Connect with us

technokrata

Megjelent a SUSE Linux Enterprise Server 9

Laptop

Megjelent a SUSE Linux Enterprise Server 9

A SUSE Linux Enterprise Server 9 az első olyan vállalati kategóriájú kiszolgáló, amely a 2.6-os verziószámú Linux kernelt használja.

A Novell Magyarország a mai napon bemutatta a SUSE Linux Enterprise Server 9 terméket, amely a teljesítmény, a skálázhatóság, a kezelhetőség és biztonság területén tartalmaz jelentős fejlesztéseket, így könnyedén kielégíti a vállalati munkacsoportok és adatközpontok igényeit is. Ez az első 2.6-os Linux kernelre épülő vállalati szintű Linux szerver, mely a vezető hardver- és szoftvergyártók támogatását is élvezi. A SUSE Linux Enterprise Server 9 egyedi, integrált felügyeleti szolgáltatásokat nyújt. Többek között támogatja a Novell ZENworks Linux Management rendszert, mellyel az informatikus szakemberek könnyebben telepíthetik, konfigurálhatják és frissíthetik a Linux kiszolgálókat.

A szoftver vállalati szintű biztonsági rendszert is tartalmaz. Ez az új termék tartalmazza az összes, a Common Criteria Evaluation CAPP/EAL 4+ előírások teljesítéséhez szükséges összetevőt, mely a SUSE Linux Enterprise Server 8 által már elért CAPP/EAL 3+ minősítésnél is szigorúbb követelmény rendszer. Az Oracle Database 10g nemrégiben a nem cluster rendszerek kategóriájában Linuxos TPC-C teljesítményteszt-rekordot állított fel Novell SUSE Linux Enterprise Server 9 operációs rendszeren.

A SUSE Linux Enterprise Server 9 hátterében a Novell globális, vállalati szintű tanácsadói, oktatási és támogatási rendszere áll. A Novell aktív partnerkapcsolatot ápol többszáz szoftver- és hardvergyártóval. Ezzel biztosítja, hogy azok legújabb termékei is támogassák a SUSE Linux Enterprise Server 9 rendszert, így az üzleti ügyfelek egy megbízható Linux alaphoz juthatnak. A Novell Linux jogi védelmi programja megvédi az ügyfeleket az esetleges szerzői jogi perektől.

Új szolgáltatások és fejlesztések

Vezető teljesítmény és skálázhatóság, a munkacsoportoktól az adatközpontokig: A 2.6-os kernelre épülő újítások – többek között a fejlett memóriakezelés, a továbbfejlesztett processzortámogatás, a Native Posix Thread Library (NPTL) és a fejlett I/O szolgáltatások – az iparág egyik legjobb teljesítményét biztosítják. Az IBM-mel közösen fejlesztett egyedi osztály alapú kernelerőforrás-kezelés (CKRM) lehetővé teszi a Linux kiszolgáló számára az erőforrások dinamikus kiosztását. Mindemellett a hyperthreading és a NUMA (nem egységes memóriahozzáférés) támogatás is tovább fejlődött a nagyvállalati implementációkhoz szükséges skálázhatóság érdekében.
Többkiszolgálós hibakezelési komponensek és a minimális üzemszünet: A HotPlug szolgáltatások révén a rendszergazdák menet közben is cserélhetnek merevlemezeket, processzorokat és egyéb perifériákat. Az új Enterprise Volume Manager (EVMS) megkönnyíti a rendszergazdák feladatát, amikor clusteres környezetben, osztott diszkalrendszereket használó szervereket kell telepíteni, vagy karbantartani. Egy új felügyeleti konzolon lehet a clusterbe szervezett szervereket konfigurálni.
Az egyedi kezelési lehetőségek csökkentik a Linux rendszerek telepítési és felügyeleti költségeit: A YaST, amely egy átfogó telepítő, konfigurációs és adminisztrációs eszköz, az informatikusoknak egy általános alapot nyújt az operációs rendszer összetevők, a hálózati szolgáltatások, a nyílt forrású összetevők és a harmadik féltől származó alkalmazások kezelésében. A YaST már támogatja a közös információmodellt (common information model – CIM), a vállalati rendszerfelügyeleti megoldások szabványos felületét. Ezzel könnyebbé vált a nagyléptékű informatikai környezetek támogatása, és az együttműködés a külső fejlesztőktől származó rendszerfelügyeleti eszközökkel. Az AutoYaST szolgáltatással az informatikai rendszergazdák automatikusan, felhasználói és kezelői beavatkozás nélkül tudják telepíteni a Linux kiszolgálókat.
Központosított felügyelet a Linux szoftverkonfigurációk felett: A Novell ZENworks Linux Management hatékony és biztonságos szoftverfelügyeleti megoldása révén a rendszergazdák egy központi helyről könnyedén konfigurálhatják, frissíthetik, biztonságossá tehetik és kezelhetik a SUSE Linux Enterprise Server 9 szoftvert, ezáltal vállalati szintű informatikai felügyeletet nyújtva az egész szervezet számára.
Robusztus alkalmazástámogatás, átfogó nyílt forráskód támogatás, a külső fejlesztőktől származó alkalmazások és Linux programok fejlesztőeszközeinek támogatása: A SUSE Linux Enterprise Server 9 támogatja a Samba 3 file- és nyomtatószolgáltatásokat, számos e-mail szolgáltatást, adatbázist és middleware szolgáltatást tartalmaz – például az Apache Web Server, a Java, a Tomcat és a JBoss rendszereket -, valamint rengeteg hálózati szolgáltatást kínál. A termékhez külön elérhető szoftverfejlesztő eszközkészlet (SDK) átfogó fejlesztőeszközöket és futtatási környezeteket biztosít – például az Eclipse és a Kdevelop, a Mono, a Perl, a Java és a Python rendszereket -, és maximális rugalmasságot nyújt a Linux-kompatibilis alkalmazások fejlesztéséhez.

A Novell AutoBuild rendszerével létrehozott SUSE Linux Enterprise Server közös kódbázist biztosít minden népszerűbb hardver platformra, a kisebb részlegek kiszolgálóitól egészen a nagy mainframe rendszerekig. Az AutoBuild garantálja, hogy minden SUSE Linux alapú termék állandó minőségbiztosításon esik át – ezt a legnagyobb üzleti kihívásokra is felkészített, szigorú tesztek biztosítják.

A SUSE Linux Enterprise Server 9 már kapható. A támogatott hardverek közé tartozik az x86, az AMD64 és az Intel EM64T, az Intel Itanium processzorcsalád, az IBM POWER, az IBM zSeries és az IBM S390.



Szólj hozzá!

További Laptop

Népszerű

Technokrata a Facebookon

IoT-Magazin.hu

Kütyük

Dotkom

Műszaki-Magazin.hu

Hirdetés
Hirdetés