Connect with us

technokrata

Magyar diákok is részt vettek a Microsoft Office Information Worker Board of the Future konferencián

Laptop

Magyar diákok is részt vettek a Microsoft Office Information Worker Board of the Future konferencián

Szilágyi Nóra és Szalay Máté további tíz diákkal együtt segít a vezető szoftvercégnek az információtechnológia jövendő irányzatainak felvázolásában.

A Microsoft Corporation második alkalommal rendezte meg a ’Microsoft Office Information Worker Board of the Future’ (Jövő Infómunkásainak Bizottsága) elnevezésű nemzetközi konferenciáját, melynek idén Budapest adott otthont. A rendezvény célja az volt, hogy a jövő generáció képviselőinek aktív részvételével stratégiát dolgozzon ki a jövő irodai munkájával, a hatékony munkakörnyezettel, az infómunkások képzésével kapcsolatban. A Bizottság a Microsoft folyamatos tanácsadó testületeként kíván működni.

„Magyarországnak a történelem során mindig is meghatározó szerepe volt az innovációs tevékenységek terén. Budapest mára Közép-Európa gazdasági újjászületésének legfőbb központjává vált, ezért úgy gondoljuk, a legjobb helyre hoztuk rendezvényünket, amely egy újfajta jövőt vázol fel a jelen ifjúsága számára” – mondta Dan Rasmus, Microsoft Infómunkás üzletágának igazgatója, és a Board of the Future projekt vezetője.

A háromnapos konferenciát – amelyet első ízben tavaly rendeztek meg a Microsoft redmondi központjában – azért hívták életre, hogy lehetőséget biztosítsanak az internetes generáció, a „NetGen” képviselői, számára véleményük kifejtésére, álláspontjuk kinyilvánítására a jövő infómunkását illetően.

A bizottság tagjai a Budapesten tartott konferencián megvitatták a különféle technológiai irányzatokat, értelmezték az előzetes kutatások adatait, és megosztották nézeteiket az információtechnológia (IT) következő évtizedben várható fejlődési irányaival és a munkára gyakorolt hatásával kapcsolatban. A csoport tagjai között két magyar diák is helyet kapott: Szalay Máté, a Műszaki Főiskola másodéves, információs technológia szakos hallgatója és Szilágyi Nóra, a Modern Üzleti Tudományok Főiskolájának friss diplomása.

„A NetGen képviselői – akik már ma is mindennapi életük szerves részeként használják a számítástechnikát és az internetet – a közeljövőben óriási tömegben állnak majd munkába. Éppen ezért az irodai munkára szánt termékeink tervezésénél alapvető fontosságúvá vált ezen fiatalok véleményének megismerése” – mondta Wolfgang Ebermann, a Microsoft EMEA régiójának Infómunkás üzletágért felelős vezetője. „Csak abban az esetben maradhatunk a termelékenységet biztosító alkalmazások vezető fejlesztője, ha meghallgatjuk és alaposan fontolóra vesszük a jövő nemzedékének a technológiai fejlődéséről kialakított határozott elképzeléseit. Az alapján, amit elmondtak nekünk, nem leszünk szűkében a feladatoknak.”

A konferencián 12 diák vett részt, akik Magyarország mellett a világ kilenc további országát képviselték, úgy mint: Brazília, az Egyesült Államok, India, Izrael, Kína, Oroszország, Spanyolország, Svédország és Szaúd-Arábia. A bizottság tagjait több mint 550 jelentkező közül választották ki, személyes és tanulmányi eredményeik, valamint a magánvállalatoknál és non-profit szervezeteknél végzett munkájuk alapján.

A konferencia lezárásaként a bizottság összefoglalta a konferencia során született észrevételeiket és véleményüket azzal kapcsolatban, hogy tíz év múlva várhatóan hogyan fog kinézni a jövő munkahelye. Munkájukban Tom Austin, a Gartner csoport elnökhelyettese és kiemelt elemzője segítette őket. A bizottság jövőre vonatkozó elképzeléseinek öt legfontosabb irányvonala a következő volt:

1. A fizikai és virtuális határok megszűnése – Az emberek szinte bárhol, bármikor képesek lesznek a munkavégzésre. A cégek támogatni fogják ezt a rugalmasságot, az alkalmazottak pedig egyre nagyobb mértékben hozzák majd létre saját kapcsolódó rendszereiket, ezáltal elmosva a határvonalat a munka és a magánélet között.

2. Egyre természetesebb felhasználói felületek – A felhasználói felületek természetesebbé, a környezethez nagyobb mértékben alkalmazkodóvá és ennek megfelelően, intelligenssé és fejlettebbé válnak.

3. Az otthonokban használt technológiák integrációja – A szórakozás valamennyi formája, a lakás berendezési tárgyai, a pénzügyek, az online vásárlások, stb. mind hatással lesznek egymásra, a fogyasztói technológia és tartalom pedig egyre nagyobb mértékben olvad össze a munka világával.

4. A egyén által vezérelt tanulási folyamat – A nagyobb munkahelyi mobilitás az önálló tanulás mértékének növekedéséhez fog vezetni, az oktatás folyamatosan elérhető, egyéni igények szerint testreszabható lesz, hivatalos, és kötetlen formáját tekintve egyaránt. A dinamikussá váló munkakörnyezet fokozni fogja az egész életen át tartó képzésre való igényt.

5. Az információhoz való intelligens hozzáférés – Az információ felfedezéséhez és felhasználásához rendelkezésre álló továbbfejlesztett eszközök létrehozzák a „kollektív intelligenciát”, a vezetők pedig az alaposabban előkészített, de könnyebben meghozott döntések előnyeit élvezhetik.
A Bizottság a jövőre vonatkozó elképzelések főbb irányvonalait 150 társuk, saját maguk, valamint a tavalyi bizottság tagjainak észrevételei alapján határozta meg.

„A Microsoft termékfejlesztők számára adott visszajelzések folyamatában a bizottság munkája valós és jelentős szerepet tölt be” – mondta Dan Rasmus. „A konferencián született elképzeléseket, kutatási adatokat és összesített visszajelzéseket más vizsgálatok kiterjesztésére, kibővítésére fogjuk használni. A Microsoft például nemrégiben végzett egy felmérést, mely a technológia elterjedését elemezte, ám nem vizsgálta meg részletesen a társadalmi hatásokat. A konferencián elemzett kutatási eredményeket felhasználva jobban meg tudtuk érteni a NetGen motivációit.”



Szólj hozzá!

További Laptop

Népszerű

Technokrata a Facebookon

IoT-Magazin.hu

Kütyük

Dotkom

Műszaki-Magazin.hu

Hirdetés
Hirdetés