Honlapjuk szerint missziójuknak tekintik egy olyan nemzetközileg elismert mobil fejlesztési rendszer létrehozását, amely segitségével programfejlesztők, nagyvállalatok, gyártók és hálózati szolgáltatók a mobil világban eddig példa nélküli volumenű termékfejlesztéseket vihetnek véghez. Ez a fejlesztési rendszer a Net60 ami – mint az a nevéből is látszik – a Nokia Series 60-án (S60) futó .NET CF keretrendszer.
A vállalkozás sikerének titka az lehet, hogy a Net60 képes lesz futtatni más mobil operációs rendszerekre, így például Windows Mobile-ra (jellemzően C#-ban és Visual Basic-ben) irt alkalmazásokat és viszont. A Net60 felhasználók természetesen élvezhetik a .NET CF további előnyeit is, úgymint a gazdag, standardizált osztálykönyvtárat, biztonságos futási környezetet, hatékony memória- és kivételkezelést.
A .NET használata eddig is azt jelentette, hogy egy alkalmazást elég megirni egyszer, egy, a keretrendszert támogató platformra, hogy utána a felhasznált .NET könyvtárak függvényében az összes többi olyan platformon futtatható legyen, ami támogatja az eredeti alkalmazás által használt könyvtárakat, de ezután a támogatott platformok csoportja egy olyan szereplővel, a Nokia S60 operációs rendszerével bővülhet, amely jelenleg a világ legjobban elterjedt platformját jelenti. A Net60-ban a fent emlitettek miatt óriási üzleti potenciál rejlik, a mobil piac szereplőinek érdemes tehát rajta tartaniuk a szemüket.
A Net60 jelenleg az S60 harmadik generációját támogatja, de már készül az ötödik generációt támogató csomag is. A fejlesztést nagy mértékben segiti, hogy a keretrendszer teljes mértékben integrálható a Microsoft Visual Studio 2005/2008 fejlesztőrendszerébe, így a .NET fejlesztőknek nem kell lemondaniuk jól megszokott fejlesztői környezetükről, ha szeretnék kipróbálni a Net60 képességeit. Ezt egyébként a Red Five Labs ingyenesen lehetővé teszi, egy 30 napos próbaverziót mindenki telepíthet a gépére.
A Red Five Labs mögött a HBD Venture Capital kockázati tőkebefektető cég áll, amelynek tulajdonosa Mark Shuttleworth, az a dél-afrikai üzletember aki a második olyan űrturista aki saját vagyonából fedezte utazását. Vagyonát nagyrészt a kilencvenes évek végén szerezte, amikor eladta a digitális aláirásokkal és internetes biztonsággal foglalkozó cégét a VeriSign-nak 575 millió dollárért. Ebből alapitotta meg a már emlitett HBD Venture Capitalt. Részt vett a Linux Debian disztibúciójának fejlesztésében is, és azóta is támogatja az azon alapuló Ubuntu GNU/Linux rendszert, valamint a legnépszerűbb Linux grafikus felhasználói felület, a KDE fejlesztését. Mint sikerei mutatják, neve garancia lehet arra, hogy a Red Five Labs és vele együtt a Net60 nem fog eltűnni a süllyesztőben.
Bármilyen ígéretesnek is hangzik azonban a vállalkozás, szembe kell néznie egy kemény versenytárssal, a Nokia ugyanis nagyjából ugyanezt a célt tűzte ki maga elé, amikor 2008 júniusában felvásárolta a Trolltech-et, hogy ezzel a tulajdonába kerüljön a .NET-hez hasonló kapacitásokkal biró Qt fejlesztőrendszer.
Hogy a Qt vagy a Net60 lesz a jövő mobil platformközi fejlesztési rendszere, az még kérdés, de az biztos, hogy a felhasználók csak profitálhatnak a versenyből.