Connect with us

technokrata

Versenyképességi és Innovációs Keretprogram: 3,6 milliárd euró

Laptop

Versenyképességi és Innovációs Keretprogram: 3,6 milliárd euró

A növekedés, a versenyképesség megteremtése és az az igény, hogy Európát a beruházások és a munkahelyek szempontjából vonzóbbá tegyék, cselekvéseket tesz szükségessé.

Június 1-jén az Európai Parlament elfogadta az első Versenyképességi és Innovációs Keretprogramot (CIP). 2007 és 13 között körülbelül 350 ezer kis- és középvállalkozás mintegy 3,6 milliárd eurónyi közösségi támogatásra számíthat innovációs tevékenységük és versenyképességük növelése céljából. A Tanács döntése heteken belül várható.

Előzmények
A lisszaboni Európai Tanács 2000 márciusában kitűzte azt a célt, hogy Európa a világ legversenyképesebb és legdinamikusabban fejlődő tudásalapú gazdasága legyen. Hangsúlyozta a KKV-k számára kedvező feltételek megteremtésének fontosságát, valamint fontosnak tartotta a tagállamok között a legjobb gyakorlat terjesztését és a nagyobb konvergencia megvalósítását.

A lisszaboni stratégia új kezdetéről szóló, 2005. februári közleményében a Bizottság javasolja, hogy az „erősebb és tartósabb növekedés megvalósítására, valamint a több és jobb minőségű munkahely teremtésére” fektessék a hangsúlyt. A növekedés, a versenyképesség megteremtése és az az igény, hogy Európát a beruházások és a munkahelyek szempontjából vonzóbbá tegyék, cselekvéseket tesz szükségessé. A lisszaboni stratégia a versenyképességet egyértelműen a politikai figyelem középpontjába helyezte.

A Bizottság ezért 2004 júliusában a következő költségvetési évre vonatkozó javaslataival összefüggésben egy, a versenyképességre és az innovációra vonatkozó keretprogramot javasolt.

A program célja
A versenyképességi és innovációs keretprogram (VIK) egyedi közösségi támogatási programokat és az európai produktivitás, innovációs kapacitás és fenntartható növekedés fellendítéséhez szükséges területeken működő más közösségi programok vonatkozó részeit fogja össze egy közös keretprogrammá, miközben ezzel egy időben figyelmet fordít a kapcsolódó környezetvédelmi érdekekre.

A CIP egyedi alapprogramokból áll, úgy mint: a vállalkozási és innovációs programból, az IKT-politika támogatásának programjából és az „Intelligens energia – Európa” programból.



Szólj hozzá!

További Laptop

Népszerű

Technokrata a Facebookon

IoT-Magazin.hu

Kütyük

Dotkom

Műszaki-Magazin.hu

Hirdetés
Hirdetés