A forma 1 megváltoztatja a világunkat nevű tárlaton a Londoni Tudományos Múzeumban olyan találmányokat mutatnak be, amiket először a versenyautókban alkalmaztak. Sok más mellett a szondák, amik lehetővé tették a landolást a Marson vagy a legdrágább horgászbotok is olyan technológia felhasználásával készülnek, melyeket azért fejlesztettek ki, hogy a versenyzők néhány másodperc előnyt nyerjenek Európába legnépszerűbb autósportjának a futamain.
A sokszor súlyos baleseteket is okozó száguldást segítő technológiákat ma már orvosok is alkalmazzák. A versenyautók szénszálas borítását alkotó anyagból később a sürgős ellátásra szoruló babák szállítására alkalmas eszköz készült, a kocsik fékeit hűtő rendszerek felhasználásával készült kötések és merevítők pedig a harctéri sérülések ellátásánál jelenhetnek segítséget.
A versenyautókban lévő anyagok az űrbe is eljutottak. Az első európai Mars szonda, a Beagle 2 érzékeny műszereket védő burkolata olyan anyagból készült, amiből eredetileg az autók kipufogóit gyártották. A forma 1-es versenyek technológiáit azonban sokkal hétköznapibb használati tárgyakban is felfedezhetjük. Van olyan a csúszástól védő munkabakancs, aminek a talpa az először versenyautóknál használt gumit is tartalmazza és szintén az autók kerekeinél használták először azt az anyagot, aminek a felhasználásával készült horgászbotokkal sokkal könnyebb berántani.
“Reméljük, hogy a kiállítás segít abban, hogy az emberek a forma 1 világát egy új nézőpontból is megismerhessék és azok számára is izgalmassá tehetjük a motorsport versenyeket, akiket ez idáig nem igazán érdekelt.” – mondta el Katie Maggs a kiállítás kurátora a Telegraph-nak. Az esemény szervezői azt is szeretnék bebizonyítani a tárlattal, hogy a forma 1 nem öncélú szórakozás.