Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: szomb. okt. 05, 2024 12:18



Hozzászólás a témához  [ 9 hozzászólás ] 
Zöld téglalap felirat helyett 
Szerző Üzenet
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 15
Hozzászólás 
Nem mögötte van sajna hanem balra fent külön és néhány mp-vel korábban jelenik meg (a hátteret kikapcsoltam):( más ötlet nincs?


vas. jan. 04, 2004 15:18
Profil Privát üzenet küldése

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
Ebben az esetben én is csak találgatok. Ha a felirat mögött zöld téglalapot látsz, az valószínűleg a háttér szín lehet. Eltűntetésének módja az, hogy az Srt2Sup Global settings beállításánál a Backgnd alatt található Trans(parent) négyzetet kipipálod, és így mented ki Sup formátumba. Ekkor a háttérszín "átlátszó" lesz és nem zavar be a film nézésénél. Persze, ha a valaki fekete (vagy más) háttér alatt jobban tudja olvasni a feliratot, a választott szín is megtartható, ha a négyzet nincs kijelölve. Más ötletem sajna nincs. Üdv, Jns


vas. jan. 04, 2004 15:08
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 15
Hozzászólás 
Jns:a köv-re jutottam:most van felirat!!! De én eddig azt hittem hogy a felirat helyén jelenik meg a zöld téglalap hanem mellette ami sajna most is ott van a felirat felett és nemtom mi okozhatja,van valakinek ötlete? (talán valami beállítás lehet)


pén. jan. 02, 2004 21:45
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 15
Hozzászólás 
Köszi majd kipróbálom


pén. jan. 02, 2004 19:21
Profil Privát üzenet küldése

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
Nekem ez a leírás segített. Elég korrekt. Persze, ha már meglévő feliratok mellé akarsz egy átalakított srt-t beilleszteni, lehetséges, hogy az alapfeliratok színei is megváltoznak. Ebben az esetben célszerű váltogatni a négy színbeállítás között, és amelyik a legjobban bejön, azt menteni az IFO-ba. (bár lehet, hogy van ettől egyszerűbb megoldás is, nekem még nem sikerült rájönnöm. - és itt most nem az original.ifo színeinek átmásolására gondolok, mert az az srt2sup progival átalakított szövegfájl esetén valóban nem működik)
http://users.auth.gr/~ichatzim/subdvd.htm


pén. jan. 02, 2004 17:23
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 15
Hozzászólás 
Csak nem jön össze,ha másik filmböl veszem az adatokat akkor meg piros lesz a téglalap:)


csüt. jan. 01, 2004 15:28
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 15
Hozzászólás 
Asszem rendben van minden (remélem)
van egy mpg (svcd)file amit kétfelé szedtem(képre és hangra) majd ezt akarom beolvastatni az ifoeditel hogy csinálja meg a vobokat meg az ifókat,ebbe a progiba kellene beolvastatni a sup feliratfile-t ,meg is csinálja de amikor visszanézem az eredményt egy zöld téglalap jelenik meg igaz hogy jó idöben,legalább a betük lennének zöldek de hogy az egész?:)


szer. dec. 31, 2003 23:45
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 168
Hozzászólás 
1. az srt2supban mit látsz? ott még rendben van minden? ha nincs akkor először azt rakd rendbe
2. az srt2sup valamelyik menüpontjában megmondja neked hogy az ifoeditben milyen színértékeket kell írni ahhoz hogy azt kap amit itt látsz
3. az ifoeditben be kell hivni a filmhez tartozó IFO-t, azon belül is a vts_pgciti-t és azon belül a film pgc-jét, megkeresni a feliratodat és kézzel átírni az előző pontban kapott értékeket

(alternatívaként - ha az 1. pontban már minden frankó - műxik az is hogy egy másik film pgciti-jéből kimásolod a subtitle colorokat és a sajátodba bepaste-eled) (ez utóbbi azon a technikán alapszik amivel a DVD2DVD-R is dolgozik /ő az ORIGINAL.IFO-ból/)

BÚÉK!!


szer. dec. 31, 2003 9:06
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 15
Hozzászólás 
Miért jelenik megy a felirat helyett egy zöld téglalap??? az ifoeditel szertném megcsinálni a videót amit rendben jól meg is csinál csak a hozzáadott felirat helyett egy zöl téglalap jelenik meg,a feliratot az srt2sup nevü progival csinálom(valszeg nem jól)


kedd dec. 30, 2003 21:46
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 9 hozzászólás ] 

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 12 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség