néha parancsfálj hibát ír ki. Igaz én konzekbensem és erőszakosan nem engedem ki netre, amikor rékérdez, csak Wifin próbáltam. Másrészről nálam, és egy T-Mobile-os srác is írtam nekem, hogy 3G-n nem hajlandó működni.Persze csak akkor, ha engedélyezem neki az internet-kapcsolatot. Magyarul ez azt jelenti, nem tudja letölteni a current locationt. Gondolom A-GPS-t használna hozzá. Amikor ráfrissítek, akkor a beállított Wifit már tudja használni. Te is tapasztaltál ilyet? Persze tudom, hogy ez egy külső alkalmazás, ne várjak tőle sokat, de akkor is..


Nálam is állandóan elszállt a Facebook és az AccuWeather kliens is.
Többek között ezért is vettem le a készenléti képernyőről. Így legalább rá sem kérdez az online kapcsolat engedélyezésére, mivel nincs olyan parancsikon ill. widget amely ezt igényelné.


szer. aug. 19, 2009 11:37
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1330
Tartózkodási hely: Itt vagyok
Hozzászólás 
Tudjátok mit szoktam meg nehezen? Elindítotttam egy ikont a főképernyőről, és eltüntette az egész tartalmat. Utánaolvastam egy kicsit a súgóban, és kiderült, hogy görgetésre csinál ilyet. Úgy látszik, hogy érintésnél csak egy kicsit elcsúszott az ujjam, és már csúsztatásnak érzékelte, ami a szoftver szerint a főképernyő tartalmát tünteti el. Mindenesetre ez is egy érdekes ficsör. :)


szer. aug. 19, 2009 0:57
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1330
Tartózkodási hely: Itt vagyok
Hozzászólás 
Imici1972 írta:
Nektek is "..." -ra változott a topik címe?
Lehet, hogy a fórummotorra is ráférne egy fw upgrade? :D :lol:

update:
nem csak ennek a fórumnak a címe változott "..."-re, ráadásul a hozzászólás értesítőket is ilyen "néven" kapom:

"Ezt a levelet azért kaptad, mert a Terminal Fórum fórumon a "..." téma figyelését kérted. A témára válasz érkezett, kattints az alábbi linkre a válasz megtekintéséhez."


hmmm :shock:


Megfigyeltem, hogy csak a "phonefreak" által indított témák lettek ilyen címűek. Amúgy nekem nem kükdött értesítést, és a profilban is megnéztem, hogy van beállítva. (nem küld értesítést)


szer. aug. 19, 2009 0:52
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1330
Tartózkodási hely: Itt vagyok
Hozzászólás 
Imici1972 írta:
zoli62 írta:
Ha mindenhol, ahol lehet, a gozzáférési pontra rákérdezést állítok be, akkor hogy lehet kiküszöbölni, hogy ilyen rákérdezések után véletlenül se legyen 3G adarforgalom? Mert néha ezután is látok ilyet GPRS forgalmat a naplóban, pedig nem engedtem meg az éppen elindított alkalmazásnak, hogy használja az internetet.


Lehet, hogy ezt a forgalmat pont a készenléti képernyőn figyelő Facebook és AccuWeather widgetek okozták.
Egyébként más nem nagyon kéne, hogy ilyet okozzon, ha csak nem állítottál be automatikus mail letöltést, vagy alkalmazás frissítést.


Nem semmi ilyesmit nem állítottam be. Amúgy nálam alapból nem volt kint a Facebook kliens ikonja sem. AcuWeather viszont kicsit bugos. Néha parancsfálj hibát ír ki. Igaz én konzekbensem és erőszakosan nem engedem ki netre, amikor rékérdez, csak Wifin próbáltam. Másrészről nálam, és egy T-Mobile-os srác is írtam nekem, hogy 3G-n nem hajlandó működni.Persze csak akkor, ha engedélyezem neki az internet-kapcsolatot. Magyarul ez azt jelenti, nem tudja letölteni a current locationt. Gondolom A-GPS-t használna hozzá. Amikor ráfrissítek, akkor a beállított Wifit már tudja használni. Te is tapasztaltál ilyet? Persze tudom, hogy ez egy külső alkalmazás, ne várjak tőle sokat, de akkor is..


szer. aug. 19, 2009 0:46
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1795
Tartózkodási hely: Budapest, XVII.
Hozzászólás 
Nektek is "..." -ra változott a topik címe?
Lehet, hogy a fórummotorra is ráférne egy fw upgrade? :D :lol:

update:
nem csak ennek a fórumnak a címe változott "..."-re, ráadásul a hozzászólás értesítőket is ilyen "néven" kapom:

"Ezt a levelet azért kaptad, mert a Terminal Fórum fórumon a "..." téma figyelését kérted. A témára válasz érkezett, kattints az alábbi linkre a válasz megtekintéséhez."


hmmm :shock:


szer. aug. 19, 2009 0:41
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1330
Tartózkodási hely: Itt vagyok
Hozzászólás 
Imici1972 írta:
zoli62 írta:
Mit jelent pontosan a tartalom offline beállítás? Manual nem igazán hívatkozik rá.


