4 év. Nem kis idő, ha arról van szó, hogy ezalatt ki kell fejleszteni egy új videotömörítési eljárást, és azt titokban is kell tartani. Hamarosan kiderül, hogy sikerült-e, a 33 millió dolláros tökével indított Pulsent nevű cég ugyanis ma fogja lerántani a leplet hosszúra nyúlt munkájának eredményéről. A fejlesztők azt ígérik, hogy az általuk létrehozott technológia a jelenleg használt eljárásoknál négyszer jobban össze tudja sűríteni a digitális videoanyagot. Ezt azzal érik el, hogy az MPEG szabvány esetében alkalmazott kicsiny blokkokra való felbontás helyett intelligens tárgyakra osztják fel a képet.
Nem csak egyszerűen jobb teljesítményadatokról van szó, az egyelőre hihetetlennek tűnő technológia ugyanis a választás lehetőségét hozhatja el a piacra mindazoknak, akiknek az MPEG szabvány valamilyen okból nem megfelelő. Ráadásul éppen idejében érkezett a bejelentés, ugyanis a szélessávú Internet-hozzáférés elterjedésével egyre növekszik az igény videók letöltésére, s ezzel együtt növekszik Hollywood érdeklődése is.
Ennek ellenére ne felejtsük el, hogy az MPEG már kiforrott technikával rendelkezik, négyes változata pedig számtalan újítást kínál a jelenlegi MPEG-2-es szabványhoz képest. Ráadásul az MPEG szabvány rendelkezik két fontos tulajdonsággal, amivel a Pulsent (egyelőre) nem: széles körű elfogadottsággal és támogatottsággal. Éppen ezért az elemzők szerint a Pulsent azokban a szegmensekben lehet népszerű, amelyeket még nem hódított meg teljesen az MPEG (például a folyamatosan elérhető streamingvideo-szolgáltatások terén).
Azt hihetnénk, hogy ez már önmagában is nagy falat egy gyakorlatilag ismeretlen cégnek, ehhez képest a háttérben még nagyobb tervek húzódnak meg. A Pulsant nemcsak szoftveres módon kíván betörni a piacra, hanem olyan multimédiás chipen is dolgoznak, amely a saját formátum mellett támogatja az MPEG-1, MPEG-2, MPEG-4 szabványokat is. Terveik között szerepel a kapcsolódó problémák kiküszöbölése is, többek között olyan technológiákkal kísérleteznek, melyek megoldást nyújthatnak például az átvitel közben keletkező adatvesztésre.