Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: vas. okt. 06, 2024 8:32



Hozzászólás a témához  [ 24 hozzászólás ] 
Proci hüttés softveresen 
Szerző Üzenet
vas-tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3
Hozzászólás 
Hatha van aki tudna nekem tanacsot adni - 1400-as Athlon, 300W-os Codegen tap, 1 vinyo, 2 CD, ABIT KT7-A alaplap, es KEGYETLEN MELEG a szobaban.
Mivel a gep csak fut mint a fene, ezert meg tavaly probalkoztam a Vcool-lal - tenyleg hut, meg kiraly - csak tulhut - lefagy mindig ...:-( Akkoriban 235W-os Acorp tapom volt ugyanezzel a configgal, s a Vcool "TroubleShooting" fejezeteben irta, hogy a **** tap tud ilyet csinalni a fesz-ingadozasok miatt. Uj tappal probalom - detto..:-( Meg nem tudom mondani, hogy mikor csinalja, teljesen randomszeruen. A legujabb verzio van fent (marmint kb 3 honapja ez volt a legujabb), es igy is...
Valakinek vmi otlete?

Kosz!

u.i.: Ugye az a gaz, hogy igy a proci is fut mint a fene, meg a tap is, mivel a proci sok aramot vesz fel...


kedd júl. 01, 2003 15:58
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 14
Hozzászólás 
Hi!
A K7S5A SiS 735-ös csippel szerelt.De nem lényeg.Én nem találtam jó progit hozzá.Megoldottam hardveresen két ventillátor.:-)32C°/38-41C° ha hajtom.
Üdv zso :-)


hétf. dec. 30, 2002 21:39
Profil Privát üzenet küldése ICQ

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
ECS K7S5A SIS 730-al mit ajanlotok?
Van valami hasonlo progi ami müxik ezzel a chipsettel is?


hétf. dec. 30, 2002 14:43
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 550
Hozzászólás 
Windoki, itt vannak a beállításaim (kb. 140 kb):
http://oldal.fw.hu/egyebek/vcool.gif


csüt. dec. 19, 2002 0:43
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 14
Hozzászólás 
Hi!
Benzol:Nekem is ilyen alaplapom van,és a Prohardveren is azt írták a Vcool-ra,hogy a Sís csipszettel fagy ha bekapcsolod a Collbit-et,vagy az idele loop-ot.Egyébként meg nem hűt semmit a progi.
Üdv zso :-)


szer. dec. 18, 2002 23:45
Profil Privát üzenet küldése ICQ
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1323
Hozzászólás 
kösz


szer. dec. 18, 2002 23:27
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 99
Tartózkodási hely: Békéscsaba
Hozzászólás 
HI!
én is hasonlóképpen vagyok mint zso + windoki nekem sem igazán hűti az 1200-es Duronom .....
ha az idle loop-ot bekapcsolom megfagyik...
SiS-es ECS K7S5A alaplap......
hi


szer. dec. 18, 2002 11:06
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 489
Hozzászólás 
A játékokban való pillanatyni megakadás pont a hőmérséklet mérés miatt van. Ezt ellenőrízheted úgy, hogy átállítod a mérés gyakoriságát először 1 sec-re, aztán 3-ra, és mindkét beállítással lefuttatod a 3DMark2001 Fill Rate tesztjét. Az első esetben pont 1 mp-ként fog megakadni a kép, a második esetben pedig 3 mp-ként. Az MSI alaplaphoz adott PC Alert valahogy úgy méri a hőmérsékeletet, hogy nem akadozik a játék.


szer. dec. 18, 2002 11:03
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 550
Hozzászólás 
Majd küldök, bár szerintem csak a Cool Bit engedélyezésétől függ az egész. Biztosan jó szenzort nézel? Majd megnézem, hogy melyik hő érték tartozik a procihoz, és melyik az alaplapi chiphez. Nálam régebben 750-es Duron volt benne, és azt is hűtötte rendesen. Mondjuk VCoolból én még az 1.8 béta 8-at használom. Lehet, hogy a béta 10 hibás lenne?

Kazso, gondolom ez a program is valami hasonló regisztereket állíthat át, mert be lehet állítani, hogy a programból való kilépés után is maradjon a hűtés, vagy ne. Én szeretem látni a hőmérsékletet is, úgyhogy maradok ennél (némelyik játéknál van, hogy megakad a kép egy pillanatra, majd megnézem VCool nélkül is).


szer. dec. 18, 2002 10:40
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 223
Tartózkodási hely: Várpalota
Hozzászólás 
Hi!

Gábor: A Matsonic alaplapomban a 700-as Duront nem hûti semennyire sem a vCool. Még a legujabb verzió sem :-( Havernak az Abit alaplapban(Kx7333) levõ 1.6-os AthlonXP-t hûti keményen.
Mitõl lehet hogy nálam nem megy? Az NB Cool Bit-et engedélyeztem.Mit kell még?Küldenél egy képet a te beállitásaidról? ( anemetz@freemail.hu ) Elõre is kösz.
Üdv: Windoki


szer. dec. 18, 2002 9:12
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 489
Hozzászólás 
akki: http://www.viahardware.com/docs.cfm/id/94.sud


szer. dec. 18, 2002 0:33
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 14
Hozzászólás 
Hi!
SíS csipszetre milyen hűtő szoftot kell tenni?Idáig minden fagyasztotta,mert valamilyen bitet átbillentve megáll a gép.
Thx Zso :-)


szer. dec. 18, 2002 0:16
Profil Privát üzenet küldése ICQ
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1323
Hozzászólás 
kazso
légyszi egy kicsit tágitsd ismereteinket. Hol lehet esetleg bővebben olvasni e témában? Kipróbálnám KT400 lapban is, bár ebben minden hűtési kisérlet eddig kudarcba fulladt.
A progi megvan, szinesben látom. A PCR ben régi chipseteket látok csak.
üdv akki


kedd dec. 17, 2002 22:29
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 489
Hozzászólás 
KT266/333 chipsetnél nem kell semmilyen hűtő progi, csak a wpcredit-re van szükség. A programmal a Host Bridge 92 és 95-ös címen lévő értéket kell átírni E9-re és 1E-re. Ezt fix-re be lehet lőni a wpcrset progival, ami minden induláskor átírja ezt a két regisztert, így a rendszer már automatikusan hűti a procit.
Ezt a megoldást azért használom, mert sajnos a VCool nálam néha megakasztotta a játékokat (néha "ugrott" a kép és/vagy a hang). Amióta a regisztert írom át (tehát nincs hűtő progi), folyékonyan megy minden játék.


kedd dec. 17, 2002 21:19
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 99
Tartózkodási hely: Békéscsaba
Hozzászólás 
thx gabor


kedd dec. 17, 2002 16:14
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 550
Hozzászólás 
Még telepíteni sem kell, elég kicsomagolni valahova. Win9x alatt csak elindítod, és kész, Win2k/XP alatt be kell másolni a vcool.sys-t a system32 könyvtárba. Ha XP alatt az indítópultra szeretnéd tenni a VCoolt, hogy minden induláskor automatikusan elinduljon, akkor trükközni kell egy kicsit: a vcool.sys startup type-ját system-re kell állítani. Ezt az eszközkezelőből lehet megtenni: először a rejtett eszközök megjelenítését ki kell pipálni (Nézet menüpont), utána pedig a Nem PnP illesztőprogramok alatt a VCool-ra duplán kattintva az illesztőprogram fül alatt az indítási módot Rendszerre kell állítani.
Hogy a hűtés működjön, be kell kapcsolni az NB Cool Bit-et. Ha a VCoolban az opcióknál a startup optionsnél bepipálod a Cool Bit-et, akkor a VCool elindításakor már engedélyezve lesz a szoftveres hűtés (azt is be lehet állítani, hogy VCool kikapcsolásakor a szoftveres hűtést is kapcsolja ki, vagy azt hagyja bekapcsolva).


vas. dec. 15, 2002 1:16
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 99
Tartózkodási hely: Békéscsaba
Hozzászólás 
cső!

a Vcool-t csak telepíteni kell és kész?
Nem kell álligatni semmit?
az alpfunkciókat működnek maguktól is??

hi


szomb. dec. 14, 2002 9:44
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 550
Hozzászólás 
A szoftveres hűtés CSAK AKKOR lassít (és akkor is csak nagyon kicsit), ha az Idle Loop be van kapcsolva (kt133-as chipnél még be kellett kapcsolni, hogy hűljön a proci; újabb chipsetteknél ezt már nem kell engedélyezni).
AMD-nél melegen ajánlott szoftveres hűtőt használni, mert még a WinXP sem hűti alapból segédprogi nélkül. Legalábbis nálam ez a helyzet (viakt266a + Athlon XP 1600+ ill. 1000-es Duron).

A VCoolt (vcool.occludo.net) én is ajánlom: kis program, és minden lényeges dolgot tud (beállítható, hogy riasszon vagy kikapcsolja a gépet bizonyos hőmérséklet felett, vissza tudja fogni a procit, hogy ne emelkedjen tovább a hő, és persze jelzi a hőmérsékleteket). AMD procikhoz készült, és az 1.8 bétát kell letölteni, mert az 1.72 az újabb chipeket nem támogatja (bár Akkinál kt400-as chippel az 1.8béta sem megy rendesen).


szomb. dec. 14, 2002 2:57
Profil Privát üzenet küldése

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
hol melegszik a legjobban a proci? Ha megvan terhelve 3d vagy tömörítés. Ott meg nem igazán jó ha egy pillanatra is megáll a proci vagy valami visszafogja.

Amúgy nem szabad nagyon hűteni a procit mert akkor könnyen lefagy:)


szomb. dec. 14, 2002 0:10
Profil Privát üzenet küldése

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
kössz windoki és virtual reality!
Windoki milyen progi a vcool?


pén. dec. 13, 2002 19:29
Profil Privát üzenet küldése

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
Intel alá felesleges. Az AMD procikat meg lefogja. C3 meg semmit nem ér.


pén. dec. 13, 2002 19:19
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 97
Hozzászólás 
Nem árt.

Még az {d}ős{/d}időkben venti nélkül használtam egy 150 MHz-es Intel procit egy ilyen típusú progival, ami tulajdonképpen a procinak HALT parancsot küld és a nem használt tranzisztorok kikapcsolódnak, így kevesebb a hődisszipáció. Egyébként a Unix/Linux és a Windows 2k/XP rendszerekben alapból be van építve -> szvsz. az ilyen külső progik csak csicsának valók, meg lassítanak is. (Használatuk csak Win2k előtti oprendszerek esetében javallott.)


pén. dec. 13, 2002 18:38
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 223
Tartózkodási hely: Várpalota
Hozzászólás 
Hi!

Ne,sõt használ.Ugyanis kikapcsolja a proci egyes részeit.Minden valamire való AMDs prociban (Intelt nem tudom )van utasitás,amivel ki lehet kapcsolni a procit(na nem az egészet).
Szóval használd csak egészséggel.Én is azt teszem;csak nálam annyira lehûtötte a procit,hogy most én is meg vagyok fázva. :-)
Üdv: Windoki

U.i.: Használhatsz Vcool-t is.


csüt. dec. 12, 2002 8:57
Profil Privát üzenet küldése

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
Nem árt a procinak ha a CPU idle pro -ot használom?


szer. dec. 11, 2002 20:23
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 24 hozzászólás ] 

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 10 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség