Connect with us

technokrata

Elérhetetlen file-csere oldalak

Kütyük

Elérhetetlen file-csere oldalak

A Netsky féreg új változatai az ingyenes file-cserét lehetővé tevő cégek weboldalai ellen kíséreltek meg DoS-támadást, változó eredménnyel.

Először március 29-én bukkant fel a Netsky Q változata, mely a Kazaa, az eDonkey és más, file-cserélő szoftvereket üzemeltető cégek weboldalait hivatott megtámadni. Ennek eredményeként például az eDonkey főoldalát sikerült is elérhetetlenné tenni az elosztott szolgáltatásmegtagadásra irányuló kérelemözön révén, de maga az eDonkey továbbra is működőképes maradt.

Hasonló események történtek például az eMule háza táján is, illetve az amerikai, feltört programokhoz jelszavakat, CD-kulcsokat kínáló www.crack.am webhellyel is (ez utóbbi a cikk írásának időpontjában sem volt elérhető). Egyedüli kivételként pont a legnagyobb szolgáltatót, a Kazaa-t nem sikerült kiütnie a nyeregből a Netsky alkotóinak.

Mikko Hypponen, az antivírus kutatással foglalkozó F-Secure cég igazgatója elmondta, hogy nagyjából azért elérte célját a féreg, mert a fő webhelyeik elérhetetlenné válását követően ugyan továbbra is elérhetőek tudtak maradni a file-cserével foglalkozó cégek, ám ezen új címekről az internetezők többsége nem tud. ˝A legtöbb ember, aki kedvencei közé beillesztette az eDonkey és az eMule elérhetőségét, vagy a Google-on keresztül keresi, át lesz irányítva a ´www´ site-ra, ami viszont nem működik.˝ – mondta Hypponen – ˝Ha egy weboldal nem elérhető, hányszor próbálja meg az ember www nélkül megnyitni?˝ A szakértő szerint a Netsky írója, írói tanultak a Blaster hibájából: ez utóbbi ugyanis tavaly nyáron a http://windowsupdate.com oldalt támadta, nem pedig a sokkal ismertebb és többek által használt www.windowsupdate.com-ot.



Szólj hozzá!

További Kütyük

Népszerű

Technokrata a Facebookon

IoT-Magazin.hu

Kütyük

Dotkom

Műszaki-Magazin.hu

Hirdetés
Hirdetés