Connect with us

technokrata

Teszt: Samsung Galaxy S II – a betiltott

Kütyük

Teszt: Samsung Galaxy S II – a betiltott

– Hány ember kell egy Samsung mobil tervezéséhez? Kettő. Egy, aki fogja az iPhone-t, és a másik, aki körberajzolja. – olvastam múltkor a Facebook falamon. Aztán megérkezett hozzánk a Galaxy S II.

Sokan kérdezik mostanában tőlem, hogy mi ez az állandó nyüzsi és pereskedés a mobilpiacon. Nem tudok nekik mit mondani, mert nincsenek érzéseim a történtekkel kapcsolatban. Az Apple köztudottan baromira innovatív, a Samsung pedig az Apple által keltett hullámokat saját termékekkel lovagolja meg. Aztán, hogy most ezzel épp ki szerint milyen szabadalmat sért, az engem egyáltalán nem érdekel. A lényeg – nekünk fogyasztóknak – hogy minőségi készülékek jöjjenek le a gyártósorról, és nyomják le egymás árait.

Külsőleg

A Galaxy II. S-nek kívülről nem sok köze van az iPhone-hoz, legalábbis pont annyi, mint bármely más érintőkijelzős mobilnak. Fekete, van egy nagy érintőkijelzője, alul középen egy gombja, mellette jobbra-balra pedig a szokásos vissza és menü érintőbillentyűk. Hátul egy led fénnyel ellátott 8 megapixeles kamera van benne, elöl a Skype-olást segítő társa, baloldalt a hangerőgombok, jobboldalt meg a kikapcsoló gomb. Exponáló gomb sajnos nincsen.

A méreteket tekintve a Galaxy II S – hiába az Apple Photoshop divíziója – nagyobb mint az iPhone, a hátlapja műanyagosabb, érdesebb, súlya nagyságrendileg azonos a 4S-sel. A hétköznapi használatot illetően a „másság” egyértelműen érezhető: egyrészt a kezelőszervek elhelyezkedése, másrészről pedig a nagyobb dimenziók lehetnek az okai annak, hogy szabályosan át kell szokni az iPhone használata után az SGSII-re de ez egyébként 2-3 nap alatt gond nélkül megtehető.

Android

Az 1,2 gigahertzes processzor egy Gingerbreadet hajt a gépben, mely ujjhegyünk legkisebb érintésére azonnal teszi a dolgát. A készülékben 1 GB memória kapott helyett, melyet ha összehasonlítok azzal, hogy 15 éve a 386 DX40-esembe a 4 MB RAM már nagy szám volt (ez kellett akkor a Doom futtatásához minimum), akkor talán jól érzékeltethető az az elképesztő sebességű evolúció, aminek tanúi voltunk, vagyunk és vélhetően leszünk is a jövőben.

Az android operációs rendszer előnyeiről és hátrányairól már több cikkben szóltunk, nekem továbbra sem tetszik az, hogy a Google accountunkat megadva, a telefon gyakorlatilag mindent összeránt rólunk a telefonba. Persze nagyon kényelmes, hogy egy jelszót használva internetes fotóalbumunk, levelezésünk, kontaktjaink máris bárhol, bármikor hozzáférhetők, csak ez – amíg a „vonal” másik felén is emberek ülnek, addig – meglehetősen kockázatos információbiztonsági szempontból. Nem véletlen egyébként, hogy már egyre több az olyan cég, ahol egyenesen megtiltják az iPhone és az androidos készülékek használatát és kizárólag Blackberry-t engedélyeznek a munkatársak részére.

Extrák és multimédia

A 8 megapixeles kamera gyönyörű fotókat készít, a 720p-s videók is nagyon meggyőzőek, van akár 21 megabites sebességre képes HSPA mobilnet is a készülékben, Bluetooth 3.0 és Wifi is. Egy kis adapter segítségével a készülékbe egy pendrive is dugható, a Kies Air funkcióval pedig laptopunkkal egy böngészőbe beütve a telefon IP címét annak valamennyi tartalmát megjeleníthetjük.

Ilyen videót készít:

A Samsung Galaxy S II ára most 130eze Ft körül van, ez nagyságrendileg az iPhone 4 árához áll a legközelebb. Tudásban a két készülék nagyon hasonló, a méreten és operációs rendszeren kívül a választási szempontok gyakorlatilag a bővíthető memóriára, a Galaxy S II felé billenő szebb kijelző, illetve extra fícsörök (pendrive csati, HDMI, csati, gyors mobilnet) lehetnek. Egyértelműen ajánljuk.



Szólj hozzá!

További Kütyük

Népszerű

Technokrata a Facebookon

IoT-Magazin.hu

Kütyük

Dotkom

Műszaki-Magazin.hu

Hirdetés
Hirdetés