Connect with us

technokrata

4 tévhit az internetes rádiózással kapcsolatban – romboljuk le a mítoszokat!

online rádió tévhitek

LifeStyle

4 tévhit az internetes rádiózással kapcsolatban – romboljuk le a mítoszokat!

4 tévhit az internetes rádiózással kapcsolatban – romboljuk le a mítoszokat!

Manapság már szinte mindent le lehet bonyolítani az internet segítségével, többek között a rádióhallgatást is. Ezzel kapcsolatban azonban még mindig kering néhány olyan tévhit, amelynek vajmi kevés köze van a valósághoz. Leplezzük hát le őket!

“Az online rádiózás sok adatot fogyaszt”

Tény, hogy az internetes közvetítéshez adatforgalomra van szükség, de a híresztelésekkel ellentétben az online rádióhallgatás közel sem “adatzabáló” tevékenység! Gondolj csak bele: hogyha mondjuk a Youtube-ot használod zenehallgatásra, akkor a hanggal együtt a videót is letölti a készülék, ami nagy felbontás mellett óránként akár több GB-nyi adatot is elfogyaszt!

Ezzel szemben a rádiózásnál nincs kép, csak hang, tehát már eleve kevesebb adatra van szükség, valamint az Online Rádió weboldalán a legoptimálisabb minőség/adatfelhasználás arányú közvetítéseket éred el, amivel élvezhető minőségben, alacsony adatforgalom mellett hallgathatod a rádiót.

“Az interneten csak kicsi, “noname” rádiócsatornák vannak”

Hatalmas tévedés! Bár valóban létezik sok olyan kisebb adó, amely nem akar, vagy nincs lehetősége FM-hullámokon is közvetíteni, ám a legnagyobb, országos csatornák is sugároznak online! Csak néhány példa: Rádió 1, Retro Rádió, Petőfi Rádió, Sláger FM.

Ezzel kedveznek azoknak a hallgatóknak, akik a vételi körzeten kívül élnek, valamint követik a mai trendeket, hisz sokan – főleg a fiatalabb korosztályból – már eleve az internetes rádiózást részesítik előnyben a hagyományossal szemben.

Persze ha egy kicsit eltávolodnál a mainstream vonaltól, akkor sem kell csalódnod a felhozatalban, ugyanis rengeteg olyan hazai rádió létezik, amely célzottan egy-egy témára vagy zenei stílusra fókuszál. A Szent Korona Rádió például a nemzeti rock fellegvára, a Jazzy Rádió hamisítatlan jazz és funky életérzést közvetít, a MegaDance Rádió pedig a retro disco zenék kimerítethetetlen repertoárjával várja a hallgatókat.

“Az internetes rádió felületének használata bonyolult”

Ez elsősorban az idősebb korosztály részéről hangzik el, de megsúgunk egy titkot: hatalmas tévedés! Ma már a nyugdíjasok között is szép számmal akadnak, akik alapszinten megtanulták használni az internetet és az okoseszközöket, aki pedig tudja kezelni a Facebookot vagy a Youtube-ot, annak a rádiózás sem fog gondot okozni!

Az Online Rádió oldalán például egy felületen több, mint 100 csatorna érhető el, mindössze egyetlen kattintással! Az adók közötti váltás szintén gyerekjáték, sokkal egyszerűbb, mint össze-vissza tekergetni a frekvencihangoló gombot a hagyományos rádiókészülékeken.

“Autóban nem lehet internetes rádiót hallgatni”

Ugyan kérem, ez már a 21. század! A modernebb autók eleve rendelkeznek olyan fedélzeti rendszerrel, amit össze lehet párosítani az okostelefonnal, így igen könnyen hallgathatsz online adást is.

A régebbi autókban pedig vagy közvetlenül a magnót lehet kábelen keresztül az okostelefonnal összekötni, vagy FM-transzmittert használni.

Tovább

Kapcsolódó cikkek

További LifeStyle

Népszerű

Technokrata a Facebookon

IoT-Magazin.hu

Kütyük

Dotkom

Műszaki-Magazin.hu

Hirdetés
Hirdetés