Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: vas. okt. 06, 2024 22:24



Hozzászólás a témához  [ 89 hozzászólás ]  Oldal 1, 2  Következő
DVD írót vennék és a segítségeteke kérném... 
Szerző Üzenet
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 60
Hozzászólás 
Ebben a topicban volt szó régen DVD lemezekről, ezért vettem elő.
Ismeri valaki a Fibra lemezeket?
http://www.fibra.org
Mik a tapasztalatok? Minősége milyen?
Nekem eddig csak annyi, hogy a 4X-esen írhatót az LG GSA-4040B csak 2X-esen hajlandó írni.


szomb. nov. 22, 2003 9:33
Profil Privát üzenet küldése ICQ
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 48
Hozzászólás 
Dester: nem harapom le, egyiket sem hasznalok. En (es az en fajtam) ha mar irunk, fullra irunk mindent, es altalaban keruljuk a packet-writing es mount rainer formatumokat, hehe... Na, visszaterve sajna a DVD-RAM-nak tobb baja is van. 1, nincs tul sok olvaso ami KORREKT modon kezelne. Meg kevesebb iro. 2, lassu. A DVD-RW (1x-es) + INCD-nel lehet hogy gyorsabb, de ott is szerintem csak ott. Egy 4x-es DVD+RW vagy akar egy 2.4x-es lemez is sokkal gyorsabb... Az LG-n kivul is van aki beteszi, pld Pana, de hat talan nem veletlen hogy mas nem nagyon. A 8x-os DVD+ elterjedesevel, amit kovet a 16x-os jovore, a DVD-RAM-ot ilyen sebessegre 2005 elott nem tervezik, hogy feltudnak hozni. (en azt is ketlem hogy egyaltalan ez megfog tortenni, bar ki tudja...) Ahhoz kepest hogy az volt az elso irhato DVD szabvany, hat a vegen jol lemaradt...

udv,Istvan


kedd szept. 09, 2003 0:02
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1202
Hozzászólás 
Az InCD helyett használj DirectCD5-öt (Stephen lehet, hogy leharapja a fejem :)... stabilabb, mint az InCD. Persze ez nem oldja meg a kis méret problémáját. A DVD-RAM jó, amíg nem viszed el otthonról.

Üdv: Dester


hétf. szept. 08, 2003 20:07
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 489
Hozzászólás 
Stephen
Én eredetileg Pioneer 105-öt akartam venni, de mivel nem kaptam, ezért maradt az LG 4020B. Először azt se tudtam, mi fán terem a DVD-RAM, de most, hogy már használom jóideje, hiányozna. Sokkal jobban használható és sokkal gyorsabb, mint a DVD-RW + InCD páros. Sajnos úgy vettem észre, hogy az LG-n kívül senki nem rakja bele az írójába ezt a szabványt. Kár...


hétf. szept. 08, 2003 18:41
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 48
Hozzászólás 
Nem erdemes varni. Nevemberig nem lesznek 8x-osan irhato DVD+ lemezek, a most megjeleno uj Plextor es Nec 8x-os drive-ok csak a 4x-es DVD+ lemezek egy kis reszet kepesek 8x-osan irni... Az uj lemez draga lesz majd relative, ismerve a mai fogyasztoi "100 ft-os" igenyeket. "-"-osbol mostansag nem lesz gyorsabb az tuti, technikailag most kisse a hatterbe szorult a "-" a "+"-al szembe. Varni erdemes-e ? Kerdes mire. Az uj irok mint irtam, csak "+"-os lemezekkel lesznek 8x-osan kompatibilisek, azok a lemezek megha minosegileg jok is, a "+" kevesbe kompatibilissaga miatt nem fognak asztali dvd lejatszokba menni. Akkor mibe fognak ?! A "-"-t meg ugyis lehet irni 4x-esen. Ezenkivul az uj leendo drive-ok ketlem, hogy 40-50e-s arba lesznek majd a kezdetek kezdeten. Az A06-os (106-os) kivalo valasztas, szerintem nem banod meg.

udv,Istvan


hétf. szept. 08, 2003 17:55
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1
Hozzászólás 
Ok, Stephen, koszi, ugy nezem a 106-os mellett maradok. Tenyleg koszi a segitseget.


