Connect with us

technokrata

A GEANT elért Szabadkáig

Laptop

A GEANT elért Szabadkáig

A magyar akadémiai hálózat felső- és közoktatási, kutatás-fejlesztési, közgyűjteményi, oktatási, tudományos és kulturális intézmények számára biztosít nagy sávszélességű országos és nemzetközi számítógépes hálózati kapcsolatot.

2006. március 12-én vasárnap, életre kelt a Magyar Akadémiai Hálózat Szegedtől Szabadkáig meghosszabbított szakasza. A Kovács Kálmán informatikai és hírközlési miniszter és Aleksandar Popovic szerb tudományügyi és környezetvédelmi miniszter által átadott hálózat része a GEANT-nak, az európai kutatói hálózati szervezetek közös gerinchálózatának. Az Informatikai és Hírközlési Minisztérium (IHM) kezdeményezésére kibővített Magyar Akadémiai Hálózatnak köszönhetően a vajdasági magyar kutatási, oktatási és közgyűjteményi intézmények a legkorszerűbb optikai adatátviteli technológiával bonyolíthatják adatforgalmukat bármely magyarországi intézménnyel. A hálózat jelentősen javítja a térség tudásközpontjainak infrastrukturális hátterét és kapcsolódását a 34 ország és 3500 intézmény alkotta nemzetközi rendszerhez.

A magyar akadémiai hálózat felső- és közoktatási, kutatás-fejlesztési, közgyűjteményi, oktatási, tudományos és kulturális intézmények számára biztosít nagy sávszélességű országos és nemzetközi számítógépes hálózati kapcsolatot. A hálózat része a GEANT-nak, amelynek magyarországi ága alkalmas arra, hogy továbbfejlesztve kiszolgálja azon környező országokat is, amelyek nem tagjai az európai kutatói hálózatnak.

A hálózat ünnepélyes átadása után Kovács Kálmán informatikai és hírközlési miniszter, Aleksandar Popovic szerb tudományügyi és környezetvédelmi miniszter, Józsa László, a vajdasági Magyar Nemzeti Tanács elnöke és Pavlov Milica, a magyarországi Szerb Országos Önkormányzat elnöke négyoldalú nyilatkozatot írt alá.

Az IHM külkapcsolati programjainak fő célja, hogy a kormányzati, üzleti és civil szervezetek szoros együttműködésében gazdasági fejlődést elősegítő, regionális programok valósuljanak meg. E célból jött létre az ún. „Négyes Fogat” intézménye, amely a magyar és szerb kormányzat, illetve a magyar és szerb nemzeti kisebbségek közreműködésével újfajta kapcsolatrendszeren alapul. Az együttműködés a szomszédos országok kormányzatainak szakmai, politikai és pénzügyi támogatásával valósít meg közös informatikai programokat a nemzeti kisebbségek bevonásával.



Szólj hozzá!

További Laptop

Népszerű

Technokrata a Facebookon

IoT-Magazin.hu

Kütyük

Dotkom

Műszaki-Magazin.hu

Hirdetés
Hirdetés