Connect with us
Hirdetés

technokrata

Fényépítészeti konferencia a Novotelben

Smart home

Fényépítészeti konferencia a Novotelben

Energiatakarékosság, budapesti várostervezés, Public-Private Partnership (PPP), és fényépítészeti témakörök kerülnek terítékre 2009. szeptember 14-én, ” A fény útján” elnevezésű Első Fényépítészeti Konferencián, amelyen a magyar szaktekintélyeken túl díszvendégként jelen lesz Alain Guilhot fényépítész, többek között a Taj Mahal, a Kuala Lumpur-i Petronas tornyok-, és a párizsi Eiffel-torony világításának megálmodója.

Már az ókori kultúrák is tudatosan alkalmazták a fényt épületeik funkcióinak és misztikus hatásainak fokozásához, és azóta a megvilágítás az épületek hangsúlyos elemévé vált. A fényépítészet ez idáig nem szerepelt hazánkban önálló konferencián, pedig a szakma ellentmondások egész sorát hordozza magában: ilyen a történelmi épületek és a csúcstechnológiás megvilágítás viszonya, vagy a csillogás és az energiatakarékosság kérdése. Magyarország Első Fényépítészeti Konferenciájának célja, hogy választ adjon ezekre az aktuális kérdésekre, miközben lehetőséget ad a döntéshozók és szakemberek közti diskurzusra is. Így olyan témák kerülnek reflektorfénybe, mint a közszféra és a magántőke együttműködését jelentő PPP rendszer, a környezettudatosság, vagy a fényépítészeti várostervezés.

“A tudatos, hozzáértő megvilágítás, vagyis a fényépítészet magyarországi meghonosítása áll a konferencia hátterében, ami nagyon aktuális kérdés ma Magyarországon. Azt tapasztalom, ebben az ingatlan befektetők, az építész szakma és a vizuális szakemberek egyaránt egyetértenek.” – mutatott rá Both Ildikó, a konferencia ötletgazdája, a Négyzetméter ingatlanmagazin főszerkesztője, aki franciaországi tartózkodása során Lyonban ismerkedett meg a koncepciózus díszkivilágítás, az egész várost vizuálisan átfogó művészet rejtelmeivel.

Hazai szaktekintélyek, építészek, üzletemberek mellett a konferencia kiemelt vendége lesz a szakma doyenje, Alain Guilhot francia fényépítész, aki harminc éves munkássága alatt több mint 3000 fényalkotást hozott létre. A világszerte foglalkoztatott művész olyan épületek díszkivilágítását tudhatja magáénak, mint a sanghaji Oriental Pearl TV torony, a dubaji Burj-torony vagy éppen az orosz Lomonoszov Egyetem.

“Kivételesen szép épített örökség található Budapesten, amelyet a fénnyel gyönyörűen ki lehet hangsúlyozni. A történelmet jelenné lehet varázsolni, és a fény egy modern, világosabb és ragyogóbb jövő ígéretét is elhozza”. – fogalmazott a művész fővárosi látogatása kapcsán, majd hozzátette, hogy Budapesten is szívesen alkotna egyszer. A fényépítész a fővárosban előadást tart szeptember 12-én a vállalkozók, fejlesztők, építészek és újságírók részvételével megtartandó Dunai Városfejlesztői Túra szakmai kirándulásán, – melyet a REevolutio Consulting szervez -, és a Francia Intézetben is.

Az Első Magyar Fényépítészeti Konferencián további nemzetközi szakmai előadóként szerepel majd a fényépítészetet kiemelt ügyként kezelő Lyon városának főpolgármester-helyettese, Gilles Buna és a Nemzetközi Városi Közvilágítási Szövetség (LUCI) vezérigazgatója Alexandre Colombani is. Hazai részről többek között Demján Sándor a legnagyobb hazai ingatlanfejlesztő, Zoboki Gábor Ybl díjas építész, Dr. Demszky Gábor, Budapest főpolgármestere, Koltai Lajos, operatőr-filmrendező, Beleznay Éva, Budapest főépítésze tart majd előadást.



Szólj hozzá!

További Smart home

Népszerű

Hirdetés

Technokrata a Facebookon

IoT-Magazin.hu

Kütyük

Dotkom

Műszaki-Magazin.hu

Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés