Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: kedd okt. 08, 2024 19:27



Hozzászólás a témához  [ 3785 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 ... 76  Következő
Apró kérdések topicja..:) 
Szerző Üzenet
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 31, 2004 17:24
Hozzászólások: 400
Tartózkodási hely: Szolnok
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja..:)
nacorvus írta:
Neeem :D A tápról jövő dugaszról(24) lejár a 4-es(narancs-piros-sárga-fekete lepattintható?-nem pattan,lecsúszik) azt nem kell az alaplapra rádugni,mert nincs helye ezért marad 20 ami ippeg passzol a lapodba,de van egy külön sárga-fekete 4-es tejesen más dugókialakítással az az feltétlenül kell alapnak,mert az adja a segédtápot a porcinak!-annékül nem indul a lap csak a ventik pörögnek tejes fordulaton.



Erről nem lehet lepattintani egy matta lábat sem. Chieftec CTG-500-80P. Ha meg eltolva dugnám be a lapba, akkor egy másik kábel dugalja miatt nem lehet csatlakoztatni..

Nézek másik tápot amit használni tudok...


Megint egy probléma.

Első alaplapi Bios frissítésemet követtem el ma .Elővettem az alaplapi telepítőlemezt és felraktam az asus utility programot. Ezt böngészve egy figyelmeztetést véltem találni ami szerintem arra figyelmeztet, hogy jelentősen eltér a megadott +3.3 voltos feszültségtől az ez által a program által vizsgált feszültség. Mi lehet itt a gond? Tápegység vagy alaplapi gond ?Az előbb említett 24 tűs tápcsatlakozó gondom nem ehhez az esethez tartozott volna.......De hogy most felmerült ez a feszültség probléma talán tényleg tápegység cserét kell eszközölnöm..?


http://www.youtube.com/watch?v=TbwmY9mdjFk


szomb. szept. 04, 2010 12:59
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja..:)
7,6-nál mindeképpen legyen frissebb a BIOS-most valahol a kilencesnél tartanak
Idézet:
- Update M-Flash module.
- Fixed system report incorrect memory size when install 4G memory.


szomb. szept. 04, 2010 10:52
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 526
Tartózkodási hely: Hogyhogy hol?ITT!!
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja..:)
A problema:

MSI alaplap, G41es chipszettel, DDR3 1333MhZ támogatással.
OCZ 2x2Gb Ram az alaplapba berakva, de valamiért csak 2nek írja a bios. De amikor belépek, és a rendszeradatoknál ellenorzom a 2 DIMM foglalatot, megad minden infót mind2 ramról. Ha cserélgetem oket, akkor is csak 2GB-ot lát. Ha csak 1 van benne, akkor is, teljesen mind1, melyiket hagyom benne.


Megoldás: :hm:


pén. szept. 03, 2010 22:06
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja..:)
Neeem :D A tápról jövő dugaszról(24) lejár a 4-es(narancs-piros-sárga-fekete lepattintható?-nem pattan,lecsúszik) azt nem kell az alaplapra rádugni,mert nincs helye ezért marad 20 ami ippeg passzol a lapodba,de van egy külön sárga-fekete 4-es tejesen más dugókialakítással az az feltétlenül kell alapnak,mert az adja a segédtápot a porcinak!-annékül nem indul a lap csak a ventik pörögnek tejes fordulaton.


pén. szept. 03, 2010 21:26
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 31, 2004 17:24
Hozzászólások: 400
Tartózkodási hely: Szolnok
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja..:)
Maradék négyestest lerántom... A dugasz közepén vagy egy biztosító stift ami úgy pattan bele az alaplapi dugasz aljzatába... Ha a maradék "négyet" leveszem, akkor gyakorlatilag a dugó mind két végéről 1-1 pár lábat kell eltávolítani, mert máshogy nem lehet belepréselni az alaplapi csatlakozóba.


pén. szept. 03, 2010 21:11
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja..:)
Úgy,hogy a maradék négyest lerántod róla ami egyébként is különálló a dugaszban.


pén. szept. 03, 2010 19:53
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 31, 2004 17:24
Hozzászólások: 400
Tartózkodási hely: Szolnok
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja..:)
Uraim!

Használhatóak az új 24 tűs tápok a régebbi 20 foglalatú ATX tápcsatlakozókhoz? Ha igen akkor hogyan csatlakoztassam?

Köszi!




http://www.kephost.com/view3.php?filena ... 1au2sh.jpg


pén. szept. 03, 2010 19:32
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szomb. dec. 15, 2007 19:38
Hozzászólások: 92
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja..:)
En az Amazon.com-rol szeretnek kerdezni. Erdemes onnan vasarolni? Vettetek mar onnan valamit is? Azert kerdezem, mert talaltam ott Gforce 460GTX-et 50 euroval olcsobban mint a romaniai webshopokban ( mivel en Erdelyben elek, sajnos ), ahogy elneztem az oldalon a szallitas nem draga, hogy 25 munkanapot kell varni az egy dolog kibirom, de legalabb sporoltam. Ugyis olyasmit vennek meg amivel keves az eshetoseg, hogy gaz lesz ( ram, proci, esetleg videokari ). Segitseget elore is koszonom. Udv: Badlands


pén. szept. 03, 2010 14:22
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja..:)
Mephysto: Szervízt nem tudok mondani, de megmondom mi a baja a monitorodnak. A monitor tápegységében pár kondi megadta magát, ezt otthon se olyan nehéz kicserélni, alkatrészben olyan 1000Ft-ból megúszod. Én is így jártam a samsung 226bw-el. Az én monitoromat tök egyszerü szétszedni, valószinü a tiedet se bonyolult, tölts le hozzá leírást és meglátod. A szervizzel az a bajom hogy munkatársamnak 10000Ft-ért csinálták meg itt Pécsen, azt mondták neki hogy tápot cseréltek, közbe 5db kondenzátorcsere volt csak.


szer. szept. 01, 2010 9:49
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11943
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja..:)
Köszi mindenkinek. :)

A helyzet az, hogy egy barátom felvételét akartam átjátszani magamnak. A gépemben 2 PCI Slot van, mind a kettő foglalt. Éppen szét lehetne kapni, meg venni egy kártyát, de ez már sok hirtelen. :shock:

Marad az, hogy átveszem egy laptopra amin van Firewire, és onnan már jöhet hozzám.

Az új gépemben lesz. Majd. :D


hétf. aug. 30, 2010 20:45
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6704
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja..:)
Régi alaplapomhoz adtak hátsó firewire kivezetést. Egy normál és egy mini csatlakozó van rajta.
Én még firewire csatlakozást nem használtam, nincs ilyen kamerám.


hétf. aug. 30, 2010 20:29
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja..:)
Szerintem se nagyon vacakolj átalakítóval. Legolcsóbb PCI-s FW kártya tökéletesen megteszi és halom gondtól kíméled meg magad.
Esetleg még az jutott eszembe, hogy sok lapnál láttam, hogy a hátlapra nincs kivezetve a FW, de a tüskék ott vannak az alaplapon és egy pár száz ft-s kivezetéssel megoldható.


hétf. aug. 30, 2010 20:22
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6704
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja..:)
Inkább rakj egy firewire kártyát a gépbe, ha nincs ilyen port az alaplapon.

http://www.olcsobbat.hu/szamitastechnik ... re_kartya/
http://www.acomp.hu/usr_cikkek.php?sess ... ikk_id=609


hétf. aug. 30, 2010 19:26
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11943
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja..:)
Tudnátok valami egyszerű, külső megoldást Firewire - USB között (videokamera > PC)?

Az sem baj, ha nem egy vagyonba kerül. :wink:


hétf. aug. 30, 2010 19:12
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2584
Tartózkodási hely: miskolc
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja..:)
Laci_L írta:
energoman írta:
... mert addigra marad valami remanens energia rendszerben. Kb olyan mint a gyújtásszög a kocsiban...

Miii? :shock: :D

:) Mi?? :D


hétf. aug. 30, 2010 18:16
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 238
Hozzászólás LCD TFT szerviz
Sziasztok!

Tudtok ajánlani Budapesten olyan szervízt, ahol LCD TFT monitort javítanak és megbízható korrekt munkát végeznek?

Egy Samsung 204B-ről van szó, bekapcsoláskor a kép lassan, majd egyre gyorsabban vibrál, végül beáll rendesen, mindezt olyan 6-7mp-ig, de az idő egyre nő. Csak hidehen csinálja, ha már megy, ki-be kapcsolom, akkor semmi baja.

Kidobni sajnálom, mert ezt leszámítva hibátan és gyönyörű képe van. Gondoltam talán egy normális szervizben tudnak vele kezdeni vmit.

Köszi! ;)


vas. aug. 29, 2010 23:37
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11943
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja..:)
energoman írta:
... mert addigra marad valami remanens energia rendszerben. Kb olyan mint a gyújtásszög a kocsiban...

Miii? :shock: :D


vas. aug. 29, 2010 18:09
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2584
Tartózkodási hely: miskolc
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja..:)
Nem, nem írtam el, megmondom őszintén egy fillért sem ér meg, de nullát nem mondhattam. :)

Sajna kell a 400W feletti teljesítmény. Nem is teljes üzemidő alatt de mikor beindul minden akkor kell a teljesítmény. Cuflahiány esetén nem szokott pl az OP beindulni pl keresi az ntdlr*.*-t vagy a memória nem indul be, de ezek többnyire pár indítást követően megjavulnak mert addigra marad valami remanens energia rendszerben. Kb olyan mint a gyújtásszög a kocsiban. :)

csáó


vas. aug. 29, 2010 12:03
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1520
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja..:)
Az egyik régi géppel kapcsolatban...
Egy szép nagy Compaq gép, a tápjára az van írva az outputnál, hogy "145W MAX"
Létezik, hogy csak ennyi lenne?
Mert gondoltam rá, hogy egy új alaplappal, procival, memóriával lehetne belőle faragni egy jó gépet, de tudtommal 400W körüli tápot igényelnek a mostani gépek. Bár 400W-ot biztos nem fogyaszt egy ilyen, vagy hasonló gép. Akkor sokkal magasabb lenne a villanyszámla.


vas. aug. 29, 2010 8:51
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1520
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja..:)
Gondolom elírtad a 250Ft/db-ot. És inkább 2500 akart lenni. Elég alacsony áruk van. Ennyiért nem is biztos hogy érdmes eladni. Bár már cska folglalja a helyet és nem tudok vele mit kezdeni jelenleg.
Elajándékozni nem lehet Erdélybe, vagy Kárpátaljára? Bár nem tudom mit kezdenének egy ilyen géppel !-F Nem biztos, hogy fel lennének dobódva :lol: Win98 mondjuk elszalad rajta gond nélkül.

Az USB-s témát még nem csekkoltam, de majd ma, vagy a következő héten...


vas. aug. 29, 2010 8:43
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2584
Tartózkodási hely: miskolc
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja..:)
1., A 3db gépet max 250Ft/db valami gyüjtőnek, a barátnőm édesapjának van vagy 10 ilyen gépe és nem tudom rávenni hogy elvihessem a szeméttelepre. Megj.: nézz szét a PC BONTO honlapján ahol kb megtudhtod mi mennyit ér.

2., Bármely pendrive jó, akár OP (operációs rendszer) nélkül is. Tehát ha a BIOS-ban látod a Pen-t akkor tudja kezelni a géped ha nem látja akkor pedig nem. Megj.: ott keresd ahol a boot sorrendet kell beállítani.

3., A kislemezes (FDD) megoldás sem bonyolult a lényeg hogy beindítod a gépet egy kislemezről, természetesen a lemeznek egy boot lemeznek kell lennie, ami beindítja a CD-ket az USB-ket és ami még kell. Ha ez megvan és már látni az USB-s eszközt akkor OP betöltése már jöhet az USB-ről. Ez valóban egy érdekes biztonság is lehet mert akinek nincs egy ilyen boot lemeze akkor a gépet nem tudja beindítani. (természetesen csak gyorsan nem, mert kis mahinálással bári tud ilyen lemezt csinálni)

szia
jó szórakozást :)


kedd aug. 24, 2010 9:45
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1520
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja..:)
Van 3 db régi számítógépem. Intel 166MMX-től kezdve Pentium II-ig. CD olvasóval, hálókártyával hangkártyával - összevisszaa, most fejből nem tudom a konfigurációkat.
Szerintetek mennyiért lehet elpasszolni és hol érdemes az eladással próbálkozni?


kedd aug. 24, 2010 7:14
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1520
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja..:)
Többieknek is köszönöm a válaszokat. Még el kell mélyednem a témában... Ezt az FDD-s megoldást se igazán értem. Mondjuk, még korán is van :)


kedd aug. 24, 2010 7:10
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1520
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja..:)
energoman írta:
Nem feltétlenül kell USB-s HDD.
Ha van egy pendrive-d akkor arra felteszel egy ingyenesen letölthető OP-t és ha arról boot-ol akkor fog menni HDD-ről is.

Megjegyzem hogyha az USB-s eszközt rádugod a gépre majd beindítod a gépet, és ha ekkor belépsz a BIOS-ba és ott megjelenik az USB-s eszköz a kiválasztható BOOT eszközök között akkor a géped képes az eszközről való bootolásra, ha nem akkor hiába próbálkozol.
Ez a BIOS nélkül is megállapítható ha a BOOT eszköz aktiváló gombot megnyomod a boot során, ami alaplaponként más más, pl F12 vagy F11.



Egy üres vagy akármit tartalmazó pendrive is jó ezt megtudni? Vagy kell lenni rajta valami okosságnak?


kedd aug. 24, 2010 7:08
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1520
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja..:)
Hannibal írta:
integral írta:
Igen, az!


Akkor az arra jó, hogy USB hub tud lenni. (Egy ugyanolyan tálcát dugsz a rackbe, mint amibe a vinyó van, csak az elején USB portok vannak).
Vinyót talán valami spéci kábellal lehet vele USB-re kötni, ami (még jónéhány éve amikor néztem) egyrészt drága, másrészt nem nagyon találni itthon.



Akkor így megtévesztő a felirat.


kedd aug. 24, 2010 7:03
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja..:)
Nem, nem, nem ilyenre gondoltam. Amikor még néztem, akkor külön ehhez a vipower rackhez volt egy kábel amivel rá lehetett kötni USB-re. A racknek valami kicsi (talán 5 pólusú) csatlakozója van a normál IDE és táp csatlakozón kívül.


hétf. aug. 23, 2010 13:59
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2584
Tartózkodási hely: miskolc
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja..:)
Hannibal írta:
..., másrészt nem nagyon találni itthon.

Dehogyisnem
Ez csak egy a sokból :wink:
üdv


hétf. aug. 23, 2010 9:35
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja..:)
integral írta:
Igen, az!


Akkor az arra jó, hogy USB hub tud lenni. (Egy ugyanolyan tálcát dugsz a rackbe, mint amibe a vinyó van, csak az elején USB portok vannak).
Vinyót talán valami spéci kábellal lehet vele USB-re kötni, ami (még jónéhány éve amikor néztem) egyrészt drága, másrészt nem nagyon találni itthon.


csüt. aug. 19, 2010 23:46
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2584
Tartózkodási hely: miskolc
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja..:)
Igaz. Az FDD eszembe sem jutott pedig az a legalapabb.

Megj.:a kiegészítő ATA/SATA - USB kábelkészletet lehet kapni mindenfélét, ezzel a legegyszerűbb összedugni egy sima HDD-t.


vas. aug. 15, 2010 10:19
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja..:)
Alapvetően mindenkinek igaza van és mégsem.Az nem fér a fejebe hogy tulajdonképpen mire is kell ez a manőver? :roll:

1.A Vipower-rack ezesetben felejtős,ahhoz lehetett annak idején beszerezni valami kiegészítő kábelkészletet,de akkor is csak usb 1.0 tudott.
2. Abban tökéletesen igaza van vackor-szakinak,hogy erre a win alkalmatlan és csak ugyanazon a gépen futtatható,mert más gépre rádugva a kék és fekete halálok özönével szembesül a 'felhasználó'
3.Ha az alaplap nem képes usb-bootra megoldható a dolog egy kis kerülővel,hasonlóan az energoman által emlegetett megoldáshoz,de a cucc nem usb-re hanem floppyragyártva és természetesen nem kell a Hiren's-et felmásolni rá. :lol: Arról még a legősibb masinák is elindulnak és egyben a hardwerkulcs szerepét is betöltik: ha nincs bent a floppy,nem fér senki a géphez.
Gyakorlatilag linuxos indítólemez kell,amivel felcsatolod a perifériát amin lesz a Grub.Abból indítva a wint már az is mindegy lesz neki hogy melyik usb kimenetre van dugva a gépen.
Más kérdés hogy előtte fel kell tornázni valahogy a rendszert a lemezre...
4.Erős a gyanúm hogy ez a legegyszerűbben egy Sata-Ide átalakítóval fájdalommentesen is megoldható lenne :wink:


szomb. aug. 14, 2010 9:10
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2584
Tartózkodási hely: miskolc
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja..:)
Nem feltétlenül kell USB-s HDD.
Ha van egy pendrive-d akkor arra felteszel egy ingyenesen letölthető OP-t és ha arról boot-ol akkor fog menni HDD-ről is.

Megjegyzem hogyha az USB-s eszközt rádugod a gépre majd beindítod a gépet, és ha ekkor belépsz a BIOS-ba és ott megjelenik az USB-s eszköz a kiválasztható BOOT eszközök között akkor a géped képes az eszközről való bootolásra, ha nem akkor hiába próbálkozol.
Ez a BIOS nélkül is megállapítható ha a BOOT eszköz aktiváló gombot megnyomod a boot során, ami alaplaponként más más, pl F12 vagy F11.

Egy kicsi segitség ha szükséged van rá:
Kód:
1., Végy egy üres USB-s eszközt (mert mindent törölni fogunk róla)
2., Indítsd el a HP termékét -> usb_format.exe
3., választd ki a FAT32 filerendszert (+ gyorsformázást + nevezd el)
4., indítsd el a grub4dos_gui.exe filet
5., Másold az USB gyökerébe a menu.lst és grldr. filet.
6., A Hiren's.BootCD.10.6.iso-ból másold az összes tartalmat az USB gyökerébe.

7., Ha mindent a leírtak szerint végezél akkor USB-ről való BOOT esetén elindul az USB-s OP.

Megj.: ne felejtsd el beállítani a BIOS-ban, hogy USB-ről bootoljon a gép, esetleg választhatod az F12 (alaplapfüggő) BOOT menüt.

Részletesebben és eredetiben: itt

üdv


szomb. aug. 14, 2010 7:25
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1520
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja..:)
Igen, az!


pén. aug. 13, 2010 18:35
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja..:)
Valami Vipower fehér beépíthető rack?


csüt. aug. 12, 2010 12:18
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1520
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja..:)
Ehhez kerítenem kéne valami USB-s vinyót.

Van mobilrackem, rá van írva hogy USB, de nem jöttem rá, hogy mitől az, mert a hátuljába IDE kábel csatlakozik. Van valami ötleted (Neked vagy másnak) erre?


csüt. aug. 12, 2010 11:36
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4866
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja..:)
Ha nem egyértelmű, akkor ki kell próbálni! Lényeg, hogy bekapcsoláskor már csatlakoztatva legyen a külső eszköz. Windows telepítő CD-ről indítsd, és ha látja a külső vinyót, akkor próbáld rátelepíteni. Sok alaplap lehetőséget ad a boot eszköz kiválasztására a BIOS beállítások megváltoztatása nélkül, így az csak arra az egy alkalomra szól. A telepítés közbeni újraindítás(ok)nál mindig gondoskodni kell az USB-s bootolásról. Egy kicsit preparálni kell a telepítő cd-t, anélkül általában tud elindulni.

Azért nem a Windows a legjobb erre, mert a telepített rendszer erősen hardverfüggő (ha csak ugyanarra gépre kell, akkor oké), meg általában sokat lapozgat, ami USB esetén elég lassú lehet, de ezen is lehet tuningolni.


kedd aug. 10, 2010 9:59
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1520
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja..:)
vackor írta:
Lehet, bár nem a Windows a legalkalmasabb erre. Elvileg ha a külső eszközre telepíted, akkor ugyanazon a gépen használható lesz, másik gépen nem biztos.


Ez nekem elég, mert csak ugyanazon gépen használnám.
Viszont nem emlékszem, hogy a BIOS-ban van-e ilyen menüpont és állítási lehetőség (ettől még persze nem kizárt hogy van). Tudniillik egy 8 éves gépet nyúzok. Ha a BIOS-ban nincs, akkor nem is lehet USB-s HDD-ről bootolni? Netán automatikusan érzékeli, hogy a HDD másképp van csatlakoztatva és nem is kell vele foglalkozni, állítani?


Mit értesz alatta, hogy nem a Windows a legalkalmasabb erre?


kedd aug. 10, 2010 9:42
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4866
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja..:)
Lehet, bár nem a Windows a legalkalmasabb erre. Elvileg ha a külső eszközre telepíted, akkor ugyanazon a gépen használható lesz, másik gépen nem biztos.


kedd aug. 10, 2010 9:36
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1520
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja..:)
Sziasztok!


USB-porton csatlakozó vinyóról lehet bootolni, Op-rendszert (Windows XP vagy W7) futtatni?


kedd aug. 10, 2010 9:17
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 526
Tartózkodási hely: Hogyhogy hol?ITT!!
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja..:)
Sose voltam elfogult a processzor vasarlasnal..mindig azt vettem, ami akkor epp ar/ertek aranyban a legjobb volt. Pl 2006-ban a C2D E6300. Azota nemvolt szuksegem uj processzorra. Eleg volt mindenre. De azt otthonhagytam ocsenek, es most jutottam el arra a pontra, hogy siman megengedhetek magamnak 1 jo PC-t itt Angliaban.

Ui.: Valahogy mindig Intel kerult a gepbe, de a grafikuskartya az osszevissza valtozott...S3,Nvidia,Ati,Nvidia es most megint Nvidia lesz :mrgreen:


szomb. aug. 07, 2010 14:05
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3127
Tartózkodási hely: A véka segge alatt.
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja..:)
http://www.anandtech.com/bench/Product/122?vs=118
Bár amióta tart az AMD/INTEL párharc szinte mindig az AMD volt
a jobb értékarányú, most a kettő közül (x4 vs i3), ha azonos áron vannak,
az i3 a nyerő. Kevesebbet eszik, jobban tuningolható.
Játékban jobb, multithread-ben kicsit alulmarad a többmagos x4-el szemben,
de tuning után már mindenben jobb az X4 635-nél. Sajnos itt megfogta az
Intel az AMD-t. :cry:


szomb. aug. 07, 2010 12:59
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 526
Tartózkodási hely: Hogyhogy hol?ITT!!
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja..:)
Core 2 Duo E7500 70fontert vagy Core i3 530 82 fontert?
Esetleg AMD Athlon II X2 255 58fontert, AMD Athlon II X4 635 83 fontert? :hm:


szomb. aug. 07, 2010 10:34
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja..:)
Biztosan van,de azt nem 'Tes'vér-bátyámanak-ecsémnek' híják hanem pl:Lee van Clif vagy Csou en Laj
avagy "Ta Ce Pao"-ezutóbbi a legolcsóbb,kell hozzá egy üres felület,amire ragasztod néhány íves papír rajszén(és rajztudás- neve magyarra fordítva falragasz,régebben plakátként emlegették), "in j'uropien,cseloveki"ezt csak grafitiként ismeri és ahhoz még papír sem kell csak felület...de itt nem hasznának mást mint szóróflakont,innentől nem is az a technika,ez már a freskó,feltéve ,ha be is szívódik a falba :roll: :D
Vagy,veszel használtban egy Kb 600 dpi nyomtatni tudó pl Hp,Kiocera Oki stb hálózati multifunkcióst ami,természetesen színesben scannel-és a csiphiány miatt relatíve olcsó üzemű-és lassú mint a tetű!Természetesen az akkori felső kategóriából,(az szép darab példány méretben)vagy maradsz a mostani compact megoldásoknál,ami sokkal fürgébb de kevésbé felhasználóbarát-holott a lézer igazi 'ritkányomtatok,de akkor sokat' usereknek készült-ez a soha nem szárad be!,de egy mostani soho-kat nyomit egy nagyáruház ill bármelyik dealer is úgy ad el hogy van benne egy demó kazi ami a legjobb esetben is 400 oldal(30% lefedettséggel!)SZÖVEG!,ha képet is nyomtatsz a fele sincs.


csüt. júl. 29, 2010 19:36
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 389
Tartózkodási hely: Műhely
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja..:)
Szóval nem létezik ilyen nyomtató?


csüt. júl. 29, 2010 12:39
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja..:)
I'dt no,if you thinks so..


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára nacorvus csüt. júl. 29, 2010 19:00-kor.



szer. júl. 28, 2010 19:44
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 389
Tartózkodási hely: Műhely
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja..:)
Azért nézegetem ezt a tipust, mert könnyű tölteni és nincs chip a toneron.
Szerintem ez elég felhasználó barát.
Az összes HP, Samsung, Cannon az mind chip-pes.
Vagy nem jól tudom?

kb 5 kritériumnak kellene megfelelnie:
laser
fekete
lehessen vele másolni
minél kisebb legyen
lehessen tölteni (no chip, vagy olcsó resetelési lehetőség)


kedd júl. 27, 2010 16:41
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja..:)
Ha rám hallgatsz,akkor vagy Samsung,Xerox Sharp,Philips-ez csak a nevében különbözik a kellékanyagok kb csereszabatosak a Soho kategóriában -vagy Kiocera(Mita,Utax) márkák közül válogass!
A Brother a maiak közül egy szívás,még a Hp és a Canon is felhasználóbarátabb.


kedd júl. 27, 2010 14:43
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 389
Tartózkodási hely: Műhely
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja..:)
Üdv mindenkinek.

1 elég általános kérdést tennék fel:
Milyen nyomtatót érdemes venni.
Napi átlag 20-30 oldal van nyomtatva.
Szeretném ha tudnék vele másolni, és laser legyen.
Nem kell szines.
A töltés, utángyártott toner beszerzése sem elhanyagolható dolog.

Kinéztem már egy: Brother DCP-7030 mi róla a véleményetek?

Minden megoldás érdekel, nyitott vagyok bármilyen márkára.
40-50000 Ft a plafon.

Köszönöm a választ előre is.


kedd júl. 27, 2010 12:38
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. okt. 18, 2007 18:52
Hozzászólások: 402
Tartózkodási hely: Debrecen
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja..:)
Mint írtam, nem nekem kell, azért nem akarok kísérletezgetni.


csüt. júl. 22, 2010 13:16
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja..:)
kiszebra írta:
A lényeg végülis az, hogy nem lesz 100% a működése az átalakításnak. ezvolt a szükséges infó, köszi a segítséget. :D


Megpróbálhatsz írni egy levelet a kártya gyártójának, próba cseresznye.

Vagy bevállalod ezt az ezerpárszáz ft-t. Ha jó, örülsz, ha nem, megpróbálod továbbadni.


szer. júl. 21, 2010 19:50
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. okt. 18, 2007 18:52
Hozzászólások: 402
Tartózkodási hely: Debrecen
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja..:)
Laci_L írta:
kiszebra írta:
... svideo helyett már hdmi...

Az S-Video anlóg jel (az összetett videojel helyett szét van választva a világosságjel és a színjel két csatornára). A HDMI digitális jel.

Azt csak azért írtam, hogy ezen a karin már az van svideo helyett.

Hannibal írta:
Belebotlottam ebbe: http://hardverapro.hu/apro/vga_jel_atal ... _1-50.html
Nem ismerem, nem próbáltam, felelősséget nem vállalok :D

Épp ezért kérdeztem, hogy működnek-e egyáltalán ezek az átalakítók.


A lényeg végülis az, hogy nem lesz 100% a működése az átalakításnak. ezvolt a szükséges infó, köszi a segítséget. :D


szer. júl. 21, 2010 15:28
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 3785 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 ... 76  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 5 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség