Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: vas. szept. 29, 2024 18:40



Hozzászólás a témához  [ 1850 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 37  Következő
Vásárlási tanácsadó 
Szerző Üzenet
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: szer. júl. 11, 2007 19:49
Hozzászólások: 71
Hozzászólás Re: Vásárlási tanácsadó
Sziasztok !

A kérdésem a következő lenne csendes 12cm ventit keresek a tápomba, mert ez már 5évesen kerreg (Chieftec GSP-450AA 101A).
Brutál drágát nem vennék ezért kérném a segítségeteket. Van 1 ventim, de ez iszonyatosan hangosnak tünik alacsony fordulaton is motorhangja van, az akkori házaba gumialátéttel szereltem be előlre ([Coolink SWiF-1201 poti mentes]).
Nos paramétereiben 1 Coolinket néztem ki a legalacsonyabb fordulatút
[COOLINK SWiF2-1200], vagy most nézem találtam potméterrel ellátott másik ventit hasonló árban
[THERMALTAKE AF0022 potméteres].

Vagy olcsóbban mit ajánlatok még ?
[ARCTIC COOLING F12 Pro PWM] ez beszerelhető tápba? Nem bírtam képekből kinézni, mert végülis úgy is csak szívna kifelé házből a tápban is:/
Ólcsóbbak közzül amit ajánlottak, de nekem nem mond semmit a:

XILENCE COO-XPF120.R Piros vagy ez nagyon gagyi?:D [gyártói]


Szóbajöhető olcsó 20dbl körüli versenyzők:
[COOLERMASTER R4-S2S-12AK]


[SHARKOON Silent 12cm] csak tippelni lehet iPonon melyikre gondoltak


Vagy a nem túl költségkímélő megoldás, hogy kicserélem erre és bízok benne csendesebb lesz az új táp, mint most és mégis csak új.
CTG-500 80P

Egy a lényeg motorhangot egyáltalán nem szertnék hallani.
Ha jól sejtem a motorhang alacsonyfordulatnál is a motor teljesítményével lehet összefüggésben [ Input Current (A) / Current (Ampere) ].

Az még 1 másik tészta mennyire tudom szépen beépteni a tápba, ha csak ventillátort veszek. :$
Köszönöm előre is segítségeteket !

MAX_


vas. nov. 07, 2010 19:18
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2584
Tartózkodási hely: miskolc
Hozzászólás Re: Vásárlási tanácsadó
hát igen,
Sajnos az összeállítós gépek otthonra jók de munkahelyi szinten nehezen kivitelezhető és nem is biztos hogy megéri.
Olyna gépek jöhetne szóba mint pl. DELL, FujitsuSiemens, NEC, ...
Mivel tapasztalatom, hogy ilyen gépek egyszerűbb kivitelben is nagyon drágák, ezért nehéz ár/érték arányban jó gépet választani.
Ezért kérdeztelek benneteket hátha tudtok valami jót mondani.
üdv


csüt. nov. 04, 2010 23:07
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás Re: Vásárlási tanácsadó
Alkatrészenként? Hogy ne lenne meg,..más kérdés hogy mikorra lesz abból működő ketyere.


pén. okt. 29, 2010 22:14
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11938
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Vásárlási tanácsadó
integral írta:

Esküszöm, nem éri meg összerakni. És akkor még hol van a 3 év gar. az otthon összerakott gépre. :shock:


pén. okt. 29, 2010 14:35
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1520
Hozzászólás Re: Vásárlási tanácsadó
energoman írta:
Laptophoz:
Más.
Egy viszonylag olcsó gépet szeretnék magamnak intézni a munkahelyemre, tudtok ehhez javasolni valami olyat, amit nem nekem kell összeállítani de nem is a boltosoknak saját kútfőböl, olyan lelekatolt gép kellene (nagy idézőjelek között).
Szóval valami gyári összeállítást olcsót 22-24"-os monitorral min 4-6GB-memóval, pár magos géppel CAD-re való nvidia grafikus kártyával (CUDA-val)(olyan 790-es kategória), egy normál HDD. Helyem van bőven így a HDD nem lényeges.
Csendesség és megbízhatóság is azért számbajön. Ha árulna a gigabyte komplett PC-t akkor megvenném egy az egyben de nem igazán van gigabyte konfigolt gép.
Tudtok tapasztlatból kapásból mondani pár lehetőséget?
köszönöm
üdv
energo


Ezt pl:

http://www.pc-outlet.hu/konfig.htm


pén. okt. 29, 2010 10:26
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás Re: Vásárlási tanácsadó
Nálunk suliba mostanában Fujitsu egybegépeket raknak. Nagyon csendesek és nem zeng a suli, hogy probléma lenne velük.
Intel alapra épülnek, 4 magos proci, 8 GB RAM, VGA azt hiszem integrált (de biztos lehet nv kártyát kérni).
Más kérdés, hogy így egy darab gépet hol és milyen áron lehet tőlük venni.


csüt. okt. 28, 2010 22:08
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2584
Tartózkodási hely: miskolc
Hozzászólás Re: Vásárlási tanácsadó
Laptophoz:
Végy DELL-t vagy Toshiba-t. mindkettőnek jó a driverezése és majdhogynem a supportja is, de többnyire azért nem szoktak tönkremenni.
egyébként laptopot nem lehet 250eFt alatt kapni, legalábbis nem korszerűt és megbízhatót egyben.
Ha ez alatt döntesz akkor Tron megírta a frankót. 3 év Gar kell neked :)

Más.
Egy viszonylag olcsó gépet szeretnék magamnak intézni a munkahelyemre, tudtok ehhez javasolni valami olyat, amit nem nekem kell összeállítani de nem is a boltosoknak saját kútfőböl, olyan lelekatolt gép kellene (nagy idézőjelek között).
Szóval valami gyári összeállítást olcsót 22-24"-os monitorral min 4-6GB-memóval, pár magos géppel CAD-re való nvidia grafikus kártyával (CUDA-val)(olyan 790-es kategória), egy normál HDD. Helyem van bőven így a HDD nem lényeges.
Csendesség és megbízhatóság is azért számbajön. Ha árulna a gigabyte komplett PC-t akkor megvenném egy az egyben de nem igazán van gigabyte konfigolt gép.
Tudtok tapasztlatból kapásból mondani pár lehetőséget?
köszönöm
üdv
energo


csüt. okt. 28, 2010 20:28
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. júl. 21, 2006 16:24
Hozzászólások: 1362
Hozzászólás Re: Vásárlási tanácsadó
Ha nem bízol egy márkában, válassz olyat, amihez lehet 3 év garit kérni.
Ez ugyan feláras lez, de mire végetér, elavul a géped is.

Amúgy mindjárt jönnek a hívők és ahány, annyi gyártóra fog voksolni.
(van itt a cégnél pl 8 éves, működő Gericom gép is)


kedd okt. 19, 2010 10:56
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: kedd dec. 02, 2008 11:49
Hozzászólások: 41
Hozzászólás Re: Vásárlási tanácsadó
Mostanság szeretnék laptopot vásárolni. Otthoni használatra: netezés, filmletöltések...stb.
Az ismerőseim asus-t ajánlják. szerintetek? elég megbízható a többi márkához képest? :hm:


hétf. okt. 18, 2010 12:28
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11938
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Vásárlási tanácsadó
integral írta:
Bizony nem szeretném hazavágni. 8)

Csaka azért, mert a BIOS-t, vagy a HD rejtett részeit (boot szektor, MBR, particiós tábla) is lehet buherálni, és véglegesen elizélni. :)


kedd okt. 12, 2010 18:57
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1520
Hozzászólás Re: Vásárlási tanácsadó
Bizony nem szeretném hazavágni. 8)


kedd okt. 12, 2010 18:46
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11938
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Vásárlási tanácsadó
integral írta:
... Eddig csak a Ghost-ról volt szó, ahhoz sokalltam a 260MB-ot. Így merőben más a helyzet!
Ha ezek az opciók mind benne lennének az oprendszerbe, akkor nem kéne buherálni. Csak kényszerűségből próbálkozom.

A 260 MB az egész CD komplett. Abból a Ghost (mint már írtam) néhány MB.
De a 10.5-öt, vagy a 10.6-ot szedd le, úgy ahogy írtuk. Felírod mint ISO képet, és már mehet is.

Ja igen: a Hiren-en vannak olyan programok is, amivel nagyon haza tudod vágni a gépet (nem csak a Win-t). Ha nem tudod mi az, inkább hagyd. Csak óvatosan. :shock:


kedd okt. 12, 2010 18:24
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1520
Hozzászólás Re: Vásárlási tanácsadó
Laci_L írta:
integral írta:
... 260 MB??!! :shock: Na ezt most nem töltöm le ...

Néhány perc. Ez sok? Mit gondoltál egy CD-ről, amin több száz (vagy nem tudom mennyi, de sok) alapvetően fontos, hasznos program van. Ez tényleg nélkülözhetetlen. Föleg egy olyan buherátornak, mint te vagy. :D


Eddig csak a Ghost-ról volt szó, ahhoz sokalltam a 260MB-ot. Így merőben más a helyzet!
Ha ezek az opciók mind benne lennének az oprendszerbe, akkor nem kéne buherálni. Csak kényszerűségből próbálkozom.


kedd okt. 12, 2010 17:21
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1520
Hozzászólás Re: Vásárlási tanácsadó
Laci_L írta:
Hannibal írta:
... a ... or choose another version szöveg felett ott van, hogy Direct HTTP mirror...

Ezer sorry, ezt benéztem. :shock:
Mentségemre legyen mondva, hogy nagyon hülyén van írva, ugyanolyan kisbetűkkel, nem vastagítva, nem aláhúzva, + jellel az elején (mintha a felsorolás utosó tagja lenne). Csoda hogy észrevetted. :roll:

Sajnos a többi igaz, amit írtam. Akinek a Ghost, a True Image, vagy a PM kell, az maradjon a 10.5-nél.

Ps: belegondolva talán direkt rejti el a Hiren a linket, tudván mi van benne. :D



Kösz, le fogom tölteni. Előbb kell helyet csinálnom neki :)
Ezen fullverziós progik vannak vagy valami shareware, trial cuccok?


kedd okt. 12, 2010 17:17
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1520
Hozzászólás Re: Vásárlási tanácsadó
nacorvus írta:
:huha: tessék? M ia bús borongósnak kell neked egy winME,amiről köztudott,hogy 'ennek a cégnek' a leggyengébb erőlködése volt,mert az elődje többet tudott-kivéve az USB-t,mert arra tanítani kellett.
A hardverből kiindulva elvileg lehetne akárhány elsődleges partíciód manapság,de a valósában 4-nél több nem is ildomos,ill. független attól hogy,kezeli-e vagy nem hiszen a mai korszerű op-oknak közös tulajdonságuk hogy bármilyen akár logikai ill hálózati lemezről is képesek elindítani a rendszert!
Ezek alapján,meg kéne kérdeznem,hogy van-e e istállód lovakkal,de még ez sem bizonyít semmit,ha nem tudsz lovagolni,mi több hátrafelé a lovon 'nyilallani'-lehet szakócával is banánt hámozni,az eredménye mégis erősen kétséges. :roll: .


(Oprendszerek, mint a rendőrök kitüntetései) Egy az kell alapból. A második jár akinek már van 1. Aztán kell a harmadik, mert az a kettő olyan hülyén néz ki magában....
A WinME-ben azt szeretem, hogy érzéketlen a partíció tologatásra, másolásra. Ezért afféle vészfunkciót töltene be. Az XP-vel ezeket nem tudtam megcsinálni.
AZ XP-t te már a korszerű oprendszer közé sorolod, vagy a Win7-re gondoltál? Hallomásból annyit tudok, hogy a Win7 15GB-ot foglal. Ha így van, akkor nagoyn valószínű, hogy maradnék az XP-nél SP2-vel vagy SP3-mal.

nacorvus írta:
..hogy érdemlegeset is nyilatkozzak tárhelyből soha nem elég ezért egyértelmű a árarányilag a lehető legnagyobbat nagyobbat a legolcsóbban..most éppen nem is hallottam szériahibás sorozatokról.



Tudom, hogy csak 1000-1500 Ft árkülönbözet van a 250 és 500 GB-os vinyó között. Viszont ha úgyse nem használom azt +250 GB-ot. akkor nincs rá szükség. Azt a 1000-1500 Ft-ot el tudom költeni másra.


kedd okt. 12, 2010 17:05
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11938
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Vásárlási tanácsadó
Hannibal írta:
... a ... or choose another version szöveg felett ott van, hogy Direct HTTP mirror...

Ezer sorry, ezt benéztem. :shock:
Mentségemre legyen mondva, hogy nagyon hülyén van írva, ugyanolyan kisbetűkkel, nem vastagítva, nem aláhúzva, + jellel az elején (mintha a felsorolás utosó tagja lenne). Csoda hogy észrevetted. :roll:

Sajnos a többi igaz, amit írtam. Akinek a Ghost, a True Image, vagy a PM kell, az maradjon a 10.5-nél.

Ps: belegondolva talán direkt rejti el a Hiren a linket, tudván mi van benne. :D


vas. okt. 10, 2010 20:43
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás Re: Vásárlási tanácsadó
Ehh, direkt link nem működik.
Oldalt rámész, hogy Download. Alul ...or choose another version. Kiválasztod a 10.5-t, majd Continue. Bejön az oldal. Legörgetsz ugyanide, a ... or choose another version szöveg felett ott van, hogy Direct HTTP mirror. Arra katt és indul a letöltés.

Tegnap a 11.1-t direkt leszedtem, hogy jó-e és működött és ma is működik. Viszont pont a 10.6 az problémás, csak pár bájtot szed le, de 10.5 pl tökéletesen lejön.


vas. okt. 10, 2010 19:09
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11938
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Vásárlási tanácsadó
Hannibal írta:
... Így már valóban csak néhány perc...

... lenne. De ezeken az oldalakon nincs letöltő link. :D

Ráadásul a 11-ből (és felette) kiszedték a Ghostot (nem csak azt, az Acronis True Image-et is) . :(
A 10.6 volt az utolsó amiben benne volt. És már ebből is ki van szedve a Partiton Magic. :hm:

A Hotfile sebességben tényleg van igazság. De ha nincs más... :wink:


vas. okt. 10, 2010 15:55
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás Re: Vásárlási tanácsadó
Laci_L írta:
Néhány perc. Ez sok? Mit gondoltál egy CD-ről, amin több száz (vagy nem tudom mennyi, de sok) alapvetően fontos, hasznos program van. Ez tényleg nélkülözhetetlen. Föleg egy olyan buherátornak, mint te vagy. :D


Alapvetően egyetértek, de hotfile... Kép
Szerintem ez a problémája a kollégának.
Viszont így: http://www.hirensbootcd.net/download/Hi ... D.11.1.zip már mindjárt más :wink:
(Vagy 10.6: http://www.hirensbootcd.net/download/Hi ... D.10.6.zip )
Így már valóban csak néhány perc. :)


szomb. okt. 09, 2010 22:37
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11938
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Vásárlási tanácsadó
integral írta:
... 260 MB??!! :shock: Na ezt most nem töltöm le ...

Néhány perc. Ez sok? Mit gondoltál egy CD-ről, amin több száz (vagy nem tudom mennyi, de sok) alapvetően fontos, hasznos program van. Ez tényleg nélkülözhetetlen. Föleg egy olyan buherátornak, mint te vagy. :D


szomb. okt. 09, 2010 20:15
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás Re: Vásárlási tanácsadó
:huha: tessék? M ia bús borongósnak kell neked egy winME,amiről köztudott,hogy 'ennek a cégnek' a leggyengébb erőlködése volt,mert az elődje többet tudott-kivéve az USB-t,mert arra tanítani kellett.
A hardverből kiindulva elvileg lehetne akárhány elsődleges partíciód manapság,de a valósában 4-nél több nem is ildomos,ill. független attól hogy,kezeli-e vagy nem hiszen a mai korszerű op-oknak közös tulajdonságuk hogy bármilyen akár logikai ill hálózati lemezről is képesek elindítani a rendszert!
Ezek alapján,meg kéne kérdeznem,hogy van-e e istállód lovakkal,de még ez sem bizonyít semmit,ha nem tudsz lovagolni,mi több hátrafelé a lovon 'nyilallani'-lehet szakócával is banánt hámozni,az eredménye mégis erősen kétséges. :roll:
..hogy érdemlegeset is nyilatkozzak tárhelyből soha nem elég ezért egyértelmű a árarányilag a lehető legnagyobbat nagyobbat a legolcsóbban..most éppen nem is hallottam szériahibás sorozatokról.


szomb. okt. 09, 2010 19:46
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1520
Hozzászólás Re: Vásárlási tanácsadó
Laci_L írta:
integral írta:
... Ez a Ghost fizetős szoftver? ...

Naná. :)
Letöltöd Hiren's Boot CD 10.6-ot, azon rajta van.
Hogy ne keresgélj, itt van: http://hotfile.com/dl/53375744/8e3594b/HBCD.10.6__9Down.COM.rar.html


Watafakk 260 MB??!! :shock: Na ezt most nem töltöm le , de azért köszi. Most még úgysincs meg az új konfig.


szomb. okt. 09, 2010 18:37
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1520
Hozzászólás Re: Vásárlási tanácsadó
Laci_L írta:
Már ne haragudj, de minek neked több Op rendszer? Tulajdonképpen mire használod a gépet? Mert valószínüleg nem Op rendszer tesztelésre, vagy program tesztelésre.
Szvsz magadnak csinálod a gondot. Ha van egy jól működő, az a Userek 99%-nak untg elég.


Egy kéne a progik kipróbálásához. Ha jó, akkor felrakom a normál (nevezzük így) oprendszerre. Aztán egy az említett normál op.rendszerhez. Továbbá ha Win7 kell, akkor legyen annak is egy. Meg mégegy kéne bizonyos munkákhoz. Esetleg mégegy partíció a Win Millenniumnak.

Laci_L írta:
A PM nem éppen partició másolásra való, hanem particionálásra és főleg átméretezésre, átrendezésre. Ezeket korrekten tudja. A másolást soha nem próbáltam, de az a gyanúm hogy valamit elnéztél. Talán azért, mert csak angolul van, és igen csak kell ismerni a szakkifejezéseket.


Hát márpedig másolás funkciója is van, nem lett elnézve semmi. Használtam többször.


szomb. okt. 09, 2010 18:33
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11938
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Vásárlási tanácsadó
integral írta:
Hány külön oprendszer rakható egy ilyen vinyóra?

Már ne haragudj, de minek neked több Op rendszer? Tulajdonképpen mire használod a gépet? Mert valószínüleg nem Op rendszer tesztelésre, vagy program tesztelésre.
Szvsz magadnak csinálod a gondot. Ha van egy jól működő, az a Userek 99%-nak untg elég.

A PM nem éppen partició másolásra való, hanem particionálásra és főleg átméretezésre, átrendezésre. Ezeket korrekten tudja. A másolást soha nem próbáltam, de az a gyanúm hogy valamit elnéztél. Talán azért, mert csak angolul van, és igen csak kell ismerni a szakkifejezéseket.

integral írta:
... Ez a Ghost fizetős szoftver? ...

Naná. :)
Letöltöd Hiren's Boot CD 10.6-ot, azon rajta van.
Hogy ne keresgélj, itt van: http://hotfile.com/dl/53375744/8e3594b/HBCD.10.6__9Down.COM.rar.html


szomb. okt. 09, 2010 18:14
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1520
Hozzászólás Re: Vásárlási tanácsadó
TargeT írta:
integral írta:
Hány külön oprendszer rakható egy ilyen vinyóra?

Ahány partíciót ki tudsz neki alakítani. Hogy elférjenek. :wink:

Egyébként valóban nincs semmi gond az XP másolással, ahogy Laci_L is mondta.

A Partition Magic nem igazán erre való. A cilinder határ probléma az inkább a régebbi op. rendszernél volt, egyes RedHat linuxnál okozhatott gubancot, vagy hogy a DOS honnan hajlandó elindulni.



Ezek szerint lehet akár 10 primary (nemlogikai) partició is?


szomb. okt. 09, 2010 18:11
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1520
Hozzászólás Re: Vásárlási tanácsadó
Laci_L írta:
integral írta:
... Az XP pedig nem hajlandó másoltan működni eddigi próbálkozásaim alapján...

Dehogynem működik. :shock:
A particiónak aktívnak kell lenni. Ha más a betüjele, az gond.
A Ghost particiómentés (nem disk mentés!) biztos hogy jó, ha az új méretre amúgy ráfér, azaz annyi hely kell legalább mint amennyi helyen volt előtte. De plusz legalább 1-2 GB.
A ghost használatát tanulmányozd, aFórumon néhányszor volt róla szó, pl itt: http://forum.terminal.hu/viewtopic.php?p=903743#p903743


Elolvastam... jónak tűnik.
Ez a Ghost fizetős szoftver? :D
A partíció betűjelét nem buzerálja a másolt partíció, nem okozhat ez problémát vagy használhatatlanságot?


szomb. okt. 09, 2010 18:08
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6695
Hozzászólás Re: Vásárlási tanácsadó
integral írta:
Hány külön oprendszer rakható egy ilyen vinyóra?

Ahány partíciót ki tudsz neki alakítani. Hogy elférjenek. :wink:

Egyébként valóban nincs semmi gond az XP másolással, ahogy Laci_L is mondta.

A Partition Magic nem igazán erre való. A cilinder határ probléma az inkább a régebbi op. rendszernél volt, egyes RedHat linuxnál okozhatott gubancot, vagy hogy a DOS honnan hajlandó elindulni.


szomb. okt. 09, 2010 17:34
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1520
Hozzászólás Re: Vásárlási tanácsadó
Ok, tanulmányozom. Eddig Partition Magic-kel kopiztam a partíciótm XP nem szerette.


Van valami szektorhatár a vinyónál ha több operációs rendszer van rajta? A rgi gépeknél, tudomásom szerint volt. Tehát ez is határt szabhat...
Egy vinyóra hány oprendszer rakható?


szomb. okt. 09, 2010 17:33
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11938
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Vásárlási tanácsadó
integral írta:
... Az XP pedig nem hajlandó másoltan működni eddigi próbálkozásaim alapján...

Dehogynem működik. :shock:
A particiónak aktívnak kell lenni. Ha más a betüjele, az gond.
A Ghost particiómentés (nem disk mentés!) biztos hogy jó, ha az új méretre amúgy ráfér, azaz annyi hely kell legalább mint amennyi helyen volt előtte. De plusz legalább 1-2 GB.
A ghost használatát tanulmányozd, aFórumon néhányszor volt róla szó, pl itt: http://forum.terminal.hu/viewtopic.php?p=903743#p903743


szomb. okt. 09, 2010 17:29
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1520
Hozzászólás Re: Vásárlási tanácsadó
HDD-vel kapcsoltban: nincs nagy kapacitásra szükségem, elég lenne a 160GB-os is nekem. Az árakat nézve kb 1000 Ft körül van a különbség az 500 GB-os és a 250GB-os között. Én mégis a 250 GB-ost választanám. Van-e valami hátránya a 250-esnek az 500-ashoz képest?

Szeretnék több Oprendszert is. Lehetséges erre a vinyóra? Nem bánnám ha Win ME is felmenne rá, mert az érzketlen a partició másolásra. Az XP pedig nem hajlandó másoltan működni eddigi próbálkozásaim alapján.
Hány külön oprendszer rakható egy ilyen vinyóra? Az se tragdia ha mind XP. Csak attól tartok, hogy a partíciós beállítások ellenére, nem engedi felrakni a következő XP-t a már telepített XP miatt.


szomb. okt. 09, 2010 17:00
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1520
Hozzászólás Re: Vásárlási tanácsadó
Helló!

Integrált VGA kártyás alaplapot néztem ki AM3-as konfigra.
Mégpedig ezt: ASRock M3A785GMH. Mi a véleményetek róla?

Ezzel kapcsolatos további kérdésem, hogy ezen Radeon 4200-as VGA van. Amit a boltos ajánlott nekem (ami drágább lenne), azon meg 4250-es. Mi a különbség a kettő között?
Továbbá azt írják, hogy a Windows Millenium operációs rendszert nem támogatja. Ez valóban így lehet? Mi okozhatja a hardvernél, hogy a ME-t nem támogatja? Ez nekem fura.


szomb. okt. 09, 2010 16:59
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás Re: Vásárlási tanácsadó
:oops: bocsi,hogy közbeszólok az EULA szerint a Photoshop-bár egybe van nőve a a két szoft-gyár-céghezkötötten költöztethető.-(igenhardveres téma 8) A 32-tökéletesen fut a 64-en,kb 10-18% gyorsabb a 64-64-esen.


kedd okt. 05, 2010 20:33
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 360
Hozzászólás Re: Vásárlási tanácsadó
Köszönöm az infókat.
A photoshop vásárlás témát még megpróbálom körbejárni.


kedd okt. 05, 2010 7:38
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6695
Hozzászólás Re: Vásárlási tanácsadó
Yeah, a 32 és 64 bites Windows 7 kérdést úgy értettem, hogy előtelepített OEM-ként cégtől függ, hogy éppen melyiket preferálják.
Én is 64 bitest raknék magamtól még 3 GB- RAM-hoz is, csak nem biztos hogy az adott típust azzal árulják.
Legfeljebb mellé lehet tenni a 32 bitesnek dual bootként egy 64 bitest is egy másik partícióra.


hétf. okt. 04, 2010 20:30
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás Re: Vásárlási tanácsadó
TargeT-tel egyet értve jók az i3-mas procik. Legyen a laptopiba 3-4GB RAM és nem hiszem h gond lenne a Photoshoppal. OS pedig Win7 x64. Photoshop tud profitálni a 64 bitből.

Idézet:
Ha van már egy OEM XP-jük, az helyett újat kell vásárolni?

Igen. Az OEM licence hardverhez kötött, azaz csak azon a gépen használható, amire megvették. Így az új gépre külön licencet kell vásárolni.
Idézet:
Ebay-en láttam Photoshop CS4-et, 100-200$ körüli árakon...

Nagyon alaposan át kell olvasni az EULA-t, illetve én a supportot is megkérdezném erről. Ugyanis szoftverek terén általában nem magát a szoftvert veszed meg, hanem csak használati jogot szerzel rá. És ezt a használati jogot nem biztos, hogy engedi tovább értékesíteni a szoftver készítője. Nem tudom, hogy MS-nél konkrtétan melyik terméknél és melyik licencekostrukciónál. de az biztos, hogy van olyan eset, hogy nem adhatod tovább a licence-t. (Egy WGA lehet, hogy eredetinek tekinti, de ha jön egy BSA, akkor problémák lehetnek.)


hétf. okt. 04, 2010 20:15
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6695
Hozzászólás Re: Vásárlási tanácsadó
Laci2000 írta:
Az Intel i3 procik milyenek?

Szerintem jók, bár Photoshopot nem használok. Laptopba, hacsak nem valami gamer vagy csúcs asztali kiváltó, szerintem manapság nem nagyon kell több, jobb.
Nagy vonalakban kábé, mint az i5, csak nincs TurboBoost, viszont HyperThreading igen.
Mintha kicsit kevesebbet fogyasztana az i5-nél, ha ez számít üzemidőben.

Egy ilyen gépre már ne XP-t rakj, hanem Win7-et. De a legtöbbet azzal árulják, néhány kivétel az "op. rendszer nélküli" :P FreeDOS vagy Linux.
Hogy 32 vagy 64 bites Win7, az már egy másik kérdés. Az op. rendszer így jogtiszta.
Programot meg azt teszel rá, amit. Olyan lesz. :wink:


hétf. okt. 04, 2010 19:38
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 360
Hozzászólás Re: Vásárlási tanácsadó
Sziasztok!

Ismét tanácsot kérnék tőletek.
Ismerős fotós szeretne notit vásárolni. 200 a max. jó lenne op.rendszerrel együtt.
Én ebben az árkategóriában az Asus notikat szeretem, eddig jó tapasztalataim voltak velük. Photoshop-ra lenne használva, ami talán a legjobban megterheli.
Milyen típust javasoltok? Az Intel i3 procik milyenek?
És egy kicsit OFF a hardver rovatban:
- Mivel vállalkozásban lesz használva, nem árt a jogtisztaság (persze otthon sem:))
Ha van már egy OEM XP-jük, az helyett újat kell vásárolni?
Ebay-en láttam Photoshop CS4-et, 100-200$ körüli árakon. Az némileg szimpatikusabb, mint az új CS5-ös Photoshop ára 700€ környékén. Jogtiszta lesz egy ily módon vásárolt szoftver? Hol lehet ilyen témakörben informálódni?

Kösz mindenkinek!


hétf. okt. 04, 2010 18:48
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3127
Tartózkodási hely: A véka segge alatt.
Hozzászólás Re: Vásárlási tanácsadó
Egy kis szerencsével a proci 4. magja unlockolható.
--> X4 635 +ezek bírnak +4-500Mhz-et gyári hűtővel
Később egy izmosabb vga bele és kész a gamer gép.
SB710 déli híd, lesz ACC a BIOS-ban.


szer. szept. 08, 2010 15:02
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás Re: Vásárlási tanácsadó
Elfelejtettem írni, hogy tegnap este leadtam a rendelést. (Hétvégén mindenképp kell a gép.)
Ez lett végül:
AMD Athlon II X3 435 2.9Ghz AM3 BOX
GIGABYTE GA-770T-D3L
GIGABYTE GV-N240D5-512I 512MB DDR5 PCIE
KINGMAX TinyBGA 2048Mb DDR3 1333Mhz

Szumma 67K.
Hálisten minden egy helyen van, nem kell rohangáljak.

nacorvus: mini ITX-t azért nem nagyon akartam erőlteni, mert általában elég kevés bővítési lehetőség van rajtuk. És hát hogy is mondjam, tulaj elég on the fly döntéseket tud hozni és akkor ha azt mondom h nincs hely ahova betedd a kártyát, akkor én leszek a h.ülye hogy miért ilyet vettem. A másik ok, pedig, hogy amiket néztem, azokon nagyrészt 2 memóriafoglalat volt, így mindenképp kellett volna memóriát venni. (Ahogy írtam, 2 GB RAM-t mindenképp akartam a gépbe.)


kedd szept. 07, 2010 20:14
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás Re: Vásárlási tanácsadó
Szvsz:,ha anyag és kötségtakarékosan akarsz mindenki örömére dolgozni,akkor valami 6100-as Nvídia v Amd-750-70 lapot veszel "óccón" ezek br 9-13e Huf magasságában vannak és mindegyik Am2+(mini Atx)ebbe bele lehet dugni a 3-4 magost is,azzal a megkötéssel hogy 1300-nem tud,de a ram ára spórolható vele-megy a régivel.Sok külöbbség a 800-667 ram között nincs gyorsaságban :arrow: lásd laptop..viszont a video bőven beférne az árba sőt ezeken van is egész tűrhrtő alaplapi HDMI(lásd fentebb) -főként úgy,hogy nem egy over-gamerről van szó :hm:-valamint a fogyaszása is minimális a rendszernek.kisebbre is lehet cseréni a tápot :D


kedd szept. 07, 2010 17:48
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: vas. máj. 02, 2004 8:57
Hozzászólások: 59
Hozzászólás Re: Vásárlási tanácsadó
Szívesen a segítséget. Kíváncsi vagyok, hogy fog dönteni. Meglátjuk és ha kell akkor még tudok segíteni, hogy jönnétek ki legolcsóbban.


hétf. szept. 06, 2010 7:26
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás Re: Vásárlási tanácsadó
Köszi szépen a választ!

Gigabyte-nak a 240-esét néztem Iponnál, pontosabban ezt: http://ipon.hu/webshop/product/gigabyte ... cie/132120
Sajnos ez 2 slotos. Asus-nál találtam vélhetőleg egy slotost: http://ipon.hu/webshop/product/asus_eng ... cie/133095

A lapokat köszi, hogy említetted. Valahogy ezek elkerülték a figyelmem. Viszont így csak 1 GB RAM maradna, amit én nagyon szeretnék feltornászni 2-re. Tehát RAM-t mindenképp kell venni, DDR2 és DDR3 egy árban van, így inkább DDR3. Esetleg azzal lehetne trükközni, hogy a mostanit eladni, de nem tudom mennyire érdekli ez a megoldás.

Köszi mégegyszer a választ. Felkínálok több lehetőséget, aztán eldönti, hogy melyik legyen.


vas. szept. 05, 2010 22:03
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: vas. máj. 02, 2004 8:57
Hozzászólások: 59
Hozzászólás Re: Vásárlási tanácsadó
Szia.
A GT240-nél van már kiválaszott márka? 1 vagy 2 slotot foglalna el a hűtője?
Ha csak 1 slotot, akkor elférne egy Gigabyte GA-MA74GM-S2 vagy GA-MA74GM-S2H alaplapba, amibe belemegy az AM3-as proci (lemondva egy két szolgáltatásról, pl fejlettebb energiagazdálkodás) és bele tudnád rakni a megmaradt 2 DDR2-es RAM-ot is.
A DDR3 megmaradt pénzéből pedig tuti kitellene a GT240 vagy jobb videókártya; vagy a fenmaradt pénzből a 2 db DDR2-est kiváltani 1 db 2 GB DDR2re. Igy lenn egy jó vdeókártyája is meg elég RAM a játékhoz.


vas. szept. 05, 2010 17:18
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás Re: Vásárlási tanácsadó
Közben kicsit olvasgattam, nézegettem. Memóriát sajnos nem tudom felhasználni, mert ami most van csak 667MHz-es. Ahogy néztem, minimum 800MHz-es memó kell az újabb lapokba.

Így azt hiszem, az az ésszerűbb, ha AM3-mas lap, DDR3-mas memóriával.

Amit kinéztem:
Alaplap: GIGABYTE GA-770T-D3L
Proci: AMD Athlon II X2 240 dobozos Socket AM3 vagy AMD Athlon II X3 435 2.9Ghz AM3 BOX (attól függ, hogy megér-e a tulajnak még 4000-t a plusz mag)
Memó: 2GB 1333MHz-es Kingmax DDR3
VGA: itt vagyok kicsit bajban.
4550 ha tulaj nem akar plusz pénzt kiadni, de inkább a preferált a 4670 vagy GT240. Tesztek alapján inkább a GT240. (Egy árban van a kettő.)

Nézelődtem Inteléknél is, de még a legkisebb Core i3 is majdnem 30K, így az felejtős.


vas. szept. 05, 2010 16:16
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás Re: Vásárlási tanácsadó
Sziasztok!

Adott egy régebbi gépben egy Pentium D905, Asrock lap, 2*512 DDR2 RAM, nV 7300-as VGA. Az alaplap megadta magát, a tulaj úgy döntött, hogy inkább beleöl a gépbe egy kicsit többet, de akkor már normálisabb gép legyen.

Az összeghatár 60K.

Csak septiben átfutottam az árakat. Én a következőre gondoltam:
AMD platform, Athlon II X2-es procival, 2GB RAM és valami 4670-5450-es VGA-val.

Mivel mostanában kicsit lemaradtam AMD vonalon, pár kérdés:
Pontosan mi kompatibilis mivel? Itt az AM2, AM3-mas lap, AM2, AM3-mas proci, DDR2-es, DDR3-mas RAM-ra gondolok. Ha lehet, akkor megtartanám a mostani DDR2-es RAM-t.

A gépre 19"-s monitor van csatlakoztatva, 1280x1024-es felbontással. Nem hardcore játékosnak kell, inkább netezős szövegszerkesztős konfig, de néha a gyerek is tudjon játszani rajta.

Végül ki mit ajánlana? Márkában én Gigabyte-t preferálom. Alaplapnál egy olyan megkötés van, hogy minimum 2 PCI port legyen rajta, illetve egy IDE is legyen. Ezen kívül még egy kikötés van: minden új kell legyen, használt nem jöhet szóba.

Köszi szépen!

Hannibal.

u.i.: kicsit septében írtam, így lehet, hogy nem sikerült elég részletesre. :P


vas. szept. 05, 2010 14:07
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás Re: Vásárlási tanácsadó
Ilyen sajnos előfordul. Tömegtermelés. Ezért van a garancia.
Nekem notimemóriákkal gyűlt meg a bajom mindkét laptopomnál.


pén. jún. 25, 2010 19:21
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1041
Hozzászólás Re: Vásárlási tanácsadó
Így van, küld vissza gariba.


pén. jún. 25, 2010 17:44
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: hétf. jan. 01, 2007 3:33
Hozzászólások: 121
Tartózkodási hely: a drót másik végén
Hozzászólás Re: Vásárlási tanácsadó
Nos, fejlemények:
A gép nagy része rendben van de az egyik RAM beteg. (2x2GB) Néhány óráig nem volt semmi gond telepítgettünk, aztán jöttek a kékhalálok. Jelenleg a gép legjobban letesztelt része a reset gomb. !-F
Ha a rossz RAM-ot kiveszem, akkor órákig gond nélkül megy, visszatéve néhány perc után kéken hal. Egyedül is, párban is. Nem túl meleg, 50-60 °C körül van mindkettő. GEIL VALUE márkájú DDR3 1333MHz, hűtőbordás memória. Szóval garanciális ügyintézés lesz a vége. :(


pén. jún. 25, 2010 0:05
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás Re: Vásárlási tanácsadó
Rendben. Ha nagyobb, az nem probléma :D
Sok szerencsét a géphez :)


kedd jún. 22, 2010 20:37
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: hétf. jan. 01, 2007 3:33
Hozzászólások: 121
Tartózkodási hely: a drót másik végén
Hozzászólás Re: Vásárlási tanácsadó
Hannibal, köszi a tippet!

Tegnap megrendeltem mindent, holnap hozza a futár. 8)

Maradtunk az 500-as tápnál, hátha később lesz bővítés a gépben. Meg tetőtérbe kerül, ahol nyáron igen meleg van, szerintem jobb, ha kevesebbet kell erőlködnie a tápnak.
Ugyan tettünk bele 3 db házventilátort is, de csak 80 mm-est lehet a választott házba tenni, így biztosan sok meleg levegő a tápon keresztül fog távozni.

No mindegy, holnap este már talán többet fogok tudni.


kedd jún. 22, 2010 20:30
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 1850 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 37  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 12 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség