A két napig tartó tanácskozás, melyet az Egyesült Nemzetek Szervezetének Internet task force részlege szervezett, egy olyan platform létrehozását szándékozta elérni, mely az egyes országok számára egy feladatlistát tett volna elérhetővé, ahova észrevételeik, javaslatait kerülhettek volna (megvitatásra), kezdve a spamkérdéstől a gyökérszerverek működéséig. Ám a pénteki zárónapon mindössze egy homályos megállapodás körvonalazódott, mit is kellene tenni a további indítványozások helyett.
Az öt munkacsoport közül az egyik kijelentette, hogy az ENSZ-nek a semlegesség, a felelősségre vonhatóság és a tevékeny részvétel irányában kell lépéseket tennie az Internet kapcsán; illetve folytatnia kell a döntéshozás nemzetközi szintre emelésében eddig tett erőfeszítéseit. Ez utóbbi folyamatok jelenleg olyan szervezetek kezében vannak, mint például az ICANN (Internet Corporation for Assigned Names and Numbers). Louise Frechette, az ENSZ helyettes főtitkára szerint a történtek rávilágítottak arra, hogy mennyire szükség van a nemzetközi együttműködésre az egész világra kiterjesztendő szabványok kifejlesztésében, melyek a spam, a hálózatbiztonság, a magánszféra és az információbiztonság témakörében jelentenének fontos előrelépéseket.
Az ICANN, az Internet Engineering Task Force (IETF) é a World Wide Web Consortium (W3C) képviselői ugyanakkor a jelenleg fennálló rendet védelmezték. A főként amerikai szervezetek érvelése szerint találkozóik a nyilvánosság előtt zajlanak, s a fontos kérdésekből számosat online módon vizsgálnak, vizsgáltak meg. Ám mivel a Föld országainak közel kétharmada nem rendelkezik hagyományokkal a szabad véleménynyilvánítás tolerálásában, valószínű, hogy például a cenzúra elkerülhetetlenül napirendre fog kerülni; amiben a fenti szervezeteknek nincsen túl sok tapasztalata.
A témában a következő ülést 2005-ben tartják majd, Tunéziában.