Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: hétf. szept. 30, 2024 14:20



Hozzászólás a témához  [ 818 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 17  Következő
Nokia N8, 12MP, Xenon, Symbian^3 
Szerző Üzenet
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: Nokia N8, 12MP, Xenon, Symbian^3
yma0117 írta:
üdvözlök mindenkit!

Végigolvasva a kezdetektől a hozzászólásokat, némi bizonytalanság van bennem....

N8 ? ! adjatok tanácsot légyszi!!!!!!!

...........főleg telefonálásra, fényképezésre, esetleg GSP naigációra lenne szükségem. netezésre az eddigi telókat nem használtam (SE P900, 990, G900), nem tudom/ismerem a lehetőségeket...

eddig sztem OK az N8, DE!! amit írtatok lefagyásról, meg hard reset, ettől frászt kapok!van esetleg (jobb) számomra alkalmasabb készülék?

előre is köszönöm, András

Nokiából az N8-nál jobbat nem tudok ajánlani.
Ez nem azt jelenti, hogy annyira iszonyatosan jó lenne.
NEKIK ez a legjobb modelljük most.


kedd feb. 01, 2011 2:39
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: hétf. jan. 31, 2011 23:42
Hozzászólások: 3
Hozzászólás Re: Nokia N8, 12MP, Xenon, Symbian^3
üdvözlök mindenkit!

Végigolvasva a kezdetektől a hozzászólásokat, némi bizonytalanság van bennem....

N8 ? ! adjatok tanácsot légyszi!!!!!!!

...........főleg telefonálásra, fényképezésre, esetleg GSP naigációra lenne szükségem. netezésre az eddigi telókat nem használtam (SE P900, 990, G900), nem tudom/ismerem a lehetőségeket...

eddig sztem OK az N8, DE!! amit írtatok lefagyásról, meg hard reset, ettől frászt kapok!van esetleg (jobb) számomra alkalmasabb készülék?

előre is köszönöm, András


hétf. jan. 31, 2011 23:56
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 543
Hozzászólás Re: Nokia N8, 12MP, Xenon, Symbian^3
Trabi TM írta:
cooler21 írta:
az A GPS -ről az rémlett, hogy cellainfók alapján működik. Ahhoz meg ugye nem kell net,


Ebben teljesen igazad van, a cellainfóhoz nem kell net, ezt simán küldi minden cella a telefonnak, azt azonban, hogy ez a cella hol van, már nem küldi, ezért a teló a cellainfót tovább küldi neten egy szerver gépnek, amire az visszaküldi a telefonnak, hogy kb hol van, és ez alapján máris könnyebb megtalálni a műholdat...
Hogy a cellainfóból miért nem tudja a telefon kiszámítani, hogy hol is van, ennek több oka van, részben mert a szolgáltatók nem nagyon adják ki ezt az infót, tehát ezért nem is teszik bele a programba, mert ugye az visszafejthető, másrészt meg néha megszűnik 1-1 cella, vagy új cella kerül ide/oda, ezért folyamatosan frissíteni is kellene ezt a SW-ben, különben semmi értelme neki, ezért aztán maradt a netes verzió.



ezt akkor én most megértettem :idea: köszi! :wink:

a másikat meg hétfőn elviszem a nokiába szoftvereztetni, abban bízom, rájönnek, hogy valami hw baja is van és kicserélik...

anno az n82-esem két hetesen lett kicserélve, igaz abban a BT nem ment...


pén. jan. 28, 2011 21:59
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szomb. márc. 27, 2004 13:41
Hozzászólások: 5647
Tartózkodási hely: A gép előtt.
Hozzászólás Re: Nokia N8, 12MP, Xenon, Symbian^3
cooler21 írta:
az A GPS -ről az rémlett, hogy cellainfók alapján működik. Ahhoz meg ugye nem kell net,


Ebben teljesen igazad van, a cellainfóhoz nem kell net, ezt simán küldi minden cella a telefonnak, azt azonban, hogy ez a cella hol van, már nem küldi, ezért a teló a cellainfót tovább küldi neten egy szerver gépnek, amire az visszaküldi a telefonnak, hogy kb hol van, és ez alapján máris könnyebb megtalálni a műholdat...
Hogy a cellainfóból miért nem tudja a telefon kiszámítani, hogy hol is van, ennek több oka van, részben mert a szolgáltatók nem nagyon adják ki ezt az infót, tehát ezért nem is teszik bele a programba, mert ugye az visszafejthető, másrészt meg néha megszűnik 1-1 cella, vagy új cella kerül ide/oda, ezért folyamatosan frissíteni is kellene ezt a SW-ben, különben semmi értelme neki, ezért aztán maradt a netes verzió.


pén. jan. 28, 2011 15:22
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: Nokia N8, 12MP, Xenon, Symbian^3
cooler21 írta:
na itt szívok barátom t-mobilos telójával. össze vissza csinálta a hülyeségeket, ( szenzor, képernyőkímélő idő, stb) ; nem lehetett szinkronizálni OVIval, és most fel sem megy rá az újratelepíteni kért sw. egyszerűen kiírja, hogy 0/254 mb, és nem történik semmi sem...

a "7370"-es kód után meg csak fehéren világít a kijelző. jó sok percig, aztán kikapcsolom és vissza akkor meg alapállapotban van...
szóval arra gondoltam nyomok egy hard resetet....

az ugye nem okoz gari vesztést, csak annyi a hátránya, hogy be kell majd vinni nokiacare-be és ott ráteszik a rendes sw-t, ovi-val meg stb?

A 7370 után nem biztos, hogy helyreáll az N8.

Szerintem kellene neki egy Hard Reset.
Kikapcsolt állapotban hangerő le + menü + kamera gomb + bekapcs.

Ha ezt a 4-et tartod együtt jó pár mp-et, akkor jónak kellene lennie.


pén. jan. 28, 2011 0:42
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 543
Hozzászólás Re: Nokia N8, 12MP, Xenon, Symbian^3
na itt szívok barátom t-mobilos telójával. össze vissza csinálta a hülyeségeket, ( szenzor, képernyőkímélő idő, stb) ; nem lehetett szinkronizálni OVIval, és most fel sem megy rá az újratelepíteni kért sw. egyszerűen kiírja, hogy 0/254 mb, és nem történik semmi sem...

a "7370"-es kód után meg csak fehéren világít a kijelző. jó sok percig, aztán kikapcsolom és vissza akkor meg alapállapotban van...
szóval arra gondoltam nyomok egy hard resetet....

az ugye nem okoz gari vesztést, csak annyi a hátránya, hogy be kell majd vinni nokiacare-be és ott ráteszik a rendes sw-t, ovi-val meg stb?


csüt. jan. 27, 2011 23:06
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: Nokia N8, 12MP, Xenon, Symbian^3
cooler21 írta:
jól van nincs giroszkóp, akkor szenzor... 8)

megnézem mivel akadhatott össze.


az A GPS -ről az rémlett, hogy cellainfók alapján működik. Ahhoz meg ugye nem kell net, ezt meg abból gondolom, hogy amikor cellainformációt kiír, nem gondolnám, hogy a netre megy, hanem hogy a gsm hálózatról szedi az infót. ezek szerint vagy az első, vagy a második elképzelésem téves, de ez meg is oldódott valóban a pipa kiszedésével...

milyen feszült vagy... :hm: peace.

Feszült lennék?
Lehet. :)

Ettől függetlenül elkap a harctéri ideg, ha valahol valamely mobiltelefon kapcsán a giroszkóp szót látom leírva.
És ameddig egy user nem tudja, hogy mi az, addig nem is gond igazán.
Gond akkor van, amikor egy szaklap hasábjain jelenik meg az infó.
Mert onnan többezren szerezhetnek hamis infót.
És utána már ők is rosszul mondják.

Az A-GPS pedig így van, ahogy írtam. Hidd el. :)


csüt. jan. 27, 2011 22:31
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: pén. aug. 24, 2007 20:29
Hozzászólások: 171
Tartózkodási hely: Brussels
Hozzászólás Re: Nokia N8, 12MP, Xenon, Symbian^3
Mindenkinek sok sikert, boldogságot az N8-hoz. :wink:

Valójában biztos, hogy ez egy jó kis telefon, csak én fogtam ki egymás után két f.stalicskát :oops:
Ma úgy befagyott, hogy megint csak a hard reset segített..... Sebaj, még 3 nap, lejár a licit és elmegy....
Örökre.


csüt. jan. 27, 2011 19:15
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 543
Hozzászólás Re: Nokia N8, 12MP, Xenon, Symbian^3
jól van nincs giroszkóp, akkor szenzor... 8)

megnézem mivel akadhatott össze.


az A GPS -ről az rémlett, hogy cellainfók alapján működik. Ahhoz meg ugye nem kell net, ezt meg abból gondolom, hogy amikor cellainformációt kiír, nem gondolnám, hogy a netre megy, hanem hogy a gsm hálózatról szedi az infót. ezek szerint vagy az első, vagy a második elképzelésem téves, de ez meg is oldódott valóban a pipa kiszedésével...

milyen feszült vagy... :hm: peace.


csüt. jan. 27, 2011 19:11
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: Nokia N8, 12MP, Xenon, Symbian^3
cooler21 írta:
valaki találkozott már olyannal ( T-mobile-os) hogy a giroszkóp kikapcsolja önmagát pár óra után és nem működik pl a szundi reggelre....
amásik: nokia maps használatakor menne a netre, pedig a helymeghatározási módoknál csak a kiegészített gps és a beépített gps van kipipálva...

:shock:

Igen, leírom ÚJRA, hogy giroszkóp NINCS, tehát NINCS egyetlen telóban sem.
Ami van benne, az nevezhető giroszenzornak, mozgásérzékelőnek (ez még jobb, mert magyarul van!).
Ha nem működik a giroszenzor pl. a szundinál, akkor az programhiba/-összeakadás lesz. A mozgásérzékelő nem kapcsolja ki magát. Soha.

Menne a netre???
És SZERINTED a kiegészített GPS mi a mókusfarkát akar jelenteni???
Kiegészített GPS = (angolul) Assisted GPS = (rövidítve) A-GPS.

Utánaolvasol, mit jelent az utóbbi??


csüt. jan. 27, 2011 12:32
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: hétf. jan. 24, 2011 9:06
Hozzászólások: 4
Hozzászólás Re: Nokia N8, 12MP, Xenon, Symbian^3
Telepítettem az N8-ra a SWYPE alkalmazást. Le akarnám szedni, de sehogy nem tudom. Elindul az uninstall de a csík nem jön be, ami az uninstall folyamatát jelzi. Hirtelen beugrik egy üzenet angolul, hogy a program eltávolítása után indítsam újra a telefont. Majd egy OK-s üzenet. Ez már nem tűnik el. Ezután a telefon nem reagál semmire. Csak a kikapcsoló hosszú nyomására. Újraindítás után a program továbbra is ott van. Reseteltem is. Újratelepítettem a szoftvert, az sem segített. Már csak egy ötletem van: szerviz (garanciás). Ott arra hivatkozni, hogy fagy a szoftver és kérem, hogy frissítsék. Nektek van-e ötletetek, tapasztalotok? Előre is köszi.


szer. jan. 26, 2011 20:34
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 17
Hozzászólás Re: Nokia N8, 12MP, Xenon, Symbian^3
Imici1972 írta:
Ma megtapasztaltam a kapacitív érintőkijelző hátrányait:
Kesztyűben éppen karácsonyfát válogattam, amikor kaptam egy hívást. ...

Az egyik fórumon olvastam ilyen téli helyzetekre egy módszert, bár kevésbé elegáns (azaz nem baj ha épp nem néznek sokan): a telefont az arcodhoz emelve az orroddal is felveheted a hívást. :)


szer. jan. 26, 2011 15:04
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 17
Hozzászólás Re: Nokia N8, 12MP, Xenon, Symbian^3
keciha írta:
Sziasztok. Letöltöttem az SPB Mobile Shell-t. Feltettem az N8-ra. Seriallal regisztráltam. Remek! A páromnak N96-os van. Van-e olyan olyan SPB Mobile Shell, ami N96-on fut? Ha van, honnét lehet leszedni? Köszi. István

Az SPB Mobile Shell sajnos csak érintőképernyőre van.


szer. jan. 26, 2011 14:44
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 543
Hozzászólás Re: Nokia N8, 12MP, Xenon, Symbian^3
aspirin írta:
cooler21 írta:
köszi, az assisted gps-t kivettettem, meglátjuk.. :idea:

viszont a giroszkóp full töltöttségnél is kikapcsol...amikor nincs energia takarékosban.. :?:

A battery saver (vagy mi) _mindig_ kapcsolgatta nekem is!



Én nem találom hol lehetne kikapcsolni az energiatakarékosságot úgy,hogy sose kapcsoljon be. Van erre mód?


szer. jan. 26, 2011 13:16
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: hétf. jan. 24, 2011 9:06
Hozzászólások: 4
Hozzászólás Re: Nokia N8, 12MP, Xenon, Symbian^3
Sziasztok. Letöltöttem az SPB Mobile Shell-t. Feltettem az N8-ra. Seriallal regisztráltam. Remek! A páromnak N96-os van. Van-e olyan olyan SPB Mobile Shell, ami N96-on fut? Ha van, honnét lehet leszedni? Köszi. István


szer. jan. 26, 2011 12:45
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 115
Tartózkodási hely: Hol itt, hol ott... Sokszor net, még többször GSM közelben... :)
Hozzászólás Re: Nokia N8, 12MP, Xenon, Symbian^3
cooler21 írta:
köszi, az assisted gps-t kivettettem, meglátjuk.. :idea:

viszont a giroszkóp full töltöttségnél is kikapcsol...amikor nincs energia takarékosban.. :?:

A battery saver (vagy mi) _mindig_ kapcsolgatta nekem is!


szer. jan. 26, 2011 12:16
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 543
Hozzászólás Re: Nokia N8, 12MP, Xenon, Symbian^3
köszi, az assisted gps-t kivettettem, meglátjuk.. :idea:

viszont a giroszkóp full töltöttségnél is kikapcsol...amikor nincs energia takarékosban.. :?:


kedd jan. 25, 2011 21:18
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 115
Tartózkodási hely: Hol itt, hol ott... Sokszor net, még többször GSM közelben... :)
Hozzászólás Re: Nokia N8, 12MP, Xenon, Symbian^3
cooler21 írta:
valaki találkozott már olyannal ( T-mobile-os) hogy a giroszkóp kikapcsolja önmagát pár óra után és nem működik pl a szundi reggelre....
amásik: nokia maps használatakor menne a netre, pedig a helymeghatározási módoknál csak a kiegészített gps és a beépített gps van kipipálva...

:shock:

A battery saver vagy mi nincs fent? Nálam az játszotta ezt, akár pár percenként ki-be kapcsolgatta a giroszkópot. :)
A "kiegészített GPS" pontosan a hálózatról tölti le az ún "calendar data"-t (FIXME, régen olvastam), a lényege az, hogy a körülbelüli helymeghatározási adatokat letölti, és csak "pontosítja", ami sokkal gyorsabban megvan, mintha "cold start"-ból indulna. Tehát ez a normális működés "kiegészített GPS" (anyám... szóval assisted GPS) esetén :)


kedd jan. 25, 2011 19:11
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 543
Hozzászólás Re: Nokia N8, 12MP, Xenon, Symbian^3
valaki találkozott már olyannal ( T-mobile-os) hogy a giroszkóp kikapcsolja önmagát pár óra után és nem működik pl a szundi reggelre....
amásik: nokia maps használatakor menne a netre, pedig a helymeghatározási módoknál csak a kiegészített gps és a beépített gps van kipipálva...

:shock:


kedd jan. 25, 2011 19:04
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 543
Hozzászólás Re: Nokia N8, 12MP, Xenon, Symbian^3
jelentem a transmitter kocsiban hibátlanul működik :D


hétf. jan. 24, 2011 21:32
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: hétf. jan. 24, 2011 9:06
Hozzászólások: 4
Hozzászólás Re: Nokia N8, 12MP, Xenon, Symbian^3
Köszi a választ. Igaz a telefont használt kereskedésben vettem, de a vétel után kb 1 héttel frissítettem először. A Nokia hivatalos oldaláról. Az első egy vagy két frissítés csak a meglévő verziót telepítette újra, mivel akkor még nem volt újabb szoftver kiadva. Azután az újabb verziókra frissítettem. Mindegyiket a Nokia hivatalos oldaláról. Azt egyébként most hallom először, hogy más lehetőség is van a frissítésre a Nokia oldalán kívül. Még egy kérdés. Igaz, hogy a Nokia boltban a frissítés másabb, mint amit én magam itthon tudok megcsinálni?


hétf. jan. 24, 2011 16:36
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1795
Tartózkodási hely: Budapest, XVII.
Hozzászólás Re: Nokia N8, 12MP, Xenon, Symbian^3
keciha írta:
Egy kérdésem és egy észrevételem lenne. Az N96-ot nem tudom frissíteni. A telefonon a legújabb szoftver van. Egyik nokia program sem kínálja fel a jelenlegi szoftver újratelepítését. A kérdésem az lenne, hogy itt megállt az otthoni frissítés lehetősége és csak a nokia bolt tudja frissíteni vagy van valami más lehetőség is? Nekem N8-as nokiám van. Először azt hittem, hogy rossz a telefon mert borzasztó rosszul szólt a fülhallgatója. Aztán rájöttem, hogy nem rossz. Pusztán arról van szó, hogy nem mertem elég erősen benyomni a fülhallgató csatlakozóját. Szép napot mindenkinek. István


Ha nem kínál fel újratelepítést, akkor valószínűleg Neked valahonnan egy frissebb verziójú sw van a telón, mint a hivatalos, NSU által telepíthető.
Egyébként minden arra alkalmas régebbi telón újratelepíthető a fw. A régebbiek az NSU-t, az újabbak az Ovi Suite-t használják, vagy mindkettőt.
Van rá más lehetőség, ez ügyben a helyi gurukat kérdezd, Macikát vagy Ákoskát.


hétf. jan. 24, 2011 12:32
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: hétf. jan. 24, 2011 9:06
Hozzászólások: 4
Hozzászólás Re: Nokia N8, 12MP, Xenon, Symbian^3
Egy kérdésem és egy észrevételem lenne. Az N96-ot nem tudom frissíteni. A telefonon a legújabb szoftver van. Egyik nokia program sem kínálja fel a jelenlegi szoftver újratelepítését. A kérdésem az lenne, hogy itt megállt az otthoni frissítés lehetősége és csak a nokia bolt tudja frissíteni vagy van valami más lehetőség is? Nekem N8-as nokiám van. Először azt hittem, hogy rossz a telefon mert borzasztó rosszul szólt a fülhallgatója. Aztán rájöttem, hogy nem rossz. Pusztán arról van szó, hogy nem mertem elég erősen benyomni a fülhallgató csatlakozóját. Szép napot mindenkinek. István


hétf. jan. 24, 2011 9:38
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: Nokia N8, 12MP, Xenon, Symbian^3
pucok írta:
Imici1972 írta:
tedd fel az Opera Mobile-t és az SPB Mobile Shell-t és lesz egy új telefonod! :D


Az a baj, hogy en is elfogult voltam a Nokiaval (sorrendem N80, N95, N95 8 GB, N8), de be kellett latnom, magasra tettem fel a mercet. De ez koszonheto szerintem a konkurensek raketa iramban torteno fejleszteseinek... A mobil fotozas fontos, nekem is, de amellett sok a bosszusag is, foleg a bongeszes teren. Alairom, az Opera sokat javitott az elmenyen, de meg sem kozeliti az iPhone 4 felbontasat. Egymas melle rakva a kollegaemmal, lenyugozo a kulonbseg...
Es amit azt hittem nem lesz problema, de AZ! A dizajnos kialakitas lehet trendi es szep, de mar vagy 3szor kibillent/csuszott a kezembol......

Azt hiszem en itt befejeztem a Nokia husegemet, fennt van az eBay-en... Valami hatalmasat kellene, hogy pukkantson a Nokia, ha vissza akar teriteni :roll: Persze az is lehet, mas a strategia, es a markahu bazisra alapoz...

Kiemeltem a lényeget.
Mindenki ezt mondja és igazu(n)k is van!

Az iPhone-t hagyjuk. Amerikaiaknak való, megveszed drágán és használod rajta azt, amit én engedek című megoldás. Igaz ami igaz, a felhasználói élménye óriási.

Az N8 készülékházának anyagválasztása szerintem is átgondolatlan (vagy csak öregszem és szárad a kezem, esetleg reszket is? :)), állandó frászban vagyok, hogy kicsúszik a kezemből.
Szerencsére eddig nem.
Sajnos többen hoztak már olyat, amivel nem voltak ilyen szerencsések a tulajok...


szomb. jan. 22, 2011 20:43
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1795
Tartózkodási hely: Budapest, XVII.
Hozzászólás Re: Nokia N8, 12MP, Xenon, Symbian^3
pucok írta:
Az a baj, hogy en is elfogult voltam a Nokiaval (sorrendem N80, N95, N95 8 GB, N8), de be kellett latnom, magasra tettem fel a mercet. De ez koszonheto szerintem a konkurensek raketa iramban torteno fejleszteseinek... A mobil fotozas fontos, nekem is, de amellett sok a bosszusag is, foleg a bongeszes teren. Alairom, az Opera sokat javitott az elmenyen, de meg sem kozeliti az iPhone 4 felbontasat. Egymas melle rakva a kollegaemmal, lenyugozo a kulonbseg...
Es amit azt hittem nem lesz problema, de AZ! A dizajnos kialakitas lehet trendi es szep, de mar vagy 3szor kibillent/csuszott a kezembol......

Azt hiszem en itt befejeztem a Nokia husegemet, fennt van az eBay-en... Valami hatalmasat kellene, hogy pukkantson a Nokia, ha vissza akar teriteni :roll: Persze az is lehet, mas a strategia, es a markahu bazisra alapoz...


Sajnálom, hogy így döntöttél, de megértem az indokaid. Kinek mi a fontos ugye... :roll:
Én egyelőre maximálisan - na jó majdnem maximálisan - elégedett vagyok az N8-al. Böngészni az N900-on szoktam, abban szvsz az N900 verhetetlen, legalábbis a Nokiák között. :D
Minden másra az N8-at használom.

"Persze az is lehet, mas a strategia, es a markahu bazisra alapoz..."
Erre ma már nem lehet alapozni. Ha olvasod a külföldi fórumokat, komoly Nokia fanok hagyták el a márkát, nem kevés számban. Nagyon nehéz lesz ezt a folyamatot megállítani, és még nehezebb megfordítani. Kérdéses, hogy egyáltalán meg lehet-e?
Én bízom a MeeGo sikerében, de ezzel is nagyon el vannak már késve. Legalább fél-egy éve a piacon kellene lennie, minél tovább várnak, annál gyorsabban olvadhatnak el a MeeGo most még ígéretesnek tűnő előnyei.
Nagy tervek vannak a Symbian megújításával kapcsolatban is, majd meglátjuk ebből mi valósul meg...
Egyre több pletykát hallani a készülő Microsoft-Nokia (WP7) együttműködésről is, ha ehhez hozzáadjuk, hogy a MeeGo-hoz olyan cégek csatlakoztak, mint az Intel, az AMD és számos nagy nevű autógyár is, akkor - ha nem késlekednek a fejlesztésekkel - még visszatérhet a Nokia az abszolút élvonalba. De csak akkor, ha nem lesz késés, baki, bugos fw-ek és hibás hw-ek.
Én az N8-at az ezen az úton tett első lépésnek értékelem, de önmagában ez még messze nem elég a sikerhez.

A bambulásuk következményeképp most már többszörös anyagi, eszköz és egyéb ráfordítás, szükséges ahhoz, hogy oda kerüljenek vissza, ahol egyébként lehetnének, ha nem aludtak volna el. Már kevés a Nokia név egymagában, be kellett vonniuk más nagy neveket is, hogy a piacot visszaszerezzék. Holott ha nem kényelmesedtek volna el ennyire, egyedül is az élvonalban maradhadtak volna és a konkurencia sem tudott volna ennyire megerősödni.
Gondolj bele, az N95 idejében még szinte csak Nokia jött szóba, ha okostelefonról volt szó. Ha akkor belehúznak, ha akkor fenntartják azt az innovatív irányt és gondolkodásmódot ami az N95 megszületéséhez vezetett, akkor most kétség nem férne ahhoz, hogy a Nokia a piacvezető.

No mindegy, majd meglátjuk mi lesz. Remélem tényleg sikerül nekik a MeeGo-val akkorát durrantani, hogy még Téged is visszahódítsanak! :lol: 8) :hihi:

Sok sikert az új vasakhoz, ha majd meglesznek.
Én hűséges típus vagyok, aminek az asszony mellett a Nokia is örülhet.... :mrgreen: !-F


szomb. jan. 22, 2011 12:46
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: pén. aug. 24, 2007 20:29
Hozzászólások: 171
Tartózkodási hely: Brussels
Hozzászólás Re: Nokia N8, 12MP, Xenon, Symbian^3
Imici1972 írta:
tedd fel az Opera Mobile-t és az SPB Mobile Shell-t és lesz egy új telefonod! :D


Az a baj, hogy en is elfogult voltam a Nokiaval (sorrendem N80, N95, N95 8 GB, N8), de be kellett latnom, magasra tettem fel a mercet. De ez koszonheto szerintem a konkurensek raketa iramban torteno fejleszteseinek... A mobil fotozas fontos, nekem is, de amellett sok a bosszusag is, foleg a bongeszes teren. Alairom, az Opera sokat javitott az elmenyen, de meg sem kozeliti az iPhone 4 felbontasat. Egymas melle rakva a kollegaemmal, lenyugozo a kulonbseg...
Es amit azt hittem nem lesz problema, de AZ! A dizajnos kialakitas lehet trendi es szep, de mar vagy 3szor kibillent/csuszott a kezembol......

Azt hiszem en itt befejeztem a Nokia husegemet, fennt van az eBay-en... Valami hatalmasat kellene, hogy pukkantson a Nokia, ha vissza akar teriteni :roll: Persze az is lehet, mas a strategia, es a markahu bazisra alapoz...


szomb. jan. 22, 2011 11:40
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1795
Tartózkodási hely: Budapest, XVII.
Hozzászólás Re: Nokia N8, 12MP, Xenon, Symbian^3
Csodálkozom azon, amit leírtál pucok.
Én jelenleg 2db N8-at használok és most tesztelek egy harmadikat. Két fekete és egy narancs színű. Egyikkel sincs semmi gond, tökéletesen működik rajtuk minden funkció.
Bár tény, hogy egymás mellé téve a három készüléket látszik, hogy mindhárom kijelzője más-más színárnyalattal dolgozik. De ez bőven belefér a gyártási szórásba, ráadásul a kijelzőt nem is a Nokia, hanem a Samsung gyártja.

Visszatérve a problémádhoz:
Az N8-nak SZTEREO hangkimenete van, nem mono. Az, hogy halkabban szól, mint az 5800XM, azért van, mert az 5800 KIFEJEZETTEN zenetelefonnak készült, ezért dedikált audio chip dolgozik benne, aminek a kimeneti jelszintje nagyobb.
Az N8 fotózásban erős.

Egyszerűen azt nem értem, hogy létezik hogy az N8-nál mintegy 3-adannyiba kerülő, újonnan anno is csak fele, 5800-val nincsenek ilyen problémák....

Az 5800 kamerája is sokkal jobb szerinted? Gyorsabb is az 5800? Funkciógazdagabb? Kezel 48GB memóriát? Van rajta HDMI és HD video DD5.1-el? Soroljam még? Azért mert egy funkcióban az 5800 jobb - hiszen zenetelefonnak készült - nem hinném, hogy általánosságban jobbnak kellene kikiáltani.

Az 5800-val is voltak problémák a szállítás kezdetén. Rengeteg készülék került vissza hibás, recsegő, rosszul érintkező hangszóróval. Kiderült, hogy az egyik hardver beszállító hibázott. Ezen kívül több készülékbe is hibás kijelző került, ez a hiba sem volt ismeretlen az 5800-nál. Szóval ott sem indult minden tökéletesen...

Nézd. Tény, hogy a Nokia mellett elszaladt a világ, rendesen elbambultak a fejlesztéssel.
Tudod, hogy én szinte minden komolyabb telefonjukat megvettem és a mai napig meg is van szinte az összes.
Így elhiheted nekem, ha azt mondom, hosszú idő óta az N8 az első olyan telefonja a Nokiának, amelyik igényes anyagokból rendesen össze van rakva, nem hemzseg bugoktól az első szoftver, gyors, stabil és élvezetes a használata és még szép is.
(Még a sokat imádott és magasztalt N95 fw is sokkal problémásabb volt a megjelenéskor, mint most az N8. Csak akkor még elnézték ezt a Nokiának, mert Ők voltak "A" telefon gyártók...)
Persze tudom, hogy a szifon vagy egy 1GHz-en pörgő Androidos csoda gyorsabb, de őszintén szólva engem ez rohadtul nem izgat.
Az N8 bőven hozza azt a sebességet, amellyel már élvezhető a használata, nem érzem úgy, hogy akadozik, vagy fagyogat. Teszi a dolgát, stabil és nem kell hosszú másodperceket várni, mint anno a "flagship" modellnek kikiáltott N97 első FW-einél...
Nekem a mobil fotózás az egyik hobbim, ebben viszont nem fér hozzá kétség, hogy az N8 az egyik - ha nem a legjobb jelenleg a piacon.
Az egyik fekete N8-on közel 1500 képet tárolok, amióta megvan még nem töröltem egyet sem. Meg sem kottyan neki, semmi lassulást nem tapasztalok a galériában. Az N97 már néhány száz képtől úgy belassult, hogy le kellett szedni, sőt nem egyszer az egész telefont újra kellett húzni. (Ugyanez igaz a Mass Memory általános telítettségi szintjére is.)
Szerintem ez a Szimbi3 egyáltalán nem sikerült rosszul, a böngészőn és a GUI-n kellene javítani, ennyi az összes, amit fel tudok róni. Mindkettőre van ígéret a Nokiától, de ha nem tudod kivárni a frissítést, tedd fel az Opera Mobile-t és az SPB Mobile Shell-t és lesz egy új telefonod! :D

Amúgy most jelzem, hogy a 3 N8 közül az egyik fekete valószínűleg eladó sorba kerül. Ok, hogy jó teló az N8, de három azért mégis sok egy kicsit.... :D :lol: 8)


szomb. jan. 22, 2011 11:06
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: Nokia N8, 12MP, Xenon, Symbian^3
pucok írta:
Macika írta:
Nem nagyágyú, még csak nem is zászlóshajó. Leírták.
Mármint a Nokia.
Pillanatnyilag nincs a zászlóshajó N97-nek utóda.


Oké oké..... És akkor most mi van?
Mindenki fejleszt gőzerővel?
(HTC, Motorola, Samsung) csak a Nokia "töketlenkedik"?
Azért ez elég nagy luxus.

Na végre, ebben 1000%-osan egyetértünk!

Elment a hajó, csak a Nokia nem akarja észrevenni. Azt hiszik, még mindig (és még sokáig) vannak olyan pozícióban, hogy ők mondják meg, merről fúj a szél...


csüt. jan. 20, 2011 17:43
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: pén. aug. 24, 2007 20:29
Hozzászólások: 171
Tartózkodási hely: Brussels
Hozzászólás Re: Nokia N8, 12MP, Xenon, Symbian^3
Macika írta:
Nem nagyágyú, még csak nem is zászlóshajó. Leírták.
Mármint a Nokia.
Pillanatnyilag nincs a zászlóshajó N97-nek utóda.


Oké oké..... És akkor most mi van?
Mindenki fejleszt gőzerővel?
(HTC, Motorola, Samsung) csak a Nokia "töketlenkedik"?
Azért ez elég nagy luxus.


csüt. jan. 20, 2011 17:14
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: Nokia N8, 12MP, Xenon, Symbian^3
pucok írta:
Macika írta:
Az írod, ELADTAK.

Tehát kereskedők.
Nem hozzáértők, legkevésbé szervizesek.
Attól még, hogy Nálad többet értenek hozzá, nem lesznek szakértők.


A hozzáértésükről pedig ők a hivatalos "Nokia Customer Care Point" Belgiumban.....

Ettől függetlenül kereskedők, nem képzett szervizesek.

Nem nagyágyú, még csak nem is zászlóshajó. Leírták.
Mármint a Nokia.
Pillanatnyilag nincs a zászlóshajó N97-nek utóda.


csüt. jan. 20, 2011 17:01
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: pén. aug. 24, 2007 20:29
Hozzászólások: 171
Tartózkodási hely: Brussels
Hozzászólás Re: Nokia N8, 12MP, Xenon, Symbian^3
Macika írta:
Az írod, ELADTAK.

Tehát kereskedők.
Nem hozzáértők, legkevésbé szervizesek.
Attól még, hogy Nálad többet értenek hozzá, nem lesznek szakértők.


A hozzáértésükről pedig ők a hivatalos "Nokia Customer Care Point" Belgiumban.....


csüt. jan. 20, 2011 15:31
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: pén. aug. 24, 2007 20:29
Hozzászólások: 171
Tartózkodási hely: Brussels
Hozzászólás Re: Nokia N8, 12MP, Xenon, Symbian^3
Egyszerűen azt nem értem, hogy létezik hogy az N8-nál mintegy 3-adannyiba kerülő, újonnan anno is csak fele, 5800-val nincsenek ilyen problémák....

Elméletileg a Nokia ezt a telefont tartogatta ha jól emlékszem "nagyágyúnak" a többi márka konkurens multimédiás telefonjaival szemben...
Egyetértek veled tökéletesen: nem vagyok szervizes, nem értek hozzá hardverileg - egyszerű felhasználó vagyok aki élvezni szeretné a terméket, amelyet megvásárolt....
De nem megy.


csüt. jan. 20, 2011 15:17
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: Nokia N8, 12MP, Xenon, Symbian^3
pucok írta:
Macika írta:
borzalmasan silány a minősége = mono ?????????? :)


Ez az amit nem, értek... Mind a két füles szól, tehát valszeg elméletileg stereo. DE! Halk, dinamikátlan, évezhetetlen.
Pedig a füles az jó.

Ja és még egy.....
Ez ellenreklám magamnak, de ma voltam a Nokiában rákérdezni a GPS jel problémákra...
A technikus srác azt mondta ez normális, de ha tényleg gondolkodom a cserén tegyem meg, mert sokat visszavisznek különböző gondokkal.
Míg ellenben eladtak egy rakás iPhone 4-t, és aláírja hogy voltak kisebb-nagyobb bug-jai, de eddig egy sem került vissza javításra vagy cserére :roll: Gondolom nem a felhasználók elvakultsága miatt.

Ne haragudj meg azért, amit most fogok írni.

Erőteljesen megkérdőjelezi a témában való hozzáértést az, amit leírtál. Sztereo =/= szól mind a két oldal.
Valamint az is, hogy ha a dinamika rossz, élvezhetetlen, akkor az csak mono lehet.

Mindegy, ugorjunk.

Az analóg hangátvitel sokkal kevésbé dilettánsbiztos, mint a digitális. Tudni kellene pl. illeszteni a SONY rádió analóg jelszintjéhez (pl. előerősítő-fokozattal) a műsorforrást. Ha a SONY rádiónak a bemenete 1 V körüli jelszintet vár, akkor nem nagyon tud mit kezdeni egy 0,2 V-os jelszinttel, fénytelen lesz hang, feltekerve a potit pedig zajos is ráadásul.
Az ilyen felhasználóknak való tipikusan az iPhone, mert ott nem hagy kombinálási lehetőséget a hozzá nem értőknek. Meg kell venni hozzá a jó drága cuccot, mely a rendszercsatlakozóról működik és minden OK lesz, nem fárasztják a jól fizető vevőket azzal, hogy mit jelent az analóg jelszint.

N8-at nem azért vittek vissza valóban sokat, mert az analóg (fejhallgatónak szánt) kimenetet valaki kitalálta AV-bemenetre kötni, hanem mert valóban voltak más jellegű hibái.

Nem értelek ám.
Az írod, ELADTAK.

Tehát kereskedők.
Nem hozzáértők, legkevésbé szervizesek.
Attól még, hogy Nálad többet értenek hozzá, nem lesznek szakértők.

A vásárlás helyére 3 napig lehet visszavinni a készüléket.

SZERINTED honnan értesülhet a srác arról, milyen garanciális hibái vannak az N8-nak vagy az iPhone4-nek?
Belegondoltál?


csüt. jan. 20, 2011 14:42
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: pén. aug. 24, 2007 20:29
Hozzászólások: 171
Tartózkodási hely: Brussels
Hozzászólás Re: Nokia N8, 12MP, Xenon, Symbian^3
Macika írta:
borzalmasan silány a minősége = mono ?????????? :)


Ez az amit nem, értek... Mind a két füles szól, tehát valszeg elméletileg stereo. DE! Halk, dinamikátlan, évezhetetlen.
Pedig a füles az jó.

Ja és még egy.....
Ez ellenreklám magamnak, de ma voltam a Nokiában rákérdezni a GPS jel problémákra...
A technikus srác azt mondta ez normális, de ha tényleg gondolkodom a cserén tegyem meg, mert sokat visszavisznek különböző gondokkal.
Míg ellenben eladtak egy rakás iPhone 4-t, és aláírja hogy voltak kisebb-nagyobb bug-jai, de eddig egy sem került vissza javításra vagy cserére :roll: Gondolom nem a felhasználók elvakultsága miatt.


csüt. jan. 20, 2011 14:15
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: Nokia N8, 12MP, Xenon, Symbian^3
pucok írta:
user01 írta:
Azért ugye, te sem gondolod komolyan, hogy egy multimédiás telefonnak, melynek egyik fő funkciója a zenehallgatás, mono a fülhallgató-kimenete?
Vagy hibás a telefon, vagy rosszul érintkezik a jack dugó, vagy nem dugtad bele teljesen... Próbáld ki a hozzáadott fülessel is!


Pontosan ez az, hogy nem gondoltam volna :oops:
A fülesnek mind két fele szól, de borzalmasan silány a minősége az 5800-hoz képest...

Mindegy, eldöntve. Megy a levesbe, s jön a szifon.

borzalmasan silány a minősége = mono ?????????? :)


csüt. jan. 20, 2011 14:03
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: pén. aug. 24, 2007 20:29
Hozzászólások: 171
Tartózkodási hely: Brussels
Hozzászólás Re: Nokia N8, 12MP, Xenon, Symbian^3
user01 írta:
pucok írta:
Tegnap rákötöttem az autós Sony rádió AUX- kimenetére, és nagy ámulatomra mono-ban szólt :roll:

Azért ugye, te sem gondolod komolyan, hogy egy multimédiás telefonnak, melynek egyik fő funkciója a zenehallgatás, mono a fülhallgató-kimenete?
Vagy hibás a telefon, vagy rosszul érintkezik a jack dugó, vagy nem dugtad bele teljesen... Próbáld ki a hozzáadott fülessel is!


Pontosan ez az, hogy nem gondoltam volna :oops:
A fülesnek mind két fele szól, de borzalmasan silány a minősége az 5800-hoz képest...

Mindegy, eldöntve. Megy a levesbe, s jön a szifon.


csüt. jan. 20, 2011 12:42
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 169
Hozzászólás Re: Nokia N8, 12MP, Xenon, Symbian^3
pucok írta:
Tegnap rákötöttem az autós Sony rádió AUX- kimenetére, és nagy ámulatomra mono-ban szólt :roll:

Azért ugye, te sem gondolod komolyan, hogy egy multimédiás telefonnak, melynek egyik fő funkciója a zenehallgatás, mono a fülhallgató-kimenete?
Vagy hibás a telefon, vagy rosszul érintkezik a jack dugó, vagy nem dugtad bele teljesen... Próbáld ki a hozzáadott fülessel is!


csüt. jan. 20, 2011 11:10
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 543
Hozzászólás Re: Nokia N8, 12MP, Xenon, Symbian^3
engem igazából az ezüstben érdekelne..
illetve a zöld is, de nem ennyiért, mert ennyiért már és pár ezer pluszért újat kapok...

priviben írok egy árat, ha gondolod.

Üdv!


csüt. jan. 20, 2011 9:23
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: pén. aug. 24, 2007 20:29
Hozzászólások: 171
Tartózkodási hely: Brussels
Hozzászólás Re: Nokia N8, 12MP, Xenon, Symbian^3
cooler21 írta:
mi lenne az ára? szín? gari nokia?


A színe sárga, vagy zöld ki hogyan nevezi.... Még rajta van a fólia, abszolút karcmentes mivel kb. 2 hete cserélték ki...
Természetesen van hozzá hivatalos számla, így majd 3 év garancia. Adok hozzá plusz egy Nokia tokot, és egy 8 GB-s memóriakártyát, így 400 euro.
:wink:


szer. jan. 19, 2011 23:59
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 543
Hozzászólás Re: Nokia N8, 12MP, Xenon, Symbian^3
mi lenne az ára? szín? gari nokia?


szer. jan. 19, 2011 21:32
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: pén. aug. 24, 2007 20:29
Hozzászólások: 171
Tartózkodási hely: Brussels
Hozzászólás Re: Nokia N8, 12MP, Xenon, Symbian^3
Hát igen.... Igaz leült a topic.....
Mert ez a telefon egy gagyi vakítás a Nokiától...

Tegnap rákötöttem az autós Sony rádió AUX- kimenetére, és nagy ámulatomra mono-ban szólt :roll:
Azt hittem először, talán a jack kábel s..r, de gyorsan kipróbáltam az asszony 5800-jával, ami tökéletes sztereo szépségben szólalt meg.....

Itt jön a kérdés. Nem akar valaki egy független számlás N8-t venni jutányos áron?
Amint sikerül eladni, jön az iPhone 4-és örök búcsú a finnektől. :wink:


szer. jan. 19, 2011 20:44
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 610
Hozzászólás Re: Nokia N8, 12MP, Xenon, Symbian^3
Üdv!

Annyira leült ez a topic, gondoltam felhozom kicsit.

Valószínűleg már tudtok róla, de idecsatolom...

http://www.mobilport.hu/nokia_blog/20110120/mar_feliratokat_is_kezel_az_n8_videolejatszoja/

És...

http://mobilarena.hu/hir/feliratos_videokat_is_kezel_a_nokia_n8.html


szer. jan. 19, 2011 20:37
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: pén. aug. 24, 2007 20:29
Hozzászólások: 171
Tartózkodási hely: Brussels
Hozzászólás Re: Nokia N8, 12MP, Xenon, Symbian^3
Egeszeben szep es jo lenne a telefon, de lassan kezd tele lenni vele megis a hocipom :hm:

Eloszor kezdodott, hogy beleragadt a sim-kartya, nem tudtam eltavolitani. Elvittem a szervizbe, mondtak hogy ezt vissza kell kuldeni a Nokia-nak, mert ok sem tudnak vele mit kezdeni, kb. 2-3 het is visszajon. Megorultem 1.5 het mulva, amikor megis hivtak, hogy elkeszult. Amikor atvettem volna, eszrevettem, hogy a sim nyilas szele teljesen ossze volt barmolva, az amugy gyonyoru aluminium hazat meggyotortek.
Ki is vertem a balhet, hogy ha nagyon akartam volna, igy osszeb....va en is ki tudtam volna venni, nem arrol volt szo hogy a helyi technikus megis nekilat baltaval. Nezzek meg, a 2 hetes keszulek most hogy nez ki, es panaszt akarok tenni.
Erre jott a fonok, aki megigerte, hogy jo akkor kicserelik a hazat egy ujra.

Ujabb 2 het, vegre meglett a telefon. Hihetetlen euforiaval tapasztaltam, hogy egy teljesen uj telot kaptam, rajta az imei matricakkal, teljesen szuzet. Na kiraly, repestem az oromtol, plane mert egyszer veletlenul kicsuszott a kezembol, amint levettem a pc-rol, es a muanyag also fele kb. 20 cm-rol leesett a PADLOSZONYEGRE(!!!!!!!) es behorpadt a szele :roll: Ennyit a karcallo szuperf....a uvegrol, meg aluminium hazrol....
Szoval itt az uj telefon, szepen vissza is ment ra az OVI mentes es kezdenem hasznalni es orulni egymasnak, erre ez meg nem talal az istennek sem GPS jelet :gigalol: Megorulok, volt hogy egy orara kint hagytam a szabad egen, megy AGPS, online net, etc. es semmi. A legnagyobb bravur amikor a Nokia Maps 300 m-n belul jelolte a poziciom.
Ezek utan akkor mondom, sebaj, osszelovom a kulso GPS adommal, ahhoz meg egyszeruen nem kepes parosodni, holott a parom 5800-val kb. 2 masodperc, anno az N95 8GB-m pedig szintugy.....

Szetfeszit az ideg, mert szeretnem, nagyon, de ez mar sok.......
Meg egy eselyt kap, s ha tovabbra is jatszik az idegeimmel, keresek egy uj bizalmast........


szomb. jan. 08, 2011 16:08
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1795
Tartózkodási hely: Budapest, XVII.
Hozzászólás Re: Nokia N8, 12MP, Xenon, Symbian^3
December végén megérkeztek a narancs és kék színű N8-ak is, a Mammut1 Nokia Bemutatóterembe.
Szerintem hamarosan a többi mintaboltban és MM-ban is kaphatóak lesznek - ha csak már most nem kaphatóak. :P


pén. jan. 07, 2011 11:06
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 558
Tartózkodási hely: Szeged
Hozzászólás Re: Nokia N8, 12MP, Xenon, Symbian^3
Imici1972 írta:
Karácsonyi fotók Nokia N8-al. 8)
Facebook albumom:
http://www.facebook.com/album.php?aid=46608&id=1850136234&l=4a6187931b


Szép! :)
Az első koszorús-gyertyás képek nagyon tetszettek! :P

más:
az egyik kollégám vett egyet - csak hogy engem bosszantson... - valamelyik nap nekiestem a nyomkodásnak rendesen! Majdcsak meghozza már a Jézuska a fa alá a kicsikét...


vas. dec. 19, 2010 23:09
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1795
Tartózkodási hely: Budapest, XVII.
Hozzászólás Re: Nokia N8, 12MP, Xenon, Symbian^3
Hogy állítsuk vissza az Ovi Store-t hard reset után:


http://www.youtube.com/watch?v=xneU4wv1dT8&feature=player_embedded


vas. dec. 19, 2010 22:00
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1795
Tartózkodási hely: Budapest, XVII.
Hozzászólás Re: Nokia N8, 12MP, Xenon, Symbian^3
Karácsonyi fotók Nokia N8-al. 8)
Facebook albumom:
http://www.facebook.com/album.php?aid=46608&id=1850136234&l=4a6187931b


vas. dec. 19, 2010 21:23
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1795
Tartózkodási hely: Budapest, XVII.
Hozzászólás Re: Nokia N8, 12MP, Xenon, Symbian^3
Twitteren olvastam, hogy állítólag 19-én, azaz hétfőn érkezik az új fw az N8-hoz.
Főleg a böngésző és a sebesség terén ígérnek komoly fejlődést.

"New firm is here mini qwerty keyboard fast screens and hard update in browser love #n8 december 19 #PR1.1"

Nem tudom, hogy igaz-e, egyetlen tweet-elő írta csak, ne vegyük készpénznek, de reménykedjünk, hátha kapunk egy karácsonyi ajándék fw-t a Nokiától! :hihi: 8)


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Imici1972 vas. dec. 19, 2010 21:53-kor.



pén. dec. 17, 2010 22:37
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1795
Tartózkodási hely: Budapest, XVII.
Hozzászólás Re: Nokia N8, 12MP, Xenon, Symbian^3
Ma megtapasztaltam a kapacitív érintőkijelző hátrányait:
Kesztyűben éppen karácsonyfát válogattam, amikor kaptam egy hívást. Abban a pillanatban már sejtettem, hogy gond lesz... :lol:
És úgy is lett, nem tudtam felvenni, mivel a kapicitív tapi nem szereti, ha "kesztyűs kézzel" bánnak vele. :huha:
Aztán mire a jó kis szűk textilkesztyűt lerángattam, addigra hangpostára ment a hívásom... :gigalol:
Bezzeg a jó öreg N97-et és N900-at gond nélkül kezeltem kesztyűben is... :hm:

Őszintén szólva én a kapacitív technikát egyáltalán nem tartom jobbnak, sőt kezelhetőbbnek érzem a rezisztívet.
Hogy miért?
- A rezisztív kijelző bármilyen érintést érzékel, legyen az egy egyszerű stylus, kesztyű, vagy a csajok esetében műköröm.
- Sokkal kevesebbszer ütök mellé a rezisztív felületen, mert ott egy minimális nyomás is kell, így a véletlen érintéseket nem érzékeli.

Tény, hogy a kapacitív érzékenyebben reagál az érintésre, de néha pont ez okoz téves vezérlést. Az N900-on, N97-en nagyságrendekkel kevesebbszer lépek be nemkívánt menübe, vagy ütök mellé a virtuális QWERTY-n.
Kicsit úgy érzem, hogy sokszor a gyorsaság nagyobb prioritást élvez, mint a használhatóság...
Párom első tapasztalata is az volt, hogy az N8 kapacitív tapija nem reagál a műköröm érintésére, bezzeg az 5800-t gond nélkül kezeli. :D
Ez viszont kifejezetten bosszantó, hogy csak azért ne tudjak fogadni egy hívást, mert kesztyű van rajtam? :jaj:
Egyetlen előnye, hogy elviseli a Gorilla Glass karcálló üveget. :D


pén. dec. 17, 2010 22:01
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1538
Tartózkodási hely: A jelenben...
Hozzászólás Re: Nokia N8, 12MP, Xenon, Symbian^3
Került egy hozzám! :)

Amiket eddig tapasztaltam: mkv fájlt gyönyörűen elindítja, lejátssza, de ha beletekersz megmerevedik a kép és csak a hang megy alatta tovább. Másnál is így van?

A másik a tv-k: egyszerűen nem tudom életre kelteni a mobiltévé adásokat, mert folyton mobilnetet akar. Kapott, de így is azt mondja, hogy az én adatfolyamom nem támogatja, vagy vmi hasonló. Hogy van ez nálatok?

Amúgy nem rossz, a képek, videók szépek, minden flottul, gyorsan megy rajta. A hdmi, ilyesmit nem próbáltam, de nem múlik, ami késik. :)

Szóval gyötröm még tovább.


pén. dec. 17, 2010 9:50
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 818 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 17  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 30 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség