Connect with us

technokrata

A Sun és az Intel rekordot döntött

Laptop

A Sun és az Intel rekordot döntött

A mért eredmény az eddigi legnagyobb tranzakciós sebesség…

A Sun közzétette a Thomson Reuters piaci adatkezelő rendszeren végzett legújabb sebességpróba eredményeit. Az eredményekből kitűnik, hogy a Sun platformon futtatott Reuters Market Data System 6.0.3 (RMDS) rendszer az elérhető legnagyobb teljesítményű megoldást kínálja. Nemcsak a legtöbb tranzakciót képes kezelni másodpercenkénti egymilliós üzenetrekordjával, hanem a Gigabit Ethernet hálózaton a legalacsonyabb késlekedési idővel is rendelkezik.

„Az Intelnél olyan architektúrák kifejlesztésén dolgozunk, amelyek a lehető legjobban kihasználják processzoraink adottságait, így biztosítva az elérhető legkisebb késleltetési időt a kereskedési műveletek között. Ennek során mindig a lehető legszorosabb együttműködésre törekszünk partnereinkkel, köztük a Sunnal is, hogy már a hardver fejlesztése során figyelembe tudjuk venni a Solaris 10 sajátosságait. Így közös ügyfeleink is megtapasztalhatják az együttműködés minden előnyét.” – mondta Nigel Woodward, az Intel Pénzügyi Szolgáltató részlegének vezérigazgatója. „A közös fejlesztői munka elősegítése érdekében a Sun az Intel fasterLAB program kidolgozásába fektette erőforrásait.”

Az automatikus, algoritmizált kereskedésnek köszönhetően a pénzpiaci szektorban megnőtt az igény az egyre nagyobb sebességgel, de kisebb késlekedéssel működő rendszerek iránt, ezért a vállalatoknak folyamatosan újra kell tervezniük rendszereiket a nagyobb teljesítmény biztosítása érdekében. Ráadásul az erősödő piaci verseny hatására a pénzügyi szervezeteknek is egyre fontosabb lépést tartani a technológiai újításokkal, így fokozva rendszereik teljesítményét.

A méretezhető megoldás különösen a nagyobb adatokkal dolgozó rendszerek esetében fontos, hiszen a kereskedelmi adatok felhasználók közötti cseréjének felgyorsítása időbeli versenyelőnyt biztosít a pénzpiaci vállalatoknak. Egy olyan szegmensben, ahol folyamatosan növekvő mennyiségű adatot kell feldolgozni egyre nagyobb számú ügylet során, ráadásul méretezhető megoldással, mindez nagyobb költségvetésű infrastrukturális beruházás nélkül valósítható meg. Tapasztalati adatok bizonyítják, hogy kizárólag a Solaris operációs rendszer képes kimagaslóan nagyszámú üzenet mellett is előre tervezhető módon, alacsony késlekedéssel üzemelni.

A sebességpróba eredményei alapján:

  • A sebességpróbát Intel alapú Sun Fire X4150 kiszolgálókon futtattuk, amelyek két Quad-Core Intel Xeon X5460 3,16 GHz órajelű processzorral voltak felszerelve. A kiszolgálók Solaris 10 operációs rendszert futtattak (Solaris OS) és a hálózathoz Gigabit Ethernet csatlakozóval kapcsolódtak. A sebességpróbához használt hálózat topológiája Thomson Reuters szabványos topológia, nem pedig osztott csillagtopológia.
  • A mért eredmény az eddigi legnagyobb tranzakciós sebesség Forráselosztón (1.010.000, azaz 1,01 millió üzenet másodpercenként) és két pont közötti kapcsolaton (PSP2, 876.000 üzenet másodpercenként) Reuters Market Data Systemet (RMDS) üzemeltető kétprocesszoros kiszolgálón, hagyományos topológián, Solaris/Intel/1GbE rendszeren.
  • Több mint 3 millió kimenő felhasználói üzenet kezelése másodpercenként pont-pont kiszolgálón, üzenetterjesztés (fanout) során.
  • Az eredmény az eddig mért legalacsonyabb végpontok közötti késlekedési érték Gigabit Ethernet-alapú RMDS hálózaton, Solaris/Sun/Intel megoldáson. Az eddig mért legalacsonyabb végpontok közötti késlekedési idő RMDS rendszeren a Sun Solaris OS szabványos hálózati protokollkészletével érhető el.
  • Az RMDS 6.0 megoldás végpontok közötti késlekedési ideje Solaris OS platformon 480.000 üzenet/másodpercterhelés mellett kevesebb, mint egy ezredmásodperc, 500.000 üzenet/másodpercterhelés mellett pedig egy ezredmásodperc.
  • A Solaris OS a legtöbb rendszerrel ellentétben 700.000 üzenet/másodperc terhelés mellett is képes megállapítani az RMDS rendszer késlekedési idejét, amely végpontok között kevesebb, mint 1,5 ezredmásodperc.



Szólj hozzá!

További Laptop

Népszerű

Technokrata a Facebookon

IoT-Magazin.hu

Kütyük

Dotkom

Műszaki-Magazin.hu

Hirdetés
Hirdetés