A jelentést publikáló kutatókat meglepte az eredmény. Eredetileg arra keresték a választ, hogy mi lehet az aktív “multitaszking” (több tevékenységet egyszerre végzők) hívők titka. Ehelyett azt találták, hogy mindegyik feladatot rosszul végzik. A kényszeres “multitasking” végzők nem tudják a figyelmüket fókuszálni, rendszerezni az információkat, és rosszak a feladatok közti váltásban is, írták a Stanford Egyetem kutatói.
A teszteket 100 stanfordi diákon végezték, és arra jutottak, hogy azok, akik krónikusan egyszerre több csatornán fogyasztják a médiát, internetet, azok nem képesek a figyelmük összpontosítására, és figyelmen kívül hagyni a lényegtelen információkat. Az egyik kutató szerint a “multitaszking” egyre nagyobb körben terjed, sok munkahelyen megkövetelik az azonnali üzenetküldő programok használatát, írta meg a Reuters.
“Azt tudtuk, hogy a multitaszking nehéz lehet a kognitív perspektívából. Azon gondolkoztunk, hogy mi lehet olyan különleges ezekben az emberekben… Ehelyett arra kellett rájönnünk, hogy rosszabbul teljesítenek” – mondta el a Stanford szimbolikus rendszerek professzora, Eyal Ophir.