Azt jelenti, hogy a háttérben nem kapcsolódik a hálózatra és nem frissítgeti pl. a Facebook, vagy az AccuWeather widget-eket.
Ha kiszeded a készenléti képernyőről az online kapcsolatokat igénylő widget-eket, akkor nem is kérdezget többet.
Én lecseréltem két névjegy- és két parancsikon sorra, plusz egy naptár emlékeztetőre.
Így garantáltan nem mászik fel a netre a készenléti képernyő miatt. 8)


Köszi, én is pont erre gondoltam. :) Viszont miért nem hivatkozik erre még a Nokia oldalról letölthető hivatalos manual sem? Direkt rákerestem.
Ezen a téren kicsit csalódtam az N97 igényességében. Hiányzik pl. az N70, N82-nél jól megszokott több mint százoldalas magyar nyelvű felhasználói kézikönyv.


szer. aug. 19, 2009 0:36
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1795
Tartózkodási hely: Budapest, XVII.
Hozzászólás 
zoli62 írta:
Ha mindenhol, ahol lehet, a gozzáférési pontra rákérdezést állítok be, akkor hogy lehet kiküszöbölni, hogy ilyen rákérdezések után véletlenül se legyen 3G adarforgalom? Mert néha ezután is látok ilyet GPRS forgalmat a naplóban, pedig nem engedtem meg az éppen elindított alkalmazásnak, hogy használja az internetet.


Lehet, hogy ezt a forgalmat pont a készenléti képernyőn figyelő Facebook és AccuWeather widgetek okozták.
Egyébként más nem nagyon kéne, hogy ilyet okozzon, ha csak nem állítottál be automatikus mail letöltést, vagy alkalmazás frissítést.


szer. aug. 19, 2009 0:33
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: pén. aug. 24, 2007 20:29
Hozzászólások: 171
Tartózkodási hely: Brussels
Hozzászólás 
Imici1972 írta:

Sokkal gyorsabban ír, USB 2.0 sebességgel, ellentétben az N95 8GB 1.0-val.
Ugyanígy a microSD kártya elérése is gyors, nem is szükséges kivenni a telefonból, mert abszolút elfogadható az írási/olvasási sebessége.


Köszi a választ, azt hiszem itt dőlt el most egy N97 sorsa :wink:

Bár ha a Nokia folytatja a hülye politikáját, és kb. 3 hónap múlva piacra dob egy tuningolt változatot több ram-mal, gyorsabb procival, OLED screen, ki tudja még mivel, akkor lesz irgum-burgum :twisted:
Elég volt így egyszer beszívnom, amikor megvettem az N95-t, s kb. 3 hónappal később 300 euró buktával lecseréltem a 8 GB-s változatra :roll:


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára pucok szer. aug. 19, 2009 0:33-kor.



szer. aug. 19, 2009 0:32
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1330
Tartózkodási hely: Itt vagyok
Hozzászólás 
Ezek a bugok mennyire voltak jellemzők, illetve mennyire maradtak benne? http://thenokiablog.com/2009/06/29/10-things-nokia-should-fix-with-the-nokia-n97-firmware-update/


szer. aug. 19, 2009 0:31
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1795
Tartózkodási hely: Budapest, XVII.
Hozzászólás 
zoli62 írta:
Mit jelent pontosan a tartalom offline beállítás? Manual nem igazán hívatkozik rá.


Azt jelenti, hogy a háttérben nem kapcsolódik a hálózatra és nem frissítgeti pl. a Facebook, vagy az AccuWeather widget-eket.
Ha kiszeded a készenléti képernyőről az online kapcsolatokat igénylő widget-eket, akkor nem is kérdezget többet.
Én lecseréltem két névjegy- és két parancsikon sorra, plusz egy naptár emlékeztetőre.
Így garantáltan nem mászik fel a netre a készenléti képernyő miatt. 8)


szer. aug. 19, 2009 0:30
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1330
Tartózkodási hely: Itt vagyok
Hozzászólás 
Imici1972 írta:
zoli62 írta:
Az internet csatlakozási pontokat be lehet úgy állítani, hogy ne alapértelmezett legyen mondjuk a 3G, vagy otthoni WIFI, hanem rákérdezzen? Manualt olvasgatva nem derült ki ez számomra egyértelműen.


Igen.
Megnyitod a böngészőt, Opciók, beállítások, Általános, hozzáférési pont.
Itt beállítod a "Kérd.rá ha szükséges" opciót.

Ezen kívül prioritást is megadhatsz az egyes kapcsolatok között:

Menü, Beállítások, Kapcsolatok, Célok, Internet
Itt beállthatod, hogy pl. a Wi-Fi legyen a legmagasabb prioritású, így ha van elérhető és beállított wlan kapcsolat, akkor automatikusan azon kapcsolódik, ha nem akkor sorra veszi a 2. 3. stb. prioritású kapcsolatokat és az első elérhetőn csatlakozik.
Ehhez a böngésző beállításokban az "Internet" opciót érdemes kiválasztani a "Kérd.rá ha szükséges" helyett.


Köszi, kitapasztaltam. Újabb kérdés. Ha mindenhol, ahol lehet, a gozzáférési pontra rákérdezést állítok be, akkor hogy lehet kiküszöbölni, hogy ilyen rákérdezések után véletlenül se legyen 3G adarforgalom? Mert néha ezután is látok ilyet GPRS forgalmat a naplóban, pedig nem engedtem meg az éppen elindított alkalmazásnak, hogy használja az internetet.


szer. aug. 19, 2009 0:26
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 899 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 18  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 4 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség