Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: vas. szept. 29, 2024 16:31



Hozzászólás a témához  [ 217 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5  Következő
Milyen processzort vegyek? 
Szerző Üzenet
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1041
Hozzászólás 
A CPU tuning mindig segít.
Én nem azt mondtam, hogy ne bántsd, hanem hogyha nem vagy biztos magadban, akkor kérj meg egy ismerőst, vagy barátot, aki jobban benne van a bios dolgokban.


csüt. feb. 04, 2010 11:09
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: vas. nov. 15, 2009 11:34
Hozzászólások: 16
Hozzászólás 
Köszönöm a tanácsod.

+ 1 GB RAM-mal elvileg orvosolható egy nagyon minimális lag, így a CPU-t nem kell bántani?


csüt. feb. 04, 2010 9:24
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1041
Hozzászólás 
mobiltel75 írta:
Újabb kérdés:

- game booster -

1) Tényleg optimalizálja-e az éppenhogy szaggató szoftver futtatását lag mentesre?
2) A processzort tönkreteszi-e rövid, közép, hosszú távon?
3) Ha kilépek az adott játékprogramból, visszakapcsolja-e mindazokat az alapműveleteket a számítógépen, melyek más felhasználói programok probléma mentes futtatásához elengedhetetlenek?

3+1) A processzor órajelét hol tudom húzni ill. érdemes-e, vagy ez teszi tönkre a CPU-t igazán?

Hosszú távon jobb, ha több memóriát raksz a gépbe. A processzorhoz semmi köze a programnak, a memóriából szabadít fel pár megabyte-ot azzal, hogy kikapcsol olyan szolgáltatásokat Windows alatt, amik fölöslegesek játéknál. Sok reményt ne fűzz hozzá!
Ha végeztél a játékkal, akkor magadnak kell visszakapcsolni a dolgokat, igaz ez csak 1 kattintás a programban.
Ajánlom figyelmedbe ezt az oldalt:
http://techline.hu/kiprobaltuk/20090617 ... ng_xp.aspx

A procersszort a bios-ban tudod "húzni". Intelnél is hasonló a helyzet, de ehhez pontos alaplaptípus kell, és ha nem vagy biztos magadban, akkor fordulj szakemberhez:
http://forum.terminal.hu/viewtopic.php?t=4343


szer. feb. 03, 2010 10:07
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: vas. nov. 15, 2009 11:34
Hozzászólások: 16
Hozzászólás 
Újabb kérdés:

- game booster -

1) Tényleg optimalizálja-e az éppenhogy szaggató szoftver futtatását lag mentesre?
2) A processzort tönkreteszi-e rövid, közép, hosszú távon?
3) Ha kilépek az adott játékprogramból, visszakapcsolja-e mindazokat az alapműveleteket a számítógépen, melyek más felhasználói programok probléma mentes futtatásához elengedhetetlenek?

3+1) A processzor órajelét hol tudom húzni ill. érdemes-e, vagy ez teszi tönkre a CPU-t igazán?


kedd feb. 02, 2010 13:23
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: vas. nov. 15, 2009 11:34
Hozzászólások: 16
Hozzászólás 
Ismét kössz.

mobiltel75: - Nagyot nyel, elgondolkodik, mosolyog saját magán -
Hannibal írta:
Ahogy most rákerestem, Xbox 360 Elite

Egy picit félreérhetően írtam. Ilyenünk már van itthon régóta, jelenleg 16 játékkal.

Ergo hagyjam a PC upgrade dolgot 3-4 játék miatt...

Van még pár kérdés ezügyben, de OFF ezért PÜ.


csüt. jan. 28, 2010 12:32
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Hát alaplapot mindenképp kell cserélj, azt nem tudod megúszni.
AMD-hez lapot lehet kapni olcsón, akár 10K környékén, 20K-ért már elég jók is vannak.
Athlon II X4 olyan 20K felett egy picivel
Phenom II X4 30K környéke
(Athlon II = Phenom II - L3 cache, valós teljesítményben nincs sok különbség)

2 GB ramot és a VGA-t át tudod rakni. Igazából jó lenne ezekből is egy kicsit több, kicsit erősebb, de amire megérné váltani, azzal kifutnál a 70K-ból. :roll:

Idézet:
Szeretném megtartani az Win XP-t, annak meg állítólag megint van egy RAM és CPU felső korlátja.

CPU korlát maximum a fizikai processzorok számában van, ami ugye nem probléma.
RAM korlát pedig nem az XP-ből, hanem a 32 bitből fakad. 32 biten összesen 4GB memóriát lehetséges megcímezni. Ebbe beletartozik pl a VGA-n található memória is. Tehát ha van egy 1 giga VRAM-mal ellátott VGA-d, és 3 GB RAM-od, akkor kifújt a keret, hiába raksz bele még 1 GB RAM-t, nem fogja tudni kezelni. Ekkor kell előhúzni a 64 bites OS-t, ami XP-ből is van, de nem sikerült a legjobban.

Visszaevezve a gépre. Amit fentebb összeírtam, sajnos nem lehet rámondani, hogy 3-4 év múlva is csont nélkül mennek majd FULLHD-ban a játékok. Sőt, egyáltalán nem. PC-t nagyon nehéz úgy építeni, hogy sok év múlva is gond nélkül játssz. Phenom II sokáig elég lesz (főleg ha hajlandóak lesznek normálisan 4 magra megírni a játékokat), de a VGA az nagyon gyengus a jövőre nézve. Egy 5850 kellene legalább, az néhány évig biztos ellenne, de az önmagában majdnem 70K. (Egyébként sajnos abszolut túl van árazva, mivel nincs neki konkurenciája.)

Ezért ahogy írtad, a konzol nagyon meggondolandó. Ahogy most rákerestem, Xbox 360 Elite-t 60K környékén meg lehet kapni. Konzolok jóval időtállóbbak, nem kell bogaraszni, hogy elindul-e vagy nem az új játék. Szerintem mindenképp gondolkodj el ezen, olvass utána az Xbox világnak, ha eddig nem tetted. Gamer rovatban van Xbox-s téma, ha kérdésed van, tedd fel nyugodtan.
(Mondom ezeket úgy, hogy nem vagyok híve a konzolnak :D)


csüt. jan. 28, 2010 11:32
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: vas. nov. 15, 2009 11:34
Hozzászólások: 16
Hozzászólás 
Köszönöm a megfejtést. :)
Magyarul vagyon írva, de nekem nem ment volna.

Akkor "2 lábbal a földön" szemlélet jegyében - csapongás nélkül:

Ha meló után és/ vagy :lol: hétvégén rámjön valamelyik virtuális valóság iránti vágy, a jelenlegi konfig a PC játékaim 85-90%-t kiszolgálja max. vagy aközeli beállításon a 24-es monitoron is. Kakukk tojás a graf tuningos Stalker trilógia + kacsintgatok az ArmA II felé és márciusban jön a Silent Hunter 5. Természetesen a cél már az 1920 x 1080, full vagy aközeli beállítás lag nélkül.

Az új játékok nagy többsége - szerencsére - jön X360-ra is, arra meg ugye upgrade-en nem kell gondolkodni.

Összefoglalva ez a "nemlétszükségletdejóvóna" :) kategória.
A költségkorlát 70 e., de a nagyon belenyúlást kerülném (az alaplapcsere nálam annak számít). Szeretném megtartani az Win XP-t, annak meg állítólag megint van egy RAM és CPU felső korlátja.
Ezt Te, mint szakember biztosan jobban átlátod.

Mindezek tükrében mit javasolsz?


csüt. jan. 28, 2010 9:32
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
A jó hír, hogy S775-s, a rossz hír, hogy nem támogatja a Core Quadokat :(
Tehát ha gépet akarsz fejleszteni, akkor mindenképp kell egy alaplap csere.
A kérdés, hogy mekkora összeget tudnál rászánni a fejlesztésre?


szer. jan. 27, 2010 23:05
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: vas. nov. 15, 2009 11:34
Hozzászólások: 16
Hozzászólás 
http://i422.photobucket.com/albums/pp309/TitaniumRR/1-1.jpg


szer. jan. 27, 2010 22:50
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
450-es Chieftec bőven elegendő lesz, azt mindenképp tartsd meg.

Alaplapról sajnos ez nem sokat mond el. Everest nevű programmal tudnál csinálni egy riportot és azt bemásolni?!


szer. jan. 27, 2010 20:05
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3127
Tartózkodási hely: A véka segge alatt.
Hozzászólás 
Mennyiből szeretnél gépet venni? AMD olcsóbb.


szer. jan. 27, 2010 20:04
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: vas. nov. 15, 2009 11:34
Hozzászólások: 16
Hozzászólás 
Hannibal írta:
Nos kezdjük...

Target írta:
Ha az i5 - i7 megoldás lesz...


Először is köszönöm a tanácsotokat.
Hát nem olyan egyszerű, mint ahogy gondoltam.

Táp: Chieftec Super Power 450W
Alaplap: Intel(R) 82801FB LPC Interface Controller - 2640 (eszközkezelőben ezt találtam)

Az olvasottak alapján jobb megoldás esetleg (4-5 év távlatában)a jelenlegi miditornyot kompletten szőröstül-bőröstül eladni és venni egy olyan újat, aminél nem kell évente izzadni, hogy egy éppen megtetsző játékszoftver hogyan fut, hogyan nem?

Persze a költséghatékonyság is szempont.


szer. jan. 27, 2010 19:04
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6695
Hozzászólás 
Ha az i5 - i7 megoldás lesz, akkor bele kell még számolni a két vagy három csatornás DDR3 RAM-okat is, úgy minimum 4 - 6 GB-os kitben.


szer. jan. 27, 2010 18:35
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Nos kezdjük.

Milyen tápod van? Ha noname vacok, akkor azt mindeképp érdemes cserélni.

Pontosan milyen alaplapod van? 3 GHz-es P4-ből ha jól emlékszem, volt S478-as és S775-s is. Ez azért érdekes, hogy kell-e új alaplap vagy nem.

Q9650-t igazából nem tudom ajánlani. Erős proci, pár évig biztos elég lenne, de 70ezer ft! Ennyit szerintem nem ér meg. 60-ért lehet kapni 920-as Core I7-t.
Itt jön képbe az alaplap. Ha 775-s és nem kell cserélni, akkor szerintem inkább Q9400. Ez "csak" 40K. A két proci között csak órajelben és a cache méretben van különbség. Órajelben az a 400MHz nem sok, ha kell kis tuning és ott vagy a Q9400-zal is 3GHz-en. A 6 vs 12 MB cache a gyakorlatban nem sokat jelent.

Ha viszont kell alaplapot cserélni, akkor már összetettebb a kérdés.
Ahogy írtám, Core I7 920 van 60K-ért, de persze ehhez hozzá kell számolni, hogy az alaplapoknak elég húzós ára van I7-hez, olyan 40K-tól kezdődnek.
Viszont a Core I5-s termékvonalat lenne érdemes átnézni, hogy ott milyen lehetőségek vannak. Alaplap nagyrészt egy árkategóriában van, mint egy LGA775-s lap. Procik olyan 40K-tól.

VAGY
Ha úgyis kell alaplap csere, akkor AMD-nél is érdemes körülnézni. Athlon II X4, Phenom II X4. Olcsón nagyon jó 4 magos procik.

Korábbi játékok el kell induljanak attól, hogy erősebb gép van alatta.

Ezt az összehangolást egy kicsit szerintem félreértetted. Szerintem ezzel arra akartak célozni, hogy pl a Te esetedben a 8800 GT mellé felesleges berakni a Core I7-t, gyakorlatilag kidobsz egy valag pénzt. Ugyanis játékban soha nem fog kelleni az az erő, amit a Core I7 tud, mert ott már a VGA lesz a szűk keresztmetszett és visszafogja az egész rendszert.

És ez igaz az összes komponensre, azt az összeállítást kell megtalálni, ahol az erőforrások optimálisan vannak kihasználva. Persze minden játék máshogy használja ki a procit, VGA-t, RAM-t, ezért abszolut optimum nincs, de közelíteni kell.


szer. jan. 27, 2010 16:45
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: vas. nov. 15, 2009 11:34
Hozzászólások: 16
Hozzászólás 
Sziasztok.

PC upgrade-en töröm a fejem.

Jelenleg a config így néz ki:

- Asus NVidia GeForce 8800 GT VGA
- IP 4 3.0 Ghz CPU
- 2 GB RAM

A leggyengébb láncszem a CPU.

Kiszemelve: Intel Core 2 Quad Q9650

Ezzel elvileg újabb 5 évig gond nélkül fog menni a játékok döntő többsége és árban sem infarktus közeli.

Ami viszont a dolog rákfenéje, hogy állítólag ha cseréli az ember a cpu-t, egyszer sem biztos, hogy a korábbi játékok elindulnak rajta és szintén állítólag az informatikusokat is megizzasztja az update utáni optimális rendszer összehangolás, az esetleges tápegység cseréjéről nem is beszélve.

1) Javasoljátok-e fenti CPU-t?
2) Ha nem, mit helyette?
3) Mi igaz abból, amit hallottam az update utáni optimalizálásról?
4) Tudtok-e ajánlani szakembert, aki képes az optimalizálást jól megoldani?


szer. jan. 27, 2010 15:47
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
nacorvus írta:
:shock: Ez,egy mi?,Az előbb írtam....Az intel procikat sem x58-nak hívják!


Lehet, hogy kicsit félreérthetően fogalmaztam. Nem magáról prociról beszéltem, mint AM3-ról, hanem magáról a platformról. Tehát hozzászólásommal arra akartam célozni, hogy ha most vesz alaplapot, procit, memóriát, akkor AM3-mas lapra és DDR3-ra építkezzen.


csüt. szept. 24, 2009 19:06
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
:hm: Ezekszerint,az előbb nem magyarul írtam..vagy valami más lehet a hiba.
Mégegyszer: OLYAN AMD-s PROCI NINCS amit AM3-nak híivnak!Lap viszont van AM3-s ebbe bele lehet dugni az X2 procit is meg az X4 is.Sőt az AM2+ be is bele lehet X4-t és még kezeli is.A sima AM2 lapba is bele lehet dugni az X4,de az nem kezeli.Erre írtam hogy ilyen alapon az i7EE Intel procit csak pökhendien elkeresztelhetnénk x58-nak,mert olyan az alaplap foglalata és ez jobban hangzik,meg egyszerűbb is. :?


csüt. szept. 24, 2009 16:16
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2584
Tartózkodási hely: miskolc
Hozzászólás 
MSI lapba AM2-ő kell, az fix most veszek hozzzá procihűtőt, de ha nem megy, akkor lehet veszek egy uj gépet, és akkor már gondokozom az AM3-ban, ha van értelme. Ezért is kérdeztem.
Sokat nem akarok költeni rá, de jó lenne már egy gyorsabb gép otthonra.


csüt. szept. 24, 2009 15:10
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
:shock: Ez,egy mi?,Az előbb írtam....Az intel procikat sem x58-nak hívják!


csüt. szept. 24, 2009 13:17
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Mostmár szerintem inkább AM3.
DDR3-mas memóriát lehet jó árban találni és talán AM3 időtállóbb már mint AM2,+.


csüt. szept. 24, 2009 12:14
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
Ha,a K9n lapodba szánod,akkor nem,ill.ha van utána egy "2",akkor igen.
Nem a proci hanem az alaplap foglalata AM2,AM2+,ill AM3.A procik X2,X3,X4 kódnévvel ou.lábkiosztással.(fizikailag belemegy,erőlködés nélkül :D ),csak nem kezelik.az AM2-ek.A kettő+ kezeli a Phenomokat,abba már a 4 magost is beledughatod,Az M3 ua,de már DDR3 memóriát kezel,hatványozott tunninbővítéssel


csüt. szept. 24, 2009 12:12
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2584
Tartózkodási hely: miskolc
Hozzászólás 
Sziasztok.
Érdemes AM3-as prociban golndolkodni vagy esetleg AM2 v. AM2+ tökéletes lesz?
Van érdembeni különbség vagy továbfejlesztésben?

köszönöm előre is
üdv
energo


csüt. szept. 24, 2009 11:29
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Core I5 és I7 teszt: http://prohardver.hu/teszt/core_i5_i7_l ... field.html

Hááát. Core Quad procit szvsz nincs értelme cserélni. Játékra használt gépnél még egy E8xxx, E7xxx-es sorozat is elég.
Teljesen új gép építésénél esetleg lehet a Core I5 alternatíva.


kedd szept. 08, 2009 12:15
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 99
Hozzászólás 
sziasztok!

az lenne a kérdésem, a pcx-rõl melyik az a legkisebb core2-es dual proci, amivel már tök szépen megy a GTA 4?

http://www.pcx.hu/processzor/intel_775_processzor

csakis Intelben gondolkodom. :)


vas. máj. 03, 2009 16:26
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: kedd feb. 28, 2006 21:39
Hozzászólások: 79
Hozzászólás 
adamec22 írta:
Szia, szerintem add el a laptopod ha lassú, vagy ramot bele.
Már egész jó áron lehet notikat kapni. T5750es C2D-val is nagyon olcsón vannak már. Persze csak ha megengedi a keret :)


Azért leírom hátha valakinek hasznos, ha hasonlón töri a fejét.
Sikerült hozzájutnom egy jobb procihoz (Core Duo T2450). Így rászántam magam és szétkaptam a gépet. A foglalat ugyanaz, a proci simán muzsikál benne, a hűtés ugyanolyan méretű mint amiből kiszedtem a procit így nem félek a túlmelegedéstől. :P :lol: :P :lol:
Ja és a RAM is bővült benne. !-P !-D


vas. márc. 08, 2009 1:39
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szomb. nov. 29, 2008 11:08
Hozzászólások: 106
Tartózkodási hely: Bolyaiak városa
Hozzászólás 
En anno egy 633-as procit hasznaltam 950-en. (sot ment 1000 felett is)
DE! Ezek FCPGA, (zold) nem fog talalni az alaplapodba.

Idézet:
ue. a helyzet a 478 szinten


Esetleg AMD 462-ben kellene gondolkodni.
Mondjuk valamilyen Athlon, Sempron. Ezek sem ritkak manapsag.


pén. feb. 27, 2009 17:23
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
Nem tudom minek ezzel erőlködni,ue. a helyzet a 478 szinten,ott is van proci dögivel,azok már tényleg tudják azt a frekit,mire vágyol sőt..Azokhoz sem sok lap van,de inkább lehet taláni működőképes lapot,procistul memóriástul,mint PIII jó lapot.


pén. feb. 27, 2009 17:09
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: vas. dec. 28, 2008 22:16
Hozzászólások: 113
Hozzászólás 
Szia Vasti!

Először is bocsánat, hogy csak most jelenetkeztem!

Átgondoltam a dolgot érdekelne a 633-as proci amit javasolsz! Hadd kérdezzem meg azt meddig lehet felhúzni úgy, hogy károsodás ne érje huzamosabb ideig?

Privát üzenetben megküldöm neked az én címemet, de átutalni nem tudok! Ha még mindig csak postaköltségért adod akkor kell!


pén. feb. 27, 2009 16:36
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1104
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg
Hozzászólás 
Hik írta:
Esetleg szerinted az én alaplapom bírná az 1200-1400mhz-s processzorokat?

Kizárt dolog. Eleve az olyan fajta procikat sem támogatja, de mivel csak 66MHz FSB-t tud, ezért hiába is tennél bele nagyobb procit, azok 133MHz-en mennek, tehát osztani kell kettővel a CPU frekit: az 1400MHz-es, ha lenne és menne, az is csak 700MHz-en menne.

Mindenképpen 66MHz-es proci kell neked, de _szerintem_, bár már rég láttam ilyen gépeket, általában amik mentek a "fekete" procikkal, tehát 566MHz-ig, azok nem mentek a Coppermine (ha jól rémlik, azok voltak a zöldek) procikkal: azok az alaplapok meg, amik Coppermine procikhoz voltak, általában nem mentek a fekete Celeronokkal.

Ezért mondtam, hogy szívesen adok neked egy 633-as Celeront, de nem fog menni szerintem...

Üdv!


szer. feb. 25, 2009 9:58
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: vas. dec. 28, 2008 22:16
Hozzászólások: 113
Hozzászólás 
vasti írta:
Hik írta:
Az lenne a kérdésem, hogy van-e esetleg olyan alaplapod ami bírná-e a 1200-1400mhz-s procit

Alaplap sajnos nincs: tudod, azok elhullanak néhány év után, de a proci az szinte örök ;-) Úgyhogy most az van, hogy pl. a bolhapiacon is tálcaszámra árulják a procikat olcsó pénzért (főleg S462 AMD, meg S370-es mindenféle intelek), amikhez már ember nem tud jó és megbízható alaplapot adni, mert azok már megszűntek létezni. Kulcstartónak jók még a procik esetleg ;-)

Üdv


Üdv!

Erre szokták mondani, hogy made in dobd el!

A mostani gépembe egy 500mhz-s proci van mindenképp annál nagyobbat szeretnék, nyilván jobb lenne, ha minél nagyobb lenne a proci!

Esetleg szerinted az én alaplapom bírná az 1200-1400mhz-s processzorokat?

Ui.:Lényeg: azt szeretném ha az 500mhz-s-nál nagyobb lenne a teljesítménye, azért ne 100 megahertzzle hanem persze alaplap függő is :-)


szer. feb. 25, 2009 9:35
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1104
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg
Hozzászólás 
Hik írta:
Az lenne a kérdésem, hogy van-e esetleg olyan alaplapod ami bírná-e a 1200-1400mhz-s procit

Alaplap sajnos nincs: tudod, azok elhullanak néhány év után, de a proci az szinte örök ;-) Úgyhogy most az van, hogy pl. a bolhapiacon is tálcaszámra árulják a procikat olcsó pénzért (főleg S462 AMD, meg S370-es mindenféle intelek), amikhez már ember nem tud jó és megbízható alaplapot adni, mert azok már megszűntek létezni. Kulcstartónak jók még a procik esetleg ;-)

Üdv


kedd feb. 24, 2009 22:17
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
3 magos Phenom-ból 4 magost: http://prohardver.hu/hir/phenom_ii_x3_n ... adhat.html

A jó kis régi videókártya tuning hack jut erről eszembe :D


kedd feb. 24, 2009 19:10
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. okt. 18, 2007 18:52
Hozzászólások: 402
Tartózkodási hely: Debrecen
Hozzászólás 
http://www.vatera.hu/szamitastechnika_p ... tml?q=PIII


kukáspiac forever! 8)


kedd feb. 24, 2009 17:59
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
Egy évvel ezelőtti önnönmagamat idézem,azőta nem hiszem hogy megszaporodtak a működőképes lapok:
Idézet:
Elküldve: Hétf. Feb. 11, 2008 7:24 pm
Igen,kellene egy PIII lap amit nem fogsz találni..mindenkinek csak procija van,de minek.. :wink:


kedd feb. 24, 2009 17:47
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. okt. 18, 2007 18:52
Hozzászólások: 402
Tartózkodási hely: Debrecen
Hozzászólás 
Hik írta:
Szia Vasti!

Az lenne a kérdésem, hogy van-e esetleg olyan alaplapod ami bírná-e a 1200-1400mhz-s procit, bár jobban örülnék az 1400mhz-snek ha lehet és ha nem vagyok pofátlan! Sajnos utalni nem tudok! Az egész csak akkor érdekel ha ez így megoldható4 Esetleg ezen az alaplapon jó lenne ha lenne usb csatlakozó is, de szerintem ezeknél már alapból van!

Remélem nem vagyok nagyon tolakodó! Köszönöm mégegyszer segítségedet!

Mondta hogy kidobálták :(
Utánvét!


kedd feb. 24, 2009 15:51
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: vas. dec. 28, 2008 22:16
Hozzászólások: 113
Hozzászólás 
Szia Vasti!

Az lenne a kérdésem, hogy van-e esetleg olyan alaplapod ami bírná-e a 1200-1400mhz-s procit, bár jobban örülnék az 1400mhz-snek ha lehet és ha nem vagyok pofátlan! Sajnos utalni nem tudok! Az egész csak akkor érdekel ha ez így megoldható4 Esetleg ezen az alaplapon jó lenne ha lenne usb csatlakozó is, de szerintem ezeknél már alapból van!

Remélem nem vagyok nagyon tolakodó! Köszönöm mégegyszer segítségedet!


kedd feb. 24, 2009 14:33
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1104
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg
Hozzászólás 
Hik írta:
Én arra gondoltam, hogy egy olyan 1200-1400mhz-s közötti jó lenne

Az biztos, hogy jó lenne ;-) De ha az alaplapod csak 66MHz-et tud, akkor hiába teszel bele egy nagyobb procit... Van itt pl. egy 800-as PIII procim, de 133MHz az FSB-je: ha azt beleteszed 66MHz-re, akkor máris lesz egy 400-as PIII procid ;-) Az más kérdés, hogy szerintem ezek a Coppermine vagy mi procik már nem is működnek abban az alaplapban... Régifajta fekete Celeronom meg csak egy 366-os van ;-)

De van egy 633-as zöld Celeron, az 66MHz FSB-s, és ugyan szerintem szintén nem működik az alaplapodban, de odaadom neked. Írok PÜ-ben mindjárt.

Üdv


kedd feb. 24, 2009 12:00
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: vas. dec. 28, 2008 22:16
Hozzászólások: 113
Hozzászólás 
vasti írta:
Hik írta:
Szeretném bővíteni, de nem tudom, hogy meddig lehet úgy bővíteni, hogy alaplapot ne kelljen benne cserélni!

Szerintem az 533-as, v. 566-os "fekete" Celeron a maximum, amit tud ez az alaplap...
Most lomtalanítottunk a szervizben, de a procikat nem volt szívem kidobni, mert azok nem foglalnak sok helyet ;-) Megnézem milyenek vannak, ha van valami szerintem a lapodba passzoló proci, jelentkezek, megkapod postaköltségért.

Jótanács: ha azt szeretnéd, hogy tényleg megnézzem, írj egy mailt vagy pü-t, mert elfelejtem ;-)

Üdv


Üdv!

köszönöm, hogy megnézed a procikat, kérlek ne dobd ki őket kellenek nekem! Nekem most egy 500mhz-s procim van a gépebe, ha ennél jobbad van küld el őket! Én arra gondoltam, hogy egy olyan 1200-1400mhz-s közötti jó lenne, de az lenne a jó ha minél nagyobb lenne a proci sebséége! Ezek a sebességű procik érdeklenének jobban!

A posta költcség mennyibe kerül majd és mikor tudnád őket küldeni?

Ui.: Köszönöm, hogy nem kérsz értük pénzt csak a posta költség árát!
AVagy privát üzenetben vagy a fórumba írj, hogy mikor küldenéd őket előtt megadom a címem, de ha esetleg Székesfehérvári vagy be tudnák értük menni! Elvileg ugyanezt pü-ben is elküldtem, inkáb leírtam mégegyszer minthogy ne menjen el!


hétf. feb. 23, 2009 13:30
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1104
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg
Hozzászólás 
Hik írta:
Szeretném bővíteni, de nem tudom, hogy meddig lehet úgy bővíteni, hogy alaplapot ne kelljen benne cserélni!

Szerintem az 533-as, v. 566-os "fekete" Celeron a maximum, amit tud ez az alaplap...
Most lomtalanítottunk a szervizben, de a procikat nem volt szívem kidobni, mert azok nem foglalnak sok helyet ;-) Megnézem milyenek vannak, ha van valami szerintem a lapodba passzoló proci, jelentkezek, megkapod postaköltségért.

Jótanács: ha azt szeretnéd, hogy tényleg megnézzem, írj egy mailt vagy pü-t, mert elfelejtem ;-)

Üdv


vas. feb. 22, 2009 22:58
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1104
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg
Hozzászólás 
kiszebra írta:
A Socket 370 370 tűs ZIF PGA foglalat, mely fogadja az

... az egy dolog, hogy fizikailag bele lehet dugni a procit: de hogy működik-e, az már egy másik kérdés ;-) Chipset, BIOS, stb.

Üdv


vas. feb. 22, 2009 22:52
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szomb. nov. 29, 2008 11:08
Hozzászólások: 106
Tartózkodási hely: Bolyaiak városa
Hozzászólás 
A konyve alapjan nem tul fenyes a kilatas: http://download.aopen.com.tw/userdownload_List.aspx?RecNo=3776&Model=159

Az LX chipset max 66MHz -es busz sebessegre kepes, PPGA Celeron procik.


vas. feb. 22, 2009 18:03
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. okt. 18, 2007 18:52
Hozzászólások: 402
Tartózkodási hely: Debrecen
Hozzászólás 
Hik írta:
Üdv!

A hétvégén megtudtam nézni a mássik gépem adatait és azok a következők!

Alaplap neve: Alaplap azonosítója:12/21/1999-i440LX-00000006C-00
Alaplap neve: AOpen MX3L a processzor adatok: CPU típusa Intel Celeron-A, 500 MHz (7.5 x 67), Tokozás típusa 370 Pin PGA.

Ebbe a gépbe mekkora procit lehet vennei? Ha lehet ne az legyen a válasz, hogy felejtés :-) Szeretném bővíteni, de nem tudom, hogy meddig lehet úgy bővíteni, hogy alaplapot ne kelljen benne cserélni! Köszi a válaszokat!


A Socket 370 370 tűs ZIF PGA foglalat, mely fogadja az Intel Celeron (PPGA, 300–533 MHz), Intel Celeron Coppermine (FC-PGA, 533–1200 MHz), Intel Celeron Tualatin (FC-PGA2, 900–1400 MHz), Intel Pentium III Coppermine (FC-PGA, 500–1133 MHz), Intel Pentium III Tualatin (FC-PGA2, 1000–1400 MHz) és VIA Cyrix III/C3 (500–1200 MHz) processzorokat.


http://hu.wikipedia.org/wiki/Socket_370


vas. feb. 22, 2009 17:31
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: vas. dec. 28, 2008 22:16
Hozzászólások: 113
Hozzászólás 
Üdv!

A hétvégén megtudtam nézni a mássik gépem adatait és azok a következők!

Alaplap neve: Alaplap azonosítója:12/21/1999-i440LX-00000006C-00
Alaplap neve: AOpen MX3L a processzor adatok: CPU típusa Intel Celeron-A, 500 MHz (7.5 x 67), Tokozás típusa 370 Pin PGA.

Ebbe a gépbe mekkora procit lehet vennei? Ha lehet ne az legyen a válasz, hogy felejtés :-) Szeretném bővíteni, de nem tudom, hogy meddig lehet úgy bővíteni, hogy alaplapot ne kelljen benne cserélni! Köszi a válaszokat!


vas. feb. 22, 2009 17:06
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. okt. 18, 2007 18:52
Hozzászólások: 402
Tartózkodási hely: Debrecen
Hozzászólás 
Van keret (sajna :mrgreen: ), de amint említettem, 50E. Épp ezért választottam ki a 7300-ast és a Hannibal féle alaplapot.
Így már megéri a 7300-ast venni? :)


vas. feb. 22, 2009 13:41
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
kiszebra írta:
Ezt egy cégtől kapom némi ellenszolgáltatás ellenében. ...


Ebben az esetben én Core I7 965 EE-ben gondolkodnék: http://www.argep.hu/product_859051.html
!-D !-]

Najó, csak vicc volt :D


vas. feb. 22, 2009 13:09
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3127
Tartózkodási hely: A véka segge alatt.
Hozzászólás 
Gondolom ott is van keret, vagy nincs? :D
Ha pénz nem számít akkor persze minél nagyobbat. E8xxx.
Bár 40ezret őrültség kiadni egy cpu-ra, otthoni felhaszra,
amikor 15e-ért is van hasonló, rádobsz 300Mhz-et és ugyanott vagy.


vas. feb. 22, 2009 12:54
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. okt. 18, 2007 18:52
Hozzászólások: 402
Tartózkodási hely: Debrecen
Hozzászólás 
Ezt egy cégtől kapom némi ellenszolgáltatás ellenében. Szóval azért választottam ki a bátran a drágábbat.
Még így is inkább E5200, tényleg ennyire jobban megéri? :D


vas. feb. 22, 2009 11:56
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3127
Tartózkodási hely: A véka segge alatt.
Hozzászólás 
Hannibal mindent leírt hogy melyik esetben AMD-t és melyiknél Intel-t.
Szvsz mindegyik ugyanolyan jó, Intel proci picit erősebb, de 2.5Ghz-es
AMD 45W-os X2 (4850E) van 15e-ért.

Gyári hűtő is jó + ~300Mhz-re többre már úgy sincs szükség.


vas. feb. 22, 2009 11:34
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 16, 2005 14:46
Hozzászólások: 984
Hozzászólás 
Szerintem is Lossfernek van igaza.

És ahogy az a barátod említette, ha felhúzod akkor kapsz egy egész ütőképes procit. Csak egy jó hűtőröl gondoskodj.
Szerintem az e5200hoz elég egy Cooler Master Hyper TX2. (Tuninghoz).
http://www.argep.hu/product_763206.html

Üdv!


vas. feb. 22, 2009 11:23
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3127
Tartózkodási hely: A véka segge alatt.
Hozzászólás 
Intel Core 2 Duo E5200 2x 2,5GHz Boxed 19e
- működési frekvencia: 2,5 GHz
- FSB: 800 MHz
- foglalat: 775
- L2 cache: 2048kb
- Dual Core
- MMX, SSE, SSE2, SSE3, SSSE3
http://www.argep.hu/main.asp?suche=e5200

Intel Core 2 Duo E7200 2x 2.53GHz Boxed 30e
- 2,53 GHz-es Intel Core 2 Duo E7200 processzor
- FSB: 1066 MHz
- foglalat: 775
- L2 cache: 3072kb
- iAMT2, MMX, SSE, SSE2, SSE3, SSE4.1, SSSE3
http://www.argep.hu/product_744419.html

egyértelműen az e5200 éri meg jobban,
a 7200esnél a fejlesztést fizeted meg +11eHuf-al


vas. feb. 22, 2009 10:39
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 217 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 5 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség