Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: hétf. okt. 07, 2024 4:23



Hozzászólás a témához  [ 40 hozzászólás ] 
VHS Digitalizálása DvD-re! 
Szerző Üzenet

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
Ha "elég erős" géped van (1GHz fölötti), akkor már a legolcsóbb TV tuner is alkalmas DVD felbontás rögzítésére. Ha közel veszteségmentes formátumba veszed az anyagot, akkor saját ízlés szerint vághatod, szűrheted, javíthatod az anyagot, mielőtt DVD-be kódolod. HW cuccal ezt nemigen tudod megcsinálni...


kedd márc. 09, 2004 11:45
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 26
Hozzászólás 
Sok mindent teszteltem, de ami bejött:

Ha elég az SVCD minõség:

Ati All-In Wonder (még a Rage 128 Pro -s is elég)

Ha Dvd minõség kell:

ADS DVD Express...30-35 körül....

az utóbbi USB 2.0-s fullon nyomja dvd-be a képet-hangot is a kezelése olyan egyszerû mint egy sima videólejátszóé.


kedd márc. 09, 2004 11:08
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 205
Tartózkodási hely: Nagykálló
Hozzászólás 
Sziasztok!
Köszönöm a hozzászólásotokat, közben megoldódott a problémám. Kábel volt a hibás, amivel a videomagnó és a számítógépet csatlakoztattam össze.
Üdv.


kedd márc. 09, 2004 7:06
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 168
Hozzászólás 
Medical: A capture kártyádnak biztos NTSC az alapértelmezett formátum, pedig vélhetőleg PAL az anyagod.


hétf. márc. 08, 2004 15:48
Profil Privát üzenet küldése

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
Szia!

Én rendelkezem megfelelő eszközökkel, az ilyen feladatokra
előzetes megbeszélésre eltudom bárkinek készíteni a
digitalizálást, SVHS, vagy VHS kazettáról digitális TBC-vel
MATROX munkaállomással bármilyen feladatot eltudok végezni
akár magánszemélynek akár cégnek is. DVD készitést is
elválalom akár menüvel vagy Dolby Digital vagy DTS hangal
is. Fő állásban is ezt csinálom, van elegendő
tapasztalatom, és segítséget is tudok adni.

Zsolt.


hétf. márc. 08, 2004 13:19
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 205
Tartózkodási hely: Nagykálló
Hozzászólás 
Sziasztok!
VHS videokazettáról szeretnék sürgősen kb10 - 15 percnyi anyagot a vinyóra majd, DVD formátumra elkészíteni, minden OKÉ csak az a baj a kép fekete fehér /nem színes/.
Már a vinyóra másolása mpg be nem színes, ha a kábelt a videóból kihúzom egy pár másodpercre, majd vissza akkor egy pár másodpercig színes, majd újból fekete fehér. Mi az oka?
Üdv.


hétf. márc. 08, 2004 12:08
Profil Privát üzenet küldése

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
Akkor pl. DV felvételekhez sem tudsz a hw kódolóval hozzászólni? Nem beszélve esetleg a timecode kiszedéséről, amit a DVD-re subtitle-ként fel lehet tenni?
Az elég gáz, ha csak az amúgyis tré VHS-ről tud "jó" minőséget produkálni...


kedd feb. 10, 2004 13:34
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3
Hozzászólás 
Hali,

Sajnos a HW-es kártyám csak a bejövő jeleket tudja
konvertálni - így a HDD-n levő filmeket - sajnos - nem.

Ha a minőség az első szempont - amit VHS-ről történő
digitalizálásnál igazándibol nem lehet említeni, hiszen az
alapanyag eleve "roszz" minőségű (a DVD felbontását alapul
véve), akkor még mindig a HW-es kódolás talán a leggyorsabb
és elfogadható minőséget lehet vele elérni.

Természetesen, ha vágni kell az anyagot, vagy mondjuk
SVCD/VCD-re szeretnéd kiírni akkor úgyis bele kell nyúlni
v.milyen SW-es szerkesztővel, de így is jóval kevesebb idő
megy el egy film digitalizálásával (egy 1,5 órás film kb 3
óra mire megvágva, menüvel kiírom 1-2 CD-re, de ez még
mindig kevesebb mint a 7-8 óra).

De az természetesen mindenkinek a saját szívügye, hogy mit
használ digitalizálásra, és hogy mennyi időt szán rá... :)


kedd feb. 10, 2004 11:41
Profil Privát üzenet küldése

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
Egy ilyen hw kártya tud winyón levő mjpeg avi-kat konvertálni? Kíváncsi volnék, hogy ilyen esetben van-e minőségkülönbség a sw és hw kódolás között? A legtöbb anyagom ui. mini-dv kazin van, amit már nem kell digitalizálni...

A TV tuneres digitalizálás meg, ha az ember jó nagy ívben elhajítja a gyári szoftvereket, és valami normális programot használ, akkor nem olyan problémás. Igaz kis odafigyelés azért kell hozzá, de elég jól müxik.


hétf. feb. 09, 2004 9:40
Profil Privát üzenet küldése

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
Azért amit én próbáltam hardveres tömörítő kártyákat azonak mind jobb képe volt, mint egy tv tuneres, VGA video in-es szoftveres megoldásnak. Az egyből DVD-re írást tömörítés nélkül én sem igazán szeretem, valóban nem igazán lehet eltalálni a fájlméretet, bitrárát, és a kártya sem tudja nagyon pontosan szabályozni a VBR-t. Ez igazán arra jó, hogy felvesz valamit az ember tévéből, nem archiválásra.

"Vagy mi van, ha vágni is akarod a cuccot?"
1. Erre is alkalmas a vfapi codec.
2. A Dazzle DVC2 pl. csak a vágási pontnál renderel újra kivágáskor.


pén. feb. 06, 2004 22:07
Profil Privát üzenet küldése

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
Ja 1-2s alatt VBR. :)
Az igazi VBR-nek kicsit más a lényege.
És hogy csinálod meg azt, hogy egy adott anyag pont ráférjen 1 DVD-re? Ui. az elején kell megmondanod a bitrátát, de csak a végére tudod pontosan, hogy hány perc is a felvétel. :(
Vagy mi van, ha vágni is akarod a cuccot? Akkor csak closed GOP-ot használhatsz, ami kapásból minőségvesztés. :(
Akárhogy is, a real-time kódolásnak meg vannak a hátrányai.
Az újabb szabványt meg nem azért várom, hogy a DVD-m ötöd annyi bitrátával CD-re konvertáljam, hanem azért, hogy ugyanolyan bitrátával a DV felvételeim ne romoljanak annyit, mint jelenleg az mpeg2-vel.

Nem fikázni akarom a hw kódolókat, csak leírtam, nekem miért nem ér meg még 25e-et sem, hogy a gépemnek ne kelljen 8-10 órát software-esen kódolnia, míg nem vagyok otthon. :)


pén. feb. 06, 2004 18:08
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3
Hozzászólás 
Hali,

Szerencsére a VBR-t is tudja, ilyenkor a TV-n (Videón)
megjelenő kép és a rögzített (Computeren megjelenő) kép
között kb 1-2 másodperc csúszás van (ennyi időre van
szüksége a kártyának a feldolgozáshoz).. szóval ez is
megoldott (én is 5000 kbps-t használok a rögzítésre VBR-el,
de a lehetőség adott akár 10000 kbps-re is [ezt a fájl
méret miatt nem használom]).

Ha esetleg MPEG4-be szeretném áttenni, akkor a
rögzített "szabvány" MPEG2-es filmet kell átkonvertálni
MPEG4-be (ez viszont már csak SW-esen megy) :(


pén. feb. 06, 2004 8:37
Profil Privát üzenet küldése

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
Nálam a 2.67.00.10-es CCE quality beállításai némileg eltérnek. Próbálgattam mi milyen hatással van, de nem tudtam a TMPGEnc-es minőséget utólérni. Bár én 5000-6000 kbps-et használok, nem hasonlítottam össze őket 2-3e környékén. VCD-t csak TMPGEnc-el tudtam csinálni, a CCE mindig 1151 vagy 1149 kbps-t hozott ki, ami nem szabványos. :(. A forrás is meglehetősen sokat számít, nekem ízig-vérig házi videóim vannak. Így a TMPGEnc beépített szűrője sem pótolható a CCE-ben...

A HW kódoló az biztos nem rossz, de hogy csinálsz vele VBR-t, ha arra van szükség? Vagy mi van, ha végre lesz szabvány mpeg4? Már egyre több asztali lejátszó is támogatja egyes típusait.
Ha van ideje az embernek, akkor SZVSZ egy SW kódoló még jobb minőséget is hozhat egy HW-nél.


csüt. feb. 05, 2004 20:49
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3
Hozzászólás 
Helló,

Ne hurrogjatok le, de van már elérhető áron HW-es MP2/MP1 digitalizáló (ha jól emléxem 20-25e Ft + ÁFA áron)....

Én egy SNAZZI EVO III-at használok a hozzá adott gyári SW-ekkel (Movie mill - a rögzítéshez és ULEAD DVD Movie factory + Intervideo Winproducer 3.0).

A fenti kártyán kapásból 3 video bemenet van (2 RCA + 1 S-Video) + 1 Stereo Hang bemenet.

Ezzel "real time" lehet azonnal DVD minőségbe rögzíteni a filmet, a rögzítés után, lehet hozzá menüt készíteni, stb...

Szóval, ha valaki szeretné az otthoni VHS filmjeit SVCD vagy DVD formátumban rögzíteni, ajánlom a HW-es kártyát....

Ja... én is TV-tuneres megoldással kezdtem, aztán - mivel túl sok idő ment el a konvertálással - inkább +vettem ezt a kártyát... és nem bántam meg :)


csüt. feb. 05, 2004 13:55
Profil Privát üzenet küldése

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
Hello !
"Én eddig TMPGEnc-el és CCE-vel próbálkoztam, és a TMPGEnc bizonyult jobb minőségűnek a házi videókra"
Én ezzel egy kicsit vitatkoznék. A CCE-ben sokkal több beállítási lehetőség van. Többek között itt van az "Image Quality priority" amely nem a kép minőséget jelenti, mint azt sokan hiszik, hanem pont azt, hogy 1 képkockán belül a részletgazdagabb vagy a közel egyszínű részekre jusson több bit. Készít továbbá egy vaf (video info) fájlt, majd egy grafikonon megnézheted melyik részre mennyi adat jut, és ezt kézi beálítással módosítani is tudod. Nekem az a tapasztalatom, hogy a Tmpgenc még nagyon magas bitráta (5000 kbit) felett is hajlamos kockázni, (akár saját kamerás felvétel, akár DVD) míg a CCE inkább zajosabb képet csinál, csakhogy ez sokkal kevésbé feltűnő. VCD-re én is a Tmpgenc-et használom, mert ott tényleg jobb, csak lassabb a CCE-nél.
Ha én komolyan digitalizálni akarnék, akkor vennék egy harveres MPEG2 kártyát. Nem olyan drága már 40.000 körül is kapni. Ezekhez nem kell erős gép, nem kell nagyon nagy lemezterület és nem fog még véletlenül sem frame-ket dobni. Akár egyből DVD-re is lehet írni az anyagot, de ha nagyon jó minőséget akar az ember, akkor max bitráta amit a kártya bír, és ezt utána áttömöríteni.


szer. feb. 04, 2004 23:17
Profil Privát üzenet küldése

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
Sziasztok!

A géperőről csak annyit, hogy én anno 300(450)-es celeronnal és egy alap Miro PCTV tunerrel 704x576-os felbontással digiztem VHS-ről. Persze nem realtime Mpeg2-be, hanem software-es mjpeg-be, de a 25fps-t elbírta. Utána a minőséget már nem befolyásolta, hogy 1 nap vagy 30 nap kellett a végső kódoláshoz....
Szal manapság senki ne mondja nekem, hogy csúcs gépet kell megvenni, hogy normális minőséget produkáljon az ember...

Jelenleg is csak egy 850-es Athlonnal nyomom, és egy 6eFt-os Philips SAA7130-as csippes kártyával oldom meg a videó analóg->digitális átalakítását. Erről annyit kell tudni, hogy sokkal újabb cucc, mint az elterjedt bt8x8-as csodák, színenként 9 bites az AD konvertere (bt8x8 csak 8 bites), ami látszik is a fölvételeken. Hátránya, hogy retek **** szoftvereket adnak hozzá, a legtöbb népszerű capture proggi meg csak bt8x8-at szeret. :(
Azért a legjobb caprure proggi (VirualVCR) kezeli, innentől számomra ez nem hátrány. :)

Pár alapszabály a rögzítéshez:
1. A digizés lehetőleg veszteségmentes formában történjen, vagy mjpeg 95%-os minőséggel. Én a Picvideo Mjpeget javaslom az alacsony procihasználat és kimagasló minőség miatt. Hang csakis PCM wav-ba. Így kb 10-20GB/h kell, de manapság ez nem sok.
2. Vágás VirtualDub-bal. Elmentés direct stream copy-val, így nincs újratömörítés ha mjpeg-gel dolgozik az ember.
3. Zajszűrés csak időskálán, a 2d szűrők csak elmossák a képet. Elég jó a VirtualDub belső temporal smoother-e, de ekkor kell az újratömörítés. Esetleg lehet frame szerver-ni a filet, de az túl macerás. Leginkább a TMPEGenc szűrőjét látom a legjobbnak, ha már szűrni kell...
4. Kódolás. Na ez egy érdekes dolog. A legtöbb leírás filmek kódolásáról szól, mi utt meg ugye mindannyian házi videóinkat kívánjuk DVD-síteni. Ami frankón bejön egy film esetében, az viszont csúfos kudarc a házi videónál. A filmek ugyanis teli vannak szinte álló jelenettel, vegytiszta zajmentes képanyaggal, és csak néha van mozgalmas üldözés, robbanás vagy tömegjelenet. Ezért kiválóan lehet VBR módban akár 20-30%-al kisebb átlag bitrátával is azonos minőséget produkálni, mint CBR-ben. A házi videót viszont a filmes jelenetekre felkészült VBR kódolók csúnyán bebukják. Azokra a képsorokra összpontosítanak leginkább (kézremegés, képről kiszaladt kutyus fürkészése a végtelen mezőn, 100x zoomolás stb.), ami a nézőt nem igazán érdekli, és onnan vesz el sávszélességet, ahol némi nyogodt jelenet következik. Itt aztán jól látható tömörítési hibák keletkeznek. Ezért tapasztalatom szerint az ősi CBR tömörítés házi videónál jobb tud lenni, az egekig magasztalt VBR módok. Meg ugye gyorsabb is.

