Connect with us

technokrata

Kiderül az igazság: mire használjuk a mobiltelefonokat?

Kütyük

Kiderül az igazság: mire használjuk a mobiltelefonokat?

A kutatók 21 országban vizsgálták a különböző mobileszközöket és -tartalmakat.

A mobiltelefont sokkal többet használják üzenetküldésre és mobilinternetezésre, mint telefonálásra – derül ki a Universal McCann legfrissebb, amerikai, ázsiai, nyugat-európai, és orosz piacokon végzett kutatásából. Az Anytime, Anywhere (magyarul: Bárhol, bármikor) elnevezésű kutatás a mobileszközök és -tartalmak marketingkommunikációs szempontú vizsgálatára helyezi a hangsúlyt.

Az átlagos felhasználók manapság a mobilozással töltött idő alig felében beszélgetnek egymással. Ehelyett sokkal szívesebben küldenek szöveges (40 százalék), illetve multimédiás üzenetet (6 százalék), vagy interneteznek a mobiltelefonjuk segítségével (7 százalék). Talán nem meglepő, hogy a japánok töltik a legkevesebb időt a mobilon csevegéssel: a mobilozási időnek csupán 24 százalékát.

A mobilfelhasználói szokásokban beállt drámai változás oda vezetett, hogy a fogyasztók elkezdtek élénken érdeklődni a minőségi tartalmak iránt (zene, sportok, televíziós és mozi-előzetesek). Mindez óriási lehetőség a hirdetők számára, mivel a kutatás szerint az emberek a tartalomhoz kapcsolódó hirdetéseket találják a reklámozás leginkább elfogadható formájának.

A most nyilvánosságra hozott tanulmány második elemzése a Universal McCann 21 országra kiterjedő kutatási programjának, melynek során a kulcsfontosságú digitális témákat globális kontextusban vizsgálták. Az ez év júliusában tízezer résztvevő bevonásával készült tanulmány szerint a következő nagy durranás a mobiliparban a televízió megjelenése lesz a mobiltelefonok kijelzőjén; jelenleg a megkérdezettek 8 százaléka próbálta már ki a mobil TV-t, de 33 százalékuk használná szívesen.

A kutatás arra is rávilágított, hogy a jelen felhasználói számtalan hordozható eszközhöz jutnak hozzá, tekintet nélkül a helyi gazdasági, társadalmi, és kulturális körülményekre. A megkérdezettek 66 százaléka rendelkezik hordozható zene-, illetve média-lejátszóval, 45 százalékának van laptopja az otthonában, vagy a munkahelyén, és 28 százalékuk birtokol hordozható játékkonzolt. Ez a páratlan hozzáférés óriási keresletet indukált az olyan tartalmak iránt, mint a zene, a filmek, és a tévéműsorok.

Jelenleg az emberek nagy része illegális forrásokból jut ezekhez a tartalmakhoz: a letöltések még mindig messze meghaladják a fizetett zenevásárlások mennyiségét. A felhasználók 38 százaléka számára az elsődleges tartalomforrás a legális CD-k zeneanyagának konvertálása hordozható lejátszókra, míg 36 százalékuk vallja be, hogy részt vesz a peer-to-peer illegális fájlcserében. Mindkét módszer túlszárnyalja a fizetett letöltések mennyiségét, mely csupán 16 százalékot képvisel. Mindez annak ellenére van így, hogy a zene az első számú olyan hordozható tartalom, amelyért a felhasználók hajlandóak lennének fizetni.

A kutatásból kiderül továbbá, hogy a világszerte 3G telefonok a legkeresettebb mobil eszközök. A 3G az első számú hordozható technológia – a megkérdezettek 43 százaléka használná szívesen. Ezzel megelőz minden más eszközt, köztük a lejátszókat, a hordozható játékkonzolokat és a laptopokat is.

A mobiltelefonok után egyébként a digitális kamerák a legnépszerűbb mobil eszközök – a megkérdezettek 81 százaléka rendelkezik ilyennel. A kamerával ellátott mobilok majdnem ennyire népszerűek, a válaszadók 76 százaléka birtokol ilyet.



Szólj hozzá!

További Kütyük

Népszerű

Technokrata a Facebookon

IoT-Magazin.hu

Kütyük

Dotkom

Műszaki-Magazin.hu

Hirdetés
Hirdetés