Connect with us

technokrata

Fiatal tehetségek tehetik versenyképessé az országot

Smart home

Fiatal tehetségek tehetik versenyképessé az országot

A Magyar Tudományos Akadémia Műszaki Fizikai és Anyagtudományi Kutatóintézete (MTA MFA) immár másodszor rendez rendhagyó nyári tábort, nyitott kapukkal várva a 2. és 3. évfolyamos tehetséges középiskolás fiatalokat.

Biztos állás, válságban is prosperáló ágazat és egy kicsi, nyersanyagkincsekben szegény ország számára is reális jövőkép: ez a tudásalapú gazdaság. Ennek megvalósulása érdekében a Magyar Tudományos Akadémia Műszaki Fizikai és Anyagtudományi Kutatóintézete (MTA MFA) immár másodszor rendez rendhagyó nyári tábort, nyitott kapukkal várva a 2. és 3. évfolyamos tehetséges középiskolás fiatalokat, akik még közel egy héten át jelentkezhetnek a különleges programra.

Idén is vendégül látja laborjaiban a kísérletező kedvű diákokat az MTA MFA, hogy ezzel is serkentse a természettudományok iránti csökkenő érdeklődést Magyarországon. A nemzetközi hírű kutatóintézet közreműködésével olyan világszerte jegyzett fejlesztések folynak, mint például a csillagorrú vakond tapintórendszerének reprodukálásával kifejlesztett robottechnológiai érzékelés, vagy a gázérzékelő mesterséges orr.

“A tudásalapú gazdaság nem alakul ki magától, ahhoz a társadalom együttes szándékára van szükség. Intézetünk azonban minden lehetséges lépést megtesz, hogy erre az útra segítse az országot, és ehhez az érdeklődő fiatalok jelentik a kulcsot.” – fogalmazott Dr Bársony István professzor, az MTA MFA igazgatója, aki szerint a természettudományos képzés elősegítése azért az egyik legjobb befektetés, mert erre a tudásra tipikusan a világgazdaság válságálló ágazataiban van szükség, ami nem csak az egyén, de egész Magyarország számára hosszú távú jövőt biztosíthat.

A 2009. június 22. és 26. között megrendezett “Tanuljunk egymástól!” című nyári tábor a beérkezett pályázatok alapján húsz diák számára nyújt térítésmentes lehetőséget a programban való részvételre. A jövő generációját vendégül látó MTA MFA több tudományág – a fizika, kémia, biológia és a mérnöki tudományok – eredményeit magába foglaló ún. multidiszciplináris kutatóintézetének laboratóriumában az egyhetes kutatómunka során a gyerekek olyan aktuális kérdésekre kaphatnak választ, mint például hogyan készül egy chip, vagy akár arra, miként működik a napelem.

A kísérletezések és kutatások valódi gyakorlatot biztosítanak, melyekbe akár egyéni, eredeti ötletek is bevonhatók, így ösztönözve a diákok kíváncsiságát, felderítő kedvét. A 16-18 éves diákok internetes pályázat útján jelentkezhetnek 2009. június 1-jéig. A tábor minden érdeklődő, tehetséges fiatal jelentkezésére számít a Kárpát-medence valamennyi magyar nyelvű középiskolából határon innen és túl, a régió jövőbeni versenyképessége megteremtésének reményében.



Szólj hozzá!

További Smart home

Népszerű

Technokrata a Facebookon

IoT-Magazin.hu

Kütyük

Dotkom

Műszaki-Magazin.hu

Hirdetés
Hirdetés