Én eddig TMPGEnc-el és CCE-vel próbálkoztam, és a TMPGEnc bizonyult jobb minőségűnek a házi videókra. Arra viszont nagyon kíváncsi vagyok, hogy más kódolókkal mik a tapasztalatok (Canopus procoder, Honestech encoder, Xing stb.) mert az eredménnyel még így sem vagyok elégedett...


szer. feb. 04, 2004 12:43
Profil Privát üzenet küldése

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
nagyon vicces vagy de nem kéne hülyiteni a topictagokat...ű

a matrox rtX100 ajánlott gépigénye: P4 2GHz 512MB szal
nemton mit csinálhat egy P166ba tippem szerint semmit :)
...az tény hogy tudja a realtime mpeg2 de azért nem hiszem
hogy ez P1-en menne...

hiszem ha látom....pl foton



akit érdekel eza cucc a www.studiotech.hu megnézheti


csüt. jan. 29, 2004 16:06
Profil Privát üzenet küldése

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
Bocs mindenkinek azt elfelejtettem hozzátenni,hogy van még a gépemben egy
MATROX RT X100 Real time video digitalizáló kártya amit kb fél éve vettem
használtan 180.000-Ft-ért. És az Adobe Premier 6.5 programot használom.
De mostanában szeretnék beruházni egy komolyabb gépre is.


csüt. jan. 29, 2004 7:33
Profil Privát üzenet küldése

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
A turbo gomb az mindenre jó... :)))))))))))))))))


szer. jan. 28, 2004 11:49
Profil Privát üzenet küldése

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
az a minimum idő amennyi alatt lejátsza a vhs-magnód a filmet, ha 3-óra akkor az 3 óra..
de: nem akarom mínősíteni az így kapott filmet, de nagyon kétlem, hogy élvezhető képanyagot kaptál az általad leírt konfig-tól



és mekkora a digizett film, felbontása?, mekkora helyet foglal el? remélem egy 3.5-es flopira felfér:)))

és nem utolsó sorban kérdem, hogy milyen szoftvert használtál?

és mit csináltál az eldobott frame-ekkel?

rohadtul kiváncsivá tettél!!


szer. jan. 28, 2004 8:55
Profil Privát üzenet küldése

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
Helló!

Nekem egy 166Mhz-es gépem van 32Mb EdoRammal.
Ezen a Gyürük ura 3.-at vhs-ről 3 óra alatt elkészítette.


FONTOS!!: A TURBO GOMB BE VOLT NYOMVA A GÉPEN!!!


kedd jan. 27, 2004 15:57
Profil Privát üzenet küldése

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
halli

a proci minél nagyobb és a fizikai memória is minél nagyobb annál gyorsabban lesz kész a cucos. nekem van egy pentium procim 3,06 és fizikai memóriám 1024 mb és nekem egy 30 perces videó kevesebb mint egy nap allat oldja meg a tmpgenc.

getto


kedd jan. 27, 2004 15:11
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4
Hozzászólás 
Nekem annyi lenne a kérdésem, hogy mennyit számít a proci az újratömörítésnél? Jelenleg egy PIII 750-es van, ha ezt lecserélem egy 2-2,2 GHz-es procira (Intel alapon maradva), akkor az mennyit javulást hozhat százalékosan a kódolási időben? Próbaként nyomattam egy fél órás videót és azt 50 óra alatt oldotta meg a TMpeg.


kedd jan. 27, 2004 12:56
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3
Hozzászólás 
Sok követelménye van a videódigizésnek, különben csupa csalódás az egész. Gyors processzor, gyors harddrive ( lehetõleg üres 2. drive, minimum defragment után ). Win XP, NTFS fájlrendszerrel a legjobb. Én egy GF4 Ti4400 VIVO kártyával digizek, tökéletesen alkalmas a jó minõségû capture-re. Legjobban bevált szoftverek: legújabb capture driver, Pinnacle Studio 8.10, TMPGEnc és végül TMPGEnc DVD Author. Semmi másra nincs szükség. Capture a Studioban veszteségmentes 720*576 YUV2 formátumban, hang PCM sztereo.
10 perc kb. 11 GB, szóval sok üres helyre lesz szükség. Jöhet a vágás, majd a kész anyagot UGYANEBBEN a formátumban elmenteni. A TMPGEnc programmal PAL DVD formátumú mentés, itt lehet levágni a felesleges széleket - az alapbeállítások is megfelelõek. A kész jelenetekbõl a TMPGEnc DVD Author-ral egyszerûen lehet menüvel ellátott kész DVD-t készíteni. Ha valaki nem akar vágni és nincs ennyi szabad helye, akkor MPEG2 formátumban is bedigizheti egybõl az anyagot, erre nekem a legjobban a Main Concept MPEG Encoder 1.4.1 vált be ( Realtime High-Quality MPEG2 Capture ) . Egy biztos, a videódigitalizálás nem csak egy-két kattintás, muszáj egy kicsit elmélyülni a szakirodalomban is.
http://www.dvdrhelp.com


szomb. jan. 24, 2004 14:24
Profil Privát üzenet küldése

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
bocs, becsúszott a közösbe..


szomb. jan. 24, 2004 1:06
Profil Privát üzenet küldése

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
Szia!

Tudnék neked egy olcsó és jó minőségű dvd lemezt!

Ha érdekel keress meg a miracledvd@freemail.hu emailcímen!

bye

Norman


szomb. jan. 24, 2004 1:04
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 13
Hozzászólás 
Sziasztok, lenne egy pár kérdésem, most kezdtem egy pár családi vhs dvd-sítését, de elakadtam, s tanácsot is kérnék. A fő gondjaim: nagyon darabos a bevitt felvétel / mintha a kézremegés lenne a fő betegségem bár ez a vhs en nem látszik /, s aviban volt is kis késés a hangban, ill most kéne 1ébként is videókártyát venni / gondolom ez a fő gond /, hogy ne egy avermedia tv kártyával digitalizáljak, milyet tanácsolsz, ami jó minőségben digitalizál, s mivel érdemes vágni / ami megvan: ulead dvd stud7, pineaccle 8/, szoval picit tanácstalan vagyok, köszi a segítséget, Patika


csüt. jan. 01, 2004 10:08
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 135
Hozzászólás 
Megpróbálom, kösz!
Hátha sikerül...


hétf. dec. 29, 2003 22:43
Profil Privát üzenet küldése

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
:( Nem...próbáldd megkérdezni itt: http://forum.index.hu/forum.cgi?a=t&t=9030432&uq=1595
hátha tud valaki segíteni...


hétf. dec. 29, 2003 12:59
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 135
Hozzászólás 
Üdv!

Hasonló cipőben járok, mint Getto kolléga, viszont nekem megvan a vasam hozzá, mégsem járok sikerrel.
VHS-C kazettáról, illetve egy digit kamerán található anyagról szeretém dvd-re tenni az anyagot a Leadtek Winfast 260 LE TD VIVO-s kártyámmal, azonban bármilyen programot használok (Winfast PVR<-ez a kártya progija, vagy Ulead Video Studio 6.0, vagy NeoDVDt<-ez az LG dvd íróm progija), MINDIG lefagy, vagy újraindul a rendszerem Xp és 98 alatt is!!!
Fogalmam sincs mi lehet a gond. Via service pack fent van, friss telepítésű a rendszer, mégis a fent említett jelenség történik, ha a programokat elindítom és matatok a menüjükben, vagy ha elindul a digizés és nyomok egy ALT-TAB-ot. Találkozott már valaki ilyennel?


hétf. dec. 29, 2003 1:20
Profil Privát üzenet küldése

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
Frankie : Az ATI tud mpeg2 és mpeg1-be is felvenni hardveresen , eddig én is az mpeg1 felvételeket filtereztem VirtualDubbal de a TMpeg encoder ghost funkciója nálam is többet javított a képen ( ugyanaz lehet mint a CCE ilyen funkciója ) mint a VirtualDub filterek. Én a VirtualDub-ot a vágás funkciója ( idő , kép szélei stb. ) miatt használom. A VirtualDub Mpeg2+AC3 -t azért használom mert ha DVD-t rakok össze így a legegyszerűbb az új hang Delay-t beállítani.


hétf. dec. 29, 2003 1:06
Profil Privát üzenet küldése

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
Stever: szoftveresen ugyan, de én is tudok mpeg2-be felvenni, csak éppen a vrdub nem kezel mpeg2-fájlokat. Tudom van valami vrdub mod ami pont erre lett kitalálva de nem kísérleteztem vele, mert szerintem ha cce-vel kódolod át a cuccost mintha szebb lenne a végeredmény(mintha javítana rajta...). Ezt a vhs filtert meg vagy nem tudom beállítani, vagy rossz a szemem de semmi külömbséget nem látok az inp. és az outp. videó minősége között...leírhatnád hogyan kell használni...
Egyébként sok filtert végignéztem, felét nem tudtam használni, a másik feléből meg ezt a 2d-cleanert találtam a legjobbnak. Valami filter guru leírhatná ide a legjobbak használati útmutatóját...sirály lenne:)


vas. dec. 28, 2003 13:57
Profil Privát üzenet küldése

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
Én is egy Panasonic Hi-Fi sztereo videóval csinálom, annyi különbséggel ,hogy ATI Radeon 9200 VIVO kártyával veszem fel a képet , a hangot pedig egy SB Adigy 2 -vel. Ez kb kiskerben 50.000 Ft értékű hardver. Ha nem kell filterezni pl. nagyon jó a VHS képminősége , az ATI mivel hardveresen vesz fel ( ATI Rage Theatre chip ) ,helyből tudja a DVD szabványt ezután csak Tsunami DVD authoring és kész a DVD. Ha gyenge a kép minősége akkor amit a FRankie leírt , mpeg1 utána VirtualDub és avivá konvertálni , majd én Tsunami Encoder 2 passal DVD-vé alakítom ezután ( nálam a CCE valamiért nem működik valószínűleg az XP-m miatt ), ha nem kell hozzá mozgó menü és különböző feliratok Tsunami DVD authoring és kész. Ha minden extra kell hozzá DVD maestroval csinálom. Nálam egy kb. 100 perces film a legrosszabb esetben 100 óra. ( Hardver : AMD Athlon XP 2500+, 1GB 333MHz DDR RAM )

Ha FRankie által írt "2dcleanopt_p3.vdf" ha a google-be beírod legalább 10 helyen fenn van az interneten.
Én nem ezt a filtert használtam eddig hanem a VirtualDub VHS filter külső plug-in-jét.

Utoljára egy kérdés FRankie-hez próbáltad már ezt a VHS filtert milyen ez a 2d filterhez képest ?

Üdv : Stever


vas. dec. 28, 2003 11:16
Profil Privát üzenet küldése

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
oké megszerváltam a cucokat
de a 2d-cleaner optimalized filter nincs meg


szomb. dec. 27, 2003 18:37
Profil Privát üzenet küldése

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
Hi

frankie nem tudod hogy hol lehet letölteni a
vagy eltudnád mailbe küldeni és CCe bigyót meg azt a d2-
cleaner-t ifoedit szóval a progikat windvr

getto85@freemail.hu

köszke getto


szomb. dec. 27, 2003 17:12
Profil Privát üzenet küldése

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
Egy Panasonic Hi-fi stereo videóval csináltam.
Szóval, hozzávalók: Windvr-r 3, Virtualdub 1.5.9, Cce bármelyik verziója, 2d-cleaner optimalized filter(virtualdubhoz), ifoedit.
Felvétel: A legjobb eredményt én composit(rca) kábellel értem el(kép a tunerkártyába, hangok a hangkártyába)Windvr3 elindít, a képernyőre ahol majd a filmet látod jobb klikk ---> setup ---> device fül:
1.video input: ide válaszd ki a tunerkártyát és pal_b. Source: composit.
2.audio input: ide a hangkártyádat. Source: line in. record level: mondjuk 90%
Record fül: csinálj egy profilt, ami mpeg1 7000kbit/sec, 25 fps, 720x576, file split size: 8000mb videót és mpeg layer3, 128 kbit/sec, sampling rate 48.0 khz audiót tartalmaz. Válaszd ki ezt a profilt, ebben fogsz dolgozni.
Indítsd el a videót és nézd meg látod-e a képet, hallod-e a hangot(a pc-n persze...). Ha igen, akkor record gomb és már veszed is a cuccost.
Ha készen vagy, nyisd meg a kapott mpeg filet virtualdubban. Menjünk sorban:
1.audio fül: full processing mode. ---> file menü: save as wav. Ha kész:
2.audio fül: no audio ---> video fül: full processing mode. Compression: itt állítsd be, mibe tömörítsen (erősen ajánlom a divx 5.1 codecjét, egyrészt mert jó, másrész mert a cce-nek tetszik majd ez a kódolás), configure: a kbit/sec-et úgy kell beállítanod, hogy az avi amit majd kapsz ne haladja meg a 2 gigát, különben a cce nem fogja tudni kezelni. Apropó, nem tudja valaki, hogy lehet feloldani a 2 gigás avi fájl korlátot? Mindegy próbáld 3000 kbit/sec-el elsőre, ez kb jó, de persze függ a film hosszától.Vagy számold ki a filmed hossza alapján, ez a legjobb. Na akkor okézd le 2xer.
3.Video fül ---> filters ---> add ---> válaszd ki a listából a 2d-cleaner optimalized filtert( a virtualdub alapból nem tartalmazza, neked kell letöltened a netről "2dcleanopt_p3.vdf" néven és másold be a virtualdub plugins könyvtárába. Innentől választható lesz.). Szórakozhatsz a beállításaival ha akarsz, de sztem alapból tök jó. A preview-nál ellenőriheted milyen lesz a film(elég szépen leszedi a mákot és a színzajt a képről). Akkor most kétszer okézd le.
4. File menü ---> Save as avi. Na ezzel el fog szórakozni rendesen vagy 40-50 órát(géptől függ) erre készülj fel. De a szépségért meg kell szenvedni...
Ha ezzel kész vagy, és innen nem boldogulsz magad ( jön még a cce-vel mpeg2-re kódolás, hang konvertálás ac3-ba és ifoeditben összerakás), szólj és elmesélem a többit is.

Üdv: FRankie.


szomb. dec. 27, 2003 13:39
Profil Privát üzenet küldése

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
Nekem is olyan tunerem van.
Leírod hogyan csináljam?

Nagyon fontos lenne mert nem akkarom hogy elveszen az anyag
neked hány fejes videó lejátszód volt?

getto


szomb. dec. 27, 2003 2:49
Profil Privát üzenet küldése

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
Én Pinacle pctv tuner kártyával, vindv-r-el vettem fel(digiztem), virtualdubbal avi-vá kódoltam(+zajszűrés, stb) és cce-vel áttömörítettem. ifoeditben összerak és kész. 22000 ft.


szomb. dec. 27, 2003 2:45
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 467
Hozzászólás 
Én DVD MovieFactory 2se-t használtam,WINFAST TVtuner kártyával.Bár DVD-t nem csináltam csak SVCDT(nincs DVD irom).

Ez kb 12000Huf beruházás!

Üdv:Tomash


pén. dec. 26, 2003 23:43
Profil Privát üzenet küldése Honlap

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
HI

Nekem az lenne a gondom hogy van egy házi videóm VHS-en éllégé régi, úgy kb. 6-7 éves és ezt szeretném DvD-re kinyomni.
Namost mi kell hozzá hogy ezt megtudjam csinálni és ha valaki ezzel vagy megtudja nekem csinálni az legyen olyan kedves hogy befirkant ide!


köszzke!

getto


pén. dec. 26, 2003 22:30
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 40 hozzászólás ] 

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség