„Az új szolgáltatás egyrészről az egyéni internetezők számára tartogat előnyöket, akik nem foglalkozásszerűen tartanak fent weboldalakat (blogok, rajongói oldalak stb.), másrészt ezáltal a nonprofit szféra is komoly segítségre lel, hiszen így az Origo-nál már meglévő információbázist lehet gyorsan és hatékonyan „újrahasznosítani”. Mindez különösen hasznos lehet az oktatási intézmények valamint az önkormányzatok számára, amelyek eddig is rendszeresen kértek a portáltól engedélyt a cikkek használatára – mondja az új lehetőségről Weyer Balázs, a portál főszerkesztője – „Az egyelőre teszt jelleggel induló szolgáltatás célja, hogy egyszerűsítse a szerzői jogi engedélyezési rendszert.”
A Creative Commons mozgalom a szerzői jogi védelem alatt álló művek interneten keresztüli felhasználását szeretné könnyíteni. A mozgalom elítéli az illegális felhasználásokat, helyette a szerzői jog megreformálását tűzi ki célul. A Creative Commons egy licencrendszert biztosít, melynek segítségével a művek szerzői közvetlenül adhatnak felhasználási engedélyt a felhasználóknak.
„Az Origo lépése világszinten is úttörő jellegű, hiszen nagyon kevés az Origo-hoz hasonló jelentőségű portál, amely a híreit ilyen formában teszi közzé” – fűzi hozzá Bodó Balázs, a Creative Commons mozgalom egyik magyarországi kezdeményezője. „A licencet majd 40 országban sok millió szerző használja, akik felismerték, hogy az internetben rejlő technikai terjesztési képesség mellé jogi hozzáférhetőséget is társítani kell.”