Van esely, hogy nemsokara lesznek gyorsabb irok? Ugy ertem, nem tul lassu ez? Erdemes varni?


hétf. szept. 08, 2003 17:46
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 48
Hozzászólás 
105: (OEM A05) 4x-es DVD- iras, 2x-es DVD-RW iras
A06: 4x-es DVD-, 4x-es DVD+, 2x-es DVD-RW, 2.4x-es DVD+RW iras

Ha jot akarsz, CSAKIS A06, mivel egyedul az a dualos iro. (kesobb megbanhatod az egy formatumot tudo irot (ar/tudas miatt) foleg ha sokat probalgatsz, ugyanis ott a +RW-t siman lehet 2.4x-esen irni, probara jo, mig a "-"-osnal a probalgatas 1x-esen rohadt lassu. (2x-es DVD-RW lemez meg hat mint a feher hollo)

Toshiba: jo iro, cska hat ma mar a "sebesseg mania" miatt lassunak tunik sokaknak, na es valjuk be a jov a dualos iroke, plusz egy rakat fajta lemezzel inkompatibilis amivel a Pioneer siman megy (igaz nem is annyiba kerul)

LG: tomegcikk. Lesz meg azzal kesobb szopas de rendesen. A DVD-RAM ki a feszkes fenet tud meg "izgalomba" hozni ?! Egy hulla szabvany, maximum nehany megszallott floppy maniakus hasznalja.

Plextor: Van mar, sajna gyengecske a szentem... nem beszelve hogy sok koze (mint a CD-s korszak kezdeten is) a Plextorhoz magahoz nem sok van... Igaz az uj 8x-osuk (dual) igeretes, de a 4x-es is annak indult...

udv,Istvan


hétf. szept. 08, 2003 16:33
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 489
Hozzászólás 
Szerintem most a legjobb vétel az LG 4040B, mivel ez mindhárom formátumot kezeli (DVD-RW,+RW,DVD-RAM). Én ennek a "kistestvérét" vettem 2 hete, az LG 4020B-t. Ez kezeli a DVD-RW-t és a DVD-RAM-ot. Eddig mindféle lemezzel próbáltam (két féle Princo, Verbatim, Maxell, TDK) és mindenegyiket szépen meg is írja.


hétf. szept. 08, 2003 15:41
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1202
Hozzászólás 
Én megvárom a Plextort :))) Anno az első íróm (Plextor 8/4/32A) is 66-ért vettem OLCSÓN (máshol 90 volt), de ezúttal nem költök ennyit rá, várok még 1 picit :)

Üdv: Dester


hétf. szept. 08, 2003 10:30
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 42
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
A Toshiba 5002-ről mi a vélemény? Elég olcsó, nekem pl csak arra, vagy ilyen árú készülékre futja. Meg elég is a "-"-os, csak magamnak akarok írni filmeket.


hétf. szept. 08, 2003 8:40
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1
Hozzászólás 
Es, ha Pioneer, akkor mi a kulonbseg a 105, 106, A05, A06 tipusok kozott? Melyiket a legerdemesebb?
Ezek kozott itt nalunk max 5-6e forintnyi kulonbseg van.
Az elerheto legjobbat akarom, 3-4 eve vettem egy (akkor jonak szamito) RICOH cd-irot, de nincs Burnproof-ja, 10 lemezbol kb. 6-ot ront.
Nem akarok megegyszer ilyen hibaba esni.


hétf. szept. 08, 2003 6:13
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 48
Hozzászólás 
Nem... (sajnos) Regen a NEC azt szanta az elso dualos irojanak, aztan a vegen megiscsak "+"-os maradt a rengeteg "-"-os lemezzel valo problemaja miatt. Aztan a hosszas majd fel ev tovabb fejlesztgetes utan sikerult a 1300-ast kihozniuk, ami egy szep kis peldany, DE: van jopar fajta DVD lemez ami ha nem felel meg a modernebb DVD Forum-os szabvanynak, akkor elvileg 1x-esen lehetne egetni bar de NEM fogja megirni az iro. Tehat pld ehhez az irohoz folosleges a BASF lemezeket tonnaszam venni, mert NEM fogja megirni *megha az aproneten a sracok megszakadnak is a bizonygatasaban hogy megfogja...* Sajnos van jopar lemez (foleg az olcsobbak (amik ettol amugy MEG JO markak)) amikkel gondjai vannak ennek az ironak. A Pioneer 106-os bar sokkal tobbe kerul (10-15e+) de legalabb az ilyen tipusu lemezeket is megirja szepen es korrekten 1x-esen. Ha OLCSO irot akarsz akkor vedd a NEC-et, ha tenyleg tutit akkor a Pioneer-t.

udv,Istvan

Apropo: alapos teszt tobb mint 100 fajta asztalinal: "-"-os kompatibilitas 96%, "+"-os 86%. Ergo kompatibilitas teren is meg mindig vezet a "-". (a tesztet NEM en csinaltam megjegyzem)


vas. szept. 07, 2003 22:19
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1
Hozzászólás 
Koszi.

Azt olvastan, hogy a Nec 1100 flashelve ugyanazt tudja, mint az 1300-as. Igaz?


vas. szept. 07, 2003 18:48
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1
Hozzászólás 
Koszi.

Azt olvastan, hogy a Nec 1100 flashelve ugyanazt tudja, mint az 1300-as. Igaz?


vas. szept. 07, 2003 18:46
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1
Hozzászólás 
Koszi.

Azt olvastan, hogy a Nec 1100 flashelve ugyanazt tudja, mint az 1300-as. Igaz?


vas. szept. 07, 2003 18:45
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 48
Hozzászólás 
Dual-os a Sony, Nec ND-1300-as, Pioneer A06. Ezek kozul szinte barmelyik ugyanazt tudja, kiveve hogy az uj Sony 4x-esen tud DVD+RW-re is irni, persze felteve ha a lemezt is tamogatja.

udv,Istvan


vas. szept. 07, 2003 16:58
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1
Hozzászólás 
Ok, de milyen marka, milyen tipus?
Udv:
Fuzy


vas. szept. 07, 2003 14:27
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1
Hozzászólás 
Ok, de milyen marka, milyen tipus?


vas. szept. 07, 2003 14:26
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 48
Hozzászólás 
Ugy nez ki a legjobban a dual drive-okkal jarsz, az aruk sem veszes mar, igy legalabb tudod mindket formatumot irni. A lemezek ara teren meg mindig a "-", az irasi sebesseget tekintve a "+" vezet.

udv,Istvan


vas. szept. 07, 2003 14:10
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1
Hozzászólás 
Sziasztok, gondoltam felhozom a temat, nekem mostanaban lenne aktualis a vasarlas, es azota biztosan valtozott a piac.
Tehat szeretnem tudni, milyet erdemes venni. Meg nem nagyon astam magam a temaba, barmilyen tanacsot szivesen fogadok.
Koszi: Fuzy


vas. szept. 07, 2003 10:28
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 48
Hozzászólás 
Akkor az valami OEM verzio. Ha a elinditod a http://home.t-online.de/home/theo-pia/D ... nFlash.ace flashelot, ATAPI modban kiirja a drive pontos tipusat. Abbol mar lehet majd tovabb menni.

udv,Istvan


kedd máj. 27, 2003 0:04
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 48
Hozzászólás 
Szia ftp://ftp.us.dell.com/rmsd/R60826.EXE ez a SIMA 163-hoz a

http://www.jlms.com.tw/webfw/XJ-HD163D/D163DGHR8.zip meg a Lite-On fele 163D-hez valo. *valoszinu ez utobbi lesz a neked valo*

Probald meg, nekem a Sony (+ es -) lemezeket (is) viszi szepen (Fuji-t nem probaltam meg), gyorsabban mint barmi mas DVD ROM.

udv,Istvan


hétf. máj. 26, 2003 15:59
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12
Hozzászólás 
Hali! Bocs, eddig otthon voltam, azért nem bírtam válaszolni. Ez a firmware frissítés a dvd-romhoz egész jó ötlet. Nekem még az LTD163-as van. De honnét tudnék letölteni hozzá firmwaret? Nem noname lemezekkel próbálkozok , hanem Sonyval, meg Fujival például. Illetve már csak próbálkoztam, mert olyan csúnya hangokat adott ki, és annál jobban féltem a lemezeimet....szóval érted. Na jól van, más értelmes nem jut eszembe, elzúztam aludni! Üdv: Zol


vas. máj. 25, 2003 23:45
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 48
Hozzászólás 
Zolike: Az igaz, hogy a Sony es tobbsegeben a "markas" lemezek (pld a Sony eppen azert mert a - es + -ban is erdekelt) ugyanannyiba kerulnek Ausztriaban es Mo-on is. Ez tenyleg nem vita, meg akkor sem ha Te Grazba en meg a masik vegen Becsbe vagyok. (Azt hittem te is errefele vagy, itt van 3 Saturn a varosba, eleg nagy a szoras, sokszor van az amit te is irtal, hogy egy-egy tipus eppen kifogy, mondjuk olyan is, hogy megveszi a Saturn a Mediaba 1.99-ert majd kiteszi 2.49-ert, 1 het mulva meg pont foriditva egy masik termekkel, bar igaz ez mar nem a mi dolgunk, hehe) Lenyeg, hogy azert SOK lemez, ami itt gyartodik a kornyeken (kornyezo orszagok) mind a "-"-os az olcsobb, es igaz nem milliokkal, de azert 20-40%-al akar. Jok az Intenso lemezek (nemet), 1.99 a "-" es 2.49 a "+"-os. Igaz a "-"-os 30 perc a masik 24 amig megsul, de eddig nem talaltam semelyik verzobol rosszat. Vannak mas lemezek is, 1.99-ert tokeletesek, tokosak, ha beeri valaki hengerbe, akkor 1.49-ert lehet hozzajutni, BASF, Intenso, stb tipushoz.

A DVD-d pontosan melyik tipus ? Most a 166S-t lehet venni, elotte a 165-osok voltka, mindegyik korrektul vitte a lemezeket (mind minusz mind pluszost) Igaz, az lehet, hogy gyengen megirt lemez. Ilyennel en is talalkoztam (pld Princo DVD-R) kb 10-bol 2-3 rohadt lassan olvashato, es istentelenul tonkre tudnak menni, sot mar kibontaskor sok darab gyarilag hibas. Hat ezert 200-300 Ft-osok... Szerintem ilyen bajod lehet neked is. A firmware-t nem frissitetted ? Az is szokott neha segiteni.

Roland: a hatar alatt mit ertesz ? Wiener Neustadt ha Kophazanal mesz ki, Becs (esetleg Eisenstadt - bar ellenjavalt) ha Sopronnal vagy Hegyeshalomnal. 1.99 Euro korul kapsz normalis tokos, folias lemezt 2x-esen irhatot, MWST-el (430 penz netto) He beered a hengeressel, 1.49-tol 2.49-ig terjed a skala, tipustol es minosegtol fugg.

udv,Istvan


szer. máj. 21, 2003 16:12
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12
Hozzászólás 
Én Grazban vagyok, és mikor legutóbb voltam a Saturnban dvdket venni (kb. másfél hete), akkor tényleg jobbára csak +os lemezek voltak. Elképzelhető, hogy épp kifogytak a másikból, nem tudom, és nem is szeretnék vitát nyitni, azt viszont tudom, és hiába is állítod az ellenkezőjét, hogy ugyanannyiba kerül mindkét fajta. Sonyból tuti.(2.49)ahogy írtad. Nemcsak itt, otthon a Metróban is vettem, asszem 1090Ft, de most nem esküszöm meg rá. Na mindegy,itt olcsóbb, úgyhogy itt veszem. A Liteon Dvd-Rom a gépemben isten bizony nem eszi meg a -os lemezeimet. 10 közül kb. 2-t nagy kínlódás után elolvas, de aztán amikor ezekről próbáltam copy-zni közvetlenül, akkor mindig azon nyavalygott a nero, hogy nincs elég hely az írandó médián. Úgyhogy ezért is használom inkább a +os változatot, tekintettel a későbbi másolásokra. De ha erre jársz, szívesen megmutatom, ha nem hiszel nekem. Én is meglepődtem rajt, de ez van. Nekem igazán nincs kivetnivalóm a -os lemezekre sem, és nem is akarom fikázni, nekem egyszerűen csak a másik jött be jobban. ennyi.Üdv


szer. máj. 21, 2003 7:45
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 20
Hozzászólás 
A határhoz legközelebb hol lehet venni DVD-R -t ?


szer. máj. 21, 2003 7:12
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12
Hozzászólás 
Ja bocs, nekem DRU 500 AX-em van, de a Sony oldaláról lehet letölteni egy firmwire frissítést, és így már lehet vele a fennt említett sebességekkel írni!


kedd máj. 20, 2003 20:24
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12
Hozzászólás 
Nekem például ilyen Sony íróm van, és maximálisan meg vagyok vele elégedve. A topicot olvasgatva úgy tűnt, hogy a mínuszos változat az "ász" formátum az egekig dicsőitve, és a +os lemezek meg semmire sem jók, és semmi sem olvassa őket.. Hát amit én ezzel az íróval írtam, pedig írtam jónénéhány filmet már, azzal még semmi gond nem volt, ha +os volt, ha -os. próbáltam kb. 10 különböző márkájú asztaliban, és egyiknek sem esett nehezére a +os lemezt elolvasni. Itt Ausztriában már jobbára csak +os lemezeket látni pl. Saturn, Niedermeyer, stb. Nekem majdnem minden filmem +os lemezen van, egyrészt mint már mondtam semmi gond vele asztali lejátszókban, aztán gyorsabban írhatóak, boltokban főleg ez kapható, ugyanannyiba kerül, mint a -os, és a -os lemezt (hogy rácáfoljak arra, hogy minden olvassa) a gépemben levő Liteon DVD-Rom nem hajlandó beolvasni. Na bumm! ennyit erről! Üdv!


kedd máj. 20, 2003 20:19
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12
Hozzászólás 
Nekem például ilyen Sony íróm van, és maximálisan meg vagyok vele elégedve. A topicot olvasgatva úgy tűnt, hogy a mínuszos változat az "ász" formátum az egekig dicsőitve, és a +os lemezek meg semmire sem jók, és semmi sem olvassa őket.. Hát amit én ezzel az íróval írtam, pedig írtam jónénéhány filmet már, azzal még semmi gond nem volt, ha +os volt, ha -os. próbáltam kb. 10 különböző márkájú asztaliban, és egyiknek sem esett nehezére a +os lemezt elolvasni. Itt Ausztriában már jobbára csak +os lemezeket látni pl. Saturn, Niedermeyer, stb. Nekem majdnem minden filmem +os lemezen van, egyrészt mint már mondtam semmi gond vele asztali lejátszókban, aztán gyorsabban írhatóak, boltokban főleg ez kapható, ugyanannyiba kerül, mint a -os, és a -os lemezt (hogy rácáfoljak arra, hogy minden olvassa) a gépemben levő Liteon DVD-Rom nem hajlandó beolvasni. Na bumm! ennyit erről! Üdv!


kedd máj. 20, 2003 20:18
Profil Privát üzenet küldése

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
Mit szóltok a Sony DRU-510A "kombi" íróhoz?
Japcsiknál már kapható, kíváncsi leszek ide mikor fog elérni, mert az 500A/AX-nek kellet vagy 5-6 hónap és most is csak ritkán és drágán kapni.
4x/4x/4x/2.4x/12x DVD +R,+RW,-R,-RW írás, DVD olvasás
12x/24x/32x CD-RW,-R, CD olvasás

Ráadásul júniustól árulják külföldön a Pioneer A06-ot, ami szintén "kétnormás" verzió :)


kedd máj. 20, 2003 18:48
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 48
Hozzászólás 
Nem mintha a "+"-os 2.4x-ese sokkal gyorsabb lenne a maga 24 percevel hehe. A 4x-es meg mindegyiknel 15 perc. A Verbatim drive meg valoszinu a NEC ND-1300A. 2x-es lemezt csakis normalist erdemes vagy a lemez kulso szele fele nyugok lesznek a korrekt visszaolvasassal...

udv,Istvan


hétf. máj. 19, 2003 1:18
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 60
Hozzászólás 
A 30 perc még tűrhető nekem. Ráérek. :)
És a Verbatim melyik író valójában?


vas. máj. 18, 2003 12:28
Profil Privát üzenet küldése ICQ
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 48
Hozzászólás 
Buffer underrun van, igaz ez a GAGYI lemezeknel a fizikai hibas lemez ellen nem ved, ergo azt kikopi. 1x-es tempo: 58 perc 2x-es tempo:30 perc. A Verbatim maset "oltozteti" at a sajat oltozetebe.

udv,Istvan


vas. máj. 18, 2003 0:46
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 60
Hozzászólás 
Na végigolvasva a topicot nekem legalább egyértelmű lett, hogy mínuszos írót kell hogy vegyek. Már csak az ára miatt is. :)))
Viszont én az írási sebeséggel nem vagyok tisztában. Azt tudom, hogy az 1x-es írás nem ugyanazt jelenti mint a CD íróknál. Egy 2x-es író - amit kinéztem: Toshiba SD-R5002 - mennyi idő alatt ír meg egy full 4.7Gb-os lemezt?
Ja és egy dologról nem esett szó még egyszer sem. Sem itt, sem egyetlen általam olvasott újság tesztjében. Mi a helyzet a buffer underrun-al? Van ezekben az írókban burn proof?

Az írható médiákat nézegetve láttam a Verbatim oldalán egy -/+ írót. Ez is esetleg egy más gyártónak az írója Verbatim köntösben?


szomb. máj. 17, 2003 19:50
Profil Privát üzenet küldése ICQ
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 48
Hozzászólás 
Majd leforditgatom a heten es atkuldom, csak dobj egy mail cimet... udv,Istvan


kedd jan. 28, 2003 2:34
Profil Privát üzenet küldése

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
Stephen:
Szia köszi az infót,de nics olyan ami MAGYAR tudod "este rossz az angolom" :)
Bár próbáltam nappal is de nemigazán igazodtam ki rajta


hétf. jan. 27, 2003 17:15
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 48
Hozzászólás 
jkerezsi: Tmpegenc-el lekell egy kisse venni a bitrate-et, vagy Rempeggel, (elotte ifoedittel a sallangot kiszedni) majd miutan megvan Nero-val, vagy Prassi Primo DVD-vel lehet irni...

a pontos menet itt olvashato LEPESROL-LEPESRE, mintapeldaval:

www.doom9.org -> guides -> dvd and minidvd guides -> ifoedit guides -> BASIC GUIDES.


udv,Istvan


pén. jan. 24, 2003 21:29
Profil Privát üzenet küldése

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
sziasztok!
Már próbáltam más forumon segítségek kérni,de hiába.
Abban kérnék segítéget, hogy valaki le tudná írni nekem, hogy kell eredeti DVD filmről másolatot csinálni dvd-re, milyen progik kellenek hozzá.Etéren teljesen lámer vagyok
KÉRLEK titeket SEGÍTSETEK!!!!!
Ha van valami leírásotok, ha lehet magyarul akkor el tudjátok e küldeni?
kerezsijoc@yahoo.com


csüt. jan. 23, 2003 19:40
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 84
Hozzászólás 
Roy,

Ha megsem a warez dolgok miatt akarnal irot venni...

Nem tudom elszantad-e mar magad a vasarlasra, de ha erdekel
(vagy valakit a forumrol), van egy Pioneer A03 irom elado.
Dobozos, jogtiszta iro es author szoftverekkel.
Gari van meg ra. Ha erdekel, dobj egy mailt!

Amint latszik, en is a DVD-R-t favorizalom, egyszeruen mert
ezt hasznalom es bevalt. Szinte minden asztali olvassa
(98%), mig a +RW-t csak 60-65%. Ez nem netes statisztika,
hanem mint mondtam: TAPASZTALAT.

En ezek alapjan dontottem :)


kedd jan. 21, 2003 16:37
Profil Privát üzenet küldése

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
Hi!

A lemezek araval kapcsolatban: (www.gaia.hu)

DVD-R 4,7 GB lemez, Verbatim 800,- Ft
DVD-RW 4,7 GB lemez, Verbatim 1 280,- Ft
DVD+R 4,7 GB lemez, Verbatim 800,- Ft
DVD+RW 4,7 GB lemez, Verbatim 1 280,- Ft


kedd jan. 21, 2003 16:14
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 29
Tartózkodási hely: Budapest, Szentes
Hozzászólás 
Hi!

Azzal kapcsolatban, hogy mi eszi meg az írt lemezeket:

Én eddig 3 Panasonic-ot próbáltam ki (RV-32, RA-62, RA-82),
ezek mindegyike elboldogult a +-R +-RW lemezekkel (az RA-82 a DVD-RAM-al is). Ha jól tudom a Sony-knak, Denon-oknak vannak gondjaik, a Nintausok mindent olvasnak (Panasonic fejjel vannak szerelve).

Üdv: KTompi


kedd jan. 21, 2003 12:42
Profil Privát üzenet küldése ICQ

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
TEAC DVD íróra voksolok, de nálunk még ne kapni...


hétf. jan. 20, 2003 18:36
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 48
Hozzászólás 
Meg egy dolog: en megint elolvastam a topicnyito altal felett kerdest. Lehet hogy en vagyok a hulye, de:
"...hogy adatokat mentsek dvd-re, illetve biztonsági másolat készítésére másik dvd-rõl" ez nekem nem archivalas, inkabb a "warezolos" verzio... Ugyanez kovetkezik a kov. mondatbol is "...de lehet használni esetlegesen asztali DVD lejátszóban is." (gondolom nem a word doc fileokat akarja vagy a Paint bmp-ket asztali DVD-n megtekinteni...)

Bar szo volt itt mar torolhetosegrol, DVD+ DVD- -rol, lemez arakrol, (mi szerint az 1000 ft-os lemez az en fantaziam, igaz 2 sorral lejebb az ezt nekem felrovo maga ir 970+afa-t...) a topicnyito szerintem maga is a "warezolas"-ra gondolt. Ebben semmi kivetnivalot nem talalok, emberek vagyunk. Azt tovabbra is vallom es allitom, hogy neki a DVD+RW egy folosleges, sok esetben haszontalan szerkezet. A DVD- meghajto lesz az ami neki kell...

Meg 1 apro megjegyzes: igaz hogy egy film a DVD+RW lemezen a PC-s DVD-ROM-ba megy(eget) (mar amelyikben), azonban ne gondolja senki hogy a DVD film nezeshez a tobbseg bekapcsol egy "zugo" PC-t es azon nez DVD-t... Ez ugye csak valami vicc lehet... Es akkor kernek olyan asztali DVD lejatszot mutatni ami megeszi a DVD+RW lemezeket... Nem sok lesz az a gyanum. Es olyat ami nem eszi meg a DVD-R lemezt... Na olyan sem sok van. Akkor mindenki nyugodjon meg, es ebbol dontse el melyik lemez/formatum is kell neki... (ha mar a lemezar es mas nem tudta dontesre vinni...)

udv,Istvan (a neha kiabalos)

pS: meg egy dolog, 0.4 font ma (kb 160 Ft) az 1 darabos ara a noname 1x-esen irhato Bulqpak DVD-R-nek. (PS2, XBOX, film-re tokeltes, meg archivalni is jo) Ha lassu az 1x-es iras, akkor van 4x-esen irhato nem noname 1.3 fontert, kb 500 penz. Ez, barki barmit mond, kisse olcsobb es gazdasagosabb mint barmely + -os "testvere". (es hogy itthon miert annyi pont a - -os mint a + -os lemez azt gyanakvoan es rosszhiszemuen had tulajdonitsam a magyaroszagi kereskedelmi viszonyoknak, olvashatunk itt jopar erdekesseget ezen temarol e forumokon is...)


hétf. jan. 20, 2003 3:21
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 48
Hozzászólás 
DVD film DVD9-rol DVD5-re valo ujrakodolas es egyebekrol rengeteg info van, pld www.doom9.org -> guides -> dvd and minidvd guides -> ifoedit guides -> BASIC GUIDES. Ezzel erdemes kezdeni. Sajnos angol nyelvu ha igeny mutatkozna ra, akkor lehetne egy hasonlo leirast csinalni magyarul is az elkovetkezo par napon belul. Eloszor bar bonyolultnak tunik, valojaban inkabb pepecselo melo az egesz es baromi idoigenyes (az encode-olas foleg) de a vegeredmeny azt hiszem megeri, mert alig van minoseg romlas es azert a DVD az DVD... Azt hamar hozzateszem, hogy a TMPGENC helyett en a Rempeg-et hasznalom, egyszerubb, igaz kevesebbet tud, de nekem eleg az is.

DVD-re SVCD mpg-et lehet rakni, csak nem sok ertelme van, azon kivul hogy jo sok rafer. A DVD elonye pont a film minosege ami az SVCD-nel pont hianyzik (bar izlesek es pofonok, vannak egesz jo minosegu SVCD filmek is...) tehat a DVD mint media szerintem jo SVCD film tarolasara, azonban ha valaki tenyleg MINOSEGI filmet akar akkor a DVD lemezre DVD filmet tegyen... (megha 1000 ft is egy lemez azert egy film annyit + egy kis extra melot meger(het))

Knight: igen a Sony-nak van "+-"-os iroja, belso korrekt, bar azert az elejen azzal is voltak (vannak) meg nyugok...

udv,Istvan


hétf. jan. 20, 2003 2:55
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 489
Hozzászólás 
Knight: a www.gaia.hu árlistán láttam egy Sony DVD+-R/RW-t, de ha jól tudom, ez belső meghajtó.


hétf. jan. 20, 2003 1:15
Profil Privát üzenet küldése Honlap

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
A TEAC DVD író (DV-W50E) a Pioneer 105-ös egy az egyben.


vas. jan. 19, 2003 22:18
Profil Privát üzenet küldése

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
Szia Stephen!
Ha lehetne, akkor nekem is küldd el, hogy hogy megy ez a
dvd tömörítés, és kíirás, mert a hétvégén nem igen akart
összejönni. Előre is köszi szépen. mitch@freemail.hu


vas. jan. 19, 2003 20:49
Profil Privát üzenet küldése

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
Én a TEAC DVD íróra szavazok. De asszem még 84 ezer forint...


vas. jan. 19, 2003 18:13
Profil Privát üzenet küldése

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
Sziaztok!
Létrehoztam egy új témát:


DVD-RE SVCD-S MPG LEHET E RAKNI?


címen, ha tudtok a témával kapcsoltaban mondani valamit akkor azt nagon megköszönném.
Üdv: jkerezsi


vas. jan. 19, 2003 17:37
Profil Privát üzenet küldése

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
Szia STEPHEN!
Ha már Paradise is felhozta nekem is el tudnád küldeni az átalakítási lépéseket? :) Az ifiedittel hogy kell kiszedni a sallangot?
kerezsijoc@yahoo.com


vas. jan. 19, 2003 15:43
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 89 hozzászólás ]  Oldal 1, 2  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség